PUBLIEKE BELANGSTELLING LIET TE WENSEN OVER SFEERVOLLE HERDENKING IN PRINSESSELAANKERK 0 1 I S Burgemeester belicht toekomst middenstand Schietvereniging „Ons Genoegen” hield jubileumviering gezellig IN EK ij I Plan voor winkelcentrum in Heemskerk L 4 I I BEVERWIJK-HEEMSKERK /6 7 19 7 7 1 2 DECEMBER MAANDAG i (Van een onzer verslaggeefsters) 1 1 i I o KERKJE VRIJZINNIG HERVORMDEN „ZIET ABRAHAM” Filmvoorstelling I Markant-theater Jazz-avond „OPEN HUIS” KNOV IN DE NIEUWE SLOF INFORMELE BIJEENKOMST IN CAFÉ DE ZON Cijfers Koffie-concert Overdracht hm mu,.'1 BEVERWIJK. Als onderdeel van de activiteiten in het kader van het vijftigjarig bestaan van de Prinsesselaankerk, werd zondagmorgen een herdenkingsdienst gehouden waarin een tweetal predikanten voorging. Het knusse kerkje was tot op de laatste plaats bezet: stoelen moesten worden bijgesleept om alle belangstellenden aan een zitplaats te helpen. HEEMSKERK. Twee Heemskerkse zaken lieden, die zich verenigd hebben in E.H.A.-beheer BV, willen in het huidige gebouw van de Rabo bank op de hoek van de Van Coevenhovenstraat- /Kerkweg een overdekt winkelcentrum vestigen. Onder de naam „Heemshof” moet dit winkelcen trum ruimte gaan bieden aan dertien winkel- units, een koffieshop en kantoorruimten. Met het project zou een investering van circa twee mil joen gulden gemoeid zijn. Verhuur I gi isyj 4 aiit, o F BK - IN 4 i'M rf- Het door interieurbureau Schouten vervaardigde schetsontwerp voor het nieuwe winkelcentrum „Heemshof” R ITS:. V J I I ptlln„nllH (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De afdeling Beverwijk van het Koninklijke Nederlands Onder- nemersverbond (KNOV) houdt donderda gavond „open huis” in ontmoetingscen trum De Nieuwe Slof. Met dit open huis wil het KNOV begin dit jaar ontstaan na een samenstelling van het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond met het Koninklijke Verbond van Ondernemers zich aan de Beverwijkse ondernemers presenteren. Voor de bijeenkomst zijn ruim duizend middenstanders uitgeno- dige. Het „open huis” begint om 20.15 uur met een opeingswoord van KNOV-voorzitter Chr. de Goede. Het programma vermeldt verder een inleiding van burgemeester A. J. Hubers over het onderwerp „regiona le verwachtingen van heden en toekomst van het midden en kleinbedrijf in de ge meente Beverwijk”, terwijl de heer H. Fors, voorzitter van het bedrijfschap „am bacht” en KNOV-adviseur, zal spreken over het thema „De ondernemer staat niet langer alleen”. Na deze beide inleidingen presenteert het KNOV zich door middel van een diase- Voorlopig gaat men voor de bezetting van de benedenver dieping van de volgende branches uit: bloemenshop, kiosk, parfumerie, leder/schoenen, damesmode (tweemaal), kinder kleding, cadeauboetiek, dameskapsalon, banketbakker, spotts- hop, klein antiek, elektrische apparatuur, delicatessen, jeans. Voor de kelderruimte wordt gedacht aan een koffieshop, een platenbar en een vestiging in geluidsapparatuur. In samenwerking met Interieurbureau Schouten uit Bever wijk is al een eerste schetsontwerp voor de herindeling van de bank aan de Van Coevenhovenstraat gemaakt. E.H.A.-beheer wil op de begane grond van „Heemshof” elf winkelunits vestigen, in oppervlakte variërend van twintig tot vijftig vierkante meter. In de kelderruimte komen een koffieshop en nog eens twee winkelunits, terwijl men voor de bovenver dieping aan kantoorverhuur denkt. Makelaarskantoor Brantjes uit Heemskerk heeft opdracht tot verhuur van de open winkelunits gekregen. E.H.A.-beheer wil in nauw overleg met de gemeente en de HOC een branche- indeling gaan maken, waarbij belangstellende ondernemers uit Heemskerk de voorkeur zullen genieten. Een goed geconserveerde vrouw op mid delbare leeftijd, Annabel, krijgt op een dag haar zoon na anderhalf jaar weer eens op bezoek om vijfduizend dollar te lenen. Hij brengt een hysterische verloofde mee, Dollie, een zangeresje van onbenullige liedjes. Dollie’s vader blijkt de ex-minnaar van Annabel en uiteindelijk ook de vader van Arnold. Als hij met een neger-be- diende zijn entree maakt, wordt ook hij verzocht geld te verschaffen, maar wei gert. Een onduidelijk telefoontje brengt een geheimzinnige homosexuele relatie ter sprake. Annabel, bedreigd in haar zekerheden, hanteert slechts zelfbeschermingsmid- del. Ze draait een plaat, vele malen per dag, dé plaat, haar enige, een opname van Norma. Bezeten is ze van die muziek. Als na 'wreed geïntrigeer de knecht en haar zoon dood zijn en Dolly met haar vader vetrokken naar Rome om zelfmoord te plegen, komt haar triomf, een schitterende scène van Nora Kretz. Uitgedost als een echte diva, verschijnt ze op haar galerij. het licht is op haar gericht en ze zingt met de muziek mee. De laatste maten danst ze met de schim van de dode neger-bediende. Haar triomf is volkomen. «uiui( IIMm gekend. Tot voor een tiental jaren geleden telde Wijk aan Zee twee schietverenigin gen, maar De Walthoorn is toen opgegaan in Ons Genoegen. Éénmaal per week ko men de leden (onder wie vijf dames) bijeen in clublokaal De Zon, waar de onderlinge competitie wordt verschoten. Omdat de heer F. Heyne vijfentwintig jaar lid van de vereniging was, maakte voorzitter Albers meteen van de gelegen heid gebruik hem de zilveren buks op te spelden. Ook de heer J. de Boer werd gehuldigd. Hij kreeg een aandenken in de vocm van een cadeaubon, uit erkentelijk heid voor de medewerking die hij en zijn vrouw als eigenaars van De Zon steeds aan de vereniging hebben gegeven. Ook „Ome Piet” Vellekoo£ dook nog even in de historie. Hij wist te vertellen, dat de vereniging werd opgericht door een aantal mensen die toen nog bij de uit de eerste wereldoorlog daterende Vrijwil lige Landstorm korps Kennemerland wa ren aangesloten. Met die terugblik eindig de de officiële herdenking en begon de informele feestavond voor de leden met hun introducees. Het in Beverwijk gevestigde E.H.A.-beheer, waarin de beide ondernemers samenwerken, heeft het plan om de Rabobank om te bouwen tot winkelcentrum ontwikkeld in nauw overleg met het bankbestuur, de Heemskerkse Ondernemers Combina tie en de gemeente Heemskerk. Inmiddels zou de besloten vennootschap een optie tot maart ’78 op de aankoop van het bankgebouw hebben, dat medio volgend jaar komt leeg te staan wanneer de Rabobank zich gaat concentreren in het daartoe fiks uitgebreide pand op het Burgemeester Nielen- plein. De afsluiting van het driedaagse cultu rele gebeuren kwam met de uitstekende film „De Clowns” van Fellini. Deze oor spronkelijke televisie-productie gaf een boeiend beeld van het circusleven, door middel van interviews, historische opna men en gefilmde optredens van circusar tiesten van tegenwoordig. Het culturele weekend, met hoog artistiek gehalte en wisselende publieke belangstelling kreeg daardoor een kleurrijke beëindiging. JAN BAART 705 l zijn fantasiebeelden, als een groot geheel van aaneensluitende scènes. De scènes brengen het dubbelslachtige karakter tot uitdrukking, niet van de tuin man, maar van de wereld waarin we leven. De tuinman is alleen maar de door het Markanttheater gekozen personificatie van het maatschappelijk gedrag. Met „De Tuinman” leverde het Markanttheater een waardevolle bijdrage aan het culturele weekend. De combinatie van allerlei thea tertechnieken, weliswaar niet allemaal even sterk beoefend, gaf het totaal een boeiend aanzien. Ruim tweehonderd kinderen genoten za terdagmiddag van een spectaculaire film „De sneeuwbal-express” van de Walt Dis ney filmmaatschappij. Dolle situaties rond een hotel in de sneeuw, acrobatische sprongen van skiërs, een vastgelopen trein met excentrieke vakantiegangers, een ra- cewedstrijd overeen sneeuwparcours heb ben de volle zaal ruim twee uur geboeid. De stemming onder het jonge publiek werd nog verhoogd door een gratis con sumptie in de pauze. Het kinderfestijn was compleet. Dc reden waarom niet de wethouder van middenstandszaken maar burgemees ter Hubers het toekomstperspectief van de Beverwijkse ondernemer zal belichten is gelegen in het feit, dat het KNOV de ondernemer graag in de gelegenheid wil de stellen, via het „open huis” kennis met de burgemeester te laten maken. Mocht de bijeenkomst een succes worden, dan is het KNOV van plan dergelijke initiatieven vaker te gaan ontplooien. driedelige „Napolit-Suite” van In vijftig jaar tijd zijn in het Prinsesse- laankerkje 2750 kerkdiensten gehouden, ruim tienduizend liederen gezongen, er is duizend uur gepreekt en de gezamenlijke predikanten maakten 275 liter water op en spraken 5500 gebeden uit. Ruim honderd duizend kerkgangers bezochten de kerk diensten. Voer voor statistici noemde ds. Van ’t Lindenhout zijn cijferreeks, waaruit echter niet geproefd kan worden wat er gedurende die halve eeuw wérkelijk in het kerkje gebeurd is. Vijftig jaar staat het kerkje er nu. Het heeft Abraham gezien en Abraham zien, zo concludeerde ds. Van ’t Lindenhout aan de hand van het bijbelverhaal, is een troost, een uitdaging om toch blij en opge wekt de toekomst in te gaan, ook voor de kerk aan de Beverwijkse Prinsesselaan. sesselaankerk aan het bestuur. Zij deed dit als voorzitster van de dameskrans, die meende dat een.hek zo langzamerhand wel nodig was, maar dat dit voor iedereen die naar de kerk gaat steeds wijd moet open staan. Een woord van dank richtte zij tot de heer Dey sr„ die het hëk niet alleen heeft ontworpen, maar ook gemaakt. Hem werd een stoffelijk blijk van waardering aangeboden. De kerkgangers, onder wie ook verschil lende vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen, bleven hierna onder het genot van een kopje koffie geruime tijd bijeen. De stem van Maria Callas, opklinkend uit een tropisch decor, vormde de schrij nend fraaie entourage van het tragische stuk „Dollie of avocado’s bij de lunch” van het Projekttheater. Het vormde de opening van het culturele weekend. Vier mensen uit een zeer gegoed milieu bele ven op een dag de totale aftakeling van hun illusies of schieten er zelfs het leven bij in. Poulenc. De folkloristisch gekleurde delen van deze suite kregen behalve een mooie sfeer ook een overrompelende trefzeker heid mee. Romantisch van karakter klonk het werk „Etudes Symphoniques”, het der tiende opusnummer van Robert Schu mann. Dit werk had zo’n succes bij het publiek dat Gérard van Blerk een grappi ge toegift speelde. De onbekende nocturne „Midi” van John Field rondde met twaalf „klokslagen” dit werkje én het koffiecon cert af. Het bestuur had het druk met het schud den van de handen van de vele vereni- gingsvertegenwoordigers uit de badplaats, die hun gelukwensen veelal vergezeld lieten gaan van een bloemstukje of een geschenk onder couvert. Een hoogtepunt vormde de binnenkomst van Arion, die de jubilerende vereniging een muzikale hulde bracht. Voorzitter L. de Jong van Arion sprak het bestuur toe: „In ons knusse dorpsbestaan is het nog mogelijk dat een vereniging als Ons Ge noegen haar vijftigjarig bestaan haalt en bovendien weer een bloeiend bestaan leidt. Muziek en schieten zijn twee ver schillende uitingen van het clubleven, maar zij hebben”, aldus de heer De Jong” „één ding gemeen: beide lopen in de pas”. Na het in ontvangst nemen van de talrij ke gelukwensen ging voorzitter Th. Albers in het kort nog even in op de geschiedenis van Ons Genoegen. De vereniging telt mo menteel ruim vijftig leden en mét hen verheugde voorzitter Albers zich erop, dat de oprichter van de vereniging, de heer P. Vellekoop (89) nog aanwezig was. De vereniging heeft vele ups en downs ü- Een van de gespeelde droomscènes uit het stuk „De Tuinman” van het Heemskerkse Martant Theater. Na de kerkdienst overhandigde me vrouw Kuiper met een korte plechtigheid officieel het nieuwe hekwerk van de Prin- „Dankbaar voor het verleden, maar hoopvol gaan we de toekomst tegemoet”, aldus ds. L. W. van Reijendam-Beek. die als eerste de kansel besteeg. Dankbaar toonde de predikante zich ook voor de Koninklijke Onderscheiding, die penning- meesteres mevrouw C. P. Gillissen-Avena- rius van de Vereniging van Vrijzinnig Her- vormden vrijdagavond uit hoofde van haar gouden bestuursjubileum ten deel was gevallen. Na een muzikaal intermezzo, waaraan naast organist J. Hop ook de trompettist F. Bruijning meewerkte, werd door een groepje kinderen het spel „De Verjaar dag” opgevoerd. Vervolgens biechtte ds. R. van 't Lindenhout, voorganger van ds. Van Reijendam, op dat hij in zijn Bever wijkse periode ooit nog eens aan het be stuur heeft voorgesteld om de kerk diensten te verplaatsen naar de Humani- tas Flat, omdat het kerkje hem „te knus en te benauwd” was. „Bouw maar geen lucht kastelen”, zei ds. Van 't Lindenhout nü over die bevlieging van toen. Het dixielandconcert van zaterdag avond trok een royale opkomst van hon- derddertig jazzliefhebbers. Niet alle bezoe kers hadden dezelfde intentie bij het bele- ven van deze oude stijl muziek. Behalve de schare concerthouding-luisjteraars, waren er ook een aantal meer actieve jazz-gan- gers aanwezig. De jongens van de Lime house Jazzband probeerden door prikke lende aankondigingen dé rustige meerder heid ook tot een grotere levendigheid te verlokken, maar de meesten hielden het toch maar op gewoon luisteren. De arrangementen van de Limehouse Jazzband konken gevarieerd en origineel. Tal van grapjes in het overnemen van de solo’s door de diverse orkestleden waren op te merken. Het repertoire, soms enigs zins rauw gespeeld, bestond uit bekende stukken als „I found a new baby”, „Doc tor Jazz”, „Black and tan fantasy”, „High Society” en „Minor Street Stomp”. Het beurtelings hanteren van soms wel vier instrumenten door één blazer verhoogde het afwisselende karakter van het concert. Cultureel werkend Heemskerkse Een programma van korte werken van Mozart, Bartók en Poulenc, gevolgd door een langere compositie van Schumann, vulde het koffie-concert op zondagmor gen. De pianist Gérard van Blerk begon met de sonate van Mozart m a kl. KV 300 d (310). Meer geschikt voor de Bósendorfer- vleugel waren de zes dansen in Bulgaars ritme van Bela Bartók. Mede door de ener gieke aanpak van de pianist, werd van deze werken een onstuimige karakterteke ning gegeven. Eveneens sterk ritmisen getim was ue Francis Pianist Gerard van Blerk wist het op het koffieconcert afgekomen bezoek met zijn programma van Mozart tot Poulenc te boeien. rie. Vervolgens worden de aanwezigen in d^ gelegenheid gesteld, vragen te stellen aan de beide inleiders en aan de heren L. Worm (ruimtelijke ordeningconsulent) en W H. van Heesewijk (regionaal consulent van het KNOV). Van de bijna vijftentwintighonderd be-, drijven, die Beverwijk telt, zijn alleen de vestigen met minder dan veertig perso neelsleden voor de bijeenkomst uitgeno digd. Niet aangeschreven zijn ook de fili aalbedrijven. Desondanks heeft het KNOV om precies te zijn 1069 invitaties de deur uitgestuurd. Behalve de door het ver- bondsbestuur benaderde middenstaders, zijn ook niet-ondernemers van harte welkom. „HEEMSHOF” RABOBANK? WIJK AAN ZEE. Op eenvoudige maar gezellige wijze heeft de schietvereniging „Ons Genoegen” zaterdag in café De Zon haar vijftigjarig bestaan herdacht. werkgroepen artistiek geslaagd HEEMSKERK. Het afgelopen weekend stond de grote zaal van De Jansheeren drie dagen lang in het teken van de cultuur. De plaatselij ke werkgroepen Jazz, Assumburg- theater, Muziek, Filmhuis en Mar kanttheater verzorgden daarbij elk een voorstelling. Met één kaartje van vijf gulden konden alle vijf voorstellingen bezocht worden. Bo vendien was er en gratis toeganke lijk kinderfilmprogramma. Het doel van dit unieke culturele wee kend was een zo breed mogelijk publiek kennis te laten maken met het Heemskerkse culturele uit gaansleven. De culturele organisa ties hadden hiertoe een aantal uit stekend geslaagde programma’s verzorgd. Ww Bi Het Heemskerkse Markanttheater kwam met een interessante eigen produc tie „De Tuinman”, waar meer dan zeventig bezoekers belangstelling voor hadden. In het stuk staat een tuinman centraal met een gespleten persoonlijkheid, die naast zijn reële gedragingen en ervaringen zich een groot aantal droombeelden en schijn- waarnemingen voor zijn ogen ziet afspe len. De toeschouwers zagen de tuiman met zijn leefwereld en daaromheen spelend

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7