KOMT ALWEER OP GANG Bloembollenkwekers denken gezond aan fusie met Heemskerk politienieuws organisaties voor vrouwen zakennieuws Blazen is B. EN W. ONTVINGEN OPNIEUW BUURTCOMITÉ bedreigt I HANDEL IN KERSTBOMEN veilingen, beverwijk „Rode gevaar buurthuis activiteiten y Eg ÈL I DOOR INKRIMPING AREAAL EN LEDENTAL Fietskeuring Wijk aan Duin Programma Vereniging van Huisvrouwen Bromfietser brak been Eerste blauwe druifjes geveild KERSTVIERING VROUWENGILDE Stadsparkje Feestavond „Tropica” I I I I I I I I BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 DECEMBER I Bfll I taai en marsepein worden inge- ruild voor Weihnachtsstollen, WOENSDAG .14 J l - J BEVERWIJK. Nauwelijks heeft Sinterklaas zijn hielen ge- j licht, of de Kerstman doet al- aanbod toch in ruime mate te over weer zijn intrede. Pepernoten, treffen. 7I kaarsen en kerstbomen. Wat dat laatste kerstattribuut betreft, w «Bi i Omgeving Wijkertoren nader onder de loupe paar maanden gevestigd aan de Spoor- 26547 J J verenigingen is men niet veilig meer gen van deze wangspieren is onze „em- uit alle groeperingen in de het bovenbeen geleund. Bij staan en/of Zo is blazen gezond”, besluit Jos Rij- BEVERWIJK. In de Sint Jozefzaal aan de Arendsweg 59 vieren de leden van de afdeling Beverwijk van het Landelijk Katholiek Vrouwengilde woensdag 21 de cember Kerstavond. Verkeerscontrole. Tijdens een ver keerscontrole heeft de Beverwijkse politie zeven fietsers en drie automobilisten be keurd wegens het rijden door rood licht. Voorts werden drie chauffeurs wegens het rijden met gladde banden en één autobe stuurder wegens het rijden zonder rijbe wijs op de bon geslingerd. Ongeval. Een 57-jarige huisvrouw uit Bussum kwam gisteren op de roltrap van Famila in het winkelcentrum De Beverhof met haar hand klem te zitten tussen de band en een paar aan de zijkant gespijker de planken. De vrouw kwam te vallen en moest met onder meer een gekneusde rechter middenvinger naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden overgebracht. Verder wordt er in een doorlopende voorstelling een filmpje vertoond over het verkeer in de middeleeuwen. Er wordt ook een kleine tentoonstelling ingericht over de geschiedenis van het verkeer en de jeugd krijgt gelegenheid de eigen kennis van het verkeer te testen. Kleurplaten wor den uitgereikt en er is ook nog een teken wedstrijd. De bedoeling is dat de kinderen vooraf een tekening maken van hoe zij vinden dat de straat er uit zou moeten zien. Deze tekeningen worden zaterdagmor gen opgehangen en een jury zal de mooiste er uitzoeken. Alle tekeningen zullen naar de wethouder worden gestuurd. Tenslotte staat zaterdagmorgen bij het buurthuis een ambulance opgesteld die door de kin deren mag worden bekeken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met medewerking van de politie is er zaterdag 17 december van half tien tot elf uur voor de jeugd van vier tot twaalf jaar gelegenheid om fietsen te laten keuren op remmen, licht, wit achter- spatbord, enzovoort. Dat gebeurt bij het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgen- hoflaan. Als de fiets helemaal in orde is krijgen de kinderen een sticker om op de goedgekeurde fiets te plakken. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Tijdens een in „De Nieuwe Slof gehouden bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur bleken de leden niet afwijzend te staan tegen een samengaan met de afdeling Heemskerk. Voorzitter H. Duin bracht naar voren dat beide afdelingen door de stadsuitbreidin gen steeds minder land en leden hebben. Enkele jaren geleden telden beide afdelin gen nog ruim honderd leden. Nu zijn het er al veel minder. De bloembollenteelt is in dit rayon een aflopende zaak. Het areaal liep in enkele jaren terug met 15.000 roe of twintig hectare in Beverwijk en Heemskerk. Er verdwenen 72 bloembollenkwekers’ Gezamenlijk kan men evenwel nog een behoorlijke afdeling vormen. Het bestuur kreeg mandaat om deze kwestie te gaan bespreken met de afdeling Heemskerk, die ook niet afwijzend reageert op deze plannen. In een korte terugblik op het afgelopen bollenjaar noemde voorzitter Duin de uitkomsten redelijk. Tijdens de vergadering werd verder de beschrijvingsbrief besproken voor de maandag in Haarlem te houden algemene vergadering. De heren C. van Duivenvoor de en M. Bruins zullen de afdeling Beverwijk vertegenwoordigen. De leden brachten het plan-Creutzberglaan ter sprake dat nu bij de gemeente ter inzage ligt. Gewezen werd op het belang van behoud van het agrarisch gebied. De Lichtboei. Het buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Maasstraat in Heems kerk organiseert vrijdag 16 december weer open klaverjaswedstrijden. Aanvang acht uur. Wijk aan Duin. Het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan in Bever wijk biedt evenals vorig jaar weer de gele genheid onder leiding kerststukjes te ma ken. Dat kan op dinsdagmiddag 20 decem ber van 13.30 tot 15.30 uur en op woensdag avond 21 december van 19.30 tot 21.30 uur. Er kunnen slechts zestien personen per keer meedoen en als de belangstelling te groot zou zijn wordt er nog een cursusmid dag ingelast op donderdag 22 december van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten bedragen ƒ5 per middag of avond, exclusief het materiaal. Telefonisch kan men zich opge ven via het nummer 20944. BEVERWIJK. Op de Beverwijkse bloemenveiling zijn, de eerste blauwe druifjes aangevoerd. De Gebr. Hageman uit Limmen zorgden voor deze primeur, waarvoor 1,45 per bosje werd betaald. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De aquariumsociëteit „Tropica” houdt op zaterdag 17 december een feestavond in de KIC-kantine naast het clubgebouw. Dan wordt de uitslag van de huiskeuring bekend gemaakt. Voor 12 januari staat er een discussie avond over de „grondbewoners” op het programma. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, afdeling Be verwijk en omstreken viert het kerstfeest op dinsdagmiddag 20 december in „De Vrijburcht” te Heemskerk. Medewerking verleent het huisvrouwen koor onder leiding van mevrouw Q. Me- chanicus-Klomp en er staan voordrachten op het programma door mevrouw Mary van Sluys-Bijl. De nieuwjaars koffieochtend wordt ge houden op dinsdagmorgen 10 januari in Huize Scheybeeck en dan komen Thomas- vaer en Pieternel op bezoek. Donderdagmiddag 26 januari spreekt de heer Schellart, directeur van de Stichting Kastelen Documentatie over „Kastelen in hun ontwikkeling in Nederland en buiten de grenzen” en daarbij worden dia’s ver toond. Op 31 januari wordt de algemene leden vergadering in Huize Scheybeeck gehou den en op 7 februari spreekt dr. E. Wormer over „Psychologische apspecten na een hartinfarct”. BEVERWIJK. Nog geen maand na dat het buurtcomité „Rond de Wijkerto ren” een uitgewerkt buurtverbeterings- plan aan burgemeester en wethouders heeft aangeboden, is het comité woens dagmiddag opnieuw door het college ontvangen om er verder over te praten, nadat het college eerst beter kennis had kunnen nemen van de plannen. Vanavond wordt in „De Nieuwe Slof” een bijeenkomst voor de buurtbewoners belegd en het comité zal dan verslag uitbrengen over dit laatste gesprek met B. en W. Het door het buurtcomité voorgestelde stadsparkje bij de Wijkertoren, overlo pend in het plein bij „De Nieuwe Slof”, ziet het college niet als haalbaar en niet alleen vanwege de kosten. Het comité heeft de indruk gekregen dat b. en w. eigenlijk vinden dat men de directe om geving van „De Nieuwe Slof” niet tot het werkgebied van het buurtcomité zou moeten rekenen. Het college herinnerde aan het plan-Overbos voor een stadspark (dan moet men wel diep in de herinne ring duiken, want over dat plan wordt al jaren nauwelijks meer iets vernomen Red. B.C.) Verder blijven B. en W. toch rekening houden met een nieuw poli tiebureau bij „De Nieuwe Slof” en ge dacht wordt ook aan uitbreiding van het ontmoetingscentrum met een gymnas- tiekhal. Dat zou dan een soort tweede sporthal moeten worden. Het buurtcomi té heeft zich tegen meer openbare gebou wen in die omgeving verklaard omdat deze nog meer verkeer aantrekken en nog meer parkeerruimte noodzakelijk maken. Voor dergelijke zaken verwees het college het buurtcomité naar de alge mene inspraakprocedure met betrekking tot het structuurplan voor de gehele ge meente. Dat geldt ook voor de woning- bouwplannen. Britten teren wat hun behoefte aan kerst bomen aangaat grotendeels op eigen pro- duktie, maar dit jaar bleek de vraag het Door het college is ook toegezegd dat er volgende week overleg wordt gevoerd met de bewoners van de percelen Grote Houtweg 75 tot 91 die niet op de riolering zijn aangesloten. Voor de omgeving van de Wijkertoren werd door het buurtcomité een verkeers circulatieplan gemaakt. B. en W. hebben dit plan doorgegeven aan de verkeers- commissie, aan de politie en aan de dienst openbare werken. Het buurtcomi té krijgt gelegenheid om dit plan in de verkeerscommissie toe te lichten. Het buurtcomité heeft voorgesteld voor het zogenoemde Pruisdorp (Burger- hartstraat, Hofdijkstraat, Dierluststraat, (korte) Grensstraat en Kerkstraat) en voor het te bebouwen bollenveld, Raam- veld en het gebied achter de bibliotheek woonerven te creëren. Dat wordt volgens B. en W. een lange weg, want er zijn, in Beverwijk veel gebieden en straten die voor een bestemming tot woonerf in aan merking komen, gezien de vele verzoe ken daartoe. Daarom heeft een ambtelij ke werkgroep opdracht gekregen eens een inventarisatie te maken in de gehele gemeente en de mogelijkheden te onder zoeken. De eerste resultaten van dat on derzoek worden niet binnen enkele maanden verwacht gezien de veelzijdig heid van de problemen die daarbij op doemen. „De kleine zusters van Jezus” uit Heiloo verzorgen een op het evangelie geënte op voering, die omlijst wordt met een dia- vertoning en muzikaal -onder meer wordt ondersteund met samenzang. Voorts wordt een verloting, van zelfgemaakte ca deautjes gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor Melania Gildeontwikke- lingshulp. Men begint om 20 uur. Brandje. Bij hotel-restaurant Het Ho ge Duin in Wijk aan Zee is gisteravond de CV-ketel ontploft. Daardoor ontstond in het stookhuis een enorme rookontwikke ling. De brandweer, door de directie die dacht met een schoorsteenbrandje te doen te hebben gewaarschuwd, behoefde niet handelend op te treden. HEEMSKERK. Een 16-jarige brom fietser uit Heemskerk had dinsdagmiddag om kwart over vijf zoveel haast, dat hij een auto wilde passeren op de Wilhelmina- straat. Hij kwam van de oude Jan van Kuikweg. Hij merkte echter een tegenlig ger niet op en botste tegen de linker kant van deze naderende wagen. Met een gebro ken been is de bromfietser naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. kertoren” opnieuw ontvangen voor de eer ste reacties op het plan. kaal de juiste toonkwaliteit ontstaat, als na de tongaanslag de samengeperste rode gevaar lucht door de wangspieren veerkrachtig De kerstbomen zitten dit jaar flink in het groen en zijn regelmatig vertakt. Bij Bevimex BV, welk bedrijf in Assendelft ontstaan is, daar nu nog een opslagplaats heeft en in Beverwijk handel drijft in t en Comitélid Willem de Boer beoordeelt het als positief, maar dat betekent na tuurlijk niet dat er al concrete resultaten met betrekking tot de plannen voor de buurt zijn geboekt. Wel van directe betekenis acht het co mité het, dat nu binnen het college van B. en W. het besluit is gevallen om zoveel mogelijk gemeentewoningen binnen het betrokken gebied te verkopen. Het buurtcomité had sterk de nadruk gelegd op het achterstallig onderhoud, nu groot scheepse sloop niet meer in het voorne men ligt. Er wordt van gemeentewege nu een inventarisatie gemaakt van de wo ningen die voor sloop of verkoop in aan merking komen. Verwacht wordt dat dit onderzoek half januari gereed kan ko men en de resultaten worden dan ter kennis van het buurtcomité gebracht, dat bij de verdere procedure zal worden in geschakeld. zitten. In deze foutieve houding mist het begint de handel ZO langzamer- spöorwegbielzen, vaten, rondhout hand alweer aardig op gang te aannemersmaterialen, kosten de sparren I komen. afhankelijk van de maat tussen 8,50 en i 17,50. Prijzen dus, die iets duurder zijn Bij de firma Bevimex BV, sinds een uitgevallen dan wat vorig jaar nog ge- bruikelijk was. BEVERWIJK. Accountantskantoor Offerhaus BV verhuist deze week van de Zeestraat naar de Prinsesselaan. Vrijdag middag houdt men van 15 tot 17 uur open huis in het nieuwe pand, dat te vinden is aan de Prinsesselaan 1b. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen in Beverwijk waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-60, trosanjers 275- 320, blauwe druif 145, chrysanten 140-300, fresia 20-48, hyacinten 45-70, narcissen 14- 20, nerinen 30-75, orchidee 200, roos 20-70, babyroos 12-42, tulpen 12-36. Planten: cyclamen 250-700, ficus 145, primula 135, st. paulia 120. Groenten: andijvie 45-85, boerenkool 30-45, breekpeen 12-32, knolseldery 23-45, prei 25-61, rode kool 8-28, schorseneren A 1160, C 1 52, sla 15-36, uien 5-35, waspeen 16-45. 266*6°' „steeds meer dringen de Rode Vrou- werkzaamheden van de longen. wen (verliberalisering vande Rooie Vrou- De in alle opzichten gezonde houding wen in de PvdA, red. BC) zich in allerlei voor de blazer is: rechtop zitten met organisaties en besturen die als „alge- .beide voeten op de grond, ongeveer 20 j singel in Beverwijk, liggen zo’n vijf- tienhonderd kerstbomen op een koper te wachten. De sparren zijn afkomstig uit de Ardennen en zijn vorige week donder- I dag direct na het kappen op transport I naar Holland gesteld. Hubers en rechts de wethouders Camffer- man, Kaebisch en Bodewes. Dinsdagmid dag werd het buurtcomité „Rond de Wij- Ongeveer een maand geleden kregen B. en W. het buurtverbeteringsplan voor het eerst onder ogen. Links burgemeester A. J. kopje „Even aandacht” in het jongste goede en dus gézonde ademhaling ook nummer van het informatieblad van de verkeerd, om onder het spelen met het VVD-afdeling Beverwijk gepubliceerde ene over het andere been geslagen te hartekreet van ene Jeanette. middenrif voor een groot deel de onder- „Dat wij vrouwen van de WD niet zo steuning van de buikspieren, in samen staan te trappelen om in allerlei besturen werking waarmee de ribben zich bij ina- zitting te nemen is bekend”, zo wijst deming uitzetten en de borstkas aldus Jeanette haar lezers op de linkse drei- verruimd wordt. De gevolgen zijn: min- ging, „maar toch vraag ik jullie aandacht der groot adem-volume, maar onbe- voor de volgende ontwikkeling”. heerst ademverbruik en onvolledige „Steeds meer dringen de Rode Vrou- werkzaamheden van de longen. den vrouwen uit alle groeperingen in de het bovenbeen geleund. Bij staan en/of algemene en overkoepelende organisa- lopen geldt natuurlijk hetzelfde. ties zitting hebben. Laten wij onze Zo is blazen gezond”, besluit Jos Rij- schroom opzij zetten en wat actiever ken zijn uiteenzetting, „Niet bij muzikan- meedoen”, zo besluit Jeanette haar op- ten met een of andere „leunstoelhou- roep in het partijblad. ding” onder het blazen. Houdt blazen Links zij gewaarschuwd: rechts neemt gezond met de juiste houding, dan is de macht over! „blazen” ook plezierig om te horen!” „Dat blazen gezond is, hoeft u niet voetstoots van mij aan te nemen, want dit is wetenschappelijk aangetoond. In een brochufe van dr. Hermans, voormalig directeur van de Geneeskundige Dienst van het ministerie van volksgezondheid las ik onder andere dat bij de Spaanse Griepepidemie in 1918 het kleinste per centage sterfgevallen voorkwam bij pa tiënten, die aan „diepe ademhaling” had den gedaan, zoals muzikanten en zangers. De elasticiteit, het opvangvermogen van de longen wordt door het bespelen van een blaasinstrument bevorderd en opgevoerd. Er zijn gevallen bekend, waarin de genezing van een astmatische of een andere longaandoening begun stigd en bespoedigd werd, doordat de patiënt (bij wijze van ademgymnas- tiek/longtherapie) een voor hem geschikt blaasinstrument ging leren bespelen. Zelfs na een pleuritis (mits de dokter dit geval beoordeelt) kan de werkzaamheid van de longen daardoor gunstig worden beïnvloed. Willy Schobben is in zijn jeugd zo aan de trompet gekomen. Maar „blaas” wel goed. Nooit met bolle wangen. Als de wangen de spanning bij het toonaanblazen niet opvangen, dan verplaatst die spanning zich naar de keel en op de borst. Die verhoogde spanning op de verkeerde plaats zal dan wel direct I geen kwaad doen, maar je kunt beter geen risico’s nemen. Trouwens en dan bekijken we het nu J niet uit de gezondheidshoek, maar muzi- BEVERWIJK. Het rode gevaar lucht door de wangspieren veerkrachtig I loert overal. Zelfs binnen de vrouwen- weerstand vindt. Het weerstandsvermo- voor socialistische infiltratie, zo valt bouchure”. Evenals bolle wangen is het tenminste op te maken uit de onder het niet alleen geen gezicht, maar voor een knnift Even aandacht.” in inno-sto dus fftanntta adprnhalincr nnlr I I MET DANK AAN: redactie informa tieblad WD-Beverwijk, directeur Smit van Bevimex BV en het cluborgaan „De Notenkrakers’’ van de Beverwijkse Har monie Kapel. SAMENSTELLING: Joke Dieben-Fre- richs, foto’s Ron Pichèl. spronkelijk drieduizend bomen I totaal zo’n 7500 bomen inmiddels alweer 7/2 zijn doorverkocht naar Engeland. De uit de Musica, die er de volgende regels I aan wijdde: ties zitting hebben. Laten wij onze Directeur S. Smit en zijn compagnon F. Zuiderduin - voor de eerste maal actief in de kerstbomenbranche - hadden oor- i besteld. Daartoe zijn ze afgelopen zomer naar België gereisd, om de bomen in de Ar dennen uit te zoeken. BEVERWIJK. „Blazen is gezond”, Een deel van de lading moet nog arri- schrijft Jos Rijken in De Notenkraker, veren, terwjjl drie vrachtwagens met in het clubblad van de Beverwijkse Har monie Kapel. Jos put z’n wijsheid weer I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9