Zilveren Camera voor plaat van gekaapte trein Werkloosheid in provincie weer afgenomen Gedeputeerde woedend over i Oplichter krijgt jaar gevangenis .mi door Milieudefensie „misleiding” 0 fpW:’ 11 frf AANLEIDING: PUBLICATIE VOORHA VENPLANNEN f 19,50 I In het grootste muziekcentrum van heel Kennemerland en de hele Bollenstreek staan elke dag 150 orgels, piano’s en vleugels voor u speelklaar Orgels vanaf f 1.500,— t Vleugels I I o I Hl jfli gr*? 'O ||r 1 13 IJMOND 19 7 7 DECEMBER 1 6 VRIJDAG i I 9 - P, 1 1) 1 1 - M X J I Hi Opmerkelijke daling in de onderwijssector Piano's vanaf f 2.950,—. 7F w BRAAF! BRAVO! BRAVOUR! Het circus door de eeuwen heen KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. Een origineel kijk- en leesboek over de fascinerende wereld van het circus, rijk geïllustreerd met honderden foto's. na 1 januari 27,50 verkrijgbaar in de Boekhandel HAARLEM. De woede van het provinciaal bestuur van Noord-Holland over de „onthul lingen” van de vereniging Mi lieudefensie over de havenplan nen bij IJmuiden is nog niet ge zakt. Zoals gemeld liet gedepu teerde W. van der Knoop (ruimte lijke ordening) eerder deze week de vrije loop aan zijn verontwaar diging. Gedeputeerde dr. ir. J. IJff (economische zaken en milieuhy giëne) deed er donderdagmiddag in de vergadering van de staten commissie voor de milieugygiëne nog een schepje bovenop. (2 klavieren en pedaal). Pianos vanaf vanaf f 8.500,-. X\ jML door R. Croft-Cooke en P. Cotes te» I t- *.iin (ADVERTENTIE) «f Mc «w De eerste prijs portretten ging naar Floris Bergkamp. F -W (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) >.vv\ a \\w\\\t \V \\\\\Vy\ a De winnende foto van Theo ter Wiel. i i De man, een heroïne-gebruiker, lichtte in een periode van zes weken meer dan dertig winkelbedrijven op. Hij paste een wisseltruc toe door telkens een goedkoop artikel te kopen en dat te betalen met een bankoverschrijvingsformulier, waarop hij een bedrag van honderd of tweehonderd - Xv- X- in het Open Beraad (over de havenontwik keling bij IJmuiden) niet eens op tafel zijn geweest. Het was een en al belachelijkheid wat milieudefensie heeft gezegd. Maar in feite is het bedrog. Misleiding van de men sen. Ik ben er altijd voor geweest, dat de provincie over allerlei plannen contact houdt met milieuorganisaties. Maar in dat contact moeten we elkaar wel wederzijds eerlijk tegemoet treden Wanneer de ver eniging Milieudefensie nu met dergelijke verzinsels naar buiten treedt, moet je je afvragen of we nog wel contact moeten houden met deze organisatie, aldus de heer IJff. In de categorie theater ging de tweede prijs naar R. Scheers, die Peter van der Linden op treffende wijze fotograf eerde. en het optreden van persfoto grafen. Dit jaar zijn er voor de wedstrijd om de zilveren ca mera 1.554 foto’s ingezonden van 140 Nederlandse fotogra fen. Vorig jaar werden er 1.463 foto’s ingestuurd. Een selectie van deze foto’s wordt de komende zes weken in de expositieruimte van het stati onsgebouw op Schiphol ten toongesteld. Er is een stijging van werkloosheid in de sectoren horeca en algemene dienst. Ruim negentig percent van de werkloosheidsda- ling houdt verband met plaatsing van jeugdigen beneden de 19 jaar. De helft van de daling van vacatures mannen zowel als vrouwen ligt in de categorieën jongeren tot 19 jaar. De daling van de werkloosheid van man nen is het gevolg van de aanstelling van kantoorpersoneel (110), losse arbeiders (90), onderwijs- en sociaal-geneeskundig personeel. De werkloosheid nam toe in de sectoren bouw, horeca en vervoer. Bij de vrouwen is de afname veroorzaakt door aanstelling van onderwijzers (120), wat zeer opmerkelijk wordt genoemd, en per soneel in de sectoren handel en kantoor. Landelijk steeg het werkloosheidsni veau met 5.620 naar 141.660, wat overeen komt met 4,7 percent van de loontrekken de mannelijke beroepsbevolking. Bij de vrouwen gaf november een daling te zien van 930 naar 9.760. ruwe schetsen waren waarmee alleen wat mogelijkheden waren aangegeven. De Sta ten zouden uiteindelijk toch de kruisjes en kleurtjes op de definitieve plankaart moe ten aangeven. Op verzoek van drs. J. de Lange (D’66) zegde de heer IJff een schrif telijke uitleg van een en ander toe. A. J. Schaap B.V. Haltestraat 10 Zandvoort aan Zee verkrijgbaar bij o a Siebel Juweliers Grote Houtstraat 63 Haarlem 't Sierhuis Lamp Barteljorisstraat 18 Haarlem Alphenaar hij zich af. Gedeputeerde IJff antwoordde, dat toen het Open Beraad van dinsdag nog niet had plaatsgevonden. Daarin moest juist worden afgesproken hoe men de plannen aan de buitenwacht zou presente ren. De gedeputeerde wees er op, dat de thans gepubliceerde plannen nog maar In antwoord op een vraag van drs. A. van der Mark (CDA), wat er nu allemaal precies aan de hand was, zette de gedepu teerde de zaken nog eens op een rij. De vereniging Milieudefensie heeft op een persconferentie tekeningen laten zien, die Keus uit meer dan 1000 uitvoeringen en modellen. Van alle bekende merken. Ook het nieuwe Omegam orgel (2 x 414 oktaaf voor f. 2.995,—) vindt u al meteen in onze zaak. Gratis thuisbezorging. Nieuwe en gebruikte instrumenten. Stemmen en service in eigen beheer door heel Nederland. Huur, huurkoop, betalingsspreiding. bij Alphenaar is alles mogelijk. twee instanties zijn die de journalist en de fotojourna list beperkingen kunnen op leggen bij het uitoefenen van zijn beroep: de rechter en de eigen beroepscode. Burge meester Polak betrok bij het laatste het recht op privacy van de mensen die worden gefotografeerd. Ook vond hij dat het karakter van een ge beurtenis vaak wordt veran derd door de aanwezigheid AMSTLKDAM/HAARLEM. Conform de eis van de officier van justitie, mr. R. B. M. Berger veroordeelde de rechtbank in Amsterdam woensdag een 24-jarige Amsterdammer wegens een serie oplich tingen in onder meer Haarlem en Zaan dam tot een gevangenisstraf van één jaar. De heer Van der Mark reageerde op de ontboezeming van de gedeputeerde, dat het betreurenswaardig was, dat mi lieugroepen zulk een bedrog pleegden. De heer H.K.A. Raasveld (PPR) vond het gek, dat gedeputeerde Van der Knoop in de Statenvergadering van afgelopen maan dag had geweigerd verslag te doen van de besprekingen in het Open Beraad. Twee dagen later moesten we uit de krant verne men wat er aan de hand was. Had de heer Van der Knoop alle trammelant niet kun- J In zijn openingstoespraak zei burgemeester Polak, die zelf 19 jaar in de journalistiek werkzaam is geweest, dat er volgens hem in een land waar persvrijheid bestaat, maar u boek (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De werkloosheid van mannen in de provincie Noord-Holland is in november mei 160 gedaald naar een totaal van zeventienduizend. Dit komt overeen met 3,3 percent van de afhanke lijke beroepsbevolking. De bij de arbeids bureaus geregistreerde vraag naar man nen nam af met 810 en kwam daarmee op 10.920 ofwel 2,1 percent. Het aantal werk loze vrouwen daalde in de verslagperiode met 240 naar 9.010 en de geregistreerde vraag kromp in met vierhonderd vrou wen naar een totaal van 2.310. DE HAAN Haarlem ISBN 90.228.3849.8 De gedeputeerde zette voor de commis sie uiteen dat Milieudefensie het had doen voorkomen dat er plannen waren voor havenontwikkelingen in noordelijke rich ting, tot voorbij Wijk aan Zee. Het plan van het Open Beraad gaat echter nog minder ver, dan is voorgesteld door de commissie Boersma. De havenontwikkeling komt slechts tot halverwege het stuk strand tus sen de noorderpier en Wijk aan Zee. Wijk aan Zee wordt er alleen maar beter van. Een suggestie van de gemeente Amster dam om een gat te maken in de zuiderpier (waardoor een soort voorhaventje zou kunnen worden gemaakt) was volgens ge deputeerde IJff in het Open Beraad even- I min op tafel geweest als de havenontwik- I keling tot voorbij Wijk aan Zee. De dragers van Voorthuizen, is deze foto van Brand M. Overeen genoemd. De plaat bleek goed voor een eerste prijs in de afdeling features. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. De Amster damse persfotograaf Theo ter Wiel heeft de wisseltro fee „De Zilveren Camera 1977” gewonnen. Ter Wiel won de jaarlijkse wedstrijd voor fotojournalisten met een opname van de door Zuid-Molukkers gekaapte trein bij de Punt in Drente. Hij ontving gistermiddg op J II» -"IO.’--- Schiphol de prijs, een zilve ren camera, uit handen van Amsterdams burgemeester Wim Polak, die tevens de fo- to-expositie „De Zilveren Camera” opende. 4 Guy van Grinsven won de eerste prijs in de categorie sport. Hij fotografeerde op het circuit van Zandvoort een ongeluk in de Formule Ford serie. W: ring opening van zeken te geven, zo vroeg valse handtekening.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13