dreigt met OP KOP IN EUROPEES TITELTOERNOOI 47/1 LU» Kim» Jaap van der Leek Hoofdprijs, de sportieve Ford Fiesta1300S. Reclamecontract KNVB-IF J Wagtmans opvolger Mid delink oorlog Terry Lees: drie wedstrijden Kortsnoi bood remise aan Hijne moest toekijken toto-lotto u y tl f NOOREN VIJFDE Komplete maaltijden U J 1 31 SPORT 19 7 7 DECEMBER 1 6 VRIJDAG buiten kijf lekker Politiek Overdonderd Startmethode Dochter Uitslagen en stand Gestuit E j De sportieve Ford Fiesta 1300S als geweldige hoofdprijs. I bijna 1 miljoen aanpnjzen (Van onze sportredactie) ZEIST. Er dreigt een fikse ruzie tussen de (NVB en de belangenorganisaties, als de voetbal bond het contract met Inter Football tekent waar- ioor het Amsterdamse bemiddelingsbureau recla- meovereenkomsten voor het Nederlands elftal mag afsluiten. „Het wordt dan opnieuw oorlog”, zegt Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de belan genorganisatie WON (oefenmeesters). (ADVERTENTIE) 06/008 •A JAAP VAN DER LECK Christ van der Smissen desillusioneerde Vultink CHRIST VAN DER SMISSEN 6 winnaars, die elk bruto 198 winnaars, die elk bruto ü- MARTIN SNOECK Tenmann blijft mystieke coach Van der Leek: „Martin Snoeck was overdonderd. Hij wist nergens van. Zwikstra had zonder overleg met hem aan een groep journalisten meegedeeld dat er een akkoord was”. Karei Jansen, secretaris van de VVCS, bevestigt dit. „Natuurlijk wist Snoeck geen invloed hebben op het resultaat, om dat Vultink er in de gelijkmakende beurt niet in slaagde de ballen bij elkaar te houden: 12. Na de daarop volgende serie van de jonge Brabander 113 die hem op 203 bracht, verloor de Nederlandse titelhouder in het 47-1 definitief het con tact met zijn tegenstander, die in de vierde beurt op slechts zes caramboles voor het einde bleef steken, maar in de vijfde beurt de 300 toch volmaakte. Vultinks nabeurt was slechts een forma liteit, omdat de schade toen al te groot was. De Groenloër kon daarin slechts drie ca ramboles aan zijn schamele totaal van 71 toevoegen. Vultink naderhand: „Het liep niet. Een echt grote serie zat er niet in. Een verklaring daarvoor heb ik niet en een excuus derhalve evenmin. Het toernooi is pas begonnen. Ik ben nog niet kansloos.” De biljarter uit Sint Willibrord ging met een perspectief biedende serie van acquit, maar werd voorlopig in zijn opmerkelijke dadendrang gestuit door de arbiter, die hem wegens vermeend, „restez dedans” naar zijn stoel verwees. Protesten op dat moment hielpen niet, maar ook direct na afloop van de partij was Van der Smissen overtuigd van zijn gelijk: „Die bal is wel terdege uit het kadervak geweest”. lander door een uiterst evenwichtige partij tegen Vultink, die vijf beurten lang niets anders dan tegen een steeds groter wor dende achterstand heeft aangekeken. 300 38 114 300 149 300 106 300 10 10 11 11 11 11 5 5 6 6 9 9 2 2 16 16 4 4 2 2 2 2 0 0 109 187 144 92 47 80 113 45 114 113 219 187 145 144 102 47 18.50 30.00 27.27 20.72 12.63 27.27 60.00 14.80 50.00 6.33 12 66 33.33 74.50 30.00 28.75 53 42 37.41 30.31 19.88 17.10 9.07 6 62 18.75 4-3 4-3 4-3 4-2 4-2 4-2 4-1 4-0 19- 9 16-12 15- 13 16- 12 13- 15 11-17 14- 14 8-20 Knabbel brokjes en n diner voor de hond en 'n vismenu voor de kat Bijzonder lekker en nog licht verteerbaar ook r QÓ „De vooruitgang van de schaats sport is zo interessant geworden dat ik er nog niet aan denk om te stoppen. Er is iets gaande en daar wil ik bijhoren. De afgelopen zomer is er eigenlijk niets nieuws aan onze trainingsopzet toegevoegd, we hebben iets meer op rolschaatsen gestaan, dat is alles. Voor mij persoonlijk is het wel belangrijk hoe de prestaties van mijn dochter vooruitgaan. Ik heb haar diverse stij len laten beoefenen, dat is een leuk experiment”. (Van onze sportredactie) ZOETERMEER. Het is zo goed ais zeker dat Rini Wagtmans (30) per 1 janua ri 1978 full-time bondscoach wordt bij de KNWU. Hij wordt daarmee de opvolger van Joop Middelink, wie zo deelde de heer H. Meuwese, directeur van het KNWU-bureau mee een nieuwe functie zal worden aangeboden binnen de KNWU. Het ligt in de bedoeling dat Middelink volgend wielerseizoen gaat optreden als een soort supervisor. Naar verluidt wordt zaterdagmiddag het officiële contract getekend. Rini Wagt mans zelf wilde donderdagavond geen commentaar geven. „De KNWU moet een communiqué uitgeven. Ik niet”, aldus de Willebrorder. Al enkele seizoenen beschikt Johs Tenmann over een ijzersterk kwartet dat in de voorgaande interlands in Dok- ka en Eindhoven de onthutste Neder landse afvaardiging van het ijs veegde. Met een nieuw oranje-debacle wordt in Hamar ernstig rekening gehouden, al is Tenmann in dergelijke situaties zeer voorzichtig met het geven zijn progno se. Hij heeft in feite alleen diepgaande belangstelling voor de belevenissen van Hans van Helden. „Misschien”, zegt Tenmann, heeft Van Helden wel gelijk. Deze voorbereiding kan voor hem best beter zijn. Maar Van Helden heeft de handicap dat hij op het ijs te onrustig is als er onder spanning wordt gereden. Daarom verwacht ik deze winter toch de meeste tegenstand van een paar Russen en van Eric Heiden natuurlijk. In zijn eigen selectie worstelt Jan Egil Storholt, met overwinningen op alle vier afstanden de grote uitblinker van de vorige interland, al geruime tijd met een achillespeesblessure. Tenmann: „Hij moet zich bij het starten van de wel dat Zwikstra de journalisten zou inlichten. Maar wat Zwik stra zou zeggen, was niet bekend. Snoeck kon zijn oren dan ook niet gelogen”. De belangenorganisaties zijn bovendien van mening, dat Zwik stra niet het recht had een contract met Inter Football af te sluiten. Van der Leek: „De KNVB heeft achter onze rug om gehandeld. Dat is in strijd met alle afspraken. Wij zijn met de KNVB al enige tijd in onderhandeling over de voorwaarden, waaronder met Inter Football in zee mag worden gegaan. Die onderhandelingen zijn nog niet afgerond”. De WCS en de WON hebben onder meer gesteld, dat met Inter Football alleen een overeenkomst mag worden aangegaan als het bureau afziet van arbeidsbemiddeling. Van der Leek: „De rechtbank in Den Bosch heeft destijds verklaard, dat IF zich schuldig maakt aan door de wet verboden arbeidsbemiddeling. Maar Inter Football gaat er gewoon mee door. De KNVB zal zich over onze eis beraden. We zouden er wel meer van horen. Maar we zijn volledig gepasseerd. Tegen alle afspraken in is de voetbal bond toch met Inter Football in zee gegaan”. Hose (W-Dl) Wildförster (W-Dl) Corin (Bel) Mastny (Oost) Dielis Bel) Van der Smissen Vultink Tweede ronde Connesson Wildförster Corin Dielis Hose Vultink Mastny Van der Smissen Stand na twee ronden: 1. Dielis 2. Van der Smissen 3. Vultink 4 Hose 5. Connesson 6 Wildförster 7. Corin 8. Mastny 145 20 102 114 132 219 150.00 27 73 (Van onze sportredactie) HAMAR. Al vallen ze verder helemaal niet met elkaar te vergelijken, toch hebben Tjaart Kloosterboer (30) en de precies tweemaal zo oude Noorse schaats coach Johs Tenmann een frappante overeenkomst. Kloosterboer, de nieuweling in het schaatsmilieu, mag pas vrijdagavond naar Hamar afreizen, omdat zijn superieuren op het CIOS nauwelijks medewerking willen verlenen aan de schnabbel van de docent. Tenmann heeft deze week eveneens geen minuut extra verlof gekregen van het gymnasium waaraan hij als sportleraar is verbonden. De Noor is evenwel royaal in het voordeel, omdat de landenontmoeting Noorwegen- Nederland op een sneeuwbalworp afstand van zijn woning zal plaatsvinden. Eerste ronde:Connesson (Fra) 185 300 300 228 139 300 300 74 BELGRADO. De negende partij tus sen de schaakgrootmeesters Viktor Kortsnoi en Boris Spasski «is donderdag na een totale speeltijd van negen uur in remise geëindigd. De partij was woens dag na vijf uur spelen afgebroken. Korts noi leidt nu met 6,5 tegen 2,5 punten en is nog vijf punten verwijderd van de over winning, die hem in staat zal stellen de titelhouder Anatoli Karpov in een toer nooi om het wereldkampioenschap te mo gen uitdagen. Wit: Kortsnoi Zwart Spasski Afgebroken stelling wit: Kg3, Ta6, Lft, pionnen h4, g4, f2, e3; Zwart Ke7, Tc7, Pf6, pionnen: h6, g5, e4, d4 42 h4xg5 h6xg5; 43 e3xd4 Tc7-c3+; 44 Kg3-g2 Tc3-c4; 45 Ta6-a7+ Ke7-d6; 46 Ta7-f7 Pf6-d5; 47 Tf7-d7+ Kd6-c6; 48 Td7-g7 Tc4xd4; 49 Tg7-g6 Kc6-c7; 50 Tg6xg5 e4-e3; 51 f2xe3 Pd5xe3; 52 Kg2-f3 Pe3-d5; 53 Tg5-g7+ Kc7-d6; 54 Tg7-g6 Kd6-c7; 55 Lf5-e4 Pd5-e7; 56 Tg6-a6 Td4-d7; 57 g4-g5 Td7-d6; 58 Ta6-a8 Kd7-e6; 59 Kf3-f4 Td6- dl; 60 Ta8-a6t Ke6-f7; 61 Ta6-a7 Kf7-e6; 62 Le4- c2 Tdl-flt 63 Kf4-e4 Tfl-el+; 64 Ke4-f3 Tel-flt; 65 Kf3-e2 Tfl-gl; 66 Lc2-b3+ Ke6-d6; 67 Ta7-a6+ Kd6-c7; 68 Ta6-a5 Kc7-b6; 69 Ta5-e5 Pe7-c6; 70 Te5-d5 Tglxg5 Remise, op voorstel van Kortsnoi Tenmann is nog steeds dezelfde. Een wat mystieke grijsaard die zelden geëmotioneerd raakt en grote pauzes inlast alvorens een antwoord te geven. Hoewel hij het nimmer kan laten om toespelingen te maken op zijn voor liefde voor whisky is de levensstijl van hem en zijn gezin uiterst sober. Om principiële redenen heeft Ten mann zich nooit een auto willen aan schaffen, televisie en telefoon zijn even eens taboe. De vele kilometers tussen zijn huis en de school legt hij dagelijks te voet af, met een muts tot ver over de oren getrokken en een rugzak om de schouders gegespt. Een wat vervallen binnenplaats geeft toegang tot een eenvoudige flat, waar hij met zijn vrouw (eveneens in het onderwijs werkzaam) en twee dochters woont. Janne, zestien en de oudste, is een veelbelovende schaatsenrijdster. Het vorig jaar werd ze reeds gekozen voor de wereldkampioenschappen. Van luxe moeten de Tenmannen weinig hebben, maar het uitzicht vanuit de kamer over het rimpelloze Mjosa-meer is schitterend. Pas op latere leeftijd, eerst als trainer van Dag Fornaess, kreeg Tenmann met de schaatssport te maken. De voormali ge tenniscoach van Noorwegen heeft de laatste jaren als geen andere trainer zijn stempel gedrukt op de presta- tieontwikkeling van het schaatsen. Hij vergaarde veel kennis, in het bijzonder van de Russen, experimenteerde met zijn rijders en ontdekte uiteindelijk nieuwe wegen. Behalve een inkrimping van zijn moyen- ke Oostenrijker Kurt Mastny, in een te- ne zou die aanvechtbare beslissing echter leurstellend groot aantal beurten (16). Voor de weinige toeschouwers in de ui terst sfeervolle biljartarena van de Hees- wijkse sporthal D’n Tol was het duel Van der Smissen-Vultink de meest interessante confrontatie uit de openingsronde. De overwinning van de jonge Brabander was in feite geheel in de lijn van de eerste uitslagen die achter de middagpartijen konden worden genoteerd. Want niet al leen Vultink in zijn meest geliefde spel- soort toch één van de favorieten werd direct al met een nederlaag geconfron teerd, ook de Fransman Francois Connes son en de Belg Leo Corin verloren. Laatst genoemden werden de dupe van wat wel een Westduits middagje genoemd kan worden, omdat de twee representanten van de Oosterburen, Thomas Wildfoster en zijn leermeester Klaus Hose, ingevallen voor de zieke Spanjaard Galvez, de meeste voorspellingen al direct in de war stuurden. Met genoegen zal de Belgische titelver dediger Ludo Dielis die resultaten hebben aanschouwd. Voordien immers had hij Vultink, Connesson en Corin tot de voor naamste obstakels op weg naar een titel- prolongatie bestempeld. Vooralsnog even wel lijkt Christ van der Smissen zijn be langrijkste opponent, ook al omdat deze met verreweg het hoogste gemiddelde uit de eerste ronde tevoorschijn kwam: 60. Dat moyenne bewerkstelligde de Neder- De nieuwe startmethode, die zo lang iedereen er nog niet op is ingeschoten een onregelmatig wedstrijdverloop in de hand kan werken, staat hier buiten. Er is een vondst van de Noren geweest om na het commando „ready” een dui delijke tussenpoos in te lassen alvorens het startschot valt. Het congres van de internationale schaatsunie (ISU), ging hiermee in mei vrij geruisloos akkoord zodat de schaatstechnici en de rijders er later erg door verrast waren. Ten mann blijkt pertinent niet te weten wie het idee heeft gelanceerd. Zelf was hij er niet van op de hoogte dat de nieuwe regeling aan een Noors Schaatsbrein is ontsproten. Dat niet eerst naar zijn mening werd gevraagd alvorens het Noorse voorstel op tafel kwam, doet Tenmann af met: „Zoiets is hier nu eenmaal niet de gewoonte.” Behalve in Nederland is er ook bij de Noren veel deining ontstaan over de nieuwe procedure. Toch vindt Ten mann de regeling beslist niet gek: „Ik maak er wel een voorbehoud bij: de starters moeten hiervoor een korte op leiding krijgen. De eerste keren was er veel irritatie Omdat er zoveel valse starts waren, maar afgelopen zondag in Lillehammer bleek iedereen op de tweede dag al iets te hebben geleerd. Het volledig stilstaan in de starthou- ding functioneert goed in de atletiek, waarom zou de schaatssport er dan niet mee gebaat zijn? Ik vind dat er spor tievere omstandigheden door ontstaan, de oude methode werd soms erg wissel vallig toegepast. De schaatsers vertrok ken meteen nadat de starthouding was ingenomen. Sommigen gingen echt te vroeg weg zonder dat er werd afge schoten.” Het komend weekeinde zal vrijwel zeker nog erg in het teken staan van de startellende, omdat Per Sandli het pis tool hanteert. „Een erg strenge man”, zegt Tenmann. „Hij denkt niet aan de belangen van de rijders.” Gevreesd wordt dat Sandli ook ma ling zal hebben aan de tijdsduur die het beste reactievermogen garandeert. Tussen zevenhonderdste en een volle seconde na het laatste commando is de schaatser het meest alert, en om de rijders niet moedwillig dwars te zitten zal het startschot daarom in die periode moeten vallen. PARIJS. Henk Nooren is, met „Fu nest”, als vijfde geëindigd in een bij het internationale concours hippique in Parijs gehouden springconcours om de prijs „Haras nationaux”. De Ier Paul Darragh maakte van een drietal ruiters, die fout loos rondkwamen, onder wie verder Kevin Bacon en Paul Schockemöhle, de beste tijd. Nooren kreeg met funest vier straf- punten. korte afstanden ontzien. Sinds eind september heeft Storholt al niet meer hardgelopen en we weten nog niet hoe lang het allemaal gaat duren.” Hier staat tegenover dat Tenmann met voldoening spreekt over Sten Sten- sen, die zich voor de eerste maal, volle dig heeft onderworpen aan de training van de nationale coach. De dit weekein de 30 jaar wordende stayer gaf altijd de voorkeur aan zijn clubtrainer Finn Hodt om zich pas in een later stadium bij Tenrrtann te vervoegen. „Ér is helemaal geen ruzie of zo, hoor”, beklemtoont Tenmann, „in over leg hebben we vastgesteld dat Stensen beter de hele voorbereiding van mij kon gaan meedoen. Ik vind het erg opvallend dat hij intussen op de 500 meter regelmatiger en beter is gaan rijden. Op Sjoebrend verliest Stensen haast niet meer”. Toch ben ik in vorm,” had Vultink na het debacle tegen de biljarter uit Sint Willebrord al beweerd. Hij bewees dat in de volgende en tweede ronde. Alleen de wijze al waarop hij zijn werkelijk vol maakte serie van 212 („Er kwam geen rappelletje aan te pas”, stelde hij later zelf vergenoegd vast) bestempelde hem na de eerste speeldag in Heeswijk-Dinther on danks de puntenachterstand nog stellig niet tot één van de favorieten. Wat dat betreft zit Nederland trouwens voorlopig goed, want ook met Van der Smissen moet voor het eerst terdege reke ning worden gehouden. Sterker nog, de grootste vaderlandse biljartbelofte voert samen met titelverdediger Ludo Dielis, het klassement na twee ronden aan omdat hij die koppositie, verworven na een eclatant succes tegen Vultink, gisteravond, wist te handhaven door een triomf over de zwak- Het geharrewar rond de WK-financiën heeft inmiddels ook de belangstelling van politiek Den Haag gewekt. Het Tweede-Ka- merlid Worrell (PvdA) vindt, dat een deel van de WK-gelden ten goede moet komen van de clubs in het betaalde voetbal, die in financiële nood verkeren. Worrell: „De spelers van het Neder lands elftal verdienen een hoop geld aan het WK-toernooi in Argentinië. Als er zoveel clubs zijn die in financiële moeilijkheden verkeren, dan kunnen de spelers best een deel van hun inkomsten aan die clubs afstaan”. Volgens Cor Coster, directeur van Inter Football, is dat onmo gelijk. „De clubs delen al mee in de recettes. En als het in Argentinië een beetje tegenzit, dan krijgen de clubs meer dan de spelers. Komt het Nederlands elftal niet verder dan de eerste ronde, dan verdienen de spelers slechts 4000 gulden netto. De clubs die spelers aan het Nederlands elftal leveren, krijgen sowieso 10.000 gulden per speler”. Het Belgische duo Dielis-Corin stuitte al in de tweede ronde op elkaar, nadat de titelverdediger uit de middag-séance als „slechtste winnaar” naar voren was geko men en Leo Corin zich na de openingspar- tij en zijn nederlaag tegen Wildfoster de „beste verliezer” kon noemen. Corin, enke le weken geleden in West-Berlijn tijdens de WK 71-2 nog tweede, mag zich na de con frontatie met zijn landgenoot in dit titel- toernooi na de eerste dag nagenoeg al niet meer tot de kanshebbers rekenen. Ludo Dielis toonde zich veruit de sterkste (300- 114), al had hij, evenals tegen Mastni, ’s middags ook tegen Corin weer te veel beurten nodig. Om onze kerstaktie nog grootser te maken, hebben wij een unieke hoofdprijs De nieuwe Ford Fiesta 1300S. het meest sportieve model van deze Ford serie Met een nieuwe extra sterke 1300 cc motor 66 DIN pk. van 0 -100 km/u in 12,3 sec topsnelheid 158 km/u. Om deze prestaties te ondersteunen heeft de 1300S versterkte vering en nastelbare schokbrekers Toerenteller, sportstuur en ruitewissers met intervalschakelaar accentueren het sportieve karakter Waar de Fiesta 1300S erg zuinig mee blijft, zijn benzineverbruik en onderhoudskosten DEN HAAG. Terry Lees van Roda JC is door de tuchtcommissie van de KNVB, betaald voetbal, voor drie wedstrijden ge schorst wegens zijn gedrag in de wedstrijd tegen WV. Bovendien kreeg hij nog een boete van 250 gulden. Zijn ploeggenoot Broeks werd voor één wedstrijd uitgeslo ten met een boete van 200 gulden. De NAC- speler Budisic werd voor twee wedstrijden aan de kant gezet met een boete van 250 gulden. De jeugdspeler D. E. Pratt Van Haarlem kreeg een boeking. (ADVERTENTIE) Maandag maakte bestuurslid Ton Zwikstra van de KNVB lekend, dat tussen de voetbalbond en Inter Football een principe- ivereenkomst was afgesloten. Volgens die overeenkomst heeft Inter Football het recht verworven reclamecontracten ten behoe- k van het Nederlands elftal voor het toernooi om het wereldkam pioenschap in Argentinië af te sluiten. De belangenorganisaties WCS (spelers) en WON verzetten zich fel tegen die overeenkomst. Van der Leek: „Het contract lussen de KNVB en IF is ongeldig. De onderhandelingsdelegatie van de KNVB wist van niets”. De KNVB had voor de onderhande lingen met Inter Football een delegatie samengesteld, bestaande uit de bestuursleden Ton Zwikstra, Max Tripels en Martin Snoeck. Tripels was maandag echter afwezig. Daardoor bestond de delegatie slechts uit twee man, van wie Zwikstra vóór en Snoeck tegen een overeenkomst met Inter Football was. Niettemin deelde Zwikstra na afloop van de onderhandelingen mee, dat de KNVB en Inter Football tot overeenstemming waren gekomen. (Van onze sportredactie) HEESWIJK/DINTHER. Ronduit jammerlijk was het dat Hans Vultink gisteravond laat een einde aan zijn groot ste serie moest maken. In ideale positie („Ik had er gemakkelijk nog honderd bij elkaar kunnen krijgen”) werd de Groen loër uitgeteld. Niet wegens een foutieve carambolage of een „restez dedans”, nee Hans Vultink moest het duel met tegen stander Klaus Hose staken, simpelweg omdat de 300 te consumeren caramboles, opgebruikt waren. Twee series, één van 81 en één van 219 (veruit de hoogste in het toernooi tot nu toe), had de Neder landse titelhouder in de tweede ronde van het Europees kampioenschap anker-ka- der 47-1 nodig om datgene recht te zetten wat eerder op de dag in de partij tegen landgenoot Van der Smissen was misge gaan. die elk bruto MIDDELBURG. Coach Bert Schoofs moest na afloop van de verloren tafelten- niswedstrijd tegen Rusland (34) beken nen dat Van Slobbe teleurgesteld had en dat zijn gok was mislukt. „Misschien was het beter geweest René Hijnen op te stel len. Maar René is lang geblesseerd ge weest en ik durfde dat niet aan”. René Hijne zelf had verwacht te spelen. Zijn reserveplaats was zichtbaar een te leurstelling voor hem: „Ik heb van tevoren gezegd dat ik mij zou concentreren op de ontmoeting tegen de Sovjet-Unie en mijn clubwedstrijd in de Europa Cup. De duels tegen China heb ik er bewust voor afge zegd. Als je dan hoort dat je reserve staat doet je dat wel iets. Dan had ik even goed in een duel tegen China kunnen uitko men”. Het was voor de Nederlandse ploeg de vierde opeenvolgende nederlaag in de Europese competitie. Uitslag Nederland-Sovjet-Unie: Bert van der Helm-Igar Solopov 21-14, 21-13 (1-0); Nico van Slobbe-Sarkis Sarkhoyan 13-21, 18-21 (1-1); Bet- tine Vriesekoop-Valentina Popova 21-19, 21-11 (2- 1); Van der Helm/Van Slobbe-Sarkhoyan/Valeri Sjevjenko 11-21- 21-12- 12-21 (2-2); Van Slobbe- /Vriesekoop-Sarkhoyan/Popova 12-21, 14-21 (2- 3); Van der Helm-Sarkhoyan 19-21, 11-21, (2-4); Van Slobbe-Solopov 21-14, 19-21, 21-14 (3A). Stand Europese superliga (na vier speel dagen) 1. Zweden 2. Sovjet-Unie 3. Hongarije 4. Frankrijk 5. Engeland 6 Joegoslavië 7. Tsjechoslowakijë 8. Nederland DEN HAAG. Lotto 50 van het afgelopen weekeinde kende geen winnaar van de eerste prijs. Zes personen komen in aanmerking voor de tweede prijs en ontvangen ieder bruto bijna vijftigduizend gulden. Voor toto 50 meldden zich twee winnaars, die alle dertien uitslagen juist voorspeld hadden. Zij ontvangen elk bruto ruim zeventigduizend gulden. LOTTO 50: Inleg: ƒ3.617.512; prijzenbedrag. 1.718.318,20. Eerste prijs: geen winnaars; van het bedrag van de eerste prijs gaat eenvijfde deel naar de jackpot van lotto 51, het overige viervijfde deel is in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met vijfde prijs. Tweede prijs: 48.685,60 ontvangen. Derde prijs: 1909,20 ontvangen. Vierde prijs: 9.003 winnaars, die elk ƒ51,50 ontvangen Vijfde prijs: 11.124 winnaars, die elk ƒ41,70 ontvangen. TOTO 50: Inleg ƒ757.238,-; prijzenbedrag 359.688,05. Eerste prijs. 2 winnaars, ƒ71.937,60 ontvangen. Tweede prijs: 72 winnaars, die elk bruto ƒ1.248,90 ontvangen. Derde prijs: 1638 winnaars, die elk ƒ76,80 ontvangen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 31