DE BLINKERT Biljartzege van Castricummers Successen HPC in Uden Robin Schuyt haalt de selectieploeg «O" nl jte! O/o 0/4/O NU BOVENAAN Opvallende misstap van koploper KIOS Biljartbestuur nam maatregelen Smugglers begon met winst l COMBI-TOERNOOl GESLAAGD 1 20 21 SPORT DECEMBER MAANDAG 1 9 ijk! o f i F I De Amro Kapitaalmarktrenterekening. De Amro Kapitaalmarktrenterekening: voor rentebewuste spaarders en beleggers. Gedu rende de gehele looptijd van 5 jaar bent u verzekerd van een hoge actuele rente. Het rentepercentage is gekoppeld aan het gemid delde rendement van staatsleningen met een resterende looptijd van 3 tot 8 jaar, dat wordt gepubliceerd door het C.B.S. Dit rendement zal maandelijks worden bijgesteld en wordt verhoogd met een opslag van 0,5%. Voor de maand december is het percentage: r 13 lends Informeer bij een van onze 830 kantoren amro bank De Amro Spaarbiljetten. Spaarbiljetten zijn waardepapieren met een vaste looptijd, die in 2, 3, 4 of 5 jaar aangroeien tot f 1 000,- of f 10 000,-. Het aankoopbedrag is afhankelijk van de looptijd en het bijbehorende rentepercentage. De rentebetaling in één bedrag aan het einde van de looptijd kan fiscaal gunstig zijn. Nog een voordeel de Spaarbiljetten staan niet op naam. U kunt ze dus eventueel cadeau doen. De rentepercentages zijn met een looptijd van 2 jaar: 7%, 3 jaar: 7'4%, t 4 jaar: 7%%, 5 jaar: De Amro Vaste Looptijdrekeningen. Bij deze methode spreekt u met de Amro Bank af hoelang u het gestorte bedrag wilt vastzetten Minimaal is dat 2 jaar. Maximaal 6 jaar. Hoe lan gere tijd vast, hoe hoger de rente. De minimum storting is f 100,-. Het rentepercentage staat gedurende de hele looptijd van de storting ge garandeerd vast. De rente wordt jaarlijks uitge keerd en kan vrij worden opgenomen. Derente percentages: 2 jaar 7’/4%, 3jaar: 7’/2%, 4 jaar: 7%%, 5 jaar: 8%. 4 6 jaar kJI/ W -• II I9 7 7f (Van onze biljartmedewerker) Lp De winnaars van het combi-toemooi: links Jan Feeke (57/2), rechts Piet Liefting (38/2). In het midden voorzitter Jan Been van j :e Haarlem-Noord. I den t (Van onze sportredactie) 1 (ADVERTENTIE) Hoge rente! 4 763% o I lïjL int. 1 iw- en bij jn in- Kwijt- ijden ening akt. ite anal es ver- ihet van de □om Jdaar Ingrid Luiting verscheen op de 200 me ter wisselslag bij de dames aan de start. Met haar keurige tijd van 2.29.7 bereikte pen. Reeds in de eerste drie ronden stelde hij zijn kandidatuur door achtereenvol gens op simpele wijze de winst te pakken op De Wild, Broertjes en de winnaar van verleden jaar Van Leeuwen. De Haarlemmer Ed Nobels speelde uit stekend in zijn partij tegen Van Leeuwen. Hij had slechts elf beurten nodig om hem te verslaan, maar moest in De Wild zijn meerdere erkennen. Liefting kon de zege zodoende niet meer ontgaan. In de laatste partij rekende Liefting ook met Nobels op overtuigende wijze in zeven beurten af, zodat deze de felicitaties van zijn clubge noot in ontvangst kon nemen. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse micro- korfbalteams hebben het dit weekeinde niet gemakkelijk gehad en de resultaten waren er dan ook naar. Koploper KIOS deed een lelijke misstap door van R.D.Z. te verliezen en Nieuw Flora leed de ver wachte nederlaag tegen het Zaanse Roda. Gunstige uitzondering was het gelijke spel dat afdelingsteam S.D.O op het onge slagen D.S.O. behaalde. HAARLEM. Na de felle brand die zaterdagochtend het bekende Haarlem se biljartcentrum „Jac van Beem” in de as legde, vergaderde het districtsbe- stuur van de KNBB over een aantal nood-maatregelen. Besloten werd o.a. het veteranentoemooi over te hevelen naar zaal Van de Kuyl, evenals de ge sen r 1977 R. D.Z. - KIOS 8-7, rust 3-6 Doelpun ten KIOS: Franka Blauw 3, Wanda Meijer, Ellie Groeneweg, Chiel van de Stelt en invaller Peter Scheijde. KIOS heeft duidelijk te leiden gehad van het late tijdstip waarop in Zeist moest worden aangetreden (22.00) en het geheel uit vorm zijn van Jan Tiesinga. Hetgeen niet wegneemt dat een 0-4 en 3-6 voor sprong toch niet meer uit handen gegeven mag worden. In deze aantrekkelijke wed strijd was de stand kort voor tijd nog gelijk (7-7) en zag KIOS vier doelpunten afgekeurd hetgeen mede bijdroeg tyt deze zeer onverwachte nederlaag. S. D.O. - D.S.O. 7-7, rust 3-3. Doelpunten S.D.O: Jasper Engel 3, Corrie Meulenberg 2, Rineke Aangeenbrug en Cees Zwaan. De D.S.O. coach zal wel erg veel spijt hebben gekregen na de wissel die hij toe paste waardoor Jasper Engel een andere tegenstander kreeg. Deze had in het geheel geen vat op het spel van Engel en dat resulteerde in drie goals voor het zeer gemotiveerde S.D.O. Hoewel lijstaanvoer der D.S.O. diverse kansen kreeg waren de Alkmaarders slecht in de afwerking waar door het Hillegomse S.D.O., dat tot nu toe slechts een punt verzamelde, volkomen verdiend één punt in eigen huis hield. Roda - Nieuw Flora 10-8, rust 5-5. Doel punten Nieuw Flora: Richard Wullems 3, Liesbeth Geerlings 2, Wim Vermaat 2 en Ton Smit. In een spannende wedstrijd heeft Nieuw Flora in de tweede helft de winst prijsge geven. Roda werd toen op een 5-6 achter stand gezet hetgeen deze ploeg beant woordde met een fel offensief, wat vier doelpunten opleverde, mede door het, aan Nieuw Flora-zijde nonchalant omspringen met de kansen. Ondanks deze nederlaag toch een goede wedstrijd van Nieuw Flora. n 75 106 136 165 182 f 221 HAARLEM-IJMOND. Het 57/2 - 38/2 kader combi kersttoernooi dat in het bil- jartcentrum G. v.d. Kuyl werd gehouden, is een volledige triomf voor de beide deelnemers uit Castricum n.l. Jan Feeke in het 57/2 en Piet Liefting in het 38/2 (beiden van de b.v. Onder Ons) geëindigd. Reeds in de eerste ronde van het 57/2 benadrukte Feeke zijn vorm door in ne gen beurten Piet Buys te verslaan met een moyenne van 33.33. Met hem ging Cor Schaap mee die de Haarlemse deelnemer G. v.d. Kuyl op afstand wist te houden. De Amsterdammer Gerard Klinkert won op eenvoudige wijze van zijn stadgenoot Rik Geleeds. Uitslag 57/2: Punten, moyenne, serie: 1 J. Feeke 8, 35.47, 189; 2 C. Schaap 8, 32.52, 138; 3 G. Klinkert 5, 31.23, 209; 4 R. Ge leeds 4, 32.54, 153; 5 G. v.d. Kuyl 3, 23.80, 97; 6 P. Buys 2, 28.27, 127. Uitslag 38/2: 1 P. Liefting 10, 31.91, 233; 2 E. Nobels 6, 18.28, 78; 3 A. Zomerdijk 6, 16.54, 60; 4 M. v. Leeuwen 4,17.65,133; 5 J. de Wildt 2, 15.78, 97; 6 Ch. Broertjes 2, 10.57, 144. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de laatste competi- tiezondag van dit jaar heeft het heren team van de Blinkert, zich via een 14-12 zege op KIC verzekerd van de bovenste plaats. De dames van de Blinkert ver zuimden bun voorsprong op de ranglijst uit te breiden. Zij verloren met 9-8 van Zebra’s. (Van onze zwemmedewerker) UDEN. Het tweede gedeelte van de selektiewedstrijden, welke zaterdag in het Brabantse Uden werd verzwommen, bracht voor HPC de nodige suksessen. Door een overwinning op de 100 meter rugslag bereikte Robin Schuyt de selek- tieploeg voor het trainingskamp op de Canarische eilanden. In deze ploeg, die rond de jaarwisseling gaat overwinteren, was Mathilde Vink reeds opgenomen. De wedstrijden in Uden gaven wederom een enigszins vertekend beeld. Er waren ver enigingen die naar deze wedstrijden had den toegewerkt, maar een aantal waaron der bijvoorbeeld ’t IJ uit Amsterdam en AZ&PC uit Amersfoort gaven toch de voorkeur aan een ononderbroken op bouw. Zelfs binnen de verenigingen wa ren verschillen te konstateren. Sommige ploegen bekeken het individueel, natuur lijk met oog op het trainingskamp. In de tweede ronde speelde Feeke Ge leeds gedecideerd naar een kansloze ne derlaag in zeven beurten. Buys bleef vol gen door v.d.Kuyl in eveneens zeven beur ten te verslaan. Klinkert ontmoette Schaap en moest bij deze kennismaking een nederlaag incasseren. In de derde ron de brak het geweld pas los, Klinkert draai de fenomenaal, na een aanvangserie van 117 van Buys, kreeg hij in de vierde beurt de ballen goed op de lijn en in recordtem- po liet hij 209 caramboles annonceren en was Buys een verslagen man. Feeke had geen probleem met v.d. Kuyl en Schaap leed een nederlaag tegen Geleeds. Tijdens de vierde ronde was de sensatie compleet. Feeke verloor van Schaap met miniem verschil van tien caramboles, Klinkert trok bij door winst op V.d. Kuyl, zodat de finale ging tussen Feeke, Schaap en in theorie Klinkert. Schaap wist in acht beur ten te zegevieren over Buys. Feeke moest tegen Klinkert in de beginfase alle zeilen bijzetten, maar met een felle eindsprint van 88 en een slotserie van 74 carambo les de winst zeker te stellen en op moyenne winnaar te worden. Bij de 38/2 specialis ten wist Piet Liefting de eindzege te grij- Standen derde divisie: dames: Blinkert 9-16, Foresters 9-14, Zebra’s 9-14, VZ 9-10, Wijk aan Zee 9-9, ZAP 9-8, Concordia (H) 9-6, Tonegido 9- 6, ZVM 9-4, Concordia 9-3. Heren: Blinkert 9-14, Odin 9-14, KIC 9-13, CSV 9-11, Tornado 9-11, IJmond 9-11, Concordia 9-7, GVO 9-5, Hoofddorp 9-2, ZVM 9-2. westelijke finale 2e klas. De arbiters- cursus gaat naar „Onder Ons” in Ca stricum. Over de omvangrijke jeugd- competitie (100 spelers) is nog geen beslissing genomen. Het biljartcentrum „Jac van Beem” aan de Jansstraat, werd in 1975 geo pend na een grote activiteit van de leden die er welgeteld 883 manuren instaken. De Blinkert-KIC 14-12 (rust 5-5). Doelpunten de Blinkert Henk Driessen (4), Ed Baas (4), Hans Baars (2), Karl van Viersen (2), Tom Heuperman (2). Na een goede eerste helft, welke met de juiste stand van 5-5 werd agesloten, kwam het verwachtte vuurwerk in het tweede deel van het duel, waarbij niets minder dan de bovenste plaats de inzet was. In die beslissende helft bleken Ed Baas en Karl van Viersen voor de Blinkert goud waard. Zij ronden de flitsende aanvallen dikwijls met kwaliteitsdoelpunten af. Doelman Hans van Loenen is zeker een aanwinst voor de ploeg. Blinkert toonde voldoende karakter toen de 12-9 voorsprong verloren ging in 12-12. Dat bleek de basis voor de verdiende winst. De Blinkert-Zebra’s 8-9 (rust 5-5). Doelpunten Marije Sijtsma (5), Inge de Korte (1), Marjan Blom (1), Nelleke Ru- baeh (1). Zebra’s kwam nogal gehavend door blessures naar Haarlem. Het meisje dat meestal een groot deel van de doelpunten van de gasten voor haar rekening neemt, moest nu zelfs als doelvrouwe optreden. De 5-5 ruststand was een duidelijke wenk, dat de Blinkert haar vrij trage speelwijze moest wijzigen. Dat gebeurde echter niet. Het bleef vrij fantasieloos spelen en de dragen om toch nog een zege te bereiken, liep op een break-out voor Zebra’s uitDit kon alleen maar ten koste van eén straf- worp worden afgestopt. Zebra’s benutte deze meevaller en wijzigde de 8-8 stand op de valreep in 9-8 winst. IJmond-Concordia 18-14 (rust 8-7). Doelpunten Corcordia: Eric Nederkoorn (8), Paul Eeltjes (2), Luuk Eeltjes (2), Carl v. d. Hulst (1), Gerard Neerings (1). Concordia heeft weinig plezier gehad van zijn bezoek aan IJmond. Zowel Ruud Verdam als André Kroes, een duo dat meestal goed voor een aantal doelpunten is, kon wegens ziekte niet spelen. Toen halverwege de strijd ook nog Gerard Neerings uitviel, moest Concordia zonder wisselspelers het duel afmaken. Deze aan slag op de conditie kostte de winst, on danks het goede doelverdedigen van Henk Schuit Wijk aan Zee-Concordia 8-6 (rust 6-2). Doelpunten Hannie Herfst (2), Henny Meijer, Carla Henskes, Carla Rol en Carla Selhorst ieder (1). Voordat Concordia door had waar het gevaar dreigde had Wijk aan Zee een 4-0 voorsprong opgebouwd. Deze basis bleek beslissend voor de uitslag, want Concordia was vooral na rust sterker en scoorde vier doelpunten tegen Wijk aan Zee twee. Na het verstrijken van de eerste helft staat Concordia onderaan. Bato-Desiree/Odin 4-9 (rust 2-6). Doelpunten Marjan Wildschut (2), Ineke Hoff (1), Loes Toele (1). Tegen het ook niet zo sterk spelend Odin heeft Bato weinig kansen weten te scheppen. De opgaande lijn van de laatste weken werd niet voort gezet. zij echter niet meer dan een zevende plaats. Leon Steenbrink kwam met een vierde plaats beter uit de voeten, terwijl ook zijn 2.17.2 er mocht wezen. Op dit onderdeel zwom de Utrechtse krachtpat ser Fred Eefting een nieuw Nederlands rekord met 2.09.4. Paula van Eyck bereikte eveneens een vierde plaats. Zij deed dat op de 100 meter rugslag in 1.06.5. Ver voor haar was toen reeds Monique Bosga, al weer uit Utrecht, gefinisht in de nieuwe nationale rekordtijd van 1.03.0. Bij de heren kwam Robin Schuyt voor de tweede maal in acht dagen tot een overwinning op de rugslag. Door afwezig heid van rekordhouder Fred Eefting, deze gaf de voorkeur aan enkele andere num bers, won Robin Schuyt nu ook de 100 meter rugslag in 1.02.5 wat overigens niet zijn beste seizoentijd betekende. Door deze dubbele overwinning bereikte hij echter wel de ploeg voor de Canarische eilanden. Na haar nederlaag, zelfs verrassende ne derlaag, op de 200 meter vlinderslag van Mathilde Vink, kwam zij nu op de halve afstand niet verder dan een vijfde plaats in 1.06.5. Leen van der Lugt trapt af. Arjan Ouwe- hand, Frank van Rhee en Theo de Weerdt kijken gespannen toe. Gert Jonkman heeft gepasst naar Theo de Weerdt die voor de eerste try van The Smugglers zal gaan zorgen. (Van onze rugbymedewerker) IJMUIDEN. De IJmuidense Rugby club The Smugglers heeft voor het eerst op eigen terrein gespeeld en dit gevierd met een ruime overwinning. Nadat Leen van der Lugt op flitsende wijze de aftrap had genomen gingen The Smugglers on middellijk in de aanval, die direkt resul taat opleverde. Den Helder stond niet op z’n sterkst in het veld door een groot aantal blessures. Aan werklust en inzet ontbrak het bij de noorderlingen niet. Ze moesten echter toe zien hoe The Smugglers al in de eerste helft op een 38-0 voorsprong kwam. In de tweede helft geloofden de IJmuidenaren het wel en begonnen zeer rommelig te spelen en fouten te maken. Den Helder kwam enkele malen zeer dicht bij de try- lijn, maar kon niet scoren. The Smugglers was tot nog maar éénmaal scoren in staat en won daardoor met 44-0. De dag daarvoor speelde de Smuggler- jeugd tegen die van HCK. De eerste tien minuten liet een gelijk opgaand duel zien wat zich hoofdzakelijk op het middenveld afspeelde. Het gelukte HCK het eerst een try te drukken. Er zouden er in die eerste helft nog vier bijkomen. Vlak na rust lukte het de sterk spelende Mahir Ozcan de eerste tegentry te maken. Peter Rong drukte de tweede en laatste try voor de IJmuidenaren die uiteindelijk met 32-8 verloren.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21