Gebitsbehandeling met fluor agenda n in Zorgdrager en Van Moorst zijn de besten van de A.V. „Velsen” op Velsense kleuterscholen Kleine woonwagencentra oplossing voor IJmond Kerstliederen op Kerkplein Velsen Dienstencentrum op Kerstmis geopend Interne verbouwing net voor jubileumviering gereed Prijzen Kerst-inn in Santpoort Inbraak in school Sieraden buitgemaakt bij inbraak PLEIDOOI PROGRESSIEF VELSEN: 1 J Velsen-IJmuiden Uitslag van aquarium-huiskeuring KNIP UIT’? Wijk aan Zee - GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN BENZINEVERKOOP 24 december 8-17 uur 25 december gesloten 26 de cember 10-17 uur 31 december 8-17 uur 1 januari 10-17 uur BERENDSEN SHELL STATION ZEEWEG 5 IJMUIDEN In en om Haarlem Velsen-Noord E- n- is ie iu 0, ie Kt sn te ig jn Ik is )e in st ie ri ls ri- e- D ;n -k Is id (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De toepassing en het effect van fluor blijft een omstre den zaak. In Velsen weigerden 120 ouders hun kind te onderwerpen aan een proef met fluorgelei die op 1 november op de plaatselijke kleuterscholen van start ging. Hiervoor werden de ouders van 2000 kinderen in de kleuterleeftijd aangeschreven. Motief voor de weigering was in de meeste gevallen de vrees voor bijverschijnselen. Om dezelfde reden werd door een aantal raadsleden een voorstel tot blijvende fluoridering van het drinkwater in 1973 met zeventien tegen dertien stemmen door de Velsense gemeenteraad verworpen. Beverwijk Heemskerk IJMOND d- Het fluor happen op de Da Costakleuterschool een van de scholen van het proefproject (ADVERTENTIE) n- brandweer Prof. OJdeweltschooi vierde dubbel feest Keurmeester Van Setten reikte ook de prijzen uit. De eerste prijs en een bonds- De verdere uitslagen bij de volwasse nen zijn: 4 Groeneveld, 113'/a p.; 5 Hooge- land. 112‘/2 p.; 6 Daalmeijer. lll'/a p.; 7 Brandwijk, 108 p.; 8 Schreur, lOï'A p.; 9 en 10 de heer en mevrouw Nolten met 107'h en 107 p. en 11 Willemse met IO6V2 p. Aan het slot van de goed bezochte ledenavond werd een aquarium verloot, dat op de voorgaande ledenavond was ingericht. Het ging naar de heer Hooge- land. Het te is wen Mevrouw Zeeuw bezoekt deze’week de laatste kleuterscholen van haar behandel- projekt. De behandeling komt voor het Door met een krijtje z’n handtekening te plaatsen onder de tekst, dat de prof. dr. H. Oldeweltschool was heropend, verleen de burgemeester Kok van Heemskerk een officieel tintje aan de overigens informele plechtigheid. Bij de verbouwing werd de aula opge splitst in twee lokalen, terwijl met het overkappen van de patio een nieuwe ge meenschapsruimte voor de schoolbevol king werd gecreëerd. Het was in die ruim te, dat het onderwijsteam de genodigden voor de dubbele plechtigheid ontving Naast ouders en leerlingen waren de wet houders A. van Herpen en J. Vervelde Wag^paar aanwezig, die samen met burge meester J. Kok en diens echtgenote het college vertegenwoordigden. Voorts gaven leden van de Heemskerkse onderwijscom missie, vertegenwoordigers van het amb tenarenkorps en Van andere basisscholen van hun belangstelling blijk Bijzonder verheugd toonde schoolhoofd schijn, die om beurten het krijtje ter hand nam om de tekst „Prof. Dr. H. Oldewelt school heropend door de burgemeester” op het schoolbord te krijgen. Met zijn handtekening bekrachtigde de burge meester, ditmaal op verzoek van de naam gever van de school, deze officiële daad. VELSEN. Het Kennemer Vrouwen koor onder leiding van Olga Ongena zal in de kerstnacht van twaalf uur af op het kerkplein in Velsen-Zuid kerstliederen ten gehore brengen. Medewerking wordt ver leend door een aantal leden van het fanfa rekorps Wilhelmina uit Santpoort diploma ging naar H. Zorgdrager met 127 punten. De tweede prijs met diploma was voor G. van Moorst met 126 punten. Van Moorst kreeg bovendien de aanmoe digingsprijs, omdat hij ten opzichte van vorig jaar de grootste puntenwinst had gemaakt. De derde prijs was voor de heer Verkerk met 113'/z punt. De prijs voor het beste jeugdlid ging naar J. Wor tel met 1061/? punt. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsdumen 6 Woe geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplem) Woensdag 14.30 en 19.30 u.. Pantomime Theater Rob van Reijn met „Het kerstverhaal van Scrooge en Marley” Wethouder Van Herpen deelde tenslotte naast complimenten voor ,onder meer de dienst gemeentewerken en schoolhoofd Holleman, ook nog enkele presentjes uit. Zo had hij voor burgemeester en me vrouw Kok een cadeautje in petto, om op die manier enig cachet te geven aan de eerste kennismaking van het nieuwe bur- gemeesterspaar met het Heemskerkse on derwijsveld. Ook voor Prof. Dr. H. Olde- welt had wethouder Van Herpen een ge schenk meegebracht, dat de hoogleraar verrast over de sfeervolle ontvangst die hem in het Heemskerkse was bereid in dank aanvaardde. •schil tuur- ■raad jeko- ‘lijke 1, die Am- □por- ‘fijke SANTPOORT. Op eerste kerstdag wordt voor de achtste maal in de aula van Spaarnberg aan de Wüstelaan in Sant- poort-Noord een kerst-inn voor bejaarden en eenzamen gehouden. Ook een aantal gastgezinnen en jongeren zal aanwezig zijn Er is onder meer een gezamenlijk diner. cteur iven- kom- vari- amse □rha- it de tafel, teke- tuur- 1 zijn id. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Di. alle leeftijden 19-21.30 uur, woe 14.30-17.30 uur IJMUIDEN. Het Dienstencentrum Zee- en Duinwijk is op Eerste Kerstdag tussen elf en een uur geopend. Op die tijd heeft iedereen, die daaraan behoefte heeft, de mogelijkheid om in het Dienstencen trum aan de Planetenweg gezellig een kop je koffie te drinken en met elkaar te praten e- r- n. or Cr >P a- ig et ie re at n- e- ie dt ïn 3- te Is ar jn k- et C Holleman zich met name over het feit, dat de naamgever van de school prof, dr H. Oldewelt de plechtigheid in persoon kon bijwonen Het schoolhoofd sprak ër zijn blijdschap over uit, dat met de komst van de .twee nieuwe lokalen de gehele schoolgemeenschap onder één dak kan worden gebracht, zodat niet meer met dé pendances behoeft te worden gewerkt. Dit komt volgens hem aan het onderwijs ten goede. Na de festiviteiten rond de viering van het tienjarig bestaan te hebben gememo reerd, nodigde de heer Holleman burge meester Kok uit „de kinderen aan het werk te zetten. Op commando van de bur gemeester kwam een schoolklas te voor- IJMUIDEN. Het afgelopen weekeinde is ingebroken in een schoolgebouw aan de Radarstraat in IJmuiden. In de kamer van de directeur werd een afgesloten bureau opengebroken. De buit bestond uit een telmachine, een rekenmachine en een geldbedrag van 150,-. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Dubbel feest vierde de Prof. Dr. 11. Oldeweltschool in Heemskerk, waar niet alleen het tienjarig bestaan van de openbare basisschool werd herdacht, maar waar men het schoolgebouw aan de Duitslandlaan na een interne verbouwing en uitbreiding ook officieel kon heropenen. VELSEN. De aquariumhouders II. Zorgdrager en G. J. van Moorst hebben de mooiste bakken van de aquariumvereniging Velsen. Dat is het resultaat van de huiskeuring onder de leden, die de afgelopen maand is gehouden. In het clublokaal in het voormalig PEN-jeugdcentrum heeft de vereniging maandagavond de uitslag van de huiskeuring bekend gemaakt. Projectleidster is mevrouw J. Zeeuw- Töpfer als mondhygiëniste verbonden aan de Geneeskundige en Gezondheids dienst van de gemeente Velsen. De behan deling gebeurt met behulp van doorzichti ge „lepels” in de vorm van een gebit. Gevuld met een laag fluoridegelei wor den deze om het onder- en bovengebit van de kleuters geschoven. mevrouw J Wijkstra-Greebe werd aan:? trokken als mondhygiëniste. Zij begon met een actie „voeding en tandzorg” en bereid de de thans uitgevoerde fluorbehandeling voor. Mevrouw J. Zeeuw nam het projekt op 1 november van haar over De meeste kleuters laten de doorschij nende „huls” met fluoridegelei zonder pro test over hun melkgebit schuiven. Daarna is het vier minuten lang opmerkelijk stil in het kleuterklasje aan de Gildenlaan Zo lang heeft het geleilaagje nodig om op het tandglazuur in te werken. Als de tijd om is wordt de achtergebleven gelei uitgespuwd op een servetje dat elke kleuter bij de hand heeft Kleuters bij wie de behandeling pro blemen geeft krijgen het geleilaagje met de tandenborstel op tanden en kiezen ge smeerd ..Het smaakt naar sinaasappel. Net een snoepje" reageert een kleuter die de behandeling met een lachend gezicht ondergaat. Mevrouw J Zeeuw ziet de fluo- ridebehandehng als logisch onderdeel van een campagne waarin gehamerd wordt op gezonde voeding (hard voedsel, weinig snoep) en veel tandenpoetsen. Fluor geeft het tandglazuur weerstand tegen zuuraan- vallen (snoep) en is verder belangrijk bij de opbouw van het permanente gebit Stic kers, wandplaten, folders en tandenbor stels waren tot nog toe haar wapens in de strijd voor een gezond gebit Ze merkt het effect aan de toegenomen zorg van de ouders voor het kindergebit. „Verjaarda gen met snoep komen op de Velsense kleu terscholen praktisch met meer voor. En dat is toch wel een verbetering". De bijna afgeronde fluoridebehandeling kost 4200 aan materiaal. Dit bedrag komt voor tweederde voor rekening van het Ziekenfonds „Spaarneland”. De rest wordt door de gemeente Velsen gedragen. Of de behandeling gedurende meer jaren kan worden voortgezet hangt af van bin nenkort te voeren gesprekken tussen ver tegenwoordigers van de gemeente Velsen, de Stichting Jeugdtandzorg en het Zieken fonds Spaarneland. De campagne die nu loopt is het resul taat van een eenmalige afspraak tussen de gemeente Velsen, „Spaarneland” en de apotheker die het benodigde materieel leverde. Velsen is nu nog een van de weinige Nederlandse gemeenten waar de geleibehandeling wordt uitgevoerd. In Enschede en een aantal buurgemeenten bestaan afspraken voor zo’n behandeling op langere termijn. Hier draaien de be trokken gemeentebesturen voor de totale kosten op. -w schoolhoofd van de Da Costakleuter school aan de Gildenlaan in Velsen-Noord, mevrouw De Jong-Huizinga bepaald met onverwacht. De geleibehandeling maakt deel uit van een voorlichtingsprogramma op de scholen waarin de bescherming en het behoud van het kindergebit voorop staat. Na afwijzing van het gefluorideerde drinkwater door de gemeenteraad werd in de nota „Structurele aanpak tandbederf" aangedrongen op een tandheelkundig voorlichtingsprogramma op de plaatselij ke scholen. De raad stemde daarmee in en Bondskeurmeéster W. van Setten uit Beverwijk, die de bakken gekeurd heeft, gaf maandagavond zijn mening over de resultaten. Hij deed dit aan de hand van dia’s van de verschillende aquaria, ge maakt door de clubleden De Willegen en Geldermans. In zijn praatje liet hij duide lijk zien, waar het in de verschillende bakken nog aan schortte en wat de moge lijkheden voor verbetering zijn. De aqua ria van Zorgdrager en Van Moorst sta ken met kop en schouders boven de andere bakken uit en zij beiden gaan deelnemen aan de districtskeuring in het district „Kennemerland”, waarvan de aquariumvereniging Velsen deel uit maakt Toneelschuur II (Smedestr 23) Woensdag 12.30 u. Lunchvoorstelling door Toneelgroep Centrum met „Een positie” Kerk van Nederlandse Protestanten Bond (Potgieterweg 4, Bloemendaal) Woensdag 20 u Middeleeuws kerstspel door leerlingen en lera ren v.d Vrije School SANTPOORT-ZUID Toen de bewo ners een paar uurtjes afwezig waren is vrijdagmorgen ingebroken in een woning aan de Olga van Gotschlaan in Santpoort Zuid. Men is het pand binnengedrongen door de voordeur te forceren De gehele woning is doorzocht. Uit een slaapkamer werden enkele sieraden, ter waarde van enige duizenden guldens weggenomen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Di. 19.30 uur ..Watch out, we’re mad”, 20 uur „Blue,Movie” Luxor Theater, Breestraat Di 19 en 21.15 uur ,De Jungle breekt los” TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek, Kerkstraat, t/m 30 decem- ber expositie Chileense kunstenaars, geopend tijdens normale openingstijden bibliotheek De Nieuwe Slof Kerkstraat. Expositie Bever wijkse kunstenaars, geopend t/m 22 december DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat Woe volw 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur, Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur Alarmnummers: politie 25555. brandweer 22922, milieuklachten 96000 Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Di 20 uur openb vergad vleeskeuringsdienst Slachthuis IJmond. De Nieuwe Slof, Kerkstraat Woe vanaf 9.30 uur vrouwencafé Sara Burgerhart. Plantage MAVO, Plantage Woe. 19 uur verg alg. bestuur Regionaal Instituut Regina Caeli-kerk, Hibersplein. Woe. 20 uur Kerstconcert Hoogoven Harmonie. TENTOONSTELLINGEN BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat Di. 20 uur „Bridge on the river Kwai” DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg Woe. volwas 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14.30-17 uur Bene- luxlaan Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14 17 30 en 19-21 u Jeugd 14-17.30 Kinderboerderij, Vrijburglaan Woe geopend van 13-16.30 uur Alarmnummers: politie 39111 32121, milieuklachten 96000 De Zandkraai, Handelstr. Di. 20 uur kerststuk jes maken; woe 9.15 uur thema-ochtend Progressief Velsen komt tot de schrifte lijke aanbeveling naar aanleiding van de recente ontruimingsaktie op het Velsense Woonwagencentrum waarbij de wagens van zes gezinnen zonder verblijfsvergun ning met groot machtsvertoon van de poli tie werden verwijderd. „Wij weigeren in te gaan op de wijze waarop hier is opgetre den maar stellen slechts dat de woonwagenaccommodatie in Velsen en el ders in Noórd-Holland zwaar tekort schiet”, aldus de brief. Gepleit wordt voor een voortvarend woonwagenbeleid in de gemeenten Bever wijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest waar het aantal standplaatsen onvoldoen de is of zelfs geheel ontbreekt. In Velsen wordt de beschikbare ruimte voor 45 vaste wagonbewoners en 12 passanten up to date genoemd Het beleidsplan van de drie welzijnswee kers van het Woonwagencentrum IJmond noemt voor de'voorbereiding 1 juni 1978 als uiterste datum. Progressief Velsen con formeert zich ook op dit punt met het door hen uitgebrachte beleidsplan. „De toe stand is ernstig en de tijd dringt”, zo wordt gesteld MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr 20.15 u Con Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat cert door Garrick Ohlsson, piano VELSEN. De raadsfractie Progres sief Velsen ziet openstelling van diverse kleine kampen en renovatie van het be staande woonwagenkamp in Heemskerk als oplossing voor het nijpende tekort aan standplaatsen in de regio IJmond. Dit staat in een brief aan Provinciale Staten van Noord-Holland en de gemeenteraden van Velsen, Heemskerk, Beverwijk en Castricum. De raadsfractie sluit zich daarmee aan bij een uitgebreid beleid splan van de frie welzijnswerkers die bij het Woonwagencentrum IJmond werk zaam zijn. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur Carrie” TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen. 17e- eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Dagelijks geopend van 10-12 en 14 17 uur, maandags gesloten Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel 02510 91022 en 93088 DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Buurthuis De Brulboei: 19.00-21.00 uur model bouwclub Centrale Bibliotheek, Plein 1945 Woensdag van 14.30 17.30 en 19-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Willem sbeekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur Filiaal Santpoort. Wüstelaan, woensdag 14.30 17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West. Zeewijkplein, dinsdag. 19-21.30 uur en woensdag 14.30-17.30 uur Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeew ijkplein 260, 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30 16.30 uur dansen Oude, moderne en volks dansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Centraal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden Tel 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vr. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 Sociaal Adviesbureau: woensdag 9-10 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11-12 uur: bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, tevens Ijmuiden Algemene hulpdienst: iedere werkdag van 9 11 uur, tel 02550-18888 Velserbad. dinsdag gemengd zwemmen 20 21.30 uur; woensdag gemengd zwemmen 7-8 uur, dames 9.40-10.50 uur, gemengd zwemmen 13.30-14.30, 14.45-15 45 en 21.30-22.30 uur Instructiebad Zeewijk, woensdag moeder on kind 9.45-10.30 uur, gemengd zwemmen 14.30 15.30 uur Speeltuin „In Veilige Haven”. Open woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. Buurtcentrum Zeewijk: 8.45-11.30 uur kof fiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 uur naailes. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr 15 30. 19 en 21.30 u „The spy who loved me”, 12 j Woensdag 13.30 u. „De fluit met de zes smurfen”, a.l Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21 15 u „De wraak van „The black dragon”, 16 j Lido (Houtplein) 14, 19 en 21 30 u „Silver streak express”, 12 j Luxor (Gr Houtstr.) 14. 19 en 21 15 u „De reddertjes”, a.l. Roxy (KI Houtstr.) 14.30 en 20 u. „Soldaat van Oranje”, 12 j. Studio (Gr Markt) 19 en 21 15 u „Het eiland van dr. Moreau”, 12 j. Woensdag 14 u „De avonturen van Pietje Bell”, a.l Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr 14, 15.15, 19, 20.15 en 21 30 u .Meer wegen naar het bed”. 16 j City-Theater (Hoofdstraat 94, Hillegom) Woensdag 14 u De Nederlandse Robinson Cru soë”, a.l

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7