Hoogoven-uitbreiding College bestrijdt opvattingen over politienieuws] plaats in KERSTBOOMVERBRANDING mode Beverwijk claimt Kerstgeschenk van 1000 voor het Leger 1 co 1 CQ s o Open Beraad I l CQ I i 1 1 I Pennies moet jë altijd bij je hebben. 5 Jaar uit ^in tweed/ 1 I y m Nieuwjaarsreceptie en wedstrijd VVB In december geen sociaal- en vrouwencafé BIBLIOTHEKEN GESLOTEN Energievoorziening Werkverdeling s Zomerevenementen van buurthuizen Opschuiveir Regeling huisvuil KERSTVIERINGEN HERVORMDE KERK s cz. Kukop^ieAMB’ Rennies helpen direkt. 19 7 7 DECEMBER WOENSDAG 2 1 BEVERWIJK-HEEMSKERK BEVERWIJK. Het gemeente bestuur van Beverwijk heeft bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland een onderhoud aange vraagd waarin de rol en de func tie van Beverwijk inzake het zo genoemde Open Beraad en de ontwikkeling van een havenac commodatie tussen Wijk aan Zee en de Noorderpier aan de orde komen. ■I co (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Hoewel het af schrift van de brief, waarin Gede puteerde Staten van Noord-Hol- land begin december aan de di rectie van Hoogovens lieten weten in grote lijnen akkoord te kunnen gaan met het door het staalbedrijf ontwikkelde denkmodel voor een produktie-capaciteits uitbreiding tot elf miljoen ton staal per jaar, nog steeds niet officieel bij het Beverwijkse college is binnenge komen, hebben b. en w. nu toch gemeend op de daarin opgeno men beschouwingen te moeten re ageren. I BEVERWIJK NIET MALS MET KRITIEK OP GS •3. Kerstviering van Leger des Heils (ADVERTENTIE) i Autobrandje Doordat een 40-jarige inwoner van Velsen vergeten had de de ken, die hij ’s nachts over de motor van zijn auto had uitgespreid, weg te halen, raakte zijn vervoermiddel op de Bever- wijkse Wijckermolen in brand. Het vuur werd door omstanders geblust. x Aanrijding Bij het oversteken van de Parallelweg holde een 5-jarig meisje, doch tertje van een met z’n Rijnaak in de Bever- wijkse Pijphaven liggende schipper, tegen een passerende lesauto aan. Het kind kwam er met wat schaafwonden vanaf. Vurig wasgoed Een bewoner van de Romkerkerkweg in Beverwijk, zag z’n aan de waslijn te drogen hangend wasgoed, gisteravond gedeeltelijk tot as verpulve ren. In de omgeving van de geschroeide kledingstukken werden een doosje luci fers en wat „sterretjes” gevonden. De poli tie houdt het er dan ook maar op, dat kinderen het in de achtertuin drogende wasgoed in brand hebben gestoken. Fietscontrole Tussen 7.30 en 8.30 uur gistermorgen, heeft de politie Heemskerk de verlichting van het fietsverkeer op de (op dat moment zeer mistige) Tolweg ge controleerd. Er vielen 28 verbalen: 20 fietsen en 1 bromfiets werden uit het ver keer genomen. De politie wil de actie regel matig gaan herhalen. Het feit, dat GS de conclusie van de Op de dorpsweide in Wijk aan Zee gaan de bomen 's middags om half vijf in vlammen op. Het terrein bij de Ani mal Farm aan het Willem Alexander- plantsoen in Beverwijk (het zogenoem de Jongensstadterrein) staat om 17 uur in het brandpunt van de belangstel ling, terwijl omstreeks diezelfde tijd ook op het terrein aan de Bankenlaan (voorheen van Van Bragt) de onttakel de kerstbomen in vlammen opgaan. Om half zes tenslotte wordt het kerstvreug- devuur ontstoken op het terrein aan de Bankenlaan. Echter, wanneer je daar zoals GS in hun brief doen het zinnetje „rekening houdend met de laatste stand der techniek en de financieel economische implicaties” aan toevoegt, dan verzwak je daarmee volgens b. en w. het oorspronkelijke uitgangspunt tot iets „waar je wel erg veel kanten mee uitkunt”. Daartegen neemt het college fel stelling, want, zo zegt men: „Kijken naar de financiële kant is in dit verband altijd gevaarlijk”. Overigens vindt men wel dat ae laatste ontwikkelingen met betrekking tot de ko len- en ertsopslag aan de noordzijde van de pier en de in de brief van GS besproken terreinuitbreiding van Hoogovens als één geheel bekeken moeten worden, waarbij het stand-still principe voor het totaal opgeld moet doen. Dat de werkverdeling tussen Hoogovens en moedermaatschappij Estel moet wor den herzien met dien verstande, dat mi lieuonvriendelijke activiteiten tegen mi lieuvriendelijke werkzaamheden dienen te worden ingeruild, is ook de mening van het Beverwijkse college. Wat het bevol kingsonderzoek betreft vindt men, dat dit er - hoe de betrokken minister daar ook over mag denken - zonder meer moet komen. De conclusie van GS dat er tegen de uitbreiding geen overwegende bezwaren bestaan mits voor bepaalde deelaspecten aan een aantal voorwaarden wordt vol daan, noemt Beverwijk „spijtig”: deelas pecten kun je dan wel bijschaven, maar als geheel blijft de situatie dan naar de me ning van b. en w. toch onaanvaardbaar. BEVERWIJK. De jaarlijkse kerst boomverbranding is dit jaar voor Be verwijk bepaald op woensdag 4 januari 1978. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Het So ciaal Café van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, dat elke laatste donder dag van de maand in het ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof” wordt gehouden, komt in december te vervallen. 7) VELSEN-NOORD. Voetbalvereni ging Breesaap houdt op 1 januari in het paviljoen op het sportpark Rooswijk van af 12.30 uur een nieuwjaarsreceptie. De receptie volgt op de traditionele wedstrijd WB-oud tegen VVB-nieuw, die om half elf begint. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Leger des Heils krijgt van de gemeente Beverwijk een kerstgeschenk van duizend gulden. Dit be drag is door de organisator van de j.l. zondag in De Nieuwe Slof gehouden an tiekbeurs ter beschikking gesteld aan de gemeente met het verzoek dit geld een juiste bestemming te geven. Met het oog op het naderend kerstfeest vond het college het een goede zaak om de duizend gulden aan het Leger des Heils te schenken. Het Leger organiseert de komende dagen een serie kerstvieringen. De cheque van Europa Meubel, groot 5000, die burgemeester Hubers vorige week ter gelegenheid van de verbouwing van het pand aan de Parallelweg in Bever wijk in ontvangst mocht nemen, zal be stemd worden ter verfraaiing van de ge meentelijke groenvoorzieningen. Wat er precies met het geld gaat gebeuren, zal nog nader worden bekendgemaakt. BEVERWIJK/HEEMSKERK. Op de zaterdagen voor kerst en Nieuwjaar zullen de bibliotheken gesloten zijn. Ook op za terdag 7 januari zijn de bibliotheken, uit gezonderd het filiaal in Wijk aan Zee, niet geopend. Bovendien zullen de bibliothe ken op donderdag 5 en vrijdag 6 januari zijn gesloten in verband met inventari satie. HEEMSKERK. De buurthuizen heb ben nu al de data van de zomeractiviteiten bekendgemaakt. De kindercamping in de duinen wordt gehouden van 17 tot en met 21 juli. De speelwagenweek van De Zand- kraai duurt van 24 tot en met 28 juli, de week van De Schuilhoek van 31 juli tot en met 4 augustus en die van De Werf van 7 tot en met 11 augustus. De Zandkraai organiseert van 24 tot en met 28 juli een fietsvierdaagse. Het kinderkamp van D’E- velaer is van 29 juli tot en met 5 augustus en het tienerkamp is van 14 tot en met 18 augustus. De speelweek' tenslotte wordt gehouden van 21 tot en met 25 augustus. De buurthuizen, behalve de Zandkraai, organiseren gedurende de zomervakantie nog een aantal tiener activiteiten. Buurt huis De Werf gaat door met duindagen en De Zandkraai met fiets-avondtochten. Op het burgemeester Nielenplein houden de buurthuizen iedere woensdag van 17 juli tot en met 18 augustus activiteiten voor kinderen. met betrekking tot de „onhoudbare positie var', de camping Rolandsduin” naar een oplossing in de zin van verplaatsing van de camping moet worden gezocht. Een posi tievere houding ten opzichte van de be dreigde badplaats ware het Beverwijkse college liever geweest. Bromfietsdiefje Bij de achtervolging van een duidelijk nog niet brom-bevoegd jongetje, trof de politie Beverwijk, giste ren in de omgeving van een flat aan de Alsettestraat, twee gestolen bromfietsen aan. Op één ervan had het jochie, dat zich intussen uit de voeten had gemaakt, over de Laan der Nederlanden gereden. De laatste donderdag valt in de week tussen kerstmis en nieuwjaar en om die reden is de eerstvolgende bijeenkomst be paald op donderdag 26 «januari, van vier tot zes uur. Ook het Heemskerkse Vrou wencafé in De Zandkraai is gesloten en wel tot 9 januari. Maandagavond 9 januari om 20.30 uur opent het Vrouwencafé weer. Tenslotte tekent het Beverwijkse college ernstig bezwaar aan tegen het feit, dat GS (zoals zij de Hoogoven-directie in een bege leidend schrijven meldden) de uitvoering van het denkmodel gezien de economische situatie van het staalbedrijf naar de verde re toekomst opschuiven, zonder iets van de dan geldende marktomstandigheden af te weten. Het denkmodel, zo stellen b. en w., is gebaseerd op nog van voor de staalcrisis daterende uitgangspunten. Het is zeer de vraag, of die uitgangspunten over acht a tien jaar nog gelden. Het kan best zijn, dat de economische omstandigheden dan een aanpassing van het denkmodel in de zin van een grotere produktie-uitbreiding noodzakelijk maken. Dat er met betrekking tot dit aspect door GS geen enkel voorbehoud is ge maakt, leidt het Beverwijkse college tot de conclusie dat „er door Gedeputeerde Staten wel erg gemakkelijk over de struc turele problemen in de staalindustrie wordt heengestapt”. 00 Wollen tweed mantel in de kleuren grijs, groen en rat. Maten 38t/m48. 59. BEVERWIJK. Zaterdagavond 24 december om tien uur gaat in het gebouw aan de Geyssendorferlaan de kerst-inn van het Leger des Heils van start. Vijftien uur achtereen is het Leger des Heils gastheer voor mensen die een kop koffie, een kop soep en een gesprek willen hebben. Deze kerst-inn is een onderdeel van een groots opgezet kerstprogramma van het BEVERWIJK. In verband met de kerstviering wordt door de Beverwijkse reinigingsdienst het huisvuil niet op maandag 26 december, maar op maandag 2 januari opgehaald. Wat het ledigen van laadkisten bij win kels en bedrijven betreft, maakt de dienst belanghebbenden erop attent dat deze laadkisten in plaats van op maandag, op dinsdag 27 december vóór de middag ter lediging kunnen worden aangeboden. BEVERWIJK. In de beide kerkgebou wen van de Hervormde Gemeente Bever wijk worden op zaterdagavond 24 decem ber kerstnachtdiensten gehouden. De kerstnachtdienst in de Grote KerK aan de Kerkstraat begint om 22.30 uur. Medewerking verleent de tenor 'Piet de Reuver, terwijl voor de muzikale onder steuning van de dienst de organist Willem Wijting en de trompettist Ferry Zwarts tekenen. De dienst wordt geleid door ds. H. Kwakkelstein. De kerkdienst in gebouw De Opgang aan de Florastraat begint eveneens om 22.30 uur. Voorganger is ds. H. Stoof, pas tor van het Rode Kruis Ziekenhuis. Mede werking verleent de Cantorij van De Op gang onder leiding van de heer W. A. Hoekstra. Voorafgaand aan de beide vieringen zul len kerstliederen in samenzang worden gezongen. De kerkdeuren gaan daartoe om 22 uur open. Beverwijk is het totaal niet eens met de mening van G.S. dat Beverwijk niets met deze gigantische havenuitbreiding te ma ken heeft. In bet Open Beraad hebben zitting vertegenwoordigers van de ge meenten Velsen, Zaanstad en Amster dam, van Hoogovens, het Stadsvissersbe- drijf, het loodswezen en Rijkswaterstaat. Beverwijk heeft zich altijd op het stand punt gesteld, dat nu de havenplannen zo dicht bij Wijk aan Zee gerealiseerd zullen gaan worden, de gemeente bij de bespre kingen in het Open Beraad aanwezig dient te zijn. Volgens wethouder ir. J. Camfferman maakt Beverwijk zonder enig voorbe houd bezwaar tegen de thans gevolgde procedure. Beverwijk heeft tot nu toe geen enkele officiële reactie van G.S. over de havenplannen ontvangen, terwijl ook geen stukken over de materie binnen zijn gekomen. „Beverwijk hoort gewoon bij dat Open Beraad aanwezig te zijn”, zo zei wethouder Camfferman. Burgemeester A. Hubers ging ervan uit dat Velsen het verzoek van Beverwijk om als partner tot het Open Beraad te worden toegelaten, zonder enige moeite zal steunen. In het aangevraagde onderhoud met Ge deputeerde Staten wil het Beverwijkse col lege de kritiek op de brief van GS aan de Hoogoven-directie aan de orde stellen en voorts aandringen op een zetel in de op te richten gemengde begeleidingscommissie, die met de uitwerking van de noodzakelij ke randvoorwaarden en begeleidende maatregelen met betrekking tot de Hoog oven-uitbreiding zal worden belast. commissie Boersma (die de Hoogovenuit- breiding heeft bestudeerd, red. BC) dat de energievoorziening van Hoogovens op lan ge termijn geen speciale problemen be hoeft op te roepen kunnen onderschrijven, wordt door Beverwijk een „lichtvaardig over de problemen heenstappen” ge noemd. Wanneer in de toekomst van aard gas op andere energiebronnen als kolen of olie moet worden overgestapt - kernener gie moet in combinatie met de zware in-, dustrie tot de onmogelijkheden worden gerekend - dan betekent dit sowieso al een verzwaring van de milieu-overlast. Het gaat volgens Beverwijk niet aan, dit pro bleem zonder meer buiten beschouwing te laten. Verzocht wordt de kerstbomen niet bij de vuilnisbakken te plaatsen, maar deze op woensdag 4 januari aan de dan de huizen langstrekkende kinderscha re af te geven. De bomen kunnen diezelfde dag vanaf 16 uur, in ruil voor een versnapering, op de verbrandings- plaatsen worden afgegeven. Haarlem. Gr Houtstraat 180 Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26, Alkmaar Laat 161 Wat de milieu-overlast betreft, gaan b. en w. van Beverwijk akkoord met de gedachtengang van Gedeputeerde Staten, dat op de bedrijfsuitbreiding het zoge noemde „stand-still-beginsel” (dus: zeker .geen verslechtering van de huidige situa tie) moet'worden toegepast. Wat uit eerdere, summiere verklaringen van b. en w. al naar voren kwam, daar wond wethouder ir. J. Camfferman tij dens de wekelijkse persconferentie van het Beverwijkse college gistermorgen he lemaal geen doekjes meer om: Beverwijk heeft heel wat op de conclusies van het provinciaal bestuur af te dingen, en de kritiek van het duidelijk geïrriteerde col lege op de zienswijze van Gedeputeerde Staten is daarbij lang niet mals. Zo vindt het Beverwijkse college bij voorbeeld, dat de specifieke problema tiek van het tussen de zware industrie ingeklemde badplaats Wijk aan Zee van Gedeputeerde Staten een „minder dan minimale benadering” krijgt. GS houden het er in hun beschouwing Leger des Heils. De zaterdag voor kerst over de uitbreiding van de produktie-capa- worden in het Jozefziekenhuis te Heems- citeit van Hoogovens op, dat Wijk aan Zee kerk pakjes rondgebracht, brengt de zang- „bijzondere aandacht verdient”, en dat brigade een bezoek aan het Rode Kruis Ziekenhuis en wordt in de sporthal van Beverwijk om 11 uur een kerstnachtdienst gevierd. Op de eerste kerstdag is er natuurlijk de kerstzang op straat. Om 11 uur begint in het gebouw van het Leger des Heils een zangdienst. Op tweede kerstdag bezoekt men 's morgens het bejaardentehuis „Wes- terheem” en viert men om 17 uur eer familiekerstfeest. „Minder dan minimaal” vindt het college de benadering van GS van de consequenties, die 'de uitbreidingsplannen van Hoogovens voor het tussen de staalindustrie ingeklem de dorp Wijk aan Zee hebben. (ADVERTENTIE) Maagzuur overvalt je. Komt j onverwachts. Goed als je dan /J, een paar Rennies bij |e hebt Brandend maagzuur? p JfF CQ

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9