VERWARRING IN BELGRADO AFSCHEID VAN VEEL BEROEMDHEDEN 5? BABA SY IN DE LEIDERSGROEP I s l sportpuntigj OTtitï /KEUKENS ZAT... Weer problemen rond Van Helden «r toro-lotto t >na I 16 SPORT 19 7 7 DECEMBER ZATERDAG 2 4 door Nico Scheepmaker Opzienbarend Vertrekkers 1 Als tegen een geest Opvallend Door de knieën Dopingkwesties specialist, bij ons dus. BELGRADO. Grootmeester Viktor Kortsnoi stelde donder dagmiddag, nog voordat dr. Max Euwe om negen uur ’s avonds in Belgrado arriveerde, de volgende verklaring op: Voetbal centraal maar wie de betaalbaarste én de beste wil koopt een BOSCH-keuken bij'n BOSCH specialist, bij ons dus. Mi ■■ili koop't maar bij metzelaar Viktor Kortsnoi Herstel van Lauda: het van ’77 al te toegeeflijk Niki Lauda. sterke B. Artikel 19,1 (C) van de regels van het Björn Borg: winnaar op Wimbledon (ADVERTENTIE) +voonieel+wM>rtkhting+kw>eke service „Spasski’s gedrag verontrust me en leidt me af. Ik zit aan het bord en tracht me te concentreren, en plotseling verschijnt hij dan, doet een zet en verdwijnt weer. Ik weet niet wanneer hij terugkomt en óf hij weer terug komt. Ik heb niet het gevoel een werkelijke wedstrijd te spelen. Het is alsof ik tegen een geest speel in een simultaan- partij. Ik doe een beroep op alle schakers. Stelt u zich in mijn situatie voor. Zijn dit redelijke en faire omstandigheden voor een kandidatenfinale? Ik vraag niet meer dan de mogelijkheid onder normale condi ties te spelen. Is dat te veel gevraagd? 2. Ik weet niets van een overeenkomst tussen Spasski en enig lid van het organi satiecomité voor de match. Als zulk een overeenkomst is gemaakt, is dat gebeurd zonder dat ik geconsulteerd ben en daar om is zij ongeldig. 3. De onderhandelingen brengen mijn voorbereidingen voor de match in ernstige mate in de war, zowel mentaal als fysiek. Ik zal om die reden niet langer persoonlijk er aan deelnemen, met twee uitzonder ingen: A. Ik herhaal mijn aanbod om de heer Spasski persoonlijk te ontmoeten; B. Ik ben gaarne bereid met dr. Euwe te spreken zodra hij in Belgrado arriveert. Ik respecteer zijn beoordelingsvermogen en onpartijdigheid en vertrouw erop dat hij de regels van het schaakspel in ere zal houden.” Getekend: Viktor Kortsnoi. 1. Ik stel dat Spasski’s gedrag in de tiende en elfde partij om twee redenen onreglementair is: A. Artikel 19,1 (A) van de regels van het schaakspel zegt: „Terwijl het spel aan de gang is, is het de spelers verboden geschreven of gedrukte notities te gebruiken, of de stelling te ana lyseren op een ander schaakbord”. „Spasski heeft het demonstratiebord ge bruikt als een tweede schaakbord. Als u Spasski’s gebruik van het demonstra tiebord tegen mijn wens in accepteert, moet u voor alle komende matches ook het volgende precedent accepteren: Een speler heeft het recht een tweede schaakbord te eisen met een tweede set stukken op een tweede tafel en een helper om op die tafel alle zetten te doen, met als enige voorwaarde dat de speler zelf deze tweede set stukken niet mag aanraken. De tegenstander heeft geen enkel recht van veto. Is dit fair en redelijk? De eerste twee punten spreken voor zichzelf (zou men zo denken), maar het derde en laatste punt werd meteen al grondig overhoop gegooid. Nadat Korts noi van 22.00 uur tot 22.25 in zijn eentje met dr. Euwe had gesproken, sprak Spass ki drie kwartier met Euwe. Daarna zou Kortsnoi opnieuw een onderhoud met dr. Euwe hebben, maar hij kwam toen te recht in een kamer vol organisatoren die blijkbaar duchtig op hem inpraatten. Een bijzondere situatie voor iemand die ik in deze dagen heb leren kennen als een te zachtmoedig, wat kinderlijk en al te goegeeflijk man. De grootmeesters Keene en Stean snelden toe, gingen naar binnen en troonden Viktor mee naar buiten. Daar kwam de waarheid er met horten en stoten uit. Ondanks het feit dat hij zijn jongere en heel wat cleverder secondanten beloofd had die avond in niets toe te stemmen en te zeggen dat hij er nog een nachtje over zou slapen, had Kortsnoi er in toegestemd vrij dag de twaalfde match te spelen (die hij in feite al had opgeëist omdat zijn genereuze aanbod om Spasski’s wegblijven als een derde time-out te beschouwen door de organisatoren vreemd genoeg was omge bogen in een technische time-out!), met het demonstratiebord (dat op bevel van hoofd scheidsrechter Kazic voor de niet gespeel de twaalfde partij was weggehaald) en met open boxes, zonder dat evenwel duidelijk was hoe open de box van Spasski zou zijn, waarin hij zich dan weer zou kunnen te rugtrekken. De achterblijvers, te weten Kortsnois vriendin Petra, zijn secondanten Ray mond Keene, Michael Stean en Jasja Mu- rei, Keene’s vrouw Annette en uw razende reporter, die met zijn allen dr. Euwe al weer in zijn eentje hadden zien passeren, gingen op zoek naar Kortsnoi en hoorden hem door de dichte deur al van verre luid schreeuwen. De stand 1. Bies en Odintsov 11,-3. Brouwers 10, 4. Skliarov 9, 5. Guinard en Harmsma 8, 7. Dembele 5, 8. Shulman 4, 9. Cruz 3, 10. Gramaric 2, 11. Smeets 1, 12. Malik (tsk). zodat ik de voorzitter van het organisa tiecomité, de partijbons Savkic, op buiten- DEN HAAG. De kerstlotto van 21 december heeft geen winnaars van de eerste prijs opgeleverd. Voor de tweede prijs meldden zich twee winnaars, die elk 105.125,- ontvangen. De volledige uitslag van de kerstlotto is: gewoon beledigende wijze tegen groot meester Keene hoorde scheeuwen dat de Engelsen eeuwenlang een beleefd volk wa ren geweest, maar dat zij die reputatie nu te schande maakten en de werkzaamhe den van de commissie verstoorden en dat Joegoslavië al moeilijkheden genoeg had! Keene en Stean werden dus weggebon jourd en wie kwam daar aan? Dr. Euwe. Een veel te weifelmoedige cipier om een soort politieke bulldozer-pressie van de Russen enerzijds en de deels politieke organisatoren anderzijds en de goede be trekkingen met de Sovjet-Unie te bewa ken. „Ik ken Spasski als een honourable man”, zei Euwe („So are they all, all honourable men”, hoorde ik Stean den ken, en: „Ik moet een compromis zien te vinden, want anders valt de FIDE uit elkaar”, en: „Ik zal mijn best doen, maar veel hoop heb ik niet”) alvorens hij de berenkuil van het organisatiecomité weer binnenstapte. Teruglopend naar het hotel besloten Keene en Steane in ieder geval een techni sche time-out voor Kortsnoi aan te vragen (ze zijn immers zo royaal met hun techni sche time-outs!) met als voornaamste argu ment dat Kortsnoi in de nacht voor de match, zonder zelfs de tijd te hebben ge had wat te eten, door het organisatiecomi té over zijn zenuwen was gejaagd. Het programma voor de kerstdagen kwam er door e.e.a. als volgt uit te zien: vandaag, zaterdag, voortzetting van de 10e partij, maandag de uitgestelde 12e partij. Hoewel Hans van Helden formeel weer deel uitmaakt van de kernploeg, staat hij er wat De Groot betreft nog steeds buiten. „Iemand die de gemaakte afspraken ne- Cauthen begon zijn sportloopbaan ter wijl andere grootheden er een punt achter besloten te zetten. Pele zegde voor 77.000 toeschouwers en miljoenen televisiekij kers in een wedstrijd tussen zijn oude club, Santos uit Brazilië, en zijn laatste vereniging, New York Cosmos, het voet bal vaarwel. De Braziliaan, die bekend stond om zijn schitterende maar bovenal sportieve spel, riep in zijn afscheidstoe spraak ten overstaan van miljoenen kij kers op tot wereldvrede en verbroedering. De wielersport zag Raymond Poulidor (Poupou) op ruim 41-jarige leeftijd na 17 seizoenen vertrekken en ook Luis Ocana hield er mee op. DEN HAAG. Het is ook in 1977 weer een klein groepje geweest dat dag in dag uit de eigen naam in de krantekoppen terug kon vinden. Sommigen verwissel den in korte tijd de duistere onbekend heid voor de schijnwerpers van de publi citeit. Anderen verloren na jaren heer schappij hun plaats op het internationale erepodium en één, de Oostenrijkse auto coureur Niki Lauda, was dicht bij de dood, maar kwam terug als een levende legende. Vorig jaar, tijdens de grote prijs van West-Duitsland, moest hij uit het branden de wrak van zijn Ferrari worden gesleept, maar Lauda kwam terug. Het meest op zienbarende herstel in de sport manifes teerde zich in het dit jaar winnen van de wereldtitel. Lauda was verbolgen over de behandeling van zijn werkgever terwijl hij „buiten gevecht” was gesteld. Met de we reldtitel op zak verliet hij Ferrari en kwam onder contract bij de Engelse Brabham- stal. Lauda was niet het enige „sp.ortsprook- je” van 1977. Amerika produceerde een „wonderjockey”, de zeventienjarige Steve Cauthen. In navolging van de uit hetzelfde land afkomstige televisie-serie werd hij al snel de (jonge) man van zes miljoen ge noemd. 478 overwinningen leverden hem meer dan zes miljoen dollar (ongeveer 15 miljoen gulden) op. Raymond Poulidor: na 17 wielerseizoenen uit de topsport ongelooflijk come-back ploegentijdrit bij de wereldkampioen schappen wielrennen in Venezuela moes ten afwerken. De rijders moesten in een zinderende hitte (40 graden Celsius) hun kilometers afdraaien en aan de finish was het tafereel van tientallen op de weg lig gende renners, die als vissen op het droge naar adem snakten, een overtuigend be wijs van een veel te zwaar wereldkampi oenschap. Bij de profs werd de Italiaan Francesco Moser wereldkampioen op de weg. In de eindsprint versloeg hij de West- duitser Didi Thurau. Thurau deed het in de ronde van Frankrijk erg goed. Lange tijd reed hij in het geel, maar uiteindelijk ging de eindzege voor de tweede keer in drie jaar naar Bernard Thevenet. Opval lend waren de prestaties van de ploeg van Peter Post, die als eerste in het ploegen- klassement eindigde. Vooral het sterke rij den van Hennie Kuiper deed de hoop op een Nederlandse eindzege lang bestaan. Kuiper werd tweede. Het herentennis werd in handen gehou den door de grote drie: Bjorn Borg, Jimmy Connors en Guillermo Villas. In een me morabele Wimbledonfinale won Borg van Connors en de potentiële huwelijkskandi daat voor Chris Evert werd op Forest Hills verslagen door de Argentijn Vilas. Bij de dames een Engelse zege in de honderdste versie van Wimbledon: Virginia Wade won in de finale van Betty Stöve. De Neder landse leverde een schitterende prestatie door drie Wimbledon-finales te halen. Ze won er echter niet één. Chris Evert bleef bij de dames de grootste. Ze won later in het seizoen Forest Hills en de „world se ries”. In de golfsport werden in 1977 weer aanzienlijke bedragen verdiend. De Ame rikaan Tom Watson staat boven aan de lijst met 310.653 dollar (ongeveer 775.000 gulden). Spanje won in deze tak van sport de wereldbeker. Severiano Ballesteros en Aptonio Garrido vormden het team, dat de eerrste plaats behaalde in Manila. De Zuidafrikaan Gary Plaer behaalde de indi viduele titel. De Zweedse skiër Ingemar Stenmark is in Zweden het nieuwe idool als opvolger van Bjorn Borg. Prestatief gezien is dat wel verklaarbaar. De expert op de reuze- slalom behaalde voor de tweede achter eenvolgende keer een wereldbekerover- winning, terwijl de overwinning bij de dames naar de Zwitserse Lisemarie More- rod ging. Beiden zijn favoriet voor wed- strijd-overwinningen in het in volle gang zijnde skiseizoen. Een zeer goede prestatie leverde de 18- jarige Amerikaanse schaatser Eric Hei den. Hij werd wereldkampioen bij de all rounders, de sprinters en de junioren. Linda Fratianne, landgenote van Eric Heiden, won de wereldtitel kunstrijden bij de dames. Bij de andere sekse werd Vladimir Kovalev uit de Sovjet-Unie eerste. Rugby, de sport die de oorzaak was van de Afrikaanse boycot van de Olympische Spelen in Montreal, omdat het Nieuwzee- landse rugbyteam een tournee door Zuid- Afrika had gemaakt, dreigde dit jaar op nieuw pogingen om de Afrikanen terug te brengen in de internationale sport-arena te ondermijnen. De eerste ministers van de gemenebest-landen kwamen in juni in En geland bijeen en stelden voor dat ieder lid van het Britse gemenebest al het mogelijke in het werk zou stellen geen sportcontac- ten met Zuid-Afrika te onderhouden. Alles leek in orde - totdat de Afrikanen er achter kwamen dat rugbyspelers van diverse na tionaliteiten uitnodigingen om in Zuid-Af- rika te komen spelen hadden geaccep teerd. De dreigementen van de Afrikaanse landen dat zij volgend jaar niet zouden deelnemen aan de gemenebest spelen in Canada, verstomden nadat de Afrikaanse sportleiders van de regeringen van de ge- menebestlanden de verzekering kregen, dat alles gedaan zou worden om contacten op sportgebied met Zuid-Afrika te ver mijden. De zwarte Afrikanen schijnen vorderin gen te maken met hun strijd tegen de apartheid in Zuid-Afrika. Vorige week werd bekend dat het nationale Zuidafri- kaanse rugbyteam „De Springboks” een geplande toernee door Groot-Brittannië voor het volgend jaar heeft afgezegd. UTO (geer' 976-77 Ook de Argentijnse bokser Carlos Mon zon, die dit jaar voor de vijftiende keer achtereen zijn wereldtitel middengewicht met succes verdedigde, stopte. Buiten de ring kan hij het slaan nog steeds niet laten, want in een café verkocht hij zijn ex- vrouw enkele klappen. Zes maanden cel was de straf. Monzon kreeg gratie. Roem is vaak sterker dan recht. Mohammed Ali zette zijn wereldtitel zwaargewicht twee keer op het spel. Het werden niet-imponerende gevechten om snel te vergeten. De Spanjaard Alfredo Evangelista noch de Amerikaan Ernie Shavers stootte de op zijn zetel vastgeroes te Ali van de troon. Ook in 1977 kregen de met oogkleppen uitgeruste „puristen” die beweren dat politiek en sport niets met elkaar te maken hebben, de nodige klap pen te verwerken. Achter de schermen werden weer veel ruzietjes, waarbij natio nalistische gevoelens vaak een rol speel den uitgevochten. Een van de leden van de internationale voetbal federatie (FIFA), de Aziatische tak, besloot China toe te laten en Taiwan en Israel uit de Aziatische voet bal federatie te weren. De FIFA was woe dend. Er volgt straf als de Aziatische bond niet voor 12 januari twee dagen voor de loting voor het wereldtoernooi in Argenti nië zijn mening herziet. Het zou wel eens vervelende konsekwenties kunnen hebben voor Iran, de enige Aziatische vertegen woordiger die zich voor Argentinië heeft geplaatst. Het woord „boycot” is al ge vallen. De kwestie-China was ook de oorzaak van de breuk van enkele Aziatische landen met de internationale badminton federa tie. Er zijn plannen voor het oprichten van een nieuwe, concurrerende bond. Juryleden uit de Sovjet-Unie zullen in het komend jaar niet meer bij de wereld en Europese kampioenschappen kunstrij den hun oordeel kunnen vellen. Zij wor den beschuldigd van een te chauvinisti sche instelling bij het toekennen van de punten, oftewel voortrekkerij. De Sovjet unie zorgde er ook voor dat de Roemeense ploeg in de Praagse zaal, waarin de Euro pese gymnastiek kampioenschappen wer den gehouden, verlieten omdat de Roe meense Nadia Comaneci na een protest van de communistische opperbroeder van de eerste naar de tweede plaats werd gezet. irootste arantie Hing en deurs, km.st 5 Prijs str. 6rd, Wat er in 1978 op sportgebied ook moge gebeuren, het jaar zal in het teken van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal staan. De laatste twee jaar heb ben meer dan 100 landen met elkaar uitge vochten wie de 14 plaatsen naast de auto matisch geplaatste deelnemers Argenti nië (organiserend land) en West-Duitsland (titelverdediger) mogen innemen. Argen tinië en West-Duitsland zullen in de eind ronde als mededeelnemers vinden: Oos tenrijk, Frankrijk, Hongarije, Italië, Po len, Schotland, Spanje, Zweden, Brazilië, Peru, Mexico, Tunesië, Iran en Neder land. Zeven nieuwe gezichten in vergelij king met het toernooi van vier jaar gele den: Oostenrijk, Frankrijk, Hongarije, Spanje, Mexico, Tunesië en Iran. De twee grootste sterren van het toer nooi in München zullen er in Argentinië hoogstwaarschijnlijk niet bij zijn. Franz Beckenbauer, in München aanvoerder van het winnende Westduitse elftal, heeft ver plichtingen bij New York Cosmos. En: Johan Cruijff, die vier jaar geleden al aankondigde nooit meer met een wereld toernooi mee te zullen doen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ben Zweers, oefenmeester van de hoofd klasser Rheden, een schorsing opgelegd van vijf maanden waarvan twee voor waardelijk. Tevens kreeg de trainer een boete van 650 gulden. De schorsing gaat in op 1 januari 1978. De uitspraak van de tuchtcommissie is het gevolg van een aan klacht die scheidsrechter Rein Klint tegen Zweers indiende. Ben Zweers zou na het bekerduel van Rheden tegen Excelsior op 9 oktober discriminerende uitlatingen heb ben gedaan aan het adres van Klint. Aan de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, die in 1982 in Spanje worden gehouden, zullen 24 landen deelnemen. Dit heeft FIFA- voorzitter Joao Havelange in Rio de Janei ro verklaard. De Braziliaan deelde mede dat de Spaanse organisatoren akkoord waren gegaan met het FIFA-voorstel om het aantal landen in de eindronden met acht te verhogen. Niet alleen de dopingzaken zorgen voor opschudding bij het atletiek. Ook het plan van Amerikaanse en Arabische zaken lieden om volgend jaar een betaalde wed strijdencyclus te houden. De inschrijvings- termijn is nog niet gesloten, maar de orga nisatoren hebben laten weten dat reeds 73 atleten hun amateuridealen met het oog op le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de lotto van week 53 op 1 januari a.s., het overige Vs deel wordt gelijk verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. 2e prijs: twee winnaars, die elk bruto 105.125,- ontvangen. 3e prijs: 115 win naars, die elk bruto 2.365,90 ontvangen. 4e prijs: 6.499 winnaars, die elk ƒ51,30 ontvangen. 5e prijs: 8.173 winnaars, die elk 40,80 ontvangen. De jackpot voor lotto 53 bedraagt 86.573,59. 1 AMSTERDAM (ANP). Niet minder dan vijf remises werden aangetekend in de zesde ronde van het internationale suikerdamtoernooi in Amsterdam. Hiervan profi teerde Baba Sy, die op Gurvich de enige overwinning van de zesde ronde behaalde. Hij veroverde daarmee een plaats in de kopgroep. Het resultaat van de 36 tot nu toe gespeelde partijen is magertjes. Er werden slechts 12 overwinningen geboekt. Wereldkampioenschap jeugd: Guinard (Fra)- Smeets (Bel) 2-0, 2. Schulman (isr)-Bies (Ned) 0-2, Malik (tsj)-Brouwers (Ned) 0-2, Odintsov (Sov)- Kremaric (Joe) 2-0, Skliarov (Sov)-Harmsma (Ned) 1-1, Dembele (Mali)-Cruz (Bra) 2-0. Rob Clerc behield met één punt voor sprong de leiding in het klassement. Dat deed hij door een uitstekende remise tegen wereldkampioen Harm Wiersma. Het zag er lang naar uit dat Wiersma de partij zou verliezen. Clerc speelde zeer sterk, maar Wiersma doorzag zijn tactiek en wonder boven wonder ging de partij als een nacht kaars uit. Sparta, bij Huib 10667 HEERENVEEN. Hans van Helden staat opnieuw in het middelpunt van een schaatsconflict. Terwijl er vrijdagmor gen in alle vroegte voor de kernploeg in Heerenveen een 10.000 meter op het pro gramma stond, vertoefde de eigenzinnige schaatser reeds in het Zuidduitse Inzell, samen met de aan de selectie toegevoegde Ton Oudshoorn. De in Heerenveen aanwe zige officials van de technische commis sie, Sake Santema en Peter de Groot, keurden het gedrag van Van Helden en zijn compagnon Oudshoorn ten zeerste af en sloten niet uit dat er maatregelen tegen het tweetal genomen zullen worden. Eric Heiden: verrassing in de schaatssport De stand in de grootmeestergroep 1. Clerc 8, 2. Drost, Jansen, Wiersma, Sy, en Kaplan 7, 7. Hisard en N’Diaye 6, 9. Nimbi en Soumaoro 5, 11. Gendlerman 4, 12. Gurvich 2. Keene en Stean waren onthutst, Petra liep rillend van emotie weg en zei dat ze morgen naar huis zou vertrekken en Kortsnoi gaf zijn secondanten toestem ming zijn concessies („Maar alleen voor die twaalfde match!”) weer bij de organi- satoren in te trekken. Zoals het een goed schaakspel zegt: „Het is verboden de te- journalist betaamt stond ik achter de deur, genstander af te leiden of te verontrusten, op welke wijze dan ook”. Euwe: weifelmoedige cipier „Doping” was nog steeds een veelge hoord woord en atletiek en wielrennen sprongen er weer uit. Vijf Europese atle ten werden gestraft wegens het gebruik van spierversterkende middelen en ook zes Belgische wielrenners, onder wie de vroegere wereldkampioenen Freddy Maertens en Eddy Merckx, werden be trapt op en gestraft voor het gebruik van doping. Ook Joop Zoetemelk werd door de internationale federatie voor een dergelij ke overtreding (in de Tour) beboet. het totale prijzenbedrag van zes miljoen dollar (ongeveer 15 miljoen gulden) willen laten varen. Toch waren er ook bemoedigende ge beurtenissen voor de internationale atle- tiekwereld. Het eerste toernooi om de we reldbeker, in september in het Westduitse Düsseldorf gehouden, werd een groot suc ces. Tegen alle verwachtingen in werden de Oostduitse dames verslagen en de he ren uit de Verenigde Staten kwamen dicht bij het heroveren van hun vroegere over macht. Een tiental nieuwe wereldrecords kwam in Europa en de Verenigde Staten op de klokken. Drie spectaculaire atle- tiekprestaties: Ed Moses uit de VS liep de 400 meter horden in 47.45 seconden., Mar lies Oelsner (Odl) deed 10,88 seconden over de 100 meter en haar landgenote Rosemarie Ackermann sprong 2.00 meter hoog. Bij het zwemmen bleef de suprematie van de Oostduitse dames onaangetast, hoewel de multi-Olympische kampioene Cornelia Ender met sportpensioen ging. Haar landgenotes behaalden bij de Euro pese zwemkampioenschappen in Zweden 14 gouden plakken. De Westduitse heren deden het ook erg goed: zeven keer op de hoogste trede van het erepodium. Felle kritiek werd geuit op de omstan digheden waaronder de amateurs hun De uitslagen van de zesde ronde: Hisard (Fra)- Jansen (Ned) 1-1, Drost (Ned)-Nimbi (Kon) 1-1, Baby Sy (Sen) Goervitsj (Vst) 2-0, Clerc (Ned- Wiersma (Ned) 1-1, Gendlerman (Isr)-Soumaoro (Mali) 1-1, N’Diaye (Mali)-Kaplan (Sov) 1-1. De stand bij de dames: 1. Michailovskaja 10, 2. Geurts 9, 3. Graas en Sotsjnenko 8, 5. Vitkaoes- kaite 7, 6. Claes 4, 7. Mizic en Ryckaert 1. 00, nw vraag- I 023- Uitslaven van het wereldkampioenschap da- I mes: Vitkaoeskaito (Sov)-Geurts (Ned) 0-2, Mi- chailovskaja (Sov)-Mizic (Joe) 2-0, Ryckaert j (Fra)-Graas (Ned) 0-2, Sotsjnenko (Sov)-Claes ----W-'C (Bei) 2-0. geert en niet verschijnt, kun je toch zeker 1 niet als lid van de kernploeg beschouwen? Hij had, evenals Oudshoorn, hier in Hee- i renveen moeten zijn. Het meest teleurgesteld was coach Eg- j bert van ’t Oever, op wiens steun Hans van I Helden steeds heeft kunnen rekenen. „Wat moet je nou met zo’n jongen?”, vroeg hij zich hulpeloos af. HAARLEM-PR BERNHARDL AAN 2-TEL 319005 ALKMAAR-Bestevaerstr. 77 vmaandags gesloten In deze kerstlotto vielen in totaal 14.789 prijzen. De inleg bedroeg 2.603.717,- en het totale prijzenbedrag was 1.236.765,58. Voor wat Oudshoorn betreft gebeurde dat later op de dag inderdaad. Hij wordt teruggetrokken voor de komende selec- tiewedstrijden waaruit de Nederlandse i ploeg voor de EK te voorschijn moet komen. „sportsprookje

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17