Verschil van mening met premier Begin SCHMIDT IN EGYPTE Weer bomaanslagen in Franse steden CARTER VOOR ’ONTSPANNING’ NAAR POLEN Beëdiging van Surinaams Gegijzelde Fransen waren gevangenen van Algerije kabinet sim r j SI ARRESTATIES IN COLOMBIA JOSIP BROZ TITO 3 BINNEN- EN BUITENLAND 2 8 DECEMBER WOENSDAG 19 7 7 2 door Nico Scheepmaker I n Jordanië n d s d t e JERUZALEM. Was de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Dajan gisteren ziek, in het buitenland of heeft hij ruzie met Begin? De reden van Dajans afwezigheid tijdens de kabinetszitting is niet bekend, maar het is wel opvallend dat hij de avond tevoren, na de terugkeer uit Ismailia, in tegenstelling tot premier Begin een uiterst somber relaas heeft gegeven over de onderhandelingen in Ismailia met president Sadat. Barometer Morele steun n r n r n n •j A achtergrond Ver leid ingsmanoeuvre" Tentenkamp Helikopter stort neer op flatgebouw (Van onze redacteur in Oostenrijk, Anton Koene) WARSCHAU. Amerika’s president Jimmy Carter is het eerste buitenlandse staatshoofd, dat in Polen rechtstreeks voor de televisie verschijnt tijdens een 45 minuten durende persconferen tie voor naar schatting vierhon derd journalisten. Zelfs een ster ke man als het Russische staats hoofd Breznjev heeft het bij zijn spaarzame bezoeken aan de Poolse hoofdstad nooit zover ge bracht „live” in beeld te komen voor het Poolse volk. Dat presi dent Carter, de dag voor oudjaar omringd door een schare zwaar gewapende „gorilla’s” zich over de hoofden van westerse en oos terse journalisten tot de Polen mag richten, is niet zo maar een vriendelijk gebaar van de Poolse regering. Bij de voorbereiding van Carters bezoek aan War schau stond de directe tv-uitzen- ding van de persconferentie als belangrijke eis op het lijstje van de Amerikaanse kwartierma kers. Een dergelijke eis is niet nieuw, maar past in het propa- gandamechanisme dat de Ame rikanen ook in eigen land niet vreemd is. z MM trijfël S l *1 )e I Helmut Schmidt en president Sadat n 1. Tito heeft zichzelf via een decente pruik een jonger voorkomen verworven of 2. Hij zal de geschiedenis ingaan als de uitvinder van het werkzaamste haargroei middel in de hele wereld. Premier en minister voor Buitenlandse Zaken wordt H. A. E. Arron van de Natio nale Partij Suriname (NPS). Andere NPS- bewindslieden zijn O. W. van Genderen (vice-premier en minister voor Binnen landse Zaken), L. E. Goede (Financiën), .drs. R. A. Venetiaan (Onderwijs), drs. M. Ch. Cambridge (Opbouw) en mr. A. G. Karamat Ah (Openbare Werken en Ver keer). Voor de Progressieve Surinaamse Volkspartij (PSV) komen in de regering de heren L. C. Zuiverloon (Economische Za ken) en ir. M. K. Brahim (Volksgezond heid). Voor de Javaanse partij (KTPI) J. Sisal (Landbouw en Visserij) en C. Ardjosemito (Sociale Zaken). Voor de Hindostaanse Progressieve Partij (HPP) P. Parmessar (Arbeid en Volkshuisvesting) en S. Badri- singh (Justitie). Er komen twee onderministers voor Bui tenlandse Zaken (mr. R. W. Willemszorg - NPS)'en Binnenlandse Zaken (Pawiro Oe- lomo - KTPI). (Van onze redacteur in Israel, Jaap van Wesel) Deze was van plan een van de grootste radio-omroepen met 54 stations door het hele land over te nemen, haar boodschap uit te zenden en vervolgens de zendtoren in Bogota op te blazen. Zij gebruikte een middelbare school in de Colombiaanse hoofdstad als hoofd kwartier en opleidingscentrum. In de school werden tal van wapens, verdovende middelen en uiterst moderne radioverbindingsapparatuur gevonden. Maar om de trend in de richting van een Palestijnse staat tegen te gaan, wil Dajan Jordanië bij de onderhandelingen over de Westoever betrekken, terwijl Begin daar weinig voor voelt Begin is weliswaar ten aanzien van zijn idealen in „Judea en Samaria” tot concessies bereid, maar liefst wel zo min mogelijk. En hij gelooft dat zijn plan voor autonomie betere kansen biedt voor zijn oude idealen dan een overwegen de rol van Jordanië. De critici van Begin hebben gisteren in Yamit en op de westelijke Jordaanoever in Ofra, een nederzetting van Goesh Emoe- niem, het extreem religieuze „blok der gelovigen”, Begin van verraad van de zaak beschuldigd. „Begin offert zijn idealen en Israels veiligheid op voor de Nobelprijs voor de vrede”, riepen woedende leiders van Goesh Emoeniem, die er niets voor voelen deel uit te moeten maken van dat autonomie-plan met zijn ingewikkelde driehoeksraad van Israëliërs, Palestijnen en Jordaniërs. PARIJS (Reuter). In Parijs en in de Noordfranse stad Cambrai zijn gisteren bomaanslagen gepleegd. In de hoofdstad liep een vrouw verwondingen op, toen een helse machine de woning van een raads heer in het Franse Hooggerechtshof Mi chel Zollinger ernstig beschadigde. In Cambrai was de aanslag gericht tegen een vakbondsgebouw dat zware schade op liep. Persoonlijke ongelukken deden zich hier niet voor. Oostbloklanden veel minder snel is dan die met de westerse staten, in het bijzon der de VS. Tussen 1970 en 1976 groeide de Poolse import vanuit Amerika van 233 miljoen Zlotys (1 dollar is 33 Zlotys) tot 2765 miljoen Zlotys of wel de vertwaalf- voudiging, terwijl de import van de Sov- jet-Unie over dezelfde periode slechts een vooruitgang te zien geeft van iets meer dan een verdubbeling, of wel in getallen uitgedrukt van 5445 miljoen Zlo tys naar 11.744 miljoen Zlotys. De Amerikanen hebben de laatste ze ven jaar met grote investeringen de Pool se industrie de injectie gegeven die het nodig had om zich temidden van de zich steeds verder industrialiserende landen op z’n minst te handhaven. Het waren ook de Amerikanen, die de tekorten aan graan aanvulden toen de eigen graanoog sten jaren achtereen mislukten, waar door er bovendien een in Polen politiek zeer gevoelig tekort aan vlees ontstond. En nu de Sovjet-Unie de Polen heeft laten weten dat zij in de toekomst nog minder „goedkoop” graan krijgen dan voorheen, ligt het voor de hand dat de al eerder ingezette trend naar het Westen alleen maar sterker wordt. CAIRO (UPI/DPA). Bondskanse lier Helmut Schmidt van West-Duits- land is gisteren in Cairo aangekomen om uitdrukking te geven aan de bewon- h g n n e- Er zijn redenen te over Carters bezoek aan Polen niet te onderschatten. De rela tie tussen Polen en de Verenigde Staten is van internationaal belang. Zonder overdrijving kan men zeggen dat Polen de barometer is voor de politieke ontwik keling tussen Oost en West. De Polen zijn een gecultiveerd volk dat niet zonder meer uitvoert wat het Kremlin voor schrijft. Sinds 1970 zijn de Polen bezig zich in hun buitenlandse politiek, zij het uiterst voorzichtig, meer naar het Westen te richten. Deze trend naar het Westen komt vooral tot uiting in de handels be trekkingen. De cijfers wijzen uit dat de groei in de handel met de partners in de 1- t- n Polen heeft op het ogenblik 34,5 mil joen inwoners, een kleine miljoen minder dan voor de Tweede Wereldoorlog, die zes miljoen Polen, van wie drie miljoen joden, niet overleefden. In de jaren twin tig en dertig emigreerden veel Polen me de onder invloed van het opkomende fascisme naar het buitenland. De mees ten vonden een bestaan in Amerika en 1- n e n e st le n d 1- is g n e al 6, n st 17 s- is ■n it De persoonsverheerlijking in Joegosla vië neemt steeds onheilspellender vormen aan. De persoon in kwestie is uiteraard Tito, en het onheilspellende schuilt hierin, dat hij behalve sterfelijk ook al 85 jaar is. Tot voor kort werd in Joegoslavië de mo gelijkheid van zijn overlijden nooit ter sprake gebracht, waardoor er officieus een zelfde soort mythe dreigde te ontstaan als jaren geleden bij ons rond Lou de Palingboer, die eerst de teruggekeerde Christus heette te zijn, zich later als God zelf ontpopt®, en in ieder geval verklaarde nooit te zullen sterven. Zolang hij leefde kon het tegendeel nooit bewezen worden, maar zij die niet „in Lou” waren zagen hun twijfels op een gegeven moment toch be vestigd. Bij Tito is het nog niet zover. Nu al jarenlang wordt hij elk jaar een jaartje ouder zonder dat de dood er automatisch op volgde. Sterker nog, hij begon steeds jonger te ogen. Hij slankte beduidend af, en schafte zichzelf een jeugdige pruik aan. Dit laatste zeg ik even op eigen gezag, er is geen Joegoslavische cabaretier die daar olijke grappen over maakt en ook is er geen pruikenmaker die het tot nu toe ge waagd heeft de titel „hofleverancier” aan zijn firmanaam toe te voegen, maar door vergelijking van recente foto’s en televi siebeelden met oudere foto’s in het pracht boek „Njihovi Dani (een fotoboek over Tito en Jovanka waar Pro Juventute nog een puntje aan kan zuigen), kan ik tot maar twee conclusies komen: n ■n m n le 13 e- :t 0 d •i n e n r >t e i- e e n ?t it re s- it P is niet bekend. Tot dusver heeft het Corsi- caanse bevrijdingsfront verklaard één van de aanslagen, op een station in Parijs, te hebben gepleegd. In totaal werden dit jaar in Frankrijk 548 bomaanslagen gepleegd, tegen 480 in 1976. Op Corsica daalde het aantal aansla gen daarentegen van 263 in 1976 tot 229 in dit jaar. Jaarlijks verdwijnt in Frankrijk meer dan drie ton explosieven uit opslag plaatsen of bij steengroeven. Het tweede meningsverschil gaat over de westelijke Jordaanoever. Het autono- mie-plan van Begin leidt uiteindelijk ofwel tot annexatie met een beperkte vorm van zelfbestuur voor Arabieren, of tot een Pa lestijnse staaL Dajan staat geen van beide voor. Hij was en is van mening dat het Palestijnse vraagstuk niet op te lossen is en dat daarom op dit moment alleen een voorlopige regeling besproken moet wor den. Dat komt ook in Begins plan tot uiting, want volgens dat voorstel zal de hele zaak na vijf jaar opnieuw herzien kunnen worden, terwijl de soevereiniteits- vraag open blijft. BRASILIA. (UPI). President Geisel van Brazilië heeft gisteren door het plaat sen van zijn handtekening de echtschei- dingswet bekrachtigd. Het Braziliaanse congres had het wet sontwerp in laatste lezing op 23 juni aange nomen met 226 tegen 159 stemmen, on danks een pressiecampagne te elfder ure van de Braziliaanse rooms-katholieke bis schoppenconferentie. Israëliërs daar. Maar die Israëliërs zullen, als ze volgens dat plan daar blijven wonen, in Egypte wonen en niet in Israel. De bewoners van Yamit hebben uit pro test tegen dat voorstel gisteren drie uur lang een algemene proteststaking gehou den, terwijl voor het kantoor van Begin werd gedemonstreerd. De tactiek van Be gin was er in Ismailia op gericht om Sadat in de Sinai zoveel mogelijk te geven om daarmee de westelijke Jordaanoever te neutraliseren. Dat is niet gelukt. Sadat heeft de Sinaï op de gemeenschappelijke persconferen tie van ondergeschikt belang genoemd, hoewel zowel Egyptische als Israëlische bronnen daarna melden dat over de Sinaï de heren het in feite eens zijn wat de grote lijnen betreft. Dajan is het met die tactiek van Begin niet eens. Allereerst geloofde hij niet dat Sadat op Begins „verleidingsmanoeuvre” zou ingaan, nu niet en later niet. En het netto resultaat zou dan zijn, dat Israel de Sinaï al heeft opgegeven zonder dat de Westoever geneutraliseerd is. Bovendien vragen velen met Dajan zich af of het wel verstandig is om ten aanzien van de Sinaï zo grote strategisch-militaire risico’s te nemen. Dat Sadat vrede wil, daar is ieder een van overtuigd. Maar dat de stemming in Egypte van de ene op de andere dag extreem kan omslaan, is ook bewezen. Polen speelt in dat verband een voor name rol. Carter heeft dringend behoefte te laten zien dat hij niet alleen op papier tot ontspanning wil komen tussen Oost en West, maar ook in de praktijk. Met de explosieve situatie in Afrika, en de niet te meten moeilijkheden met de binnenland se Amerikaanse economie, kan Carter niet buiten een succesvolle ontspan- ningspolitiek, omdat de problemen zich verder opstapelen als hij geen kans ziet de Amerikaanse defensie-uitgaven bin nen de perken te houden. dering die men in de Bondsrepubliek voelt voor de vredesinitiatieven van president Sadat van Egypte. Schmidt werd op het vliegveld verwelkomd door vice-president Hosni Moebarak en pre mier Mamdoe Salem. De bondskanse lier koppelt aan het .officiële deel van het bezoek van drie dagen een privéver- blijf van een week in Opper-Egypte. Schmidt is de tweede Westduitse Bondskanselier die Egypte bezoekt. Oud-kanselier Willy Brandt was er in april 1974. Canada. De band tussen twee generaties geëmigreerde Polen, naar schatting nu 10 miljoen, en die „thuis” gebleven zijn is zeer sterk. De Amerikaanse en veel in Canada wonende Polen hebben over het algemeen goede zaken gedaan, en een aantal van hen heeft het financieel ver gebracht. Deze rijke Polen zijn een be langrijke bron van deviezen voor hun land. Bovendien zijn zij met tien miljoen een stevige morele steun wanneer Mos kou een al te opdringerige politiek wil voeren met de Poolse regering. Polen heeft derhalve de Amerikaanse steun nodig vanwege de sterke handels- betrekkingen, vanwege deviezen ople verende investeringen en om de politieke druk van het Kremlin af te zwakken. De Amerikanen van hun kant hebben de Polen nodig omdat dit Oosteuropese land tussen het Oost- en Westblok een sleutelpositie inneemt. Carter persoon lijk zit verlegen om buitenlands politiek succes, in het bijzonder na zijn nederlaag voor het Amerikaanse Congres met zijn ingrijpende plannen voor energiebespa ring. Je zou als buitenlander menen dat zo’n omslachtige omschrijving als „President van de Republiek en oppercommandant van de gewapende strijdkrachten van de SFR Joegoslavië maarschalk van Joego slavië Josip Broz Tito” slechts bij hoge uitzondering, en dan nog bij de plechtigste gebeurtenissen zou worden aangewend, te meer omdat deze feiten langzamerhand wel gemeengoed in Joegoslavië geworden zullen zijn, maar nee, ook die dertien woor den omvattende omschrijving van de man die met alleen „Tito” ook al ruimschoots door de Joegoslavische lezers geïdentifi ceerd zou kunnen worden, wordt regelma tig gebruikt, bijvoorbeeld om even te mel den dat hij met deze en gene gesproken heeft. Alleen „Tito”, zonder zelfs maar „predsednik (is president) of „drug” (is kameraad) ervoor, kom je in de kranten niet tegen, maar weer wel in het boek „Njihovi Dani” dat aan hem en zijn vrouw Jovanka is gewijd. Ook wordt er onbe kommerd over „Tito’s strijd”, „Tito’s ideeën” en dergelijke gerept, maar in ver reweg de meeste gevallen staan er toch titels bij, en wordt de naam drieledig ge schreven: Josip (voornaam) Broz (oor spronkelijke achternaam) Tito (pseudo niem uit de illegaliteit; vergelijk Lenin, Stalin, Trotski). Voor de Polen is het jammer dat het uiterst korte verblijf van Carter een beet je wordt overschaduwd door meer spec taculaire programma-onderdelen van de Carter-reis en door het in wezen ongeluk kige moment waarop het plaatsvindt. Op de ochtend van Oudjaarsdag vertrekt de presidentiële karavaan naar Teheran, waar Carter met de Sjah van Perzië het Nieuwjaar gaat inluiden. Verder zullen ook zijn besprekingen in het Midden oosten grotere aandacht in de wereld pers krijgen. Dajan opvallende afwezige in Israëlische kabinetszitting V De ex-gijzelaars zeiden niet te zijn beïnvloed door de Franse of de Alge rijnse regering, noch door het Polisario of door een Franse politieke partij. En meteen daarop werd al snel zeker wat algemeen was vermoed: de Fransen waren in feite gevangenen geweest van het Algerijnse gezag, waarvan men aanneemt dat het ’t „Front Polisario” gebruikt voor zijn eigen politieke doe leinden in de Sahara. Het Polisario strijdt voor de onafhankelijkheid van het gebied van de voormalige Spaanse Sahara. Met instemming van de Span jaarden werd het enige jaren geleden verdeeld tussen Marokko en Maure- tanië. De gijzelaars vertelden hoe ze eerst in een tentenkamp hadden verbleven in Tindoef, een woestijnplaats op Alge rijns grondgebied, ver van de grens van Mauretanië, het land waar de Fransen werkten voor de door Frankrijk ge steunde mijnbouwmaatschappij. Na enige maanden waren ze overge- bracht naar een Algerijns militair kam pement in Adrar, meer naar het oosten in de Sahara. De gijzelaars hadden hun verblijfplaats kunnen bepalen onder meer aan de richtingborden, die ze tij dens hun lange autotochten hadden kunnen waarnemen, als het zeildoek van de wapens omhoog klapperde. Twee van de mannelijke gijzelaars had den geprobeerd te ontsnappen. Ze wa ren al na korte tijd gearresteerd, door Algerijnse militairen. Alle gijzelaars waren het er over eens dat het Front Polisario anders dan men wel dacht, allerminst een troepje on dervoede avonturiers is, die op een schoen en een slof rovertje spelen. Ze waren allen onder de indruk van de discipline, de bewapening en de effi ciëntie van de Polisario-soldaten. Geen van de gijzelaars voelde zich solidair met het doel van Polisario, wel waren ze allen vol sympathie voor het volk van de Saharouis, voor wier onafhan kelijkheid Polisario officieel aan het vechten is. De vijf mannen en de vrouw waren door het Front Polisario meegevoerd na een aanval op 1 mei van dit jaar op Zouérate, de plaats waar de spoorlijn van de SNIM (komende van de kust plaats Nouadhidou) zijn eindstation heeft. Bijeen in de „Aéro-club” van Zouérate, waren ze overvallen, vastge bonden en in een lange reeks van landr overs weggevoerd. De Algerijnse rege ring heeft het maandenlang doen voor komen of ze van niets wist, terwijl nu blijkt dat de gijzelaars zich op een Algerijnse militaire basis bevonden. Vanuit de Franse volksvertegen woordiging zijn al stemmen opgegaan die de regering er toe willen aanzetten haar relaties met Algerije opnieuw te bezien. Begin heeft gisteren in Jeruzalem op een speciale zitting van het kabinet, die vier en een half uur duurde, de Israëlische rege ring op de hoogte gesteld van het verloop van zijn onderhandelingen met de Egypti sche president Sadat. Israëlische diploma ten verklaarden over de afloop van de conferentie in Ismailia dat „slechts per soonlijke vriendschap” tussen Begin en Sadat „een crisis had voorkomen”. De officiële stemming in Jeruzalem weerspiegelde niet de geestdrift die pre mier Begin bij zijn terugkeer uit Ismailia maandag ten toon spreidde. Er werd ge zegd dat regeringsfunctionarissen meer geneigd waren de opvatting van Dajan te delen. Dajan maakt zich zorgen, al heeft hij niet publiekelijk gezegd waarover. Dajan heeft op twee belangrijke zaken verschil van mening met Begin. Dat geldt zowel de Sinaïwoestijn als de westelijke Jordaan oever. Dajan gelooft dat Begin Sadat op de Westoever te weinig en in de Sinaï te veel heeft gegeven. Begin is naar Ismailia ge gaan met een voorstel dat naar hij hoopte Sadat nauwelijks kon weigeren: de hele Sinaï is Sadat aangeboden, inclu sief de strook van Rafiach, direct ten zui den van de Gazastrook, die door militaire experts altijd van groot strategisch belang is beschouwd als buffer tussen Israel en Egypte. De Sinaï in ruil voor stilte op het Pales tijnse front In die buffer van Rafiach is een aantal Israëlische nederzettingen. Vol gens een plan van Dajan, van enige jaren terug toen hij nog minister van Defensie was, is daar met de bouw van een stad begonnen, Yamit. Deze stad, waar zich de afgelopen jaren enige duizenden Israëliërs hebben geves tigd in de vaste overtuiging dat dat gebied voor altijd bij Israel zal behoren, zal vol gen de plannen die Begin aan Sadat heeft voorgelegd onder Egyptische soevereini teit komen, met een soort vage VN-aanwe zigheid en een even vage band van de QUINCY (AP). In de Quincy, een voorstad van de Amerikaanse stad Bos ton, is gisteren een helikopter van de ver keersinformatiedienst van een radiostati on neergestort op een flatgebouw. Nadat het toestel was ontploft, werden twee do den geborgen. Vier mensen werden gewond. (Van onze redacteur in Frankrijk, Rudolf Bakker) PARIJS. De Fransen die op 1 mei door het „bevrijdingsfront Polisario”, in de voormalige Spaanse Sahara ge vangen genomen werden, hebben het grootste deel van hun gevangenschap in Algerije doorgebracht. De gijze laars, die onder aanhoudende interna tionale druk vorige week vrijkwamen, vertelden dat gistermiddag in het kan toor van de Liga voor mensenrechten in Parijs. De eensluidende verklarin gen van de zes - vijf mannen en een vrouw - zullen de relaties tussen Frankrijk en Algerije nog verder on der druk zetten. De 56-jarige Zollinger begon zijn loop baan bij de rechterlijke macht als rechter van instructie. Hij behandelde verscheide ne belangrijke drugszaken in Marseille. In 1965 leidde hij het onderzoek naar de ont voering van Mehdi Ben Barka, een Marok kaanse oppositieleider die nooit is terugge vonden. Zollinger was ten tijde van de aanslag niet thuis. In de kerstperiode zijn in Frankrijk meer dan 15 bomaanslagen gepleegd, waarvan de meeste in Parijs. De politie gaat na of zij onderling verband houden. Wie er voor de acties verantwoordelijk is, Ondanks die pruik en ondanks dat dieet is de mogelijkheid van zijn overlijden nu toch voor het eerst ter sprake gebracht in Joegoslavië. De man die het waagde was Tito zelf. In een rede op de Dag van het Leger (op 22 december 1977) zei hij: „Ons leger is de beste garantie voor de eenheid van onze volken. In het buitenland vraagt men zich vandaag voortdurend af wat er morgen zal gebeuren als bijvoorbeeld mijn tijd gekomen is. Wij hebben er met zijn allen voor gezorgd dat er niets gebeurt.” Intussen gaat de persoonsverheerlijking rustig door. Een Belgradose journalist zei tegen me: „De televisiejournaals beginnen allemaal met dezelfde drie woorden: „Goe denavond. President TitoEnzovoort. De kranten vermelden ook elke stap die hij doet. In de Borba van maandag 19 decem ber bijvoorbeeld telde ik 31 artikelen wadrin Tito’s naam minstens één keer genoemd werd, in 22 koppen of onderkop pen kwam de naam Tito voor, en in totaal werd de naam Tito in die ene krant 124 keer genoemd. In de andere grote krant, Politika, sprong men op diezelfde 19de december wat zuiniger om met Tito’s naam. Ik kwam hem tegen in 16 artikelen, in 12 koppen en onderkoppen, en in totaal werd Tito 73 keer genoemd. Ter vergelij king: in De Telegraaf van 19 december 1977 werd Van Agt 15 keer genoemd, in drie artikelen, en slechts één keer in een kop. Andere steekproef: in de NRC van woensdag 14 december (midden in de ka binetsformatie) werd Van Agt maar 4 keer genoemd, in 2 artikelen, terwijl er 1 keer in een kop over „de formateur” werd ge sproken. Curieus bij dit alles is ook nog, welke titels en toevoegingen Tito steeds maar weer meekrijgt. „President van de Repu bliek Josip Broz Tito.„President Ti to....”, „President van de Republiek en -oppercommandant van de gewapende strijdkrachten van de SFR Joegoslavië maarschalk van Joegoslavië Josip Broz Tito....”, „Kameraad Tito....”, „Maar schalk Tito„President van de SFRJ en oppercommandant van de gewapende strijdkrachten kameraad Josip Broz Tito....” 1 PARAMARIBO (ANP). De Suri naamse kabinetsformatie is rond. Forma teur Henck Arron heeft president Ferrier gisteren een lijst met de namen van de kandidaat-ministers overhandigd. De nieuwe bewindslieden zouden vandaag door het Surinaamse staatshoofd worden beëdigd. BOGOTA (UPI). De Colombiaanse politie is gisteren met de arrestatie van zeven mannen begonnen met het oprollen van een pas opgerichte guerrilla-organi- satie de „volkszelfverdedigingsstrijd- macht”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 3