VOLKSMUZIEKSCHOOL ZOEKT NIEUWE NAAM Scholengemeenschap „De Die nog niet helemaal uit de problemen BRIEVENBUSSEN PTT MET JAARWISSELING GESLOTEN 1 Van der Knoop lijsttrekker socialisten DRUKKE WEKEN VOOR DE PROPEPPERS f h I Carnaval kost de vereniging vijftien mille POSTERIJEN 4 I I i Carnavalsvereniging werkt aan programma Instituut waarschijnlijk in augustus onder gemeentelijk beheer INTEGRATIEPARTNERS HEBBEN ELKAAR NOG NIET VOLLEDIG GEVONDEN Vertrouwen Commissie financiën Voorwaardelijke straf en 150 boete voor autodiefstal Muziekcentrum Souwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 r I I •.^1 K.' ||g ftiIS Woonbootbewoners schorten overleg met provincie op ■■i Dependance 9 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 8 DECEMBER 2 8 WOENSDAG ill I '1 w-- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Voor de carnavalsvere niging „De Propeppers” breekt een drukke tijd aan. Voorzitter Aad Olsthoorn en zijn medebestuursleden vergaderen vele uren per week om de carnavalspartijen en de bezoeken aan diverse Heemskerkse tehuizen en instellingen voor te bereiden. Een Propep- pers-werkgroep bouwt iedere dinsdagavond in een lokaal in de voormalige Mariaschool aan de Verherentstraat aan een praalwagen, die mee zal rijden in de kindercarnavalsop- tocht op zaterdagmiddag 4 februari door het centrum en de buitenwijken van een ge meente die die dagen tot „Ezelenheem” is omgedoopt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Volksmu- ziekschool Heemskerk gaat een veelbewogen jaar tegemoet, waar in de school niet alleen onder ge meentelijk beheer zal komen te staan, maar hoogstwaarschijnlijk ook een nieuwe naam zal krijgen. \farhuist u? 9-PERSOONS BUS HUREN? 40,- per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. I i 1 2 3' (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het is de r.k. scholengemeenschap „De Die” het eerste anderhalf jaar van haar bestaan niet volledig voor de wind gegaan. Terugkijkend op de periode van 1 augustus 1975 tot 31 december 1976 constateert het bestuur van de Katholieke Stichting tot bevordering van het Voortgezet Onderwijs in Midden- Kennemerland, dat er weliswaar „een goede basis is om verder te gaan op de ingeslagen weg”, maar de huishoud- en technische afdelingen van de school toch nog niet op één lijn zitten. 15 00 18.00' 22 00“""' 22 00 1 p ass ■ü- Prins Harry de Eerste van Ezelenheem. Aad Olsthoorn: „De Propeppers” is de laatste jaren 11 WW (ADVERTENTIE) TSB^. De scholengemeenschap ontstond op 1 augustus ’75 door een bestuurlijke en on derwijskundige integratie van de r.k. huishoudschool „Debbra Baeke” en de r.k. Technische School „De Bie”. „De Propeppers" gaat welgemutst het achtste carna valsseizoen in, want ook ditmaal is men er heilig van overtuigd, dat het carnaval in „Ezelenheem” weer een succes wordt. Maar die toekomstvoorspelling kan voorzitter Aad Olsthoorn er toch niet van weerhouden een ernstig woord te spreken: De Propeppers heeft leden en donateurs nodig. Leden om al het werk wat gedaan moet worden, gelijkmatig over de werkgroepen te verdelen, zodat niet al hetgeen verricht moet wor den op de rug van een paar mensen terecht komt en donateurs die voor geld in de verenigingskas zorgen. Dat het mondig en dienstbaar maken van de leerlingen aan de samenleving uit gangspunt voor de verschillende menin gen vormt, vervult het bestuur daarente gen weer met vreugde. gesteld en dat is voor ons weer aanleiding de zaken enthousiast aan te pakken”, zo vertelt de 32-jarige Propeppers-voorzitter. De soos Progress, waarin de carnavalsvereniging is geboren, behoudt toch een binding met de Propeppers, want de eerste en de laatste feestavond vinden plaats in de soos aan de Laan van Assumburg, hoek C. Huygens- straat. Om carnaval te vieren is heel wat geld nodig. De bezig om het carnavalsgebeuren in Heemskerk in een wat breder vlak te trekken. Er is een adviescommissie samengesteld waarin mensen uit alle lagen van de bevolking zitting hebben genomen en die onze vereni ging adviseert en bijstaat”. „De Propeppers” had de laatste jaren het gevoel wat los te staan van de Heemskerkse gemeenschap en heeft geprobeerd, en met succes, door de instelling van de adviescommissie, ook andere Heemskerkers dan leden van de soos Progress bij het carnaval te betrekken. „Ook de Raad van Elf is momenteel wat breder samen- Sinds september houdt een werkgroep, bestaande uit de gemeente-ambtenaren Heesterbeek (chef afdeling financiën) en het betrekking voor het personeel van de VNS, half februari bij B. en W. inleveren. „Wij kunnen op die manier alleen nog invloed uitoefenen op de manier waarop wij moeten verdwijnen”, aldus het woon- schepenoverleg. Voor die tijd moet bij voorkeur ook de discussie over de naamgeving van het nieuwe instituut zijn afgerond. Binnen de kring van de VMS wordt al geruime tijd stevig gediscussieerd over houdbaarheid van de naam „volksmuziekschool”; som migen vinden er weinig „volks” meer aan (de lessen zouden intussen te kostbaar zijn geworden), terwijl anderen de associatie met „volksmuziek” weer minder gelukkig vinden. Tenslotte kleeft er voor een enke ling ook nog een nare bijsmaak aan het woordje „school”. Men vindt dat een wel erg stijve aanduiding voor een stukje (re-) creatieve vrijetijdsbesteding. BEVERWIJK, financiën plaats vanwege het feit, dat van een groei ende belangstelling voor de school sprake is. Opmerkelijk noemt men in dit verband de toeloop van leerlingen in hogere leerja ren. Deze van andere scholen voor voort gezet onderwijs afkomstige leerlingen hebben in eerste instantie, zo concludeert het bestuur van „De Die” in het jaarver slag, ondanks alle goede zorgen van het basisonderwijs tóch een verkeerde school keuze gedaan. Men zou het een goede zaak vinden, wanneer dit verschijnsel eens terdege zou worden onderzocht. ff', BEVERWIJK. De PTT-brievenbussen zijn tidens de jaarwisseling vaak het doelwit van baldadigheid. Elk jaar wordt de PTT geconfronteerd met schade aan poststukken doordat „feestvierenden” rotjes en ander vuurwerk in de brievenbussen gooien. Door brandschade is de in de bussen gedeponeerde post, waaronder b.v. rouwbrieven, geboortekaartjes e.d. soms zodanig vernield dat zij wegens onleefbaar- heid van de adressen niet meer besteld kunnen worden. Om beschadiging aan poststukken en daardoor schade voor betrokkenen te voorko men zullen de brievenbussen tussen zaterdagmiddag 31 december 15 uur en zondagmorgen 1 januari 10 uur met een speciale klep worden afgesloten. Tussen deze tijdstippen kunnen dan geen stukken gepost worden. Uiteraard heeft het eerste jaar, zo meldt het bestuur in een terugblik op die begin periode, z’n specifieke moeilijkheden ge kend: „Zowel op sociaal-emotioneel als op onderwijskundig gebied moesten kinder ziektes worden overwonnen. Gebleken is echter dat de goede huisvesting van de gemeenschap in één gebouw (de nieuwbouw aan De Velst in Heemskerk, red. BC) veel heeft bijgedragen tot een gunstig verloop. Het wennen en omgaan met elkaar werd hierdoor in gunstige zin bevorderd”. „Wij verhelen niet”, zo vervolgt het be stuur, „dat deze inloopperiode niet alle moeilijkheden heeft opgelost. Het naar el kaar toegroeien wordt belemmerd door verschillen in opvattingen betreffende de aanpak van leerlingen, zowel in methodi sche, didactische als pedagogische zin”. De Noordhollandse woonbootbewoners eisen nu een goede inspraakprocedure en verbetering van hun rechtszekerheid. Ook willen zij dat het woonschip „als verschij ningsvorm” door de provincie wordt er kend. De woonbootbewoners zijn met de provincie wel van mening, dat het aantal woonschepen in Noord-Holland niet onge controleerd groeien. In Noord-Holland wo nen momenteel enkele duizenden mensen op woonschepen, de meesten van hen in Amsterdam en omgeving. ü- Directie en administratie van de Volksmuziekschool Heemskerk zijn gehuisvest aan de Dirk van der Leckstraat. Dependances zijn te vinden aan de Cornells Groenland- straat, in gebouw De Magneet en in verschillende buurthuizen. Eén centraal onderko men zou een welkom geschenk zijn. - De raadscommissie voor financiën vergadert donderdag 29 december van 20.30 uur af in het Stads kantoor. De agenda vermeldt onder meer adviezen inzake de verhoging van de hon denbelasting en met betrekking tot het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”, alsmede een aantal begrotingswijzigingen en ingekomen stukken. Intussen is het voor de Muziekschool niet allemaal rozengeur en maneschijn. Met name op financiëel terrein laat het beleid van de rijksoverheid nog veel te wensen over, waardoor er ook volgend jaar waarschijnlijk geen geld zal zijn om verschillende langgekoesterde wensen in vervulling te laten gaan. Plannen voor de aanschaf van audio-visuele apparatuur, de bouw van studieboxen en de opbouw van een eigen muziekbibliotheekje blij ven op die manier voorlopig in de ijskast. - hebben het overleg over hun positie met de provinciale commissie woonschepen opgeschort. Als reden geven zij op dat de provincie er vanuitgaat dat uieindelijk alle woonschepen moeten verdwijnen. WW» Circa duizend leerlingen en leerkrachten leven en werken sinds de fusie tussen de huishoud- en technische school in de scholengemeenschap „De Die” aan de Heemskerkse Velst. n,,w - Ondanks het feit dat vraagtekens als katholiciteit, aanpassingsproblematiek, gedifferentieerd onderwijs, vervolg vak technisch onderwijs en dergelijke nog steeds om een antwoord vragen, ziet het bestuur de toekomst daarom wel met ver trouwen tegemoet. Dit niet in de laatste Hendriks (chef afdeling onderwijs en cul turele aangelegenheden) en Volksmu- ziekschooldirecteur Hijmans, zich in op dracht van het college bezig met de over- gang van de VMS van een particuliere stichting naar een instituut, waarover een zogenoemde artikel 61-commissie het be heer voert. Het is de bedoeling, dat de nieuwe bestuursvorm waardoor de VMS onder gemeentelijk beheer komt te staan met ingang van 1 januari 1978 wordt ingevoerd. Om <jat *e realiseren, moet de werkgroep haar voorstellen met Beide muziekscholen (dié al sedert ’84 de begeleiding van de muzikale vorming op de Uitgeester basisscholen verzorgen) zijn momenteel intensief in contact met de gemeente Uitgeest om ook het buiten schoolse muziekonderwijs van de grond te krijgen. In augustus zouden de schakel klassen van start moeten gaan, het jaar daarop gevolgd door de instrumentale lessen. Komend seizoen, zo hoopt de leiding van de Volksmuziekschool, moeten zich ten slotte ook de plannen voor een definitieve centrale huisvesting van de VMS in Heemskerk wat duidelijker gaan afteke nen. Zoals bekend, heeft het college in hun investeringsnota voor 1980 zevenëneen- halve ton uitgetrokken voor de aanpassing en aanbouw van een dan vrijkomende kleuterschool tot onderkomen voor de mu ziekschool. HEEMSKERK. Drie weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 150 boete eiste officier van justitie mevr. B. Broers dins dag tegen een 22-jarige inwoner van Heemskerk die zich moest verantwoorden wegens autodiefstal. Tegen een 20-jarige steigerbouwer uit Heemskerk eiste ze al leen 150 boete. De twee mannen, die niet op de zitting aanwezig waren, hadden in hun woonplaats twee sloopauto’s wegge haald, nadat ze bij omwonenden hadden geïnformeerd van wie de wagens waren. Niemand wist dat en de buren hadden gezegd dat ze de auto’s best mochten mee nemen. De eigenaars dachten daar anders over. Wel gaven ze bij hun aangifte van vermis sing de waarde van hun eigendom op als „nihil”. Omdat één van de twee verdach ten al een aantal veroordelingen achter de rug had voor „kleine” zaakjes vond de officier van justitie een voorwaardelijke vrijheidsstraf op zijn plaats. De steiger bouwer had een blanco strafregister zodat mr. Broers het hier bij een waarschuwing in de vorm van een geldboete wilde laten. Politierechter mevr. A. Leeser-Gassan veroordeelde de beide mannen bij verstek conform de eis van het Openbaar Minis terie. AMSTERDAM. De Noordhollandse woonbootbewoners, verenigd in het Noordhollands Woonschepenoverleg, (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De PvdA Noord-Holland Zuid heeft de definitieve lijst samenge steld voor de verkiezing van Provinciale Staten, komend voorjaar. Lijsttrekker is Wim van de Knoop uit Amstelveen, de huidige gedeputeerde voor de ruimtelijke ordening in Noord-Holland. Nummer twee is Geert de Boer uit Nieuw-Vennep, de huidige fractieleider voor de PvdA in de Staten. Eduard de Vrieze uit Amstelveen, lid van Gedeputeerde Staten met gemeen telijke herindelingen, volksgezondheid en personeelszaken als portefeuille, is num mer drie. De lijst is verder als volgt: 4. Marian van den Bergh uit Hilversum 5. Ria Jaarsma uit Nederhorst den Berg 6. Han de Jong uit Zandvoort 7. Hans van der Tweel uit Haarlem 8. Leendert Munnikes.uit Santpoort 9. Annemarie Goedmakers uit Zand voort 10. Andries Kouthoofd uit Santpoort 11. Tannie Hamel uit Amstelveen 12. Bert Buddingh uit Hilversum 13. John van Thienen uit Overveen 14. Reina Lohr uit Haarlem 15. Trienke Kok uit Overveen 16. Steven Dijk uit Diemen 17. Thijs Teeling uit IJmuiden 18. Piet van der Ham uit Overveen 19. Gré Dam-Potgieter uit Muiderberg 20. Wim de Hen uit Beverwijk. Niek Nicolai uit Haarlem heeft zich niet meer op de lijst laten zetten. Hij wil over meer tijd kunnen beschikken voor zijn werk als lid van de gemeenteraad van Haarlem. Mede in verband met zich ontwikkelen de doelstellingen in de wereld van het muziekonderwijs wordt daarom gedacht aan wijziging van de naam „volksmu ziekschool” in „muziekcentrum” of wat ludieker in een naam als bijvoorbeeld ,,’t Ezeltje”, met dan als ondertiel iets in de trant van „centrum voor muzikale vor ming en bevordering van de muziekbele- ving”. Via het mededelingen- en contactblad „De Notenbalker” worden de leerlingen van de Volksmuziekschool en hun ouders uitgenodigd, zelf hun gedachten eens over de naamgeving te laten gaan. Voor ideeën houdt dé leiding van de muziekschool zich van harte aanbevolgen. Wat volgend jaar ook gestalte moet gaan krijgen, is de vestiging van een dé pendance van de muziekscholen van Heemskerk en Beverwijk in Uitgeest. begroting van „De Propeppers” is ongeveer vijftiendui zend gulden groot en waar die centen vandaan komen is voor de bestuursleden ieder jaar weer een raadsel. „Er wordt door de leden heel wat doe-het-zelf-arbeid ver richt en daarnaast hebben we winkeliers en leden die ook wat in het zakje doen. Maar onze vereniging kan niet alleen op die enthousiaste kern draaien. Er zijn leden en donateurs nodig. Wie lid of donateur wil worden kan onze penningmeester Jan Visser bellen via het nummer 33338. Een donateur betaalt jaarlijks 12,50 en heeft voor dat bedrag gratis toegang op onze drie feestavonden”, aldus Aad Olsthoorn. Het programma van De Propeppers, door organisa tiebureau Bema van Bert Droge keurig voorbereidt, ziet er als volgt uit: op zaterdag 14 januari in De Jansheeren een gala-avond met mededwerking van de boerenkapel van St. Caecilia, het duo De Wiko’s en het majorettenpe- leton De Dandies. Aanvang 20.30 uur. In Progress volgt op vrijdagavond 27 januari het ezelinnenbal met disco-muziek en buuteredenen. Aan vang 20.30 uur. Op zaterdagmiddag 4 februari om 14 uur begint bij de sporthal de kinderoptocht. De praalwagens maken een rondrit door de wijken waarna bij de sporthal de her eniging met de kinderoptocht plaatsvindt. Op het Nielenplein krijgt Prins Harry de sleutels van Ezelen heem. Na afloop volgt in de sporthal een kinderfeest- programma. In de avonduren in de grote zaal van de Jansheeren de voetjes van de vloer o.a. met medewer king van het trio Jan Steenhuis. Aanvang 20.30 uur. Dinsdagavond 7 februari „dolle dinsdagbal” in de Jansheeren en bal-masqué in de Progress-soos. Aan vang van beide feesten om 20.30 uur. ..x

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9