Professor Van Hulst spreekt over toekomst chr. mavo Toon Kortooms i bij het Nut Gezellig schaaktoernooi in De Zon Start schoolseizoen 1978-1979 ILO-AFDELING BIJ in politicnieu\x/5 DE BOEKENMARKT AGRARISCHE SCHOOL I üöfi bruna veilinqen beverwijk „In de kast, op de kast’’ „De Nieuwe Slof” gtn J ff i Maandelijkse VVD-bijeenkomst Handtekeningen uit Wijk aan Zee naar provincie Merry Minstrels niet in rechtstreekse radio-uitzending 11 nrr- - 7. Z- BEVERWEJK-HEEMSKFRK 6 O F C E M B E R 19 7 7 2 9 DONDERDAG or Geen leerfabriek M£UWJAAR )n(71 X v Z)ó<s/ Y (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De agrarische school „Noord-Kennemerland” aan de Oranjelaan te Castricum start met ingang van het school jaar 1978-1979 met een afdeling Boeken-Tijdschriften-Papeterie I.L.O., waar theoretisch minder begaafde leerlingen terecht kunnen. - viert jubileum Duinwijk-mavo oud-leerlingen met reunie van (ADVERTENTIE) PUROL ZALF PUROL POLDER PUROL LIPPENPOMMADE 1 h i (Van een onzer verslaggeefsters) Een scène uit de nieuwe produktie van het Theater van de Lach 1 t i s Directeur M. J. van Rijen verwacht voor het eerste cursusjaar (de 1LO duurt vier jaar) ongeveer 25 leerlingen. Het Minsterie van Landbouw en Visserij gaf onlangs de agrarische scholen in Buitenpost, Doetin- chem, Aalsmeer, Montfoort, Castricum en Barendrecht toestemming een ILO-afde- ling te starten. Het nieuwe jaar begint al goed. Nog voor het goed en wel begonnen is. Want de boekenmarkt bij Bruna is alweer begonnen. Vele speciale aanbiedingen dus. Uiterst aantrekkelijke prijzen.En véél! Gauw komen neuzen dus. I als vee Tussen deze twee programma-onderde- len door is er in de school aan de Duinwijk- laan gelegenheid om onder meer de „por trettengalerij” met oude schoolfoto’s te bezichtigen. De reünie wordt niet in de school zelf gehouden, omdat men wil voor komen, dat de aanwezigen zich dan verde len over de lokalen, hetgeen dan meestal de algemene gezelligheid niet ten goede komt. Die lezing wordt gehouden in „De Op gang” tijdens de ontvangst van de geno digden. ’s Avonds is er daarna een reünie voor oud-leerlingen, oud-leerkrachten, en zovoort in „De Nieuwe Slof”. Op die avond zal het accent liggen op de ontmoeting en behoudens enige omlijsting is er geen pro gramma voor samengesteld. Het probleem bij zo’n reünie is altijd aan de adressen te komen van alle oud-leerlin gen. Degenen die adressen weten wordt verzocht deze door te geven aan mevrouw A. Wolters-Blok, Seringenhof 4, telefoon 24618 of aan de heer H. Huttinga, Laan der Nederlanden 172, telefoon 37210 in Beverwijk. De school telt vele oud-leerlingen die nogal bekend zijn geworden ver buiten Beverwijk, zoals Annie Palmen en Marco Bakker. Een bekende Beverwijkse oud- leerling is gemeentesecretaris J. Blok. Op maandagavond 13 maart worden de leerlingen met hun ouders verwacht. Dan gaan de docenten van de school het toneel spel „Kabaal in de groene Kakatoe” op voeren, dat al van de herfstvakantie af wekelijks wordt gerepeteerd. Op7 zich is het vrij uniek, dat nagenoeg het gehele docentencorps van de school zich inzet voor zo'n uitvoering. Zelfs in de kerstva kantie is er doorgewerkt, ook door part- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK John Lanting’s r heater van de Lach, dat vorig seizoen het eerste lustrum vierde met het blijspel „Inpakken en Wegwezen”, geeft op vrijdag 30 december in „De Nieuwe Slof” een voorstelling van „In de kast, op de kast”. breid, is in februari 1928 betrokken, ge sticht door wat toen nog heette de Vereni ging tot oprichting en instandhouding van scholen voor christelijk ulo te Beverwijk, Velsen, Wijk aan Zee en Duin en Heems kerk. Deze vereniging heet nu Vereniging voor christelijk voortgezet onderwijs in de IJmond. Het eerste hoofd van de school was de heer R. de Vries, die samen met de heer G. Terwee als „onderwijzer van bijstand” in dat eerste jaar alle lessen gaf aan de 31 leerlingen van de eerste klas. Een gemiddelde van zo’n dertig nieuwe leerlingen per jaar kon sindsdien worden gehandhaafd en voor de toekomst zijn de verwachtingen dat de school zijn aantrek kingskracht blijft behouden. Een klein re kensommetje leert, dat de school zo’n vijf tienhonderd oud-leerlingen moet tellen. Zeer benieuwd is men hoveel men tijdens de reünie zal kunnen begroeten. HEEMSKERK De maandelijkse bij eenkomst van de WD-afdeling Heems kerk wordt op maandag 2 januari gehou den in café „De Vergulde Wagen” aan de Rijksstraatweg. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK „Het Nutsdepartement Bever wijk is weer springlevend", meldt de secretaris na twee goed bezochte bijeenkomsten in oktober en november. Voor de Nutsavond op donderdag 5 januari in „De Nieuwe Slof” wordt opnieuw een grote belangstelling verwacht, want dan komt de be kende schrijver Toon Kortooms vertellen over en uit zijn boeken. Populaire boeken van zijn hand zijn de Peel-romans „Beekman en Beek man” en het onlangs verfilmde boek „Help, de dokter verzuipt”. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Toe gangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De ruim zevenhonderd handtekeningen die de Dorpsraad heeft ver zameld als een protest tegen de plannen tot aantasting van de kuststrook, zullen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de commissaris van de koningin worden aangeboden aan het provinciaal bestuur. Deze receptie wordt op 4 januari van 14.30 tot 17 uur gehouden in het Provinciehuis, Dreef 3 in Haarlem. De voorzitter van de dorpsraad, de heer A. N. Verhagen, zal voorts tijdens de rechtstreekse radio-uitzen- ding vanuit „De Nieuwe Slof” op vrijdagmid dag aanstaande zijn protest kunnen laten horen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Merry Minstrels zullen niet op kunnen treden tijdens de rechtstreekse radio-uitzending die de NOS vrijdagmiddag van kwart voor vier tot vijf uur uitzendt vanuit „De Nieuwe Slof”. Dirigent Bert Kransberg is plotseling in het ziekenhuis opgenomen. Muzikale me dewerking zal nu worden verleend door het Sunset Kwartet. BEVERWIJK. De veilingnoteringen van vrijdag: Bloemen: anjers 40-67, trosanjers 180- 350, blauwe druif 110-135, chrysanten 200- 375, fresia 25-46, hyacinten 40-60, narcissen 16-25, nerinen 30-85, orchidee 55-400, roos 60-115, babyroos 12-46, tulpen 30-41. Planten: begonia 150-275, cineraria 165, cyclamen 250-700, hertshoorn 250, pot- chrysant 65, st. paulia 89-115, vriesia 175. Groenten: andijvie 90-132, boerenkool 35-53, breekpeen 17-22, knolselderij 25-51, waspeen 20-55, prei 45-87. time-docenten, die eerst tot uit Amstelveen moesten komen om de repetities bij te wonen Dat zegt op zich iets over de sfeer in deze betrekkelijk kleine schoolgemeenschap. Als zelfstandig gebleven mavo is het nooit „een leerfabriek” geworden. In tegenstel ling met de grote scholengemeenschappen kent in de Duinwijk-mavo iedereen elkaar Dit is de vertaling van de Engelse klucht „Don’t just lie there, say something” van Michael Pertwee. In het seizoen 1975-1976 speelde het Theater van de Lach van dezelfde auteur „Kom van het dak af”. Opnieuw heeft John Lanting de Engelse regisseur Alexander Doré geëngageerd, die ook in deze nieuwe produktie weer geniale invallen heeft verwerkt. De medespelenden zijn Johan Sirag, John Lanting, Annelies Balhan, Floris van Spronsen, Maroesja (Ti Ta Tovenaar) Lacunes, Flip Heeneman, Joke Mittelmeyer en Moniek Nusselein. Het decor is van Chiel de Mey. De voorverkoopadressen zijn de reisbureaus Lissone-Lindeman, G. H. Moensstraat, Beverwijk en „Orion” in Heemskerk, de firma Mijnen aan de Voorstraat 44 in Wijk aan Zee en de WV-kantoren in IJmuiden en Castricum. De toegangsprijs is 12,50 (CJP en Pas 65 9). rde en aal or- "de ide 'gt. tree ;ke ur- 'he En id- Hd in ort ro- akt en, itie ran ;ijn ;si- ;en Hij wijst er met nadruk op, dat een ILO- afdeling géén verzamelplaats is van leer lingen die op andere scholen niet goed kunnen meekomen. „Wie agrarisch onder wijs wil volgen meldt zich bij onze school aan en een onafhankelijke commissie, waarin o.a. een psycholoog en een arts zitting hebben, gaat de leerling testen. Uit die test blijkt of de leerling de gewone dagschool of de ILO-afdeling kan volgen. Wie de vier cursusjaren van de ILO heeft doorlopen en het examen haalt, krijgt een niveau gericht diploma, dat gelijk staat met het diploma van de andere school”. (ADVERTENTIE) Het nieuwe laar beuint -^NQELUKK/GX X Diefstal. Vanachter de VIVO-zaak aan de Beverwijkse H. Mandeweg zijn tien kratten met lege flessen ontvreemd. Snelheidscontrole. Tijdens een snel heidscontrole op de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee zijn door de politie tien automobilisten bekeurd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 73 km. per uur. Aanhouding. Twee jongens, een 16- jarige IJmuidenaar en een 17-jarige knaap uit Velsen-Noord, hebben bekend afgelo pen weekeinde te hebben ingebroken in de kantine van S.V. Beverwijk. Na verhoor is het tweetal heengezonden. Auto gekanteld. Een 57-jaf-ige man uit Nieuwendijk (gemeente Werkendam) is gisteravond met zijn auto op de Rijnders- weg in Wijk aan Zee in een slip geraakt en gekanteld. De man kwam er met de schrik vanaf, al moest hij in verband met alcohol gebruik wel een bloedproef ondergaan. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Hekwerk.In het hekwerk van de H. Agathakerk aan de Beverwijkse Bree- straat kwam vannacht een 25-jarige plaatsgenoot tot stilstand, die met zijn auto kort tevoren het stopteken van de politie had genegeerd en zich met iets te hoge snelheid via het Slangenweggetje uit de voeten wilde maken. De man, die naar alcohol rook, kreeg een rijverbod opge legd. De agrarische school te Castricum kreeg in het verleden veel vragen van ouders wanneer er een ILO-afdeling zou worden opgericht. In Noord-Holland staan vier scholen waar het ILO-onderwijs wordt ge geven. „Als we de richtlijnen volgen, per 400.000 inwoners een ILO-afdeling of school, is er in deze provincie met 2,5 miljoen inwoners plaats voor nog een ILO- afdeling. De behoefte bij de leerlingen naar dit type onderwijs is erg groot. Voor veel jongens en meisjes betekent de komst van de ILO een geweldige opluchting”, aldus de heer Van Rijen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Duinwijk-mavo aan de Duinwijklaan gaat in maart het vijftigjarig bestaansjubileum vieren. Dat gebeurt op 10 maart officieel met een ontvangst tijdens welke professor J. W. van Hulst, voorzitter van de landelijke prot. christelijke onderwijsvereniging, bekend als hoogleraar aan de Vrije Uni- versiteit in Amsterdam en lid van de eerste kamer, een inleiding zal houden onder de titel: „Heeft de christelijke ma vo nog een toekomst”. In het individueel landbouwonderwijs krijgt de leerling, die moeite heeft de theo retische lessen in zich op te nemen en over I een matige sociale aanpassing beschikt, te maken met een aangepaste didactiek en methodiek, specifiek gericht op een be paald beroep. De agrarische scholen in Nederland werken al geruimt tijd mét dit type onderwijs. In Haarlem functioneert een dergelijke school al zo’n zes jaar. Ook in Alkmaar is een IKO-afdeling aan de agrarische school verbonden. In Neder land volgen 25.000 jongens en meisjes on derwijs op 131 agrarische scholen. De school te Castricum telt momenteel 289 leerlingen onde wie 93 meisjes. 53 leerlin gen zijn afkomstig uit agrarisch gerichte families. DE ZAAL VAN café De Zon in Wijk aan Zee was woensdag en vandaag het domein van ongeveer 70 schakers, die elkaar in het kader van het Pat Mat „Week 52-toemooi” op het schaakbord op vriendelijke wijze het leven zuur maakten. Pat Mat gokte met dit toernooi niet alleen op de Hoog- ovenswerknemers, die in de werktijdver korting zitten en een deel van hun vrije tijd aan het bord wilden doorbrengen, maar ook op de jongeren uit Wijk aan Zee. Het oude schoolgebouw met de toen nog ruime tuin. Het gouden jubileum kan worden gevierd in de totaal vernieuwde school. eigenlijk bestendigd, want de leerlingen komen ook nu nog uit de verre omgeving. Natuurlijk heeft een grote scholengemeen schap de voordelen van verschillende on derwijsmogelijkheden onder één dak. Daarom worden er vanuit de Duinwijk- mavo nauwe contacten onderhouden met andere vormen en scholen voor voortgezet onderwijs, opdat de leerlingen toch de mogelijkheden worden geboden voor soe pel verlopende „overstapjes” of aanvul lingen. Het oorspronkelijke gebouw, dat on en kan er ook nog sprake zijn van een langs geheel werd vernieuwd en uitge- individuele begeleiding van de leerlingen. Door veel ouders wordt dat op prijs ge steld en de „streekfunktie” die de school van oudsher heeft gehad wordt daarmee Nou, die zijn in drommen komen opdagen en gingen er woensdag fel tegen aan. De stukken werden razendsnel verschoven: de vluggertjes waren troef. Maar niemand bekommerde zich over die speelwijze, want het toernooi droeg een recreatief karakter en hoe je wilde spelen mocht je zelf beslissen. De twee gezellige schaak- dagen in het café van Jan de Boer waren voor veel schakers te snel achter de rug. Maar over drie weken begint het Hoog- ovenschaaktoemooi en kunnen de borden weer tevoorschijn worden gehaald. IJMUIDEN: Bruna, Lange Nieuwstraat 495. X

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7