Rum en Pasja houden oogje in het zeil Wop blaft tegen mannen Ringo het vierde klaverblad Van blijde mensen en een weglopertje.. Bonnie en Buddy en spelende zonen ^Ikwispd- door Bob Pollewop beet baas in neus kip 4- r I I I 7 -i IJMOND 19 7 7 DECEMBER VRIJDAG 3 0 J De toenemende belangstelling voor het huisdier hond wordt niet door een ieder met even veel enthousiasme erva- steld als de grootste milieubedreiging van onze tijd. KWISPELdoor is van mening dat al die drukte overtrokken is. Natuurlijk is het niet prettig om in maar niet te spreken van kinderen die nietsvermoedend aan het strand in zo'n keutel grijpen inplaats van in een hand vol helder wit zand. Maar laten we welzijn. Is het niet prettig dat de trouw en aanhankelijkheid van onze blaffen de viervoeter nog even spreekwoorde lijk is als vijftig jaar geleden. Het onge mak van hondepoep wordt als „mi lieubedreiging" toch wel een uiterst ri- telijk dank. En tot alle hondenbezitters een kleine waarschuwing vóór de klok zaterdagnacht de twaalf overschrijdt. r> dicule zaak tegen de achtergrond van verschijnselen die zo sterk ingrijpen in ons dagelijks leefpatroon. Uitlaatgas sen, chemicaliën in ons voedselpakket, vervuilend zeewater, kunstmeststoffen, overmatig gebruik van medicamenten omdat we het allemaal niet meer kun nen bijbenen Laten we welzijn. Een hond is geen statussymbool. Een hond is gewoon een fijn bezit. Een huisgenoot die „erbij” hoort. Daarvan raakte KWISPELdoor nogmaals overtuigd toen hij afgelopen week een huisbezoekje bracht bij een willekeurig aantal hondjes dat hij in de loop van het afgelopen jaar het asiel „uit" schreef. Blijde blaffende honden bij blijde kinderen en mensen. Een leu ke ervaring. Bij de wisseling van het jaar zegt ren. Met name de uitwerpselen van Fik- kie worden regelma tig ter discussie ge- I I I een hondebolus te trappen. Om nog KWISPELdoor alle pleeggezinnen har- j Blijf in de buurt van deze viervoetige I huisgenoot. Laat hem niet onnodig in angst zitten met het traditionele ge- knal. En voor de restallemaal en iedereen een heel erg voorspoedig en J gelukkig 1978! Woef! KWISPELdoor of HONDEPOEP 1 L mb Buddy nam zijn intrek bij de familie Hoff in de Mahlerstraat 26 in Heemskerk. Ook een uitgelaten rakker die echter een paar Als KWISPELdoor de woning van de familie Zijl aan de Velserduinweg binnen stapt is Bingo de bastaard-Mechelaar erg druk met hollen achter het puntje van zijn eigen staart. Dat gebeurt in de achtertuin. Vader Zijl is al zeven jaar wduwnaar. Werkte 37 jaar bij Hoogovens. Zijn zonen Gerrit en Willem maken lange wandelin gen met Ringo langs het strand. „Een allerplezierigste hond die voor de nodige reuring in het huishouden zorgt", aldus Gerrit die met pa en Ringo poseert in de keukendeur. De drie mannen hebben nooit eerder een hond in huis gehad. Ze willen Ringo voor geen goud meer missen. Tippie heet geen Tippie meer. De familie Vellema aan de Meervlietstraat 43 in Oud Velsen, herdoopte hem totlwan. In de wandeling werd dat echter Bobbie. En voor een halfhoog hondje is Iwan inderdaad wel iets te veel van het goede. Tippie-Iwan- Bobbie heeft vrienschap gesloten met de twee-jarige Marinke. Het dier bezwijkt de kleuter niet. Als iemand in haar buurt komt gaan haar oortjes attent omhoog. In tegenstelling tot veel andere honden is gebleken dat deze foxachtige bastaard zich alleen ook best amuseert. Dan soest hij in zijn mand in afwach ting tot er weer iemand thuis komt. Dan gaat de rem erwel af en is het spelen en ravotten geblazen De Vellema's zijn heel erg blij met Tippie-Iwan-Bobbie Die genegenheid lijkt wederzijds. En dan is er een echte originele Bobbie. Werd begin augustus door de familie H. G. de Krijger uit de Kortenaerstraat 2 in IJmuiden verlost uit het asielverblijf. Bobbie, toen al een watervlugge en speelse rakker, heeft aan kwaliteit niets inge boet. Het verblijf in het gezin heeft hem duidelijk goed gedaan Robert Jan, de 9-jarige zoon, had aanvankelijk een beetje angst voor honden. Mede dankzij de aanwezigheid van krulhaar Bob is dat nu wel anders. Er zit nog een beetje ondeugd in Bobbie. Dat blijkt bijvoorbeeld als hij de kans krijgt om uit te breken. Die kans laat hij niet voorbij gaan. Maar wel komt de knaap voor etenstijd weer netjes thuis. Een hondje dat op zijn manier toch weer blijkt geeft te weten hoe het hoort. De Pinscher Bob die een dag of veertien geleden het asiel via KWISPELdoor de rug kon toekeren belandde in Heemskerk 8-hoog op de flat bij de familie Post. Daar is het slanke dier de lieveling van de 15- jarige Angela. Een wat verlegen mooi meisje met lang donker haar. Bij de Pos ten was altijd een hond over de vloer. Toen de vorige overleed werd het - on danks drie kinderen en twee kleinkinde ren over de vloer - toch betrekkelijk stil. De kleine Bob heeft daar verandering in gebracht. Eigenwijs trippelt hij mee naar de buitendeur. Kijkt KWISPELdoor met een scheef koppetje na. Knipoogt een paar keer en lijkt te willen zeggen: „Ik ga nou niet meer mee... blijf lekker hier... bij An gela!”. Bij de familie R. Hühl aan de Planetenweg is Bonnie al de vierde hond die gastvrij uit het asiel werd opgenomen. ..Al die honden waren wel verschillend”, vertelt mevrouw Hühl, „maar ze hadden allemaal karakter. Gewone bastaarden. Je weet wel!” Bonnie is nog steeds erg speels. Ze weet zich overdag echter te beheersen tot zoon Klaas thuis komt. Dan is het altijd weer volop feest „Ja, ja, dan breekt de hel los hoor", aldus mevrouw Hühl die met Bonnie, wiens krulstaart mooier is dan ooit tevoren en Bessie de 10-jarige kat voorde kachel op de kiek gaat. Dat laatste kan ook worden gezegd van de Herder Pasja die dagelijks de 25-jarige Johan de Jong begeleidt die door heel Noord-Holland toert met zijn vrachtauto. Johan hoeft zijn cabine nooit af te sluiten. Iedereen die iets te dicht in de buurt van het voertuig komt wordt geconfronteerd met een rij blikkerende tanden en een woedende Pasja. Overigens heeft het dier kort nadat het uit het asiel was gehaald een trap van een paard gehad. „Een week heeft-ie.met een scheve neus en een hersenschudding voor pampus in de tuin gelegen", vertelt baas Johan die even gek is op zijn hond als het dier op de baas die hem uit het asiel haalde en verzorgde na de controverse met het paard. Rum de Sint Bernard vond via de krant een tehuis bij de familie Webbe in de Pythagorasstraat. Hij werd herdoopt in Kazan en zich ontwikkeld als een onvoor stelbaar trouwe huisgenoot. Ligt 's nachts onder de bedjes van de kinderen 'ey rea geert attent als één van de dreumessen wakker wordt. Zo nodig deelt zij ter ge ruststelling een lik uit. Overdag slaapt Kazan in haar mand. Als het schrandere dier naar buiten moet voor een sanitaire gebeurtenis maakt zij met haar stevige kaken de deur van de huiskamer open. Zelfs met de 6-jarige Jolanda (links op de foto) is een straatje om geen enkel pro bleem. Kazan blijft een rustige trouwe begeleidster. Wop was afgelopen zomer samen met haar zusje Polly slachtoffer van een stukje dierenleed. Het tweetal werd in Haarlems dreven uit een auto gezet. Wop werd via het asiel opgenomen in het gezin van de familie C. J Lubbers in de Wijkeroogstraat in Velsen-Noord. De 3-jarige dochter Nathalie is helemaal weg van de blaffer. En blaffen doet-ie. „Hij moet niets van mannen hebben” weet mevrouw Lubbers te vertellen. „Maar", zo verklaart ze, „het is allemaal angst. Het is net of ze zich een slechte ervaring herinnert". Al blaffende posteert Wop zich met de blijlachende Nathalie in de hondenmand voor een kiek. Het huisgezin Lubbers is zonder dieren niet kompleet. Een kakatoe kijkt het nogal opgewonden gedoe van Wop ongeïntresseerd gade. „Vroeger hadden we ook nog een konijn, zoutivatervis en een wel dertig muizen”, vertelt Wop’s pleegmoeder. Een paar maanden geleden maakte Pol lewop zijn opwachting in het asiel. De Pekingees verhuisde naar de familie Vis ser in de Waalstraat 140 in IJmuiden. Vader Visser was vroeger loodsman. In die jaren nam hij tweemaal een hond mee van een schip. Onduidelijke mormels die er echter een liefdevol onthaal kregen. In huize Visser waren altijd honden, ,,’t Was een tijdje gewoon rot zonder hond", laat mevrouw Visser zich eerlijk ontvallen. Daarom werd Pollewop in huis gehaald' Het beest dat luidruchtig knort wanneer hij het naar zijn zin heeft - en het knort bijna voordurend - is herdoopt in Joris. Hij is dol op autorijden. Uit speelzigheid heeft hij een tijdje geleden zijn baas in de neus gebeten. Geen nadelige gevolgen. Voor de nieuwjaarsplaat gaat Pollewop alias Joris aan de halsband en met moeder Visser een straatje om. Een Waalstraatje, waar iedereen de wijsneus al kent. uitstekende sparringpartners heeft in de 11-jarige zoon Gerrit en diens vier jaar oudere broer Ronald. Het gezin had nooit eerder een hond omdat men op een flat woonde. Een hond was iets voor „als we nog eens een gewoon huis krijgen” zo beloofden pa en ma Hoff. Een jaar geleden werd die droom werkelijkheid. Toen werd driftig uitgekeken naar een passende hond. Dat werd Buddy Het dier is speels, lief maar wel erg waaks. Voelt niets voor poseren maar wil het bezoek uitvoerig besnuffelen. Er moet zelfs een koekje aan te pas komen om Buddy op de gevoelige plaat vast te leggen. Aan één ding heeft Buddy een hekel. Aan alleen-zijn. Niet 's nachts, maar overdag. En dat is een eigen schap van heel veel fijne honden. - *1 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7