KOK HAALT UIT NAAR ANDRIESSEN Onrust in Huis Veel meer dieselauto’s verkocht OPSLAGPLAATS AFGEBRAND Amsterdammers twee mensen verdronken G w In gebruikten in 1977 minder water en dan dit noq van Bewaring het weer Auto in water gereden: Jaarwisseling rustig verlopen Aan Kapitein wilde niet van schip af Ongeluk in haven van Rotterdam: één dode M A Kennis van zaken Restauratie Brievenbus weg Op de vlucht VW duurder KKK in Engeland Ziekenhuis China Beschuldiging Toren van Pisa Oliebollenkraam Afbetaald Putdeksels Bomaanslag uitlating van Andriessen, dat de Vermogensaanwasdeling (VAD) onder het nieuwe kabinet een aantal wijzigingen zal onder gaan. DEN HAAG (ANP). De groeiende behoefte aan communicatie heeft zich in 1977 in alle bedrijfsonderdelen van de PTT doorgezet. Zowel het bedrijfsleven (postverkeer en telecommunicatie) al de parti culiere vraag (losse post en nieuwe telefoonaansluitingen) namen in vergelijking met 1976 in omvang toe. Opmerkelijk was de groei van het aantal postgirorekeningen, terwijl het spaartegoed bij de Rijkspost- spaarbank en het saldotegoed bij de girodienst in 1977 met circa 12 percent toenamen. Opvallend was de ontwikkeling van de particuliere kredieten in de vorm van hypotheken en persoonlijke leningen. On danks de vrij matige economische perspectieven verwacht de PTT, dat ook in 1978 dezelfde expansie kan worden bereikt als in 1977. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. FNV-voorzit- ter Wim Kok heeft zaterdag een felle aanval gedaan naar de nieuwe minister van Financiën, mr. Andriessen. Kok verweet Andriessen, „geen snars te be grijpen” van het sociaal-psycho- logische klimaat in Nederland. Kok reageerde daarmee op een Betaalkaarten Boersma (Van la: 1ST; dejaar coalitii verwa 218 s1 brachl der Ei turk t een ni< is: zal menta Het z< riënteer nog eve: SA word herv; heids zwar regel bewii aanv; de de voor: tiona zorev nieuv als ken, land’ BEI rijke Hoess over 1 duide] sluiter Dit heeft de directeur-generaal van de PTT, drs. Ph. Leenman, vanochtend in Den Haag meegedeeld in het Nieuwjaarsbericht 1978. B? bodj dag gen verb geno agre; De de b< len v milit komen toen een bom in hun auto in de bodj getrc Expressedienst es .se BINNEN- EN BUITENLAND 2 F PTT verwacht ook dit jaar algemene groei n De nog brandende loodsen van Nutricia in Cuyk met op de voorgrond een deel van de voorraad melkpoeder en babyvoeding. WEERRAPPORTEN Weer in binnen- en buitenland c 22 0 17 0 Londense wijk Mayfair ontplofte. Wie de aanslag heeft gepleegd, is niet duidelijk. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Lissabon Locarno Londen Luxemburg München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Las Palmas New York Tel Aviv Tunis In het afgelopen jaar ontvingen alle re keninghouders, die betaalkaarten gebrui ken, de nieuwe giropas. Deze pas zal bin nenkort ook worden toegezonden aan kas- cheque-vergunninghouders, die zo’n legiti matiebewijs nog niet bezitten, het betreft ongeveer twee miljoen giropassen. Ook de hypothecaire kredietverlening groeide. Met de verstrekking van ruim 16.000 hypotheken tot een totaalbedrag van circa 1,5 miljard overschreed de por tefeuille een bedrag van 3 miljard. Bij de spaardiensten gaat het proces van giralise- ring door. Het totale tegoed op rente-, plus- en sterrekeningen passeerde in juli 1977 de mijlpaal van 2,5 miljard en nadert thans de 3 miljard. De vorig jaar begonnen verstrekking van consumptief krediet blijkt in een be hoefte te voorzien: er werd tot nu toe voor circa 220 miljoen aan persoonlijke lenin gen ep doorlopend krediet verstrekt. Het maximum bedrag per lening is inmiddels met 5.000 verhoogd tot 20.000. REEUWIJK (ANP). De 41-jarige mevrouw J. Nelson-Winde uit Klundert en haar 9- jarige dochtertje Fabiola zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag verdronken toen de door de heer Nelson bestuurde auto door onbekende oorzaak in Reeuwijk in de Gouwe reed. De 37-jarige heer Nelson is in een ziekenhuis opgenomen. In het ziekenhuis in Hoogeveen is gister middag de elfjarige Brenda Peest overle den. Zij was op Oudejaarsavond bij het oversteken van een straat door een perso- (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De jaarwisseling is vrijwel overal in Neder land erg rustig verlopen. Vrijwel nergens deden zich incidenten van betekenis voor. Op de grote wegen was er nauwelijks verkeer. Een uitzondering hierop was de Amsterdamse Bijlmermeer, waar de 52-jarige T. van Adrichem bij het afsteken van vuurwerk door een kogel dodelijk werd getroffen. Wie de kogel heeft afgevuurd, is nog niet bekend. De groep ernstige delicten van de Amsterdamse recherche, die de zaak onderzoekt, weet nog niet zeker of het om een misdrijf gaat maar sluit een ongeluk niet uit. De 22-jarige H. Homan uit Slootdorp is gisternacht in Wieringermeer met zijn mo tor verongelukt. Hij is uit een bocht gevlo gen en in een greppel terechtgekomen. (Van onze redactie binnenland) CUYK. Een opslagplaats van Nutricia in Cuyk (N.Br.) is gisterochtend vroeg ge heel afgebrand. De drie loodsen, waarin melkpoeder en babyvoeding waren opge slagen, stonden in een oogwenk in lichter laaie. De brandweer, die aanvankelijk niets anders kon doen dan de aangrenzen de panden in het centrum van de plaats nat houden, kreeg later assistentie van korpsen uit omringende gemeenten. Toen kon de bestrijding van het vuur worden aangepakt. De hele zondag is men nog bezig geweest met nablussen. De tachtigjarige A. Annema uit Jubbega is op Oudejaarsavond, toen hij plotseling een weg overstak, aangereden door een busje en op slag gedood. nenauto gegrepen, vlak bij haar ouderlijk huis in Hoogeveen. De bestuurder van de wagen was onder invloed van alcohol. Oud-premier Den Uyl zei vanuit zijn vakantieverblijf in Oostenrijk desge vraagd, dat zijn grootste fout bij de kabi netsformatie is geweest, dat hij de be reidheid van het CDA om met de WD te gaan regeren heeft onderschat. „Toen het regeerakkoord van PvdA en CDA klaar was, heb ik niet geloofd dat het CDA alsnog een akkoord met de WD zou kunnen sluiten. Dat heb ik verkeerd getaxeerd en dat is een politieke fout”, aldus Den Uyl. dance van de GG en GD voor hartonder- zoek ondergebracht. De oorzaak van de brand en de omvang van de schade zijn nog niet bekend. In Den Briel is gisternacht een trapge- velhuisje dat op de lijst van Monumen tenzorg stond uitgebrand. De schade wordt geschat op twee ton. Volgens de brandweer is de brand ontstaan door het afsteken van vuurwerk. Bij een inbraak in een interieurverzor- gingszaak in Epe is vrijdagnacht voor on geveer 27 mille aan Perzische en Smyrna- tapijten gestolen. De inbrekers, die zich via een zijdeur toegang tot de winkel ver schaften, hebben volgens de politie en de eigenaar met grote kennis van zaken een keuze gemaakt uit het „aanbod”. Van de Daalakkerweg in Eindhoven bleek gisterochtend een complete brieven bus van de PTT te zijn ontvreemd. Alleen het statief stond er nog. Op de grond lagen enkele brieven. Of er met de bus ook nog post is verdwenen, is niet bekend. Met behulp van de dierenambulance uit Nootdorp heeft de Haagse politie gister ochtend tien uit een weiland losgebroken merries gekalmeerd en naar hun weide teruggebracht. De dieren waren ’s mor gens om kwart voor tien opgemerkt toen ze door de Durgerdamhof galoppeerden. Aanleiding voor hun gedrag was het los breken van een naar de zin van de merries kennelijk wat al te opdringere hengst uit een naburig weiland achter de Leyweg. De Stichting Restauratie Sint Servaas in Maastricht heeft de restaurateur van mo numentale kerken, ir. T. van Hogevest uit Amersfoort opdracht gegeven plannen te ontwerpen voor de restauratie van de Sint Servaaskerk. De voorlopige kosten van de restauratie worden op 20 miljoen gulden geschat. Volkswagen heeft besloten met ingang van 1 januari de prijzen van haar produk- ten met gemiddeld twee percent te verho gen. Volgens de Nederlandse importeur is de prijsverhoging gevolg van een koers wijziging van de gulden en de mark en kostenstijgingen in de fabriek. Een woordvoerder van het Britse minis terie van Binnenlandse Zaken heeft zater dag bekendgemaakt dat een onderzoek is geopend naar pogingen van de Ameri kaanse Ku Klux Klan een racistisch gezelschap dat het heeft gemunt op o.a. negers, joden en roomskatholieken om vaste voet aan de grond te krijgen in Groot-Brittannië. De mededeling kwam na een onthulling in een krant als zou de KKK contact hebben opgenomen met het ex- treem-rechtse Nationaal Front, dat zich beijvert vóór terugkeer van niet-blanke immigranten naar hun vaderland. De Israëlische ex-premier mevrouw Gol- da Meir is zaterdag in een ziekenhuis opge nomen. Haar toestand is niet ernstig, aldus een mededeling van haar artsen. Ze zou oververmoeid zijn. Een van China’s eerste besluiten in het nieuwe jaar was uitbreiding van de buiten landse handel en de economische con tacten. De DDR heeft gisteren de Westduitse inlichtingendienst BND beschuldigd ge bruik te maken van Westduitse massame dia en journalisten om vijandige activitei ten op touw te zetten tegen de DDR. Met name werd door het Oostduitse persbu reau AND het weekblad Der Spiegel ge noemd, dat een „'manifest” had gepubli ceerd dat zou zijn opgesteld door dissiden ten in de Oostduitse communistische par tij. Deze dissidenten zouden aandringen op een meer democratische vorm van com munisme. Volgens ADN was het manifest helemaal geen open brief uit de DDR, maar een produkt van de Westduitse in lichtingendienst De toren van Pisa raakt niet verder uit het lood, zo heeft prof. Giuseppe Toniolo gisteren onthuld. Sinds de 54,5 meter hoge toren in de twaalfde en dertiende eeuw werd gebouwd, is hij 2,5 meter in de lemen laag onder de fundamenten weggezakt. Ook is hij zover opzij gezakt dat hij nu 4,25 meter uit het lood staat. Ieder jaar zakte de toren 1,5 millimeter verder opzij, maar dat proces is nu ineens door onbekende oor zaak tot staan gekomen. Egypte heeft zijn schuld aan de Sovjet unie betreffende de aanleg van de Aswan- stuwdam afbetaald, zo is in Cairo bekend gemaakt. De A Jordani groot gi results; taat va preside Begin heeft voor de chelijk’ In he het ove de wes strook, pen. In autonoi geweld: wordt blijven zette g< Toch vereist, liseerd van Be ke Jorc ke poli heden, koning veeleer gelen c provini reine, Koni voor d< op dit i Er val halen i AMSTERDAM (ANP). In Nederland zijn het vorig jaar ruim 19.000 personen auto's met dieselmotor verkocht. Op een totale markt van ruim 560.000 nieuwe personenauto’s is dat 3,5 procent. De ver koop van dieselauto’s is de laatste drie jaar meer dan verdubbeld en volgens de RAI in Amsterdam zal die stijging nog toenemen. Belangrijkste oorzaken zijn het gunstige prijsverschil tussen benzine en dieselolie en de langere levensuur van de dieselmotor. Vooral de komst van de kleine Volkswa gen Golf Diesel heeft in 1977 de dieselver- koop in ons land „in de lift” gebracht. De Nederlandse VW-importeur verkocht ruim 7000 van deze auto’s, waarmee hij ook de meest verkochte diesel in ons land is ge worden. Directeur M. Pon heeft grote ver wachtingen van de dieselmarkt. „Binnen vijf jaar zal tenminste een vijfde van de jaarlijkse autoverkoop bestaan uit diesels, hetgeen bij een totale markt van 550.000 eenheden neerkomt op meer dan 100.000 automobielen”, zo voorspelt hij. VW hoopt dit jaar meer dan 14.000 Golf Diesels te verkopen. „De vraag blijft toenemen en voor sommige typen is er een leveringster mijn van 14 maanden”, aldus M. Pon. De beide traditionele leveranciers van diesels, Mercedes-Benz en Peugeot, kam-, pen al enige tijd met lange levertijden. Eerstgenoemd merk krijgt sinds enkele jaren niet meer dan 9000 auto’s van de fabriek. „We kunnen in Nederland veel meer verkopen, maar we krijgen eenvou dig niet meer auto’s”, aldus een woord voerder. zw zzw zw zw zzw wzw ?w zzw zw zw wzw nnw wzw zzo wzw zzw windst. wzw windst. nw zzo o w zzw z n w ono o nw w windst. z windst. n zo zw 11 6 brengst van de VAD. Kok merkte hier over op dat vergroting van ’t individuele deel een aanslag betekent op de solidari teit van de werknemers, en dat uitstel van de VAD in een tijd van vrijwillige matiging naar zijn mening ondenkbaar is. AMSTERDAM (ANP). De Amster damse bevolking heeft in 1977 minder wa ter gebruikt dan in 1976. Het gemeentelijk waterbedrijf in de hoofdstad leverde vorig jaar 84,7 miljoen kubieke meter drinkwa ter tegen 90,2 miljoen in 1976. Dit zei ir. C. van der Veen, directeur van de gemeente- waterleidingen vanochtend tijdens zijn nieuwjaarstoespraak. Vorig jaar produ ceerde het waterbedrijf 86,5 miljoen ku bieke meter, in 1976 92 miljoen, wat neer komt op een daling met 6 procent. Van der Veen schreef de daling toe aan de koele zomer van 1977. De vermindering met 6,7 procent van de afname van de grootver bruikers, moet volgens hem worden toege schreven aan de conjuncturele teruggang. 5 2 -6 5 -3 3 0 1 3 0 -5 14 De verzilvering van girobetaalkaarten op de postkantoren in binnen- en buiten land is sterk toegenomen. In ons land werden 19 miljoen kaarten ter verzilvering aangeboden (groei met 46 percent) en in het buitenland werden 3,2 miljoen kaarten (stijging met bijna 50 percent) verzilverd tot 540 miljoen. Er kunnen nu in meer dan dertig landen op ongeveer 80.000 postinrichtingen kaarten ter betaling wor den aangeboden. Het garantiebedrag is verhoogd van 100,- tot 200 per kaart. In hetzelfde programma zei oud-minis- ter Boersjna, die op 16 januari als Ka merlid van het CDA wordt beëdigd, dat uit de hand lopen van de rumoerigheid die op deze avond de gebruikelijke gang van zaken is”. Acht gevangenen zijn als oproerkraaiers naar isoleercel len overgebracht en 13 anderen zijn naar een andere vleugel overgeplaatst. „Wij de bla huidig Gist nieuw, Smith tigde i Smr opgeri begins Bij een verkeersongeval in Bergsciien- hoek is zaterdagavond de 58-jarige B. van der Slik uit Bleiswijk om het leven geko men. Hij was met zijn auto in een bocht geslipt en tegen een boom terechtgeko men. Hij overleed ter plaatse. In Rotterdam, waar voorgaande jaren de „kerstbomenoorlog” nogal eens voor wat moeilijkheden bij de jaarwisseling zorgde, bleef het deze keer opmerkelijk rustig. Moeilijkheden waren er alleen in de wijk Ommoord, waar een oliebollenkraam in brand werd gestoken. Evenals voorgaande jaren waren er weer veel gewonden door exploderend vuurwerk. Zo werd gisterochtend in het Oostgelder- se Aalten een 12-jarige Duitse jongen uit Essen aan zijn gezicht gewond. Hij liep naar oud vuurwerk te zoeken toen iemand een fles met daarin een rotje naar hem toerolde. De fles spatte uiteen, en de knaap kreeg scherven in zijn gezicht. Naar het zich laat aanzien, zal hij het licht uit één oog moeten missen. Een postbus van de PTT in Utrecht is op Oudejaarsavond door daarin gegooid vuurwerk ontploft. De politie heeft de overal verspreid liggende poststukken verzameld en naar het station- spostkantoor gebracht. In Kampen heeft de mobiele brigade van de politie tijdens de jaarwisseling vijf jongens aangehouden die met stenen en putdek sels naar de politie gooiden. De politie nam ook dertien melkbus sen in beslag, die baldadige jongeren hadden weggehaald bij boeren in de omgeving van Kampen. In Groningen moest de politie enkele charges verrichten in de „dure wijk” Helpman, waar enkele honderden jeugdigen het verkeer blokkeerden en automobilisten lastig vielen. Op Schiermonnikoog heeft de jeugd de jaarlijkse „regentonnenslag” weer gevoerd. Veel eilandbewoners moesten op Nieuwjaarsdag op het platte dak van de openbare school klimmen om hun ton, postbus, fietsenrek of vlaggemast weer in bezit te krijgen; De ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft op oudejaarsavond 45 man van de mobiele eenheid moeten inzetten om de rust te doen weerkeren in het Huis van Bewaring in de Maas stad. De directie van de gevangenis had om assistentie gevraagd nadat tientallen gevangenen de ruiten van hun cellen kapot gooiden Volgens een woordvoerder van de politie Zijn de onlusten niet te wijten aan specifieke klachten, maar aan „het ROTTERDAM (ANP). Bij werkzaam heden op het terrein van'een container- overslagbedrijf aan de Prins-Willem- Alexanderhaven in Rotterdam is de 44- jarige P. Weijts uit Hoogvliet gistermiddag om het leven gekomen. De man werd aan gereden door een container-truck en liep daarbij zware verwondingen op. Hij over leed daaraan op weg naar het ziekenhuis. geh. bew. motregen geh bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onweer regen zw. bew. geh. bew geh. bew. onbew. sneeuw onbew. onbew. regenbui onbew. regen mist onbew. h bew onbew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. sneeuw zw. bew. - 1. bew. Drie nieüwe activiteiten van de PTT zullen in 1978 veel aandacht krijgen. Bij het grotë publiek zal de postcode worden ingevoerd, het door de PTT ontwikkelde alarmeringssysteem wordt ook beschik baar voor derden en Postgiro, Rijkspost- spaarbank en Gemeentegiro Amsterdam zullen integreren. De toenemende crimina liteit heeft ertoe geleid dat de PTT ter beveiliging van personeel, publiek, gebou wen en goederen een eigen alarmerings systeem heeft ontwikkeld. Dit systeem zal in de komende twee jaar verder worden uitgebouwd en verwacht wordt dat de inte resse van andere belangstellenden groot zal zijn. De 20-jarige J. Koetsier uit Utrecht is gisternacht overleden aan de verwondingen die hij op Oudejaarsdag had opgelopen bij een verkeersongeval. De heer Koetsier, die in de wijk Overvecht reed, werd geschept door een personenauto, die na het ongeval is doorgereden. De politie weet alleen dat het gaat om een auto van een lichte kleur en waarschijnlijk van Japanse makelij. De werkgelegenheid bij de PTT, aldus het Nieuwjaarsbericht, blijft stijgen. In het afgelopen jaar werd het gemiddelde perso neelsbestand met 1450 uitgebreid tot 77.950 jaartaken. Er waren gemiddeld 90.200 werknemers in dienst, waaronder 19.200 part-timers. De PTT verwacht een verdere uitbreiding van het personeelsbe stand in 19.78. Andriessen zei in het radioprogramma In de Rooie Haan voorstander te zijn van uitstel van de ingangsdatum van de VAD en van vergroting vain het individuele aandeel van de werknemers in de op- Over enkele maanden begint de post met een' nieuwe dienstverlening in de grote steden Amsterdam, Den Haag en Rotter dam. Deze zogenaamde snelpost die los staat van de bestaande landelijke expres- sedienst geschiedt op telefonisch ver zoek. Per postauto of motor worden bin- nen.drie uur spoedeisende zendingen afge haald en besteld. Indien deze dienstverle ning succes heeft, zal worden overwogen of uitbreiding van de snelpost zin heeft. De post denkt in dit verband aan vergroting van de actieradius tot omliggende plaat sen, „deur tot deur”-service binnen een uur en interlokale koppeling van de drie plaatselijke snelpostdiensten. Ten aanzien van de expressedienst hoopt de post over enige tijd te kunnen garanderen dat stukken, die vóór het mid daguur worden aangeboden op een post kantoor, nog dezelfde dag bij de geadres seerde kunnen worden afgeleverd. naar zijn mening te veel mensen het nieuwe kabinet onderschatten. „Meestal zitten dergelijke kabinetten er dan juist de volle vier jaar”, aldus Boersma. Hij verklaarde als CDA-Kamerlid kritisch de daden van het kabinet te zullen beoor delen. „Maar”, zei Boersma, „ik zal het nooit voor mijn verantwoording nemen als het kabinet de positie van de laagst betaalden aantast. Overigens geloof ik niet dat dat zal gebeuren”, aldus Boersma Op de E-3 bij de Belgische plaats Zwijn aarde is gisterochtend de 56-jarige me vrouw. J. de Jong uit Rotterdam om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde na dat de door haar echtgenoot bestuurde auto in een slip raakte en tegen een paal botste. De heer De Jong werd licht gewond. De oorzaak van de brand, die voor véle tonnen schade heeft aangericht, is nog niet bekend. Het was gisteren nog niet mogelijk met het onderzoek te beginnen omdat de gloeiende resten niet te bereiken waren. In Rotterdam is gisterochtend vroeg een deel van een houten scholencomplex door brand verwoest. In dat deel waren een crèche, een kleuterschool en een depen- Een Syrische diplomaat en zijn chauf feur zijn zaterdagavond om het leven ge- SCHIERMONNIKOOG (ANP). In de nacht van vrijdag op zaterdag is op onge veer twintig mijl ten noordoosten van Schiermonnikoog een Noorse kustvaarder in zware storm vergaan. De bemanning van vijf koppen is in twee etappes door helikopters van de Duitse marine van boord gehaald. De kapitein liet eerst zijn vier bemanningsleden gaan. Zelf was hij daar pas twee uur later op het nippertje toe te bewegen, toen het schip bezig was te zinken. Door het optreden van de Duitse marine hoefde de reddingsboot van Schiermonnikoog niet uit te varen. eilandjeugd had deze voorwerpen hogerop gebracht in de weten schap dat hun dorpsgenoten die spullen moesten komen terug halen. Epe, waar de jaarwisseling wel meer „onrustig” wordt gevierd, zette deze „traditie” zich ook nu voort. De politie moest met de wapenstok optreden tegen jongens die te baldadig waren. Zij beschadigden bloembakken en plantsoenen. Vier jongelieden werden opgepakt. Nu en dan regen of buien en middagtem- peraturen omstreeks 6 graden. Aantal uren zon 0 tot 4. Minimumtempe ratuur omstreeks 2 graden. Maximumtemperatuur omstreeks 6 gra den. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal 30 procent. DINSDAG 3 JANUARI Zon- en maanstanden Zon op 8.48 uur onder 16.41 uur Maan op 1.36 uur onder 12.39 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 9.31 uur en 22.05 uur Laagwater 4.57 uur en 17.29 uur 8 8 7 8 8 8 8 7 8 7 10 11 5 12 7 4 6 -2 4 4 16 9 8 4 3 15 1 11 13 9 3 4 d 6 6 5 6 6 7 6 5 5 6 1 2 4 2 5 4 -5 -3 -6 -8 11 C C 0) 5J.-I c 0) 0 0.2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0.3 0 0 0 0 3 0.2 0 6 0 0.1 0.3 0 0 3 0 0 0 1 0.1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2