Jaarwisseling in Velsen zonder al te veel problemen verlopen TOR geplaagd door slecht weer t Brandkastkrakers aan schoolhoofd stootten hun neus s J.H. Gottmerprijs Rugletsel door val van steiger fl I Politie en brandweer hadden het rustig Sieraden vermist na inbraak Jeugd-activiteiten in buurtcentrum Zeewijk Mr. Vrijland griffier bij Hoge Raad Eerste blessure in het nieuwe jaar bi I 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 I JANUARI MAANDAG 2 Cow'»? Verenigingen luiden het nieuwe jaar in met voetbal en recepties Veel nieuwjaarswensen werden ook ge- ir ;act ers oen zen ren De Velsense politie spreekt door de snel le en doeltreffende werkwijze van profes sioneel werk. De inbraak vond plaats tus sen zes en acht uur ’s avonds zonder dat omwonenden iets ongewoons hebben op gemerkt. Woensdagmorgen is er voor de leeftijds groep van vier tot twaalf jaar een film in het buurtcentrum aan de Dennekoplaan. De film begint om tien uur en toegang kost een piek. Donderdag is er een speel- en spelmiddag voor de jeugd tussen de acht en twaalf jaar. De hele middag tussen twee VELSEN. De jaarwisseling in Vel sen is bijzonder rustig verlopen. Wel heeft de politie diverse malen bij drei gende probleempjes of ruzies in moeten grijpen, maar toch is het niet tot grote onlusten gekomen. Ook op het Broekber- genplein in Santpoort-Noord is de jaar wisseling zonder al te veel problemen verlopen. Enkele malen heeft de politie te baldadige jongeren uit elkaar gejaagd en daarbij is wel hier en daar een klap gevallen, maar van gerichte charges was geen sprake. Om even voor half één moest de brand weer uitrukken voor een brandje in het schoolgebouw aan de Houtmanstraat. In een klaslokaal was wat vuurwerk naar binnen gegooid, dat een begin van brand veroorzaakte. De brandweer was er snel bij en wist het vuur met een enkele straal te blussen. Omdat er ook wat rook uit het dak vandaan kwam, moest de brandweer ook enkele dakpannen en een stuk van het plafond weghalen om het smeulend vuur te kunnen bereiken. Binnen het half uur was het probleem verholpen. Evenals de politie spreekt de brand weer van een van de rustigste jaarwisse lingen in de laatste jaren. Een enkele maal werd de brandweer om assistentie gevraagd bij het blussen van een te en thousiast vreugdevuur, zoals op het Broekbergenplein en het Burgemeester Weertsplantsoen. Achter de winkelgale rij aan de Hagelingerweg moest een brandende bromfiets geblust worden en om kwart over twee had men het laatste klusje, toen er een melding kwam van smeulend afval aan de Van Dalenlaan in Santpoort. Om half drie zat het er voor de brandweer op. en vier uur kunnen de jongeren terecht om van alles en nog wat te doen met na afloop pannekoeken eten. Voor de leeftijdsgroep van twaalf tot zestien jaar is er zondagmiddag van twee tot vijf uur weer een jeugddisco. IJMUIDEN. Bij een zeevisgroothan del aan de Randweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een vergeefse poging ondernomen een brandkast in de kantoor ruimte te kraken. Een directielid ontdek te vanmorgen beschadigingen aan het slot van de safe veroorzaakt door een snij brander. Het ongewenste bezoek maakte hierbij gebruik van een in het bedrijf aanwezige snijbrander en heeft de kraakpoging zon der duidelijke aanleiding opgegeven. Door het forceren van een wc-raampje werd het bedrijfskantoor bereikt. De brandkast waarop men het voorzien had bevatte overigens niets van waarde. De TOR „Brittannia” heeft op zijn reis van Gotenburg naar Amsterdam met zulke hoge golven te maken gehad, dat een aantal passagiers zich niet op de been heeft weten te houden. Bij de valpartijen, dié zich aan boord hebben voorgedaan zijn twee Zweedse passagieres en een bemanningslid zo ernstig gewond geraakt, dat de drie bij aankomst in IJmuiden direkt van boord zijn gehaald en per ambulance naar het Zeewegziekenhuis zijn vervoerd. De verwondingen vielen echter nogal mee. Een passa- giere had een sleutelbeen gebroken, de andere een rib, terwijl het Op het sportpark Rooswijk in Velsen- Noord heerste op nieuwjaarsdag een le vendige drukte, zowel bij KIC-voetbal en HAARLEM. Bij koninklijk besluit is mr. C. W. D. Vrijland, griffier van het kantongerecht in Haarlem, benoemd tot griffier van de Hoge Raad in Den Haag. KIC-handbal als bij VVB. De voetbal wedstrijd van KIC tussen de teams van zaterdag- en zondagveteranen eindigde in een gelijkspel, terwijl bestuur- en com missieleden met 4-3 de jeugdleiders wis- VELSEN-NOORD. Een 39-jarige inwoner van Heemskerk besloot het oude jaar op wel heel onfortuinlijke wijze door een val van een steiger bij zijn werkgever Stork-Velsen. In de noordelijke constructiehal van dit be drijf belandde hij vrijdagochtend van vier meter hoogte op een stapel ijzeren balken. Met een gebroken pols en rugletsel is hij opgenomen in het St. Jozefzieken- huis in zijn woonplaats. De benoeming gaat in op 1 januari. Mr. Vrijland is vanaf 1960 griffier van het Haarlemse kantongerecht geweest. Hij zal niet worden opgevolgd, omdat de grif- fiersfuncties centraal per arrondissement worden geregeld. ten te verslaan, waarbij trainer T. Gemts twee doelpunten wist te maken. het lezen, speciaal gericht op het proces van bewustwording. De jury bestond uit Dick Reumer, Max van Rooy én Joop Voogd. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 3.000 gulden en een kunstwerk, vervaardigd door een Haarlemse kun stenaar. ?rse ver- hij van em- bij IJMUIDEN. Bij afwezigheid van de bewoners werd zaterdag ingebroken in een pand aan de Herculesstraat. Het onge wenste bezoek verschafte zich toegang door verwijdering van een deurslot aan de achterzijde van de woning en maakte horloges en een aantal gouden en zilveren sieraden buit. Ige- oor rie, als jrkt i de nog rga- 979 A. AMSTERDAM.(ANP). De J.H. Gottmer-prijs 1977 is toegekend aan G. Luidinga, hoofd van de Andersen- school in Woerden. De J.H. Gottmer-prijs wordt elke twee jaar toegekend aan een persoon of instantie, die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan-de stimulering van Voor het ongeval is geen directe oor zaak aan te wijzen. Collega’s zagen hem plotseling ruggelings van de verrolbare steiger vallen waarop hij voor werk- zaamheden had postgevat. vas 1 er de me ten an ten «g- 'ge- iep -up isje zan 1 te slo- jke be- tes- aak op mg toe zal in het sen srij mr. set- '■f De politie is tot een uur of drie actief gebleven. Rond het Broekbergenplein was een verscherpte surveillance inge steld, maar de politie liet zich niet provo ceren. Een enkele maal moest men ingrij pen, maar tot echte relletjes kwam het niet, ook niet toen brandweer en openba re werken een te hoog oplaaiend vreug devuur bluste en afvoerde. Een ruzie over vuurwerk in de Reggestraat werd door de politie gesust en rond vijf uur moest men even assisteren toen opge schoten jongelui een nieuwjaarsfeest van de scoutinggroep bij de blokhut aan de Heerenduinweg verstoorden. bemanningslid enkele inwendige kneuzingen had. Alle drie heb ben inmiddels hun reis voortgezet. Aan boord zelf zijn een aantal mensen behandeld, die bij hun val wat snijwonden hadden opgelopen. De problemen aan boord van de TOR-Line deden zich zaterdagmorgen rond tien uur voor. De stormachtige wind van de vrijdagnacht was al sterk afgenomen, maar vrij onverwacht kreeg het schip met bijzonder hoog opgezweepte golven te maken, waarin het schip zwaar rolde, zo zwaar, dat in het ruim drie trailers overhelden en daarbij schade opliepen. wisseld bij de al even traditionele nieuwjaarsreceptie in de loodsensociëteit „Recht door Zee”. Loodsen, oud-loodsen en mensen uit de scheepvaartwereld wa ren hier op een druk bezochte receptie bijeen, evenals vertegenwoordigers uit de andere diensttakken van het loodswezen, zoals kustwacht, radar en bemanning van loodsboot en afhalers. De middag konden ouders, leden en be langstellenden van de scoutinggroep de „IJmondtrekkers” en de „Kennemers” in het clubhuis van de IJmondtrekkers ach ter de tennisbanen in het Heerenduinen IJMOND. Het nieuwe jaar is in de gemeente Velsen niet alleen ’s nachts met veel geknal ingeluid, maar op nieuwjaars dag ook met nieuwjaarsrecepties en eve nementen van verschillende verenigin gen. Het Duikteam „IJmond” deed zon dagmiddag om twee uur zijn naam eer aan door het nemen van een eerste duik van het nieuwe jaar in het Noordzeeka- naal. Twee duikers in volledige uitrusting lieten zich ruggelings te water vallen om zo het nieuwe jaar te begroeten. Ze maak ten meteen van de gelegenheid gebruik om nog wat achtergebleven sinterklaas- surpices van de modderige bodem te vis sen, hoewel hun naspeuringen wat dat betreft nier erg succesvol waren. In het clubhuis van het duikteam aan de water kant op het Zuidersluiseiland waren heel wat duikenthousiasten met hun vrouwen present om elkaar de beste wensen te doen toekomen. f 'rf 7 7 7 7 7 (Van onze stadsredactie) VELSEN-NOORD Tijdens de tradi tionele voetbalwedstrijd tussen de elftal len van WB-oud en WB-jong op nieuwjaarsmorgen heeft oud-speler P. de Wolf uit Heemskerk een gebroken sleutel been opgelopen. Hij kwam in botsing met de doelman van WB-jong en maakte daarbij zo’n ongelukkige val, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. UMUIDEN. Het buurtcentrum „Zee wijk” organiseert in de eerste week van januari extra activiteiten voor de jeugd tot twaalf jaar. Op dinsdag wordt er een grote ruilbeurs van stripboeken en schaatsen gehouden in het buurtcentrum en wel ’s avonds tussen half zeven en acht uur. Voor de receptie van de voetbalvereni ging bestond een grote belangstelling, me de wegens de huldiging van twee actieve leden. Op de receptie werden veel goede wensen overgebracht, terwijl de nieuwjaarsdag ’s avonds met een gezellige feestavond werd afgesloten. Bij VVB gaf voorzitter A. van den Boo gaard tijdens de nieuwjaarsreceptie een overzicht van het afgelopen jaar en hij zag de toekomst met vertrouwen tegemoet, nu WB in de vierde klasse na degradatie de ranglijst aanvoert. De traditionele voetbal wedstrijd tussen WB-oud en WB-jong was een levendige strijd, waarbij de vete ranen het eerste team met 1-0 wisten te verslaan. De handbalafdeling van KIC hield in haar kantine ook een druk bezochte nieuwjaarsreceptie. Voorzitter K. Elzinga sprak zijn waardering uit voor de inzet van de leden op veel terreinen en sprak de verwachting uit dat de clubs een goed jaar tegemoet gaan. Ook hier werden heel wat heilwensen uitgewisseld. Stormvogels hield op sportpark Zeewijk de traditionele voetbalwedstrijd voor de jeugdleiders, die om half drie begon. En na de vermakelijke en toch weer spannende wedstrijd konden leden en belangstellen den in de kantine terecht voor het uitwisse len van nieuwjaarswensen. terecht voor een nieuwjaarsinstuif. Het was een gezellige instuif, waarbij veel ken nismakingen werden vernieuwd. Ook wa ren er filmpjes te zien van de activiteiten van de kabouter, welpen, land- en zeever kenners in het afgelopen jaar, terwijl een groepje verkenners in een tent voor vers gebakken oliebollen zorgden. Do IJmuidense voetbalvereniging

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5