Rudie Koopmans nu half zwaargewicht Kans op leiding in poules voor Ajax en AZ‘67 Vijf jeugdschakers lijkt uit delen eerste plaats evenwicht Anderlecht uit Dopingcontrole bij boksen Nederlaag voor basketbalploeg Ron Lyle vrij op borgtocht bekerstrijd Kortsnoi sportpuniiqj v,:; JcMelkm Stroom van goede tijden bij nieuwjaarswedstrijden in Bislet r Fles hallvolle melk hele liter nu VOLGENDE WEEK TEGEN GARFIELD MCEWAN Met nog één ronde in EK voor de boeg e 1 Wéér zege Spasski 5. voor 79 Geldig t/m zaterdag 7januari. f I SPORT 19 7 8 JANUARI 4 Matige partij Debuut Betonblokje o o o o o 16 - WOENSDAG - 8 •g 1 7- ROTTERDAM. Na weel geharrewar vooraf omtrent de door de organisatoren gewenste shirtreklame is dinsdag dan toch het internati onale zaalvoetbaltoernooi in het sportpaleis „Ahoy” van start gegaan. Zoals de KNVB het wilde. Géén sponsornamen op de kledij van de Nederlandse deelnemers (AZ’67, Ajax, Feyenoord en Sparta), terwijl de buitenlandse clubs (Rapid Wien, Lokeren, Bastia en Joegoslavië) wél de naam van de gulle gever op het shirt- mogen dragen. J' F Storholt toonde topvorm met twee Noorse records 1 uit Trainers testen jeugd in zaalvoetbaltoernooi Rudie Koopmans (Van onze sportredactie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiimimimiiiiiiiiimiii jerslag Alleen voor Melkunie Menken Landbouw- of van Grieken produkten lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1000. Gezien het vertoonde voetbal kregen de thuisblijvers gelijk. Het veldvoetbal zat de spelers duidelijk in de benen en velen konden zich in eerste instantie niet aan passen aan de specifieke eisen (korte snel le combinaties over de grond) van het zaalvoetbal. Het was wel een mooie gelegenheid voor de trainers om jonge spelers in te zetten. Ivic liet gelauwerde Ajax-vedetten zoals Geels, Krol en Schrijvers tegen Sparta langs de kant en zette doelman Jager, Bouma en Verkalk in. Ajax versloeg Spar ta met grote cijfers: 5-1voornamelijk door meer snelheid aan de dag te leggen. De Amsterdammers leiden in poule A vóór het Oostenrijkse Rapid y/ien, dat in de middaguren de officiële organisator van het toernooi, Sparta, versloeg: 0-2. Loke- ren, met als bekendste speler de Pool Lu- banski, speelde twee keer gelijk: tegen Ajax (3-3) en Rapid (44). In poule b slaagde AZ’67 er 's avonds niet in het doelpuntenfestijn van de mid- dagwedstrijd tegen Bastia (6-2) te herha len. In een matigë partij tegen Feyenoord kwamen de Alkmaarders door een doel punt van Hovenkamp weliswaar vóór maar de jonge Stanley Brard zorgde in de tweede helft voor het eerste Feyenoord- punt in dit toernooi door knap te scoren: Bastia-Joegoslavië was de leukste wed strijd van de avond. De technisch zeer begaafde Joegoslaven hadden eerder wei nig moeite met Feyenoord gehad, maar Bastia, met Johnny Rep, gaf zich niet zonder meer over. Pas in de laatste twee minuten kon Joegoslavië van 3-3 op 5-3 komen GRONINGEN. In de twaalfde ronde van het toernooi om het Europees jeugd- sehaakkampioenschap zijn harde klappen uitgedeeld. De Bulgaar Georgiev, die tot de twaalfde ronde aan de leiding ging, moest een nederlaag incasseren tegen de Engelsman Taulbut. Voor de tweede ver rassing zorgde de Schotse jeugdkampioen Upton door de Roemeen Foisor te ver slaan. Hans Janssen kwam tot winst te gen Busuttil uit Malta. 2 2 2 2 1 1 0 0 2 1 0 0 1 1 2 0 0 1 r o 2 1 2 3 3 2 0 4 3 1 0 8-4 6- 4 7- 7 1-7 tijen Franzoni-Freund en Panczyk-Ka- spret werden afgebroken. De stand na de twaalfde en voorlaatste ronde is: 1. Georgiev, Dolmatov, Good man, Upton en Taulbut 8 punten, 6. Foi sor en Mokry 7,5, 8. Groszpeter, Schubert, Roos, Pasman en Bjork 7. Van der Wiel staat op een gedeelde zestiende plaats met zes punten HASTINGS. De Hongaar Sax heeft tijdens het internationale schaaktoernooi in Hastings de leiding in het klassement met vier punten en een afgebroken partij uit zes ronden. Sax brak dinsdag zijn par tij voor de zesde ronde tegen de Israëliër Kagan in gunstige stelling af. De Russen Dzindzihasjvili en Petrosjan delen de tweede plaats met vier punten. Dzindzi hasjvili won van de Brit Botterill en Pe trosjan had een bye. Hij speelde zijn afge broken partij uit de vierde ronde tegen Kagan remise. Zo zullen daar tegenover elkaar staan de Joegoslavische lieveling van het Neder landse publiek, Marian Benes, en de Brit Pat Thomas, ook een ex-Europees kampi oen Voor Benes, een massief betonblokje dat slechts knock-outoverwinningen op zijn naam lijkt te willen brengen, wordt het steeds moeilijker tegenstanders te vin den. Na zijn laatste partij in Ahoy, op 30 november, bokste hij inmiddels al weer twee keer in West-Duitsland (twee keer winst op knock-out) en zijn kans op een Europees titelgevecht neemt zienderogen toe. Na een afwezigheid van ruim een half jaar zal ook Frank Albertus uit Den Hel der in de ring verschijnen. Hij bokst tegen ri in het sportpaleis Ahoy voor het eerst uitkomen in het halfzwaargewicht, tegen de Brit Garfield McEwan. De Nederlandse Boksbond zal de ko- ■mende dagen bij de Europese Unie navra gen welke strafmaatregelen voor een pro- fessional-in-overtreding mogelijk zijn. ROTTERDAM. Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse boks sport zullen bij bokswedstrijden doping controles worden uitgevoerd. De eerste maal gebeurt dit op woensdag 11 januari bij de internationale profwedstrijden in „Ahoy” te Rotterdam. 12-7 7-3 5-8 5-11 WARSCHAU. Het Nederlands meis jesteam heeft dinsdag tijdens een interna tionaal basketbaltoernooi in de Poolse plaats Priszkow met 61-80 verloren van de Tsjechoslowaakse jeugd. Bij de rust stond Nederland al met 28-38 achter. Anita Blange (23) en Miriam Delmee (10) scoor den voor Nederland de meeste punten. Bij Tsjechoslowakije waren Hana Zarewska (22) en Lidia Komestikova (16) topscorers. Voorts won Polen A met 78-63 van Bulga rije. Bij de rust was de stand 40-25 voor de Poolse meisjes. zaterd Engi na 19 GOLDEN (Colorado). De Amerikaan se zwaargewicht Ron Lylé, die nieuwjaars dag op verdenking van moord op zijn ex- trainer Vernon Clark door de politie werd gearresteerd, is voorlopig op vrije voeten gesteld, nadat een borgsom van ongeveer 2300 gulden was betaald. Lyle heeft 48 uur om de benodigde 23.000 gulden voor zijn voorlopige invrijheidstelling bij el kaar te krijgen. Volgens Lyle’s zaakwaar nemer Walter Gerash zal dit geen proble men opleveren, omdat Lyle zijn buitenhuis als zakelijk onderpand kan gebruiken. Verder op het programma hét debuut van Roy Somer, die in het vedergewicht de Italiaanse Belg José Garcia ontmoet. Gar cia bokst zijn tweede profpartij. Adrie Huussen, de Utrechtse bokskam pioen van Nederland in het zwaarwelter- gewicht die in de ring zou komen tegen de oud-kampioen van West-Duitsland Jean André Emmerich, heeft deze wedstrijd moeten annuleren. Tijdens de training heeft Huussen weer last gekregen van zijn wenkbrauwblessure, die hij opliep in de strijd om de nationale titel tegen Stan van den Driessche. De wenkbrauw sprong tij dens een sparringspartijtje opnieuw open, waarna de wond in het ziekenhuis moest worden gehecht. Door het wegvallen van de Utrechter zal hoogst waarschijnlijk Hennie Thoonen (Nederlandds kampioen zwaargewicht) het programma complete ren. Een tegenstander vqor hem is echter nog niet gevonden. gewonnen in 7.13,99 vóór Martsjoek, die toen 7.14,81 nodig had. Op de 500 meter was Martsjoek 0,1 seconde sneller geweest dan Stensen (39,3 tegen 39,4 seconden). Op de 1500 meter verspeelde Stensen eigenlijk te veel op Martsjoek. De Rus werd in 2.00,65 tweede achter zijn landgenoot Vla dimir Lobanov, die met 2.00,23 een nieuw baanrecord vestigde. Stensen werd zesde in 2.01,55. Opvallend was de prestatie van de vrij onbekende Rus Vitalij Zezerskij, die zich uitstekend hadnhaafde. Hij deelde de derde plaats op de 1500 meter met Amund Sjoebrend en werd derde op de tien kilometer in 15.06,20. Hierdoor was ook de derde postie in het eindklassement voor deze Rus-in-opkomst. Ook de vierde en vijfde plaatsen waren voor Russen: Lobanov en Belov. Sjoebrend moest tevre den zijn met de zesde plaats. Maar eerst de klus McEwan dus voor Koopmans. De tot Engelsman genaturali seerde Jamaicaan telt 24 jaren en zal zeker een zware opgave worden voor Koop mans. Deze bokspartij is de hoofdschotel van een vijf profgevechten tellend boks- avondje in Rotterdam, dat wegens het uit vallen van enkele prominenten op 2 de cember verviel. Een gevecht met een pikant tintje. Im mers: weet Koopmans deze ontmoeting met de oud zwaargewichtkampioen van Europa (1973-1975) op zijn naam te schrij ven, dan zit het er in dat hij een aanbieding zal krijgen om uit te komen tegen de Italiaanse Europees kampioen Rudolf Traversano. Die titelstrijd zal waarschijn lijk plaatsvinden in San Remo, hoewel het sportpaleis Ahoy zich veel moeite getroost de partij in februari naar zich toe te trekken. Ook tijdens de Nederlandse kampioen schappen (foor amateurs van 18 tot 20 februari, eveneens in „Ahoy” zal gecontro leerd worden op het gebruik van stimule rende middelen. De urinestalen zullen in het Radboudziekenhuis te Nijmegen wor den onderzocht. aat 'an 27 1 punten nog maar weinig over. Spasski is j tot op één punt genaderd: 6,5-7,5. gewicht is de Friese profbokser Rudie Koopmans zijn paden gaan verleggen. De man, die door blessures en een enorme inzinking tijdens zijn laatste partij tegen de Braziliaan De Lima maar niet toe kwam aan zo’n kampioenswedstrijd, zal volgende week woensdagavond 11 janua- ben ik conditioneel weer zover om aan de slag te gaan”. De 26-jarige welter zegt zijn opponent niet te kennen, hoewel diens bijnaam „Speedy” hem genoeg zegt over de rapheid waarmee Mitchell zich weet te wapenen. c co O) 73 o> O) N C CD CD ■o 2 c co co CD “O 41 f2-i4, Tf5-h5; 42. Tc8-e8, Df7-b3; koop? I e6, Db3-b2 schaak; 44. De4-e2, Db2-b8; :jes i! Bel Vijf spelers delen nu de eerste plaats. De overige uitslagen zijn: Dolmatov (Sov)-Groszpeter (Hon.) remise. Ristic (Joe)-Pasman (Isr) 0-1, Rivas (Spa)-Roos (Fra) 0-1, Klauner (Lux)-Santos (Por) 0-1, Yilmaz (Tur)-Botto (Wal) 1-0, Lazzarato (Ita)-Skembris (Gri) 0-1, Tiller (Noo)-Good- man (Eng) 0-1, Arnason (IJs)-Pedersen (Den) 0-1, Tonoli (Bel)-Bjork (Zwe) 0-1, Allan (ler)-v.d. Wiel (Ned) remise. De par- 7-53L 50 1 n II OSLO. De stroom fraaie resultaten heeft ook op de tweede dag van de traditionele nieuwjaarswedstrijden in het Bisletstadion te Oslo aangehouden. Vooral Jan Egil Storholt trok de aan dacht. Hij vestigde dinsdag onder fraaie omstandigheden twee nieuwe Noorse re cords in de sprintklasse. De bijna 28- jarige rijder uit Falken won de 1000 meter in 1.16,77. Dat was 0,37 seconden sneller dan een dag tevoren. Ook het puntento taal van de Europese allroundkapioen, 154.755, betekende een nationaal record. Op de 500 meter had Storholt ondanks een schitterende tijd van 38,78 seconden nog twee rijders moeten laten vóórgaan. Noors allroundkampioen Kay Arnfe Stenshjemmet won in 38,75 vóór de jonge Frode Roenning, die eenhonderdste secon de meer nodig had. Deze afstand was een van de beste aller tijden. Niet minder dan elf rijders bleven beneden de grens van veertig seconden: zes Noren en vijf Zwe den. Nog eens negen schaatsers bedwon gen de grens van 41 seconden. Op de kilometer was de heerschappij van Storholt bijzonder duidelijk. Hij bleef met zijn 1.16,77 bijna twee seconden voor op de Zweed Johan Granath (1.18,66) en Stenshjemmet (1.18,76). Roenning en Kai Arne Engelstad verschenen niet meer aan de start. Bij de allrounders moest Sten Stensen zijn meerdere erkennen in de Russische kampioen Sergej Martsjoek. In het eind klassement over de vier klassieke afstan den kwam de 3(Ljarige Noor 0.189 punten te kort om zijn vijf jaar jongere concur rent voor te blijven. Dat is een verschil van 3,78 seconden op de tien kilometer. Stensen kreeg Martsjoek op de langste afstand inderdaad als directe tegenstan der. De Noorse Stayer kon de taaie Rus echter niet genoeg van zich afschudden en bleef slechts 2,58 seconden voor: 14.51,40 tegen 14.53,98. In ieder geval had Stensen de troost dat zijn puntentotaal van 167.885 een nieuw Noors record beteken de. Maandag had Stensen de 5000 meter BRUSSEL. Anderlecht, dat vorig sei zoen beslag legde op de Europese beker voor bekerwinnaars, is uitgeschakeld in de strijd om de Belgische beker. In de achtste finales werd gelijk gespeeld tegen Charle roi (2-2) na verlengingen, waarna Charle roi zich plaatste door het beter nemen van strafschoppen: 5-4. MADONNA DI CAMPIGLIO. De Ne derlandse kernploeg, die al zes dagen in het Noorditaliaanse Madonna di Campjg- lio onder leiding van Egbert van ’t Oever in trainingskamp is, heeft dinsdag niets heel gelaten van zijn Italiaanse tegenstanders. Zowel op de 500 als de 5000 meter bezetten de Nederlanders de eerste zes plaatsen. De meeste indruk maakte junior Hilbert van der Duim. Hij won de 500 meter in 39,51 seconden en vestigde op de 5 kilometer een nieuwe Nederlands juniorenrecord met een tijd van 7.22.50. Als stayer hoefde Van der Duim alleen Piet Kleine voor te laten gaan. De winnende tijd van Kleine was 7.21.50. INZELL. Wim Pol, lid van de Neder landse jeugdkernploeg die op het ogenblik in Inzell in trainingskamp is, heeft tijdens internationale wedstrijden de beste sei- zoentijd van Nederland op de 1500 meter af laten drukken. Pol kwam onder uitste kende omstandigheden in Beieren tot een tijd van 2.02.0. DAVOS. Nederlandse schaatsers hebben in Davos voor aantrekkelijke re sultaten gezorgd. Bij de sprinters won Roelof Breederveld de 500 meter in 40,2 en de 1000 meter in 1.22,0. Bij de kleine vierkamp eindigde Jan Mantel als eerste op de 500 meter in 42 seconden rond met Cock de Geus als tweede in 42.6. Op de 3000 meter was de volgorde omgekeerd: De Geus 4.35,4 en Mantel 4.35,6. Naast de 400.000 gulden die het organise rende weekblad al had moeten opbrengen kwam er door het KNVB-besluit nog eens een aanzienlijk bedrag bij. Een grote pu blieke belangstelling was dus gewenst, maar die viel de eerste dag van het toer nooi tegen. Enige honderden toeschou wers kwamen naar het middaggebeuren Spasski had nog zeventien zetten nodig om de maandag in voor hem gunstige stelling afgebroken partij tot winst te brengen. Spasski had een kwaliteit en een pion meer, maar door de aanwezigheid van de grote stukken was een keren van de kansen niet denkbeeldig, temeer daar Spasski in het verleden al vaker in tweede zitting mistastte. De gebeurtenissen van de laatste dagen hebben Spasski echter ken- >1 nelijk steeds meer zelfvertrouwen ge- I schonken, terwijl Kortsnoi geheel uit even wicht lijkt te zijn. Spasski had als afgegeven zet f2-f4 on der couvert gesloten, volgens kenners de I best mogelijke voortzetting. Later offerde Spasski een toren tegen een loper, waar door hij drie verbonden vrijpionnen in het H centrum kreeg. Kortsnoi probeerde zijn I tegenstander met enkele schaakjes tot H minder goede zetten te bewegen, maar Spasski liet zich niet intimideren. Hij wist |H zodanig te De stand in Poule B is: 1. Joegoslavië 2. AZ’67 3. Feyenoord 4. Bastia Vanmiddag worden de beslissende wed strijden voor de eerste plaats in de poules gespeeld: Ajax-Rapid Wien en Joegosla- vië-AZ’67. De finales zijn vanavond. De stand in poule A is: 1. Ajax 2 2. Rapid Wien 2 3. Lokeren 2 4. Sparta 2 In de wedstrijd tegen het Belgische Lokeren, die in een gelijk spel (3-3) eindigde, flitst de Ajacied Tscheu la Ling langs de positie gespeelde Debeuckelaer. (ADVERTENTIE) combineren met dame en to rens, dat de zwarte koning in een matnet verstrikt raakte. Na twee uur tegenstand staakte Kortsnoi de strijd. Hij schudde zelfs de hand van Spasski, terwijl de aan wezige journalisten (meer publiek werd niet toegelaten) applaudiseerden. De vijf tiende partij staat voor woensdag op het programma. De veertiende partij verliep in de tweede zit ting als volgt WIT (Spasski): Kg2, De4, Tc8, Tfl, pionnen c3, d4, f2, h2. ZWART (Kortsnoi) Kg7, Df7, Tf5, Ld6, pion nen a6, g6, h7. 41. f2-f4, Tf5-h5; 42. Tc8-e8, Df7-b3; 43. Te8- 45. De2- I e4. Db8-b2 schaak; 46. De4-e2, Db2-b8; 47. Te8- I e4, Th5-b5; 48. Tfl-f2, Db8-b7; 49. De2-f3, Db7- c8; 50. h2-h3, a6-a5; 51. Te4-e5, Ld6xe5, 52. F4xe5, Dc8-f5; 53. c3-c4, Tb5-b4; 54. Df3-e3, Df5- c8; 55. e5-e6, Tb4xc4; 56. De3-e5 schaak, Kg7-h6; 57. De5-f4 schaak, Kh6-g7; 58. Df4-f6 schaak, Kg7-h6; 59. Df6-h4 schaak. Zwart geeft op. BELGRADO. De nachtmerrie van Viktor Kortsnoi duurt voort. Dinsdag avond leed de uitgeweken Rus de vierde achtereenvolgende nederlaag in de twee kamp tegen Boris Spasski. Na veertien partijen is er van de aanvankelijk onaan- tastbaar lijkende voorsprong van vijf ROTTERDAM.Na zijn mislukte coup Achille „Speedy” MitcheR uit Engeland”, op de Europese titelstrijd in het midden- De uit Curasao afkostige Albertus: „Op 20 mei van het afgelopen jaar heb ik voor het laatst in de ring gestaan in Hannover. Ik kreeg een spierscheuring in de bovenarm. Dat akkefietje heeft me drie maanden gekost, waarna ik, nauwelijks hersteld, het kraakbeen in mijn pols beschadigde. Nu X

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17