Schilderen voor de gezelligheid politienieuws I 1 I Komitê Anti-Voorhaven legt contact met Cuxhaven Zuster C. Nap geëerd met Zilveren Kruismedaille I i 1 w Jk 1' i Matige nieuwjaarsrit bij de Rijmonders Bereidheid tot gezamenlijke strijd Nieuwjaarsreceptie voor de „twaalfhoog aan de Kruisbergiaan Carillonklanken t *1 Protestantse Gemeenteraad vergadert donderdag 12 januari Lezing bij Samvro over Sri-Lanka Algemeen bestuur VG vergadert over jubileum dit jaar Nieuwjaar bij Wijkeroog 1 i m tfr Begrafenisvereniging Ki „MOOI ALLEEN HOEFT NIET..." D lg y i Ml ■asHa 4 VELSEN-IJMUIDEN I A N U A R I 19 7 8 7 ZATERDAG K te 1 I ra IJMUIDEN - MARKTPLEIN 38-40 - TEL. VOOR MENSEN DIE VAN WONEN WETEN 4:i. 4^' ■f ft. A I - B «SSSS ga w m ate B „Kunstenaar” verandert blok ijs in bordje ijspap. de (ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) <1 (ADVERTENTIE) sa unie 3 II VELSEN. Zuster C. Nap herdenkt deze maand haar 25-jarig jubileum als wijkzuster bij de Kruisvereniging Vel- sen. Naar aanleiding hiervan werd haar vrijdagmiddag een receptie aangeboden in „Royal” aan de Kennemerlaan in IJ- muiden. Na een speech van voorzitter K. den Hartog van deze kruisvereniging was de overhandiging van de Zilveren Kruismedaille het hoogtepunt van deze drukbezochte bijeenkomst. De volgende rit van de Rijmonders wordt gereden op 26 januari. De afstand zal deze keer 150 kilometer zijn. fing mo- one ren. IJMUIDEN. Tussen het Komitê Anti- Voorhaven en de zogenoemde „Bürgerini- tiativen” aan de Duitse Neder-Elbe be staat bereidheid tot samenwerking in de strijd tegen de havenprojecten in IJmui- den en Cuxhaven, zonder dat dit nog con crete vorm krijgt. De bestaande contac ten, gelegd via de in Santpoort werkzame Hamburger Jens Sass, hebben nog een oriënterend karakter. Het Komitê Anti-Voorhaven noemt in ternationale aktie en dus samenwerking zinnig, omdat in IJmuiden en Cuxhaven hetzelfde speelt. De bundeling van indus trievestigingen, energieopwekking en ha venactiviteiten is een internationale trend, waartegen alleen gemeenschappelijk een vuist kan worden gemaakt, aldus de brief aan de ..Bürgerinitiativen”, waarop het antwoord inmiddels binnen is. De reactie komt van de in Cuxhaven gevestigde groe pering ..Gesellschaft für Natur- und Um- In een eerste briefwisseling deed het IJmuidense komitê de eigen doelstellingen en de strategie in grote lijnen uit de doe ken. Gewezen wordt op de samenhang tussen energie-, industrie- en havenplan- nep. VELSEN. De Samenwerkende Vrou wenorganisaties (Samvro) heeft een le zing over Sri-Lanka georganiseerd. De lezing wordt donderdagmiddag 12 januari gehouden in de Petrazaal aan de Spaarne- straat. Spreker is mr. E. Jongens, de voor zitter van de Stichting Nederland-Sri- Lanka. weltschutz”. Deze milieugroep vreest na delige gevolgen voor de badplaats Cuxha ven, het waddenmilieu en voor de nog steeds belangrijke Noordzeevisserij als het havenproject „Neuwerk-Scharhörn” in derdaad door mocht gaan De antwoord brief gaat vergezeld van schriftelijke in formatie over uitgangspunten en reeds ge voerde acties van de milieugroepen die aan de Beneden-Elbe actief zijn VELSEN. Speciaal voor de bewoners van de twaalfhoog flat aan de Kruisberg iaan in Zeewijk wordt komende zondag nieuwjaarsreceptie gehouden in de Entre sols. Deze recepties worden zo langzamer hand een aardige traditie die is opge bouwd om het onderlinge contact van de bewoners van dit grote flatgebouw te be vorderen Bloemen, vuisten, bomen en huizen verschenen in fraaie kleuren op de sombere planken. Best gezellig dus. Temeer daar het allemaal met toestemming van het gemeentebestuur gebeurde. Niet alleen voor de schooljeugd ook voor andere belangstel lenden is deze met zorg samengestelde kunst- en kitschverza- meling te bezichtigen. Zonder twijfel zal het bijdragen tot een stuk duidelijkheid over zaken waar nog al te vaak oordelen over worden geveld zonder dat men zich in de bijzonderheden ervan heeft verdiept. Zuster C Nap vrijdagmiddag in „Roy al" bij het opspelden van de erespeld door voorzitter Den Hartog VELSWN. De Rijmonders hebben donderdagavond de nieuwjaarsrit (40 ki lometer) verreden. Een pittige rit, die echter niet het gebruikelijke plezier ople verde omdat de opkomst donderdag zeer matig was: driëntwintig deelnemers. Dit had tot gevolg dat in geen van de drie klassen het normale aantal van drie prijs winnaars uit de bus kwam. Vanuit de vereniging De Rijmonders zijn de heren J. van Geldrop en H. Maas in 1977 Nederlands kampioen B-klasse ge worden, terwijl het echtpaar Maas het Nederlands kampioenschap in de C-klas- se verwierf. Snelheidscontrole. Tijdens een snel heidscontrole op de Beneluxlaan heeft de' politie Heemskerk vrijdagmiddag veertien bekeuringen uitgedeeld. De hoogst geme-, ten snelheid bedroeg 89 km. per uur. ?rde i 30 ien- dat itei- pro- irtig met ;rde den De lezing is een voorbereiding op de Sri- Lanka-week, die in maart in Velsen wordt gehouden. De heer Jongens heeft een be langrijke rol gespeeld bij het tot stand brengen van de contacten tussen Velsen en de haven- en visserijplaats Galle op Sri- Lanka. Zijn lezing is voor iedere belang stellende toegankelijk en begint om kwart voor twee. )nu- af- ties, nge ont- ord- vier kan Hen. aan ra- i de bsi- van Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr J MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 In zijn speech schilderde hij zuster Nap af als een sterke vrouw die in haar werk een betrokkenheid ^ponde die ver uitgaat boven het vakmatige. Als sterke kanten noemde hij de rust en het vertrouwen dat zij uitstraalt in haar benadering van de •patiënten in de wijk'. „U benadert de mensen niet als objecten maar als per soonlijkheden die hulp behoeven. En dat is zeker voor een wijkzuster in deze tijd een prima aanpak”, aldus de heer Den Hartog, die met citaten uit oude verga derverslagen een beeld gaf van haar werksituatie in 1953. „De jubilaresse werd destijds gekozen uit drie sollicitan ten. Ze begon in een team van vijf wijk zusters tegen een jaarinkomen van ruim tweeduizend gulden. „Een onvoorstel baar laag salaris als je de gestelde eisen ih aanmerking neemt”, aldus voorzitter Den Hartog. Na hem noemde een woord voerster van de wijkverpleegkundigen hulpvaardigheid, vriendschap en een op timale inzet als karaktertrekken waarin de jubilaresse uitblinkt. In de A-klasse ging de prijs naar het duo Dievendal-Wanders, in de B-klasse naar het duo Weilen-Bakker en in de C-klasse konden de-eerste en tweede prijs worden toegekend' aan respectievelijk het echt paar V^n der Wiel en het duo' Van Laan- Van Zdnten. VELSEN-NOORD. De leden van de volkstuindersvereniging „Wijkeroog” ko men zaterdagmiddag bijeen voor een nieuwjaarsreceptie die gehouden wordt in de eigen kantine ,,’t Praathuis” op hef tuincomplex aan de Wijkermeerweg in Velsen-Noord. De receptie vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur. tegenover elkaar geprojecteerd Daarbij wordt gebruik ge maakt van dia-beelden die de illusie van „acht" stelt tegenover het abstracte. Lijn, kleur, vorm, compostie, evenwicht of span ning spelen er een belangrijke rol bij. Voorbeeld: Op één van de diaschermen is een man bezig een blok ijs te consumeren Inplaats van de zoetigheid in te slikken laat hij de gesmolten massa uit zijn mondhoek lopen en formeert ze met behulp van zijn lichaamswarmte een blok in een plat rond lichaam. Dinsdagmiddag komen de leerkrachten van het voortgezet onderwijs naar de Burgerzaal. Zij zullen worden voorgelicht over het hoe en waarom van deze educatieve expositie Tot het eind van de maand krijgen de leerlingen van 16 scholen voor voortgezet onderwijs, die daartoe zijn uitgenodigd, de gelegen heid de expositie te aanschouwen. De leerkrachten zullen dan de bedoeling van het geëxposeerde aan de leerlingen pogen te verklaren Concentratie van deze drie wordt als een internationale trend aangemerkt. Het IJmuidense komitê voert strijd tegen een Voorhavenplan dat in zijn algemeenheid een bedreiging van de leefbaarheid wordt genoemd. In de brief van het Komitê die eind vorig jaar tot de „Bürgerinitiativen" van de Beneden-Elbe werd verzonden wordt op samenwerking aangedrongen omdat hetzelfde ook nabij Hamburg speelt. Daar ligt een plan ter discussie om buitengaats nabij Cuxhaven een voorha venproject met de naam „Neuwerk-Schar hörn" te realiseren S WW? Het was alleen jammer voor de organisatoren dat de', opkomst van de kinderen niet groot was, waardoor het beschilderen van huizen maar tot enkele panden beperkt bleef. WWïsgSW WMMM i»m7S o Ms VELSEN Woensdag 18 japuari ver gadert in het Cultureel Centrum het alge meen bestuur van de Kulturele Stichting De Velser Gemeenschap. Op de agenda staan ondermeer de verslagen van de werkgroepen, de participanten, en het ju bileum van de Velser Gemeenschap en de Muziekschool. De vergadering is openbaar en begint om vijf uur. i Op de agenda van de vergadering prij ken enkele voorstellen tot verkoop van enige percelen grond. Om de bouw van woningen aan de Bloemendaalsestraat- weg ten zuiden van de Kluijskenslaan in Santpoort-Zuid mogelijk te maken, moet de raad donderdag ook een nieuw voorbe- reidingsbesluit nemen. Een dergelijk be sluit moet tevens genomen worden om de uitbreiding van het sportpark De Elta in Santpoort-Zuid te realiseren De raadsvergadering, die om half acht 's avonds begint, wordt gehouden in het stadhuis van Velsen VELSEN. De gemeenteraad van Vei- sen komt op donderdag 12 januari voor het eerst in het nieuwe jaar in vergade ring bijeen. Bij die gelegenheid zal loeo- burgemeester Th. C. Witte zijn nieuwjaarswens uitspreken. Kwasten en emmertjes verf. Met deze uitrusting gingen vrijdagmiddag kinderen en leiding van buurthuis De Brulboei in Olof-IJmuiden op pad. En tevens op zoek naar dichtgetimmerde huizen, met de bedoeling deze van fleurige decoraties te voorzien. De receptie wordt tussen vier en zeven uur gehouden. 02550 12348 12349 VELSEN Het programma dat stads beiaardier H de Ligt zaterdag 7 januari van 4-5 uur op het stadhuiscarillon van Velsen ten gehore zal brengen luidt als volgt' 1. Uit: loannis de Gruytters” Bei- aardboek (1746); a. Gavotte, F. G. Handel; b. Andante, Raick; c. La borbenoise, Cou perin. 2. a. Te'Kieldrecht, b. Ick zeg adeau, c. ’t Ros Beijaard, drie Nederlandse volks liedjes. 4 Malle Symen (variaties), Jac. van Noordt. 4. Improvisatie, Hein de Ligt. 5. a. The sweetheart tree, b Moon river, c. Charade, Henn Mancini. 6. Carillon, Jan Wagenaar. 7. a Yesterday, Paul MacCart- ney, b When the saints go marching in, P Campbell,/ c. Pack up your troubles, English WW Ws «MM i? x. Expositie van uitersten in Burgerzaal stadhuis VELSEN Wie de komende weken van plan is een bezoekje te brengen aan de expositie „Mooi alleen hoeft niet", die tot 31 januari te bezichtigen is in de Burgerzaal van het Stadhuis van Velsen, gelieve wel te bedenken dat over smaak niet valt te twisten. Daden van de Nederlandse Kunststichting hebben er ten behoeve van het voortgezet onderwijs een collectie moder ne kunstuitspattingen tentoongesteld die varieert van een voor pagina van Vrij Nederland tot een gebarsten glasplaat. Daar tussendoor een groot vel ruitjespapier. allerhande vormen van kraswerk en afbeeldingen die iets duidelijker passen in het begripsvermogen van de ongetwijfeld critische bezoeker De wanden van de Burgerzaal zijn behangen met afbeeldin gen die appelleren aan de gevoelens van de liefhebber van conventionele kunst. Maar de verheven opvatting over het begrip „kunst" heeft in de loop der jaren een duidelijke wijziging ondergaan. In de afbeeldingen die hier te kijk hangen heeft een aantal kunstenaars b'ewust zijn best gedaan de spot te drijven met bepaalde vastgeroeste ideeën. Pieter Engels'toont zichzelf terwijl hij het strand stofzuigt terwijl Ger van Elk ijverig bezig is de rimpels van het wateroppervlak glad te strijken. Ogenschijnlijk absurde zaken Maar de betrekkelijkheid van die absurditeit en van het begrip „mooi" worden lijnrecht

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5