VOORLOPIG UITGANGSPUNT VOOR STRUCTUURPLAN Ambtenaren in Stadskantoor Beverwijk moet qua werkgelegenheid onafhankelijker worden van Hoogovens KRO’s Hans in Nieuwe Slof n©[p© burgerlijke stand 3 Bejaardenkoor bestaat 10 jaar a „Baaluur maken ook wel eens plannen buurthuis- l activiteiten DAMIATE EXTRA i Werkgroep AA I groeit snel i GOEDE BUUR januari I I I I I I I I I I I I I I I I Structuurplan Inspraakprocedure BESTRIJDING BRUINE RAT Kind, kerk en samenleving I J I I I I BEVERWIJK ■i 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK I 9 7 8 ZATERDAG 7 3 Vertrekdata: maandag 20 februari t/m zaterdag 25 februari 1978 L heeft daar recht op”. 26546 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ten tijde van de in februari ’71 gehouden volks telling kende Beverwijk een be roepsbevolking van 15.895 zielen. In Beverwijk zelf woon den en werkten 7285 personen, terwijl nog eens 3995 niet-inwo- ners hier hun emplooi vonden. Dat betekent dat Beverwijk toen 11.280 arbeidsplaatsen had. Bui ten de gemeentegrenzen ver dienden daarnaast nog eens 8610 Beverwijkers hun dagelijks brood. De lente begint in Bovenkarspel Cf ea- lag Zaandam; Typhoongebouw. Westzijde i De Typhoon L ?ns jen .jk. zij ito) )ls- og- eel ek- -.UC' en Volgens de gegevens van de laatste volkstelling was Hoogovens voor de Be- verwijkse beroepsbevolking de belang rijkste werkgever: 4711 Beverwijkers wa ren eind 1970 bij het staalbedrijf in dienst. Inmiddels is dit aantal (peildatum eind ’76) teruggelopen tot 4244 personen. Met deze daling houdt de afname van het inwonertal van Beverwijk uiteraard ten nauwste verband. Een groot deel van de arbeidende bevol king van Beverwijk was dus direct of indirect afhankelijk van de gang van za ken bij Hoogovens. De huidige ontwikke lingen bij het staalbedrijf bewijzen weer eens, hoe gevaarlijk zo’n situatie voor de werkgelegenheid is. Vandaar dat er door de gemeente naar wordt gestreefd, in Be verwijk arbeidsplaatsen te creeëren die niet zo nauw bij het wel en Wee van Hoog ovens betrokken zijn zijn verkrijgbaar bij al onze kantoren Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem Centrum) Soendaplein (Haarlem Noord) Californiëplein 17 (Haarlem Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Westzijde 23 - Zaandam Wandelweg 34 - Wormerveer Lange Nieuwstraat 427 IJmuiden Zeestraat 18 Beverwijk op het gemeentelijk beleid. Een ander probleem is, dat het bestemmingsplan ..Kagerweg" wordt doorsneden door de voorgenomen aanleg van Rijksweg 16. De vrqag is aan de orde, of verder nog naar mogelijkheden voor industrievestiging in Beverwijk moet worden gestreefd en zo ja, waar dit terrein gesitueerd dient te zijn; Er zijn de komende jaren nog maar weinig winkels extra nodig. Eén van de gevolgen is dat in de Peperstraat het ac cent op woningbouw kan komen te liggen; Beverwijk heeft als winkelstad een cen trumfunctie. Gepoogd moet worden deze functie in die toekomst te behouden. Mo menteel bedraagt het winkelvloeropper- vlak in Beverwijk 48.000 m2. In 1990 wordt de behoefte op 50.000 m2 geraamd, zodat een beperkte uitbreiding met 2000 m2 in de komende jaren mogelijk is. Daarbij gaat het om zogenoemde kemwinkels, dat wil zeggen winkels met een centrumfunctie. In het midden- en kleinbedrijf waren in '74 rond 1900 personen werkzaam; 9 Spontane winkelvestiging in de Baan- straat en op het Meerplein moet mogelijk zijn; Beverwijk op het gebied van werken, wo nen, verkeer, recreatie en sport op een geheel andere manier wil aanpakken; alle reacties zijn in het kader van de inspraak procedure rond de vaststelling van het structuurplan van harte welkom. Na de donderdag gehouden startavond in De Opgang voor de bewoners van het Kuenenkwartier, Warande en het Noord westelijk tuinbouwgebied, worden er vol gende week maandag in De Nieuwe Slof (voor het Vondelkwartier, de Oranjebuurt, het centrum, De Pijp en Wijkerbroek) en woensdag in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden (voor Oosterwijk, Zwaansmeer en Meerestein) soortgelijke informatieavonden gehouden. Vertegen woordigers van het college van B. en W. gaan dan in op de betekenis van het struc tuurplan, terwijl het verloop van de in spraakprocedure door >de organiserende BSCR wordt toegelicht Men begint steeds om 20 uur. hoopt een bal in zijn tuin belandt, is het onze plicht de bal, zonder schade aan te richten, terug te halen. Speciaal daar voor is in het hek een poort aange bracht om dat mogelijk te maken. Wil iedereen, die bij de training de leiding r.) ?re reg en Dit beleidsvoornemen van het gemeente bestuur vormt één van de voorlopige uit gangspunten voor het Beverwijkse struc tuurplan, waarvoor de inspraakprocedure deze week van start is gegaan. Andere uitgangspunten met betrekking tot het the ma „werken” (hoe moet Beverwijk zich de komende tien a vijftien jaar ontwikkelen waar het om zaken als werkgelegenheid, industrie en middenstand gaat) zijn: Het Beverwijkse industrieterrein De Pijp is bijna vol. Ruimte voor bedrijfsvestigingen biedt nog wel het bestemmingsplan Kagerweg. al is dat gebied grotendeels in particuliere handen. Of men het met bovengenoemde voorlo pig uitgangspunten eens is, het er gedeel telijk mee eens is of de problemen van u u. ira in Oosterman. OVERLEDEN C. Komen, oud 86 jaar. geh. gew. met A. Doodeman; A. Lieuwen, oud 44 jaar, geh. met W Kleene; W. Beumer, oud 63 jaar, geh. met A Waterman; A de Graaf, oud 88 jaar, geh. gew. met J. L. Bischoff; C. Zoon, oud 65 jaar, geh. met H Waersegers; C Kraakman, oud 76 jaar. geh. gew. met N. van Baar; D. Muller, oud 62 jaar, geh. met Valk. A. M van Wijngaarden, C. G.. oud 89 jaar, geh. gew. met J. Roggeveen; C. van 't Veer, oud 79 jaar. geh. met M P Gertenbach; G A Hofland, oud 67 jaar, geh. gew. met T Mulder houden met drinken. De werkgroep is gestart met twee leden en is inmiddels l tot een groep van 25 man nen en vrouwen, die uitstekende con tacten onderhouden met de artsen in de omgeving. Wie de open avond in De Jansheeren wil meemaken kan daar van acht uur af terecht. De werkgroep is telefonisch te bereiken via de num mers 02510-35413 en 02513-12709 of via postbus 43 te Heemskerk en postbus 38 te Uitgeest. ter :24 ch- ple ac- rn. u. ke- DUt 30 u .30 In samenwerking met het reisbureau N.Z.H.-Cebuto te Haarlem organiseren wij dagtochten naar de 45ste 3. Mu lat. len [15 >rt. BEVERWIJK. Begin januari is in de stad de actie „bruine rat" van start ge gaan. De actie heeft tot doel te voorkomen dat ratten, die gebrek hebben aan voedsel op het platteland, zich in de stad gaan nestelen. Deze actie wordt dus niet gehouden om dat er rattenplagen zijn of verwacht wor den, maar om te voorkomen dat deze zul len ontstaan. Het is bekend dat ratten dragers zijn van ziektekiemen en derhalve verspreiders zijn van een aantal besmette lijke ziekten als bijv, de ziekte van Weil, paratyfus, varkenspest, etc. Bovendien kunnen zij door „knagerij" en „vreterij” aanzienlijke schade aanrichten Daarom dienen zij bestreden te worden. Ook u kunt hieraan meewerken door de toegang tot uw huis en schuur zoveel mogelijk grondig dicht te maken en goed af te sluiten en het voeren van vogels niet te overvloedig laten zijn, opdat 's nachts geen voedsel blijft liggen. Wie ratten heeft gezien kan bellen met de afdeling reiniging van de dienst Openbare Werken, Wijkermeerweg 22A. telefoon 25447. Ook kunt u hier terecht voor informatie over te gebruiken bestrij dingsmiddelen en de werking daarvan. 14 ar- ev ev. a.l Fan J eat en 'en wijk vieren met een feestelijke receptie in de Middelaarskerk aan het Mosplein. Het feest wordt bijgewoond door de leden van het IJmuidense koor, die op visite komen. BEVERWIJK STAAT DE LAATSTE TIJD bij de radiomakers wel in het brandpunt van de belangstelling. Vorige week vrijdag ging vanuit De Nieuwe Slof het NOS-programma „Zoeklicht op Nederland” de ether in, en gistermiddag van twee tot vier uur presenteerde Hans van Willigenburg van de KRO zijn wekelijkse show, eveneens vanuit het Beverwijkse ontmoetingscentrum. Van Willigenburg, die al negen jaar met dit radioshowbijltje hakt, liet de uitzending gesmeerd verlopen. Ruim zeshonderd Beverwijkers en Heemskerkers, die een kaartje voor dp twee uur radio hadden weten te bemachtigen, zagen Vader Abraham, Adèle Bloemendaal, Marjol Flore en de zanggroep José Y Los Rages (deze week op een 29e plaats op de Nederlandse Hitparade), het toneel van De Nieuwe Slof betreden. Andere gasten waren Joris Schouten, pastoor A. Raad- schelders en enkele vakbondsbestuurders onder wie Henk Krul. Mevrouw De Vnes uit Heemskerk ging om twee uur tweehonderd gulden rijker naar huis, want samen met een politieman uit Heemstede verdiende ze vierhonderd gulden in een quiz. De Lichtboei Het buurthuis „De Lichtboei” aan de Heemskerkse Maas straat gaat starten met een volleybalgroep voor jongens en meisjes van 14 t/m 17 jaar, waarbij het accent meer komt te liggen op de ontspanning dan op het wedstrijdele ment. De speelavond zal in onderling over leg worden gekozen. Spoedige opgave is gewenst. Nadere inlichtingen verstrekt Mi- chiel Andringa via het buurthuis, telefoon 32651. „De Lichtboei" organiseert van 8 tot 15 juli een watersportkamp voor jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar. Voor deelne- mers(sters) is een zwemdiploma verplicht. Het kamp wordt gehouden in Spaarndam en de kosten voor deze week bedragen vijfennegentig gulden. Het aantal plaatsen is beperkt. „De Werf” Het buurthuis „De Werf” aan de Jan Ligthartstraat in Heemskerk start op maandag 23 januari met een cur sus edelsmeden onder leiding van Arjen Postema. Dinsdagmorgen 24 januari begint er een cursus poppenmaken onder leiding van Ans Schaank en woensdagmorgen 25 ja nuari start de cursus Hindeloper schilde ren onder leiding van Lucy Koomen Voor de cursussen kan men zich van heden af opgeven via het buurthuis, tele foon 33808. Voor inlichtingen over de informatiea vonden en de daarna volgende reeks van thema- en wijkbijeenkomsten kan men zich wenden tot de BSCR. tel. 27647, vra gen naar Gerard van Tiggelen of Hans Zonneveld Naast klachten, kan men ook te recht voor wensen, plannen, ideeën, want we houden het posi tief. Het baaluur wordt in de avonduren gehouden, want het gemeentebestuur vindt, dat de dienstverlening van een gemeen telijk apparaat aan het publiek niet tot de kantooruren beperkt mag blijven. Wij van onze kant willen alleen maar heel zachtjes opmerken, dat dit baaluur bin nen de kortste keren een echt baaluur wordt, maar dan wel voor de wethouders en hoofden van diensten, die gauw gaan ba len van dat wekelijkse klachte nuurtje De Westfriese Flora begon als vaktentoonstelling voor bollenkwekers. Zij groeide uit tot een publiektentoonstelling, die jaarlijks kan rekenen op meer dan 100 000 bezoekers’ uit binnen- en buitenland Een schitterende bloementuin van ruim 15.000 m2. Met meer dan 100.000 tulpen, hyacinten, narcissen en andere voorjaarsbloemen, die in hun totaliteit zeggen' IJmuider Courant Beverwijkse Courant Plaatskaarten voor deze dagtochten zijn tevens verkrijgbaar bij het reisbureau N.Z.H.- Cebuto. Stationsplein perron D te Haarlem (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de eerste bij eenkomst in het nieuwe jaar van de ont moetingsgroep „Kerk en Samenleving”, die zondag 8 januari van tien uur af in het Zwanennest aan de Dommelsingel wordt gehouden, komt als onderwerp „Kind, jongere, ouder” aan de orde. De inleider is dr. Rudi van Roon, theo- loog-pedagoog aan de sociale akademie „De Horst" in Driebergen. Hij schreef een boek over dit thema onder de titel: „Visie op kind en jongere vanuit een vooroordeel”. In deze studie vraagt hij zich af: „Wat is een kind?” en betoogt hij dat wat de bijbel over het kind zegt misschien wel iets anders is dan wat de pedagogen over het kind zeggen. Na de inleiding van Van Roon is ér gelegenheid voor gesprek en discussie. Twee weken later komt dr. Van Roon terug om over hetzelfde onderwerp te spreken, vanuit nieuwe vragen die zondag aanstaande zijn blijven liggen. De collecte die tijdens de ontmoeting wordt gehouden wordt ditmaal bestemd voor steun aan de vrijheidsstrijd op Oost- Timor. man (jongen) gaat door de poort die bal halen; 2. deze man loopt voorzichtig over de paden en niet dwars door het gewas; 3. we klimmen niet over het hek, we rennen niet door de turn en er gaat altijd maar één man. Laten wij ons als goede buren gedragen. Piet Scheerman De ambtenaren in het Stadskantoor zijn van plan het niet alleen bij BEVERWIJK Het tienjarig bestaan gaat het Christelijk Bejaardenkoor Bevér- Gezien de beperkte mogelijkheden, dienen bij de uitgifte van industriegrond voorrang te hebben: bedrijven die uit de binnenstad moeten verdwijnen, arbeidsin tensieve bedrijven en bedrijven, die onaf hankelijk van Hoogovens werken. Bij het creëren van arbeidsplaatsen zal tevens rekening kunnen worden gehouden met het scheppen van mogelijkheden tot part time werk voor gehuwde vrouwen. Vol gens het Gewestelijk Arbeidsbureau, zijn momenteel bij een aanbod van honderd vrouwen voor een part-time baan slechts zeven plaatsen beschikbaar. Naar een af stemming van de werkgelegenheid op het aanbod van de arbeidsmarkt zal derhalve moeten worden gestreefd; om genezing van alcoholisme te vinden I Het enige vereiste voor een AA-lid- maatschap is het verlangen om op te l 1... V 1 uitgegroeid SAMENSTELLING. Jan Piet Stokman, I foto’s Paul Vreeker. Misschien dat het in Beverwijk en Heemskerk ook nog eens zo ver komt als in Winschoten, waar het gemeentebestuur recentelijk een wekelijks baaluur heeft inge steld voor de plaatselijke bevol king. Tijdens dat baaluur hebben de burgers alle gelegenheid hun onvrede te uiten over zaken waar de gemeente direct mee te maken heeft, dan wel betrokken is. De receptie begint om kwart voor twaalf. Tussen de middag wordt boerenkool met worst gegeten. (ADVERTENTIE) worden gegeven voor een gezellig dansje, eventueel af gewisseld met een quiz of iets dergelijks. „De burgemeester heeft zich reeds spontaan gemeld”, zo meldt Jan Leeuw, „an dere belangstellenden worden verzocht zich met de voorzitter van de personeelsvereniging in verbinding te stellen. Het moet toch mogelijk zijn met zoveel talent in huis een leuke avond te maken”. Kaarten a 29.50 Haarlems Dagblad Dat ambtenaren in hun vrije tijd wel eens iets anders doen dan te levisie kijken, viel enke le maanden geleden te zien in het Stadskantoor, waar de ambtenaren een hobby tentoonstelling hadden ingericht, die door zeer veel Beverw ij kers is bezocht. „De mogelijkheden tot bedrijfsvesti ging in het industriegebied De Pijp (waar momenteel 3500 mensen werken) zijn be perkt. Een uitbreiding van dit industriege bied is thans nog mogetijk zij het in geringe mate in het bestemmingsplan „Kagerweg". De gronden in dit plan voor zover hieraan de bestemming van handel en bedrijfsdoeleinden is gegeven, zijn ech ter nagenoeg geheel in handen van een particulier. Met deze is een overeenkomst aangegaan, waarbij onder meer voor wat betreft de uitgifte van gronden gestreefd is naar een zo groot mogelijke afstemming Het vervoer per touringcar, de entree voor de Westfriese Flora, één maal gratis koffie tijdens de koffiestop en het onbeperkt erwtensoep eten zijn bij de prijs inbegrepen. Hoogovens is een bedrijf met een boven gemeentelijke betekenis. Problemen die met de ontwikkeling van Hoogovens sa menhangen moeten op bovengemeentelijk niveau worden opgelost. De invloed van de gemeente op de ontwikkeling van het bedrijf is beperkt. Overigens is het ge meentebestuur van mening, dat het bedrijf kans moet krijgen om de produktie tot 11 miljoen ton staal op te voeren, echter binnen de grenzen van het huidige Hoog- oventerrein. MET DANK AAN: Beverwijks gemeen-1 tevoorlichter Jan Leeuw, KRO-presenta-l tor Hans van Willigenburg, werkgroep AA, voetbalveréniging ADO'20 en ge meente Winschoten. „Nu het trainingsveld op de plaats ligt van het oude B-veld betekent dat, dat onze buurman Piet Scheerman I meer last van ons heeft en dat mag onder geen voorwaarde. Als er onver- I De werkgroep Heemskerk van de Anonieme Alcoholisten bestaat een jaar. Ter gelegenheid hiervan houdt de I groep op zaterdag 28 januari in de Jansheeren een open avond en, hoe kan het ook anders, gaan twee leden, die van de oprichting van de werkgroep af I geen druppel alcohol meer hebben ge- yctcync. ucicrvc ut. xit uci oc f e 't cy t i tyb- blad wijst het bestuur op die goede buur: dronken, dit feit met gepaste trots vie- ren De A.A. is een gemeenschap van I mannen en vrouwen, die gezamenlijk hun kracht en ervaring aanwenden om j het probleem, dat ieder van hen per- soonlijk moet overwinnen, tot oplos- I sing te brengen en anderen te helpen die expositie te laten. In het personeelsblad van de personeelsvereniging van de gemeente Bever wijk lanceert voorlichter Jan Leeuw het plannetje om in het ontmoetings centrum De Nieuwe Slof een culturele avond te or ganiseren, waarbij het gedeelte voor de pauze gevuld zou kunnen wor den met het optreden van allerlei „gemeentelijke artiesten”, terwijl na de pauze gelegenheid kan heeft, daar op letten? Als er een bal in de tuin van Scheerman verdwaalt, I houdt u zich dan aan deze regels: 1. één GEBOREN: Rosalie d. v. P. Hommes en J Acda; Linda A. d. v. T. J. M. Alders en A M. M. Hoeben; Chantal M. d. v. A. P. Markx en G. Pel; Leon z. v. N. Schumacher en I. J Sahuleka. ONDERTROUWD H. VAN Dorsten en L. K. Stotka; F van Kempen en J. M L. C. van Dijk GEHUWD U. Belkom en A. M. Snijders; W Nieuwenhuizen en S. Warmerhoven. F. A Smit en A. M. C. Adriaanse; P H. Hel- doorn en W M. E. Schram; T. M. Niesten en G. S. de B^er; G. Pot en C. F K I Een goede buur is beter dan een verre I vriend. Ook de voetbalvereniging ADO’20 uit Heemskerk weet wat dit gezegde betekent. In het verenigings- Opstapplaatsen (met vertrektijden) 9 15 uur Haarlem-Stationsplein, perron K 9 15 uur Haarlem-Schalkwijk, parkeerplaats winkelcentrum t/o kantoor Haarlems Dagblad 9.30 uur IJmuiden; N.Z.H. bushalte „Marktplein” voor het postkantoor 9.30 uur Beverwijk; voor ingang station N S 9.30 uur Zaandam; Typhoongebouw, Westzijde 9.45 uur Krommenie; voor ingang station NS Bij aankoop van plaatskaarten geeft u op waar vandaan u wilt vertrekken De gewenste opstapplaats wordt op de kaart vermeld U dient dan ook vanaf dat punt te vertrekken Rondrit door de prachtige duinstreek van Noord-Kennemerland. Omstreeks 10.30 uur koffiestop te Schoort Na de koffiepauze een rondrit door Westfriesland omstreeks 12.15 uur onbeperkt erwtensoep eten te Nibbixwoud 13.30-15.45 uur bezoek aan de Westfriese Flora 15.45-17.00 uur terugrit 'x, 26547

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7