Tafeltennisdemonstratie GRIEKSPOOR WIL WEG BIJ AKRIDES ra gaat niet door HOOGEVEEN VEILT Hockeytoernooi van HBS buitenspel Bridgeteam van BOC dicht bij eindzege IR Keukens en Sanitair B V bwwmalTdri Nijverheidsweg 27 Waarderpolder Haarlem Tel 023 - 319120 (8 lijnen) Open werkdagen van 9 tot 17 uur zaterdag van 10 tot 16 uur 4 DISCUSSIE KWAM MOEILIJK OP GANG F'.l :osta b.v. 3 IR brengt een "ECHTE” Superkeuken rei ■J ren ’n KADETT HUREN? Bouwens Autoverhuur 25 SPORT D? JEN ESP. X, Bijdrage: Henk Wessel keuken n 22,50 per dag, mkl. 100 km en verzekering, ekskl. BTW en benzine. Langere huurtijd op aanvraag. Bouwjaar ‘77 Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 J IMF De verfijnde elegance en perfectie van een bruisende wereldstad Aanwijsbaar- oersterk. Schuifladen waarin u kunt staan Uitschuiftafel zonder poot, waarop u kunt zitten. Boven kasten waaraan u zich kunt optrekken, enz. Aanwijsbaar uitgekiend tot in finesses-alle ruimte volledig benut. Voor de was- en werk ruimte in uw bijkeuken worden ontwerpen naar maat voor u gemaakt. In ’OSTA' kunt u zich helemaal uitleven. De 'Osta' is wèl duurder dan alle andere luxe aanbouwkeukens. maar is ook vèruit superieur (kreeg hoogste cijferwaardering van het Deutsche Gutezeichen) en is zijn prijs meer dan waard. Maar liefst 5 jaar garantie ook op elk onderdeel. U kunt nu al met 'Osta' kennismaken, maar 20-21 januari a.s. houden wij Open Huis. i w O E N S P A r De eerste tien Osta kopers zullen voor een feestelijk diner worden uitgenodigd. Tijdens dit diner kunnen twee paren een vliegreis met geheel verzorgd 3-daags verblijf in Berlijn verdienen. XT V A R I - - 1 O 7 Q I 1 Sportraad Heemskerk (Van onze sportredactie) KORFBALTEAMS RUUD BLOKHUIZEN JOS HOPSTAKEN DRAAIEN GOED (Van onze korfbalmedewerker) Interesse in Amerika voor laconiek basketbaltalent (ADVERTENTIE) ERIC GRIEKSPOOR (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) jto'ii. KUNST - ANTIEK - MEUBILAIR Zie veilingaankondiging vrijdag. I I van nog IJMOND. Nu de competitie micro- korfbal aan de tweede helft is begonnen blijken de KNKV-teams uit de IJmond redelijk tot zeer goed mee te draaien. Het IJmuidense Neptunus, uitkomend in de tweede klasse heeft het ongetwijfeld het moeilijkst, al lijkt degradatie, na de grote overwinning op hekkesluiter Amsterdam Zuid, er niet meer in te zitten. De oranje- formatie die bekend staat om haar stunt werk, behaalde overigens haar andere punten via een overwinning op BFC. Eventuele kampioenskandidaten die nog tegen Neptunus moeten uitkomen zullen zich er echter wel van bewust moeten zijn, dat de IJmuidenaren door verras- zich afvroeg of het nog wel nut had dat deze instelling bleef bestaan, nu de sport raad zijn bevoegdheden wil vergroten. En kele leden voelden wel voor voortbestaan van de sectie sport - vallend onder de gemeenschapsraad -, anderen zagen wel wat in een geleidelijke afbouw. De heer Duin wees met nadruk op de loketfunctie die de sectie sport voor de verenigingen heeft. Over het sportkeuringsbureau waren de leden het met elkaar eens dat een admini stratieve inbreng in het bestaande Bever- wijkse bureau IJff de beste oplossing zou betekenen. send spel al enkele jaren diverse kampi- oensillusies hebben verstoord. Om de sportieve recreatie in het Haar lemse Huis van Bewaring te stimuleren haalt de directie regelmatig sportmen sen binnen de muren. Nadat al eerder een ploeg zaalvoetballers hun kwaliteiten hadden getoond, gaven vorige week twee tafeltennissers een demonstratie. Ruud Blokhuizen (Rapidity) en Jos Hopstaken De afgelopen maand stond bij huize Griekspoor in Santpoort de telefoon roodgloeiend. Oorzaak: de grote belang stelling van allerlei basketbalploegen voor de 2.05 m. lange Eric Griekspoor. Reeds twee Nederlandse eredivisieploe- gen en een Amerikaans universiteitste- am informeerden bij de talentvolle spe ler naar diens toekomstplannen. Eric speelt nu voor het vijfde seizoen bij de IJmuidense vereniging Akrides en met plezier. „Het is allemaal begonnen doordat een vriend van mij op Akrides zat. Die vroeg mij of ik ook interesse in basketbal had. Nu was ik toen al erg lang en dat was natuurlijk mooi meegenomen. We had- De spelers lieten eerst enkele trainings- vormen en spelpatronen zien, waarna de gedetineerden (voor het meerendeel jeugdigen van 15 tot 23 jaar) door de beide routiniers werden „uitgedaagd”. (Polec) toonden ruim twee uur hoe aan trekkelijk de tafeltennissport kan zijn. Dat Jos Hopstaken en Ruud Blokhuizen al deze „potjes” zonder enige moeite in hun voordeel beslisten, spreekt voor zich. In een slotdemonstratie lieten bei de tafeltennissers nog eens alle facetten van hun snelle en spectaculaire sport naar voren komen. Eric Griekspoor: „Nu komt alweer dat Amerika aan de orde: straks zegt men dat ik er al speel, terwijl er maar één briefje over geweest is. Ik begrijp het niet, iedereen is er gekker van dan ik. Straks gaat het helemaal niet door en bal ik rustig in Nederland.” Het is in middels wel zeker dat wanneer Eric Griekspoor niet naar Amerika gaat, hij zeker in de vaderlandse eredivisie terug te vinden zal zijn. Daar is zelfs Eric van overtuigd. „Wanneer we dit gaan doen, dan blijven we een beslissing uitstellen. In elk gesprek met de gemeente komt naar voren dat we nu eens concreet moeten zeggen wat we willen”. De overige leden van de raad waren wel even stil van deze woorden, maar gingen in grote lijnen toch akkoord met de voorstellen van het dagelijks bestuur. >565 Redactie: Hans Botman Tel. redactie: (02550) 15389 Het eerder in deze rubriek aangekon- digde internationale zaalhockeytoernooi van HBS, dat op 4 en 5 februari gepland was in de Kennemersporthal, zal geen doorgang vinden. Het zou het tiende en dus jubileumtoernooi zijn van de Haar lemse vereniging. De reden van deze te leurstellende gang van zaken is dat enige buitenlandse teams niet op volle sterkte naar Haarlén konden komen. Door eer dere, vervelende ervaringen met te zwak ke ploegen gewaarschuwd, hebben de organisatoren besloten het toernooi uit te stellen tot volgend jaar. Didi Thurau, tweede in het wereldkam pioenschap op de weg en leider in het algemeen klassement in het begin van de Ronde van Frankrijk 1977, zal dit jaar niet opnieuw in de Tour rijden. Tijdens de voorstelling van de ploeg van IJsboerke in Lichtaart zei ploegleider Wil ly Jossart dat het schema van de Franse ronde, met vier opeenvolgende aankom sten op toppen boven de 1600 meter, te zwaar is voor zijn nieuwe kopman. Een belangrijke taakverzwaring dus, maar het dagelijks bestuur van de sport- Dat er naast visserslatijn ook vissers- leed in de wereld is, leerden wij uit een brief van de Beverwijkse Hengelsport- vereniging ,,’t Karpertje”. Secretaris De Boer meldde onze sportredactie als toe lichting bij een uitslag: „Het was mooi winterweer tijdens de zesde wedstrijd van ’t Karpertje, die gehouden werd in de Ringvaart bij Obdam. Alleen tijdens het vissen vroor het water dicht wat het er niet makkelijker op maakte”. Noot van een collega bij het lezen van de laatste woorden: dit is geen „leed" maar wel degelijk „latijn”. klaveren inzat. Het missen van een drie sans-contract en het niet bieden van de slem in harten deed de nederlaag voor Spel en Vriendschap tot een vernietigen de omvang uitgroeien. Sans Atout heeft er alles aan gedaan de winst tegen Sleu tels 2 te pakken, maar slaagde daarin niet. Enkele misverstanden in de biedin gen van de Beverwijkers hadden tot ge volg dat de zege (15-5) in Leiden bleef. Sans Atout heeft nu 105 punten en is nog niet van degradatiezorgen bevrijd. Boe- kenroode (het echtpaar Eshuis en Van Berkel-Kruyff) begon tegen LBC zeer goed, want op het eerste spel van het treffen boekten de Haarlemmers veel winst doordat het echtpaar Vrind zes klaveren niet veilig kon stellen en Peter Eshuis met dezelfde kaartverdeling drie sans atout liet aantekenen dat met twee overslagen werd gemaakt. Nadien heeft het Boekenroode-viertal echter nauwe lijks meer een kaart goedgelegd. Op twee spellen werden niet minder dan 24 matchpunten ingeleverd omdat LBC er in slaagde de manches in sans atout te maken en Kruyff met zijn teamgenoten zover niet kwam. De eindstand (106-50) leverde voor de Leiderdorpers een 20-0 overwinning op. Boekenroode heeft duidelijk bewezen in de promotieklasse niet thuis te horen, want uit de laatste zes ontmoetingen behaalde dit viertal niet één overwin- ningspunt en dat is tot nu toe bij deze wedstrijden niet eerder voorgekomen. De stand luidt: BOC 10-143; LBC 11-119; Sleutels 2 10-118; BOC 3 10-106; Sans Atout 11-105; S. en V. 10-86, Boeken roode 10-38. De teams hebben nog een dan wel twee wedstrijden te gaan. Enkele leden, onder wie wethouder me vrouw Vervelde, stelden voor de discussie over dit punt uit te stellen tot een volgende riem.-l SPeclale vergadering, maar daar voelde met name secretaris Kriek niets voor. D.K.V., dat momenteel de derde plaats bezet, kan dit seizoen niet zo overtuigen. De behaalde punten werden allemaal te gen de zwakkere teams behaald maar uit schieters waren er tot nu toe niet bij, want tegen koploper Oranje Nassau en S.D.O. bijvoorbeeld werden duidelijke nederla gen gqjeden, maar dit was in de uitwed strijden. Aangezien D.K.V. thuis nog onge slagen is kan hier wellicht nog een verras sing verwacht worden: de Velsenaren zul len dan wel hun gemiddelde score (ruim 7 goals per wedstrijd) wat op dienen te voeren. HEEMSKERK. De sportraad Heemskerk is de kinderschoenen steeds niet ontgroeid. Dit kwam weer eens duidelijk naar voren in de discussie over de uitbreiding van de bevoegdheden van de raad. Het dagelijks bestuur (voor otter Ten Hagen en secretaris Kriek) had een gefundeerde beleidsnota in elkaar ge zet, waarover de leden van de sportraad (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In groep vier van de promotieklasse bridge heeft het eerste viertal van BOC door met 18-2 van Spel en Vriendschap te winnen de eindzege nu voor het grijpen. Zijn pun tentotaal van 143 kan nog slechts be dreigd worden door het Leidse Sleutels 2 (118), dat Sans Atout een 15-5 neder laag toebracht. Boekenroode was veel te zwak voor LBC: 0-20 en kan degradatie naar de districtshoofdklasse niet meer ontgaan. raad noemt wel als voorwaarde dat het sportleven in Heemskerk op gemeentelijk niveau anders georganiseerd moet wor den. Bijvoorbeeld door het instellen van verzending der voorstellen naar het ge meentebestuur en eventueel in een volgen de vergadering terug te komen op de materie. Een toelichting wordt dan gegeven door de heer Berrevoets van de Provinciale Sport- raad. Er kwam een brief van de sectie niet wensten, of niet konden discussiëren, sport aan de orde, waarin de sectie sport hoewel het voor de toekomst van de raad van het allergrootste belang is. den een fijn team en gooiden hoge ogen. Vorig jaar behoorde ons team tot de beste jeugdploegen van Nederland. Het hoogtepunt was een finaleplaats in de strijd om de nationale beker.” Eric Griekspoor behoorde toen tot de laatste dertien geselecteerde jeugdspelers van Nederland. „We trainden toen onder Ger rit Zwezerijnen (de huidige trainer-coach van Arke - red.) en ik leerde toen ontzet tend veel.” Iets wat Griekspoor nu bij Akrides mist. Eric is nu in een fase beland dat hij bij Akrides uitgekeken is. „Ik geloof dat ik alleen nog wat wedstrijdervaring kan opdoen, maar de echte groei is er wel uit.” Eric behoort met zijn negentien jaar tot de jongste eerste-divisiespelers van Nederland. „Ei genlijk ben ik nog jeugdspeler maar ik speel ook elke wedstrijd met het eerste herenteam mee.” Dit gaat overigens niet zonder succes. Wekelijks is Eric Griekspoor een van de topscorers van zijn team en dat is basketballend Neder land niet ontgaan. Eric is er duidelijk verlegen mee: „Ja, laten we eerlijk zijn; het is toch voor iedereen een droom wanneer eredivisieploegen komen vra gen of je geen zin hebt om bij hen te komen spelen.” Het Haarlemse Buitoni was de eerste vereniging die Griekspoor over wilde halen. „Dat was in novem ber.” De heer Massaro (voorzitter van Buitoni) is toen een avond bij ons thuis geweest. Over geld hebben wij helemaal niet gesproken. Ik heb daar ook geen idee van. Wat we af gesproken hebben is dat ik bij Buitoni mag trainen. Iets wat ik nu een keer gedaan heb. Je merkt direct het verschil tussen eerste- en eredivisie. Eigenlijk tegelijkertijd kwam Delta Lloyd uit Amsterdam. Dat is gekomen door Bert Kragtwijk, die gedurende mijn basketbalperiode een vriend van mij is geworden. Het contact dat wij hadden met Delta Lloyd leidde er toe dat ik ook door hen gevraagd werd. Men wilde mij T A Deze voorstellen, naar een model van de gemeente Hardenberg en Zaanstad, hou den enkele belangrijke uitbreidingen van de taken van de sportraad in. Zo zou de sportraad dan bijvoorbeeld de verant woordelijkheid krijgen over de gemeente lijke sportterreinen, het verlenen van sub- Tjfsidies. Verder zou de sportraad, meer dan nu het geval is, de verenigingen moeten bijstaan met adviezen over bepaalde pro- Hemen. Het in dezelfde afdeling uitkomende Heemskerk slaat zich er momenteel aardig doorheen. Met een score van vijftig pro cent huizen zij weliswaar momenteel in de onderste regionen maar de afstand met Unitas en Desto is al zo groot, dat zij dit eerste seizoen in de grote bond rustig af kunnen werken zonder ernstig in de pro blemen te komen. De Heemskerkers heb ben nogal wat jong bloed in de ploeg gebracht en dit vereist toch een wat lange re aanpa; sing. Trainster/coach Ans Mul der kan aan ook met een gerust hart, in tegenstelling tot de veldcompetitie, aan het tweede gedeelte van dit seizoen beginnen. Dat haar ploeg toch heel wat mans is bewees het goede spel en de slechts kleine nederlaag (9-8) in de uitwedstrijd tegen koploper S.D.O. Watervliet, de ploeg uit Beverwijk, kan het dit seizoen nog gaan maken. Met slechts één punt achterstand op streekge noot Stormvogels bezitten zij een uitste kende tweede plaats. Ditzelfde Stormvo gels werd overigens al een keer door Wa tervliet bedwongen in een spannende doel puntrijke wedstrijd zodat de return op 29 januari de beslissing wel eens kon bren gen. De Beverwijkers zullen dan echter een geheel ander spelletje moeten spelen dan zij in de laatste ontmoeting tegen Hespa hebben laten zien om een redelijke kans op succes te hebben. Standen: 2e Kl.B: Altius 7-12, Roda 7-11, Woudenberg 7-8, Nieuw Flora 7-7, B.F.C. 7-6, Neptunus 6-4, Amsterdam Zuid 7-0. Se.Kl.C: Stormvogels 6-9, Watervliet 6-8, Arena 7-8, K.C.S. 6-6, Hespa 6-5, Welgele gen 6-5, MIA 7-4. 3e.Kl.D: S.D.O. 7-13, Oranje Nassau 7-11, D.K.V. 6-8, Heems kerk 6-6, D.V.S. 6-4, Desto 7-2, Unitas 7-2. Geopd |wil meer bevoegdheden daar al in december hebben, maar dat heb ik niet gedaan, omdat ik eerst mijn studie wil afmaken.” Eric Griekspoor hoopt in mei van dit jaar zijn studie werktuigbouwkunde aan de IJmond MTS af te ronden. „En trouwens, ik wil Akrides ook niet midden in het seizoen laten zitten.” Ook de ouders van Eric waren niet zo ingenomen met een snelle beslissing. Vader Dirk Griekspoor: „We hebben helemaal geen ervaring met dit soort zaken en een haastig besluit vinden we maar niks”. En alsof de Nederlandse top nog niet genoeg was, kreeg Eric on langs een brief van assistent-coach Ed Leibowitz van de Boston University. „Ja dat is ook weer een beetje gekomen door Bert Kragtwijk. Die had al aanbiedingen gekregen en die heeft denk ik Leibowitz attent op mij gemaakt. Maar ja, verder heb ik nog niets gehoord, dus voorlopig zet ik het maar uit mijn hoofd, want vaak hoor je helemaal niets meer van die gas ten.” Overigens werd deze week bekend dat Bert Kragtwijk het Amsterdamse Delta Lloyd zal ruilen voor het Ameri kaanse universiteitsteam van Marquette University in Milwaukee. Zover is het bij Eric Griekspoor nog lang niet. „Nee hoor, het is alleen bij die ene brief geble ven. Dus voorlopig reken ik nergens op. Eén ding is tot nu toe zeker en dat is dat ik vertrek bij Akrides en de rest wacht ik rustig af. Eerst mijn studie en dan zien we wel weer.” Overigens zou Eric Griekspoor de vierde Nederlandse top- basketballer zijn die naar Amerika zou vertrekken. Naast Bert Kragtwijk gingen Leidenaar Hans van Rooden en Peter de Weijs van Punch reeds eerder naar Ame rika. Van Rooden keert overigens naar Nederland terug. Der Berliner Osta Als Spel en Vriendschap (Tieman-Schaap en De Jong-Wittèrs) ge dacht had revanche te kunnen nemen voor de eerder in deze competitie tegen BOC 1 (Jongbloed-De By en Porck- Noordeman) geleden nederlaag (6-14) dan is het wel van een koude kermis thuis gekomen. Halverwege de ontmoe ting stond het BOC-viertal reeds royaal voor (30-17 in matchpunten) en deed daar na de tafelwisseling nog een flinke schep bovenop (55-27), waardoor in overwin- ningspunten een eindstand werd bereikt van 18-2. Deze nederlaag betekent dat S. en V. (86 punten) vrijwel zeker afscheid gaat nemen van de promotieklasse en dat BOC nog maar enkele punten nodig heeft om het afdelingskampioenschap op zijn naam te schrijven. Het spel dat de formatie van Tieman tentoon spreidde was uitermate zwak. Witters redubbelde twee schoppen van Jongbloed en speelde dit contract maar een down door niet schoppen tien van de tafel weg te spelen wat tot gevolg had dat in de dummy een klaveren kon worden af getroefd. De winst op dit spel ging toch naar BOC, omdat er voor S. en V. een kleinslem erk't

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25