Intensieve tuinbouw leidt tot problemen met de grond VVV-KANTOOR ZES WEKEN GESLOTEN Zangavond in Morgensterkerk Schipbreuk bij Beverwijks Gemengd Koor buurthuis activiteiten V i K r I Afscheid van oberbürgemeister in Neuwied FORUMGESPREK MET DESKUNDIGEN Filiaal Beverwijk neemt taken over Expositie van gehaakte wand- en raamkleden Dagverblijf voor geestelijk gehandicapten Huurders willen weten waar men aan toe is ONGEVALLEN IN BEVERWIJK ■MBH UW BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 JANUARI 1 1 N Verbeteringsplan w WOENSDAG ft- - (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. VVV-voor- zitter Harry ter Horst en informa trice mevrouw Van der Linde stonden dinsdagmiddag tegen drie uur met trieste blik te kijken naar het geblakerde interieur van het,VVV-gebouwtje aan het Julia- naplein. Een korte maar hevige brand richtte maandagnacht voor duizenden guldens schade aan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vanmiddag heeft oberbürgemeister Ludwig Schön van Neuwied afscheid ge nomen van zijn gemeente Niewied. B 1 i bruggebouwer met pensioen Nieuw Juttersoord kan binnen (Van een onzer verslaggeefsters) ,In de voorbije jaren hebben wij ups en Ludwig Schön van Neuwied (Van een medewerker) WV-directeur H. ter Horst en informatrice mevrouw Van der Linden in het zwartgeblakerde VVV-gebouw. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) De brand is waarschijnlijk door kort- ’s Middags opende de 31-jarige chauf feur van een vrachtauto, die zijn wagen langs de Alkmaarseweg had gestald, het portier van de bestuurscabine net op het moment dat een 18-jarige bromfietster uit Castricum de wagen wilde passeren. Het meisje botste tegen het portier, kwam ten val en moest met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis blijven. WIJK AAN ZEE. De bouw van het nieuwe dagverblijf voor oudere geestelijk gehandicapten aan de Relweg tegenover „Heliomare” is zo vlot verlopen, dat het nieuwe „Juttersoord” al eind februari of begin maart in gebruik kan worden genomen. Men is druk bezig aan de afwerking. De eerste steen werd donderdag 5 mei 1977 gelegd door de heer A. van der Laan uit Heemskerk die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de totstandkoming van het oude „Juttersoord" aan de Julianaweg. BEVERWIJK. Door de steeds inten sievere teelt van groenten wordt het voor de kwekers steeds moeilijker om op de zelfde gronden goede produkten te telen. Met allerlei middelen moet geprobeerd worden de kwaliteit van de grond in stand te houden, maar dat wordt wel steeds moeilijkher. Daarom was deze week door de tuinders een aantal deskun digen uitgenodigd om in een soort forum gesprek de problemen te bespreken. De problemen bleken genoeg stof op te leveren voor een langdurige gedachten wisseling. Alle partijen waren het er ten slotte over eens, dat een juiste begeleiding van groot belang is. Gelukkig zijn er nog veel teelten in Ken- nemerland die het goed doen en zorgen voor een ruim gevarieerd aanbod. Het kantoor is zeker anderhalve maand buiten gebruik en in die tijd zal het VVV-kar.toor in het ns-station van Bever wijk de taken van het Wijk aan Zeeër kantoor overnemen. „Wij hebben de PTT gevraagd in ons kaïïtoor van Wijk aan Zee aan antwoordapparaat te plaatsen, die verwijst naar ons Beverwijkse kantoor”, zegt voorzitter Harry Ter Horst, die dins- dagmiddag, direct nadat zijn arbeidstaak bij Hoogovens er op zat, naar het VVV- kantoor ging om samen met mevrouw Van der Linde de chaos te bekijken. Ludwig Schön, door burgemeester Hu bers de bruggebouwer genoemd die te vroeg naar zijn eigen berekening met pen sioen is gegaan, ontving van de gemeente Beverwijk een schilderij van Wijk aan Zee, vervaardigd door kunstschilder Niko Schelvis uit de badplaats. Het jongetje stak met zijn 6-jarig zusje de rijbaan van de Galgenweg over, toen ze na eerst een auto keurig te hebben laten passeren pardoes tegen een tweede auto aanliepen. Het meisje kwam er met de schrik vanaf, maar haar broertje moest met een hersenschudding en een sleutel- beenfractuur naar het ziekenhuis worden overgebracht. BEVERWIJK. De bewoners van de 19 panden in het blok Galgenweg-Grote Houtweg hebben in een brief aan wethou der F. Kaebisch jr. gevraagd volgens welk plan de woningen opgeknapt zullen gaan worden. In mei j.l. hebben de bewoners het voor gestelde renovatieplan afgewezen, waarna de gemeente de huizen tegen gemiddeld 30 a 35.000 te koop aanbood. Het meren deel van de mensen is tegen de leeftijd van 65 jaar en wenste op die leeftijd geen leningen meer aan te gaan en liet de ge meente weten niets voor koop te voelen. Volgens de bewoners laat de gemeente na in de woningen voorzieningen aan te brengen en het groot onderhoud uit te voeren, hetgeen de bewoonbaarheid van de huizen njet ten goede komt. De bewo ners, zo schrijven zij in de brief, willen vóór 10 februari van de wethouder weten volgens welk plan de woningen zullen wor den verbeterd. Heeft men na die datum nog niets gehoord, dan zal men een beroep doen op de huuradviescommissie om tus senbeide te komen. Organist is Roel Bontan en Klaas Boes speelt trompet. Het thema van deze zanga vond is „Com nu met Sangh”. Predikant is ds. L. J. G. IJkel. De zangavond begint om acht uur, maar van drie uur ’s middags af is in de hal van de kerk de uitgebreide lectuurtafel van de Bijbel Kiosk Vereniging aanwezig. Men kan daar pen sortering bijbels, kinderbij bels, dagboeken en andere lectuur rond de bijbel vinden en een grote verscheidenheid in posters en kaarten, zowel voor privége- bruik als voor school- en zondagsschool. I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij drie ongevallen zijn gisteren in Beverwijk een 4-jarig jon getje en een 18-jarige meisje uit Castri cum zodanig gewond geraakt, dat zij in het Rode Kruis Ziekenhuis moesten wor den opgenomen. Wijk aan Duin In het buurthuis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wilgenhof- laan starten binnenkort weer cursussen pottenbakken; één voor beginners en één voor gevorderden, óp respectievelijk de woensdag- en de dinsdagavonden. De cur sus omvat twaalf lessen en de kosten be dragen voor de gehele cursus 55, exclu sief materiaal. Ook zijn er in de komende maanden in dit buurthuis weer naaicursussen voor vol wassenen. Plaats is er alleen nog op de cursussen overdag. Volgens een zelf geko zen patroon kan men onder deskundige leiding de verschillende technieken leren. De cursustijden zijn: dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur en donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Kinderen in de leeftijd van 2'h tot 4 jaar kunnen tijdens de cursu suren gratis worden beziggehouden in de peuterspeelzaal. Voor opgave of informa tie kan men zich wenden tot het buurthuis, Wilgenhoflaan 2c, telefoon 20944. winkel”, zo meent de WV-voorzitter. In een kast is de lamp van het plafond gerukt, waarschijnlijk door de hitte in de draden na de kortsluiting. „Ook ons koffiezetap paraat is stuk”, vertelt mevrouw Van der Linde, die met roet bedekte handen de inspectietocht door het gebouwtje maakt. De bestuursleden van de VW vergader den maandagavond tot ongeveer tien uur. De dames en heren bespeurden niets onge woons. Rond tien voor drie hoorden bewo ners van het aangrenzende huis glasgerin kel en sloegen alarm. 9 De gemeente Beverwijk is eigenaresse van het gebouw. In de vroege ochtenduren was personeel van de dienst Openbare Werken al druk bezig hout voor de ge sprongen winkelruit te slaan. De VW-Wijk aan Zee zal het zo’n zes weken zonder een eigen home moeten doen. Jammer en teleurstellend, zo aan de vooravond van een nieuwe seizoen in de badplaats. De nieuwe folders in het roet zwarte VVV-gebouwtje geven al aan dat men binnenskamers al geruime tijd in het seizoen 1978 leefde. „We gaan gewoon door. Het werk wordt bemoeilijkt, maar onze twee informatrices in Beverwijk zul len het zeker wel redden”, zo vertelde de Het derde ongeval, dat zich rond tien over zes gisteravond op de Breestraat voordeed, kende een gelukkiger afloop. Doordat een 10-jarig knaapje met zijn fiets tegen het verkeer in over het linker- fiétspad reed, moest een 17-jarige brom fietster uit Velsen-Noord plotseling uitwij ken. Bij die manoeuvre werd het meisje door een passerende auto geraakt. Ze liep een gekneusde enkel op, maar mocht na behandeling weer naar huis. Dat biedt nu nog een dagverblijf aan ruim dertig geestelijk gehandicapten, maar dit gebouw is zodanig verouderd dat het niet meer voldoet aan de eisen die tegenwoordig aan zo’n huis mogen en moe ten worden gesteld. Daarom werd tot nieuwbouw besloten en architect E. van Latum uit Alkmaar maakte een ontwerp voor een gebouwen complex dat sterk is aangepast aan het golvend duinlandschap van de omgeving. Dat komt vooral tot uitdrukking in de dagconstructie met verschillende niveaus. Aannemer Lokhorst B.V. gebruikte veel materialen die bestendig zijn tegen de invloed van de zeer nabij gelegen zee. Op de hierbij afgedrukte recente foto is waar schijnlijk nog een stukje van de zee te zien. Centraal in het gebouwencomplex lig gen de vijf groepsruimten, de twee hand- vaardigheidszalen en een sportzaal. Deze zalen staan in verbinding met de centraal BEVERWIJK Van 9 februari tot 1 maart gaat mevrouw M. Hoekstra uit de Beverwijkse Hyacintenlaan haar kunst zinnig gehaakte wandkleden en raamkle den exposeren in „De Nieuwe Slof”. Het is bemanning van een gewaarschuwde poli- tie-surveillance auto slaagde er met be- htïlp van een brandblusser in het vuur in te perken. De brandweer zorgde voor de rest. Het gehele kantoor is zwart aangeslagen door het roet. „Er zal een schoonmaakbe drijf aan te pas moeten komen om alle vertrekken op te knappen. Daarna kan de timmerman de zaak herstellen en de schil der de zaak afmaken. Maar voor de elek tricien is er ook heel wat werk aan de downs gekend, de vriendschappelijke be trekkingen zijn ter discussie gesteld men heeft gevraagd naar de zin ervan, maar desondanks is de verbindingsweg geble ven. Ik geloof dat de oorzaak hiervan is Schön is een bruggebouwer geweest, die hoopte dat de vriendschappelijke betrek kingen zich niet zouden beperken tot con tacten tussen de beide gemeentebesturen, maar dat ook en vooral de burgers van onze beide steden door hun onderlinge contacten de vriendschappelijke betrek king zouden gaan verdiepen, aldus burge meester Hubers, die niet verheelde even in te gaan op de nieuwe ontstane partner- schaftsituatie. Dit forum stond onder leiding van ir. A. J. Vijverberg, rijkstuinbouwconsulent voor Aalsmeer-Utrecht en verder maakten er deel van uit dr. ir. L. Braveboer van het Proefstation Naaldwijk, de heer K. Schoon van de Keuringsdienst voor waren uit Alkmaar en de heer J. Vendel, assisent- rijkstuinbouwconsulent uit Katwijk. In zijn speech noemde burgemeester Hu bers zijn college „een man, die op beschei den maar vastberaden wijze leiding wist te geven aan de ontwikkeling van het tussen Neuwied en Beverwijk gesloten vriendschapsverdrag. De funadamenten waren door anderen gelegd; de heiers en metselaars die voor heen op de steigers stonden hadden hun werk gedaan. Hij bleek een ware bruggebouwer te zijn met aan de overzijde zijn vriend en collega wijlen burgemeester Bruinsma”. op de begane grond gelegen hal en patio, die als ontmoetingsplaats van staf en ge handicapten. Op de eerste etage bevinden zich de vergaderkamers. Veertig pupillen kunnen hier overdag verblijven en onder leiding van een deskundige staf tot velerlei activi teiten komen. Voor zover zij om allerlei redenen 's avonds niet naar huis kunnen is er met ingang van deze week de mogelijkheid om te wonen in het gloednieuwe gezinsvervan gende tehuis op de hoek van de Tappen beekstraat en de Meeuwenweg in Wijk aan Zee dat vandaat wordt betrokken. De offi ciële opening vindt op een later tijdstip plaats, maar vanaf vandaag worden de eerste bewoners ontvangen. Dat tehuis ressorteert niet onder de Stichting Dagverblijven die het nieuwe ,;Jutteroord” bouwt, maar er bestaan over en weer nauwe relaties. Hoogeboom en de raadsleden mr. P. Schipperus, drs. A. Eiff en J. van Dijk. Betrekkelijk kort na de grondlegging van de partnerschap tussen de steden Be verwijk en Neuwied werd hij in mei 1964 burgemeester van de stad aan de Rijn, j gelegen tussen Bonn en Koblenz. Schön is altijd een ferm voorstander geweest van j de partnerschap en verhevigde de vriendschap tussen de steden. Onder leiding van burgemeester A. Hu bers vertrok vanmorgen een deputatie van B. en W. en de raad naar Neuwied om het afscheid van Ludwig Schön, die om ge zondheidsredenen zijn ambt heeft neerge legd, bij te wonen. De deputatie bestond uit burgemeester Hubers, wethouder A. gelegen in de langzaam maar zeker ge groeide vriendschapbanden tussen indivi duele burgers van Neuwied en Beverwijk en de hartelijkheid waarmee wij telkens opnieuw elkaar ontvangen. Neuwied en Beverwijk gaan samen verder, zoekend naar een nieuwe vorm van contact”. Ir. Vijverberg bracht in een inleiding naar voren dat oogstzekerheid voor de tuinder een belangrijke voorwaarde is. Ir. Braveboer gaf een uiteenzetting over wat er nu eigenlijk met de gronden in dit rayon aan de hand is. Hij ging daarbij in op de problemen van de glaskwekers als die van de koude grond. De tuinder gaat steeds intensiever telen en er staan hem veel goedgekeurde bestrijdingsmiddelen ten dienste, maar deze dienen wel met mate en op de juiste tijd te worden benut. Moeder natuur laat zich niet om de tuin leiden en vele bestrijdingsmiddelen helpen niet meer. De tuinder komt dan voor het pro bleem te staan dat slechte produkten geen goede prijs halen. Spuit hij te zwaar of te laat dgn keurt de keuringsdienst zijn pro dukten af. Bij grondontsmetting, vooral toegepast door de telers van-peen, blijven schadelijke stoffen te lang in de grond achter en deze moet worden uitgespoeld met veel water. (Van een onze verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijkse Katholiek Gemengd Koor heeft zich voor het op dinsdag 24 januari in de Vredevorstkerk te geven concert geen gemakkelijke taak gesteld, en mag dan ook een uitverkocht huis verwachten. Voor de pauze wordt de Messe So- linelle van Ch. Gounod uitgevoerd en na de pauze de bekende humoristische cantate „De Schipbreuk” van Joh. Wa- genaar. De muzikale ondersteuning wordt ge geven door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest en als solisten treden op Nelly v.d. Spek, sopraan, Gerard Honig, tenor, Henk van de Brink, bas en Miep van Luin aan de vleugel. „De Schipbreuk” wordt een muzikaal spektakel waarvoor het orkest de slag en storminstrumenten in stelling brengt. De toegangskaarten zijn tevens tekst boekjes met het episch gedicht van „De Schoolmeester”, dat door Joh. Wage- naar tot een humoristische cantate is verwerkt die koor, orkest en solisten grote mogelijkheden biedt om een breed publiek te boeien. Na de proloog „Oost West Thuis Bést” wordt in de inleiding de relatieve nietigheid der dartele mensheid tegenover indru kwekkende natuurtonelen geschilderd. In het tweede deel komen „de tedere bezorgdheid van de kapitein voor zijn passagiers en de klimmende angst van die passagiers bij het naderen van de storm aan de orde. Dan volgt de schip breuk, het bereiken van een onbe woond eiland en het zingen van de quadrille in „onbewoonde taal”. ir De dakconstructie van het gebouwencom plex is met niveauver schillen aangepast aan het omringende duin landschap. Ludwig Schön twee maanden worden betrokken (Van een onzér verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Bijbel Kiosk Vere niging houdt op dinsdag 7 februari een zangavond in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan 2. De bekende zanger Cor Niessen zingt enkele oude en nieuwe liederen en verder wordt medewerking verleend door de chr. gemengde zangvere niging „Oosterwijk-Meerestein” onder leiding van Frans Kocx. d

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9