Start competitie tafeltennis VIJF DOELPUNTEN JAN 1 SIERAAD VOOR IJMOND een lastige opgave On MEISJES-B VAN DEM ERG STERK geslaagd Fraaie resultaten atleten tijdens tweede cross-strijd Roeisters van Spaarne zorgden Verdiende voor verrassing zege van Heemskerk Las Coldrex Drie Rapidity- spelers in achtkampen Zwemdriekamp in Zandvoort Rapidity staat voor I A w 1 Coldrex Hoestsiroop De nieuwe hoestsiroop van vertrouwde komaf. Periode-kampioen nog niet bekend I I ■F 20 SPORT 19 7 8 JANUARI DINSDAG 1 7 D I b (Van onze sportredactie) I Bestrijdt hoest effectief. burg, dat in de middenmoot ver toeft. Hoesten dient om het slijm dat in onze lucht wegen wordt afgescheiden te verwijderen. Wanneer wij echter verkouden zijn gaat de hoestprikkel, die het hoesten stimuleert, voort zonder dat dit hoesten nog langer deze nuttige werking heeft De werkzame stof Noscapine in Coldrex Hoestsiroop onderdrukt deze overmatige hoestprikkel en verlicht daardoor het hoesten. Coldrex Hoestsiroop is zowel geschikt voor kinderen vanaf zes jaar als volwassenen. Elke verpakking bevat een maatlepel voor de juiste dosering. IJMOND. IJmond ’73 heeft zich door een 7-2 overwinning op Heyne definitief gemeld voor de race om het kampioenschap. Ca rillon boekte een 2-5 overwin ning op het onderaan staande Sport Schoone. Kleine Beurs uit Hillegom nam voorlopig de leiding over van Verhorst Boys. De ploeg won gisteravond in Hil legom met 4-0 van Groot/Assum- 2 ’W iffii -a- VX. g fj coldrex I 'l Wim Hartog: eerste team 1 I I Volleybaltopper eindigde gelijk Ton van der Helm: achtkampen (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) posities eervolle Happel 4 strijd over de 3000 m. Zij klasseerde zich als vijfde in 12.23,- sec. Thecla Weel werd zevende en Jo Bleeker zag haar inspannin gen voor het ploegenklassement beloond met de 19e plaats. Bij de senioren was Leen Strijker van Suomi de beste atleet uit de IJmond. Op de 8000 m. werd hij 22e in precies 27 minu ten. Verdere klasseringen waren: 30. Jan v. d. Acker (Suomi) 29.20,- sec. 31. Ben de Vries (Suomi) 29.30,- sec. 39. Johan van Ikelen (Suomi). 40. Rein Scheringa (DEM). 42. Ser van Vuuren (DEM). 52. Frans van der Kolk (Suomi). geweld, maar profiteerde in de slotfase toch goed van twee onzorgvuldigheid) es bij IJmond. In de tweede klasse D zegevierde FC Schaaper al met 4-2 over FC Luyckx. Binnen twee minuten stond FC Schaaper al met 2-0 achter, maar de ploeg heeft zich door deze tegenslag niet laten weer houden om via Aad Schaaper (3x) en Jan Schaaper alsnog de winst naar zich toe te trekken. De gebroeders Sneek- es waren afwezig bij FC Schaaper. De ploeg bezet momenteel een gedeelde tweede plaats achter Noord End. De eerste wedstrijd gaat al direct tegen een andere vertegenwoordiger van de af deling Kennemerland. Polec Detachering 2 komt komende zaterdag naar de Rapidi- ty-speelzaal. Kort geleden wist Rapidity deze ploeg in de bekerstrijd met een iets zwakkeren samenstelling nog te koppen, zodat kans op winst niet uitgesloten mag (Van onze volleybalmedewerker) I1AAK1.E J11JMOM) De strijd aan de top van de eerste klas volleybal tussen Heemstede en Allides 3 eindigde in de worden geacht. In de groep van Rapidity zijn voorts ingedeeld Tempo Team 2 uit Amsterdam, dat uit een arsenaal van goe de spelers kan putten. Voorts St. Ho- ger/TSB uit Rijswijk, een sterke combina tie van Treffers uit Roelofsarendsveen en het standaardteam van The Victory uit Weesp. Rapidity 2 komt weer uit in de promotie- overgangsklasse met de spelers Gerrit Eveleens, Ruud Blokhuizen en Paul van der Kolk. Deze ploeg treedt in de eerste thuiswedstrijd aan tegen TRS uit Amers foort. De overige ploegen zijn hier Combi uit Krommenie, geen onbekende voor de Beverwijkse vereniging, het studenten team van US uit Amsterdam, Vrienden schaar 3 uit Gouda en Quick 32 4 uit Hilversum. Ook Rapidity 2 kan na de goe de eerste competitie in dit seizoen met enige vertrouwen aan de tweede ronde beginnen. Polec Detachering 1, dat is teruggevallen in de promotie hoofdklasse zal het moeten opnemen tegen Victory 55 uit Volendam in de eerste wedstrijd. De andere tegenstan ders zijn: Scylla 3, TSO, VEV en Mizu SCO 2. TYBB en Nieuw Vennep zijn samen ingedeeld in de promotie overgangsklasse met Victory 55 2, Treffers 3 uit Bovenkar spel, Dito en NBM/VDO. 4. Beijneshal na een fraaie wedstrijd in een 2-2 gelijkspel. Door dit resultaat is de strijd om het periodekampioenschap nog niet beslist. VCIJ 2 en de Blinkert ont moeten elkaar woensdag en de andere gegadigde Spaarne 2 moet zaterdagavond naar Zandvoort om daar Sporting te be strijden. Spanning dus te over. Zo won Menno tweede categorie. Ernst mogelij HEEMSKERK. Het eerste team van de badmintonvereniging Heemskerk won dit weekeinde verdiend van het Amster damse Minerva 2. Hans Gietelink maakte korte metten met R. Sieuwerts (15-8 en 15-0) en ook Theo Mulder wees R. Blan kenzee gedecideerd terug: 15-0,15-2. Mari an Neeft moest haar meerdere erkennen in M. Bakker (11-0, 11-0), maar Henny Kosters bracht een 3-1 voorsprong op pa pier door overtuigend V. Koevoet te vers laan (11-0, 11-7). ZEIS januari zaterda om fina name! ij betaald Bond: maanda KNVB- Oostem genodig wissele: Nederla wereld! tinië. D kan Wie doo had kra heb ten gen par van bed dui |ji|. In de hoogste klasse, de groep van spe lers, die uitkomen in de landelijke klassen, zijn door de keuzecommissie drie spelers van Rapidity aangewezen. Frans Schram, Ton van der Helm en Gerrit Eveleens zullen op 5 maart in Akersloot in actie komen tegen de Polec-spelers Laddy Pro- rok, Jos Hopstaken, Fred van Oostenrijk en Gé Busé, terwijl voorts Bert van Brug gen van TYBB zal uitkomen. In de tweede klasse is bij de heren Siegfried Michelfel- der van Rapidity ingedeeld met de DOKO- speler Ben Plooy en Rens Boontjes van VTC. Een week eerder verschijnen de la gere klassen achter de tafel en hier is John van Kempen van CSV gekozen met de spelers van Meertreffers Jan Kerssens en Henk van Veen. Ook Ton van Lint (Rapidi ty) behoort bij de beste acht spelers in deze klasse. In de vierde klasse komt Piet van der Ar (DOKO) uit met onder anderen Han Klein Schiphorst van CSV. In de vijfde klasse is P. Gerritsen de representant uit de IJmond. Gerritsen is lid van „Heems kerk”. Bij de dames behoort Annie van Opzee- land tot de zes deelnemers in de hoogste groep. De andere speelsters van Heems kerk, Gré Winder en Tiny van der Kolk, zijn ingedeeld bij de reserves. Overige gekozenen zijn: dames, 3e klasse: G. Zuiderwijk en A. Verhagen van Rapidity, H. Jonkman en A. Koster van VTC. 4e klasse: T. Duineveld, S. Bart, A. Veer kamp, M. v.d. Does (allen van VTC). Junio ren: le klasse: G. Visser (Fusia). 2e klasse: F. Admiraal en R. de Vries (Uitgeest). 3e klasse: J. Rumping, G. Schuijt, H. Sweren en A. Homminga van Rapidity, R. de Ko- ning van DOKO, D. Bos en R. Blauw van CSV. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. Voor de tweede landelijke tafeltenniscompetitie in dit seizoen zijn de nodige voorbereidingen getroffen. De hoofdcompetitieleider heeft de indelin gen voor de nationale competitie gereed en volgende week zullen de eerste wed strijden worden gespeeld. De ploeg van Rapidity, die uit de promotie overgangs klasse is gepromoveerd naar de over gangsklasse, zal alles in het werk moeten stellen om haar plaats minstens voor een speelseizoen te consolideren. Dikwijls valt er nog wel enige klasseverschil te constateren in een hogere indeling, het geen Rapidity in de afgelopen jaren trou wens al eens meer heeft ondervonden. Toch zal de Beverwijkse formatie met Ton van der Helm, Frans Schram en Wim Hartog alles in het werk stellen om een goed figuur te slaan. Spannend was de strijd bij de veteranen. De winnaar van de eerste cross, Klaas Ebbeling van Suomi, moest in Amsterdam zijn meerdere erkennen in Arie Garstman van DEM. Deze wist op de sintelbaan zijn sterke mededinger te passeren en te win nen in de tijd van 29.07,2 sec. over circa 8000 meter. Klaas Ebbeling kwam in 29.08,6 sec. over de eindstreep. Beide lo pers delen in het klassement nu de eerste plaats, zodat de derde en laatste cross hier de beslissing zal moeten brengen. Gezinus Heyink van DEM werd op keurige wijze vierde in 29.54,- sec. Verdere plaatsen 7. W. Kok, Suomi. 8. Gerard Suanet, DEM. 9. Jan van Vuuren, DEM. 11. Eddy Schik, Suomi. Beide ploegen verschenen uitermate nerveus aan de start, een nervositeit die zich vooral uitte in onnodige technische fouten. Gaandeweg de eerste set kreeg Allides het initiatief in handen. Bij een 12- 10 voorsprong maakte de jeugdige Allides- ploeg echter volgens de scheidsrechter driemaal een penetratiefout en dat veroor zaakte zoveel onzekerheid bij Allides dat Heemstede met 13-15 toesloeg. In de twee de en derde set waren het de aanvalsvaria- ties van Allides die de doorslag gaven. Heemstede moest zich lange tijd tot verde digen beperken, deed dat uitstekend en dat gaf de wedstrijd een levendig beeld. Nadat Allides via een 12-7 achterstand toch met 16-14 de tweede set pakte, liet het in de derde set schitterend volleybal zien. Met 15-6 werd Heemstede toen terugge drongen. In de laatste set zette dit spel- beeld zich door. Allides nam een 7-2 voor sprong waarna de mentale druk voor de Allides-ploeg te groot werd. In plaats van het initiatief via de harde aanval te houden werden er te veel plaats ballen gegeven en kon Heemstede (dat in Hans van Beekum en Jan Philippo twee ervaren spelers heeft) terugkomen. Na een enerverend slotstuk was het Heemstede dat de set uit maakte. Met 15-11 werd het 2-2. Bij d technisc Happel trainers Rijvèrs en Van Jacobs tinsky klaarde verlenei voorber Nu he gaat, za ri een w buitenk clubs ir wedstri, Hans 1 10.000 1 team v« menges Pers. Een van Or; tegen I: Voorts op 5 ap uitnodig Frankri Tunesië daaraai Israël v Op 21 elftal et Polen, 1 steld Vc zullen i spelers wedstri (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Na de fraaie resultaten in de eerste wedstrijd hebben atleten van DEM en Suomi ook in de tweede wed strijd van de crosscompetitie van het dis trict West I uitstekende klasseringen in de diverse groepen behaald. Vooral bij de meisjes B waren het de DEM-atletes, die een ware hegemonie ten toon spreidden aan de finish op het sportpark Ookmeer in Amsterdam. Bij de veteranen werd felle strijd geleverd tussen atleten van DEM en Suomi, welke ditmaal in het voordeel van Arie Garstman (DEM) werd beslist. De drie eerste plaatsen bij de B-meisjes waren voor DEM. Simone Herlaar was nu de snelste. Zij legde de afstand van 2000 m. af in de tijd van 7.18,6 sec. Marie José Dam kon zich als tweede plaatsen en zij toonde zich al weer veel sterker dan in de eerste wedstrijd. Josefien Niesten, die vo rige keer met de overwinning naar huis ging, eindigde op de derde plaats in 7.23,9 sec. Ook Lia Bleeker wist met haar tijd van 8.02,- sec. als zevende zich goed te plaatsen. Bij de A-meisjes, die 3000 m. moesten afleggen, was Anja Weert de bes te DEM-atlete met een zevende plaats in 13.29,8 sec. Ingrid Dam ging als negende in 14.16,- sec. door de finish. Bij de dames liep Charlotte Loogman een beste wed- Ook de beide gemengde dubbels gingen naar de Heemskerkse formatie, zodat de zege veilig werd gesteld. Hans Gietelink en Theo Mulder wonnen hierna nog een he ren dubbel (15-2, 15-10). De Amsterdamse dames zorgden voor het tweede wedstrijd- punt door de damesdubbel te winnen (15-9, 17-14). Heemskerk heeft door deze zege kans op promotie behouden. Overige uitslagen: Heemskerk 3-Dorus Rijkers 2 6-2, Heemskerk 2-Velsen 6 8-0, Heemskerk 4-Hoornse BV 4 8-0, Heems kerk 5-Haarlem 7 6-2, Heemskerk 6-Diemen 2 2-6, Heemskerk 7-Gouwzee 5-3, Heemskerk 8-Haarlem 9 8-0, Heemskerk 9-Zaanstad 5 7-1, Heemskerk jeugd-Haar- lem jeugd 5-3, Heemskerk pupillen-Zee- macht pupillen 4-4. Velthuys in de skif de In de overnaadse vier klasseerden Matthijs Leffelaar, Bart Heid- weiller, Hans Kuhlemayer en Peter Ross zich als eerste, vlak voor de andere Spaar- ne-combinatie, terwijl ook in de dubbel- vier een Spaarne-ploeg aan kop ging. Hier waren Adriaan Ris, Robert Jan de Vries, Ivo van Schaik en Ronald van der Zee een andere Spaarne-combinatie te vlug af. De Spaame-meisjes waren verder voor al in de dubbel-vieren succesvol. In de hoogste categorie dongen maar liefst drie Spaarneploegen mee, en zij bezetten ach tereenvolgens de tweede, derde en vierde plaats. De tweede plaats was hier voor Feijna van der Voorst Vader, Henriette van Ettekhoven, Petra Zonneveld en Fre- derieke van de Wolk. Van de IJmuidense roeivereniging „De Stem” deden dit sei zoen maar een zeer gering aantal ploegen mee, die niet in de prijzen vielen. Begin volgende maand wordt opnieuw gestart met een serie van vier wedstrijden. Bij nationale indoor-wedstrijden in Gro ningen heeft Hans van der Pal van DEM kans gezien zijn indoor-clubrecord op het nummer polsstok-hoogspringen met 10 cm. te verbeteren. De veelzijdige DEM- man wist in de Martinihal een hoogte te halen van 4.20 m., waarmee hij op de vierde plaats beslag wist te leggen. Op de 50 m. horden kwam hij in de finale. Hij eindigde als vijfde in de snelle tijd van 7,5 sec. Sjaak Ooteman liep op dit nummer in de serie 7,9 sec. Bij het polsstokhoogsprin gen boekte hij met 3,20 m. een persoonlijk record. In Utrecht bracht Lia Bleeker (DEM) het bij indoorwedstrijden op de 50 m. horden tot een clubrecord. In de halve finale liet zij al 8.1 sec. voor haar note ren. In de finale ging het nog sneller en met een tijd van 7,9 sec. werd zij in dezelfde tijd als de winnares tweede. Het oude record stond op naam van Roelie Bloemendaal met 8,2 sec. Martha Fol- kerts liep in de serie van dit nummer ook al 8,1 sec. In de halve finale ging het niet geheel naar wens en met 8,7 sec. werd zij uitgeschakeld. Bij het kogelstoten werd Saskia Bredeveld derde met 10,34 m., di rect gevolgd door Lia Bleeker, die tot 10,32 m. kwam. Bij het hoogspringen wist Lia Bleeker met 1,45 m. als derde te ein digen. VLA? blijft n Vlaardi uitstékt voor he hg conl raad pi twee ja r visieclu bet we: ronder jaar me jLr 'te Ir en lam ïllllllllll (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. Voor de jaarlijkse acht- en zeskampen van de afdeling Kennemer land, de strijd tussen de beste spelers en speelsters uit de diverse klasse, zijn veel leden van de tafeltennisvereniging uit de IJmond gekozen. Hllllllllllll •-.a:..,...:... Vwr nlWMIOiM tfi AMSTERDAM. Tijdens de afgelopen maanden verroerde regionale wedstrijden hebben de jonge Spaarne-roeisters Anne- lies Smit en Els Sturm voor een verras- I sing gezorgd door in de hoogste categorie als eerste te eindigen, boven anderen, dik wijls zeer gerenommeerde tweeën. Zij wonnen alle totnogtoe gehouden wed strijden, inclusief de gisteren in Amster dam als laatste van een serie van vier veroeide. Na afloop daarvan werd het totaalklassement opgemaakt, waarin be halve de al genoemde twee ook andere Spaarne-pioegen innamen. W» <te Jofttwegtc gr rrtwtj (ten m Ut hotrt flitrt «m <Ji! tt vtrwijnww' tte 'wwtiriidttf echter vooHjaaftOWi wvoer oehoe»» r>i« MftiOewertonfl heeft CoWrex hoestsroop wr> bij benandeknc van OeM taart «tVG0®6$9 Met een hard schot passeert een van de aanvallers van Sport Schoone de verdediging van Carillon, dat evenwel met 5-2 zou winnen. HAARLEM. Tijdens een zwem driekamp in Zandvoort bleek dat de Haarlemse zwemvereniging Njord’59 hard aan het werk is om ook met een geheel nieuwe trainingsgroep aan de weg te timmeren. De driekamp, met VZV uit IJmuiden en ZZ&PC uit Zandvoort bracht de Haarlemse club diverse over winningen. Bij de meisjes onder 10 jaar boekte Pe tra Hillenius een overwinning op de 100 meter schoolslag in de zeer goede tijd van 1.46.8. Clubgenote Babette van Loon werd tweede in 1.58.1. Bij de jongens op hetzelfde nummer bereikte Nico Wempe een goede tweede plaats in 1.56.4. Ingrid Stam legde beslag op een tweede plaats op de 100 meter rugslag voor meis jes onder 14 jaar in 1.25.9. Ernst Derks werd bij de jongens op hetzelfde onderdeel eerste in 1.24.8. Op de 100 meter schoolslag voor jongens onder de 12 jaar eindigde Adrie Lindeman als eerste in 1.40.7. Ernst Derks behaalde zijn tweede over winning. Ditmaal zegevierde hij op de 100 meter vrije slag in 1.15.7, Henk Bouwens werd hier tweede in 1.18.5. Op de 100 meter rugslag voor jongens onder 16 jaar legde Remco Wildschut be slag op de eerste plaats in 1.16.6. Eerder was hij al tweede geworden op de 100 meter vrije slag in 1.07.7. Voor de A-selek- tie waren er ook enkele nummers zij het buiten mededinging. Ria Willemse werd eerste op de 100 meter schoolslag in 1.19.2. Marjolein Phaff werd verrassend tweede in 1.22.6, nadat Linda Boekelaar in 1.22.5 werd gediskwalificeerd. Bij de heren werd Ron Phaff eerste in 1.18.5. Ook Arnoud Cornet kwam met 1.19.2 goed voor de dag, maar moest gediskwalificeerd worden. Op de 100 meter vrije slag werd Chiny Kok eerste in 1.03.6. Hedda Verdam werd twee de in 1.04.5 gevolgd door Marjolein Phaff in 1.04.8. De beide estafette nummers wer den eenvoudig door de Haarlemse club gewonnen. Voor VZV bereikte Claudia Burger op de 100 meter schoolslag voor meisjes on der 10 jaar een derde plaats in 2.06.1. Ook een derde plaats was er voor Marco Hart in 2.07.2. Robert Ringersma werd tweede op de 100 meter vrije slag voor jongens onder 12 jaar in 1.14.5. Bij de meisjes onder 16 jaar op de 100 meter vrije slag werden Martine Vos en Yvonne Roozekrans resp. tweede in 1.16.4 en derde in 1.21.0. Op de 100 meter schoolslag voor heren werd Albert Krab derde in 1.27.6. Bij de jongens onder 10 jaar op de 50 meter vrije slag werden Marco Hart tweede in 48.9 en Peter Heinz Maassen van de Brink derde in 51.8. Freek Best werd derde op de 100 meter vrije slag jongens onder 14 jaar in 1.26.5. Carla van Rosmalen in 1.25.2 en Yvonne Roozenkrans in 1.26.0 werden resp. tweede en derde op de 100 meter rugslag voor meisjes onder 16 jaar. Tenslotte werd de club uit IJmuiden tweede op de heren estafette. Deze wedstrijden maakten tevens dui delijk dat het met name voor de tweede garnituur goed is meer van dit soort initiatieven te nemen. IJmond ’73-Heyne 7-2: Jan Sieraad was de grote held bij IJmond ’73 door maar liefst vijf doelpunten voor zijn rekening te nemen. IJmond, dat na de rust nog werd verzwakt door het uitvallen van Ron Baan (enkelblessure), had geen en kele moeite met Heyne. Bij de rust had den de IJmuidenaren al een 4-0 voor sprong genomen. De overige twee tref fers van IJmond kwamen op naam van Frans van tier Horst. Heyne kon geen enkele vuist maken tegen het IJmuidense te L Mts» S' S.MatdMc ■v--. «hoest''

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 20