Kok: Kamerleden Installatie zestien nieuwe kamerleden ur Fo Sti Pretparkplan voor Parkhaven Regering wil discussie Rotterdam met Kamer over Almelo Man zat onschuldig in voorarrest: twintig mille schadevergoeding Wapenzoekactie in Numansdorp voor en dan dit noq Stappen tegen Chili’ Sterke groei van avondonderwijs overdag op bres voor Sahelessy uit PO1 Weinig verandering NA MOORD OP VERLOOFDE PVDA EN CDA: ST/ AAI WE D I f Been Het CNV Slecht gevallen Blunder Consumenten Garantie Rendement Overheidspersoneel 9 Land- en tuinbouw Grote ondernemers (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De vakcentrales FNV en CNV hebben zich kritisch uitgelaten over de regeringsverklaring. De FNV zegt zelfs dat het wantrouwen dat men had ten aanzien van het regeerakkoord door de regeringsverklaring niet is weggenomen, doch eerder is versterkt. Het CNV zegt dat de regeringsverklaring weinig houvast biedt voor het in de komende jaren te voeren beleid. Beide vakcentrales hekelen dan ook de vaagheid, of „de mist”, zoals Wim Kok het uitdrukte. Midden- en kleinbedrijf Hoorzittingen Ongeval Oefening Illegale koffie Hoger personeel LC tieve aant teruj de tc Brits rege: van I max Lockheedaffaire Beschuldiging Fietsroute BINNEN- EN BUITENLAND Kritiek van vakbeweging op regeringsverklaring Voorzitter Kok (rechts) en vice-voorzitter Spit van de FNV het weef (Van Weersvooruitzichten voor donderdag: WEERRAPPORTEN zzo zzo De grote werkgeversorganisaties daar entegen benaderen het kabinet positief, doch zeggen wel dat er nog een aantal vraagpunten is. De organisaties van het midden- en kleinbedrijf constateren ook goede voornemens, doch missen de con cretisering daarvan. Het Landbouwschap daarentegen heeft de verklaring van het kabinet met instemming begroet, vooral omdat ruime aandacht is besteed aan de land- en tuinbouwsector. Aantal uren zon 0 tot 3. Minimum temperatuur omstreeks 0 graden Maximum temperatuur om- streeks 4 graden. Kans op een droge periode Vah 16 11 10 3 Kamer de regering zal dwingen concreet te zijn", aldus Kok, Het Koninklijk Nederlands Onderne mers Verbond constateert ,,veel goede voornemens", maar zegt dat de regerings verklaring niet veel meer inzicht biedt dan het eerder gepubliceerde regeerakkoord. De vraag is, wat van deze voornemens kan worden uitgevoerd. Omdat veel concrete gegevens ontbreken, is het voor organisa ties niet gemakkelijk hun bijdrage aan het sociaal-economisch overleg te leveren In de regeringsverklaring wordt de pro blematiek gemist van het minimumloon en het al dan niet doorgaan van subsidie daarvoor. Wat het onderwijs betreft, man keert het aan aandacht voor beroepson derwijs en ondernemersopleidingen De btw-verhoging voor aardgas lijkt wel door te gaan, wat het KNOV betreurt met het oog op de loononderhandelingen in de bedrijfstakken. Het Nederlands Christelijk Onderne mers Verbond vindt dat alle zeilen moeten worden bijgezet om het nu al jaren onder de, nullijn zittende ondernemersinkomen weer op het vereiste peil te brengen. Het CNV is verheugd over de verzeke ring dat de sociale minima niet zullen worden aangetast, maar vraagt zich nog steeds af of hierdoor inderdaad wordt gegarandeerd dat de sociale minima wel- vaartsvast zullen blijven. Een duidelijke uitspraak is gewenst, omdat hierover nog steeds twijfel bestaat, aldus het CNV. Konsumenten Kontakt mist in de rege ringsverklaring, evenals in het regeerak koord CDA-VVD, een verwijzing naar de kwestie van het consumptiebeleid. Over een dergelijk beleid kwam nog tijdens het kabinet-Den Uyl een nota gereed en KK vraagt zich af wat het kabinet-Van Agt met deze nota zal doen. „Magerder kan het niet”, zegt de Consu menten bond, die aan de hand van deze verklaring geheel in het duister tast over wat er op consumentengebied gaat gebeu ren Er staat niets in oyer versterking van het consumentenbeleid, wat toch hard no dig is. „De woorden zijn hoopgevend. Op de daden zal het aankomen", zegt het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen in een eerste reactie op de regeringsverkla ring. „Deze laat een evenwichtig en realis tisch geluid horen over de problemen van het beleid voor de komende jaren", aldus het VNO. Het VNO is wel van mening dat het kabinet meer haast moet maken met de invulling van het financiële en sociaal- economische beleid op middenlange ter mijn dan uit de regeringsverklaring valt op te maken Verantwoordelijkheid dragen voor ei gen en eikaars welzijn. Deze uitspraak m de regeringsverklaring spreekt het Neder- „De regeringsverklaring spreekt daar over in nuchtere, maar soms ook nogal vage bewoordingen. De visie op de rich ting waarin verantwoordelijkheden zich dienen te ontwikkelen, is echter onvol doende uitgewerkt. De regering mag niet te lang wachten met het nemen van beslis singen die het kader scheppen om de drin gende problemen op te lossen. Herstel van de rendementen en terugdringing van de Na de arrestatie van een buurman van het slachtoffer, een naar zijn land uitgewe ken Oostenrijker, die de misdaad bekende, is Van Ree vrijgelaten De president van de Bredase rechtbank, mr. C van der Plas heeft, beslissend ovei de gevraagde vergoeding van de rechtsbij stand (tot een bedrag van 13.700 gulden), een bedrag van 10.500 gulden toegewezen. Uit de brief blijkt, dat minister Dui senberg (Financiën) reeds op 17 novem ber jongstleden aan de Nederlandse Credietverzekering Maatschappij een exportkredietgarantie heeft toegezegd in verband met de voorgenomen lever- ingen van Urenco aan Brazilië. Dit ge beurde om te voorkomen dat een alter natief financieringsschema, waaraan het Nederlandse bedrijfsleven niet zou deelnemen, in werking zou treden. Volgens de brief was langer uitstel feitelijk niet meer mogelijk Beide be windslieden zeggen dat nu het tijdstip is gekomen dat op korte termijn met de uitbreiding te Almelo een begin moet DEN HAAG (ANP). De ministers van Aardenne (Economische Zaken) en Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) hebben de Tweede Kamer meegedeeld dat zij „gaarne" met de Kamer in discussie willen treden over de uitbreiding van het ultra-centrifuge project en over de uitbreiding van de Urenco-installatie in Almelo. De Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening zal de komende weken op zes tien plaatsen in het land hoorzittingen hou den over de nota Landelijke Gebieden. Deze nota, die de beleidsvoornemens van de regering bevat, werd in maart vorig jaar uitgebracht en doorloopt nu de proce dure voor planologische kernbeslissingen. Dat betekent o.m. dat iedereen zijn mening over de beleidsvoornemens kenbaar kan maken. De politie in Almelo is begonnen met het versturen van vragenformulieren aan de ruim vijfduizend mannen in Almelo die tussen 25 en 35 jaar oud zijn. Zij hoopt er zo achter te komen of er in de leeftijds groep in Almelo mannen worden vermist. De enquête is een nieuwe poging om het raadsel van het gevonden been te ontrafe len. Eind november werd langs de spoor lijn in Almelo een onderbeen gevonden. Tot dusver is over het been niets anders bekend dan dat het van een levend li chaam moet zijn afgerukt. De twaalfjarige P. Voncken uit het Lim burgse Beek is gisteravond in een zieken huis in Geleen overleden aan de verwon dingen die hij eerder op de dag had opgelo pen bij een ongeval in zijn woonplaats. De jongen was bij het oversteken aangereden door een auto. Een eskader van de Koninklijke Marine is gisteren uit Den Helder vertrokken voor een oefenreis in internationaal en natio naal verband op de Atlantische Oceaan. Bij de reis zal ook het Caribisch gebied worden aangedaan. De reis gaat een maand of vier duren. De TH in Eindhoven kampt met een toenemend aantal illegale koffiezetters. Hoewel het formeel verboden is, zetten steeds meer medewerkers zelf hun bakje troost in een van huis meegebracht kof fiezetapparaat. Vooral een prijsstijging van de kantinekoffie met meer dan 50 pet. heeft het aantal stiekeme koffiezetters sterk doen toenemen. Dat heeft weer tot gevolg dat de rentabiliteit van de kantines wordt bedreigd. Inm verwil van h< onder zaak t en de vraag: Tijc gedui verkL politii dedig den. eaten meeb stoel zorgv riaal Gis nen brand na eei stakin werke duwet van h naar l Lambi tion, kwart brand Londe Op goed was, aanp, ben i norm Pre zijn t pers bevir manr nw ono windst zzo zzo 2 ono windst zzw w windst zw n o hw ozo windst nw windst. ono o o z no windst. zzw zo windst zw windst wnW zzo zw zzo zzo z zzo -5 -2 1 6 1 2 -2 0 7 -9 10 4 7 8 1 -0 -3 9 13 1 1 0 0 0.3 2 02 3 werkloosheid en inflatie vragen een door tastend beleid zejrt het CNV De raad van overleg voor Middelbaar en Hoger Personeel (MHP). stelt in zijn com mentaar op de regeringsverklaring dat het nieuwe kabinet blijk geeft van een nuchte re en realistische benadering van de soci- aal-economische problematiek. „Hoewel de regering toont oog te hebben voor de onderlinge samenhang van verschillende factoren die bepalend zijn voor de ontwik keling van inkomens en werkgelegenheid, zijn de aangekondigde voornemens helaas weinig concreet", aldus de MHP Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vhssmgen Z.-Limburg Aberdeeh Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort GenèVe Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Las Palmas New York Tel Aviv Tunis BO1 gener parlei gema: werd tnogel gevar len, w de ge Dat d zitten hofgr tnann en da dat d< wape: ren, i Wai den d detec van d ondei RAF. die z: pistol roofd elekti haar fouill 4 2 '2 o 2 2 BOI voorzi Kurie: De dienst hoofd gevoe: bij de Als uitkor campj Str a ui had a -2 2 4 -3 0 4 3 4 3 4 4 4 3 5 5 3 14 9 4 9 8 4 3 3 6 -0 3 12 7 5 4 3 16 10 -2 11 1 6 15 14 2 -0 -0 15 21 1 4 2 0 8 0 06 0 0 0 1 1 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 5 6 6 0 0 3 6 0 14 6 0 0 9 0 0 1 0 53 2 DORDRECHT (ANP). De rijkspolitie te Dordrecht heeft gisteren op verschillen de adressen in Numansdorp waaronder een woonwagenkamp een zoekactie uit gevoerd naar vuurwapens. In totaal wer den aangetroffen: vijf kogelgeweren, een karabijn, 300 stuks munitie, een flobertge- weer, 9 mm-munitie en onderdelen van vuurwapens. ROTTERDAM (ANP). Als de Rotter damse wethouder J. Mentink (ruimtelijke ordening) zijn zin krijgt, komt er in de Parkhaven in de Maasstad een pretpark. De stuurgroep recreatie-object heeft de Parkhaven als beste plaats voor een pret park aangewezen. De plannen van de ge meente Rotterdam om op het oude terrein van de drinkwaterleiding een enorm ver- maakcentrum (Lagorama) te bouwen, lij ken hiermee defihitief van de baan. Het is zo goed als zeker dat dit terrein wordt aangewezen voor woningbouw De omgeving van de Parkhaven heeft de voorkeur, omdat hier de Euromast staat, „hét park" is gelegen en de afvaarten van de Spido-rondvaartboten plaatsvinden. Bovendien kan de rivier bij veel attracties worden betrokken. Men denkt bijvoor beeld aan een achtbaan aan boord van een schip, een kabelbaan over het water, een zee-aquarium, ëen haventheater en hore cagelegenheden op een driemaster. Boven dien kan het plan mettertijd aan de over kant van de rivier worden uitgebreid. Een groot nadeel van het Parkhaven plan is de slechte verkeerssituatie ter plaatse. In de vergadering van de commis sie voor ruimtelijke ordening werd giste ren bovendien gewezen op de slechte be reikbaarheid per openbaar vervoer. Men vreest verder grote parkeerproblemen in het toch al zo zwaar belaste scheepvaart kwartier. worden gemaakt, omdat Urenco an ders aan haar afleveringsverplichtin- gen op de daarvoor geldende tijdstip pen niet zou kunnen voldoen. Dit zou. aldus beide ministers, uiteraard zeer omvangrijke financiële consequenties kunnen hebben. In de brief wordt er aan herinnerd, dat Urenco ter nako ming van de contracten moet kunnen beschikken over een jaarlijkse produk- tiecapaciteit van 2000 ton, zodat de bin nenkort beschikbare capaciteit van 460 ton met ongeveer 1500 ton moet worden uitgebreid. GPV-fractievoorzitter Verbrugh zegt in zijn vragen dat de betrokken Zuidmoluk- ker een blijvend asiel in ons land wil krijgen en dat bij eventuele uitwijzing naar Indonesië hem een vermoedelijke ar restatie op politieke gronden te wachten staat. De Italiaanse advocaat Ovidio Lefebvre die in Italië adviseur is geweest van de Amerikaanse maatschappij Lockheed, is gisteren in de Romeinse gevangenis Regi na Coeli opgesloten. Hij is op 6 januari op verzoek Van de Italiaanse justitie door Brazilië uitgeleverd. De Italiaanse justitie beschouwt de advocaat als de belangrijk ste figuur in het Lockheedschandaal voorzover het Italië betreft. Na zijn aan komst in Italië heeft Lefebvre eerst enige tijd in een ziekenhuis gelegen. Hij was na het innemen van kalmerende middelen in het vliegtuig uit Brazilië in coma geraakt. DEN HAAG (ANP). Kamerleden van PvdA en GPV hebben de minister van Justitie medewerking gevraagd tot toela ting in ons land van de Zuidmolukker D. Sahelessy, wiens verzoek om als vluchte ling in ons land te worden toegelaten, eerder is afgewezen. Het socialistisch Kamerlid Molleman, die in zijn schriftelijke vragen zegt dat betrokkene thans vermoedelijk illegaal in ons land verblijft, wil van de minister weten op welke gronden een voorlopig verblijf geweigerd werd. Het Kamerlid be pleit Sahelessy de kans te geven een asielaanvraag in te dienen, waarbij de beslissing in vrijheid mag wordeh afge wacht. Volgens beide bewindslieden is de overtuiging gewettigd dat de Brazili aanse regering afdoende garanties biedt dat het door Urenco te leveren materiaal niet wordt gebruikt voor an dere dan de vreedzame doeleinden waarvoor het bestemd is. Een en ander blijkt uit een aan de Tweede Kamer gezonden brief, waarin beide bewinds lieden de Kamer nader informeren over het regeringsstandpunt ten aan zien van de levering van verrijkt urani um door Urenco aan Brazilië. Ook het CNV concludeert dat de rege ringsverklaring mank gaat aan het ontbre ken van een praktische uitwerking op tal vah punten. De hoofdlijnen kan het CNV echter goeddeels onderschrijven. „Vooral de verdere democratisering van de samen leving en een billijke verdeling van lasten over de gehele bevolking spreken ons aan", aldus het CNV. doch voegt daar direct aan toe dat de bestaande onzeker heid door het kabinet echter niet is opge heven. „Over de financiële uitvoerbaar heid worden geen mededelingen gedaan. Belangrijke beslissingen worden weer uit gesteld”, aldus het CNV. In de brief wordt meegedeeld, dat een krachtens de Kernenergiewet vereiste vergunning voor de uitbreiding van „Almelo” zal worden verleend en dat bovendien een staatsgarantie wordt verstrekt tot een bedrag van ongeveer 206 miljoen gulden voor de financiering van het Nederlandse aandeel in de uit breiding. Het rendement van „Almelo” wordt thans berekend op zeven pro cent. Als gevolg van de vertraging bij de uitbreiding van „Almelo" zal de tota le werkgelegenheid van 1500 man eerst in het begin van de jaren tachtig wor den bereikt Deze onduidelijkheid geldt volgens de FNV met name de financiering van het overheidsbeleid en de zogenaamde vier hervormingsvoorstellen, waarvan het ka binet heeft aangekondigd dat op een aan tal daarvan wijzigingen zullen worden in gediend. Een ander punt van kritiek van de FNV is, dat de regering onvoldoende lijkt te beseffen dat de bestaande maat schappijstructuur de ongelijkheid en ach terstelling van individuele mensen en groepen in onze samenleving in de hand werkt. „Een appel op de eigen verantwoor delijkheid en de offerbereidheid van de mensen is slechts geloofwaardig, als tege lijkertijd met overtuiging wordt gewerkt aan een doorbreking van de bestaande verhoudingen van macht, kennis en inko men. De overheid zal daarbij een wezenlij ke rol moeten spelen en juist die rol ont breekt in de regeringsverklaring”, zo zegt de FNV Dat er over de spreiding van de rijks- diensten niets in de regeringsverklaring staat, is zeer verstandig, want alles wat daarover wordt gezegd, is altijd fout Dit steldt de Algemeen Christelijke Federatie van bonden, van personeel bij de overheid en in de gezondheidszorgen maatschappe lijk welzijn (CFO, waarin NGBO en ARKA zijn verenigd) bij monde van feder- atievoorzitter Wabe Wieringa. Wel moeten over deze kwestie op korte termijn beslis singen worden genomen, waartoe in het overleg met de nieuwe regering funda mentele discussie nodig is. WOENSDAG 18 JANVARI Zon- en maanstanden Zon op 8.39 uur onder 17.03 uur Maan op 13.01 uur onder 3 20 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 11 09 uur en 23 52 uur Laagwater 6.32 uur en 19.06 uur zw bew. geh bew geh bew geh bew zw bew regen regen zw. bew regen geh bew geh bew regen onbew. onbew. zw bew zw. bew 1. bew geh bew. geh bew. onbew. geh. bew. zw bew regenbui regen snëeüw mist zw. bew geh bew onbew. onbew. geh. bew. sneeuw h bew geh. bew regen geh bew. geh bew mist regen regen geh bew h. bew I. bew Tijdens een gisteravond in Amsterdam 1 gehouden persconferentie wijdde FNV- voorzitter Wim Kok bepaald geen vriende lijke woorden aan het stuk van het kabinet Van Agt. „De regeringsverklaring is slecht gevallen. Het stuk blinkt uit door gebrek aan daadkracht. Het kabinet schuift de grote problemen, en met name de finan ciële oplossingen daarvan, weer voor zich uit”, aldus Kok. minstens 12 uur 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal 70 percent BREDA (ANP). De rechtbank in Breda heeft gisteren bepaald dat de Staat der Nederlanden enerzijds een bedrag van 10.000 gulden als schadevergoeding en ander zijds een bedrag van 10.500 gulden als vergoeding voor de kosten van rechtsbijstand moet betalen aan de Tilburger II. van Ree. Deze heeft van 5 juli tot 28 juli 1977 op last van de Officier van Justitie en de rechter-commissaris in Breda in voorarrest gezeten, op verdenking van het doden van zijn verloofde, mW. Markies Santegoets te Tilburg, terwijl hij daaraan onschuldig was. De Joegoslavische autoriteiten hebben de in november gearresteerde Mileta Pero- vic „criminele handelingen tegen de staat en het volk” ten laste gelegd. Dit heeft Perovics advocaat Barovic gisteren be kendgemaakt. Hij voegde aan die medede ling toe dat hem ieder contact met zijn cliënt is verboden. Perovic staat bekend als een communist die de lijn van Moskou voorstaat. Op het hem ten laste gelegde staat maximaal de doodstraf. De Nederlandse ambassade moet voorts zo nodig alle medewerking verlenen aan de opvang van politieke vluchtelingen, al dus een gisteren door het internationaal secretariaat van de PvdA uitgegeven ver klaring. Volgens de PvdA tonen de recente arrestaties van christendemocraten in Chili „de fascistische gezindheid” van het Chileense bewind aan. De gearresteerde christendemocraten en kerkelijke leiders worden beschuldigd van het bijwonen van illegale vergaderingen. De CDA-fractie in de Tweede kamer is ook hevig verontwaardigd over de arresta tie door de Chileense junta van tenminste 46 vooraanstaande leden van de Chileense christen-democratiepartij. Namens de fractie is contact opgenomen met minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken en hem is gevraagd de meest geschikte stappen te ondernemen. Op 2 januari deed hij twee verzoeken om vergoeding van kosten, het ene ten aanzien van de rechtsbijstand, het andere om „smartegeld" c g“ De FNV meent dat de terughoudende opstelling van het kabinet het sterkst naar voren komt in de passages over het soci aal-economisch beleid. Het vertrouwen in het particuliere bedrijfsleven staat cen traal. De FNV meent te mogen conclude ren dat de regering geen actieve rol zal spelen in het terugdringen van de werk loosheid Wim Kok zei dat de regering een kans laat liggen, door niet aan te kondigen de arbeidsplaatsenovereenkomsten finan cieel te zullen steunen. „Dit is een blunder van de eerste orde. Ik hoop dat de Tweede Drs. P. Bukman, voorzitter van het Landbouwschap, constateert met instem ming, dat de regeringsverklaring in ruime mate aandacht heeft gegeven aan de land en tuinbouwsector. „Ook de land- en tuin bouw zullen een wezenlijke bijdrage kun nen leveren bij .de versterking van het economisch draagvlak van de export, het geen een centraal punt is in het regerings programma", meent Bukman AMSTERDAM (ANP). De PvdA vindt dat de Nederlandse ambassadeur in Chili „voor beraad” naar ons land moet worden teruggeroepen, „tenzij de onlangs in Chili gearresteerde prominente Chi leense christendemocraten worden vrij gelaten”. op basis van de als regel voor dit soort zaken geldende advocaten-honoraria. De rechtbank heeft besloten tot een ver goeding van 10.009 gulden, als smartegeld. met de volgende motieven de onschuld van de verdachte, de gruwelijke aard van het misdrijf waarvoor betrokkene heeft vastgezeten, diens persoonlijke verbon denheid met het slachtoffer (zijn verloof de). de duur van het voorarrest en de levensomstandigheden van de eiser, die in het onderwijs werkzaam is. De heer Van Ree had het verzoek om smartegeld niet nader omschreven en geheel aan het oor deel van de rechtbank overgelaten DEN HAAG (ANP). De avondscholen voor VWO, HAVO en MAVO tellen nu 25 procent leerlingen meer dan een jaar gele den. Het wordt voornamelijk veroorzaakt door de sterke groei van het avondonder wijs dat overdag wordt gegeven. Dit is afgeleid uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat voorshands op 15 september 1977 ruim 49.000 leerlingen op deze avondscholen telde, van wie tweederde vrouwen. In '76 waren er van de ruim 39.000 leer lingen zo'n 5.800 die overdag het avondon derwijs volgden. Een jaar later was dit aantal bijna 14.000, wat een stijging in houdt van 139 procent Het aandeel van de vrouwen in de deelname aan het avondon derwijs overdag is 94 procent. Een kleine groep van bijna 1.100 leerlingen volgt zo wel overdag als 's avonds onderwijs. Uit de gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt voorts, dat bijna de helft van alle leerlingen aan de avondscholen in. het eerste leerjaar zit. DEN HAAG (ANP). Aan het be gin van de gisteren gehouden vergade ring van de Tweede Kamer zijn zestien nieuwe Kamerleden geïnstalleerd. Het zijn: Voor de PVDA de oud-ministers J. den Uyl, M. van der Stoel, W. Duisen berg, j. pronk, A. Stemerdink en J. van Kemenade. Voor het CDA oud-minister J. Boers- ma, G. Gerritse (sociaal- economisch medewerker stafbureau departement van landbouw en visserij en secretaris CHU), H. Seijben (textieldetaillist en wethouder te Belfeld), M. Beinema (oud-lid Tweede Kamer), W. Deetman (directeur bij besturenraad protes- tants-christelijk onderwijs en raadslid te Gouda) en B. Bakker, marketing manager bij de VNU en wethouder te Linschoten). Voor de WD J, Blaauw (docent on- derzeebootbestrijding koninklijk insti tuut voor de Marine), B. van Erp (eige naar Bakkerij, raadslid te Best en lid provinciale staten van Noord-Bra- bant) en F. Bolkestein (Werkzaam geweest bij de Shell), Voor de PSP W. van der Spek (oud lid Tweede-Kamer). M i .s ■O'S - o SC Weer In binnen- en buitenland lands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) aan. Het is een appel op de samen leving om ook zelf, in onderlinge dialoog tekorten te verhelpen en in noden te voor zien Er komt een schaderegeling voor de Haagse winkeliers die gedupeerd zijn door de demonstratie-fietsroute in Den Haag. De Haagse gemeenteraad is gisteren in meerderheid akkoord gegaan met een daartoe strekkend voorstel. De schadever goeding kan worden toegekend als de on dernemer kan aantonen dat hij het ver wachte bedrijfsresultaat niet heeft gehaald ,d -SE sa gs c«

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2