in tijd faseren 89 25 35 19 eg VROOM \3> DREESM ANN Voor- en tegenstanders van Voorhaven spreken zich uit Voorhavenfuncties hcivcn- berichten Vt Lestijden van GV Wijkeroog (izaW Warme hap voor demonstranten (jaudst Z5 50 09 50 i boogram l/M95',xir SQOqrarn van690^ B. en W. van Amsterdam: KOPPEL HORBEEK KIC organiseert klaverjasdrive Itoqram looqrW1 m tblvoor 1 WOqrart mi 430^ IJMOND WOENSDAG 1 8 JANUARI 19 7 8 uw Bamb*x Pakal809ram K„„nQulcksa"ce- kerrie Pak a 3 zakje* Venda b*cr Nu Iglo spinazie a la crème Pak a 450 gram Venda koffie koeken Pak a 20 stuks 15^ En9clsdr°P Zak a 400 gram 9 25 Vendagrote gezouten pmdaS Zak a 200 Stam Lassie toverrijst Pak a 400 9^ '-«<49 Top drop of stophoest Pak a 3 rollen Bonduelle worteltjes 1/1 Blik U^i8 «uien Amsterdamse u 145 m»*'"’2' ”"ua" Moccona Nu a roodmerk sterdam-Noordzeekanaalgebied. De voettocht, die deel uitmaakt van de Woensdag vertrokken: Frederick Hug- 49 1 1 SS dig, zij het misschien iets later dan de aanvankelijke planning was. Ongeveer veertig jeugdige werklozen die een demonstratieve voettocht maken door West-Europa, zijn dinsdagmiddag tijdens hun bezoek aan Hoogovens in IJmuiden onthaald op zuurkool met worst en blikjes fris. Terwijl de jongeren van de maaltijd smulden, werden zij in het Ontvangstcen- trum van Hoogovens verwelkomd en toe gesproken door de secretaris van de On dernemingsraad, G. van Hal. Hij uitte zijn VELSEN-NOORD. In de kantine van de voetbalvereniging KIC op het sport park Rooswijk wordt vrijdag 27 januari de eerste open klaverjasdrive in het nieuwe jaar gehouden. Als hoofdprijs is een fraaie De actiegroep Strohalm uit Amsterdam heeft ook gereageerd en wijst de Raad voor de Waterstaat vooral op de aanslag op het milieu, die door aanleg van een voorhaven en verbetering van de infra structuur gedaan zou worden. Ze noemt daarbij vernietiging van natuurgebied, stofoverlast, een toenemende waterverzil- ting, geluidshinder en het gevaar van cala miteiten. Een felle aanval doet de ac tiegroep op het feit, dat de resultaten van het Open Beraad deel uitmaken van het advies aan de minister zonder dat het mogelijk is geweest om „inspraak” in deze resultaten te hebben. „Het Open Beraad is buiten haar boekje gegaan, ook al omdat de kolen- en ertsoverslag bij de Noordpier niet gezien kan worden als een ontwikke ling binnen de pieren van IJmuiden”. Het bestuur van de Stichting Santpoort heeft de Raad voor de Waterstaat in Den Haag schriftelijk meegedeeld „zeer ern stig bezwaar" te hebben „tegen elke vorm van een voorhaven bij IJmuiden". De Stichting vreest de aantasting van een uniek duingebied en ziet tevens een be dreiging van het direct achter de duinen gelegen landschap van zuidelijk Kenne- merland. In het bijzonder wordt de aandacht ge vestigd op de in deze samenvatting ge schetste aantasting van het duingebied van Duin en Kruidberg dat door de aanleg van een voorhaven vijftig ha kleiner zou worden. Ook voor het dan overblijvende duingebied zullen de consequenties vol gens de stichting groot zijn: er zal ruimte in beslag worden genomen door infra- structuur-uitbreiding en mogelijk aanleg van pijpleidingen, er moet rekening wor den gehouden met negatieve beïnvloeding van biologisch en ecologisch waardevolle overgangszones, daling van het grondwa terpeil, zoute kwel achter de duinen, hori- zonvervuiling door haveninstallaties e.d. IJMUIDEN-AMSTERDAM. De Scheepvaartvereniging Noord uit Am sterdam heeft in een brief aan de Raad voor de Waterstaat vastgehouden aan de aanleg van een Voorhaven in één geheel op de zuidoever van de havenmond in IJmuiden. Volgens de vereniging ver dient dit plan nog steeds de voorkeur. De plannen van het Open Beraad om aan de Noordzijde een overslag voor droog mas sagoed te maken vindt ze wel serieuze aandacht waard, omdat deze overslag de hoogste prioriteit heeft, maar ook de an dere voorhavenfuncties blijven hard no- cw Een woordvoerder van het internationa le gezelschap, waarvan de leden onder meer afkomstig waren uit West-Duitsland, Engeland, Italië en Turkije, sprak vervol gens over de mobilisatie van de arbeiders klasse om het kapitalistische systeem om ver te werpen. Om de werkgelegenheids problemen te bestrijden achtte hij het noodzakelijk dat de werkende bevolking de macht in de ondernemingen overneemt. •75 FlesaO.5Ut« Met deze veranderde omstandigheden op de achtergrond heeft Amsterdam deel genomen aan het „open beraad” van GS van Noord-Holland dat gericht was op alternatieve mogelijkheden binnen de pie ren. Vanaf het begin stond Amsterdam daarbij op het standpunt dat de accomo- datie voor de overslag van kolen en erts de hoogste prioriteit had en geen uitstel duld de. Ten aanzien van deze functie biedt het verslag van het open beraad (met het plan van een terrein voor erts- en kolenoverslag aan de noordzijde) voldoende perspectief voor de hoofdstad werken Daarna namen de demonstranten die in leeftijd varieerden van zeventien tot vierentwintig jaar, hun rode vlaggen en spandoeken weer ter hand en maakten per bus een rondgang over het fabrieksterrein. Hoogovens bood hun tevens de gelegen heid Warmbandwalserij I te bezichtigen. Aansluitend werd ’s avonds in de Alpha Sociëteit in Beverwijk een manifestatie gehouden waaraan medewerking werd verleend door de theatergroep Proloog met de uitvoering van het toneelstuk „Slappe tijden, sterke meiden”. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de tweede zitting van de wintercompetitie van de bridgeclub De aan Kleve was gekoppeld, zijn toppositie in de j een uitstekende score van 61.46 percent. Het echtpaar Hor- beek leverde in feite een nog betere presta tie want de 58 punten die bijeen werden gespeeld brachten dit koppel van de zeven de naar de tweede plaats op de ranglijst. Barzilay-Wijers (115.74) handhaafde zich royaal aan de ’top van de B-lijn. Van der Vlugt-Tobias (106.02) werd tweede. Ko- ningstein-Segboer (116.67) zag zijn eerste plaats in de C-lijn niet in gevaar komen, ofschoon Van Amerongen-Moorselaar (104.76) met een score van 97 zich, in de tweede zitting resoluut liet gelden. Persyn- De Vries (117.26) bleef vrij gemakkelijk lijstaanvoerder in de D-lijn. Sprang-De Vries (110.12) kon niet dichterbij komen. Uitslagen: A-lijn. Kleve-Bode 59, fam. Horbeek 58, Andela-Fortgens 51, Van Thiel-Edeling 47, Huyg-Knippen 46, fam. Vreeswijk 39, Need-Muller 36. B-lijn: Wei- mar-Peil 127, Muller-Andela 116, Kroone- Berkhout 115, Wareman-Wijers 113, Van der Vlugt-Tobias 111, Barzilay-Wijers 110, Anten-Van Kesteren 108, Kauffman-Hee- re 104, De Hoog-Van der Vlugt 95, Brou- wers-Flentrop 81. C-lijn: Van Ameron gen-Moorselaar 97, Van der Kuyl-Arpad 92, Vonk-Smakman 91, Koningstein-Seg- boer 90, Edeling-Spek 80, Porck-Bonder <5 Kleuters vanaf vier jaar: woensdag van 13.30- 14.30 uur en van 15.30-16.30 uur. Meisjes 7-9 jaar: woensdag van 14.30-15.30 uur en 16.30-17.30 uur. Meisjes 10/11 jaar: woensdag van 18.30-19.30 uur. Meisjes 10/11 jaar: maandag 18.30-19.30 uur; meis jes 12/15 jaar: maandag 19.30-20.30 uur; jongens vanaf 8 jaar: maandag van 17.30- 18.30 uur; „Blijf Fit”-heren: maandag van 20.30- 22.00 uur. Turnsters (toestellen): woensdag van 19.30-20.45 uur: dames senioren: woensdag van 20.45-22.00 uur; Dinsdag aangekomen: Elisa, Rostock, IJmuiden; Brage, Monrovia, IJmuiden; Aristoteles, Indië; Fridel, Kings Lynn, IJ muiden; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Ceri- sio, Antwerpen; Austwik, Hammersfall; Santo Andre, Leixoes; Tor Scandinavia, Gotenburg; Viking, Mantyluoto; Kentsho- re, Cont.plat, IJmuiden; Wels, Bremeij; Ulla Tholstrup, Arklov, IJmuiden; Iggé- sund, Iggesund, Zaandam; Lady Sandra, Rotterdam; Smit Lloyd 48, Cont.plat, IJ muiden; Ilse Clausen, Klaipeda; Andries, Howedijke. Dinsdag vertrokken: Mucke, Hamburg; H. M. Naaldwijk, Noordzee (Marine); Tor Gothia, Rotterdam; Marie Christine, Bui tenhaven, Beverwijk; Anchorman, Gun- nes; Coenraad Kuhlman, Kalmar; Nassau- borg, Delfzijl, Zaandam; Betagas 1, Bel fast, IJmuiden; Anette S, Algiers, Bever wijk; Marijke Smits, Vlissingen; Bison, Cont.plat, IJmuiden; Reguliersgracht, Antwerpen; Kenrix, Seaham, IJmuiden; Dania, Rotterdam, Velsen; Crescence, Gr. Yarmouth; Star Cariboo, Margit Gorthon, Duinkerken; Jans, IJmuiden, Brunsbuttel. Woensdag aangekomen: Isla Puna, Bre men; Cordillera Express, Bremen; Samos Pearl, Gefle, Zaandam; Suzanne Vinnen, Antwerpen; Kapitan Kanski, Caen, IJ muiden. Per pak per blikje 89 VELSEN-NOORD. De gymnastiek vereniging Wijkeroog heeft de lessen na de vakantie weer hervat. De vereniging biedt aan mensen uit alle leeftijdsgroepen de nodige sportieve lichaamsbeweging. De onder bevoegde leiding gegeven lessen vinden plaats in gymnastiekzaal De Schouw aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord. r 95 9899 85 waardering voor het initiatief van de pro testmars waarmee het ongenoegen wordt uitgedrukt over de jeugdwerkloosheid in Europa. Van Hal erkende dat de werkloos heid onder jongeren alarmerend is geste gen en dat deze zorgelijke ontwikkeling aandacht verdient. Hij wenste de groep een succesvolle wandelmars toe. Een an dere sympathiebetuiging was afkomstig van de afdelingskadergroep NVV/NKV van de Centrale Werkplaats van Hoog- ovens. Met een solidariteitsverklaring werd het doel van de actie ondersteund. Uit de bezwaren heeft men echter wel kunnen afleiden, zo schrijft men aan de Raad van de Waterstaat dat de tegenstand I Kennemers kon Bode, die dit keer mede een gevolg was van het feit dat het j^r--r_, -- - plan teveel als ..project" centraal in de Xdijn handhTven^dank zij discussie stond. Onvoldoende is tot uit-I drukking gekomen dat het gaat om ver schillende voorhavenfuncties voor ver schillende landingcategoriën: kolen en erts, graan, olie en containers. Die functies waren op één plaats geconcentreerd, bo vendien ontstond het voorhavenplan in een tijd van groei, waarin geheel andere prognoses ook voor de stijging van scheepsgrootte opgeld deden. In deze brief j merkt het college op dat deze prognoses inmiddels moesten worden bijgesteld en dat hierdoor een verschil is ontstaan in het tijdstip waarop de diverse accomodaties moeten zijn gerealiseerd. (Van onze Amsterdamse verslaggeefster) AMSTERDAM. In een reactie aan de Raad van de Waterstaat omtrent het Voorhavenplan in IJmuiden nemen B. en W. van Amsterdam enigszins afstand van het door hen gepresenteerde plan. Met name brengen zij nuancering in tijd en plaats aan voor de uitvoering. Onverkort houdt het college vast aan haar mening dat de bezwaren die in de afgelopen jaren tegen het voorhavenplan naar voren zijn gekomen nogal eens zijn overtrokken en dat de betekenis van havenaccomodaties aan de kust van de economische ontwik keling van deze regio wordt onderschat. Een standpunt dat al eerder werd neerge- 1 legd in de reactie van Amsterdam op de Nota van Uitgangspunten voor het Am- IN OPMARS Per pot Over de andere functies, containers, graan en olie, merkt het college op dat voor de laatste twee op dit moment nog een beslissing vereist is. De aanleg van een containerhaven vindt Amsterdam welis waar nog niet zo urgent, maar dat wil niet zeggen dat men daarmee het perspectief op realisering geheel uit het oog heeft verloren. Integendeel: men dringt er bij de betrokken partijen op aan uitdrukkelijk de wil te kennen te geven dat men zonder al te stringente ruimtelijke beperkingen verder wil studeren op de mogelijkheden voor een dergelijke accomodatie van vol doende omvang. 3S6* fans om 22.00 uur. cke 70. acht uur ’s avonds. Brussel PotaSOgra™ 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9