Autowrakkenterrein gereed voor gebruik agenda AMSTERDAM, HAARLEMMERLIEDE EN DE PROVINCIE EENSGEZIND OVER AGRARISCH GEBIED MACHINEWEG Bewoner van Zeewijk: IJmuiden onleefbaar met de Voorhaven bibliotheek houden jeugd uit Kunstijsbaan Kennemerland slachtoffer van hetze? Buurthuis De Mei moet lastige 7 tnaa Voorhaven Bibliotheek L inl 11? 6 IJMOND 19 7 8 JANUARI 2 0 VP HOAG V 1 Plattegrond van plannen op foute schaal Binnenkort gesprek over andere openingstijden Geen effect. F bij - Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk L—J iedereen leest de krant altijd en overal. Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Drente biedt Kennemerland nog vijf jaar een vuilnisstortplaats Wil 19-24.00 uur Disco brandweer brandweer schrijvende lezers o o O (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Aan het storten van huisvuil van het gewest Kennemerland op het VAM-terrein in de provincie Drente zal binnen vijf jaar een eind worden gemaakt. Het is voor de heer Hanekamp een uitge maakte zaak, dat in de rapporten veel te weinig aandacht is besteed aan de gevol gen van een Voorhaven voor de IJmond op het gebied van miheu-overlast, zoals stof en lawaai.. „Zelfs de plattegrond van het Voorhavenplan is niet juist”, stelt hij. Vol gens die kaart is het schaal 1 op 10.000, dus elke centimeter op de kaart is dan 100 meter Maar wie de kaart narekent, komt al snel tot de ontdekking, dat de werkelijke schaal 1 op 15.000 is en elke centimeter dus 150 meter in werkelijkheid inhoudt. De kaart had deze fout al in het rapport van de commissie Zeehavenoverleg en heeft (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Ten overstaan van de Raad van State hebben de gemeenten Haarlemmerhede en Amsterdam en de provincie Noord-Holland gisteren nog eens bevestigd dat er geen sprake meer is van een conflict over de bestemming van de gebieden in de Houtrakpolder direkt ten westen van de Machineweg. Eensge zind brachten ze naar voren dat de terreinen zeker de eerste tien jaar voor agrarische doeleinden in gebruik zullen blijven. Wat er daarna moet gebeuren, laten de bestuurders over aan de „volgen de bestuursgeneratie". De Kroon (aan wie de Raad van State adviseert) kan nauwelijks anders meer doen dan het akkoord tussen de kemphanen van weleer formeel vastleggen en dat was dan nog het enige nut van de zitting van gisteren. De moeilijkheden rond het gebied langs de Machineweg ont stonden jaren terug, toen Haarlemmerhede vaststelde, dat er op de 'omstreden terreinen bomen en andere groenvoorzieningen gepland moesten worden. Dit om te voorkomen dat er al land ten westen van de Machineweg voor het Amsterdamse havengebied met zand opgespoten zou worden, voor definitief vast stond dat er werkelijk behoefte aan was. Aanvankelijk lag Haarlemmerhede flink m de clinch met zowel het provinciaal bestuur als Amster Marjan de Groot, de bibliothecaresse van dit filiaal, omschreef de overlast van het. jeugdige publiek dinsdagavond als „hinderlijk” De baldadigheid en het ge schreeuw heeft voor de leiding en het goedwillende publiek een onhoudbare si tuatie opgeleverd Na een eerdere slui tmg op dinsdagavond werden vorig jaar bij wijze van proef de gebruikelijke ope ningstijden weer hersteld, maar dat ex periment is volkomen mislukt, aldus de bibliothecaresse. dam. Noord-Holland vond het onzin om bomen te planten die wellicht later weer gekapt zouden moeten worden, wanneer het Amsterdamse industriegebied toch moest worden uitgebreid Naarmate duidelijker werd dat de vraag naar industrieterrei nen in het westelijk havengebied zwaar tegenviel en de grond pas in een veel later stadium, of wellicht nooit, voor industriële doeleinden gebruikt hoefde te worden, kwamen de partijen dichter tot elkaar. Het uiteindehjk resultaat was het genoemde compromis, waarmee ook de heer Melman, één van de boeren uit het gebied, kon instemmen. Hij verwoordde gisteren voor de Raad van State de onzekerheid waarin hij en zijn collega’s al jarenlang hebben moeten leven. Zo lang de bestemming van hun grond nog met formeel gewijzigd is in agrarisch gebied, krijgen zij geen toestemming voor welke uitbreiding of wijziging van hun bedrijven dan ook Amsterdam en Haarlemmerhede praten intussen ook al over een oplosping voor de strook ten oosten van de Machineweg. Haarlemmerhede wil daar een groenstrook, waardoor de indus trieën niet helemaal tot aan de Machineweg kunnen komen. Waar de geplande nieuwe insteekhaven de Machineweg het dichtst zal naderen, wil de gemeente alleen industriële laagbouw, als een acceptabele overgang naar het groengebied. openbare bibliotheek van commentaar moet voorzien De reactie op de nota wordt voor 1 februari tegemoetgezien bij het NBLC (Nederlandse Boeken- en Lec tuurcentrum) dat de discussienota over het bibliotheekwezen in roulatie bracht. Het agendapunt „nieuwbouwplannen Santpoort" werd dinsdagavond afgehan deld in een besloten deel van de vergade ring. Voor de nieuwbouw, die aan het Burgemeester Weertsplantsoen gedacht is, kon nog geen schetsplan op tafel wor den gebracht. De bouwcommissie gaat hierover donderdag vermoedelijk voor de laatste maal rond de tafel De bestuurscommissie van de Velsense bibliotheek kon kennisnemen van het lezersverloop gedurende 1977. Een eerste overzicht over dat jaar meldt een voort gaande stijging ten opzichte van het jaar daarvoor (5,45 procent) De stijging gedu rende 1976 (17,9 procent ten opzichte van 1975) zet zich daarmee in geringere mate voort In uw krant van maandag j.l. las ik het bericht dat de bibliotheek in Velsen Noord dinsdagavond zou worden gesloten in ver band met problemen met jongeren Als men dit artikel leest krijgt men de indruk dat de jongeren de dienst gaan uitmaken Het algemeen belang wordt hier ten zeer Het ontkennen van dodelijke ongeval len betekent niet dat er geen ongelukjes op de ijsbaan gebeurd zijn. De ziekenau to verscheen wel eens aan de poort. Voor iemand die een arm, been of pols brak of een hersenschudding opliep door een on gelukkige val. Dit alles wordt nauwkeu rig bijgehouden in een logboek in de EHBO-post bij de ijsbaan. De heer F. Been, die gisteren het EHBO-kantoortje bezette, toont dit ongevallendagboek zonder enig voorbehoud. Ieder pleister tje dat uitgereikt wordt, staat genoteerd. Uit het logboek blijkt ook dat de EH- BO’ers het meest blaren te behandelen krijgen. Erger verwondingen dan een paar kneuzingen en gebroken ledematen zijn volgens de notities niet voorge komen. „Dit soort dingen kan gebeuren”, zegt Been, „maar van doden is niks van an.” Hij heeft ook een vermoeden hoe het praatje in de wereld is gekomen. „Tij dens het jeugdschaatsen op zaterdag morgen een tijdje terug viel een meisje flauw. We nemen nooit risico’s en brach ten haar dus met de brancard naar deze post. Het bleek dat ze door de kou bevan gen was. Ze zat hier een poosje en ging daarna weer het ijs op. Niemand heeft dat gezien, maar die kinderen wisten wel allemaal van die brancard. En bij de begeleidster kwamen vragen van: Juf is dat kind nou dood?” snap je. De verhalen zijn zo ontstaan. Maar nogmaals ons is verder niks bekend dan wat in dit log boek staat.” „Maar het is natuurlijk vreemd dat men sen hun kinderen, wat u gehoord heeft, thuis houden, omdat de baan gevaarlijk zou zijn. Die vrees is ongegrond, berust nergens op,” die nu in de discussienota over de Voorha ven nog steeds. De bezwaren, die de heer Hanekamp bij de Raad van de Waterstaat naar voren heeft gebracht, zijn volledig gelijk aan die van de gemeente Velsen. Alleen kan hij het heel wat duidelijker en in veel harde re bewoordingen naar voren brengen dan een gemeente. Keihard stelt hij dan ook, dat de Voorhaven een groot stuk bewoond gebied onleefbaar zal maken en dienten gevolge duizenden mensen uit hun wonin gen zal drijven. H< haal der Sati heef Hij waa D< beer voer i i J. VAN DER VEER, IJmuiden IJ der aan met tenv VEI Ai ui 19 ar ut ar Ti Di 1, lei zo A] D: m 14 Di 13 In ja lij 22 St lei lij IJ Ft sf pi vi: St gi w< 02 zii to la: t.r m Si ht t.r la: tri heid zal toch moeten worden gestort, zo werd meegedeeld, in antwoord op vragen van de commissieleden. En omdat er in de direkte omgeving geen stortplaats meer is, waar Kennemerland zijn huisvuil op een verantwoorde manier kwijt kan, zal er een overslagstation nodig blijven om het vuil af te kunnen voeren. Het afval van onze gemotoriseerde sa menleving, de autowrakken, kan men nog wel in de buurt kwijt. Van het autowrak kenterrein De Liede in de gemeente Haar lemmermeer is thans de eerste fase (10 hectare, verhard, met boompjes er om heen om de rommel aan het oog te onttrek ken) gereed. De sloopwerkzaamheden kunnen nog deze helft van dit jaar begin nen. De slopers van het regionaal woonwa- In de krant van woensdag 18 januari komt een artikel voor waarin B. en W. van Amsterdam als hun mening aan de raad kenbaar maken dat het scheppen van ac commodatie in een voorhaven bij de kust van IJmuiden dringend nodig is en in feite geen uitstel gedoogt. In dit artikel wordt verder onder meer gezegd en daar gaat het voor IJmuiden om „De noodzaak van snelle bestuurlijke beslissingen voor goederen overslag in een voorhaven geldt wel voor kolen en erts, maar met voor overige functies van het voorhavenplan containers, graan en olie.” En weer verder: In scheepvaartkringen is het aldus B en W een uitgemaakte zaak dat alleen een haven, die accommodatie biedt voor het grote bulkschip en kan voldoen aan de eisen voortvloeiend uit de groei voor het vervoer per container van het stukgoed zich in de harde wedstrijd van het zeever ste mee geschaad. Welk zinnig mens kan bezwaar hebben tegen het bestaan van een bibliotheek? Welke motieven er ook aan ten grondslag liggen, het blijft een schan delijke zaak dat men moet overgaan tot sluiting van een avond. Zou het gezag nu werkelijk niet in staat zijn orde op zaken te stellen? Het schijnt mij een angstig symp- toom G. ZWENNE. IJmuiden gencentrum Zuid-Kennemerland kunnen hun werkzaamheden van hun tijdelijke werkterreinen dan verplaatsen naar het autowrakkenterrein De Liede. Dat zal ge beuren op kosten van het regionaal woon wagencentrum, dat weer gesubsidieerd wordt door het Rijk. Ook dit is in de commissievergadering meegedeeld. GS geven toe dat er in de tot standko- ming van het terrein enige vertraging is ontstaan. Het autowrakkenterrein had eigenlijk al begin 1976 in gebruik genomen moeten zijn. De totstandkoming is een gevolg van het Statenbesluit van 29 april 1974. De uitvoering van dat besluit kostte meer tijd, dan men had verwacht. De aan koop van gronden van diverse eigenaren is volgens GS bijzonder tijdrovend geweest en ook de planologische procedure kostte veel tijd. Hierdoor kon pas op 1 november 1976 met het grondwerk worden gestart. De potentiële gebruikers zijn in de eerste plaats de eigenaren van illegale autoslope rijen, die in het verleden van GS een beschikking hebben ontvangen waarin hun is gelast de autowrakken van hun terreinen te verwijderen. Het bibliotheekfiliaal in Velsen-Noord is nu .alleen nog op donderdag m de avond open, uitsluitend voor volwasse nen. De dienstverlening blijft verder noodgedwongen beperkt tot de maan dag-, woensdag- en vrijdagmiddag en de zaterdagmorgen. voer staande zal kunnen houden. Dit laat ste lijkt mij wat in strijd met wat net hiervoor over het zeevervoer van contai ner, graan en olie wordt gezegd. Maar goed waar het in IJmuiden en in feite in de hele regio om gaat is juist het bulkvervoer w.o. niet alleen erts en kolen maar ook graan en olie Hoe doen we dat? Graan en olie via pijpleidingen dwars door de Kennemer- duinen met op en in datzelfde duingebied railvervoer van erts en kolen in open wa gons? Heeft men zich in Amsterdam wel gerealiseerd wat dit voor de gehele regio precies kan betekenen. Laat men eens beginnen met wat we moeten gaan vervoe ren in welke hoeveelheden en de manier waarop. En niet alleen over het noodzake- lijke maar ook over het mogelijke daarvan praten. Het mogelijke daarvan dan Voor de leefbaarheid in dit gehele gebied De regio heeft er recht op dit precies te weten en te kunnen onderkennen en zolang dit niet het geval is kan de regio niet anders doen dan tegen de Amsterdamse plannen keihard neen te blijven zeggen Het enige Toch wil de ijsbaandirectie eventuele moeilijkheden zoveel mogelijk voor zijn. Door het bandje met de verkeersregels, maar ook door patrouilles. Been: „We lopen vaak de baan rond om er op toe te zien dat mensen niet tegen de draad in rijden, slierten maken of dat kinderen op de binnenbaan gaan scharrelen, waar de marathonrijders schaatsen.” Hij kondigt aan dat met ingang van het nieuwe sei zoen ook „verkeersborden” geplaatst worden. De heer Been voegt er aan toe te hopen dat ouders, „die de ijsbaan als crèche gebruiken”, eerst hun kinderen vertellen wat ze wel en niet moeten doen. De opmerkingen in de rapporten, dat er voorzieningen moeten worden getroffen om de miheu-overlast zoveel mogelijk te beperken, neemt hij met een korreltje zout. Wat stofoverlast betreft is bij Hoogo vens duidelijk geworden, dat watersproei installaties ter voorkoming van stof aan de kust geen enkel effect zullen sorteren. Af doende maatregelen zijn dan ook nauwe lijks te realiseren. Met kostbare installa ties zou wel iets aan de stank te doen zijn, maar „ongelukjes” blijven altijd voorko men met de stank van dien. En wat betreft de geluidsoverlast door de havenactivitei ten kan opgemerkt worden, dat de zoge naamde „rode zone” waarin de wettelijke normen van de ontwerpwet geluidshinder worden overschreden, niet alleen heel IJ muiden zal omvatten, maar ook Velsen. Driehuis, Santpoort, Bloemendaal, Haar- lem-Noord en de gebieden bij de toevoer- wegen en sporen van Amsterdam. Oplos singen om die hinder te verminderen be staan eenvoudig niet, schrijft hij aan de Raad voor de.Waterstaat. Op de vraag waarom sinds kort een mannenstem de „verkeersregels van de ijsbaan” rondschalt, zegt Been: „Dat hadden we al veel eerder willen doen, maar met kerst kregen we pas de goede installatie. Voor die tijd, toen het zo ont zaggelijk druk was, gebeurde er bijna niets. Kijk maar in het logboek. Ondanks de onervarenheid van veel mensen reed men op de baan erg gedisciplineerd. En nu nog.” Drente wil zijn bodem niet langer beschikbaar stellen voor het huisvuil van de Randstad. In het kader van de nieuwe wet afvalstoffen zullen alleen de drie noordelijke provincies nog gebruik kunnen maken van de vuilstortplaats in Drente. IJMUIDEN. Niet alleen officiële in stanties en actiegroepen hebben hun standpunt over de Voorhaven bij IJmui den onder de aandacht van de Raad voor de Waterstaat gebracht, maar ook parti culieren. Een van hen is H. J. Hanekamp, die zich intensief met de Voorhavenpro blemen bezighoudt. Als bewoner van Zee wijk vindt hij opmerkingen in de rappor ten, dat een Voorhaven de leefbaarheid niet ten goede komt, veel te zwak uitge drukt. „Met de Voorhaven wordt de IJ mond en zeker Zeewijk onleefbaar”, zegt hij. Openbare bibliotheek, W.ijkerstraatwog. Vrij, alle leeftijden 14.30-17.30 uur. Zat alle leeftijden 10 12 30 uur Dit standpunt van de provincie Drente is duidelijk geworden in overleg tussen de provincies Noord-Holland en Drente en het Rijk. Een en ander is donderdagmid dag door Gedeputeerde Staten meege deeld in de vergadering van de Statencom- middie voor de Milieuhygiëne. Over vijf jaar zal Zuid-Kennemerland dus moeten uitzien naar een andere ma nier om van zijn huisvuil af te komen. De methode van de Esmil (dochteronderne ming van Hoogovens), waarbij de schei ding van huisvuil wordt uitbesteed aan een vijftal aannemers (onder wie Rutte) biedt geen alternatief voor vuiloverslag. Daar voor is de hoeveelheid huisvuil, die dage lijks in Kennemerland wordt geprodu ceerd, te groot. Een derde van de hoeveel- wat voor de Amsterdamse plannen te ver wezenlijken zou zijn en waartegen naar mijn mening geen overwegende bezwaren zouden kunnen zijn is een containerhaven De ruimte en met wat nodige voorzienin gen, ook de accommodatie daarvoor is in de IJmuider haven aanwezig en/of wel te realiseren. Veel is dit niet, maar voor het containervervoer zeker niet te verwaarlo zen. Het op- en afvaren naar en van Am sterdam kost zoveel tijdverlies enz dat de concurrentiepositie van Amsterdam voor dit vervoer aanmerkelijk zou worden ver beterd En merkwaardig genoeg had Am sterdam ruim veertig jaar geleden dit stuk je voorhaven voor het stukgoederenver- voer al kunnen hebben. Maar toen zei Amsterdam keihard neen, waartegen IJ muiden of wel de gemeenteraad van Velsen met toestemming van het Staatsvis- sershavenbedrijf beslist ja zou hebben gezegd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De sluiting van het bibli otheekfiliaal Velsen-Noord op dinsda gavond blijft een lapmiddel. De werke lijke oorzaak van de baldadigheid van jeugdige bezoekers ligt dieper, aldus een mededeling van de Bestuurscommissie Openbare Bibliotheek Velsen die dins dagavond vergaderde. Het streven blijft de openingstijden van de bibliotheek met die van het Buurthuis De Mei te laten samenvallen. Om dat te bereiken worden binnenkort met de leiding van dit buurthuis overleg gepleegd. In buur thuis De Mei zijn deze winter op dinsda gavond uitsluitend activiteiten voor volwassenen. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Kerkstraat Expositie zeefdruk ken van Marijke van Epen geopend t.m. 4 febru ari; t.m 29 januari expositie „Do Foto”, t.m 31 januari expositie inspraakprocedure structuui plan Stadskantoor, Pres Kennedyplein Tot en met 20 januari expositie „Holland op z'n (s)malst”, op werkdagen geopend van 9-12, 14 16 en 19.30- 21uur BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Vrij 19 en 21.15 uur „Het eiland van dr Moreau”. 23.30 uur „Rolls Royce Baby”, 19.30 en 22 uur „De vrouw die twee keer leefde" Luxor Theater, Breestraat Vrij 19 en 21.30 uur „Once upon a time in the west” DIVERSEN Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen Zaterdag geopend van 12.30-17 uur Openbare bibliotheek, Kerkstraat vrijdag al le leeftijden 19-21 uur Alarmnummers: politie 25555, 22922, miheuklachten 96000 De Nieuwe Slof, Kerkstraat Zaterdag 20 uur karnavalsavond „De Zeezotte" Mevrouw I. P. Hofman-Vlas en de heer P. Jongens stelden hun zetel in het dage lijks bestuur van de bibliotheekcommis sie beschikbaar. In hun plaats werden gekozen mevrouw J R. Franse goldstein en de heer E. C. Ijzerman De heer W van Eijk werd als voorzitter herkozen De afgetredenen blijven als lid deel uit maken van de bibliotheekcommissie Uit de leden werd dinsdagavond een commissie samengesteld die een landelij ke nota over de educatieve rol van de BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat Vrij 20 uur „Orca, the killer whale” DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg en Benelux laan vnjd. alle leeftijden 19-21 uur. zat alle leeftijden 10-12.30 uur Kinderboerderij, Vrijburglaan Zat geopend van 10-12 en 14-17 uur Alarmnummers: politie 39111, 32121, miheuklachten 96000 De Jansheeren, Kerkweg Zat 21 uur „The Revivel Jazzband” Donkey Shot, A Verherentstraat Vrij 21 30 uqr groep „Massada De wildste verhalen doen momenteel de ronde in Haarlem over Ijsbaan Ken nemerland. Er zouden al drie, vier doden van de baan zijn gedragen. Onder wie een op het ijs doodgebloede man en iemand die, na te zijn gevallen, getroffen werd door een hersenbloeding. De Haar lemse politie weet van niets. Een woord voerder: „Het lijkt onmogelijk, anders hadden we het moeten weten. Het is niet uitgesloten dat iemand van buiten Haar lem naderhand is overleden aan een her senbloeding. We kunnen eens navraag gaan doen bij andere korpsen. Maar dat zegt natuurlijk niets.” De geruchten zijn niet onbekend bij het bestuur van de ijsbaan. Voorzitter J. de Korte zegt dat er binnen het bestuur al discussie over is geweest, omdat het een anti-reclame is. „Er is niets gebeurd. Die verhalen zijn volkomen uit de lucht ge grepen. We kunnen ze ook heel gemakke lijk weerleggen. Daarom hebben we er geen behoefte aan om te reageren op de geruchten. Het is wat anders als er pu bliekelijk beschuldigingen worden geuit.” De heer De Korte zegt te vermoe den waar de haard van de „kwaadspre kerij” te vinden is, maar wil zich er niet over uitlaten. Hij vindt desondanks dat niet gesproken mag worden van „een hetze”. II Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. BIOSCOPEN City, vrijdag 20.00 uur „Wordt u al geholpen? Stadsschouwburg: 20 00 uur Ballet du Senegal TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Geopend di. t/m za. van 10-12 en 14-17 uur. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en op aanvraag tel 02510-91022 en 93088 DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400 Hoogovens 02510-96000 Brandweer Santpoort 370750. voor Velsen-Noord en IJmui den 20750 C entrale Bibliotheek, Plein 1945 Vrijdag van 14 30-17.30 uur en 19.00-21.30 uui Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, lemsbeekweg. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 62, 10.00-12.00 uur en 14 00-17 00 uur recrea tieruimte open. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1. IJmuiden van 9-10 uur, tel. 12464 of 18445 Buurthuis De Brulboei: 14+. Bovenzaal De Brulboei: 20 00-24.30 uur Vrou wencafe. Buurthuis De Planeet: vrijdag 20.00-23.00 uur Discotheek „Where 69”. Sociëteit Asterix: woensdag 20.00-23.00 uui vrijdag 20.00-01.00 uur, zaterdag 20.00-01.00 uur Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden Ma. t m vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-18830 en 22169 Spreekuur Santpoort: ma. en do 9-10 uur Her vormd Wijkcentrum. Burgemeester Enschede laan 67. Openiuchtbad De Heerenduinen, gesloten Badhuis Snelliusstraat, vrij. 13-20.30 uur, za na 13.30 gesloten Velserbad. vrijdag gemengd zwemmen 19 30 20 45 uur, zaterdag gemengd zwemmen 10 30 11.30, 12 15-13.15, 13 30-14 30 en 14 45 15 45 uur. les volwassenen 15.45-16.15 en 16 15-16.45 uui Instructiebad Zeewijk, ma 9-11.30 en 13 15 14.30 za. gemengd zwemmen 10.45-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Alleen open op woensdagmiddag en zaterdag de gehele dag Sporthal, Zeewijk: vrijdag 19.00-23.00 uur korfbalcompetitie, zaterdag 8.30-12 00 uur spor tinstuif, 12.00-16 00 uur sportihstuif, 12.00-16.00 uur b c Velsen, 16 00 22 30 uur basketbalcompe title Buurtcentrum Zeewijk: zaterdag 1100 13.00 uur timmerciub 6-12 jaar, 20.00-24 30 uur Disco 16 SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15u Vl’ouwencabaret Natascha Emanuels met „Een traan voor elke roos”. Zaterdag 10 15u Mary Dresselhuys en Ko van Dijk in „Herfst in Riga Toneelschuur I (Smedestr 23) Vandaag en morgen 20.30u Toneelgroep Centrum met .Scheiden Toneelschuur III (Smedestr 23) Vandaag en morgen 20 30u „Projekttheater met „Dollie, of advocado’s bij de lunch” MUZIEK Concertgebouw (L Begijnestr.) 20.15u Npordhollands Philharmonisch Orkest o 1 v An dré Vandernoot, solist, Theo Bruins, piano Za terdag 20.15u Orgelbespeling door Piet Kee m.m.v Frans Bruggen, blokfluit Haarlemse Jazz Club (Zanderzaal. Gr Heilig l^nd) 22u Jamsessions. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr.) 15 30. 19 en 21.30u „The spy who loved me". 12j. Vandaag eh morgen 24u „Shaft’s grote opdracht". 16j Zaterdag 13.30 u „De fluit met de zes smurfen”, a,l Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21 15u „Inslikken en doorgeven’ 16j. Vandaag en mor gen 23.30u „The birds”, 16j Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.3ÜU „Star wars' a.l Vandaag en morgen 24u „Doriana het por nomëisje," 16j Luxor (Gr Houtstr) 14, 19 en 21.30u. beh za 14u „De klokkenluider van de Notre Dame", 12j Zaterdag 14u „De reddertjes”, a.l Roxy (KI Houtstr.) 14.30 en 20u „Soldaat van oranje”, 12j. Vandaag en morgen 24u „The ch^se 16j Studio (Gr Markt) 19 en 21.30u „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 12j Vandaag en morgen 24u.. „Cria Cuervos”, 16j Zaterdag 14u „De nieuwe avonturen van Dik Trom, a 1 Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr 14. 15.15, 19, 20.15 en 21.30u. zaterd 14, 15 15, 20, 21 15 en 22.30u „Deep en counter”, 16j Filmhuis Het Melkwoud (Zijlstraat 63) Van daag en morgen 21u. „Flash” en „Le Fou" van Glaude Goretta City-Theater (Hoofdstraat 94, Hillegom) Van daag en morgen 20u „Een brug te ver 12j

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6