Musicus krijgt kans medische verzorging in het weekeinde na brandstichting tijdens verslaving Boetes voor geritsel met oliebonnen DE WET ONGELIJK” Bij Duin- en Kruidberglopers worden buikjes, borsten en blubberige dijen weggetrimd „BLANKEN ZWART VOOR 4 De ratten komen er weer aan Motorrijder gewond bij foutieve inhaalmanoeuvre Carnaval in het dienstencentrum Feestavond bij Fryske Trou Buurtcentrum Zeewijk start Dierengroep Strandwandeling met TVS r 7 JANUARI VRIJDAG 2 0 IJKOND :Ct. (Van onze rechtbank verslaggever) 4 armen laag, spreidstand, buk ken, zwaaien, zakken, huppen, draaien en dan uitpuffen. Dat schrijft het bestuur van de trimgroep De Duin- en Kruid berglopers in een brochure waarmee men wil trachten leden te winnen voor de broodnodige wekelijkse trimactiviteiten. Al meer dan 12 jaar komen op zaterdagochtend om half negen op de parkeerplaats van Duin en Kruidberg een groepje man nen bijeen. Weersomstandighe den hebben nimmer de deelne mers er van vermogen te weer houden hun rondjes te draven en hun eenvoudige oefeningetjes te doen. Gymnastiekoefeningetjes wel te verstaan. Armen hoog, - HAARLEM. Een 45-jarige musicus uit Velsen is gisteren door de Haarlemse rechtbank voorlopig in vrijheid gesteld na dat hij had aangedrongen op een gedwongen toezicht van het Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs. De musicus stond terecht wegens brandstichting, waarvoor hij inmiddels 115 dagen in voorlo pige hechtenis had doorgebracht. I „Het inhouden van het zwel lende buikje wordt een steeds moeilijker zaak. De eens zo man lijke tors wordt ontsierd door borstvorming en de met spierbundels behangen dijen dreigen blubberig te worden. Het vet gaat lillen, de spieren verslappen. Rond de lendenen ontstaat een fietsband I 1 I O R I t e 'ha De bijeenkomst begint om acht uur. De gemeente laat weten dat het weer hoog tijd is om attent te worden op ratten. De bruine ratten wel te verstaan, die alles stuk knagen, de meest gore ziekten verspreiden en die vooral tijdens deze maanden de woonkernen intrekken. Het is voedsel dat hen uit het veld trekt, voedsel dat goedmoedig is gestrooid voor hongerige vogeltjes. Maar de vogeltjes zijn lang niet altijd even hongerig, dus blijven voedselresten liggen. En dan, wanneer het donker is en alle vogeltjes slapen, komen de ratten uit hun holen, de putten, achter spouw muren vandaan en uit de kelders om hun maal te halen. Het is dus niet verwonderlijk dat, wan neer er ruimschoots voedsel is, de ratten blijven. Ze maken een holletje, dan een gezinnetje en voor de buurt het weet lopen er, in plaats van twee ratten, twee honderd exemplaren rond; want ratten vermenigvuldigen zich razendsnel. Opgelet dus. Te meer daar ratten door de kleinste gaatjes, bijvoorbeeld bij luchtroosters in de spauwmuren, naar binnen komen en zich dan, doorvoed en wel, op een comfortabel warm plekje te nestelen. Dat zou allemaal niet zo erg zijn, ware het niet dat de bruine rat een gevaarlijk dier kan zijn. Hij knaagt graag ook aan voorwerpen die u liever heel zag en hij is een drager van ziektekiemen. Daardoor verspreider van besmettelijke ziekten als die van Weil, de paratyfus en de varkenspest. Het behoeft wellicht geen verdere aan beveling om, wanneer ratten worden ge signaleerd, de rattenbestrijder te bellen. Deze kunt u bereiken bij de reinigings dienst, onder telefoonnummer 02550- 19119. Via dit nummer is tevens advies te vragen over wat en hoe te doen in derge lijke gevallen. De zaak had in december van het vorig jaar al gediend maar was toen aangehou den in afwachting van een rapport van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Volgens een psycholoog van dit bureau was verdachte Wel voor een behandeling gemotiveerd. Het CAD zag echter meer heil in een therapeutisch programma, dan in een implantatie tegen het gebruik van alcohol. Verdachte was tot de brandstich ting gekomen in een periode dat hij ernstig was verslaafd aan drank en drugs. Een afgebroken liefdesaffaire had hem totaal van zijn stuk gebracht. Hij had gepoogd het huis van zijn ex-vriendin in brand te steken en zag - door een toevalligheid - zijn eigen woning in vlammen opgaan. De officier van justitie, mr. E. Schilder, had een gevangenisstraf geëist van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en voor waardelijke ter beschikking stelling van de regering. Tegenover de rechtbank verklaarde ver dachte dat hij gedurende de twaalf jaar, dat hij in het artiestenvak werkzaam is geweest, reeds vier keer een implantatie heeft nodig gehad wegens zijn chronisch alcoholisme. „Aan refusal-tabletten heb ik niets. Die gooi ik toch weg”, legde de musicus uit. Een zuster van verdachte bracht naar voren, dat haar broer opnieuw kan meespelen in het ensemble waarin hij altijd heeft gewerkt. Dit perspectief, ge voegd bij de wil van verdachte zich onder bij iren i die hij rde- dan aok, ond ten- nin- IJMUIDEN. Een 19-jarige motorrij der heeft donderdagmiddag licht letsel aan het been opgelopen bij een aanrijding met een personenwagen op de Plane tenweg. Het ongeluk gebeurde tijdens een in haalmanoeuvre. De 35-jarige autobestuur der had voorgesorteerd om links af de Saturnusstraat in te gaan. Vermoedelijk heeft de motorrijder dit niet opgemerkt. Hij haalde de auto aan de linkerkant in, waarna de botsing niet kon uitblijven. De jongen is voor behandeling van zijn been naar het ziekenhuis gebracht. Beide voertuigen werden licht beschadigd. We zitten veel meer dan vroeger. Is het niet in de auto dan wel op de bureau- kruk. Thuis is het de TV die ons zitvlak aan de stoel gekluisterd houdt. Onderuit gezakt kijken naar alles wat ons onge vraagd de woonkamer wordt binnenge dragen, met een hap en een snap binnen handbereik Zaterdag 21 januari wordt de Turnver eniging Santpoort voor leden en andere belangstellenden een strandwandeling in IJmuiden. Om half elf precies wordt ver trokken van de strandopgang bij het monument. De leiding is in handen van mej. I. Swart. Ook kinderen zijn welkom. De organisatoren hebben er geen be zwaar tegen dat hondenbezitters hun huisdier meenemen De deelname is ge heel gratis. Afgelopen woensdag heeft Amnesty International een begin gemaakt met een internationale actie tegen de schending van de rechten van de mens in Zuid- Afrika. De actie, waaraan ook alle plaat selijke afdelingen van Amnesty mee doen, zal lopen tot medio maart. De Velsense werkgroep van Amnesty heeft in dit verband een aantal activitei ten georganiseerd die er op zijn gericht de plaatselijke bevolking te informeren over Zuid-Afrika: de politieke gevange nen, de consequenties van het legale apartheidssysteem en de wetten waarop dit systeem is gebaseerd. Komende zaterdag begint de Velsense werkgroep met een informatie-actie op de Lange Nieuwstraat. Tussen elf en drie uur zal middels een spandoek de aan dacht worden gevestigd op de Amnesty- In hét dienstencentrum Zeewijk, wordt op vrijdag 3 februari carnaval gevierd, speciaal voor de oudere bewoners uit de wijk. The Marletons komen er muziek maken en om de. feestvreugde te verho gen, worden de bezoekers wel verzocht fraai verkleed ten tonele te verschijnen. Voor de meest originele kleding worden prijzen uitgereikt. stand, waar onder meer de apart uitge brachte actiekrant „Blank en zwart voor de wet ongelijk” zal worden verkocht. Dezelfde stand staat op vier februari weer op de Lange Nieuw, terwijl ook in de Santpoortse hoofdstraat op vier en op 18 februari een informatiepunt wordt opgesteld. Op 18 en 23 februari staat Amnesty ook weer op respectievelijk de Lange Nieuwstraat en het Marktplein. Op vrijdag 24 februari wordt vervol gens door de werkgroep in het Witte Tejater een informatieavond gehouden over de situatie in Zuid-Afrika en de rol van Amnesty daarin. Hier zal de heer Du Plessis, een uitgeweken Zuidafrikaan een lezing houden. Er staat een film op het programma en de zanggroep Zimba, (ook wel bekend als Spangle and Haze) een trio (ook uitgeweken) uit Rhodesië zal hier optreden. Op vrijdag 10 maart wordt wat Vel- sen betreft de actie afgesloten met een schrijfavond (waar weer een film aan vooraf gaat) in gebouw Velserduin. Los van deze Zuid-Afrika-actie staat een verzoek van Amnesty aan de mensen die groetenkaarten hebben verzonden. De vraag is of reacties (post retour of een of ander antwoord) gemeld kunnen wor den bij of de heer B. Kruisselbrink in IJmuiden (tel. 14314) of bij Amnesty In ternational in Amsterdam (020-847905). Het feest begint die vrijdag om acht uur. De toegangsprijs is vijf gulden. De Friese vereniging „Fryske Trou” houdt op vrijdag 27 januari in De Rank aan de Wilhelminakade een feestavond. Het toneelgezelschap van de Friese vere niging „Oan Dünkant” uit Castricum komt er die avond het stuk „Portret fan Fake” spelen. Na afloop is er bal. Redactie Loes De Fauwe tel 02550 BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Bonanus, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Relink, Takken, Versèlewel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door R. H t, k st 3, e n P e i- 5t ;e Is n n e it 1, e t- a ;s d n Veel lieden zouden best „anders” wil len, maar weten niet hoe. Denken dat ze zich met een wekelijks portie trimmen belachelijk maken omdat ze toch al over te weinig conditie beschikken. Bij de Duin- en Kruidberglopers wordt daar rekening mee gehouden. Gewapend met gymschoenen, wat aangepaste kleding en een TOEGANGSKAART voor het ter rein van Duin- en Kruidberg worden de deelnemers zaterdagochtends om half negen opgewacht. Een lichte looppas en dan wat gymnastiek onder deskundige leiding. Daarna worden groepjes gefor meerd waar ieder zich naar behoefte en conditie bij kan aansluiten In dat kleine verband wordt weer onder deskundige leiding getrimd. Tussen half tien en tien uur zit het er op en wacht iedere deelne mer een prettig ontspannen weekend. Misschien met een beetje spierpijn maar zelfs dat kan lekker gezond aanvoelen. Nadere informaties? Even bellen naar 02550-17271 of 023-375316. Meer dan ooit heeft dé manier waarop we leven het noodzakelijk gemaakt dat we iets doen aan onze conditie. Reeds jaren geleden werd de fiets weer popu lair. Terzelfdertijd rezen de trimclubs als paddestoelen uit de grond. In bos en park worden voorzieningen getroffen om de hollers en dravers terzijde te staan. De Cooper-baan werd een dankbaar instru ment waarmee men zelfs zijn wekelijke vorderingen kon registreren. Want wie eenmaal begint met de restauratie van zijn body die verschijnselen begint te vertonen van een bouwval, wil ook nog best resultaat zien. En wie het niet wil zien, gaat het voelen Terug van de zaterdagse trimpartij stroomt het bloed sneller door de aderen. Komt men frank en fris onder de douche vandaan die de laatste resten van het luie zweet door het afvoerputje spoelt. Opmerkelijk is dat de trouwe trimmers zich automatisch ook meer gaan ver diepen in de samenstelling van hun dage-"* lijkse menu. En zo worden mensen die zich snel moe, loom of landerig voelen opgewekte blijde rakkers. Ja, ja, trimmen is een pure noodzaak De chauffeur had in totaal duizend liter olie op de bonnen gesmokkeld samen met een 37-jarige bedrijfsleider uit zijn woon plaats. De malafide transacties hadden circa twintig keer plaats gehad en voor ieder van de verdachten ongeveer 250 opgeleverd. Voor deze feiten eiste de offi cier van justitie, mr. E. Schilder, tegen beiden een geldboete van 300 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De chauffeur voerde ter verdediging aan, dat hij weinig had verdiend en was ge zwicht voor het gemak waarmee hij extra liters op de afleveringsbonnen kon op schrijven. De bedrijfsleider verklaarde eveneens zwak in zijn schoenen te hebben gestaan en welwillend aan de vervalsing te hebben meegewerkt. Een derde verdachte in deze zaak, een 39-jarige Velsenaar, ontkende in alle toon aarden bij het duistere handeltje betrok ken te zijn geweest. Ondanks sterke aan wijzingen van getuigen wees hij alle be schuldigingen van de hand. Bovendien vroeg deze verdachte of een andere getui ge kon worden gehoord, op grond waar van de rechtbank besloot de zaak tegen hem aan te houden. De beide andere ver dachten zullen op 2 februari worden ge vonnist. it er ffen k te sltje Ugo- 'oei- n de Af- iwe- alla- zijn, rko- treft 'itei- oge- hjke ader 1 IJ- Isen. aar- oer- alos i be- a de (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. „In de wereld van benzi nestations en pomphouders is het alge meen bekend, dat er nogal wat geritseld wordt met afleveringsbonnen. Er valt zo 'links en rechts wel eens een liter dieselo lie of benzine over de rand”. Dit zei giste ren de raadsvrouw van een 51-jarige chauffeur uit Velsen die zich voor de Haarlemse rechtbank moest verantwoor den wegens vervalsing van afleverings bonnen voor dieselolie. Als onderdeel van de activiteiten van het buurtcentrum Zeewijk wordt op dinsdag 24 januari gestart met een Dierengroep. Het ligt in de bedoeling met de deelnemende kinderen bezoeken af te leggen aan een kinderboerderij, een asiel, een hertenkamp en de dierentuin Artis in Amsterdam. Verder gaat de groep gegevens verza melen over allerlei huisdieren en dia’s en films bekijken. Ook zullen de kinderen boetseren, tekenen, schilderijen en dierenfiguren uitsnijden uit linoleum. De dierengroep wordt elke dinsdag middag van vier uur tot kwart voor zes gehouden in het buurtcentrum Zeewijk. Dennekoplaan 289, IJmuiden. De kosten bedragen vijf gulden per persoon per maand. Kinderen kunnen zich na vier uur ’s middags aanmelden bij mevrouw Stam, Orionweg 225 in IJmuiden, tele foon 17364. Het maximum is gesteld op 25 deelnemertjes. IJmuiden. Deze adressen zijn bereik baar onder het centrale telefoonnum mer 190043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m vrijdag van 9.00-11.00 uur. Tel. 02550- 18888. (Vrijwilligers gevraagd. Wie helpt de AHC helpen?). SANTPOORT Artsen: Dr. H. J. Nederhorst, Wagenweg 46, Haarlem, telefoon 023-315301. Apotheek: Hildebrandtapotheek, Kleine Houtweg 15, Haarlem, telefoon 023- 311475, Noorder Apotheek, Jan Gijzen- kade 181, Haarlem, telefoon 023- 374187, Zeestraat Apotheek, Zeestraat 71, Zandvoort, telefoon 02507-3073. Apo theek Molenwijk, Groningenlaan 10, Haarlem, telefoon 023-331820. De dienst vangt aan op vrijdag om 17.30 uur. Voor inlichtingen na 17.30 uur en in het week einde 023-320713. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in IJmond: Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging: tel. 02550-19043. Spreekuur leidster bejaar denverzorging: Donderdag 12.00-12.30 uur in wijkgebouw Wulverderlaan 53, Santpoort, tel. 37685 (zie ook Velsen). Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond n.v.: Weekend dienst: zuster A. Stranckmeijer Verheij- den-De Jong, Zonnebloemlaan 31. Be verwijk, tel. 27428. Spreekuren leidsters gezins- en bejaardenverzorging: maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw, Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis: Weekenddienst: zuster Th. Dekker Feith, Fazantenlaan 47, IJ muiden, tel. 02550-18877 (van vrijdag avond 18 uur tot maandagmorgen 7 uur). Verloskundige. Mevr. J H. M. Kruiden- berg-Van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ont moetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerk straat 46, Beverwijk, tel. 29195. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur. Van der Hooptstraat 27, Beverwijk, tel. 30766: Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder num mer 02207-11700. avond 24 uur: J. J. van Monsjou, Rijks- straatweg 16, Heemskerk, tel. 32240; van zondagmorgen 0 uur tot zondagavond 24 uur door L. A. v.d. Torre, Hoogdorper- weg 17d, Heemskerk, tel. 31321. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk Dierenambulance. Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v.d. Ben, Moensstraat 26, Beverwijk, tel. 25115. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Spreekuren leid sters bejaardenverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkge bouw, Ruysdaelstraat 7, Heemskerk, tel. 39988. Spreekuren leidsters gezinsver zorging: dinsdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw, Ruysdaelstraat 7, Heems kerk, tel. 39988. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur: De Jansheeren, Kerkweg 45, Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. BEZOEKUREN Rodekruisziekenhuis. Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29001). Voor de interne-, klas se-, kraam-, chirurgische- en algemene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de brandwonden- afdeling: geen vaste bezoektijden, maar afspraak maken met hoofdverpleegkun dige of diens waarnemer; voor de bewa- kingsafdeling: dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur (slechts één bezoeker toegestaan); voor de kinderaf deling: dagelijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis. Ingenhouszstraat, Heemskerk, tel. 39110. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdeling alsme de intersive- en coronary-care (ook Ken- nemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11,16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dage lijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. VELSEN-IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis arts. Tandarts: voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: W Fidder, Andromedastraat 1, IJmuiden, telefoon 02550-23032. Al leen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, IJmuiden, telefoon 02550- 14229. Dierenarts: Dr. J. W. Baljet, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 023-310880. Interkerkelijke Gezinsverzorging en be jaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. Tel. 02550-11830 en 221669. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Federatie Bejaardenzorg Velsen. Spreekuur dinsdag 9-10 uur. Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden, 11-12 uur, Geel- vinekstraat 28, Velsen-Noord. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging, tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kennemer- laan 143, IJmuiden, tel. 19043. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkgebouw Andro medastraat 2, IJmuiden, tel. 13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkgebouw Kennemer- laaan 143, IJmuiden. Gezondheidscen trum Duinwijk, Andromedastraat 1 en 3, toezicht van het CAD te laten stellen,, bracht de rechtbank ertoe hem voorlopig in vrijheid te stellen. Uitspraak over 14 dagen. Hobster, Dr Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door C. L. M. Pernot, Vondellaan 34, Beverwijk, tel. 26820. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende gevallen op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes. Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op vrijdag en zaterdag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode vrijdag 17 janua ri 17.30 uur tot vrijdag 24 januari 17.30 uur: Fortuna-apotheek. Maerelaan 82, Heemskerk, tel. 39484. Dierenarts. J. Boraje, Graaf Willem II- laan 36, Heemskerk, tel. 30046. Dierenambulance. Zie Heemskerk Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Bever wijk. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Weekenddienst: zuster J Haanstra-Lijzen, Lissabon- plantsoen 87, Haarlem, tel. 023-337577. Spreekuren leidsters gezins- en bejaar denverzorging: maandag tot en met vrij dag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw, Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster I. Haaijer-Duin, Luxemburglaan 37, Be verwijk, tel. 39254 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagmorgen 7 uur). Verloskundige. Mevrouw A. M. Bot, Zeestraat 147, Beverwijk, tel. 24161. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ont moetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerk straat 46, Beverwijk, tel. 29195. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 10 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. HEEMSKERK Artsen. Voor de groep artsen Bakker, Kazenberg, Kloek, Van Monsjou, Naber, Schumacher, Van der Torre en Touten- hoofd wordt waargenomen als volgt. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdag-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7