HEEMSKERK EN BEVERWIJK BEREIKEN COMPROMIS EERSTE PAAL VOOR NIEUWE SPORTHAL uitgevaren visserschepen burgerlijke stand veilingen beverwijk buurthuis activiteiten y t! OPLOSSING LANGSLEPENDE AFFAIRE: centraal buurthuis in Alexanderplanteoeh of in Egbertschool met dependance In de wijken HEEMSKERK SOCIAAL CAFE Federatieve Vrouwenraad en gezondheid Commissie vergaderingen Vakantieweek bejaarden Programma Huisvrouwen vereniging Telefoonnummer politie gewijzigd SUBSIDIE AAN DONKEY SHOT Contactavond Vogel vreugd” fegjfesr HF 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 8 JANUARI 19 7 8 ZATERDAG 2 I Hl I'M I iri] w (Van een onzer verslaggevers) BE VERWIJK/HEEMSKERK. Het bestuur van het buurtcen trum „De Lichtboei” is door de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk met een dik pak huiswerk opgezadeld. Vrijdag middag werd het bestuur van De Lichtboei in het Beverwijkse Stadskantoor geconfronteerd met het compromis, dat de vertegen woordigers van beide gemeenten in de reeds lang slepende nieuwbouwaffaire van De Licht boei hebben gevonden. Dit com promis, dat thans door de beide colleges is uitgewerkt gaat uit van een centraal Lichtboeibuurthuis, aangevuld door zogenoemde de pendances, met name voor de op vang van het jeugdwerk tot onge veer 12 jaar, onder meer voor de peuterspeelzalen. ‘a i - ■■gFf lil Lichtboei kan kiezen uit twee bouwplaatsen L Fin o1 let op Lt V ?opt op of int >r Deze ir mog f 0,60 503 Tea d Kei- ig s on .Super s „Earl loet je BEVERWIJK. De Federatieve Vrou wenraad in Beverwijk houdt op donder dagmiddag 9 maart in „De Nieuwe Slof” een jaarvergadering tijdens welke het thema gezondheid centraal wordt gesteld. Bij de narcissen nemen de Carlton een ruime plaats in, Golden Harvest en Dutch master kwamen tot goed twintig cent per stuk. Voor de massasoort Carlton lagen de prijzen tussen de 12 en 17 cent per stuk Bij de tulpen neemt de Alladin wel een aparte plaats in waar voor prijzen rond de 55 cent per stuk werd betaald. Apeldoorn van beste kwaliteit kwam tot 32 cent per stuk, maar de meeste soortgenoten lagen rond de 25 cent per stuk. Lustige Witwe varieerde van 22 tot 28 cent per stuk. Freesia bracht van 27 tot 52 cent per stuk op, nerinen blijven goed weg gaan mits de kwaliteit goed is. De prijs lag tussen de 80 en 110 cent per stuk. Anjers liepen nog al in prijs uiteen n.l. van 30 tot 81 cent per stuk. Voor de trosanjers werd tot 400 cent per bosje betaald. Bij de rozen een bescheiden aanvoer met prijzen van 30 tot 83 cent per stuk. Lelie’s noteerden van 100 tot 175 cent per tak. Bij de potplanten een wat ruimer aan bod van primula’s en azalea’s. De prijs voor het sortiment bloeiende planten was redelijk goed. Groene planten noteerden van 150 tot 1200 cent per stuk. Aan de groentenveiling is de prei die met een dagaanvoer van een 7000 kilo het be langrijkste produkt. De prijzen zijn niet overweldigend want kwam men in het begin van de week nog tot goed 80 cent per kilo, gisteren lag deze prijs wel een dubbeltje per kilo lager. Er komen verder wat winter produkten waarbij boerenkool wel een kleine rol speelt, maar door het wegblijven van wat winterse koude is de prijs matig: er werd van 25 tot 55 cent per kilo betaald. De prijzen waren: vrijdag boerenkool 25-55, bosselderij 97-105, knolselderij 25- 51, prei 28-71, spruiten 65-99, uien 5-15, waspeen 30-55. BEVERWIJK. In het sociaal café in De Nieuwe Slof spreekt donderdagmiddag Irene Evers van de K G. IJ. over de vluchte lingen uit Zuid-Amerika, die in de IJmond onderdak hebben kunnen vinden. Het so ciaal café start om 4 uur en duurt tot ongeveer 6 uur. BEVERWIJK. De volièrevereniging „Vogelvreugd” houdt dinsdag 24 januari een contactavond in café Sport aan de Alkmaarseweg. De heer Jansen houdt dan een lezing met vertoning van dia’s over de voedering van vogels en het gebruik van onkruidzaden terwijk, Zwaansmeer, alsmede in Meeres- tein. Als een van de dependances zou in deze oplossing twee of meerdere lokalen van de Heemskerkse Egbertschool kun nen dienen; b. een centraal buurthuis in de Egbert school te Heemskerk, met dependances in de wijken Meerestein, Zwaansmeer en eventueel Zuidbroek. In het Beverwijkse buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan wordt iedere dinsdagmiddag van half twee tot half vier een cursus haken, breien en borduren ge houden Kleine kinderen van de cursisten kunnen gratis in de peuterspeelzaal wor- Burgemeester J. H. Kok heeft vrijdagmiddag de eerste paal geslagen voor het nieuwe sportcentrum dat door particulieren wordt gebouwd aan de Kerkweg, bij het zwembad. De woordvoerder van de bouwers, de heren Koelman en Hof, benadrukte dat er vanuit gemeente en gemeenschap veel mede werking is ondervonden om dit sportcentrum tot stand te bren gen. „Er zijn nog idealisten”, aldus de woordvoerder die dank uitsprak voor de ondersteuning van het initiatief om een sport centrum te bouwen, dat niet alleen bestemd is voor de actieve sportbeoefenaren maar ook voor de sportminnenden omdat de accommodatie daarop is berekend. Het gebouwencomplex wordt ook aangepast voor invaliden. In juni vorig jaar werd een intergemeen telijke werkgroep „Nieuwbouw Lichtboei” opgedragen de hele zaak van het buurt huis eens goed uit te spitten. Na drie verga deringen zag men er geen brood meer in en werd de opdracht in augustus teruggege ven. In het toen volgende portefeuillehou- dersoverleg (Bodewes en Vervelde) rees de Lichtboei ook de pan uit en stonden de door de dependances een kleinschalige structuur krijgt. Het compromis is een mengvorm tussen groot- en kleinschalig heid. HEEMSKERK. Met ingang van vrij dag 3 februari, ’s avonds elf uur, wordt het telefoonnummer van de gemeentepolitie in Heemskerk gewijzigd in 41444 (vier-één- vier-viefr-vier). Via dit telefoonnummer zijn dan alle afdelingen van de politie te bereiken en dienen ook de alarmmeldingen te worden gedaan. De wethouders Bodewes en Vervelde en de gezamenlijke colleges vergaderden in de weken die achter ons liggen, herhaalde lijk over de Lichtboeizaak. Voorts greep een groep raadsleden, deel uitmakend van de commissie sociale zaken van Beverwijk en Heemskerk, een bezoek naar een pro ject elders in ons land, aan om nog eens te bezien welke mogelijkheden er opdoem den om de Lichtboeizaak uit de impasse te halen. Het gesprek kreeg later, terug in deze streek, nog een vervolg. De beide wethouders kunnen zich in dat standpunt van CRM vinden. „Natuurlijk is de keuze van het bestuur tot welke oplos sing wordt besloten, een zware factor in de besluitvorming. De inhoudelijke kant van de zaak is erg belangrijk. Het is bekend dat beide gemeenten bereid zijn financiële ruimte beschikbaar te stellen voor welke oplossing dan ook. Op voorhand kan niet BEVERWIJK. Op dinsdag 24 janua ri vergaderen van half acht af in het Stadskantoor de commissies voor openba re werken en voor onderwijs en culturele zaken. ‘OREN samen 315 na ïreren, ag 1-6 3UWI|k, partners lijnrecht tegenover elkaar. De tegenstellingen bleken onoverbrugbaar groot te zijn. In de novemberraad kwam het Bever- kom- MPLA ipklap- anders BEVERWIJK. De bloemenprijzen zijn ook de afgelopen week vrij gunstig geweest. Er komen voor wat de bolbloe- men betreft meer narcissen dan tulpen aan de veiling. nruil erf e voorj f 145(1 For i. radio >y. eiri 3; Opa GL 1972 5; V.W Rove 3250 (ENEN 1 7z |r n tafel 023- 1MEL- g a.n daard. erwet- rragen essoir 33 023- n arbl ravan- 5. Sta- vrijbl I24973 itmarkt ;W I horlo- conde- Juiding -7216 SSOIR □oden- ■n Tel BEVERWIJK. Voor de vakantieweek die de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Beverwijk voor de week van 17 tot 24 juni organiseert bestaat zo’n grote belangstelling, dat de beschikbare kaarten voor Valkenburg binnen enkele dagen wa ren uitverkocht. Het bestuur van de bond, die tegenwoor-’ dig tie naam Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen voert, is er in geslaagd een tweede week te reserveren, namelijk van 24 juni tot 1 juli en daarvoor kan men zich nog laten inschrijven 1AIMA- n evt ir keu- st. Inl Dinsdagmorgen 7 februari houdt dr. E. Wormer, psycholoog in Amsterdam, een lezing over de psychologische aspecten na’ een hartinfarct. Aanvang 10 uur. Donderdagmiddag 23 februari vertellen^, Anja en Henk Ursen over hun reis met een rugzak door Zuid-Amerika. Deze bijeen komst wordt van twee uur af gehouden in Scheybeeck. Dinsdagmiddag 14 maart kan men on der leiding van mevrouw Gastman paas- versieringen maken in Scheybeeck, begin nend om twee uur. wijkse college met een plan voor een drie- wijkenoplossing: een buurthuis aan de Laan der Nederlanden. De Beverwijkse gemeenteraad, die de verbouwing van de Egbertschool tot buurthuis afwees en zich in deze mening gesteund wist door het Lichtboeibestuur, toverde een motie te voorschijn, waarin werd gesteld dat als nog gezamenlijk getracht moest worden tot een oplossing te komen en wel vóór 1 maart, zodat nog in 1978 met de bouw van de nieuwe Lichtboei kon worden be gonnen. BEVERWIJK. In de Lichtboei zaak speelde ook de subsidiëring door Beverwijk van het jongerencen trum Donkey Shot. Het college van B. en W. heeft besloten de subsidiëring te hervatten. In 1974 kwamen Heems kerk en Beverwijk overeen de verre keningen van Donkey Shot en De Lichtboei te ontkoppelen, hetgeen gebeurde op financieel-technische be redeneringen. Zoals bekend mag worden verondersteld huurt de gemeente Heemskerk jaarlijks een groot aantal uren de sporthal. Dat betekent een garantie voor de bouwer en het stelt de gemeente in staat de sporthal onder te verhuren aan de plaatselijke sportvere nigingen tegen een zeer aanvaardbaar tarief. Daarmee kan toch voor een belangrijk deel worden voorzien in de ontstane zalen- nood. De bouw van een tweede sporthal was voor de gemeente zelf voorlopig nog geen haalbare kaart en het sportleven in Heemskerk is met deze oplossing dus zeer gediend. Onder meer de wethouders Roozen, Vos en mevrouw Vervelde, vele gemeente lijke autoriteiten en vertegenwoordigers van de Sportraad woon den het slaan van de eerste paal bij. Het verschil van opvatting, en juist daarin was het probleem gerezen, was wel dat er volgens de gedachte van Heems kerk een kleinschalige oplossing moest worden gevonden, terwijl Beverwijk jhuist om de integratiegedachte een grootschalige oplossing voorstond. Het mMinisterie van CRM voelde wel voor beide standpunten en wees er op, dat het oordeel van het Lichtboeibestuur zeker zwaar moest wegen. Een verpleegkundige van het St. Jozef- ziekenhuis zal een inleiding houden over hygiëne en een verpleegkundige van het J Rode Kruis Ziekenhuis spreekt over het brandwondencentrum. Daarna wordt het woord verleend aan de arts F. E. J. Bouriti- us uit Scheveningen, die de medische zorg „anders dan volgens het normale patroon” belicht. En over die twee visies op het sociaal- cultureel werk is in de afgelopen maan den heel wat gediscussieerd en geruzied. BEVERWIJK. Voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Beverwijk en omstreken, houdt de heer Schellart donderdagmiddag ?6 januari van twee uur af in Huize Scheybeeck een lezing over „Kastelen in hun ontwikke ling in Nederland en buiten de grenzen". De afdeling houdt een algemene ledenver gadering op dinsdag 31 januari en die begint om 13.45 uur in Scheybeeck. Na hetu zakelijke gedeelte vertoont de heer J. R, van der Laan films over evenementen binnen de afdeling, zoals de jubileum- avond en de kerstviering. Op de agenda voor de commissie open bare werken staan onder meer de volgen de punten: aanpassing van een tweetal woningwetwoningen voor mindervali- den; een voorstel tot vervanging van de hydrofoorinstallaties in het complex van 320 woningen aan de Luxemburglaan en omgeving, een voorstel tot vervanging van een vuilnisauto; een voorstel tot aan passing van de bestrating en de groenaan- leg nabij de Vondelschool. De agenda voor de commissie onderwijs en culturele zaken vermeldt onder meer de bespreking van een nota inzake de beheerscommissie gemeentelijke avond- mavo-scholen een voorstel tot renovatie van het schoolsportterrein Duinwijk; een nota inzake aanschaffing boekenrek ten behoeve van de Jan Ligthartstraat. De commissie voor jeugdzaken verga dert maandag 23 januari in het Stadskan toor en dan wordt het voorstel inzake de nieuwbouw van de open speelplaats Mun- nikenweide behandeld. Donderdag 2 februari vergadert de com missie voor sportzaken en die gaat praten over de renovatie van het schoolsportter rein Duinwijk en over het voorstel inzake de renovatie van de atletiekaccommoda- tie, de staantribune en het hoofdveld van het sportpark Adrichem. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, ML. Michiel KW. 167, MK Poolster IJM. 11, Eben Hae- zer IJM. 18, Pieter IJM. 19, Drie Gebroe, ders IJM. 20, Davina IJM. 27, Maarten Cornelia IJM. 44, Swift IJM. 117, Wiron VII IJM. 207, Janny Jacoba KW. 4, Alida KW 22, Ada KW. 29, Anna Hendrika KW. 45, Pelikaan KW. 88, Wilma KW. 113, Maal tje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Wilhel mina KW. 173, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Yvonne Yolanda KW. 206, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226. Dinsdag 17 januari Hektrawler Rijn mond II KW. 43, Vooraan VL. 115, Voor,-. waarts VL. 142, MK. Deo Volente II KW; 11, Pieter Jacob KW. 24, Willem Adriana Maandag 2 januari Hektrawler Jan Maria KW. 171, Monica VL. 89. Woensdag 4 januari Hektrawler Arie Ouwehand KW. 122, Willy KW. 141, Dirk Diederik KW. 171, Onderneming II SCH. 108. Zaterdag 7 januari Hektrawler On derneming I SCH. 90. Woensdag 11 januari Hektrawler Eli- sabet Christina KW. 41, MK. Marry Jacob KW. 117, Anna Lydia KW. 194, Marco WR. 32, Johanna Cornelia WR. 57. Vrijdag 13 januari MT. Wiron II IJM. 211. Maandag 16 januari Hektrawler Rijn mond V KW. 42, Rijnmond III KW. 44, Tetman Hette KW. 174, Rijnmond IV KW. 85, Rijnmond VI KW. 135, Frank Vrolijk KW. 25, Rose Marie KW 34. Czn. SCH. 81, MT. Protinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209, Ora et Labora KW. 51, Jacob KW. 55, Marry Martin KW. I 1 den geplaatst. Eveneens in „Wijk aan Duin” is op de vrijdagavond van half acht tot half tien een cursus fotografie, voor mensen die het fotograferen willen leren of er wat meer over willen weten Inlichtin gen over beide cursussen via telefoonnum mer 20944 Het compromis in de Lichtboei- nieuwbouwperikelen bestaat uit één idee met twee oplossingen: a. een centraal buurthuis in het Prins Willem Alexanderplantsoen met een de pendance voor de wijken Zuidbroek, Oos- GEBOREN: Sandy Perez Serrano, Niels Kokmeijer, Franciscus A. P. Hille, Chantal M. Markx, Monique E. Verhoef. ONDERTROUWD: Robert F. J. Pieters en Jacoba M. Antho- niese; Gerrit Bus en Maaike C. Groene- veld; Antonio J. Camarge Villenuneva en Marijke A. Derks. GEHUWD: Hesdie J. M. Moor en Johanna M. L. van Goethem; Auke Wouda en Aartje E. van' der Ploeg; Petrus J M. van den Elzen en Josepha M. C. Roozen. OVERLEDEN: Florentius Beentjes, 60 jaar; Aagje van. Westenbrugge-Tienstra, 72 jaar; Camillus Petrus van de Velde, 73 jaar. Tot welke oplossing wordt besloten hangt in grote mate af van het bestuur van De Lichtboei, dat in de komende weken een onderzoek zal moeten verrichten naar de indeling vpn het sociaal-cultureel werk, de benodigde ruimten, het personeelsbe stand en de financiële consequenties van beide oplossingen. Het oordeel van het Lichtboeibestuur over de meest gunstige oplossing zal zwaar wegen in de overwe gingen van beide gemeentebesturen welke oplossing de gemeentelijke overheid voor staat. Wethouder C. Bodewes van Beverwijk en wethouder mevrouw M. J. Vervelde- Wagenaar lieten donderdagmorgen, toen het opzienbarende plan aan de pers werd toegelicht, duidelijk blijken, dat dit com promis in de Lichtboei-affaire als aan vaardbaar wordt gezien. Het sociaal-cultureel werk voor alle vier wijken wordt immers gegarandeerd door de centrale accommodatie, terwijl het spe cifieke jeugdwerk tot ongeveer 12-13 jaar worden gesteld dat een van de oplossingen J de voorkeur verdient. Ook' financieel niet. Er zijn wel globale cijfers bekend van de twee oplossingen, maar die zitten tamelijk dicht bij elkaar, aldus Bodewes. In beide oplossingen kan het centrale buurthuis, waar dan ook gelegen, dienen als voorziening voor de jeugd vanaf 12 jaar. Wethouder Vervelde: „Het zoger i noemde kleine buurtwerk voor jeugdigen geschiedt in de dependances in de wijken. De wethouders zijn er goed van door drongen dat er van het Lichtboeibestuur heel wat wordt gevraagd. De beslissing van het bestuur voor wel ke oplossing men kiest natuurlijk aan de hand van de resultaten van het in te stellen onderzoek zou in feite vóór 1 maart binnen moeten zijn. „Wij zitten vast aan de motie van de gemeenteraad”, aldus wethouder Bodewes. i 1 In het deze week geschreven nieuwe hoofdstuk van de nieuwbouw van de Lichtboei komen de oude bouwplannen niet meer voor, in de nieuwe start past het i maken van nieuwe bouwplannen. „Alles moet er op gericht zijn nog dit jaar met de bouw van het centrale buurthuis te begin nen. Of dat nu in de Egbertschool of in het plantsoen dient te gebeuren, maakt niet uit”, zo deelde wethouder Bodewes mee WT J-i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9