Rapidity plaatste finale zich voor clubrecord KIC WERD MET 10-5 VERSLAGEN Full Speed nog steeds kandidaat voor titel Dokko in slotfase langs Cronjé-Shots Zege voor Scheffer Duo Schaap- Beukenkamp weer winnaar Rob Kleine verbeterde Alleen zege Watervliet Wisselvallige resultaten WINST IJMOND; VERLIES VELSEN I I Titel weer bij Duinwijck II 1 EEN MERCEDES HUREN? Bouwens Autoverhuur 19 19 7 8 2 3 JANU A R MAANDAG sportief - Bouwjaar Natuurlijk bij: 1977 Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 De kampioensploeg van Duinwijck die voor de elfde maal in successie en voor de veertiende maal in totaal de nationale titel veroverde, in de wedstrijd tegen BCH uit Den Bosch. Op de foto ontbreekt Marjan Ridder, die met een Europees team in Japan verblijft; verder van boven naar beneden: nationaal kampioen Rob Ridder, Marja Ravelli- Ridder, captain Boudewijn Ridder, invalster Dorie Ridder, Piet Rid der en als enige niet-Ridder Guus v.d. Vlugt. stan- Set- (Van onze wieler medewerker) (ADVEK1ENTIE) i van olen- an de ;t liet epen onde e be reide ;elijk c het rras- d de kruit iging r dat lelijk m de wiek gelo- )vra- it de aren, k liet geen idige keer ijken nder (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. In de bekercompetitie van de afdeling Kennemerland zijn de eerste beslissingen al gevallen. De strijd wordt nu stopgezet in verband met de tweede tafeltenniscompetitie, die deze week van start is gegaan. In de landelijke groep hebben de beide favo riete teams, Rapidity 1 en Polec Deta chering 1, zich geplaatst voor de finale. Rapidity 1 rekende af met TYBB en de eigen clubgenoten van het tweede. Tegen TYBB bleef Ton van der Helm ongeslagen. Frans Schram verloor al leen van Bert van Bruggen. Tegen Ra pidity 2 werd het 9-0 en hier kon ook Wim Hartog zonder kleerscheuren de strijd verlaten. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. In de eerste klasse van de afdeling Haarlem stelden de dames van Full Speed zich andermaal kandidaat voor de titel, door streekgenote KIC met 10-5 te verslaan. Minder verging het ADO, dat door de nederlaag tegen TYBB (3-10) vaster op de laatste plaats is gekomen. De heren van Full Speed verloren kansloos van koploper Concordia 2 (12-20). behaalden een 8-7 overwinning op het Amsterdamse Volewijckers. Dokko-Cronjé-Shots 75-74 (rust 27-41). Topscorers Dokko: Ko Haver (6-14), Hans Booden (2-19) en Ab van der Burg (13-2). Zonder Martin van Schaick en de met spit sukkelende Hans van der Meijden leek Dokko in de eerste helft naar een grote nederlaag gespeeld te worden. Na de rust keerde echter het getij. Terwijl aan Haar lemse zijde Siegerist (11-4) en Geert de Vries (10-4) aanvallend sterk terugvielen, lukte aan Dokko-kant alles. Wel moest de ploeg van Nel van der Burg Joop van Rijn en Ab van der Burg nog voortijdig zien afhaken, de inmiddels verworven voor sprong kwam nauwelijks meer in gevaar omdat Cor Haver vanaf de vrije worp-lijn vi ij wel geen kans onbenut liet. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. In een wedstrijd met twee gezichten is Dokko in de basketbal- competitie na een ogenschijnlijk niet meer te overbruggen achterstand toch nog met 75-74 zegevierend tevoorschijn gekomen uit het duel met rivaal Cronjé- Shots. De Excercitia-heren daarentegen hadden minder succes en leden een regel matige 81-53 nederlaag tegen het sterke HOC. Voor de Excercitia-dames kwam het duel met Herbrink Guardians niet tot een beslissing. Bij 35-25 werd dit duel voortijdig gestaakt. moest, om hun vereniging op winst te zetten en dit lukte, zij het in een derde set met 15-11. Maar goed dat Peter Smit en Hetty Verschoor door hun winst in het enkelspel voor deze overwinning reeds een basis gelegd hadden. Hoewel BBC 1 met 6-2 de boot in ging, werd er toch verdienstelijk gespeeld. Leo Zonneveld pakte in de twee sëts eenvoudig de winst in het enkelspel, maar H. Fisscher ging inspiratieloos ten onder. Bij de dames verloren zowel Betty Leyssius als Annelies Zuid vrij kansloos. De eerste mix werd in de derde set met 15-12 "beslist, de tweede gemengde partij werd verrassend in twee sets tot winst gebracht. De heren dubbel ontglipte BBC net aan met 11-15 en 12-15, doch de dames dubbel kwam er totaal niet aan te pas: een kansloze 15-1, 15-1 neder laag. Door deze nederlaag werd BBC ste vig op de laatste plaats van de tweede klasse. arbi- uger- anen. otter en zij ;ntai- en de isteld de op □oide ^aren e via iatste istad amse open issen kun- tver- serde tegen rust dam eilijk tus- Buu- aan ielijk zich laar- maar d het atief, ar de iet in over eer- FULL SPEED-KIC 10-5 (rust: 7-2). Doel punten Full Speed: Irmgard van Rixel (3), Elly van Apeldoorn (2), Ingrid Spaander man, Bep Lute, Ineke van Kessel, Ans Raspoort en Elly Kurvers (allen 1). Doel punten KIC: Elly Kroone (4) en Anda v. d. Aar (1). AVA-DES./ODIN 6-17 (rust: 2-7). Doel punten: Rita Dufrenne (5), Tineke Keet (4), Jacqueline Eyke (3), Yvonne v. d. Born, Yvonne v. d. Hoorn, Anneke Kok, Lia Kok en Anita Roemer (allen 1). ODIN heeft het in de uitwedstrijd tegen AVA, dat ver zwakt aantrad, geen moment moeilijk ge had. Rita Dufrenne benutte tot viermaal toe een strafworp. WIJK AAN ZEE-VZV 11-5 (rust: 7-1). Doelpunten: Vera v. Zijl (3), Heidi Duin (2), Elly Otten (2), Trudy de Bruyn (2), Sanny Aardenburg en Inge v. Veelen (beiden 1). Wijk aan Zee kende in de eerste helft geen problemen met het bezoekende ~V7N. Verdedigend klopte het uitstekend bij Wijk aan Zee dat bovendien zeer gevari eerde aanvalspatronen hanteerde. Met de regelmaat van de klok werd de score dan ook opgevoerd. In de tweede helft bood VZV aanvankelijk beter tegenspel, maar keepster Henny Vroonhof wist de schade te beperken, mede door het stoppen van een strafworp. In de derde divisie heren blijft de strijd om de eerste plaats uitermate spannend, mede door het gelijke spel van koploper ODIN, waarvan KIC wist te profiteren. CONCORDIA-DES./ODIN 11-11 (rust: 5- 5). Doelpunten: Jan Tuinenbreier (5), Frank Kloosterman (4) en Jan v. Rijn (2). In deze gelijkopgaande, maar veel te harde wedstrijd kwam Concordia pas in (Van onze atletiekmedewerker) GRONINGEN. Bij nationale indoor- wedstrijden in de Martinihal hebben DEM-atleten op enkele nummers fraaie resultaten kunnen boeken. Zij wisten daarbij twee indoorclubrecords te verbe teren. Van bijzondere waarde mag de prestatie van Rob Kleine worden ge noemd. Hij wist in zijn serie 3000 meter hardlopen als tweede te eindigen in de snelle tijd van 9.00.5 sec. Hij verbeterde hiermee het clubrecord, dat al vele jaren op naam stond van Piet Bleeker met 9.11 sec. Simone Herlaar leverde wederom fel le strijd met haar concurrente op de 800 meter voor meisjes B, Maaike Persoons uit Alphen aan den Rijn. De DEM-atlete legde beslag op de tweede plaats en met haar tijd van 2.19.5 sec. kwam zij 0.7 sec. onder het clubrecord, dat al op haar naam stond. Deze meisjes kwamen tot tijden, die niet of nauwelijks onder deden voor de tijden, die bij de dames werden gelo pen op deze afstand. (Van onze badmintonmedewerker) IJMOND. In de eerste klasse verloor Velsen I nipt van DKC 3. In de tweede klasse afdeling 6 ging IJmond I bij Weesp I op bezoek en won met 5-3; De Beverwijk- se badmintonclub had Zijderveld te gast, maar kwam niet verder dan verlies met 6- 2. Na de eerste zitting leidden mevrouw Meirmans en haar partner Pasveer. Zij konden deze prachtige positie niet hand haven, want toen er vijf uur gespeeld was en de tussenstand over dertig spellen werd opgemaakt bleek mevrouw Vehmeijer-Ton Valk van Boekenroode met een score van 268 de leiding te heb ben overgenomen. Schaap-mevrouw Beu kenkamp (255) stond toen tweede. De slot zitting bleef tot het laatst toe spannend en toen alle punten geteld waren kwam vast te staan dat de Spel en Vriendschap-com- binatie de finale winnend had afgesloten waarmede de successen van 1972 en 1975 werden herhaald. Schaap-mevrouw Beu kenkamp hebben zeer constant gespeeld want hun totalen waren in de drie ronden van de finale respectievelijk 128, 127 en 121. Door hun overwinning hebben zij zich rechtstreeks geplaatst voor de landelijke halve finale die in februari in De Bilt zal worden gehouden. Mevrouw Vehmeijer- Valk moest door een teleurstellende slot- ronde (104) genoegen nemen met de twee de plaats. Het echtpaar De Jong dat de eerste zitting als nummer laatst had had afgesloten kwam in de volgende ronden opzienbarend terug en finishte nog als derde (347): deze prestatie was vooral het gevolg van het gedegen spel dat mevrouw De Jong ten toon spreidde. Eindstand: 1. Schaap-mevrouw Beuken kamp 376 (kampioen), 2. Valk-mevrouw Vehmeijer 372, 3. echtpaar De Jong 347, 4. Pasveer-mevrouw Meirmans 344, 5. echt paar Bink 339, 6/7 Haalman-mevrouw Scholten 317, 6/7. Swier-mevrouw Sanders 317, 8. echtpaar H. de Vries 315, 9. Helling- man-mevrouw Van der Berg 317, 8. echt paar H. de Vries 315, 9. Hellingman-me- vrouw Van der Berg 314,10. echtpaar R. de Vries 302, 11. Kamoen-mevrouw Scheer der 296, 12. echtpaar Vinke 292, 13. Jong- bloed-mevrouw Van der Werff 290, 14/15. De By-mevrouw Noordeman 275, 14/15. Sanders-mevrouw Fabel 275, 16. echtpaar Cohen 269. De verliezersfinale leverde een zege op voor Johanna Mulder-Johan de Wit. HOC-Exercitia 81-53 (rust 42-22). Top scorers Exercitia: Kees Broek (0-11), Bart Deerenberg (4-6) en Hugo de Fauwe (4-6). In Haarlem werd Exercitia door HOC al in de eerste helft naar een forse nederlaag gespeeld. Een onzuiver schot en het schul dig blijven van het antwoord op de Haar lemse break, beslisten de wedstrijd al snel. Nadat coach Ab van der Burg in de tweede helft was weggestuurd door de arbiters en Nel van der Burg zijn taak had overgeno men, kon Exercitia - vrijuit spelend - wat meer tegenspel bieden. Exercitia-Herbrink Guardians 35-25 ge staakt (rust 33-22). Vijf minuten na begin van de tweede helft maakte een ongeval, waarbij één van de Alkmaarse speelsters een zware hersenschudding opliep een vroegtijdig einde aan deze wedstrijd, waarin Exercitia tegen alle verwachting in duidelijk de sterkste ploeg was. Standen: Heren: Lions 13-26, HOC 13-22, SDO 12-18, Dokko 13-16, Cronjé-Shots 13- 16, Exercitia 12-14, Kinheim 11-8, Her- brink Guardians 13-8, Racing Beverwijk 11-6, Cycloons 12-4, Sport en Recreatie 12- 4, Onze Gezellen 13-4. Dames: Akrides 2 10- 20, Lions 11-20, The White Stars 2 10-14, Herbrink Guardians 10-14, Gratama-DSS 2 10-8, Onze Gezellen 10-8, Hoofddorp 2 11- 8, Exercitia 10-6, Lisse 11-4, HOC 2 11- 2. Am- Joyd d ge- con- peler Ook einig i: 15- ibM ?ftm-J Ein- ?den. snel inval Heen ïrote ende 14. n: 15- In de tweede klasse staan nog enkele belangrijke wedstrijden op het pro gramma, zodat hier de beslissing nog even op zich zal laten wachten. Het zal gaan tussen HBC en Polec 4. Heems kerk heeft zich al geplaatst voor de finale in de derde klasse. Deze ploeg won bij TYBB 3 met 3-6. Bert Brugger, Gerard Zweers en Cees Meijer wonnen aHen tweemaal. In de finale krijgt de Full Speed heeft het in de beginfase niet gemakkelijk gehad tegen een fel spelend KIC. Tot 2-2 ging de strijd dan ook volko men gelijk op. Toen Irmgard van Rixel tweemaal binnen een minuut scoorde, brak voor KIC echter een moeilijke perio de aan. Full Speed liep simpel uit tot 7-2, ook al doordat doelvrouwe Rina Voogt een hoofdrol voor zich opeiste door diverse fraaie reddingen te verrichten. In de twee de helft hervond KIC zich en dankzij de productieve Elly Kroone bleef het verschil vijf doelpunten. In de landelijke handbalcompetitie kwa men de IJmond-vertegenwoordigers over ’t algemeen goed voor de dag. Alleen de heren van IJmond leden een nederlaag (15- 18 tegen Tornado). De dames van IJmond In een leuke wedstrijd, die goed badmin ton liet zien ging een gehandicapt Velsen I net ten onder tegen DKC 3. Andy Nijssen viel in voor de geblesseerde Hans Mulder en wist zelfs een single te winnen. De dames Balk en Nijhof behaalden gemak kelijk regelmatige overwinningen in het enkelspel. Het gemengd dubbel werd al leen door de tandem Ellen Balk-Jan Men ger gewonnen. Het heren dubbel ging ver loren, omdat C. Mulder de assistentie van zijn geblesseerde broer Hans miste. Bij de dames dubbel zegevierden Ellen Balk en Inge Nijhof even makkelijk als in hun enkelspelen, maar toch was het resultaat net niet genoeg, om hun club voor verlies te behoeden. IJmond I stond na de singles nog 2-2 gelijk. De eerste mix werd in de derde set met 17-16 gepakt, de tweede gemengde partij was ook voor IJmond. De dames dubbel ging echter minder goed, zodat de heren dubbel er nog even flink tegenaan Lia Bleeker deed het goed bij het ver springen meisjes B. Uit een veld van 52 deelneemsters werd zij derde met een sprong van 5.13 m, hetgeen een persoonlijk record voor haar betekende. Op de 50 meter wist zij na serie, kwartfinale en halve finale (7.0 sec.) door te dringen tot de finale. Zij werd daarin vijfde in opnieuw de snelle tijd van 7.0 sec. Bij de heren leverde Ruud Thierry ver dienstelijk werk op de 50 meter sprint. Na in de serie 6.6 sec. te hebben gelopen ging het in de kwartfinale zelfs in 6.4 sec., doch onvoldoende voor verdere deelname. Ook Sjaak Ooteman wist een tijd van 6.4 sec. op de klokken te krijgen. Hans van der Pal nam wegens een blessure niet deel aan deze wedstrijden. Zijn broer Fred bereikte bij de jongens een hoogte van 2.90 meter. Aat Grapendaal deed van zich spreken door op de 800 meter bij de heren een tijd te verwezenlijken van 2.05.3 sec. Verdere resultaten waren: Aat Karei 50 m in 6.5 sec., en 5.53 m bij het verspringen. Peter Folkerts 1.65 m hoogspringen en 8.10 m bij het kogelstoten. Ruud Thierry kwam bij het hoogspringen over 1.75 m. Marie José Dam ging op de 800 m voor meisjes B te snel van start en zij bleek bij 400 meter te veel te hebben gevergd. Zij eindigde nu als vijfde in 2.32.1 sec. De veldrijders troffen elkaar zondag in Drunen en daar was Max de Vries de sterkste. Hij verwees Gerrit Scheffer in e’en spurt naar de tweede plaats. De uit slag: 1. M. de Vries, Amersfoort, de 21 km in 1.04.48; 2. G. Scheffer z.t.; 3. A. den Blanken, Oss op 13 sec.; 4. C. Koolloos op 23 sec.; 5. J. Oldeman, Tubbergen. Herman Zuiderduin wist 00k in Drunen bij de liefhebbers en veteranen te zegevieren. Zijn clubmakker Wim Looyestein uit Noordwijkerhout kwam op de tweede plaats. de laatste seconden via een strafworp op gelijke hoogte. Eric Nederkorn van Con cordia brak, na een ongelukkige botsing zijn been. HAARLEM.Een nationale wieler-veld- rit in Hoevelaken leverde zaterdag een zege op voor prof Gerrit Scheffer. De Lissenaar Herman Zuiderduin zegevierde bij de liefhebbers en veteranen. Uitslag profs en amateurs: 1. G. Scheffer, Hengelo (Gld.), de 24 km in 1.05.10; 2. G. Dolfsema, IJsselmuiden; 3. P. Verhagen, Eerde op 25 sec.; 4. H. Boom, Markelo op 30 sec.; 5. C. KooHoos, Noordwijkerhout op 58 sec. (Van onze korfbalmedewerker IJMOND. Bij de korfbalteams uit de IJmond mocht alleen Watervliet het zoet der overwinning smaken door de zege op Arena. Neptunus moest zeer gehandicapt naar het sterke B.F.C. en verloor, na een goede eerste helft, kansloos. Ook Heems kerk trof in Oranje Nassau een tegenstan der van formaat en werd met een forse nederlaag geconfronteerd. B.F.C.-Neptunus 16-9, rust 7-5. Doelpun ten Neptunes Bert Keirschieter 4, Piet van der Gaag 3, Joop Wielhouwer en Han Hop man. Met invalsters voor Bea Perisuttie en Lonie Verkerk, terwijl ook de vaste reser ve Jelizza Beekhuis niet beschikbaar was, heeft Neptunes B.F.C. in de eerste dertig minuten goed partij gegeven. De IJmuide- naren namen zelfs door Bert Keirschieter de leiding toen deze, na goed aangeven van invalster Marga van de End, een prachtige doorloopbal scoorde. Tot 5-5 bleef de strijd volkomen open en ook de ruststand gaf nog geen reden tot pessimisme. Na de rust trok B.F.C. echter fel alle registers open en liep in korte tijd weg naar 11-5. Neptunus kreeg daarop de kans om via een drietal doelpunten wat dichterbij te komen maar B.F.C. onderkende het gevaar gooide er een schepje bovenop en voerde de stand op naar een geflatteerde hoge uitslag. Heemskerk - Oranje Nassau 8-14, rust 2-10. Doelpunten Heemskerk: Henri Stplp 5, Marja Hunekker 2 en Anita Stolp. Voor dat Heemskerk goed en wel besefte wat er gebeurde had het formidabel op schot zijnde Oranje Nassau al een niet meer in te halen voorsprong opgebouwd. Binnen twintig minuten was de stand al tot 0-9 opgevoerd alvorens Henri Stolp de eerste Heemskerk-treffer kon aantekenen. In de tweede helft ging het bij Heemskerk wat beter terwijl bij de Amsterdammers de doelpuntenproduktie wat terugviel. Heemskerk wist die helft dan ook met 6-4 in haar voordeel te beslissen maar kon desondanks de grote nederlaag niet voor komen. Jammer voor Heemskerk was het dat net nu Henri Stolp zijn schotvaardig- heid had hervonden, Heemskerks tweede schutter Harrie van de Geld het volkomen liet afweten, waardoor het tweede aanvals- vak een beetje vast kwam te zitten. Watervliet - Arena 9-6, rust 4-2. Doel punten Watervliet: Jannie van de Waa 2, Bert Koopman 2, Kees Doesburg 2, Vera Rood, Joke Numan en Peter van der Veer. Een bekeken wedstrijd voor Watervliet met aantrekkelijk korfbal ook al omdat Arnena, dat overigens de Beverwijkers in de eerste wedstrijd met 12-11 had geklopt, zich niet zo snel gewonnen gaf. Watervliet nam vlot met 2-0 de leiding door Kees van Doesburg en via Bert Koopman werd het zelfs 3-0 voordat Arena iets terug kon doen. Toen Jannie van de Waa vlak na rust de stand tot 5-2 opvoerde leek Arena een geslagen ploeg, maar dit was maar schijn. De korfballers uit Rhenen kwamen knap terug tot 5-4 maar verder liet Watervliet hen niet komen. Regelmatig scorend werd de Beverwijkse voorsprong uitgebouwd en nu moest Arena zich wel gewonnen geven. In de strijd om de eerste plaats zal Watervliet volgende week tegen koploper Stormvogels moeten bewijzen hoever hun aspiraties gaan. wijck 2 na een langdurig verblijf in de hoofdklasse het het volgend seizoen moet gaan proberen in de overgangsklasse. Het Nederlands kampioenschap kwam overi gens voor in totaal de 14e maal en voor de 11e maal in successie terecht bij de Haar lemse club, die daarmee een in de nationa le sportwereld unieke score behaalde. Waardering dus enerzijds, want de favo- rietenrol moet toch steeds weer waar ge maakt worden, en ondanks een enkele blessure en onvolledigheid van het team is dat ook dit jaar weer gelukt. De keerzijde van de medaille is echter dat de competitie evenals in voorgaande jaren (ook voor de spelers) opnieuw zeld zaam oninteressant is verlopen, niet in het minst door het enorme aantal competi- tieloze weekenden. Iets wat Duinwijck- voorzitter Hoogendoorn beaamt: „Ik hoop natuurlijk dat de titel, bij de vereniging blijft, al hoop ik wel op wat meer tegen stand. Ik zie dat trouwens het komend seizoen nog niet gebeuren, zolang als de familie Ridder, en met name Rob en Mar jan blijven spelen. Wij geven hen daarbij alle medewerking om zoveel mogelijk bui tenlandse wedstrijden te spelen.” De wedstrijd waarin het kampioenschap werd veilig gesteld had overigens weinig om het lijf. BCH kon de afwezigheid van Marjan Ridder (op toernee in Japan) maar ten dele uitbuiten: het damesdubbel en één damesenkel vormden de povere buit, ter wijl in de andere partijen het krachtsver schil duidelijk werd uitgedrukt. Opvallend is dat Rob Ridder net terug was van de open Schotse kampioenschappen, waarin hij een zeer verdienstelijke finaleplaats bereikte in het herenenkel, waarbij de Engelsman Talbot Rob met enige moeite de baas bleef: 18-14, 12-15, 15-6. In de sporthal Schalkwijk velde Haarlem het definitieve vonnis over Duinwijck 2: 9-2. Beide teams traden weer met een min of meer fantasieopstelling aan, want Hanke de Kort en Sylvia Robbé namen deel aan een toernooi in Brugge, terwijl Haarlem ditmaal weer over Han Nakken kon be schikken. Duinwijck deed voor de vervan ging een greep uit het vrijwel onuitputtelij ke Ridder arsenaal: ditmaal was het Yvon ne die met echtgenoot zowaar een ge mengd dubbel wist te winnen. Aanvoerder Paul zegevierde ook over zijn tegenstan der Jansen met de cijfers 17-15, 7-15,10-15, maar daar bleef het verder bij. Duinwijck 2, dat dit seizoen niet eenmaal in zijn sterkste opstelling speelde, bungelt punt loos onderaan. Arnhem leverde goed werk af door in eigen huis Tilburg met 9-2 te ver slaan. In de eerste klasse werd Duinwijck 3 kampioen van haar afdeling. De stand in de hoofdklasse: Stand: Duinwijck 1 24 pt., Haarlem 16 pt., Tilburg 13 pt., Arnhem 13 pt., BCH 9 pt., Duin wijck 2 0 pt. De uitslagen waren: Landelijke groep: Rapidity 1-Rapidity 2 9-0, Polec 1-TYBB 1 5-4, TYBB-Rapidity 3-6, Po- lec-Polec 2 5'4. Ie kl.: Nw. Vennep-Nw. Vennep 3 9-0, TYBB 2-Nw. Vennep 2-7. 2e kl.: Prowano 2-HBC 1-8, Polec 4-Te Zaanen 6-3. 3e kl.: A: Rapidity 4-Polec 5 7-2, TYBB 3-Heemskerk 3-6. B: Heems kerk 2-GTTC 4-5, Polec 6-Te Zaanen 3 4-5. C: TTCS-Rapidity 3 9-0, HBC 2-Te Zaanen 2 6-3. 4e kl.: A: Nw. Vennep 5- DSSOZ 8-1, Rapidity 5-Nw. Vennep 5 1-8, TTCS 2-DSSOZ 8-1. B: DTTV- VTC 2 6-3, VTC 2-TYBB 4 2-7, HTC- DTTV 4-5. C: Nw. Vennep 4-HTC 2 8-1, Uitgeest-HTC 2 8-1, Nw. Vennep 4- DSSOZ 9-1. D: Te Zaanen 4-HTC 3 3-6, HOOFDDORP-KIC 8-21 (rust. 5-9). KIC speelde met twee invallers, van wie Jos Oldenburg in de eerste helft driemaal tot scoren kwam. Hoofddorp kwam in de eerste helft nog wel tot redelijk tegenspel, maar moest in de tweede helft geheel afha ken toen KIC op volle toeren ging draaien. Stand eerste klasse afdeling, dames: Full Speed 9-14, Hoofddorp 9-12, TYBB 9- 12, OG 10-10, KIC 9-8, Concordia 2 8-7, IJmond 2 9-5, ADO 9-4. Heemskerkse ploeg de winnaar van de strijd tussen GTTC en TTCS tegenover zich. Heemskerk 2 moest met 4-5 de eer laten aan GTTC. Ook Rapidity 3 kon geen winst boeken in haar poule. De Velsense strijd tussen DOKO 2 en Fu- sia in de vierde klasse is in het voordeel van DOKO 1 beslist. De Boer, Van der Aar en Van Maas zijn nu doorgedron gen tot de finalewedstrijden. In de vijf de klasse was er voor de IJmondteams geen succes weggelegd. Bij de dames kwam TOG in de tweede klasse in het bezit van de beker, terwijl VTC met de dames M. v. d. Does, S. Bart en A. Boontjes in de derde klasse zege- V’ - 14 ,1 - Iqfpp Fusia-DOKO 2 2-7. E: GTTC 2-TOG 6-3, Fusia 2-GTTC 2 9-0, Fusia 2-Heems- kerk 3 6-3, DOKO-Fusia 2 6-3. 5e kl.: A: DTTV 3-Te Zaanen 5 3-6, DTTV 3-HTC 4 1-8, Nw. Vennep 6-Te Zaanen 5 8-1. B: Polec 7-VTC 3 3-6, HBC 3-TOG 2 7-2. C: Cruquius-GTTC 3 7-1, DTTV 2-Polec 8 2-7. Dames, 2e kl.: TOG 2-TOG 2-7, Tog 2-DSSOZ 9-0, Te Zaanen-TOG 3-6. 4e kl.: VTC-GTTC 8-1, DTTV-Pro- wano 1-8, Prowano-VTC 2-7, GTTC- DTTV 7-2. Het aantal teams uit de IJmond, dat uitkomt in de tweede klasse van de tafeltenniscompetitie van dit seizoen is door de promotie van Heemskerk, Meertreffers, Rapidity 4 en Rapidity 5 gegroeid tot acht. Er hebben zich vrij wel geen wijzigingen voorgedaan in de teamsamenstellingen. Bij de dames heeft Heemskerk, dat opnieuw geen gebruik zal maken van haar recht om landelijk te spelen, gezel schap gekregen van Rapidity. Al in de eerste wedstrijd staan beide ploegen tegenover elkaar. Het Heemskerkse te am geldt wederom als grote favoriete voor de titel. Bij de junioren hebben drie IJmondteams een plaats verwor ven in de eerste klasse. HAARLEM. Vreugde en verdriet bin- f HAARLEM/IJMOND. Het bridge- kampioenschap „mixed pairs” van Ken nemerland is na een uitermate spannend verlopen finale voor de derde keer gewon nen door de combinatie Schaap-mevrouw Beukenkamp. Zij scoorden 376 punten en bleven daarmede het favoriete paar Valk- mevrouw Vehmeijer (372) net voor. Naast het kampioenschap kwamen de winnaars ook nog voor een jaar in het bezit van de Piet Zwagerbeker die door de echtgenote van de naamgever werd uitgereikt. In de finale kregen de zestien geplaatste paren 45 spellen te behandelen die over drie ronden waren verdeeld. (Van onze badmintonmedewerker) nen één vereniging: Duinwijck 1 behaalde met nog twee competitieronden te gaan het landskampioenschap terwijl Duin-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19