Gezamenlijke lijst hoofdpunten voor programcollege Strandlopers trotseerden de kou IJmuidense PTT beste NFK-kla verjasstrijd in politienieuws Dirk Out speelt werken van Bach agenda L A Damiate Pers veilingen beverwijk IJmuider Courant Bestuurswisseling bij Terrasvogels Koninginnedag als driedaags feest Ji UN1! JANUARI 19 7 8 MAANDAG Wijk aan Zee GE Ko bij Vergadering onderwijs begeleiding Swier-Van der Werft op weg naar top bij ciubkampioenschap BOC Velsen-Noord Velsen-IJmuiden Voetbaljeugd in maart naar buitenland ■iliw» In en om Haarlem Beverwijk Schaatsen ruilen in „De Schans” mc Heemskerk r ■i 2 3 IJMOND I (Var VEI het p een h; riuml sen e< richti Velse steld Bij gt werd in hel Moerl maati geero per <i ja ren en da ste v ginge Nede urn- In Vrei plaa het pror der - (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. De vier pro gressieve partijen PvdA, PSP, PPR en D’66 zijn het in grote lijnen eens over de hoofdpunten voor het beleid van een te vormen programcollege van Gedeputeer de Staten in Noord-Holland. Dit programcollege zou moeten wor den gevormd voor de zittingspe riode 1978-1982, na de Staten verkiezingen in maart. In het ge zamenlijk programma van de vier progressieven, staat onder meer, dat de inpoldering van de Mar kerwaard moet worden voorko men. Dat zou kunnen, door een zodanige beheersing van het ge bruik van de luchthaven en de groei van het luchtverkeer, dat uitbreiding van de luchthaven, of aanleg van een aanvullende of tweede nationale luchthaven kan worden vermeden. Progressieven in Staten tegen inpoldering van Markerwaard „Once (Van een medewerker) 0,70 145,- Voor de persoonlijke klassering werd ook fel gestreden en daarbij kwam de heer Evers van DCO-A met 5.697 punten op deze eerste avond als beste uit de strijd. Tweede met 5.607 punten was de heer Steutel van PTT Aktief en op de derde plaats kwam de heer Kaptein van Beins- dorp met 5.448 punten. De tweede avond van deze vijftallen competitie om het districtskampioenschap vindt woensdagavond 15 februari door gang in 't Schalkererf. Aanvang 20.00 uur In de beslissende derde ronde deden zich weer enkele wijzigingen voor aan de top en deed PTT Aktief uit IJmuiden een ge slaagde greep naar de macht. Het kwam tot de zeer hoge score van 10.109 punten. met in tweede positie DCO-A met 8.681 punten. De kaartafdeling van DCO is pas opge richt en heeft zich aangesloten bij de NFK. Het team van DSC’74, dat de vorig jaar veroverde wisselbeker moet verdedigen, kwam na deze eerste ronde pas op de negende plaats. Verder staat een bespreking van de overlegstructuur met het onderwijs en het funktioneren van het algemeen bestuur op de agenda Er schaarden zich op deze eerste van het over drie avonden te houden districtskam pioenschap dertig teams van vijf man en twintig persoonlijke deelnemers rond de tafels. Na de eerste ronde ging Haarlem- Noord met 8.809 punten aan de leiding zorg in de eerste plaats een taak is van de overheid. De gezamenlijke PvdA-gewes- ten wilden ondermeer aan de lijst van hoofdpunten nog toegevoegd zien het tweede-kans-onderwijs en de speciale zorg voor de kansarmen, ook in het onderwijs. Verder werd de emancipatie van de vrouw als hoofdpunt opgevoerd. De pro vincie zou de emancipatie moeten bevor deren in het eigen personeelsbeleid en door middel van voorlichting. In de tweede ronde deden zich in het klassement veel veranderingen voor en had het debuterende DCO-A met 17.289 punten de kop genomen en was bekerhou der DSC'74 met 16.850 punten opgerukt naar de tweede plaats. Het aanvankelijk leidende Haarlem-Noord was ver terugge vallen. De uitslag van de eerste avond was: 1. PTT Aktief (IJmuiden) 25.673 pnt.; 2. DCO-A 25.257 pnt.; 3. DSC’74-A 24.944 pnt.; 4. Meerpit-B 23.957 pnt.; 5. Beinsdorp (Haarlemmermeer) 23.845 pnt SANTPOORT. In het kerkgebouw De Hoeksteen aan de Willem de Zwijger- laan is zaterdag een orgelbespeling in de reeks „Concerten in De Hoeksteen". De organist Dirk Out speelt werken van J. S. Bach Het concert begint om half acht per maand per kwartaal per post per jaar per post DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije Brandje. De Beverwijkse brandweer moest zondagavond om zes uur uitrukken voor een brandje in het voormalige speel- tuingebouwtje aan de Huiderlaan dat in de oudejaarsnacht al grotendeels was uitge brand. Vals honderdje. In de zaak voor dieren benodigdheden De Goede aan de Bree- straat werd zaterdagmogen ontdekt dat een klant had betaald met een vals briefje van honderd gulden. De politie heeft het signalement van de klant. Sportongeluk. Een 14-jarige speler van Velsen B 2 brak zaterdag tijdens de wed strijd met DEM B 3 bij een sliding zijn rechter scheenbeen. Hij is naar het Zee weg Ziekenhuis in IJmuiden gebracht. Parkeerbonnen. De Beverwijkse politie heeft zaterdagmiddag getracht enige orde te scheppen in de verkeerschaos. Er wer den 38 bonnen uitgereikt. Tegen lichtmast. In Wijk aan Zee reed zondagmorgen om vier uur een 36-jarige in Wijk aan Zee verblijvende Engelsman aan de linkerzijde van de Verlengde Voor straat tegen een lichtmast. Zijn passagier kreeg verwondingen aan het hoofd, maar kon na behandeling in het Rode Kruis Ziekenhuis weer naar huis. De zwaar be schadigde auto is door een kraanwagen weggesleept. Inbraakpoging. Een bewoner van de Hogeweg in Wijk aan Zee die zich op de bovenverdieping bevond, hoorde zondag avond om kwart over acht gerommel in zijn tuin. Drie jongens bleken bezig een deur uit.de sponning te lichten. Zij namen de vlucht. SANTPOORT. Bij de softbalafdeling van Terrasvogels wordt de heer F. Janssen kandidaat gesteld voor de binnenkort vrij komende voorzittersplaats bij de jeugd commissie. Zijn verkiezing is agendapunt voor de jaarvergadering die woensdag wordt gehouden in de kantine op De Elta in Santpoort-Zuid. De heer F. Heeremans, thans jeugdvoorzitter, treedt af. Ook de heren B. Daniels (secretaris) en C. Goed hart (penningmeester) treden af maar stel len zich herkiesbaar DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6 Ma. al Ie leeftijden 19-21 uur Dl van 14.30-17.30 uur HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Bloemen, anjers 30-80, trosanjers 175- 375, blauwe druif -90-110, chrysanten 350, freesia 20-50, hyacinthen 30-50, iris 17-32, narcis 16-24, nerinen 40-95, orchidee 65- 350, tulpen 18-32, roos 40-80, babyroos 20- 52. Planten: achmea 600, anthurium 350, azalea 175-250, cineraria 150-175, cyclamen 250-500, ficus 130-185, hertshoorn 175, ca- lanchoe 65, primula 30-85, vriesia 150-170, gem. planten 45-150, grote gem planten 500-1000. Groenten: boerekool 35-60, bosseldery 52-82, breekpeen 10-26, knolseldery 35-51. prei 35-82, sla 27-30, uien 5-15, waspeen 60- 71. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg Dl alle leeftijden 19-21.30 uur SA akko Burg Heti de aqu de ron en do< gend jaren sense i roman al een: Eind 1 een ru het. vo zaamh de bel •elkaar een zo en wa zijn o een bi tje vo< een v< derlar schou In h schap Het b< tabela tijdsti makel Velsei pel, z secret W. va water vensti Het is onder aquai hobbj over Wai acht passe „Ei Stapt naai ning Ui Berk Kuyi gprt kind And' B-: Flen ren pen 97. e C- Segl 113, sela; beek SANTPOORT. De Oranjevereniging Santpoort-Noord wil dit jaar van Konin ginnedag een driedaags festijn maken. De samenstelling van het feestprogramma komt ter discussie tijdens de algemene ledenvergadering die donderdag wordt ge houden in gebouw De Haven aan de Schip broekenweg. Aanvang acht uur UI striji men Soon 181. bijw opni Onder het kopje „monumenten en open luchtrecreatie” (ook al gebracht onder de grote noemer „Welzijn”) wordt nog ge steld, dat het aantal ligplaatsen voor de kleine watersport moet worden uitgebreid, maar aan strikte regels gebonden. Het gebruik van snelle motorboten zou moeten worden beperkt. Bij monumentensubsi diëring zou de provincie voorrang moeten geven aan de restauratie van kleine monu menten (zoals woonhuizen, red.). HAARLEM. Op de eerste avond van de vijftallencompetitie van het district Kennemerland van de Nederlandse Kla verjas Federatie in het wijkcentrum ’t Schalkererf, waaraan het districtskam pioenschap is verbonden, kwam het team van de personeelsvereniging PTT Aktief uit IJmuiden ais beste voor de dag. Het sloeg in de derde eii beslissende ronde met een hoge score van 10.109 punten een record in de geschiedenis van het district Kennemerland keihard toe. Volgens de hoofdpunten voor het geza menlijke progressieve collegeprogramma, is Noord-Holland eigenlijk te krap om de bezwaren van een nationale luchthaven op te kunnen vangen. Op grond van de nu beschikbare gegevens wordt uitgespro ken, dat een aanvullende of tweede natio nale luchthaven in Noord-Holland niet wordt aangelegd. Dus wordt ook de inpol dering van de Markerwaard niet nage streefd. Want alleen de aanleg van een luchthaven zou inpoldering kunnen recht vaardigen, aldus het gezamenlijke pro gressieve programma. De vier progressieve partijen houden echter rekening met de mogelijkheid, dat uitbreiding van de luchthavencapaciteit of aanleg van een tweede nationale luchtha ven niet kan worden voorkomen zonder ernstige schade aan de economié. Wanneer dat onverhoopt het geval mocht zijn, dan moet die economische schade eerst maar eens worden afgewogen tegen de schade aan het milieu, die zou ontstaan door aan leg en gebruik van een aanvullende of tweede nationale luchthaven. Pas als on derzocht is, wat het ergst is de schade aan de economie of de schade aan het milieu mag een definitieve beslissing worden genomen, aldus het gezamenlijke collegeprogramma. In de hoofdpunten wordt ook verwezen naar de problemen van de Amsterdamse haven. Zoals bekend is er een Open Be raad over de mogelijkheden voor haven ontwikkelingen binnen de pieren van IJmuiden. In het gezamenlijke hoofdpun tenprogramma (waar PSP, PPR en D’66 al mee hebben ingestemd) stond, dat moest worden onderzocht „of voor de Amster damse haven optimale ontwikkelingsmo gelijkheden kunnen worden geschapen binnen de pieren van IJmuiden, met in achtneming van milieutechnische en pla nologische bezwaren”. In de gezamenlijke vergadering van de drie PvdA-gewesten in Noord-Holland vrijdagavond in de Brakke Grond te Am sterdam, werd besloten dit punt te schrap pen. De meerderheid van de vergadering wilde het vervangen zien door de formule ring van het eigen PvdA-verkiezingspro- gramma voor de komende Statenver kiezingen. Daarin staat dat voor de Am sterdamse haven optimale ontwikkelings mogelijkheden moeten worden geschapen. Een wat harder pro-haven Standpunt dus, dan in het programma van hoofdpunten van de vier progressieve partijen was op genomen. Want daarin stond, dat moest worden onderzocht of die havenontwikke ling wel kon. Met deze wijziging werd de BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur „Wordt u al geholpen." TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Open di. t/m za. van 10-12 en 14-17 uur. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord Geopend dinsdag en donderdag van 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel 02510 91022 en 93088 DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Buurthuis De Brulboei: maandag 19-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. BEVERWIJK Dinsdagmiddag 24 ja nuari van vier tot vijf uur bestaat er in het buurtcentrum „De Schans” gelegenheid om schaatsen te ruilen (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. Ook in de twaalfde zit ting van de strijd om het ciubkampioen schap bridge van BOC slaagden de Bever wijkse broers Groen erin zich aan de top van de ranglijst te handhaven. Zij brach ten 341 punten bijeen en dat was voor de andere paren te veel. Swier-Van der Werff (330) incasseerde in deze ronde 28 match- punten en is daardoor het leidende duo programma van hoofdpunten wordt er on- gevaarlijk dicht genaderd. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, IJmuiden tel. redactie: 02550 - 15389 na kantoortijd: 02208 - 3577 tel. adm. en adr.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN - bij vooruitbetaling - f 14,35 41,30 55,- 162,50 215,- ïosse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN. maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 - 31 90 53 Kr hooi door De I lijn< met op PEN-centrum: Kanaalstraat, 20.00 uur leden bijeenkomst aquariumveremging „Velsen" Gebouw Velserduin, 20.00 uur jaarvergade ring NVV-industriebond. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 62, 10-12 en 14.00-17.00 uur recreatieruimte open. Stichting Dienstverlening Bejaarden. Cen traal Bureau, Abelenstraat I, IJmuiden van 9-10 uur, tel. 12464 of 18445 Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, ma, t/m vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-18830 en 22169. Spreekuur Santpoort: ma. en dó. 9-10 uur Her vormd Wijkcentrum, Burgemeester Enschedé- laan 67 Sociaal Advies Bureau: woensdag 9-10 uur Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20, 11-12 uur Bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, tevens IJmuiden Algemene Hulpdienst: Iedere werkdag van 9- 11 uur, tel 02550-18888 Velserbad. dinsdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur, bejaarden 9 20-10.05 uur Instructiebad Zeewijk, dinsdag dames 9-9.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Alleen open op woensdagmiddag en zaterdag de gehele dag. Buurtcentrum Zeewijk, dinsdag 8.45-11.30 u. koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 u. naailes. SANTPOORT. De activiteitencom missie van de voetbalvereniging „Velsen” heeft voor de komende maanden het uit wisselingsprogramma op papier. De C- jumoren gaan van 23 tot 28 maart naar Kopenhagen. De A- en B-junioren zijn tussen 24 en 27 maart te gast bij een Parijse voetbalclub. Voor de tegenbezoe ken die op een later tijdstip worden ver wacht is inmiddels een beroep op de ou ders gedaan als gastgezin te fungeren. BIOSCOPEN Cinema Palace <Gi Houtstr 15.30, 19 en 21 30 u. „The spy who loved me”, 12 j Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u „Inslikken en doorgeven”, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u „Star wars”, a.l. Luxor (gr. Houtstr.) 14. 19 en 2L30 u. „De klokkenluider van de Notre Dame”, 12 j Roxy (KI. Houtstr.) 14 30 en 20 u „Soldaat van Oranje”, 12 j Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u „Cna Cuer vos”, 16 j. Dinsdag 19 en 21 30 u. „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 12 j Cinema Quirinus Internationaal (L Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u. „Deep en counter”, 16 J. City-Theater (Hooftstraat 94. Hillegom) Van daag en morgen 20 u „Een brug te ver”. 12 j BEVERWIJK. Het algemeen bestuur van de Onderwijsbegeleidingsdienst „Midden-Kennemerland" vergadert maandag 30 januari van acht uur af in het centrum van de dienst aan de Platanen laan 2 in Beverwijk. De directeur rapporteert over de voort gang der werkzaamheden en de proble men die zich daarbij voordoen. Voorts worden de werkzaamheden met betrek king tot het deelwerkplan Heemkerk 1978 in het kader van de aansluiting basis-voortgezet onderwijs toegelicht. PvdA-onderhandelingsdelegatie dus op pad gestuurd naar de drie andere deelne mers van het Progressief Overlegorgaan Noord-Holland (PONH). Over de rest van de havenparagraaf was men het weer wèl eens. Voor de langere termijn zou met kracht een nationaal ha- venbeleid moeten worden bepleit. Daarin zou het verschil moeten zijn uitgewerkt tussen de taken van Rijnmond en van Noord-Holland op zeehavengebied. De Amsterdamse havenactiviteiten zouden dan in nationaal verband kunnen worden bezien, zodat zou blijken, dat een voorha ven overbodig is, aldus het gezamenlijke programma van hoofdpunten. In het hoofdpuntenprogramma is verder als gezamenlijk standpunt opgenomen, dat in stadsvernieuwingsgebieden en in het algemeen in en om de grote steden moet worden gebouwd in grote dichthe den. De huisvesting van de financieel zwakkere krijgt voorrang. En de te bou wen hoeveelheden woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens moeten aan zienlijk worden verhoogd en aangepast aan de behoefte. Meer aandacht dan thans gebruikelijk moeten ook de woonvormen voor andere samenlevingsvormen (cen traal wonen, communes red.) krijgen. De woonfunctie van de grote steden moet, volgens het gezamenlijk hoofdpun tenprogramma, worden versterkt. De pro vincie zou de stadsvernieuwing moeten aanmoedigen en begeleiden. De stadsver nieuwing moet in hoog tempo worden aan gepakt, waarbij herstel en verbetering van bestaande woningen en wijken de voor keur hebben. In de open plaatsen binnen de steden moet nieuwbouw plaatsvinden. De in december door de Staten aangewe zen bouwplaatsen in de Velserbroekpolder en de Haarlemmermeer moeten aansluiten bij de voorzieningen van de bestaande woonkernen (zoals bijvoorbeeld Haarlem/ Heemstede), aldus het gezamenlijke hoofdpuntenprogramma. De groeikernen (overloopkernen) ten noorden van het Noordzeekanaal moeten minder tot taak hebben de woningbehoefte van de grote steden in het zuiden op te vangen, maar meer die van de eigen regio. De ontwikke ling van Almere, naast een verdere uit bouw van Lelystad, moet worden ver sneld. De „wildgroei” van kleine en mid delgrote plaatsen moet, volgens het hoofd puntenprogramma, worden tegengegaan. De vier progressieve partijen in Noord- Holland zijn voorstander van een provin ciaal grondbedrijf. Dat is nodig om een slagvaardig grondbeleid te kunnen voeren. Grote eenstemmigheid is er in het pro gressieve kamp ook over verkeer en ver voer. Men wil uiterste terughoudendheid betrachten ten aanzien van de wegen. Be staande wegenplannen, de aanleg van autotunnels inbegrepen, moeten opnieuw uiterst kritisch worden bezien. Dat is no dig om het particuliere autovervoer niet verder aan te moedigen, om het milieu voor nog meer verontreiniging te behoe den en natuurgebieden te sparen. In plaats daarvan moeten gunstige voorwaarden worden geschapen voor milieuvriendelij ke en ruimte-besparende vormen van ver voer (openbaar vervoer, fiets en benen wagen). Ter verbetering van het openbaar ver voer moet de capaciteit van de bestaande rail- en busverbindingen worden vergroot. De aanleg van een volledige ringlijn om Amsterdam, met aansluitingen naar Hem- spoortunnel, Schiphol, het Gooi, Almere en Lelystad moet worden bevorderd. Men zou moeten nagaan of er een provinciaal vervoersbedrijf nodig en mogelijk is. Vol gens de tekstuitleggers op de gezamenlijke vergadering van de Noordhollandse PvdA-gewesten hield de keus voor de Ringspoorlijn tevens in, dat mep tegen doortrekking van de Schipholspoorlijn naar het Rijksmuseum is. Als hoofdpunt werd onder meer nog aan de lijst toege voegd, dat er een provinciaal fietspaden plan moet worden opgesteld. Uiteraard bestaat tussen de progres sieve fracties eveneens grote eenstemmig heid over het energie-, grondstoffen-, mi lieu-, en welzijnsbeleid. Gelijke mogelijk heden voor iedereen en speciale aandacht voor de kansarme groepen staan in het welzijnsbeleid voorop. In het gezamenlijk prnpramnia van hnnfdnunfpn wnrdt prnn- der meer op gewezen dat de gezondheids- SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Dinsdag 20.15 u.. Mary Dresselhuys en Ko van Dijk met „Herfst in Riga” Toneelschuur 1 (Smedestr. 23) Dinsdag 20.30 u. Werktheater met „Je moet er mee leven. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat Ma. 20 uur „Het eiland van dr. Moreau”. 19.30 u. „De vrouw die twee keer leefde” Luxor Theater, Breestraat. Ma. 20 u upon a time in the west” TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Kerkstraat. Expositie zeefdruk ken van Marijke van Epen, geopend t/m 3 febru ari expositie originele scnptekeningen De Nieuwe Slof, Kerlstraat. Tot en met 29 januari expositie „De Foto”, t.m 31 januari expositie inspraakprocedure structuurplan. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw en jeugd 19-21 uur; di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Niet minder deed de combinatie Helhng- man-De Wit (330) van zich spreken want zij I scoorden zelfs 40 punten en kwamen op gelijke hoogte met Swier-Van der Werff. Van der Krol-Steinberg (298) bleef vierde, op de voet gevolgd door de IJmuidenaren Porck-Noordeman (293). Stand: Groen-Groen 341, Swier-Van der Werff 330, Hellingman-De Wit 330, Van der Krol-Steinberg 298. Porck-Noordeman 293, Kalshoven-Zandbergen 252, Kaspers- Tabbers 247, De Winter-Van Zanten 243, De By-Jongbloed 239, Vos-Kastermans 238. Kamoen-Sanders 228, Meirmans- Pasveer 227, echtp. Bink 220, Rijnders-Van der Linden 203, Koch-Ligthart 197, Kep- pels-Postma 195, Schrama-Toeset 181, Tervoort-Wittebrood 180, Strengers-By- king 171, dames De Jong-Noordeman 164, Fictoor-De Vries 159, Smit Toepoel 159, Wermenbol-Wermenbol 155, echtp. Huis mans 154, Bronkhorst-Sch weidt 148, Bakkum-Winkelaar 144. De Jong-Witters 136, Meijer-Kramer 128, Bakker-Lips 128, Kerner-Draayer 122, mevr. Sipkes- hr. Otten 115, mevr. Van der Berg-hr. Bijvoets 111, dames Fabel-Scheerder 107. Plaatsman-Schoone 103, Hubeek-De Jager 91, Van Deursen-Koomen 87, dames Van der Linden-Dekker 85, Kuhlman-Spee 82, Kemp Snellens 80, echtp Koster 80, dames Sanders-Van der Werff 77, Missaar- Van der Berg 67, dames Drenth Van Deui - sen 51, echtp Kramer 49, echtp. Zijlstra 47, dames Witters-Pots 44, Swart-Schoone 34, echtp. Frenay 34, echtp. Van der Berg 27, dames Hubeek-Koomen 23, dames Bloe- mendaal-Mulder 22 IJMUIDEN De strandloop, die zon dag is gehouden door de scoutinggroepen De Kennemers en de IJmondtrekkers, is van start tot finish beheerst door leden van de atletiekvereniging Suomi" uit IJ muiden. Aan de strandloop namen in to taal ruim 150 mensen deel, onder wie veel mensen uit de Zaanstreek en West-Fries- land en zelfs een enkeling uit Spakenburg en Enschede. Om elf uur gingen de deelne mers van start voor een route van naar keuze vier of acht kilometer. Bij de vier kilometer waren de eerste vijf plaatsen voor Suomi-atleten. Eerste was L. Strijker in 31 min, 08 sec, 2. K. Ebbeling, 3. B. de Vries, 4. J. van Ikelen en 5. P. van Kaam. Bij de 4 km won M. Niesten in 17 min, 30 sec., tweede was hier AMol, 3. F. Heyne- ker en 4. C. J Webbe. De strandloop was voorde scoutinggroep De Kennemers met een de start van de actie om een nieuw casco voor een motorboot voor de zeever kenners te krijgen. De opbrengst was voor dit doel bestemd en bijdragen kunnen ook gestort worden op rekening 37.35.83.729 Rabobank IJmuiden onder vermelding „botenfonds Kennemers”. Van de strand loop zijn ook opnames gemaakt, die woensdag tussen 13.30 en 14 uur worden uitgezonden in het Tros-radioprogramma „sport na sport”. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat Ma. 20 uur „Orca, the killer whale”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene- luxlaan ma. volwassenen en jeugd 19-21 uur; di. volwassenen 14 15.30 u. en 19-21 u Jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u De Zandkraai, Handelstraat Ma. 20 uur ’Vrou wencafé. De Vrijburcht, Vrijburglaan 20 u CDA leden vergadering. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4