b r Miljoenentekort stadsvernieuwing in Amsterdam naam Van der Fluit stopt bij ADO Vrachtwagen vast in Velsertunnel PvdA protesteert tegen afschaffing van kroonberoep I 9 ijk Schiphol zoekt een andere CARA VANPARK MAG NIET NAAR BINNENTERREIN CIRCUIT w 99 I I I h 1 MR. VAN SOEST VAN MINISTERIE OVER DRINKWATERCONFLICT: Chileense brak been in duin Vredeswerkgroep in IJmuiden geld: giro 50.500 leprabestrijding Amsterdam artsen voor uitzending: telefoon 020-938973 lein. LEIDSCIIENDAM. Het ge vecht dat vier Zuidkennemer ge meenten voeren voor het behoud van hun eigen drinkwaterbedrij ven nadert langzaam maar zeker zijn hoogtepunt. Het provinciale reorganisatieplan dat ondermeer de overname drijven van Bloemendaal menwerkend meenschap ziening inhoudt van de be- Haarlem, Velsen, en Zandvoort (sa in de Belangenge- Drinkwatervoor- Zuid-Kennemerland) komt in maart aan de orde in een vergadering van Provinciale Sta ten. Uiterlijk zes februari echter moeten de betrokken gemeenten en bedrijven hun standpunt aan het provincie-bestuur hebben kenbaar gemaakt. Volgens de provinciale plannen mogen er in Noord-Holland maar drie van de bestaande elf waterbedrijven overblijven. De vier genoemde gemeenten behoren tot de tegen standers van dat voornemen die hun afkeer allerminst onder stoe len of banken steken. De provin cie beweert dat de doelmatigheid van de drinkwatervoorziening is gediend met haar reorganisa tievoorstel, de BDZK-gemeenten bestrijden dat furieus. De oppo nenten baseren hun standpunten beiden op een wetswijziging van ruim twee jaar geleden. De verta ling daarvan leggen beide partij en in hun eigen voordeel uit. aan beide bestaat dringend behoefte IJMOND Ook dit jaar rekenen 20 miljoen leprapatiënten op een gezonde bijdrage van 14 miljoen nederlanders. F streekplan Zuid-Kennemerland de kostenkwestie Gemeenten waren gewaarschuwd 381356 (van een onzer verslaggevers) (Van onze streekredactie) (Van een onzer verslaggevers) -A. Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding (NSL) p/a Koninklijk Instituut voor de Tropen Mauritskade 63 - Amsterdam voor om een herkenbare naam te hebben”. De heer Van der Knoop stelde met nadruk, dat aanne men van de motie niet betekende, dat het caravanpark automatisch naar elders in de badplaats zou worden overgebracht. Ook het binnenterrein van het circuit kwam daar naar zijn mening niet voor in aanmerking. Wanneer de gemeente Zandvoort in de problemen zou komen met de caravans, nu die het veld moeten ruimen voor woningen, was Zandvoorts eigen schuld. Het cara vanpark was volgens de gedeputeerde het gevolg van een „sluipende ontwikkeling”, die door de gemeente ooglui kend was toegelaten, in strijd met wat planologisch wen selijk was. park in de discussie over de streekplanherziening verder geen punt. Had hij dat wel gedaan, dan was hij in botsing gekomen met gedeputeerde W. van der Knoop. Nu ging de gedeputeerde akkoord met de motie. Tegen verplaatsing van het caravanpark naar het bin nenterrein van het circuit waren volgens de gedeputeerde dezelfde planologische bezwaren aan te voeren. Ook de aanwezigheid van het circuit zelf was het gevolg van planologisch ongewenste ontwikkelingen. Ter plaatse geldt namelijk de streekplanbestemming natuurgebied. Een circuit en een caravanpark zijn daarmee in strijd. Deze mening was ook de PvdA-fractieleider G. de Boer toegedaan. Op een vraag Mr. J. J. van Soest is een van de ontwer pers van de wetstekst. Van Soest, plaats vervangend hoofd van de sector Drink- en Industriewatervoorziening van het Minis terie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne: „Ik kan me heel goed voorstellen dat die club van Haarlem, de BDZK dus, haar eigen organisatie voldoende efficiënt acht. Maar het is een andere zaak of men dat in provinciaal kader toereikend vindt. Ik spreek me niet uit vooi’ of tegen het provinciaal ontwerp plan. Als ambtenaar van het ministerie kan ik me nu nog niet bemoeien met de reorganisatie zelf. Je moet er ontzettend tegen waken autonome bevoegdheden van lagere organen (provin cies en gemeenten, red.) te doorkruisen. De politieke verantwoordelijkheid in deze kwestie ligt bij de Provinciale Staten”. Van Soest stelt zich zeer voorzichtig op. Hij wil niet de indruk wekken dat het Rijk zich nu al met de gang van zaken in Noord- Holland zou gaan bemoeien. Ex-minister Vorrink heeft indertijd alle provincies op gedragen met plannen voor de sanering van de openbare drinkwaterbedrijven te komen. Pas in het allerlaatste stadium bemoeit „Den Haag” zich met de zaak, wanneer het op goedkeuring van de pro- Zoals bekend bestaat het plan om de procedure van het totstandkomen van een bestemmingsplan te verkorten, door de mogelijkheid weg te nemen, om tegen een bestemmingsplan in beroep te gaan bij de Kroon. In plaats daarvan zou dan een vorm van inspraak bij de totstandkoming van het bestemmingsplan in de wet wor den verankerd. De Noordhollandse PvdA-gewesten vin den, dat er onvoldoende onderzoek is ge weest naar de knelpunten in de procedure van het totstandkomen van een bestem mingsplan. Ook is onvoldoende onder zocht welke mogelijkheden er zijn om de procedure te versnellen. En evenmin is nagegaan wat het aantal, het karakter en de doelmatigheid is van ingestelde Kroon- beroepen. Iedere inperking van het Kroon beroep zonder gedegen onderzoek naar alternatieven is volgens de ingediende mo tie onaanvaardbaar. Het verlenen van in spraak die per definitie een vrijblijvend karakter heeft kan op geen enkele wijze het verworven recht op bezwaren, juist ook bij de Kroon, vervangen, zo wordt gesteld. De heer Van der Knoop zegde toe, dat de gehele wegen structuur in Kennemerland aan de orde zal komen in het nieuwe streekplan voor het gehele Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied. Het ontwerp van dit streekplan zal komend voorjaar door Gedeputeerde Staten worden gepubliceerd. De bezwaren, die van verschillende kanten tegen de streekplanherziening naar voren zijn gebracht, maar die niet direkt de punten van wijziging zelf betreffen, zullen in de behandeling van het streekplan voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied worden meegenomen. (de gemeente Zandvoort eist vergoeding van plans-. stelde de gedeputeerde „Wie bepaalt, betaalt”. En-aange- zien de minister heeft bepaald, dat Zandvoort niet verder mocht groeien (waarop de Staten hun streekplan moesten aanpassen), zijn de kosten dus voor het Rijk (gesteld, dat de schade-eis inderdaad zou worden toegewezen). In het voorjaar van 1979 moet dat streekplan vervolgens door de Staten worden vastgesteld. Het Statenlid De Boer wees er op, dat de wegenstructuur van Kennemerland niet kan worden losgemaakt van die van de Haarlemmermeer. De wegen zullen dan ook terecht in een ruimer kader worden bezien. Naar de wegenstructuur is momenteel onderzoek gaande. Deze studie is volgens gedeputeerde Van der Knoop niet gericht op een verdere ontwikkeling van het wegennet. De motie werd aangenomen op de verga dering van de gezamenlijke Noordholland se PvdA-gewesten dezer dagen in de Brak ke Grond te Amsterdam, ter bespreking van een gezamenlijk collegeprogramma voor de vorming van het Noordhollandse college van Gedeputeerde Staten na de Statenverkiezingen in maart. IJMUIDEN. Onlangs is er een aantal mensen uit verschillende kerken en ande re groeperingen bijeen geweest om te overleggen, wat er in IJmuiden gedaan kan worden aan bezinning en actie, in aansluiting op de Vredesweek 1977. Zij hadden allen hun handtekening geplaatst onder het Manifest van het Interkerkelijk Vredesberaad, dat als appél heeft: „Helpt de kernwapens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland!” Op uitnodiging van een comité, bestaan- ons land. Die kunnen meer dan honderd percent uiteenlopen. Minister Vorrink heeft zich destijds een groot voorstander getoond van meer gelijkheid in de water- prijzen. Ook een belangrijk deel van het parlement sprak zich in die zin uit. Ondanks het feit dat die waterprijzen in de laatste jaren sterk gestegen zijn, neemt het verbruik nog steeds toe. Echter niet in die mate als men in 1972 nog verwachtte. In het Structuurschema Drink- en Indu striewatervoorziening ging men nog uit van een prognose van 200 liter per man per dag in het jaar 2000. Twee oorzaken heb ben die groei af geremd: de economische depressie en de heffing op de lozing van het afvalwater, waardoor de bedrijven zich in het gebruik van water beperken. Van Soest: „Op het ogenblik gaat het be roerd met de economie, maar je weet nooit hoe dat in de toekomst gaat. Met progno ses zijn we voorzichtiger geworden. Wat dat betreft hebben we de laatste jaren veel geleerd. Niettemin moet je je prognoses zo goed mogelijk afstellen. Je wilt immers geen goed geld naar kwaad geld gooien. Wel moet je met de infiltratie van het vuile Rijnwater voorzichtig zijn, het wordt steeds moeilijker door de toenemende ver ontreiniging van de rivier. De laatste jaren hebben we meer aandacht gekregen voor het behoud van de duinen als natuurge bied. Een betere voorzuivering van het Rijnwater komt die duinen ten goede. En de toestand van de duinen gaat ons als onderdeel van Milieuhygiëne evenzeer aan het hart als de drinkwatervoorziening”. EENGE idhoven n. Inlich- 4226 t, vrij uit- laarlem- HUISJE AMSTERDAM. Amsterdam komt nog vele tientallen miljoenen guldens te kort om de plannen voor de stadsver nieuwing van de Kinkerbuurt te kunnen uitvoeren. Hoe dat probleem moet wor den opgelost is nog niet duidelijk. Of de plannen zullen moeten worden herzien, of Amsterdam zal het tekort zelf moeten betalen. Dit heeft gedeputeerde Van der Knoop meegedeeld in de vergadering van de Statencommissie voor de Ruimtelijke Ordening bij de behandeling van de pro- vinciebegroting 1978. AMSTERDAM. De drie gewesten van de PvdA in Noord-Holland hebben een motie aangenomen, waarin stelling wordt genomen tegen het voorstel van ex-minis ter Gruyters om het Kroonberoep in de bestemmingsplanprocedure af te schaf fen. De drie PvdA-gewesten zijn het met die afschaffing niet eens. Aan het wets voorstel ligt naar de mening van de Noordhollandse PvdA-gewesten onvol doende onderzoek ten grondslag. De mo tie, waarin de PvdA-kamerfractie op het hart wordt gedrukt, het wetsvoorstel af te wijzen, wordt ingebracht op de vergade ring van het congres van de Partij van de Arbeid op zaterdag 11 februari. HEEMSKERK. Secretaris Theo van der Fluit van ADO’20 heeft zijn functie bij de Heemskerkse voetbalvereniging neer gelegd. Drukke werkzaamheden verhinde ren hem het secretariaat nog verder te voeren. Van der Fluit: „De beslissing is niet van de ene op de andere dag gevallen, maar w'as enkele weken geleden al be kend. Er zijn een paar kandidaten, maar er is er nog niet een van uitgekozen. Vorig jaar ben ik hoofd van een administratie- afdeling van een bedrijf in Alkmaar ge worden. Dat brengt nogal wat zorgen met zich mee. Ik heb wel een tijdje geprobeerd om de functies te combineren, maar het bleek dat dit niet lukte”. In het bestuur van ADO ’20 is binnenkort nog een mutatie te .verwachten. Wanneer de voetbalvereni ging in augustus op één sportpark komt te spelen zal ook penningmeester Broek zijn functie beëindigen. vinciale voornemens aankomt. Naar het oordeel van de toenmalige minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne mogen er in 1985 nog slechts 15 tot 20 bedrijven in Nederland over zijn van de bestaande 103. Van Soest: „We volgen de ontwikke lingen in de provincies nauwkeurig. We kunnen ons er zelfs mee bemoeien als het er op gaat lijken dat de gebundelde provin ciale plannen niet tot de gewenste concen tratie leiden, dat er dus meer bedrijven overblijven dan de minister wil. Voor dichtbevolkte gebieden als Noord- en Zuid-Holland vinden we drie of vier water bedrijven acceptabel. Als we een onge wenste ontwikkeling waarnemen kunnen we Gedeputeerde Staten wel waarschu wen. Dat hoefde tot nog toe niet te ge beuren”. Van de elf provincies zijn Noord- en Zuid-Holland het verst gevorderd met hun plannen. Daar is de nood ook het hoogst. In Zuid-Holland moet men van 46 terug naar drie of vier waterbedrijven. Dat gaat nergens zonder slag of stoot. „Het komt er op neer dat de gemeenten hun bedrijf kwijt raken. Ze krijgen wel een schadever goeding maar verliezen een bevoegdheid. Dat gaat nimmer van harte, zoiets gebeurt bijna nooit spontaan. Provincies kunnen weleens een gemeentelijk waterbedrijf la te overnemen, als bijvoorbeeld een direc teur gepensioneerd wordt of de provincia le concessie afloopt, maar dat is een uit zondering”, aldus Van Soest. Nu voor de vier Kennemer gemeenten het verlies van hun waterbedrijf (aan de provincie) dreigt, presenteren zij zich in hun Belangengroep als een hechte een heid. Maar het is de vraag of het daarvoor nu niet te laat is. Mr. Van Soest: „Het is eigenlijk jammer dat die BDZK nooit ver der is gekomen dan een organisatorisch verband. Elk redelijk denkend mens kan tot de conclusie komen dat het een belang rijk verschil uitmaakt als die gemeenten in een eerder stadium veel nauwer waren gaan samenwerken. Dan hadden ze nu sterker gestaan. Per slot van rekening da teert het wetsontwerp van 1971. Het is uitvoerig in de Tweede Kamer besproken en er zijn lange beschouwingen aan ge wijd. De gemeenten waren dus gewaar schuwd’'. Van Soest moet lachen om de suggestie van de gemeenten dat de wetgever over het hoofd heeft gezien dat de provincie in deze kwestie „rechter in eigen zaak” speelt. Noord-Holland is namelijk de enige provincie die een eigen waterbedrijf heeft (PWN). „Natuurlijk wisten we dat wel toen we de wet opstelden. Maar er zijn voldoen de veiligheidskleppen om te voorkomen dat Noord-Holland eigen rechter gaat spe len. Gedeputeerde Staten kunnen nog een blinde vlek hebben, omdat zij als manager voor het PWN optreden, maar er is altijd nog de politieke controle van Provinciale Staten en in laatste instantie kunnen de gemeenten natuurlijk in beroep gaan bij de Kroon wanneer ze het niet met het plan van de provincie eens zijn. En, zouden al die burgemeesters die in de Staten zitten, kijk er de ledenlijst maar op na, plotseling de uit ds. J. Brezet, mw. I. E. P. Ekhart- Wieler, ds. R. G. J. Timmers, ir. P Tijssen en mw. M. Verheij-Mersman, vond de bij eenkomst plaats, waarin besloten werd dat ieder in de nabije toekomst zal proberen in eigen kring van partij, vakbond, kerk en geestelijke stroming, vereniging, etc. de gedachtengang in beweging te zetten. Ter ondersteuning daarvan verenigden zij zich in een vredeswerkgroep, die de persoonlij ke initiatieven en inzet van de onderteke naars wil begeleiden met enkele scholings bijeenkomsten, waarin het vredesvraag stuk en vooral de kernbewapening cen traal zullen staan. De eerste bijeenkomst in dit kader is vastgesteld op donderdag 9 februari a.s., ’s avonds 8 uur in de Herv. Goede Herderkerk aan de Velserduinweg nr. 52, zaal 2. Inleider is ir. P. Tijssen. Ter voorbereiding ervan wordt geadviseerd om de minibrochure nr. 2 van het IKV over kernbewapening te bestuderen. Exempla ren van deze brochure zijn verkrijgbaar bij mw. Hoek, Dennekoplaan 68, tel. 10867, IJmuiden. Ieder, die belangstelling heeft, ook al heeft hij of zij het manifest van het IKV met ondertekend, is van harte welkom. En je moet nu al investeringen doen om toch in de toekomst in de stijgende behoef ten te kunnen voorzien. Het is gemakkelijk gezegd, zoals de BDZK doet, dat de infil- tratieplannen voor Zuid-Kennemerland van een te grote capaciteit uitgaan (de provincie rekent op 35 miljoen kubieke meter in 1990, red.) maar dat is moeilijk te bewijzen. Voor de doelmatigheid van de drinkwatervoorziening is het in elk geval beter dat het voorzuiveren en behandelen van infiltratiewater in grote hoeveelheden geschiedt. Maar over de concrete situatie in Zuid-Kennemerland wil ik geen uit spraak doen. VELSEN. Een Franse vrachtwagen heeft maandagavond vastgezeten in de j of flat öostbuis van de Velsertunnel. De auto stond klem. De trekker met oplegger was tot het middendeel van de tunnel geko men voor de zaak vast liep. Om een of andere reden, aldus de politie, en dat is vermoedeiijk sneeuwval, hebben de sig nalen van de hoogtedraden niet gewerkt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 26-jarige Chileense ■4 vrouw uit een pension in Wijk aan Zee i brak’ maandagmiddag bij het fietsen in het PWN-duinterrein na een val haar linker enkel. De politie werd gewaarschuwd door iemand die door plaatselijke onbekend heid niet de juiste plaats kon aanduiden. De politie ging op zoek en vond de vrouw bij de Meeuwenweg op Heemskerks grondgebied. Zij is per dienstauto naar het RKZ gebracht nadat een politieman de eerste hulp had verleend. Om precies te zijn: het tekort van Am sterdam voor de vernieuwing van de Kin kerbuurt bedraagt 149 miljoen gulden. De gemeente krijgt 60 miljoen gulden van het Rijk in het kader van de interim-salodre- geling. Hoe het probleem van het miljoe- nen-tekort moet worden opgelost moet in nader overleg duidelijk worden. Het CDA- statënlid Achterstraat relativeerde de zaak met de opmerking, dat het bedrag dat Amsterdam te kort komt, de prijs is van een paar honderd bungalows. hun gemeentebelangen in het provinciaal bestuur vergeten? Het js maar ’n vraag. Ik heb nooit begrepen dat die gemeentebe langen naar de achtergrond worden geschoven” zegt hij. In In feite draait het in deze kwestie allemaal om de vraag wie in de toekomst het beste de drinkwatervoorziening kan verzorgen, de provincie of de gemeenten. De Raad voor de Drinkwatervoorziening (adviesorgaan van de minister) heeft een aantal voorwaarden gesteld waaraan zelf standige waterbedrijven in de toekomst moeten voldoen, zoals het minimum van 100.000 aansluitingen. Van Soest: „Maar dat wil niet zeggen dat elk bedrijf van die omvang zonder meer zelfstandig mag blij ven. Er zijn talrijke factoren die je niet met zo’n lomp cijfer kan oplossen. Sterker nog, een bedrijf met honderdduizend woningen kan hoogst inefficiënt zijn. Dat hangt on der meer af van de winplaatsen, de bebou- wingsdichtheid en het beroep dat de indu strie op je doet. Ik vind dat de provincie in haar plan wel moet uitleggen hoe zij tot de voorgestelde concentratie is gekomen. Persoonlijk vind ik die redenering in het plan van de provincie Noord-Holland in zekere zin wel terug. Ik ben echter geen partij, ik doe ook geen uitspraak over het gelijk, maar ik kan me indenken dat de BDZK die redenering als betrokkene on voldoende acht. Natuurlijk zullen zij al leen met 110 percent argumentatie genoe gen nemen”. Maar de gemeenten kunnen over de pro cedure gerust zijn. Mr. Van Soest bena drukt dat als Gedeputeerde Staten bij een eventueel Kroonberoep van 'n gemeente met onvoldoende argumenten aankomen, zij nog een zware pijp kunnen roken. In de vorming van een apart distributiebedrijf zoals de BDZK-gemeenten nu willen, ziet de hoge ambtenaar van het ministerie geen heil. Hij vervolgt: „Onze vorige minis ter (Vorrink, red.) heeft een duidelijke voorkeur uitgesproken voor het in één hand houden van produktie en distributie. Distributie apart organiseren is dus slechts een tweede keus. Met de nieuwe bewindsman Ginjaar is er over deze mate rie nog niet gesproken, maar ik verwacht geen bmbuiging van het beleid. Zijn partij, de VVD, heeft in de Tweede Kamer inder tijd ook voor de wetswijziging gestemd. Ik meen dat alleen Koekoek tegen was”. Pi kant detail in deze kwestie: het enige ver zet van provinciale statenleden tegen het plan van GS is tot nog toe uit de VVD-hoek gekomen Het is trouwens opmerkelijk dat de hele problematiek rond de reorganisatie van de drinkwatervoorziening en de prijs van het water tot op heden nooit voor grote poli tieke opwinding heeft gezorgd. Dit in te genstelling tot bijvoorbeeld de verhoging van gasprijzen, die heel wat beroering heeft gewekt. Mr. Van Soest: „Maar dat is ook wel begrijpelijk. Naar verhouding drukken de gasprijzen veel zwaarder op het huishoudbudget, dan die van het wa ter. Daarom maken de mensen zich ook niet zo druk over de grote verschillen van de waterprijzen in verschillende delen van Gedeputeerde Van der Knoop zegde de commissie toe, dat er zo spoedig mogelijk een nota over de stadsvernieuwing zal worden uitgebracht. De problemen van de stadsvernieuwing zijn gigantisch. Het PvdA-statenlid De Boer zei gelezen te heb ben, dat het bouwen in open gaten in de stad financieel en procedureel vrijwel on doenlijk is. Delen GS die mening? zo wilde hij weten. Gedeputeerde Van der Knoop antwoordde daarop, dat de feiten bewe zen, dat er ook op dit punt grote proble men liggen. ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIHIIIHIIiilillllHHIIlill^ Het is ook een beetje gekke zaak dat een verschil in de waterprijs onder meer af hangt van de plaats waar je woont. Haar lemmers bijvoorbeeld krijgen onder ande re goedkoop water omdat ze toevallig op een zoetwaterreservoir wonen. Minister Vorrink legde de nadruk op de solidariteit, omdat ze toe wilde naar een landelijke nivellering van prijsverschillen. Zonder de solidariteitsgedachte, zoals ook de provin cie Noord-Holland die uitdraagt, was het bijvoorbeeld onbetaalbaar geweest om het platteland van drinkwater te voorzien. De reorganisatie van de drinkwaterbedrijven, zoals door minister Vorrink gewenst, heeft als gunstig bijkomend effect dat hierdoor het verschil in waterprijzen kleiner wordt”. geef ons de middelen de lepra te bestrijden: Kijk morgen naar de film over leprabestrijding. TV: Nederland 2 (Socutera) 20.25 uur vooral om onze relaties. De lucht vaartmaatschappijen en luchtbe vrachters aan wie wij ons moeten verkopen. Daar is het belangrijk Deze draden waren wel kapot, maar het bijbehorende signaal van op rood sprin gende lichten is niet gegeven. Na meting werd maandagavond gecon cludeerd dat de vrachtwagen 4.25 meter hoog is, terwijl voor de tunnel 4.20 meter als officiële hoogte staat gemeld. De schade die door de vrachtwagen is aangebracht is beperkt tot wat tegels en het plafond. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland zijn maandag akkoord gegaan met de herziening van het streekplan voor Zuid-Kennemerland. De partiële her ziening houdt in dat Zandvoort niet meer mag groeien buiten de huidige bebouwingsgrenzen van de badplaats. Ook de derde weg naar Zandvoort is met de streekplan- herziening definitief van de baan. Het streekplan Zuid- Kennemerland moest worden herzien op aanwijzing van 'minister Gruyters (minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in het kabinet Den Uyl). De her ziening zelf was daarom voor de Staten slechts een I formele zaak. I Op voorstel van de heer R. Bon (VVD) wilden de Staten I nog wel toestaan dat het campingterrein De Zeereep j wordt bebouwd. De Staten namen daartoe een motie aan (ingediend door de heer Bon en door de heren G. de Boer (PvdA) en drs. mr. H. W. Korte (CDA) medeondertekend). I In de motie wordt, zoals gemeld, aan Gedeputeerde Staten verzocht in overleg te treden met de huidige bewindsman I voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening om aan ■.het terrein in kwestie een bestemming woningbouw te geven. Volgens de heer Bon konden de caravans dan wel Jworden verplaatst naar het binnenterrein van het circuit, f. Dat laatste hoefde volgens de heer Bon niet in een tstreekplan te worden geregeld. Het was naar zijn mening 'verder een zaak van de gemeente Zandvoort. Het VVD- Statenlid maakte van de verplaatsing van het caravan- ÉJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ SCHIPHOL. Bij het invoeren van een nieuwe huisstijl voor de luchthaven, zal de naam Schiphol waarschijnlijk verdwijnen. Uit een onderzoek onder binnen- en buiten- landse luchtreizigers is gebleken dat „Schiphol” voor de meesten een onbekend begrip is. De luchthaven overweegt nu zich voortaan „Am- sterdam International Airport” of „Holland International Airport” te noemen. Vorig jaar besloot de directie van de luchthaven om een nieuwe huis- stijl in te voeren om de identiteit en het imago van het bedrijf te verster- ken. Zo’n huisstijl omvat vignetten, lettertypen, kleuren en standaardis- atie in de presentatie. Bij het onder- zoek naar de invoering van de nieuwe huisstijl is ook de naam on- der de loep genomen. Met zes ver- schillende woord-combinaties is een steekproef gehouden onder een in- tei-nationaal publiek. De combina- ties waarin Schiphol voorkwam ble- ken het minst aan te slaan. Amster- dam en Holland vielen meer in de smaak. De luchthaven overweegt nu om, vooral voor de internationale con tacten, de naam te veranderen. Een woordvoerder: „Voor de mensen in de omgeving zullen we wel altijd Schiphol blijven heten. Het gaat (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11