Succes voor Sterke bezetting internationale badmintonkampioenschappen Ed Nobels GILKS MAG NAAR BEVERWIJK Jol KORFBALLERS KAMPEN MET SLECHTE BEHUIZING In eerste ronde tienkampen Hoogovenstoernooi VAN DER MIJE REMISE Cabri tweede II N II Zelfs met’n bescheiden budget kunt u zich bij Perez gedurende de opruiming waarlijk vorstelijke Perzen permitteren. Nu al problemen WK softbal Hollandse degelijkheid in Oosterse tapijten. 1 II c V H L ir SPORT 18 2 4 JANUARI DINSDAG 19 7 8 D I I V NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST Amsterdam»/., Apollolaan 8 3, 020 - 72 00 98, Buitenveldert, Gelderlandplein 22,020 -42 54 81/ Rotterdam, Karei Doorman straat 129, 010-124 3 50/ Den Haag-W., De Sav. Lohmanplein 41, 070-25 8181/ Utrecht - Overvecht, 0 50 - 6100 7 3/ Hilversum, ’s-Gravelandsevveg 27, Ö35-14 3 34Haarlem - Schalkwijk, 023-33 0109/Groningen, Grote Markt, 050 -1814 91/Eindhoven. Nvve. Emmasingel 21, 040-4488 72. R De SOI nu zoi he< en AI een van I van van i de v staai niet over opst heef Johr v< d< Pr Pi V V M u de 14 Ci *1 TWEEDE CONCERT MOZARTSERIE De opruiming loopt vanaf 19 jan. F Gillian Gilks (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Perez 6 KV 238 De beste prestatie in dit gezelschap werd geleverd door Richard Cabri, die op de 3000 meter JA een tweede plaats wist te veroveren in 9.32.0. Luke Prins liep de 400 meter JA in 58.2. Bij de heren liepen Michel Hulsman en Ron Antheunisse op de 800 meter resp. 2.00.4 en 2.11.0. Charles Mathot kwam bij het polshoogspringen tot 4.30, goed voor een derde plaats. (Van onze atletiekmedewerker) GRONINGEN. Een vijftal Haarlem- atleten nam in Groningen deel aan in- door-wedstrijden. WIJK AAN ZEE. Gistermiddag zijn de tienkampen van het 40ste Hoogoven- schaaktoernooi van start gegaan. Nadat de wedstrijdleiding op het laatste mo ment nog waardige invallers voor niet opgekomen deelnemers had ingepast in het wedstrijdschema, konden de klokken worden ingedrukt. Gewoontegetrouw ge bruikten velen van de 170 deelnemers aan dit schaakfestijn de eerste ronde om de kat uit de boom te kijken en te acclimati seren. Dit had tot gevolg dat veel partijen Kennemerland is nu ook weer in alle groepen goed vertegenwoordigd. De Haarlemse Alexandra v. d. Mije als Neder lands kampioene (tegen Adams) en Van Geet (tegen Samarian) zijn in de reserve- meestergroep met remise uit de startblok ken gekomen. De HVH'er Herman moest daarentegen de vlag strijken tegen de blin de Joegoslaaf Baretic. Van Nieuwenhui zen (groep 1), Herfst (groep 3), Wijker (groep 5), Lips (groep 5), Koomen (groep 8), en Hoogland (groep 9) verkozen het halve ei boven de lege dop. Gordijn (in groep 6), Van Driel (groep 6) en Kensen (groep 7) waren aan hun stand verplicht om te winnen. BEVERWIJK. De organisatoren van de internationele badmintonkampioen schappen van Nederland in de sporthal in Beverwijk, die van 10 tot 12 februari zullen worden gehouden, hebben de En gelse bond ertoe kunnen bewegen ook zijn belangrijkste troef bij de dames, Gillian Gilks, af te vaardigen. Aanvankelijk wei gerden de Engelse officials op het verzoek van Nederland in te gaan, omdat Gilks als gevolg van het feit dat zij in het dames- dubbel geen combinatie wil vormen met Barbara Giles, een speelverbod in het buitenland is opgelegd. De Engelsen zijn uiteindelijk echter gezwicht voor het ar gument van Nederlandse zijde dat Gillian Gilks toch in de gelegenheid moet worden gesteld haar vorig jaar behaalde „open Nederlandse titel" te verdedigen. Het veroveren van het kampioenschap in Beverwijk betekende voor Gilks één van de weinige successen in 1977. De drievoudige All-England-kampioene werd vorig jaar tijdens die officieuze wereldti telstrijd in Londen in de halve finale aan de kant gezet door de Japanse Hiroe Yuki en moest tijdens het eerste officiële we reldkampioenschap in het Zweedse Mal- mö in de finale haar meerdere erkennen in Lene Koppen: 9-12, 10-12. in gebruik was van buurman SVIJ. Het was om moedeloos te worden.” Secretaris Aberson: „In die tussentijd hebben wij vele malen geprobeerd om de huidige accommodatie wat op te knappen. Zo werd er een scheidingswand geplaatst tussen de ruimte van de dames en de heren. Ook de muren kregen een kleurtje maar het zijn allemaal maar lapmiddelen. In de twee kleedkamers zijn totaal twee wasbakken en vier kranen aanwezig uiter aard met koud water.” Bea Perisutti haakt in: „We schamen ons dood voor de bezoe kende ploegen. Er zijn ploegen die zich na een wedstrijd van narigheid niet meer omkleden en zo in de auto naar Amers foort stappen. Voor ons is het ook waarde loos. Voor een wedstrijd komen we maar in een café bij elkaar omdat we niets anders hebben. Onze jeugd gaat direct na de wedstrijd weer naar huis, zodat de binding onderling er ook niet beter op wordt.” Uiteraard houdt Neptunus zich momen teel met het schreeuwende probleem be zig. „Ja, wat moet je anders. Weliswaar mogen we op zondag de Kennemerzaal gebruiken om te verkleden maar daar heeft onze jeugd nog niets aan.” De ge meente heeft nu de Velserbroekpolder ter Een jaar geleden liet het Deense duo Flemming Delfs/Svend Pri verstek gaan, omdat het de voorkeur gaf aan een invita- tietoernooi in Japan en de Aziatische kam pioenschappen. De Denen, van wie Delfts Als gevolg van die teleurstelling en de problemen met de Engelse bond besloot Gilks in juli vorig jaar met de badminton sport te stoppen: een beslissing waarop zij korte tijd later al weer terug kwam. Mede dank zij de aanwezigheid van de inmiddels 27-jarige Engelse, is de bezetting van de „open Nederlandse” erg sterk. Niet alleen, zoals vorig jaar het geval was, bij de da mes, maar zeker ook bij de heren. entree f 14,- (a.i.) cjp geldig kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange Begijnestraat 13 Haarlem, van 10-15 uur; telefonisch 32 09 94 van 12-15 uur. der als derde zijn geplaatst, zijn de groot ste kanshebbers Nora Perry met haar landgenoot Tredgett en Van Beusekom en Skovgaard. Toet lificati nooi n club h verant dinger Ver Verm elftal spits, ken (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Het invita- tiekadertoernooi om de „J. F. Nobels- ]V(einorie”-bokaal, dat is gehouden in het biljartcentrum G. van de Kuyl, is in een glorieuze overwinning voor Ed Nobels van BV Hof van Holland geëindigd. No bels heeft het gehele toernooi gedomi neerd. Dat kwam vooral tot uiting in zijn partij tegen Jan Kauffman. IJMOND. „Soms staan wij tot onze enkels in de bagger”. Dit zegt de jonge voorzitster van de IJmuidense korfbal vereniging Neptunus Bea Perisutti-Bron. Ze heeft het dan over de bizarre kleed- aaccommodatie van de korfbalvereni ging, de schuilkelder aan het Moerberg- plantsoen. „Het is zeer triest gesteld met de ruimte waarin wij ons moeten verkle den. Talloze malen hebben wij gepro beerd om een ander onderkomen te ver wezenlijken en steeds met nul op het rekest. De schuilkelder is toegankelijk via een trap. Soms is het een ware vuilnis belt. Zakken met huisvuil worden er zo maar leeg gegooid; ja, tot kapotte televi sietoestellen toe.” Secretaris Jan Aberson voegt er aan toe: „Zestien jaar geleden zijn wij gestart. Omdat wij geen accom modatie hadden, mochten wij zolang ge bruik maken van de schuilkelder. Daar zitten we nu nog steeds, maar vraag niet hoe.” De IJmuidense korfbalvereniging telt nu 55 leden. „We spelen in de herfst en in de lente op het Moerbergplantsoen. In de win ter hebben we gelukkig geen last van de nare omstandigheden omdat we dan naar de sporthal gaan. Sedert onze oprichting EIN Eindh een pr over d ding 1 toemo voetb; in nat heeft bond Ui do M M V.c I» M Cl et M vi ta af bi Si sprake gebracht, maar daar heeft men bij Neptunus de nodige bezwaren tegen. „Vol gens ons zijn wij dan ten dode opgeschre ven vooral wat betreft onze jeugd. Wij zien onze jonge leden niet alléén naar de Vel serbroekpolder gaan. Ook de ouders zijn verre van gelukkig met deze oplossing.” Zelf heeft men ook een oplossing bedacht, namelijk zelf een gebouw neerzetten. Jan Aberson: „We hebben hiervoor enkele ge sprekken gehad met de heren Wedemeyer en Van der Lugt van de Gemeente. We mogen zelf bouwen maar dan moeten we en kleedaccommodatie en een kantine neerzetten en dan nog in de stijl van de omgeving. Een rekensommetje leert ons Als gevolg van de sterke bezetting moe ten onder meer de Nederlanders Ruud Hartog, Boudewijn Ridder, Herman Lei- delmeyer, Sylvia Robbé en Gaby en Inge Blommaert kwalificatiewedstrijden spelen. De inschrijving voor de 32ste internati onale was zo groot dat 30 spelers moesten worden afgewezen. Voor de eerste maal zullen dit jaar Japanse badmintonners in Nederland spelen, namelijk Yoshitaka en Massao, die als derde in het heren-dubbel zijn getipt. dat een en ander ongeveer honderdvijftig- duizend gulden gaat kosten omdat het een stenen gebouw moet zijn. Zelfs met een forse subsidie van de gemeente is het bij lange na hiet haalbaar. „Onze gedachten gaan uit naar een hou ten gebouw waarin wij dan tijdelijk huis vesting kunnen vinden. Wanneer wij dan later, met ondermeer kantineopbrengs- ten, de benodigde gelden bij elkaar heb ben, kunnen wij alsnog een stenen ge bouw neerzetten. We hopen nu maar dat de gemeente, die ons echt niet tegen werkt, begrip voor ons probleem op kan brengen. De huidige toestand is echt on draaglijk.” moest teruggeven in verband met te ver wachten visa-moeiiijkheden voor Tai wan, schijnen nu ook de Aziaten hun voorlopige toezegging niet gestand te doen. Nu nauwelijks vijf maanden voor het kampioenschap heeft de Internationale Softbal Federatie echter nog steeds geen beslissing genomen waar nu wel definitief gespeeld gaat worden. Een goed alterna tief zal wellicht opnieuw Amerika zijn. De Raybestos Brakettes, die als regerende we- reldkampicen Amerika zullen vertegen woordigen, zal er stellig alles aan gelegen zijn de titel te kunnen prolongeren voor eigen publiek op het Raybestos Memorial Field in Stratford. Aan de Nederlandse selectie, die begin april onder leiding van bondscoach Nol Houtkamp de training hervat zijn als nieuwe speelsters toegevoegd: Helma Kuy- ii- zijn we in de weer voor een betere accom modatie maar het is zo langzamerhand om moedeloos van te worden”, aldus de voor zitster. „We hadden eerst de mondelinge toezegging dat we een accommodatie zou den krijgen op het sportcomplex Zeewijk. Daar is het echter nooit van gekomen en we weten nog steeds niet waarom. Ook hebben we ter sprake gebracht om samen met DKV een veld op Schoonenberg te gebruiken. Dit mocht niet van de gemeente omdat deze slechts mee wilde werken wan neer wij een fusie aangingen met DKV. En dat willen wij juist niet, mede omdat DKV alleen op zaterdag wil spelen en dat heb ben we gerespecteerd. Daarna hebben we geprobeerd om aan de Orionweg samen met de Pino’s een braakliggend stuk grond te bemachtigen en daar gezamenlijk een accommodatie neer te zetten. Alles was geregeld, tot aan een gezamenlijke bouw commissie toe. Op het laatste moment kre gen wij echter van de Gemeente te horen dat de betreffende grond verhuurd was aan de Spoorwegen. En die verlengden dat contract weer. In 1976 zijn wij bij Stormvo gels geweest om té praten over het verhar de veld tegen de sporthal aan. Dit ging weer niet door omdat de helft van het veld per (Nelissen DSS), Ineke Akkerman en Marit Kreischer (beiden Terrasvogels). Voor wat betreft het buitenveld kampt Houtkamp met enige problemen nu de enkelblessure van Betty Veenstra niet zo spoedig geneest als een ieder wel gehoopt en verwacht zal hebben. Wie met Houtkamp de technische staf van de nationale ploeg voor het komende seizoen zal vormen is evenmin bekend. Naarstig wordt gezocht naar de opvolger van Wil Dekker, die vrij onverwachts in de afgelopen periode van het toneel ver dween. Voornaamste gegadigde voor deze plaats schijnt nu Joop Schuitemaker te zijn. Al eerder behoorde Schuitemaker tot de technische mensen van Jong Oranje. Op korte termijn zal het bestuur van de KNBSB in deze zaak een beslissing nemen. Op een parcours in de omgeving van De Zilk wordt zondag 5 februari het clubkampioenschap wielerveldrit van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek gehouden. Hans Steekers gaat we liswaar als de grote favoriet van start, maar ook Cok Koolloos, Herman Zuiderduin, Nico Slin gerland, Tjeerd Dijkstra, Wim Looyestein, Wietse Tjoelker en Ton van Eyk moeten een rol van betekenis kunnen spelen. Mogelijk komt ook het in Duitsland wonende lid Harry Willemse voor deze titelstrijd over. De start is om 14.00 uur. In het zaterdagvoetbal van de afdeling Haar lem KNVB is de eerste beslissing gevallen en verzekerde WRA 2 zich in de derde klasse A van promotie naar de reserve tweede klasse. Het krijgt daardoor wat meer aansluiting met het in de eerste klasse spelende eerste elftal. De promo tie bewerkstelligde WRA 2 door met 1-1 gelijk te spelen tegen De Tweede Jeugd. Concertgebouw Haarlem - vrijdag 27 januari 1978 - 20.15 uur Nobels miste de beginstoot en Kauffman nam over met zestien caramboles, waarna Nobels direct reageerde door in de twee hierna komende beurten 35 en 32 te laten aantekenen. Kauffman bleef het antwoord schuldig en even later sloeg Nobels gena deloos toe door in de vierde beurt een goed doordachte serie van niet min der dan 183 caramboles op de tellijst te laten aantikken met het hoge moyenne van 62.50. Ook Frans Ottenhof en Piet Ver- paalen wisten zich middels overwinningen op Verpaalen, Broertjes, Agema en Kauff man in de finale te plaatsen. In deze finale was het vuurwerk niet van de lucht. Kauff man, zelf uitgeschakeld voor de titel, speel de alle inspiraties van Ottenhof genade loos aan flarden. In de eindfase spoot hij weg met twee series van 26 en 47 carambo les en met een moyenne van 13.33 haalde hij de finish. De absolute finalepartij tus sen Nobels en Verpaalen hield het in gro ten getale opgekomen publiek volop in spanning. Nobels had in de vierde beurt een voorsprong van twintig caramboles, maar vechtjas- Verpaalen bracht de ach terstand een beurt later terug tot slechts twee caramboles. Nobels spoot met dertig caramboles weer weg, maar Verpaalen weigerde om te capituleren en weer kwam hij met twintig caramboles terug. Nobels raakte volkomen uit balans in het midden van de partij, maar had het geluk dat Verpaalen volkomen „leeg” was en niet meer tot scoren kon komen. Nobels her stelde zich pas in de zestiende beurt door 22 caramboles te scoren. Verpaalen was en bleef uitgeblust en in de achttiende beurt wist Nobels middels 66 caramboles dit kadertoernooi op zijn palmareslijst bij te schrijven. Eindstand: Punten, moyenne, serie. 1. E. Nobels 8, 21.54, 183; 2. F. Ottenhof 6, 17.81, 126; 3. M. van Leeuwen 6, 18.33, 81; 4. A. Agema 6, 15.00, 72; 5. P. Verpaalen 6, 9.53, 56; 6. J. Kauffman 6, 8.68, 47; 7. Ch. Broertjes 2, 11.34, 84; 8. J. Liefting 0, 8.34, 77. Op 25 en 26 maart zal in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy’ een groots opgezet badmin- tontoernooi worden gehouden, waaraan onder meer de gehele top van Indonesië zal deelnemen. Aan het evenement, dat wordt georganiseerd door de Rotterdamse badmintonclub Metro, ne men onder meer deel Rudi Hartono, die het AH England-kampioenschap (het officieuze wereld kampioenschap) achtmaal op zijn naam heeft geschreven en de sterke Liem Swie King. De Indonesiërs speelden twee jaar geleden in Am stelveen een interland tegen Nederland. De orga nisatie is nog in onderhandeling met wereldkam pioen Flemming Delfs. in Malmö wereldkampioen werd door Pri in de finale met 15-5, 15-6 te verslaan, zijn als één en twee geplaatst. De winnaar van vorig jaar, de Engelsman Derek Talbot, staat met de Zweed Kihlström als derde genoteerd. Een van de weinige „toppers”, die in Beverwijk zal ontbreken is de Deen se Lene Koppen, de wereldkampioene. Miel Termetz, voorzitter van de organi satiecommissie: „Wij hebben de nodige druk op haar uitgeoefend, maar ze heeft gezegd dat Beverwijk niet in haar pro gramma past en dat ze liever ergens an ders speelt”. Mede daardoor is de Neder landse titelhoudster, de in Denemarken wonende Joke van Beusekom, met Gilks als één en twee geplaatst. De plaatsing bij de dames ziet er verder als volgt uit: 3 en 4 Jane Webster (Enge land) en Jane Youngberg (Canada); 5 tot 8 Pia Nielsen (Denemarken), Wendy Clark son (Canada), Marjan Ridder (Nederland) en Inge Borgström (Denemarken). In het dames-dubbel voeren Van Beusekom en Marjan Ridder (vorig jaar winnaar) de ranglijst aan met het Engelse duo Perry/S- tatt. In het heren-dubbel zijn de Zweden Fromann en Kihlström en de Denen Delfs en Skovgaard de favorieten en in het ge- mengd-dubbel, waar Marjan en Rob Rid- Samarian rem.; Herman-Baretió 0-l;groep IA: Gelpke-Geerlings 0-1; Noorlandt-Branicki rem.; Lee-Kickers 1-0; Berlacki-Bulatovic afg.; ’t Hart- Harder 1-0. Groep 1B: Lodeweges-Karreman 1-0; v. Nieuwenhuizen-Boom rem.; Seewald-ten Kate 0-1; Lundquist-Hauwert 1-0; Watson-Spoden afg. groep 2: Rosenblath-v. Eybergen rem.; Ovingv. d. Berg 0-1; Kuypers-Theodorescu 0-1; Overath- Bührs rem.; Apking-Cieraad rem.; groep 3: ten Geuzendam-Kertwerdono 0-1; Wissell-Roozen- daal rem.; Herfst-Mondria rem.; Kramer-Kerk- meester 0-1; Hoetmer-Keizer rem.; Groep 4 A: v. Wieringen-Sate 1-0; Pannenbac’ker-kok afg.; Rij- enga-Bengtson rem.; v. d. Bos-Roos afg.; v. d. Elst-v. d. Gaag 1-0; groep 4B: Euting-Lems afg.; v. Kampen-Rose 0-1; Kaschte-de Haas rem.; v. Tuyl-Loosen 0-1; v. Parreren-Poncin rem.; groep 5: Aatolainen-Tagnon 1-0; Stada-Kl. Harms rem.; Lips-Rietveld rem.; de Raad-Kastelein 1-0; Wij- ker-v. d. Berg rem.; groep 6A: Kruse-Spanjers- berg 1-0; Seesink-P. Harms 0-1; Bultje-de Haas 0- 1; Janssen-Krnjic 0-1; Grapendaal-van Rijn 0-1; groep 6B: Gordijn-Zweers 1-0; Boersma-v. d. Sluis 1-0; Goud-Lindenhovi 1-0; Siemes-v. Driel 0-1; Groebe-Valls 1-0; groep 7A: Hamacher-Bo- rowski 1-0; Dobbinga-v. 't Veen 1-0; Arts-de Jager afg.; Porath-Sinnige 1-0; Hofmans- Schwarzwald 1-0; groep 7B: Schiphorst-Oosten- dorp 0-1; Kensen-Dalmau 1-0; Reus-Verschuren 1-0; Barth-J. van der Gaag rem.; v. d. Velde- Dekker 0-1; groep 8: Sauer-Peeters rem.; Bos- man-de Cock rem.; Horchler-Martens 0-1; Beel- aerts-Koomen rem.; v. 't Hut-Oranje 1-0; groep 9: v. d. Klift-Hessels 1-0; Bij-Schwarze rem.; Slot- Pieterse 0-1; Ersson-Klijn rem.; Zbikowski- Hoogland rem.; groep 10: v. d. Lely-Pauëlsen rem.; Ruiter-Slot 0-1; Blankman-Andreae 1- 0: Ruck-Klinger 0-1: Eyman-v. d Beek rem.; veteranengroep: Vennema-M. v. Uden afg.; Vin- ke-Waschkius 0-1; Wulms-v. Lunenburg 1-0; Frohleiks-UIrich rem.; Hartung-Hermann 1-0. Aan de kampioenschappen in Beverwijk zul len ook negen blanke Zuidafrikanen en drie vertegenwoordigers van Taiwan deelnemen. Voor de organisatie vormt de deelname van hen geen enkel probleem. De voorzitter van de orga- nisatie-commissie, Miel Termetz: „De badmin tonbond in Zuid-Afrika bestaat tegenwoordig uit blanken en zwarten. Het punt is alleen dat de zwarten nog niet zo sterk zijn dat ze ook in Beverwijk kunnen aantreden. Dsat je de blanke Zuid-afrikanen zou moeten weigeren zie ik niet zitten. Waarom? Zuid-Afrika is lid van de Inter nationale Badminton Federatie evenals Taiwan. Aangezien de inschrijving openstond voor ieder een was er dus niets aan de hand. In Zuid-Afrika zijn we bovendien altijd van harte welkom.” De uitslagen van de eerste ronden zijn: Reserve-meestergroep A Law-Ballon afg.; de Zwart-Reicher rem.; Vokralova-Verholt 1-0; Vlam-Trois 0-1; v. d. Mije-Adams rem. Reserve- meestergroep B: Hartston-Borm 0-1; da Silva- Hutagalung afg.; Webb-Scheeren 1-0; v. Geet- een rustig verloop hadden en in remise eindigden, hetgeen niet wegnam dat in de reserve-meestergroepen tijdens de tijd- noodfase het uiterste werd gevergd van de wedstrijdleidster, mevr. G. Schaap, die het controlerende oog moest houden op drie partijen waar de vlag op val len hing. Neptunus op zoek naar andere accommodatie dirigent: ANDRÉ VANDERNOOT soliste INGRID HAEBLER - piano programma: Concert voor piano en orkest no Concert voor piano en orkest no 20 KV 466 Concert voor piano en orkest no 26 KV 537 ■A Voortzitster Bea Peristutti-Bron in een van de slecht onderhouden kleedkamers. De tienkampen van het Hoogovensschaaktoemooi zijn gistermiddag van start gegaan en zullen duren tot en met donderdag 2 februari. HAARLEM. Nog voor de nationale softbalselectie ook maar aan de voorbe reiding van de dit jaar te verspelen we reldkampioenschappen is begonnen, heb ben de Japanse organisatoren al voor moeilijkheden gezorgd. Nadat Japan zich als organisator van de titelstrijd had op geworpen omdat Canada de organisatie w w - x,. -*L o*?,# - I Ir 1 i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 18