agenda politienieuws g Overtuig een ander bel voor een gratis proef abonne ment 319053 Het Motorhuis I Jmond buurthuis activiteiten F I I 1 I J A N U A T In en om Haarlem Debat Strandloop in Kamerlid wil publikatie Wijk aan Zee Heemskerk Kienen en klaverjassen De Kennemers Bon Studieclub besprak ziektebestrijding Veteranen 40+ houden strandloop in IJmuiden (023) rapport over Rijksweg 5 Beverwijk Wijk aan Zee o Velsen-Noord KW Ontvangst schakers in Stadskantoor WELKE REKORD KIEST U? L I V* Velsen-IJmuiden Jaarvergadering „Koninginnedag” OKL GEMAAKT OM LANG PLEZIER VAN TE HEBBEN. 6 1 9 7 W WOENSDAG 1 d een prachtig (pletina) miniatuurtje I .1 E var het en ove geli lan der ont Wa visi spr toe hie da! ver tin, in kir ble Er zijn nogal wat auto’s in de prijs klasse van de Opel Rekord. Maar wie zich goed laat informeren en dan ook nog een kritische proefrit maakt, zal snel voor deze auto kiezen. Blijft alleen nog de keuze tussen de verschillende Rekords. Wilt u twee of vier deuren? Of prefe reert u de grote vijfdeurs Caravan? Zoekt u de „power1’van de 2 liter injektiemotor of de zuinigheid van de 2.1 liter Diesel? Wilt u uw Rekord luxueus uitgevoerd hebben, of juist zo eenvoudig mogelijk? Kortom; leer eerst de auto goed kennen en overleg dan met uw dealer welke Rekord ’t zal worden. Honderd procent zeker dat u straks tevreden wegrijdt in uw nieuwe Opel Rekord; dynamiek in techniek. Prijs vanaf f 17.494,- incl. BTW, af General Motors Continental S.A uw Opel-dealer w w J -» a VVD-burgemeesters in Noord-Holland I I ondervertegenwoordigd MINISTER WIEGEL (Van onze Haagse redacteur) I I If I f 1 Naam nieuwe abonnee. Adres: Plaats I Naam aanbrenger i Adres: Plaats I 5 c I .1 Het programma werd afgerond met een natuurfilm „Duizend wonderen, duizend plagen”, over insecten. BEVERWIJK. De zaalvoetbalvereni- ging „Carillon Boys” houdt vrijdag 27 ja nuari een kien- en klaverjasavond in „Ca rillon” aan het President Kennedyplein 5. De wedstrijden, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen, beginnen om ongeveer half negen. Stuur mij als dank voorde „moeiteminiatuurtje: I l tl 1 BEVERWIJK. Voor een bijeenkomst van de Tuinbouw Studieclub bestond de ze week weer grote belangstelling. Meer dan honderd leden waren in de veiling- kantine aanwezig om meer aan de weet te komen over ziektebestrijding, in het bij zonder in de sla- en andijvieteelt. Inlei ders waren de heren Van der Heuvel van de CeBeCo Handelsraad en Van Leeuwen van de LTB. De heer Van der Heuvel besprak het nieuwe middel Rovral, dat wel voor de glasprodukten gebruikt mag worden, maar voorlopig nog niet voor de koude grond-teelten. Wat dan wel mag om het gevreesde smeul en andere belagers van deze teelten te weren werd met veel mate riaal verduidelijkt. Ook de ziektebestrijding bij prei, spina zie en wortelen kwam ter sprake, evenals de ziekten in bloemen en bollen. De Partij van de Arbeid is in Noord-Holland de leverancier van burgemeesters in grote steden. Ruim 35 percent van de Noordhollanders stemde de laatste keer voor de socialisten, maar meer dan 60 percent van het totaal aantal inwoners heeft een P.v.d. A-burgemeester. Zij wonen in de 32 gemeenten waar een socialist de raad voorzit. Afgaande op het aantal inwoners is de Partij van de Arbeid dus zwaar oververtegenwoordigd, maar kijkt men naar het aantal gemeenten dan komt dat weer behoorlijk overeen met het stemmentotaal van de socia listen. Dit valt op te maken uit een overzicht dat minister Wiegel van Binnenlandse Zaken gisteren aan de Twee de Kamer heeft verstrekt. De bewindsman heeft her haaldelijk gepleit voor een groter aantal WD-burge- meesters. Ook landelijk gezien is zijn partij in dit opzicht in het nadeel. 17,9 percent van de Nederlanders stemde vorig jaar op de liberalen, maar slechts 11,3 percent heeft een WD-burgemeester. Uitbreiding van DEN HAAG. De VVD zou op grond van de ver kiezingsuitslag van vorig jaar in de provincie Noord- Holland meer burgemeestersposten moeten hebben. De liberalen behaalden 21,7 percent van de stemmen, maar slechts 9,3 percent van de bevolking heeft een VVD-burgemeester. Bovendien heeft de partij van Hans Wiegel slechts in 13,5 percent van de 96 Noordhol- landse gemeenten een vertegenwoordiger op de burge- meesterszetel. Ook D’66 zou op die basis meer eerste burgers kunnen eisen. De Democraten behaalden ruim 7 percent van de stemmen, maar ze hebben slechts één burgemeester. Martini in Landsmeer. Zou men de verkiezingsuitslag als uitgangspunt hanteren, dan zou den de D’66-ers er nog zes man bij mogen hebben. De cursus koken begint op vrijdag 3 I februari en duurt vijftien weken. De tijden zijn van vier uur tot half zes. Er kunnen voor deze cursus maximaal tien kinderen worden ingeschreven. WIJK AAN DUIN. In het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhof laan gaat weer een cursus van zes lessen „koude keuken” van start op de dinsdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur. Voor inlichtingen en opgave belle meri 20944. DE SCHANS. In het buurtcentrum De Schans in Beverwijk gaan drie nieuwe activiteiten voor kinderen van start: een cursus koken, een cursus sport en spel en een cursus creatief spel. Via dat zelfde telefoonnummer kan men zich opgeven voor de cursus bloemschik ken, eveneens van zes lessen en die worden gegeven op de maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur, te beginnen op 30 januari. De cursus sport en spel is bedoeld voor de kinderen die geen lid zijn van een sportvereniging, maar zich toch wel eens met sport en spel willen ontspannen. Dat kan van 1 februari af. Als het weer daartoe uitnodigt trekt men naar buiten en eventu eel naar de duinen. Donderdag 26 januari is er in dit buurt huis weer een klaverjasavond. De cursus creatief spel is bedoeld voor kinderen van acht tot elf jaar. Deze cursus begint op dinsdag 7 februari om vier uur. Het overzicht van Wiegel moet dienen als informatie voor een debat over de benoeming van burgemeesters, dat tijdens de begrotingsbehandeling van Binnenland se Zaken gevoerd zal worden. Zoals bekend zijn grote groepen Nederlanders niet gelukkig met de wijze waarop een burgemeestersbenoeming tot stand komt. De progressieve partijen pleiten al geruime tijd voor een gekozen burgemeester. De burgemeesters worden nu nog door de Kroon benoemd, hetgeen een objectieve keuze suggereert. In de praktijk is dat echter allang niet meer zo. Tijdens de procedure die aan de benoe ming vooraf gaat krijgen (en nemen) de politieke partijen ruimschoots de gelegenheid om de beslissing in de richting van hun favoriet te manoeuvreren. Een sprekend voorbeeld daarvan is de situatie rond de benoeming van de nieuwe burgemeester van Velsen. Voorgedragen zijn burgemeester Te Loo (Partij van de BEVERWIJK. Donderdagavond ont vangen burgemeester en wethouders in het Salle des Pas Perdus van het Stads kantoor de deelnemers en officials van het 40e Hoogovens Schaaktoernooi. De ont vangst begint om 20 uur. BEVERWIJK. Zaterdagavond 28 ja nuari wordt er in het paviljoen van voet balvereniging De Kennemers weer ge kiend. Men begint om 20 uur met de drie rondjes. Arbeid) van Winschoten en Tweede Kamerlid De Boer (CDA). Beide partijen proberen hun kandidaat nu zo veel mogelijk naar voren te schuiven bij Wiegel. De Partij van de Arbeid hanteert daarbij het argument dat Velsen al van de socialisten was, terwijl het CDA een claim meent te kunnen leggen omdat zij Haarlem vorig jaar al aan de socialisten af heeft moeten staan. Het kabinet zal nu de beslissing moeten nemen en het ziet er naar uit dat niet de kwaliteiten van de kandidaten, maar de invloed van hun politieke vrienden in Den Haag de doorslag zal geven. In theorie zijn de gisteren door Wiegel gepubliceerde cijfers eigenlijk niet van belang. De burgemeesters worden immers niet op grond van de verkiezingsuitslag benoemd. De praktijk leert echter anders. De politieke verhoudingen spelen bij burgemeestersbenoemingen een steeds grotere rol. Daarom wil ook Wiegel deze cijfers in zijn voordeel uitleggen. De burgemeesterspos ten die hij op het oog heeft moeten vooral uit het zuiden van het land komen. Daar heeft het CDA nog bijna alles in handen. Ook in Noord-Holland hebben de chirsten- democraten trouwens nie.t te klagen. Ze haalden vorig jaar 22,9 percent van de stemmen, maar in meer dan de helft van de gemeenten is een CDA-er burgemeester. Omdat dat overwegend kleine plaatsen zijn woont daar nog niet het derde deel van de Noordhollandse bevol king (29,9 percent). In Zuid-Holland helt de bestaande situatie nog meer over naar het CDA. De christen-democraten hebben daar niet minder dan 104 van de 151 burgemeesterspos ten in bezit en dat terwijl ze slechts 24,6 percent van de stemmen incasseerden. De Partij van de Arbeid komt er met 32 grotere steden toch niet zo gek af (daar woont 41 percent van het totaal aantal inwoners), maar ook in deze provincie zouden de WD en D’66 op grond van de verkiezingsuitslag meer posten kunnen claimen. De publikatie zou volgens de burgemees ter worden tegengehouden door Rijkswa terstaat. Tweede-Kamerlid Piet van Zeil heeft daar nu opheldering over gevraagd aan minister Tuynman van verkeer en waterstaat, verantwoordelijk voor Rijks waterstaat. Hij wil van de bewindsman weten waarom het rapport al ruim een jaar in de kast ligt. Van Zeil vraagt of de minister wil bevorderen dat het stuk nu snel wordt uitgebracht, zodat er beslissin gen in deze kwestie genomen kunnen worden. DEN HAAG. Burgemeester IJssel- muiden van Haarlemmerliede en Spaarn- woude heeft steun gekregen van zijn geest verwanten in de Tweede Kamer (CDA) bij zijn eis dat op korte termijn het rapport over een wijziging van het tracé van rijks weg 5, Haarlem-Amsterdam, gepubliceerd moet worden. De eerste burger van Haar lemmerliede deelde in zijn Nieuwjaarstoe spraak mee dat het rapport over deze kwestie van de zgn. werkgroep Kennemer- weg al ruim een jaar klaar is. Hij dreigde zelf tot publikatie van de inhoud van het rapport over te zullen gaan, als niet binnen een maand door de commissie tot open baarmaking besloten zou worden. Het gewenste vakje aankruisen en deze bon, in een open envelop, zonder postzegel sturen naar Damiate Pers. Antwoordnummer 416, Haarlem Als abonnee kent u onze krant. U weet dus hoe prettig het is om elke dag uit de eerste hand te vernemen hoe het gaat in de wereld, in ons land en in de buurt Toch zijn er mensen die onze krant nog niet lezen! Uw beste vriend of vriendin, buurman of kennis misschien? Breng daar gewoon even verandering in Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst. En mooi beloond! Want voor die kleine moeite krijgt u van ons een van die prachtige miniatuurtjes kado. Kijk eens om u heen. Heef* u al een abonnee op het oog? Vast wel. 1 Laurens Jansz Coster 2. Papierschepper 3. Handpersje Filmhuis Het Melkwoud (Zijlstr. 63) donder dag 21 u.: „Go West” van de Marx Brothers. City-Theater (Hoofdstr. 94, Hillegom). Donder dag 20 u.: „De vrouw die twee keer leefde”, 16 j. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Op zondag 29 januari organiseert de atletiekvereniging 40+ Ve teranen Holland voor de vierde keer een strandloop in IJmuiden. De afstanden zijn 5, 10 en 20 kilometer en de start is om 12 uur bij de Zuidpier in IJmuiden. In tegen stelling tot wat de naam „40+doet ver moeden, kan iedereen aan deze strandloop deelnemen. De inschrijvingskosten bedra gen 7,50. BEVERWIJK. De Vereniging „Konin ginnedag Beverwijk” houdt op donderd agavond 2 februari haar jaarvergadering in Bellevue aan de Breestraat. De Vereni ging bespreekt onder meer het komend programma en behandelt de bestuursver kiezing. De vergadering begint om 20.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 20 uur „Het eiland van dr. Moreau”, 19.30 uur „De vrouw die twee keer leefde". Luxor Theater. Breestraat. Woe. 20 uur „Once upon a time in the west”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 19-21 uur. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 21.30 u.: „Soldaat van oranje” 12 j. 2. Papier- schepper 3. Hand persje Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Woens dag alle leeftijden 14.30-17.30 uur. Donderdag alle leeftijden 19-21 uur. D gmj kur mis gen een moi Bn moi ker wai hot E one voc de i het vol spr (vo voc Ka dot voc cor wei E me los! wo: var hei vis: te de t<4 het bei op mo stu I het de me vai zie va m: tri w< of t li „1 IJ E: bl O v; te m ri K< ni Si hi V r: Si II M O v: Cl C B m la Si V si Vi Si 01 te z< di ei D P h. i i i n II O z< h P h Cl T g h til (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De toerclub „Pieters” organiseert op 29 januari in Wijk aan Zee een strandloop. Men kan deelnemen aan een prestatieloop over vijf kilometer die om 10.15 uur start en aan een wedstrijdloop van vijftien kilometer. JAHSL eos Er zijn prijzen beschikbaar voor de twee eerst aankomende dames, heren en vetera nen en voor de eerst aankomeride in de categorieën jongens en meisjes tot en met veertien jaar. De kaartverkoop vindt plaats op het strand. Het inschrijfgeld be draagt voor de wedstrijdloop vijf gulden en voor de prestatieloop 2,50 voor de jeugd en 3,- voor de ouderen. Nadere inlichtingen verstrekken L. Weterhahn, te lefoon 25779 en J. van Acker, telefoon 27355 in Beverwijk. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen-Zuid Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend 9.30- 16 30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag gesloten Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat Woe. volw. 19-21 uur. Speel-o-theek 19-21 uur; Do. volwasse nen 14-17.30 uur. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur, donderdag 10.00- 12.30 en 14.30-17.30 uur Buurthuis De Brulboei: woensdag 14.00-16.00 uur vertoning jeugdfilms. Buurthuis De Planeet: woensdag 19.00-20.15 uur Hobbyclub. Bibliotheek Zeewijkplein, donderdag geo pend van 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur, donder dag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, woensdag 20.00-23.00 uur, vrijdag 20.00-01.00 uur, zaterdag 20.00-01.00 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30- 16.30 uur dansen; donderdag 14.00-17.00 uur bejaardengymnastiek. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 Sociaal Advies Bureau; spreekuur donderdag 9-10 uur Kanaalstraat 228, IJmuiden; 11-12 uur „De Duinpan”, Duinweg, Santpoort-Zuid. Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 21.30- 22.30; donderdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10 en 16-17.15 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open; woens dagmiddag, zaterdag de gehele dag. Buurtcentrum Zeewijk woensdag 14.00-16.00 uur Speel- en spelmiddag 4-12 jaar; 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+20.00-22.00 uur textiele werkvormen volwassenen. 10.00-12.00 uur film 4- 12 jaar. Instructiebad Zeewijk Vrijdag moeder en kind 9.45-10.30 uur. Stoom. Dinsdagmiddag forceerde de Heemskerkse brandweer de buitendeur van een woning in de Rossinistraat om te zien wat er op de zolderverdieping aan de hand was. Bewoners alarmeerden de brandweer toen zij stoom uit het dak zagen kringelen. Het bleek, dat de in gebruik zijnde wasmachine de stoom produceerde en het via het dak afvoerde. Geen voorrang verleend. Op de krui sing Hoogdorperweg-Van Riemsdijklaan ontstond dinsdagmorgen een ravage toen een vrachtauto geen voorrang verleende aan een personenwagen. De bestuurster van deze auto, een 22-jarige jongedame uit Heemskerk, moest ter verpleging in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgeno men. Zij liep snijwonden aan haar gezicht op. Inbraakje. In het weekeinde is er ingebroken in een materialenkeet van „Heliomare” te Wijk aan Zee. De inbreker nam spullen mee ter waarde van ongeveer 1200. i OPEL REKORD de liberale groep burgervaders zou vooral ten koste moeten gaan van de CDA-aanhang, die veel meer heeft dan waarop zij op grond van de laatste verkiezingen recht zou hebben. Van de 834 Nederlandse gemeenten hebben er 574 een CDA-burgemeester. Daardoor heeft ruim de helft van de bevolking een confessioneel als eerste burger, terwijl het CDA bij de laatste verkiezin gen 31,9 percent binnenhaalde. De Partij van de Arbeid komt er landelijk bezien niet slecht vanaf. Zij haalde 33,8 percent van de stemmen en 33,2 percent van alle Nederlanders hebben momenteel een socialistische bur gemeester. Het aantal steden (157) blijft ook hier achter, maar dat komt omdat de Partij van Joop den Uyl veel mensen in de grote steden aan het roer heeft. 11 L BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur „Wordt u al geholpen?” Filmhuis: Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20.30 uur „Pas si mechant que ca va”. Stadsschouwburg, 20.15 uur Fons Jansen De werkgroep Kennemerweg werd in 1975 ingesteld om na te gaan of er in plaats van de twee geplande grote wegen tussen Haarlem en Amsterdam volstaan kan wor den met één weg (de bestaande rijksweg 5). Daarvoor zou het wel noodzakelijk zijn het tracé van rijksweg 5 en van de spoorlijn Amsterdam-Haarlem te wijzigen. In de werkgroep zitten vertegenwoordigers van Amsterdam, Haarlemmerliede, Rijkswa terstaat, de Provinciale Waterstaat en de Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan, t.m. 17 febr. exposi tie „Openbaar kunstbezit”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein). Vandaag en morgen 20.15 u. Amsterdams Volkstoneel met „Als je lacht dan ben je rijk”. Toneelschuur I (Smedestr 23). Donderdag 20.30 u. Robert Long en Frenkel Frank met „Wat ieder meisje moet weten”. Deining (Ripperdastr. 13) Vandaag en morgen 20 u. Toneelgroep Proloog met „Vrouwen als het aan ons ligt”. MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 31). Donder dag 20.15 u. „Concert in de Schubertserie door het Miranda Kwartet”. Bar Bodega Can Can (Stoofsteeg 1). Donder dag 22 u. Kwartet Hans Keune met als gast Gijs Hendriks, saxofoon. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30,19 en 21.30 u. „The spy who loyed me”, 12 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Inslikken en doorgeven”, 16 j. Lido (Houtplein) 14,19 en 21.30 u.: „Star Wars”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „De klok kenluider van de Notre Dame”. 12 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.30 u.: „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 12 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14,15.15,19, 20.15 en 21.30 u.: „Deep en counter”, 16 j. Donderdag 14,15.15,19,20.15 en 21.30 u.: „In Helen Bed”, 16j. i' TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek. Kerkstraat, t/m 4 febr. expositie zeefdrukken van Marijke van Eepen; t.m. 5 febr. expositie originele striptekeningen. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, t.m. 29 jan. expo sitie „De foto”; t.m. 31 jan. expositie inspraak procedure structuurplan. Official General Motors dealer IJmuiden: Wijk aan Zeeërweg 107-113, tel. 02550-14360/11210 Beverwijk: Koningstraat 40-42, hoek Markt, tel 02510-29162* De nieuwe abonnee maakt eerst 2 weken gratis kennis met de krant en wil daarna kwartaalabonnement Stuur hem/haar: 3 Haarlems Dagblad jaarabonnement J Umuider Courant Beverwijkse Courant DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. Do. ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000 raadsvergadering. r f Laurens ‘ytf jT Jansz z| j Coster 1 I®

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6