Don Juan List en Liefde De Meeuw I The Boys Ingrid Haebler «Kamermuziek d agenda van amsterdam THEATER MUZIEK I: Bioscopen Tentoonstellingen Muziek en toneel (X 13 UITWMZER 19 7 8 JANUARI DONDERDAG 2 6 J et en s I MImrMk in Kameror- 1 ZO. Kadens. Vanavond (20.15 uur) heeft het .Providence”, toeg. 16 j. Dag. Haarlem, plaats. Vanavond zijn de Die Schöpfung. Dinsdagavond geeft het Bennebroeks Oratoriumkoor onder leiding van Richard Heidema een uitvoering van Haydns Die Schöpfung Medewerking verlenen het Noordhollands Philharmonisch Orkest, de Amerikaans-Nederlandse sopraan Roberta Alexander, tenor Hein Meens en bas Hans Zomer. De klavecimbelbegeleiding is in handen van Jaap Stork. Het concert heeft plaats in de St. Jozefkerk aan de Kerklaan in Bennebroek. Aanvang 20.15 uur. uitvoerenden: het Miranda Kwartet, pianiste Henny van Tongeren en contra-bassist Hans Roelofsen. Op het programma staan het Klaviertrio in Es, het Quartesatz in C en het Kwintet in A („het Forellenkwintet”). Heemsteeds Kamer Orkest. Het vierde en laatste concert in de serie orgelconcerten in de Heemsteedse St. Bavokerk (Herenweg 88) wordt volgende week donderdagavond verzorgd door het Heemsteeds Kamer Orkest onder leiding van Iman Soeteman. Er worden werken gespeeld van Mozart, Haydn, Bach (Klavecimbelconcert) en Clérambault. De kerk is verwarmd; aanvang 20.30 uur. Goltfusz. In de Sassenheimse Herv. Dorpskerk heeft vrijdagavond (20.15 uur) weer een Goltfusz-Concert plaats. Dirk Out. In De Hoeksteen, aan de Willem de Zwijgerlaan in Santpoort wordt zaterdagavond (19.30-20.30 uur) een uursconcert gegeven door Dirk Out. Alleen werken van Bach sieren het programma van de prijswinnaar van het César Franck Concours. Zo zullen onder meer de Passacaglia en Fuga in c en de Triosonate I in Es worden gespeeld. personages omringt. Hun onvolmaaktheid dringt zeker zo sterk op als in een modelvoorstelling. De menselijke tekortkomingen, zoals Tsjechov ze neerschreef, komen zonder franje over. Je ziet wat er aan die mensen hapert. Aan Nina, die ervan droomt een groot actrice te zijn en een heel slechte wordt. Aan de schrijver Trigorin, die evenmin uitblinkt door kwaliteit. En de toneelstukken die Kostja schrijft, vinden in de ogen der critici geen genade”. Aanvang van beide voorstellingen 20.30 uur. List en liefde. Het Publiekstheater speelt zaterdagavond in de Stadsschouwburg van Haarlem Friedrich Schillers drama List en liefde (Kabale und Liebe). Dit stuk uit de zogenoemde Sturm und Drangperiode gaat over een hopeloze liefdesgeschiedenis. Twee mensen die van elkaar houden gaan ten onder aan de baatzucht en de berekening van de heersende macht. Ferdinand, van adel en zoon van de president van een klein Duits vorstendom, is verliefd op Luise, een eenvoudig boerenmeisje. Zijn liefde wordt door haar beantwoord, maar loopt stuk op de intriges van Ferdinands vader en diens secretaris, die twijfel en wantrouwen tussen de gelieven zaaien. In een decor van reusachtige barokke zetstukken, die tezamen weer een plafondcompositie vormen boven het speelplan, laat het Publiekstheater er een stijlvolle voorstelling van zien, onder regie van Eric Schneider. Bewondering dwingen vooral Hans Croiset af als de gladde, kruiperige secretaris Worms, Ann Hasekamp als Lady Milford en Frans Vorstman, die volgend jaar vast bij Publiekstheater gaat spelen, als de diplomatieke schurk Baron von Walter. Aanvang 20.15 uur. Het museum, dat tot 1 maart gratis toegankelijk is, houdt zijn deuren dagelijks van 10-17 uur geopend, op zondag vanaf 13 uur. (Voor een bespreking van het nieuwe werk van Verpootten verwijzen wij naar onze krant van vorige week vrijdag.) Expositie. De Haarlemse beeldende kunstenaar Frans Verpootten maakt tegenwoordig weer etsen nadat hij lange tijd bekend bleef om zijn humoristische kinetische objecten. Vorig jaar november verbleef Verpootten in de Anti-Atlas in Marokko waar hij tekeningen en schetsen heeft gemaakt die hij thuis op de etsplaat heeft overgebracht. Het resultaat daarvan wordt vanaf morgen tot en met 12 maart getoond in het Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 in Haarlem. De opening, morgen om 20.30 uur, geschiedt door Mohamed El Wakidik, medewerker van de Stichting Welzijn Buitenlanders in Haarlem en leraar Marokkaans van Frans Verpootten. ri- Ingrid Haebler is zaterdagavond de soliste tijdens het Mozartconcert van het NPO. Talmi volgende donderdag- Josti-Band. In de Petruskerk aan de IZuiderkruisstraat te IJmuiden treedt de Josti-Band zaterdag (15 uur en 20.30 uur) tweemaal op onder leiding van de heren B. Rietveld en W. Brussen. De Josti-Band, bestaande uit 120 geestelijk en vaak ook lichamelijk gehandicapten, trad reeds voor radio en tv op en verzorgde vele concerten door heel het land. HJC. De Igoriginal New Hot Shots, een oudestijlorkest onder leiding van trompettist Igor Cornelissen, geniet in het Amsterdamse een grote faam. Het is een swingende achtmansformatie, die sterke krachten heeft in de persoon van zangeres Anneke Henkemans en drummer Lex Lammen (van de KRO). Vrijdagavond (22 uur) verzorgen zij het eerste oudestijlconcert in het nieuwe jaar van de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37 te Haarlem Gestgerlach (dwarsfluit), Simon Butter (klarinet), Guido van Ommen (waldhoorn) en Elly Klopping en Charlotte Hulshoff (ensembles). Verder zal de Heemsteedse Fanfare Eensgezind Excelsior onder leiding van de heer F. Slingerling meewerken. Boeing Boeing. Een blijspel uit het grote aanbod van vrije toneelprodukties: Boeing, Boeing, geschreven door Mare Camoletti. Hoofdrolspeler is een bijdetijdse architekt die er in volmaakte harmonie drie verloofdes op na houdt. Hij kan dat doen omdat zij alle drie bij verschillende maatschappijen werkzaam zijn als stewardess. Maar als de vluchtschema’s plotseling gelijk lopen, ontstaan voor de amoureuze vrijgezel lastige problemen. Goed voor een avond onbezorgde vrolijkheid. Dat het stuk ietwat gedateerd aandoet - de verbazing over de snelheid van reizen per vliegtuig is wel wat afgenomen - mag de pret niet drukken. Zeker niet met Rijk de Gooyer in de belangrijkste rol, wiens inzet en vakmanschap respect afdwingen. Op 31 A Nog tot en met de laatste dagen van deze maand is op de bovenverdieping van de Stichting Beeldende Kunst (Gedempte Oude Gracht 127 in Haarlem) een kleine overzichtsexpositie te zien van het foto-realistische schilderwerk van de Haarlemmer Ben Glas. In de afgelopen jaren heeft Glas zich beziggehouden met het schilderen van straatbeelden en met de spoorwegen (stations, treinen, bovenbedradingen, spoorbrug gen). Tot die laatste categorie behoort ook het schilderij „Draden (C.S. Amsterdam)”, olieverf op masoniet, dat in 1977 door het Frans Halsmuseum is aangekocht en dat we hierbij laten zien. Medewerkenden zijn de organist Haite van der Schaaf en het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Lemkes-Vos. Het programma is levendig: orgelsoli worden afgewisseld met samenspel van een of twee violen met orgel in werken van Rossi, Fresco baldi en Vitali. In ’t Goede Uur. In een informele sfeer zullen vijf achtereenvolgende gitaaravonden op de zondag worden gegeven in de bistro In ’t Goede Uur, Korte Houtstraat 1, Haarlem. Doel is de gitaar in het klassieke genre wat meer in een informele sfeer tot zijn recht te laten komen. Het geheel draagt de naam „Haarlemse Gitaarmaand”. De serie gaat van start met een recital van de befaamde gitarist Julien Coco. Aanvang 21.30 uur. Reserveren noodzakelijk. Yoav leidt week avond het Neder lands kest. Ingeborg Elzevier (echtgenote), Jules Hamel (de ambtenaar) en Henriëtte Tol. Regie Jacques Commandeur. Aanvang 12.30 uur. Het verhaal van Don Juan. Man en vrouw doen niet voor elkaar onder, als menselijk individu zijn zij gelijk. Dat is een emancipatoire gedachte die bij F Act uit Rotterdam vorm krijgt in het toneelstuk Het Verhaal van Don Juan. Het is geschreven door Aat Ceelen en Leo Hogenboom. Ceelen speelt zelf mee. Hogenboom regisseerde deze produktie. Hoofdpersonen zijn de toneelspeler Daponte, die graag ééns in zijn carrière de rol van Don Juan wil spelen, en zich in het dagelijks leven reeds zo gedraagt. Tegenover hem staat de gevierde actrice Rosina Elvira. Zij zijn eikaars rivalen. In een degengevecht verslaat Rosina Daponte, die daarop het veld moet ruimen. Toneel op het toneel, dat is de formule waarvoor Ceelen en Hogenboom hebben gekozen. Gespeeld door vijf spelers, die in Gevarieerd. Hans Keune's Kwartet komt zoals gebruikelijk tweemaal in actie. Vanaf (22 uur) wordt er met hulp van saxofonist Gijs Hendriks een show gebouwd in Club CanCan, Stoofsteeg 1 te Haarlem en zondagmiddag (15 uur) is de Hobbit aan het Dorpsplein in Zandvoort plaats van handeling. Solisten zijn daar Joop Verhoef (klarinet) en Ruud Scherpenisse (vibrafoon). Het Trio Peter ten Have bouwt zijn instrumentarium deze week eveneens tweemaal op. In Café-bistro De Colonel, Stationsstraat 20 te Zandvoort is het vanavond vanaf 22 uur (met tenorist Bob Rigter) raak en zondag vanaf 17 uur. Dan helpen pianist-vibrafonist Martin Haak en zangeres José Koning een handje. In jongerensociëteit De Sneeuwbal in het Heemsteedse Centrum 111 aan de Herenweg musiceren vanaf 21 uur maar liefst twee bands: Great Djehli en Scratch. Winterconcert. Het Haarlems Jeugd Orkest geeft zaterdagavond (20.15 uur) onder leiding van Sam ten Velden een „Winterconcert” in de Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein in Haarlem. Het HJO heeft sinds het begin van dit seizoen een sterke verjonging ondergaan en voor deze gelegenheid een nieuw programma in studie genomen, dat de volgende onderdelen omvat: Haydns Symfonie met de Paukenschlag, La Chasse du jeune Henri van Méhul, Schuberts Ouverture in C en Mozarts Concerten voor fluit en harp. Als solisten treden de fluitiste Maartje Nelissen en de harpiste Douceline Aleven op. Rijksmuseum (Stadshouderskade): T.e.m. 19 febr. „Ceramiek van Villeroy Bosch 1748- 1930”. T.e.m. 12 maart „Harunobu en zijn tijd”, Japanse prenten 1700-1780”. Geopend dage lijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Bijna punk. In het Haarlemse jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat 13a staat vrijdagavond (20.30 uur) de Nederlandse (bijna-) punkgroep The Flyin’ Spiderz. Voor vele fans van de woeste Engelse rock geen onbekende meer sinds ze in het voorprogramma van The Dammed en The Clash stonden. Voor zover ze hun punkreputatie niet ontkennen, zijn The Flyin’ Spiderz de eerste Nederlandse punkgroep met een langspeelplaat op hun naam. Helaas ontkennen ze hun punkaanduiding met grote stelligheid, maar op het podium zijn de verschillen tussen bijna punk en punk klein. .Soldaat van uur. Rinus Groot. De pianistenserie van het Haarlems Concertgebouw geeft dinsdagavond (20.15 uur) een concert te zien dat door Rinus Groot zal worden verzorgd. Hij hoeft nauwelijks nader geïntroduceerd te worden, gezien zijn bekendheid in deze regio. Hij is onder meer begeleider van Max van Egmond en maakt deel uit van het Amsterdams Kern Ensemble. Hij zal werken van Ravel, Schubert, Liszt, Debussy en Prokof jev spelen. Mozartserie. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft vrijdagavond (20.15 uur) het tweede concert in de Mozartserie. Onder leiding van zijn dirigent André Vandernoot worden uitgevoerd het Pianoconcert nr 6 KV 238, het Pianoconcert nr. 20 KV 466 en het Pianoconcert nr. 26 KV 537. Soliste is de bekende Mozartvertolkster Ingrid Haebler. Zij studeerde onder meer aan het Mozarteum onder Professor Heinz Scholz, aan de Weense Muziekacademie onder professor Weingarten en later bij Magaloff in Genève en Marguérite Long te Parijs. J Haar erelijst vermeldt onder meer de eerste prijs van het Internationale r Concours te München en van het Schubert-Concours te Genève, beide in J 1954. Sinds dat jaar is zij de soliste van de Salzburger Festspiele, waarvoor zij tien jaar later de Puthon Prijs wegens bijzondere verdienste ontving. Tournees over de gehele globe droegen bij tot Ingrid Haeblers internationale faam als Mozartvertolkster. Het Nederlands Kamerorkest. I Volgende week donderdagavond (20.15 I uur) vertolkt het Nederlands Kamerorkest onder leiding van de Israëlische dirigent Yoav Talmi en met solist de cellist Colin Carr de Serenata Notturna KV 239 van Mozart, het Celloconcert in G van Boccherini, het Concerto Grosso opus 6 nr. 4 van Handel en de Serenade voor strijkers van Dvorak. Talmi, sinds 1974 artistiek leider en chef-dirigent van Het Gelders Orkest, maakte vele gastdirecties in binnen- en buitenland. De Engelse cellist Colin Carr is bekend van enkele trio-avonden in het kader van het Holland Festival in 1976. Het Nederlands Kamerorkest, tenslotte, verzorgt al ruim twintig jaar concerten in heel Nederland en had in juni van dit jaar nog veel succes met een tournee onder leiding van Vladimir Ashkenazy. w naun». vaiidvuiiu uui jHueiinui derde en volgende week donderdagavond het laatste concert in de Schubert-cyclus van concertzaal Kadens, Smedestraat 31 te A Jan Joris Lamers en Truus te Selle De Meeuw, Onafhankelijk Toneel. Maanen, op muziek van Debussy. Masquerade, op muziek van Katsjatoerian, is van Haris Tuerhngs en Charles Czarny maakte een ballet geïnspireerd op country westernmuziek. Het Scapinoballet treedt ook graag op voor kinderen, vandaar dat deze voorstelling al om 19.30 uur begint. Fons Jansen 5. Vanavond weer eens te zien In de Velsense Stadsschouwburg- het programma 5. Een kleinkunstprogramma waarin Jansen een vrije onderwerpenkeuze hanteert, waarmee hij al weer geruime tijd langs de theaters reist, dbch dat van tijd tot tijd wordt aangepast. Aanvang 20.15 uur. De Meeuw. Onafhankelijk Toneel speelt vrijdag- en zaterdagavond in de Toneelschuur Anton Tsjechovs toneelstuk De Meeuw. Het OT had het stuk vorig seizoen in de serie De Favorieten. Het stuk wordt niet op de gebruikelijke conventionele wijze opgevoerd. De spelers van het Onafhankelijk Toneel hebben zich geheel volgens eigen, nieuwe, normen op de tekst bezonnen en deze op waarde onderzocht. Dat levert een interessante versie op van De Meeuw, waarbij de toeschouwer echter scherper dan ooit de voorstelling dient te volgen. „De Meeuw, zonder samovar”, meldt het programma dat bij de voorstelling verkrijgbaar is. Naar aanleiding van de première vorig jaar schreef onze toneelcriticus onder andere: „Maar meer merkbaar dan ooit is de zwaarmoedige tragiek die elk van de Leerlingenuitvoering. Vrijdagavond heeft er een leerlingenuitvoering van het muziekcentrum Zuid-Kennemerland plaats in de Burgerzaak van het Heemsteeds Raadhuis, Raadhuisplein 1. Aan deze gratis toegankelijke uitvoering werken Heemsteedse leerlingen mee van Lia Attema en Charlotte Hulshoff (blokfluit), Kya Hengstmangers (klavecibel), Anneke van Gessel en Elise diverse dubbelrollen te zien zijn. Op 2 en 3 februari in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Moeder en haar jongens. Wervelend bijgestaan door het orkest The Mother Cookies, komt Marjan Berk met „haar jongens” Bill van Dijk en Bob van Leeuwen met haar show „Moeder en haar jongens” naar de Haarlemse Stadsschouwburg. Op 2 februari, aanvang 20.15 uur. Onze criticus Wim Helversteijn vond het bij de première in september ’77 een show met weinig hoogtepunten, maar eindigde zijn kritiek met de veronderstelling dat Marjan Berk haar show nog zou bijstellen. in dat geval hoef ik een gang er heen niet af te raden, zeker niet aan degenen voor wie de muziek in zo’n show het belangrijkste is. Hij komt beslist aan z’n trekken”.) Wat ieder meisje weten moet. Een jaar lang hebben Dimitri Frenkel Frank en Robert Long gewerkt aan een cabareteske, satirische theaterproduktie, waarvan de tournee door het land dezer dagen is begonnen. „Wat ieder meisje weten moet”, zo luidt de veelbelovende titel van het programma dat vanavond, vrijdag- en zaterdagavond in de Toneelschuur komt. Frenkel Frank en Long weten sinds hun zomerprogramma’s „Scherts, satire en snoepgoed” wat ze aan elkaar hebben en de wederzijdse waardering voor eikaars talent en capaciteiten heeft geleid tot een samenwerking waaruit nu een dolle twee-mans-show moet zijn ontstaan. Aan de beeldschone en piepjonge Dolly Doll - een levensgrote pop die een aantrekkelijke vrouw voorstelt - laten ze zien „Wat ieder meisje weten moet”. Wat zij moet weten is niet gering. Robert Long en Dimitri Frenkel Frank kozen voor haar onderwerpen uit die met de hele wereld te maken hebben, die over mannen gaan, de liefde, over de hebbelijkheden van arm en rijk, modieus en gewoon, keurig en niet zo keurig. Het is een montage geworden van revue-achtige scènes, liedjes, samenspraken, sketches en allerhande trucs en effecten. Alles is geheel nieuw en bedacht door het duo zelf. Het is een show geworden waarin Long en Frenkel Frank in talloze gedaantes tot het publiek komen. Aanvang 20.30 uur. Als je lacht. Het Amsterdams Volkstoneel is vanavond nog te zien met de revue „Als je lacht, dan ben je rijk”, in de Stadsschouwburg van Haarlem. Gaat over een leven van plezier en ernst, vol oprecht gemeende Amsterdamse humor, dat zich af speelt op een denkbeeldig pleintje in de hoofdstad. Het programma is opgebouwd uit sketches en liedjes en heeft als basis een aantal volksschetsen van Herman Bouber. Zo komen er bijvoorbeeld opnieuw gearrangeerde liedjes in voor uit zijn stukken Oranje Hein en Bleke Bet. Genoeglijk Amsterdams volksvermaak op het toneel, met onder meer Carry Tefsen, Dick Rienstra, Hetty Blok, Wim Wama, Mimi Kok. Regie Beppie Nooy. Aanvang 20.15 uur. Scapinoballet. Met een programma dat uit vier balletten bestaat komt het Scapinoballet vrijdagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg. Als eerste is dat een choreografie op muziek van Edvard Griegs Peer Gyntsuite, die niet het verhaal uitbeelt, doch waarvoor dat verhaal wel de inspiratiebron vormt. Assortimento heet het ballet van Hans van Kamermuziekcyclus. In de maanden J januari, maart en april presenteren het i Nederlands Kamerkoor en het J Amsterdams Kamerorkest zich voor de eerste maal in een cyclus van drie concerten in het Haarlems Concertgebouw. Voor zondagavond (20.15 uur) staat de bezoekers een Engels programma te wachten. Voorde pauze zullen koor en orkest elkaar afwisselen en werken van 19e- en vroeg-20ste-eeuwse componisten ten gehore brengen, na de pauze gezamenlijk met onder meer twee werken van Purcell, de Chaconne in g en My Heart is inditing. Verder staan werken van Boyce, Byrd, Warlock en Britten op het programma. Dirigent is Kerry Woodward. Op 5 maart wordt de serie vervolgd met een Italiaans programma en i op 9 april met een Frans. Eèn I' kostenbesparend passe-partout is verkrijgbaar Punk. In het Schalkwijkse jongerencentrum TIOLI treedt vrijdagavond vanaf 21 uur de Engelse punkgroep The Boys op, die nog in november jongstleden het Amsterdamse Paradiso op zijn kop zette. Het is muziek met een grote rechtlijnigheid a la The Ramones en songs van twee minuten en minder. Aan inzet geen gebrek bij bassist Kid Reid, de gitaristen Matt Dangerfield en John Plain, organist Casino Plain en drummer Jack Black, die met veel geren en gevlieg de zaal wel aan het dansen zullen weten te krijgen. Tioli, Laan van Angers 5 te Haarlem. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Vrijdag 27 jan., gr. zaal 20.15 uur: Het Roman tisch Pianoconcert, Utrechts Symfonie Orkest 3.I.V. Willem van Otterloo, m.m.v. Jorge Bolet, piano. Werken van Franck, Ravel e.a. kl. zaal 20.15 uur: Rondomconcert. Amsterdam Sinfo- nietta, Theo Bruins, piano, Marja Bon, piano en blazers. Werken van Mozart. Zaterdag 28 jan., gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kame rorkest, o.l.v. Rudolf Barshai, Werken van Pur cell, Mozart e.a. Zondag 28 jan., 11 uur, Spiegelzaal. Für Elise. Dinsdag 31 jan., 20.15 uur: gr. zaal Mikis Theodorakis. kl. zaal 20.15 uur: Frans Brüggen, blokfluit. Stads* houwbure (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 26 jan., 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Le Tombeus de couperin”, George Balanchine. „5 tango’s”, Hans van Manen; „Eerste lugtige plaatsing”, Toer van Schayk. Vrijdag 27 jan., zat. 28 jan., 20.15 uur: Pu bliekstheater: „Vuile handen” van Jean Paul Sartre. Zondag 29 jan., 13.30 uur: Nat. Ballet, „Octet Opus 20”, „Gesang der Jüngline”, Pyrr- hische Dansen II”. ’s Avonds geen voorstelling. Maandag 30 jan., 20.15 uur: Ned. Operastich ting: „Hoffmanns Erzahlungen”. Dinsdag 31 jan., 20.30 uur: Haagse Comedie: „De Waaier”, van Carlo Goldoni. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 5 maart, dage lijks (beh. maandags), 20.15 uur: Henk Elsink. Maandag 30 jan., 20.15 uur: Boy Edgar. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 240394): T.e.m. zat. 28 jan., 20.30 uur: „Metamorfose” van Franz Kafka door Toneelgroep Theater. Maandag 30 jan., t.e.m. zat. 4 febr. 20.30 uur: „Spoorloos” van Robert Bognar door de Haag se Comedie. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): T.e.m. 30 jan., iedere dinsdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag, 20.15 uur: ...Ik een beetje meer dan jij”, blijspel van Joao Bethencourt, met Lex Goudsmit, Sylvia de Leur, e.a. 31 jan. t.e.m. 26 febr. iedere dinsdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag, 20.15 uur: Gerard Cox met het programma: „Niemand weet, niemand weet, dat ik Repel steeltje heet”. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): do. 26 en vr. 27 jan. 12.30 uur: „Keefman” van Jan Arends door toneelgroep Centrum. T.e.m. zon dag 29 jan. 20.30 uur: „Tussen de middag” en „later op de avond” van Don Dekker door toneelgroep Centrum. De Engelenbak (Nes, tel. 247368): T.e.m. zat. 28 jan., 20.30 uur: „De heilige Johanna van de abbattoirs”, van Bertolt Brecht. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. zat. 28 jan., 20.15 uur: ,,’t Vermoeden” door Hauser Orkater”. dond. 26 t.e.m. zat. 28 jan., 20.30 uur: Shaffyzaal: „Heksenketel” Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695): T.e.m. zat. 28 jan., 20.30 uur: Miel Cools „Achter de Schelde vrijen de helden” Frascati (Nes, tel. 232904): Zat. 28 jan., 20.30 uur: Collectief International Nieuwe Scene: „Jongleurs, vroeger en nu”. Het Werktheater (Kattengat, tel. 226231): Vrij. 27 jan., 20.30 uur: „Als de dood”, het Werktheater over stervensbegeleiding. A Dimitri Frenkel Frank en Robert Long in Wat ieder meisje weten moet. •januari in de Haarlemse Stadsschouwburg, aanvang 20.15 uur. Ballet uit Senegal. Zaterdag weer terug in het Haarlemse Concertgebouw: het Ballet National du Senegal met Féerie Africaine, onder leiding van Maurice Senghor. Aanvang 20.15 uur. Cabaret. Kabaret Kwart Over Elf treedt vrijdagavond op in De Jansheeren, Kerk- weg, Heemskerk. Het programma heet „Live” en begint om 20.15 uur. Penta Theater. In het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden, geeft het Penta Theater zaterdagavond een voorstelling. Wat Penta Theater, een nog jonge groep op het gebied van bewegingstheater, gaat doen is niet van tevoren bekend. Er wordt een keuze gemaakt uit wat binnen de groep voor handen is en wat het gezelschap op zo’n avond zelf het best vindt passen. Aanvang 20.30 uur. Een Positie. In het lunchpauzetheater in de Toneelschuur komt Centrum op woensdag 1 februari Marcellus Emants’ eenakter Een positie spelen. Het stuk gaat over een Haags ambtenaar van aanzien die er achter komt dat zijn vrouw een amoureuze verhouding heeft. Met satanisch genoegen zuigt hij een bekentenis uit haar en tracht hij z’n echtgenote aan banden te leggen. In een vlijmscherpe monoloog haalt zij echter haar man door de mangel. Een satire met v ontwapenende humor, goed gespeeld door Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192): „An nie Hall", toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „Bedreiging”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur; zo. 13.45,16.15,19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., tel. 234876): „Star wars", toeg a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., tel. 266227): „Dodende an gels", toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club „The last remake of beau geste", toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30, 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vr., za nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk, tel. 248933): „Deep thro at”, toeg. 16 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur, zo. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648): „!->moeky the bandit”, toeg. a.l. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „The enforcer”, toeg. 16 j. Dag. 20.45 en 21.15 uur., do., vr., ma, di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., tel. 243639): „The car”, toeg. 16 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do., vr., ma, di. ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allebépl., tel. 151243): „Smo key and the bandit”, toeg. a.l. do., vr., za., zo. 19 en 21.30 uur, za., zo. nacht 00.15 uur. Cinetol (Tolstr., tel. 722291): „De vrouw in het Götakanaal”, toeg. 16 j. Dag. 20 en 22.15 uur. City 1: (Leidseplein, tel. 234589): „Het gedonder in de glazen”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „Sisters”, toeg. 16 j. Dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: „Wordt u al geholpen”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „To the devil... a daughter”, toeg. 16 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 12.45, 15.30, 18.30 en 21 uur. City 5: „De reddertjes”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, za., zo„ wo. 13.30, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 6: „Les vacances de mr. Hulot”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15,15.30,19.30 en 22 uur. City 7: „Barocco”, toeg. 12 j. Do., vr., ma., di. 14 uur, elke avond 19 en 21.15 uur. Corso (Kalverstr., tel. 234561): „Orca the killer whale”, toeg. 12 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan, tel. 226551): „Watch out we’re mad”, toeg. 12 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653): „Soldaat van Oranje”, toeg. 12 j. Dag. 20.15 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr., tel. 230469): „De reddertjes”, toeg. a.l. ma., dl., do., vr. 14,19 uur, wo, zo. 13.30,16,19 uur, za. 10.30, 13.30,16 en 19 uur. Kriterion (Roetersstr., tel. 231708): „Who’s that knocking at my door”, toeg. 16 j. Elke dag 14, 19.45 en 22 uur, vr., za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909): „Bericht van de goden”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg Breestr., tel. 230655): „Bedrei ging”, toeg. 16 j. Dag 14, 19en 21.30 uur. za zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, tel. 248933): „Sexslavin- nen”, toeg. 16 j. Dag. 11.30, 13.30. 15.30, 17.30 19 30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur Rembrandtplein Theater (tel. 223542): „Dokter Sjivago”, toeg. 12 j. Dag 13 30 en 19.30 uur Rialto (Ceintuurbaan, tel. 723488): „MacAr thur”, toeg. a.l Dag. 19en 21.30uur, za., zo., wo 14.15 uur Rivoli (Boven Rialto): „Don't look now", toeg 16 j Dag 19.30 en 22 uur, vr., za nacht 00.15 uur, za wo 14 uur, zo. 13 en 15.15 uur: „Innetou, het grote opperhoofd”, toeg a.l Roxy (Kalverstr., tel. 233809) „Sok Oranje”, toeg 12 j. Dag. 14 en 2C.15 Saski (Rembrandtplein, tel. 243363): „Abba-film”, toeg. a.l Dag. 14, 19 en 21.30 uur. zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur Studio K (Boven Kriterion, tel. 231708): ..Violet, te et Francois”, toeg 16 j. Dag 14.30,20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, tel. 245790): „Smi le", toeg 16 j. Dag 19 45 en 22 uur. zo. 14, 19 45 en 22 uur Zaal 2: „Harold en Maude”, toeg. 16 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1: (Reg Breestr., tel. 262633): „The spy who loved me”, toeg 12 j. Dag 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18 45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „Elisa, Vida Mia”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „Modern times”, toeg. a.l. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 11, 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „La Dentelliere”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Providence", toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, tel. 237460): „Nous irons tous au paradis”, toeg. 16 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. ,3>’ C

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13