Problemenover verzekeringsplicht RECENT JAAROVERZICHT OVER 1977 Foto-expositie „Jaar te kijk in Beverwijks Stadskantoor Harry I Dertig huurders bereid gemeentewoning te kopen Woningbouw en woningbeheer burgerlijke stand Drukke dagen voor Prins I I r i WOENSDAGAVOND VERGADERING Leden akkoord met Geen spreekuur Ambtenaren Brandweer Resultaat wedstrijd om zilveren camera Gijs Hendriks in Alpha Modeshow als eindexamen Bevolking programma van Dubbel Acht IJmond" I -3 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het peu- terspeelzaalwerk van buur thuis De Lichtboei is in een conflict gewikkeld met de Be drijfsvereniging. Het menings verschil handelt over de verze keringsplicht van de ongeveer 40 peutermoeders die, onder coördinatie van een stafkracht van De Lichtboei, assisteren in het peuterwerk. - I - BEVERWIJK-HEEMSKERK Peutermoeders in conflict met Bedrijfsvereniging cijfers Heemskerk in 16.227 mannen tegen I Prins Harry Eerste De prijswinnende foto van Henk Honing r I 3 1 valeske gezelschap de geestelijke gehandi- capte kinderen in het clubhuis aan de Scheldestraat. Donderdag 2 februari is het 3 1 De leiders/peutermoeders zijn wijk- bewoonsters, deels moeders van de peuters. Het aantal kinderen bedraagt ruim 200 te verdelen over meerdere peuterspeelzalen. Elk kind neemt 2 of 3 ochtenden/middagen per week deel. De Lichtboei doet dit werk nu al vier jaar met veel succes. Er is bewust geko zen voor het werken met vrijwilligers, omdat het ook voor henzelf een goede vormingsmogelijkheid biedt. De kosten van deze aktiviteit worden bestreden uit contributies. De kosten bestaan uit huuraccommodaties, melkvoorziening, materiaalkosten en een kleine vergoe ding aan de leidsters. De vergoeding bedraagt 10,- per ochtend of middag. De moeilijkheden ontstonden toen de Inspektie der Belastingen de onkosten vergoeding van de peutermoeders als loon aanmerkte op grond van een ge zagsverhouding. Na lange moeizame onderhandelingen bleek de belasting dienst bereid tot een middenstandpunt nl. gelijkstelling mèt dienstbetrekking. Dit hield in wel loonbelastingkaarten bijhouden, maar niet inhouden. Erger was echter, dat de Bedrijfsvereniging een ander standpunt innam en verzeke ringsplicht voorschreef. De Lichtboei zou sociale premies zoals AOW, WW- premies moeten betalen. Het is begrijpelijk dat een dergelijke maatregel funest voor het peuterwerk zou zijn. Naast, een voor het buurthuis uiteraard onuitvoerbare administratie, bejaardentehuis „St. Agnes” aan de beurt en vrijdag 3 februari gaat hij langs de kleuterscholen „Lidwina” en „Lucia” en enige lagere scholen. In de avonduren maakt hij zijn opwachting in het bejaar dentehuis „Breezicht” te IJmuiden. Zaterdagmiddag 4 februari start om half twee bij de sporthal de carnavalsoptocht, die eindigt op het Nielenplein waar burge meester Kok de stadssleutel aan Prins Harry de Eerste overhandigt. Voor de kin deren die in de optocht hebben meegelo pen, volgt er later in de middag een feest programma in de sporthal, ’s Avonds om 20.30 uur begint in De Jansheeren het prinsenbal met medewerking van de Boe renkapel „De Deurdouwers”, het majoret- tenpeloton De Dandy’s uit IJmuiden en het Trio Jan Steenhuis. Wie het juiste gewicht raadt van de Prins met hofdames en de Raad van Elf mag met een race-fiets naar huis terugkeren. Zondagmiddag 5 februa ri tenslotte geeft de Prins in bowling Heemskerk een receptie voor leden van de Propeppers, de Zeezotte en de Windtrap- pers. In de avonduren bezoekt men café De Zon van Kees Dam. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In 1977 zijn in de ge meente Heemskerk 301 huizen voor bewo ning gereed gekomen, te weten 44 in de woningwetseetor, 234 woningen voor par ticulieren in de premiesector, waaronder 93 voor bejaarden en 23 woningen voor particulieren in de vrije sector. Door afbraak, verbouw of wijziging in gebruik zijn tien woningen aan bewoning onttrokken. De woningvoorraad steeg van 8.948 op 1 januari 1977 tot 9.239 op 1 januari 1978. Het gemeentelijk woningbedrijf had in 1977 in beheer 1899 woningen, 175 gara ges en 22 andere gebouwen. De r.k. wo ningbouwvereniging „Ons Huis” heeft thans in eigendom 21 bejaardenwoningen, 336 eengezinswoningen, 595 etagewonin- gen en 113 garages. De algemene woning bouwvereniging „De IJmond” heeft nu in eigendom 183 eengezinswoningen, 393 etagewoningen en 28 garages. te vechten voor de beroepsrechter. Men verwacht dat deze procedure dit jaar zal plaatsvinden. Inmiddels betekent deze treurige gang van zaken wel, dat het peuter werk op de tocht komt te staan. Het bestuur heeft voor een tijdelijke oplos in de pauzes van de modeshow treedt de zanger Freddy Cornell met een dansgroep op. De show begint om acht uur. Daar werden de prijzen uit gereikt van de jaarlijkse wed strijd om de zilveren camera, waarvoor 133 beroepsfotogra fen in totaal 1547 foto’s inzon den die in het jaar 1977 werden Het aantal personeelsleden in dienst van de gemeente is in totaal 309. De verdeling is als volgt: gemeentesecretarie 58; ge meentelijke sociale dienst en bureau huis vesting 22; dienst gemeentewerken 162; gemeentelijk woningbedrijf 4; gemeente lijk grondbedrijf 5; gemeentepolitie 56 en brandweer 2. De politie houdt nauwkeurig het aantal misdrijven bij en in 1977 werden geregi- aantal Vrouwen: 15.893 vrouwen. Legaal verblijven 1968 vreemdelingen in de gemeente. Er keerden 39 Spaanse gezinnen naar hun vaderland terug en drie Italiaanse. Aan 44 vreemdelingen werd door natu ralisatie het Nederlanderschap verleend, onder wie 15 Spaanse. Vier Nederlandse gezinnen in Heems kerk kregen een principe-toestemming tot het opnemen van een buitenlands pleeg kind in hun gezin. In deze gemeente ver blijven 10 buitenlandse pleegkinderen die nog niet geadopteerd zijn. De Italianen en Spanjaarden vormen de grootste groepen vreemdelingen, maar er wonen vreemdelingen van 34 verschillen de nationaliteiten in deze gemeente. (Van een onzer verslaggeefsters) gemaakt. De categorieën zijn nieuws, series, sport, features, theater, portretten en lucht vaart. Zoals bekend won Henk Ho ning uit Heemskerk de eerste prijs in de categorie luchtvaart met zijn foto van de plaatsing door een helikopter van een nieuw kruis op de erebegraaf plaats in Overveen. Die plaat sing werd uitgevoerd door de Beverwijkse firma NILO BV. Bij de tentoonstelling hoort het fotoboek „Jaar te kijk 1977” en in het voorwoord (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Woensdagavond 1 februari organiseert het buurtcomité „Rond de W'ijkertoren” in de Nieuwe Slof een informatie-bijeenkomst over de aankoop van gemeentewoningen in de wijk. BEVERWIJK. Op de onlangs gehou den jaarvergadering van de smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht” werd het pro gramma dat het bestuur haar leden voor legde met instemming begroet. Tot eind mei omvat dit programma on der meer vier wedstrijden waarbij films worden vertoond, die naar het oordeel van de makers als „klaar” kunnen worden beschouwd en waarvoor een jury opmer kingen maakt die zowel de geslaagde als de minder geslaagde aspecten van de film betreffen. Verder gaat de club een filmral- ley organiseren, komt er tweemaal een bevriende filmclub op bezoek om films te laten zien, is er een Weense avond waarop naast „filmkunst” ook „danskunst” wordt beoefend en wordt door een bepaald merk een demonstratie-avond verzorgd. Op de clubavond, dinsdag 31 januari in „Onder de Hanebalken” aan de Peperstraat zullen de clubleden hun eerste drieminutenfilms vertonen om eens na te gaan of en in hoeverre de smalfilmclub heeft bijgedra gen tot boeiender en verzorgder filmen. In 1977 werd de vrijwillige brandweer 148 maal gealarmeerd. Voor hulpverle ning bij brand werd 52 maal uitgerukt en voor hulpverlening anders dan bij brand 84 maal. Wie niet van plan is zijn woning te kopen en zelf of samen met anderen te verbete ren, maar wil blijven huren op voorwaar de van beter onderhoud door de gemeente, kan zich wenden tot de werkgroep Huur- dersbelangen. Contactpersoon is de heer Th. Rademakers, Heemskerkerweg 12. De ze werkgroep bemiddelt ook bij de onder handelingen tussen de bewoners van de huizen op de hoek Grote Houtweg/Galgen- weg. In de werkgroep woningen hebben zitting de dames Widursky, Rood en Klein en de heren Ruig en Jelgershuis. Coördi nator van deze werkgroep is de heer F. Rietkamp, die ook in de kerngroep van het buurtcomité zit. BEVERWIJK. Wethouder A. Hooge- boom is maandag verhinderd zijn spreek uur te houden. GEBOREN: Manon E. d.v. T. H. Groen en M. B. Ransijn; Michel z.v. C. Dubbeld en J. M. Beentjes; Sonja d.v. P. H. W. van Bellen en J. Jongejan; Patrick z.v. D. Besse en M. H. Edens; Marcel z.v. F. de Looper en A. R. Blom. ONDERTROUWD: B. J. A. Dirks en M. Singer; D. Posten P. M. Bonke; C. Visser en A. M. Bot. GEHUWD: M. van Roon en S. Burnjakovic. OVERLEDEN: H. Tabak, 82 jaar, geh. gew. met H. T. J. Hooijberg; C. Blokland, 52 jaar, geh. gew. met E. J. Baulsom; G. Esseling, 97 jaar, A. G. Muller, 88 jaar, geh. gew. met E. Sipkes; W. de Wit, 67 jaar. BEVERWIJK. The A R Produc tions uit Haarlem geeft op woensdag avond 8 februari in „De Nieuwe Slof” een debutantenmodeshow die voor zo’n veer tig meisjes en zeven jongens een debuut betekent in het showen voor publiek. De show dient namelijk als eindexamen voor een drie maanden durende opleiding tot mannequin, dressman, fotomodel en hou- dingverbetering. Presentator is Eddie Becker. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de Alpha-sociëteit aan de Moensstraat treedt zaterdagavond 28 januari het Gijs Hendrikskwartet op. Het repertoire is grotendeels gebaseerd op composities van Gijs Hendriks, aange vuld met jazz-standards en thema’s uit de volksmuziek en dat resulteert in een grote verscheidenheid in ritme. Het kwartet be staat uit Gijs Hendriks, saxofoons en klari net, Siegfried Kessler of Willem Kühne, piano en electronica; Bert van Erk, contra bas en basgitaar en Michael Baird, drums en percussie. Radio-opnamen van dit kwartet werden gemaakt door VARA, AVRO, VPRO en ORTF-Parijs. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Prins Harry de Eerste van de carnavalsvereniging „De Propep pers” en de Raad van Elf krijgen het de komende weken niet gemakkelijk. sing gezorgd, zodat het werk in ieder geval ongehinderd door kan gaan. Het bestuur van De Lichtboei vindt het jammer dat een belangrijk deel van het buurthuiswerk in gevaar komt door een maatregel, waar niemand, ook de peutermoeders niet, om ge vraagd heeft. daarvan wordt vermeld: „De tentoonstelling is een fotogra fische terugblik op twaalf maanden intensief leven in Ne derland. Een collectie onthul lende, soms onthutsende foto’s die ons dwingen te erkennen: dat zijn wij, zo leven wij. Die erkenning is niet altijd opwek kend, maar de fotograaf regi streert slechts”. De tentoonstelling in het Stadskantoor staat onder aus piciën van de Stichting Ten toonstellingen Beverwijk en het bureau voorlichting van de gemeente. De gemeente is bereid een aantal wonin gen in de buurt aan de huidige bewoners te verkopen. Ongeveer dertig bewoners heb ben de „Werkgroep woningen” van het buurtcomité laten weten bereid te zijn hun huis te willen kopen. Om speculatie te voorkomen worden de gegevens welke wo ningen te koop zijn, met uiterste zorg om ringd. De werkgroep staat er op dat de huizen tegen een redelijke prijs en onder goede voorwaarden worden gekocht. Prijsopdrijving is uit den boze. Tijdens de vergadering wordt informatie verstrekt over het vormen van een belangengroep, die materiaal kan inkopen en werkzaam heden in en aan de huizen kan laten ver richten. De bevolking is na een daling in 1976 weer gegroeid tot 32.120. Er werden 580 kindertjes geboren maar daarvan woon den er 286 in Heemskerk. Elders werden 59 Heemskerkertjes geboren. Het vestigin gsoverschot was 214 personen tegen 293 in 1976. Hef aantal verhuizingen binnen de gemeente beliep 1004 tegen 622 in 1976. In 1977 werden in de gemeente Heems kerk 231 huwelijken voltrokken en 25 echt scheidingen ingeschreven. Het aantal mannen in deze gemeente is groter dan het De tentoonstelling is van vrijdag 3 februari af dagelijks geopend tot en met 10 februari tijdens de kantooruren en ’s a- vonds van zeven tot negen uur. Gezien de te verwachten be langstelling zal het Stadskan toor tevens geopend zijn op zaterdag 4 en zondag 5 februa ri van twee tot vijf uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Bij de eerste vergadering in het nieuwe jaar kreeg de gemeenteraad een cijferoverzicht over het jaar 1977 uitgereikt waaruit cijfermatig allerlei ontwikkelin gen in het afgelopen jaar zijn af te leiden. Fotograaf Henk Honing wordt in de gelegenheid ge steld naast zijn prijswinnende foto ook een aantal in deze regio gemaakte foto’s te expo seren. streerd: 243 diefstallen van fietsen drie van auto’s en 40 van bromfietsen. Verder staan genoteerd 106 diefstallen met braak en 137 overige diefstallen. Misdrijven te gen de zeden negen maal; misdrijven tegen het leven vier maal. Verder: stroperij 2; verduistering 2, bedrog 3; vernieling 97; rijden onder invloed 45, dood of lichame lijk letsel dooi- schuld 15; vuurwapenwet 3; doorrijden na ongeval 6 en dan volgt er nog een hele cijferreeks van overtre dingen. Het aantal verkeersongevallen beliep 410 met als resultaat vier doden, lx zwaar letsel en 86 x licht letsel. Volgens de politie zijn er binnen de ge meente Heemskerk geen specifiek gevaar lijke punten aanwezig waar veel verkeers ongevallen plaatsvinden. Wel is gebleken, dat vooral op de voorrangskruisingen met de verplichte stop voor zijwegen zich her haaldelijk aanrijdingen voordoen. De poli tie wil extra gaan letten op overtreders. Intensief is in 1977 weer opgetreden te gen degenen die door technische gebreken of afwijkingen aan hun voertuig de ver keersveiligheid in gevaar brachten. De eigenaren van 27 personenauto’s deden afstand van hun voertuigen die meteen werden afgevoerd voor de sloop. Gisteravond bezochten de Prins en z’n gevolg de grootse slotavond van de Mala- wi-actie en begonnen daarmee aan een serie bezoeken aan scholen, tehuizen en carnavalsbijeenkomsten, die veel tijd en energie van de kern van „De Propeppers” vragen. Woensdag 1 februari bezoekt het carna- Het peuterspeelzaalwerk van De Lichtboei staat op de tocht. worden de kosten natuurlijk onbetaal baar, aldus De Lichtboei. Het bestuur protesteerde en verzocht om eenzelfde gedragslijn als van de belastingen met een beroep op de coör- dinatiewet. Dit alles mocht niet baten. De Bedrijfsverzekering zette door. Het bestuur heeft thans besloten de zaak uit BEVERWIJK. Burge meester A. J. Hubers opent vrijdag 3 februari om 17 uur in het Stadskantoor de fototen toonstelling „Jaar te kijk”, die tot nu toe alleen te zien was op de luchthaven Schiphol. I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7