Blankevoort Onderwijs in cijfers ALTIJD VOOR BEVERWIJK BEDRIJF KOOS De wereld is ons werkterrein THEATERCOLLAGE MET UNIEKE HOOGTEPUNTEN Koffieconcert in Scheijbeeck Expansiedrift Van Hattum en Wedstrijd voor disk-jockeys veilingen beverwijk I I van 11.40 meter op strand gevonden I I „Paling'"' 99 J Carnaval VVB 99 HAUSER ORKESTER ON i Sportmanifestatie i Raad behandelt voorstel renovatie atletiekbaan d IT Kampioenschapppen gymnastiek in sporthal Luitenant Schuppers van Leger des Heils verlaat Beverwijk Ruiten van school ingegooid BEEN VERBRAND IN KOELWATER I I I I I I I Ai I I Bezoek aan kinderboer derij toegenomen I Mannen steunen vrouwen met actie werkgelegenheid Kleuteronderwijs I opritten I I vennootschappen opgericht, I I 1965 samengevoegd tot I dijken, Deltawerken, havenwerken, ,,'T VERMOODEN" 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 J A N U A R I 3 I DINSDAG A fb (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmor gen is aan de Vondellaan een be gin gemaakt met de uitbreiding van het hoofdkantoor van de divi sie Baggeren en Beton- en Water bouw van de Stevin Groep, waar in ondermeer Van Hattum en Blankevoort BV is opgenomen. Na deze uitbreiding beschikt de Beverwijkse poot van de Stevin over 10.000 m2 kantooroppervlak te, waarvan 6000 m2 in het nieuwe gebouw. Kf BéZ- Wg Bouw kantoorvleugel aan Vondellaan begonnen Bl. id 14. JAN BAART De' begint om 20 uur. k. H’ hoek” tot stand zal kunnen worden ge bracht. BEVERWIJK. Het komend weekeinde staat bij de voetbalvereniging WB in het teken van het carnaval. Vrijdag 4 februari is er een groot carnavalsfeest voor leden, donateurs en WB-symphatisanten. Aan dit feest zal medewerking worden ver leend door de Grasbeujers. Aanvang 20 uur. Zaterdag is het de beurt aan de WB- jeugd, die samen met de handbaljeugd van handbalvereniging IJmond ’s middags om twee met carnaval begint. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk verzorgt op zondag 5 februari weer een koffieconcert in Huize Scheij- beeck met medewerking van Julian B. Coco en Magdalena Kuhn met respectieve lijk gitaar en fluit, een niet zo gebruikelij ke combinatie. Zij treden al jaren samen op en hun concerten staan op een door kenners en liefhebbers gewaardeerd niveau. Het con cert begint om half twaalf. Zij spelen werken van Antonio Caldara, Enyss Djemil, Willem de Vries-Robbé. Er is in de afgelopen jaren in het oude èn mooie gedeelte van de Beverwijkse bin- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Uit het voorlopig jaaroverzicht van de gemeente blijkt dat het openbaar basisonderwijs in 1977 was gehuisvest in zeven definitieve schoolge bouwen met 51 lokalen en 1 hulplokaal. De uitbreiding van de Prof. dr. H. Olde- weltschool met twee lokalen, nu nodig voor het geven van lager onderwijs, kan te zijner tijd worden benut om een integratie met de openbare kleuterschool „Kleuter land” te verwezenlijken. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 31-jarige in War menhuizen wonende Turk, is dinsdaga vond bij een arbeidsongeval in de blok- band 3 van Hoogovens gewond geraakt. De man kwam op het putovenbordes met zijn rechteronderbeen in een met koelwa ter van 100 graden Celsius gevuld gat recht. Hij is opgenomen in het brandwon dencentrum in het Rode Kruis Ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vandalen hebben zon dag dertien ruitjes van de H. Hartschool aan de Galgenweg ingegooid. Een paar ruiten zijn vernield door een voetbal en de overige ruiten werden met kiezelsteentjes ingegooid. nenstad heel wat fraais geofferd aan de tomeloze expansiedrift van Van Hattum en Blankevoort. Weelderig in het groen staande villa’s werden met de grond gelijk gemaakt om plaats te maken voor de kan toorflat, die door het architectenbureau ir. E. M. Fontein b.i. uit Amsterdam, in hechte samenwerking met de stedebouwkundige van Beverwijk, ir. De Ranitz, is ontwor pen. Ook het personeel van Stevin Bagge ren en Beton- en Waterbouw moest wijken voor de nieuwbouw, want tijdens de bouw tijd, die ongeveer twee jaar duurt, vindt men tijdelijk onderdak in een noodge bouw op het parkeerterrein aan de Beeck- sanglaan. De verhuizing naar het tijdelijk gebouw vond plaats in de nacht van 2 op 3 december j.l. Ir. H. Meijer, lid van de Raad van Be- De Kardinaal de Jongschool aan de Ti tus Brandsmastraat en de Maerten van Heemskerschool aan de Pieter Breughel- straat, die in hulplokalen zijn gehuisvest, worden opgeheven. De „afbouw” van de Kardinaal de Jongschool verkeert in een zodanig stadium, dat de opheffing per 1 augustus 1978 een feit zal zijn. BEVERWIJK. Een ruim anderhalf uur durende theatergebeurtenis van hoge kwaliteit, Hauser Orkater in hun pro gramma ,,’t Vermoeden”, vulde dinsdag avond voor een jubilerend Pius X College het toneel van De Nieuwe Slof en zal woensdagavond in een vrije voorstelling van de Stichting Theater Beverwijk nog een reprise beleven. Dit overrompelende spektakel van expressief theater en fasci nerende muziek werd gedragen door tien totaal verschillende persoonlijkheden op het toneel, die door een hechte samenwer king een verbluffend homogene produk- tie afleverden. BEVERWIJK. Stevin Baggeren BV en Stevin Beton en Waterbouw BV kwa men na de fusie in 1971 van een aantal grote bouwbedrijven met gevestigde tradities en reputaties naar de kantoren in de Beverwijkse Vondellaan. Beverwijk is voor Van Hattum en Blankevoort altijd een eerste keus ge weest. „Die keuze geeft de stad en zijn gemeentebestuur en bevolking de taak en opdracht de historisch tot stand geko men situering te handhaven”, zo sprak burgemeester Hubers na afloop van het boren van de eerste paal. „Wijlen burgemeester Bruinsma be greep dit vrij snel, toen hij, nog maar kort in Beverwijk, met succes voor het behoud van dit bedrijf voor Beverwijk ir. Meijer omvat het Beverwijkse aandeel in de omzet ongeveer de helft. De voorbereiding van de nieuwe vleugel aan het hoofdkantoor kent een lange voor geschiedenis. Reeds in januari 1971 werd overleg over de nieuwbouw gevoerd. In onderneming als de Uwe: het streven van het gemeentebestuur om tegenover de structurele teruggang van de conjunc tuur, elders enige compensatie te verkrij gen in andere sectoren is een bewust maar ook noodzakelijk streven. Het be leid om een bedrijf met een stuwende kracht voor Beverwijk te behouden èn voor de regio alsmede het beleid om de vestiging hier te consolideren was en is noodzakelijk. Dit zijn onze uitgangspun ten geweest; wij waren tè goed ingelicht en tè goed op de hoogte van eventuele gevolgen om een ander beleid te voeren”, aldus de burgemeester. De families Van Hattum in Sliedrecht en Blankevoort in Monnickendam wa ren reeds aannemers in het begin van de vorige eeuw. 1974 gooide de reorganisatie van het be drijf roet in het eten en in 1976 werd de nieuwbouwraad door ir. Fontein en ir. De Een perspectieftekening van de nieuwe kantoorvleugel van Van Hattum en Blanke voort ap,n de Vondellaan. (Van een onzfer verslaggevers) BEVERWIJK. Donderdagavond 9 fe bruari wordt in het Stadskantoor een raadsvergadering gehouden. De negen punten tellende agenda van deze vergade- anjers 20-73, tros anjers 160-350, blauwe druif 90-110, chrysanten 275-400, forsythia 30-60, freesia 20-47, hyacinten 40, iris 25, lely 100-160, narcis 12-22, nerinen 80-115, orchidee 30-165, baby roos 20-46, tulpen 20- 42. Planten: cineraria 125-160, cyclamen 350-530, primula 45-95, gem planten 45-160, grote gem planten 500-1000. Groenten: boerenkool 42-75, breekpeen 12-26, knol selderij 37-65, prei 28-85, uien 5-20, was peen 39-45, witlof 110-150. BEVERWIJK. De Beverwijkse Sport raad gaat donderdagavond 2 februari tij dens de ledenvergadering in De Nieuwe Slof de Sportmanifestatie 1978 bespre ken. De leden zullen zich tevens kunnen uitspreken over hun plannen en wensen ten aanzien van de sport. De vergadering BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: wijk, waar Van Hattum toen woonde en Blankevoort een werk uitvoerde. Dit leidde tot een gezamenlijk uitvoeren van een werk, het maken van de voor de Hembrug in 1905. Deze eerste samenwerking werd meer en meer herhaald en na 1910 traden beide families uitsluitend in combinatie op. Eerst in de twintiger jaren werden door de Van Hattums en de Blankevoorts naamloze 1 die op de oude voet bleven samenwerken tot tenslotte in 1950 een gezamenlijke derplein te Rotterdam, afsluiting van de Lauwerszee, bouw van de nieuwe haven mond van Hoek van Holland. Panamakanaal en van 1884 tot 1890 werd in Argentinië in de Rio de la Plate gebaggerd. Maar het oudst bekende 1837 in België. Inmiddels zijn en worden werken uitgevoerd in een dertigtal lan- Ranitz opnieuw opgepakt, waarna in april 1977 met de ontwikkeling kon worden be- xgonnen. gestreden heeft. Ook toen een niet ge makkelijke beslissing. Een duidelijk en krachtig antwoord van zijn kant uiter aard ondersteund door collega’s en ge meenteraad ten gunste van het behoud voor gemeente en bevolking was een van zijn eerste bestuursdaden. De situatie die zich toen voordeed, is thans onverkort actueel, al zijn wij 20 jaar verder in de geschiedenis. Uw onderneming biedt voor Beverwijk en de regio een kwalita tief hoogstaande werkgelegenheid. Het terugbrengen van beschikbare arbeid splaatsen elders heeft repercussies voor de beroepsbevolking in onze agglomera tie, met name voor personeel met een middelbare of hogere opleiding. De een zijdig gerichte werkgelegenheid in de IJ- mond-Noord is daarom gebaat bij een »n ot O, Het gemiddeld aantal leerlingen van het openbaar basisonderwijs bedroeg in 1977: 112373. Het prot. chr. basisonderwijs heeft de beschikking over zes definitieve schoolge bouwen met 42 lokalen en het gemiddeld aantal leerlingen in 1977 was 885’/3. Het rooms-katholieke basisonderwijs beschikt over elf definitieve schoolgebou wen met 78 lokalen en 15 hulplokalen. De St. Egbertschool aan de Frankrijklaan werd per 1 augustus opgeheven vanwege de fusering mdt de Don Boscoschool in Beverwijk. in- nd Li- stuur van Stevin, tot en met augustus van vorig jaar voorzitter van de Beverwijkse poot van Stevin, hield burgemeester A. Hubers tijdens een bijeenkomst in het „oude” gebouw voor, dat Van Hattum en Blankevoort zich bijzonder veel inspan ning en denkwerk heeft getroost om in dit fraaie stukje Beverwijk een nieuw gebouw neer te zetten, dat harmonieert met het Rode Kruis Ziekenhuis, dat tegenover de nieuwe kantoorflat komt te staan. De Beverwijkse zetel van de Stevin Groep is een bijzonder belangrijke vesti ging. Per 31 december j.l. bedroeg de or derportefeuille van de divisie Beton- en Waterbouw rond de 1 miljard. Hiervan moet 2/3 deel buiten Europa worden gerea liseerd. In 1975 bereikte de omzet van de totale Stevin Groep 1,4 miljard. Volgens •Ö- sn tij- ia- el. •ü- Burgemeester A. Hubers boorde maan dagmorgen de eerste paal van de nieuwe vleugel van het hoofdkantoor van Van Hattum en Blankevoort BV. Om de bu ren (o.a. het Roode Kruis Ziekenhuis) niet met lawaaioverlast op te zadelen, wordt er niet geheid, maar gaan er zoge noemde schroefboorpalen de grond in, waarbij het beton direct na het draaien van een gat in de holte wordt gestort. Burgemeester Hubers kreeg later als dank voor zijn optreden bij de boorma chine een filmprojector overhandigd. niks de woorden: De Wereld is ons werk terrein. In Nederland is de naam Van Hattum en Blankevoort verbonden aan vele inpolderingen, de Afsluitdijk en andere Zuiderzeewerken, bouwen en herstellen van tunnels, metro Amsterdam, metro Rot terdam, bruggen zoals Zeelandbrug, Prs. Een atleet in zwart mini-slipje poseert in enkele stoere standen en roept daarna verdrietig om zijn „Baba Bambi”. Het is één van de scènes, die Hauser Orkater er méér in petto heeft, waarbij het publiek niet weet of het moet lachen of huilen. Zo ook bij het treurige verhaal rond de maso chistische Bennie en de met een perverse liefde voor ellebogen behepte Tom. Deze wrange short-stories krijgen >pen perfecte uitbeelding. Niet minder perfect klinken de stemmen en instrumenten in „My heart's beaten crazy rhythm all the time” en in liedjes die tragische geschiedenissen op het strand beschrijven. Een pure persifalge óp onbe nullige show-balletten krijgt vorm in een rij dans met grote houten beschilderde bloemen. „Alles smaakt naar azijn, het leven brengt mij pijn, ik wil gelukkig zijn”, een onvervalste smartlap over de een zaamheid, trekt nog de aandacht voordat het enerverende nummer met negen slag- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het bezoek aan de kinderboerderij is in 1977 groter geweest dan in het daaraan voorafgaande jaar. Dit was waarschijnlijk het gevolg van de min der warme zomer. Het aantal kinderen dat in klasseverband een bezoek bracht aan de kinderboerderij is stabiel gebleven. Tussen het absurdistisch getinte inlei- dingswoord van acteur Peer Mascini („zacht en rose van aard en daarna weer veel beter”) en het daverende slotnummer, een bezwerend muziekstuk van negen slagwerkers die minutenlang boeiende rit mische motieven speelden en intussen jongleerden met hun drumstokken, was een overvloed van scènes te genieten. Als een ballon die men doorprikt vlak voordat hij zijn hoogtepunt bereikt, zo plotseling lost de ene scène op en gaat de volgende verder. Heel uitgekiend wordt een intrigerende act opgebouwd rond een huisje waarin, gezien het onderbeen dat op gezette tijden naar buiten steekt, zich vermoedelijk een vrouw ophoudt. Hieraan is de naam van het programma ,,’t Vermoeden” ontleend. Als een rode draad weeft dit vermoeden De- ontmoeting vond plaats in Bever- zich door de voorstelling, als een verhaal in aflevering met als grote „ontknoping” een unieke persiflage op de striptease, een verbazingwekkend staaltje van lichaams- beheersing. Tijdens het cabaretlied „Weisst du wie ich bin, weisst du was ich mache” richt de stripteuse in travestie haar verleidingskunsten op de barpianist, die zich kort tevoren aan een opgezette fazant heeft vergrepen. Kortom, een kleur rijke scène. Hattum en Blankevoort NV. Van deze nieuwe NV waren beide fami liebedrijven houdstermaatschappijen. Deze werden in 1 Van Hattum en Blankevoort Beheer BV, waarvan in 1968 de aandelen op de (Van een onzer verslaggeevers) BEVERWIJK. Het „Comité Vrou wen in actie voor de werkgelegenheid" laat deze week een affiche vervaardigen. Deze op de actie gerichte affiche wordt onder de bevolking van de IJmond ver spreid. De handtekeningenactie neemt in omvang toe, hetgeen blijkt uit het sterk stijgende aantal handtekeningen dat o.a. uit Uitgeest en Santpoort komt. Ook man nen zijn bereid gevonden de vrouwen in hun actie te steunen. Tot nu toe zijn ongeveer 3500 handtekeningen verza meld. In 1977 was het gemiddeld aantal leerlin gen van het r.-k. basisonderwijs 2338%. De openbare kleuterscholen hebben de beschikking over vijf defintieve schoolge bouwen met 15 lokalen. De kleuterschool ,,’t Golfje” is nog gehuisvest in twee loka len van de openbare basisschool „de Bran ding” aan de Westerweelstraat. Het gemid deld aantal kleuters op de openbare scho len was in 1977 1337s. Het rooms-katholie ke kleuteronderwijs telde in 1977 gemid deld 633% en het prot. christelijke kleuteronderwijs werd bezocht door gemiddeld 2477s kleuters. Het rooms-katholieke kleuteronderwijs beschikte over acht definitieve schoolge bouwen met 24 lokalen en 5 hulplokalen en het prot. chr. onderwijs over 5 definitieve gebouwen met 13 lokalen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met medewerking van VAR A’s Drive-in-show worden zaterdag avond 4 februari in het jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat disk-jockeywedstrijden gehouden. Als disk-jockey zal onder meer aanwezig zijn Alfred Lagarde, die in 1977 door de Hit krant werd uitgeroepen tot de beste. Afhankelijk van het aantal deelnemers krijgen de amateur-disk-jockeys enige zendtijd toegewezen. Alfred Lagarde neemt zitting in de jury. Degenen die aan de wedstrijd willen deelnemen dienen zich vóór vrijdag op te geven bij het jongerencentrum, telefo nisch bereikbaar onder nummer 30995. Dat geldt ook voor degenen die zich al eerder hebben opgegeven, drive-in-show begint om acht uur. Er zijn inmiddels ook gedachten om trent een uitbreiding van de openbare lagere school „De Kariboe” met enkele lokalen, waarmee een integratie van de openbare kleuterschool „De Kleuter- werkers de uitstekende collage van mu ziek en theater afsluit. J (Van een onzer verslaggevers) I WIJK AAN ZEE. Op het strand is J door brigadier Albers maandagmiddag een op een paling gelijkende vis van I 1.40 meter lengte gevonden. De vis, die BEVERWIJK. Het provinciaal over legorgaan van het K.N.G.V. organiseert op zaterdag 4 februari in de sporthal de Noordhollandse ritmische gymnastiek en jazz-gymnastiekkampioenschappen. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en zul len duren tot 17 uur. ring, die om half acht begint, omvat onder meer een voorstel om de atletiek-accomo- datie, de staantribune en het hoofdveld van het sportpark Adrichem op te knappen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Luitenant mevrouw H. R. Schuppers van het Leger des Heils van het korps Beverwijk is per 2 februari over geplaatst naar Maassluis. De leiding wordt overgenomen door luitenant mevrouw J. Kor, die zaterdagmiddag 4 februari in het gebouw aan de Geyssendorferlaan een welkomstreceptie zal houden. tekenen van leven vertoonde, is met een i wagen van de heer Schoos naar het politiebureau gebracht waar het voge- I (opvangcentrum te Bergen werd ge- waarschuwd. De beheerster van dit J centrum heeft de vis opgehaald en pro- J I beert het dier in het centrum wat op I krachten te brengen, zodat de vis weer in zee kan worden terug gezet. De be- heerster wist niet te vertellen met wat voor soort vis men hier te doen had. werkmaatschappij tot stand kwam: Van waarvan xxi uc cxcxiivicridi beurs kwamen. Het bedrijf heeft zich altijd bezig gehouden met natte en droge j werken. Van Hattum en Blankevoort heeft zich I in de loop van haar lange geschiedenis I een wereldreputatie verworven. Reeds in de jaren 1884-1886 werkte Van Hat- turn met Ferdinand de Lesseps aan het - - I werk buiten de grenzen dateert reeds van 1837 in België. Inmiddels zijn en worden werken uitgevoerd in een dertigtal lan- den, op alle continenten, zij het nu onder de namen van Stevin Dredging en Ste- i ving Construction. In de hal van het kantoor in Beverwijk staan niet voor I Kennedybrug te Maastricht, Kleinpol- I I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9