schrijvende lezers T Handprothese zeepost knelpunten op wegen X Goldschmeding ’n huis volmuziekplezier [puzzel van de week DAMIATE EXTRA prijswinnaars J Probeert u die Bose 901-111 boxen thuis maar even uit! B Wist u dat wij [W gratis T uw gordijnen i op maat maken, ook velours. Wimpy heeft een muzikaal aanbod voor u: Tweelingbroers Deelplan Mooie Nel Souwens Autoverhuur 19 7 8 FEBRUARI VRIJDAG 3 J b.v. :r ie 3 y eten NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST n- is or de én-of tie te e x Reisdocumenten Niet inbegrepen 8-DAAGSE VLIEGREIS NAAR MALTA Vertrek op 3 maart en terug op 10 maart 1978 OPLOSSING PUZZEL NUMMER 4 lg d, 2. n e Ls re ;n Reissom Accommodatie 9-PERS00NS BUS HUREN? 40,- per dag L incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 Inbegrepen in’t hart van de muziek Haarlem, Grote Markt 8 Telefoon 023 - 32 48 80 W ri LIST (ADVERTENTIE) dag Dit arrangement is speciaal samengesteld voor onze lezers. Deze in het Weense Instituut voor Orthopedie ontwikkelde handprothese kan alle De Zweedse Saabfabrieken zullen de hand binnenkort in serie gaan vervaardigen. (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) Concertgebouw Haarlem - dinsdag 7 februari 1978 - 20.15 uur VIJFDE CONCERT SERIE A entrée f 11.- (a.i.) cjp geldig 5 Lr lorte- rus- inden De Maltezer Archipel Malta, haar kleine zustereiland Goro en het nog kleinere Comino ligt in het hart van de Middellandse Zee. Malta heeft een aangenaam klimaat, genoeg verscheidenheid om aan ieders wensen te voldoen. De tweede taal (die iedereen spreekt) is het Engels. Een rondreis over Malta is een rondreis door een afwisselend landschap met hartelijke mensen, sport en spel, kunst en cultuur, feesten en folklore, uitgaan en inkopen Voor een bezoek aan Malta heeft u een GELDIG paspoort nodig (Mag dus beslist niet verlopen zijn!) Boekingen en reserveringen uitsluitend via Reis- en passagebureau Hoyman Schuurman, in het stadskantoor van Haarlems Dagblad, Ged. Oude Gracht 82 te Haarlem. Telefoon 313150. Het reisbureau is dagelijks behalve zaterdags geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Programma's zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Beverwijkse Courant. stroken ter beschikking houdt. De werk zaamheden zullen ongeveer 2 maanden duren. Breda-Gorinchem: Bij de brug Keizers- veer heeft het verkeer in beide richtingen één rijstrook ter beschikking. Breda-Rotterdam: Tussen Zevenbergen en Ridderkerk kunnen voor het verkeer in beide richtingen meerdere beperkende Utrecht-Den Bosch: Ter hoogte van Ros malen is, op werkdagen van 09.30 tot 16.00 uur, in beide richtingen maar één rijstrook beschikbaar. Gedurende deze tijd is hier op beide rijbanen de vluchtstrook dag en nacht afgesloten. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Cap San Antonio” 8 februari; Australië ms „Nedlloyd Hout man” 6 februari en ms „Abel Tasman” 10 februari; Brazilië ms „Cap San Antonio” 8 februari; Canada ms „C. P. Voyageur” 8 februari; Israel ms „Nordwind” 13 fe bruari; Kenya, Oeganda, Tanzanië ms „Korshamn” 8 februari; Ned. Antillen ms „Baarn (St. Maarten)” 8 februari; Nieuw Zeeland ms „Nedlloyd Houtman” 6 febru ari; Suriname ms „Baarn” 8 februari; Ver. Staten van Amerika ms „Altantic Crowm” 8 februari, ms „American Le gend” 8 februari en ms „American Ar cher” 9 februari; Zuid Afrika (Rep.) ms „Nortrans Karen” 7 februari. Om deze reden gaan veel inwoners winkelen in de omliggende gemeentes Alk maar, Beverwijk en Haarlem. Daarom had Wimpy geen enkele kans om hier in IJmui- den te functioneren. Gesteld moet worden dat de na-oorlogse gemeenteraad, behept met „grootheidswaan”, een bouwmeester van internationale naam en faam heeft aangetrokken. Deze bouwmeester, schep per van individuele bouwwerken, was ech ter geen stedebouwkundige. Maar in zijn functie heeft hij van IJmuiden „Een stad zonder hart, met straten zonder einde” gemaakt. dirigent: ELYAKUM SHAPIRRA soliste EMMY VERHEY - viool - Vioolconcert in A gr.t. KV 219 - Symfonie no 9 in C gr.t. i- en in dl- CHRIS VAN WARMERDAM, Spaarndam 13, 7450 a annuleringsverzekering en reisbagage/ongevallenverzekering b. uitgaven van persoonlijke aard (fooien, souveniers etc.) J. P. ERIKS, Driehuis. L. VAN IJMOND, IJmuiden. ting; 65. het zijn; 67. gierigaard; 68. verde- digingsorganisatie (afk.); 71. zoals de akten getuigen (Lat. afk.); 72. titel (afk.); 75. bol gewas; 77. laatste nieuws (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, IJMUIDEN. Horizontaal: 1. wals; 5. koud; 9. patroon; 11. ik; 13. To; 14. r.k.; 15. b.l.; 16. K.R.O.; 18. ree; 19. nee; 20. idem; 22. neus; 24. An; 25. t.a.; 26. kalm; 29. Emma; 31. neg; 32. Ede; 33. Inn; 35. o.l.; 36. et; 37. l.s.; 39. da; 40. vlinder; 42. café; 43. eter. Vertikaal: 2. a.p.; 3. lat; 4. storm; 5. koren; 6. ook; 7. un; 8. dik; 10. ale; 12. krinkel; 15. bestand; 17. o.d.; 19. nu; 21. eel; 23. Eem; 27. a.g.; 28. motie; 29. Eelde; 30. mi; 31. nor; 34. nap; 36. elf; 38. set; 40. va; 41. re. S- door, llngen n pla- els. Open- i Kera- >ls. zo hoog, dat u met een 50 a 60 Watt versterker al hetzelfde effekt krijgt waar vroeger 250 a 300 v Watt voor nodig was Al meteen 15 Watt versterker krijgt u geweldige resultaten in klank en volume Dat bespaart u forse L -x investeringen in versterker apparatuur 1 est die boxen gratis thuis1 t Gaat tenslotte om het effekt in uw huiskamer Aarzel dus met U mag die 901-boxen rustig uitproberen Ze staan voor u klaar Wij leggen u uit hoe (simpel) alles werkt En u beslist binnen enkele dagen of u ze PUZZEL NUMMER 4 25,-: J. v.d. Haak van Mourik, E. Casi- mirlaan 86, Overveen. 25,-: J. Vriend, Lierstraat 23, IJmuiden. 15,-: Mevr. J. A. Julsing, Dr. Leydsstraat 89, Haarlem. ƒ15,-: Mevr. De Heer, Zeewijkplein 498, IJmuiden. 10,-: H. A. Croese, Muiderslot- weg 99, Haarlem, 10,-: J. H. van den Berg, Prinsesselaan 12, Beverwijk. Voor het eerst is er een vestiging van Wimpy gesloten wegens gebrek aan be langstelling. De oorzaak van de geringe belangstelling en aantrekkingskracht kent men niet, hoewel er in het IJmuidense winkelcentrum wel plaats was voor een dergelijke vestiging. Aldus las ik in de IJmuider Courant van 27 januari 1978. De oorzaak moet worden gezocht in het feit dat IJmuiden geen winkelcentrum heeft. Men kan toch moeilijk volhouden dat een stuk straat, eenzijdig bebouwd met win kels, een centrum is. Een winkelcentrum is een groepering van winkels waar men gezellig kan kijken, kopen, slenteren en uitrusten zonder het contact met het cen trum te verliezen. Een dergelijk centrum voorziet tevens in een recreatieve behoef te. DEN HAAG. Hieronder volgt een overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse autosnelwegen en autowe gen van 4 februari 1978 tot en met 10 februari 1978. programma: von Weber - Ouverture „Der Freischütz” Mozart Schubert kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange Begijnestraat 13 Haarlem, van 10-15 uur; telefonisch 3209 94 van 12-15 uur. PUZZEL NUMMER 5 Horizontaal: 1. huidblaas; 5. aanwijzend voornaamwoord; 7. hoeveelheid; 11. vogel; 13. woede; 15. kloostervoogd; 17. glasachti ge laag op aardewerk; 19. dochter van Cadmus; 21. toestand van rust; 23. afgunst; 24. zout water; 26. en omstreken (afk.); 27. familielid; 29. familielid; 30. geografische aanduiding (afk.); 32. selenium (afk.); 33. herkauwer; 34. uitroep; 35. levenslucht; 37. regeringsreglement (afk.); 39. de onbeken de (afk.); 40. resonantie; 42. meisjesnaam; 43. reptiel; 44. Europeaan; 46. eerwaarde vader (Lat. afk.); 47. per expresse (afk 48. mand; 50. leraar (afk.); 51. bevestiging; 53. vogelprodukt; 54. windrichting (afk 56. ongeveer (afk.); 57. deel van een ge bouw; 61. binnenlandse strijdkrachten (afk.); 63. elektrode aan de positieve pool; 66. Europeaan; 67. gif; 69. nieuwe wereld taal; 70. deel van een auto; 73. plaats in Overijssel; 74. meisjesnaam; 76. larve van de langpootmug; 78. vrije keus; 79. droog; 80. strafwerktuig. Vertikaal: 1. deugdzame; 2. officieel stuk; 3. slede; 4. woede; 5. godin; 6. mu- ziekoefening; 7. landelijke plaats; 8. goud (Fr.); 9. bewijs van verdriet; 10. kledings tuk; 12. reeds; 14. dubbelklank; 16. voed- sel; 18. kant; 20. deel van Azië; 22. de dato (afk.); 25. en anderen (afk.); 27. overeen komst; 28. soort gedicht; 31. strijdmacht; 34 adellijke titel; 35. Engels voegwoord; 36. onbepaald voornaamwoord; 38. vlug; 39. drinkgerei; 40. dwaas; 41. bedompt; 45. herkauwer; 49. edelsteen; 52. voorzetsel; 55. plaats in Egypte; 56. Gode zij lof (Lat. afk.); 58. soort hert; 59. wondvocht; 60. voorzetsel; 62. winterkost; 64. windrich- 5 jaa garantie svremi CTTRJTER TESTED De prijs van het totale arrangement bedraagt ƒ698per persoon Gedurende de gehele periode verblijft men in Aparthotel/Villacomplex „Mistra Village in St. Paul's Bay Hier heeft men zijn eigen villa met aparte slaapkamer in de tweepersoonsvilla's en een woon/slaapkamer in de eenpersoonstypes Alle villa's beschikken over een eigen volledig uitgeruste kookgelegenheid Ook bevindt zich in iedere woning een badkamer De woningen zijn gegroepeerd rondom een centrale binnenplaats en hebben uitzicht op het zwembad, dat bij het complex behoort Een folder van het complex ontvangt u bij boeking. Naar aanleiding van de conceptnota van de Dorpsraad Spaarndam het volgende. In de nota wordt het gebied tussen Spaarn dam en Haarlem (Vlielant, Noord-Aken- dam en ’t Sparenlant) als alternatief voor het deelplan Mooie Nel aangeduid. In diezelfde conceptnota verzoekt de dorps raad Spaarndam het hele gebied hierin t» betrekken en om een duidelijker inzicht in de gegevens. Zonder dat de dorpsraad ruggespraak met de bevolking heeft ge houden is er in het algemeen overleg met Haarlemmerliede en Haarlem een stelling- name geweest ten aanzien van het Deel plan Mooie Nel die niet overeenkomstig de mening was die in Spaarndam leefde. Bo vendien blijkt heel duidelijk dat men de belangen van Spaarndam in al zijn facet ten zeer ondoordacht heeft behandeld. Dit is des te kwalijker omdat ten aanzien van Spaarndam zeer ingrijpende zaken aan de orde zijn. Het is allerminst mijn bedoeling een blaam op de dorpsraad te werpen, maar ik acht het in het belang van onze democratie de Haarlemmers te attenderen Utrecht-Nieuwegein: Het verkeer tussen Utrecht en Nieuwegein moet op de Talud- weg ter hoogte van de Jutphaasebrug re kening houden met werkzaamheden en een rijbaanversmalling. In het artikel van Stopper in Erbij van 28 januari over „de onredelijkheid van het muurtje” waarmee ik het geheel eens ben (iedere week erger ik mij over de onjuiste toepassing van deze spelregel) staan mijns inziens een paar kleine on juistheden. Daarin wordt gesproken over Ronny en Dé Kessler; dat moet Tonny zijn (of is dat misschien een zetfout?). Ik meen dat ik Arnold Horbörger niet als back, maar als linkshalf heb zien spelen, althans in het Nederlands elftal. Het verhaal dat Anton als reserve van dit elftal zijn broer Arnold anoniem heeft vervangen schijnt waar te zijn, want tot verdediging van de scheidsrechter werd later vermeld: zelfs de moeder kende de tweelingbroers niet uit elkaar! ^Sedert 1849 Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel. 023-312992 op de besluitvorming rond deze concept nota. In Spaarndam is er geen inspraaka vond over het Deelplan Mooie Nel gehou den. Als men het voorstel van de kanoclub, dat ik zeer slecht vond en dat in uw blad werd gelanceerd, in de discussie gaat be trekken, moeten er weer inspraakavonden worden gehouden, zodat een ieder zijn inbreng weer heeft. In samenwerking met het Reis- en passagebureau Hoyman Schuurman en Air Malta presenteren wij een vingers afzonderlijk buigen en men kan er zelfs een glas mee oppakken. Ook cosmetisch onderscheidt de prothese zich van vroegere modellen en alle bewegingen zijn geruisloos. Profiteer van deze unieke kans Ontdek de prachtige ruim telijke weergave die in uw grammofoonplaten verborgen ligt Want met de 901-111 boxen wordt een deel van uw favorietcf muziek direkt uitgestraald en een deel gereflekteerd over/SRi uw kamerwanden JL In dezelfde verhouding als datm een konsertzaal gebeurt Zo krijgt u een natuurlijke, ruimtelijke muziekbeleving Met n realistisch timbre en juiste plaatsbepaling van de instrumenten Een geweldige belevenis Het systeem erachter heet Direct/Reflectmg het wereldberoemde Bose-patent dat de Bose boxen onderscheidt van Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt ondertekening met naam en woonplaats Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd Afsluitdijk-Heerenveen-Drachten: Op de Afsluitdijk moet het verkeer ter hoogte van Den Oever rekening houden met een rijbaanversmalling. Tussen Heerenveen en Drachten moet het verkeer op diverse plaatsen rekening houden met rijbaanver- smallingen. Roermond-Posterholt-grens: In ver band met aanleg en verbetering van de provinciale weg Roermond-Posterholt- Duitse grens, wordt er op deze weg ter hoogte van Posterholt een inhaalverbod en een maximumsnelheid van 50 km. per uur ingesteld. Voor het verkeer in beide rich tingen zal slechts één rijstrook beschik baar zijn. Deze werkzaamheden zullen tot omstreeks begin april 1978 duren. Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 4? Haarlem Tel 023-323925 - - M.mi .*-* HaarlemsGordijnenhu' a. busvervoer van Sportfondsenbad (Frederikspark) Haarlem-Schiphol v.v. b. vliegreis Amsterdam-Malta per lATA-lijndienst v.v in de 2e klasse c. accommodatie in Mistra Village op basis logies/ontbijt (type afhankelijk van aantal personen) d. alle in het programma genoemde excursies en maaltijden e alle van toepassing zijnde transfers f. luchthavenbelastingen en plaatselijke taxen. Utrecht-Den Haag: Tot en met 7 februari moet het verkeer op deze autosnelweg ter hoogte van Reeuwijk rekening houden met een rijbaanversmalling. Tussen 10.00 en 15.00 uur is in beide richtingen maar één rijstrook beschikbaar. Daarna zal van af 8 februari eerst het verkeer richting Den Haag en een week later het verkeer richting Utrecht over een wegverlegging maatregelen zijn ingesteld in verband met worden geleid, waarbij het elk twee rij- langdurige werkzaamheden. (ADVERTENTIE) 10 2 3 13 12 11 19 20 15 18 16 21 26 30 41 45 49 61 55 63 69 76 80 78 B 5 speciaalzaken in Nrd-Holland Mi Meerwaarde voor uw installatie Uw huidige versterker, samen met de nieuwe 901 wordt een ware .super' installatie Het rendement van de 901 is x xx-x-x-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13