HOCKEYPLOEG GELIJK OOSTDUITSE ZWEMSTERS: GEEN PANIEK sportpuntiq] Partij-analyse toto-lotto lij I POTTERS, linia 1 DOELMAN SUVEE VAN WAGENINGEN NIET TEGEN AZ wedstrijd naar aanleiding van een gele kaart in de wedstrijd tegen NAC. ffrruari sportief PORTISCH TERECHTE WINNAAR Sommige cnarmante dingen van vroeger z?in «nog steeds 29 19 7 8 VRIJDAG 3 HOOGOVENSTOERNOOI 1978 bijna 1 miljoen aan prijzen NORIT1 betrouwbare middel bij maagstoomissen ook tijdens carnaval tb.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten a misten spanning -rm -.1 Lajos Portisch ontvangt de symbolische hoofdprijs van het Hoogovens toernooi. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) bruto bruto 144 winnaars, prijs: 5 winnaars, bruto 107 winnaars, bruto: (ADVERTENTIE) De andere drie zijn echter ijzersterk PIET TEELING Laatste partijen BARCELONA (ANP). Het Nederlandse herenhockeyteam heeft gistermiddag in Barcelona tijdens een trainingskamp van vier dagen de eerste oefenwedstrijd tegen een Spaans bondsteam gelijkgespeeld: 3-3. Bij de rust stond Oranje voor met 2-1. Voor Nederland scoorden Paul Litjens (Kampong) uit twee strafcorners en Peter van der 1 Horst (Amsterdam) na een schitterende pass van Theodor Doyer (Bloemendaal). De Nederlandse selectie bereidt zich momenteel voor op het toernooi om de wereldbe ker, dat van 19 maart tot en met 2 april in Buenos Aires wordt gehouden. Ook voor vandaag stond er op het complex van de Real Club de Polo een oefenwedstrijd tegen een Spaans bondsteam op het programma. Morgen wordt er een officiële interland gespeeld en zondagochtend is er wederom een oefenwedstrijd voordat de spelers weer naar huis terugkeren. Ie met Jokje. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT Het wereldrecord dat de 15-jarige Michelle Ford enkele weken geleden in Australië op de 800 meter vrije slag op de klokken bracht, heeft de Oostduitsers tot nu toe alleen de wenkbrauwen doen fronsen. Zelfs in een tijd, dat de Oostduitse zwemoffici- als zich zorgen maken over het steeds kleiner wordende verschil tussen de Verenigde Staten en de eigen natie, heeft de geslaagde aanval op het wereld record van Petra Thümer die Oostduit sers niet doen verbleken. Met een schou derophalen wroden de prestaties van de 15-jarige Australische afgedaan. De slotronde die deze keer aan spanning had ingeboet, omdat de eerste plaatsen reeds vastlagen, zorgde toch nog voor enig spektakel. Dat de partij Mecking-Portisch snel in remise zou eindigen, was te ver wachten. Maar dat Kortsnoi met zwart tegen Miles van leer zou trekken, be vreemdde. Achteraf verklaarde Kortsnoi voor de partij geen agressieve bedoelingen gehad te hebben. Miles bood remise aan, maar Kortsnoi sloeg het af, omdat het te vroeg was. Door slap spel van de Brit stond de kandidaat voor de wereldtitel niet lang daarna zeer goed. In een luttel aantal zetten kreeg Miles een lawine van zwarte stukken over zich heen. De slotaanval werd met kracht gevoerd en verbouwe reerd gaf Miles op. Hij viel hierdoor net buiten de prijzen. Hans Ree speelde zijn laatste partij te gen Ulf Andersson. En ook deze spelers maakten het zichzelf niet gemakkelijk. Het werd uiteindelijk remise doordat de ope ning zoveel tijd vergde, dat doorspelen op roulette zou lijken. Sommige schakers nu eenmaal dat je moet kiezen voor een rustige opbouw. Daardoor kun je de zwemmers en zwemsters langer behou den”, oordeelt de nieuwe damescoach. meter vrije slag zal in ieder geval bene den de 8.30.0 moeten zwemmen om de wereldtitel mee naar huis te nemen. Ik hoop echter voordien het wereldrecord van Michelle Ford terug te pakken. Dat staat nu op 8.31.3. En ook al scheelt dat uiteindelijk bijna vier volle seconden met mijn oude wereldrecord, geloof ik dat het juist op de 400 en 800 meter mogelijk moet zijn om een snellere tijd neer te zetten”, aldus Thümer. Zeven jaar geleden begon zij in haar woonplaats Karl Marx Stadt haar zwem- carrière. Zij had talent, werd haar ge zegd, en vond in Eberhard Mothes een uitstekend begeleider en persoonlijk trai ner. Jaar in, jaar uit trok zij samen op met Ulrike Tauber, de latere Olympische kampioene op de 400 meter wisselslag. „Doordat ik talent had en opgenomen werd in de ploeg voor de Spartakiade, hebben daar niets op tegen. Dit geldt niet voor Ree, ongeslagen, en Andersson die beiden een goed toernooi achter de rug hebben. Voor Jan Timman dreigde de laat ste ronde wederom een desillusie te wor den. Na een uurtje spelen liep Najdorf vergenoegd rond. Hij had een prachtige stelling opgebouwd zonder dat er ergens tegenkansen te bespeuren waren. Dit werd de enige partij die na de eerste vijf speelu ren niet tot een einde gekomen was. Met behulp van zijn oude tegenstander had Timman de grootste problemen al achter de rug. In het toreneindspel, met een pion minder, werd geen verlies geleden. Aldus hield Timman zijn gedeelde vierde plaats vast. Hij heeft dit toernooi niet zo geschit- kreeg ik steeds meer plezier in het zwem men. Ik merkte dat ik met het zwemmen iets kon bereiken. Mijn grote voorbeeld was daarbij Ulrike Tauber. En eigenlijk is ze dat nog steeds. Tauber wordt bin nenkort 20 jaar en toont daarmee over duidelijk aan dat je best langer door kunt gaan met zwemmen dan tot je 17e. Daar om ook heb ik mijn einddoel gesteld op de Olympische Spelen in Moskou, over twee jaar”. Petra Thümer is duidelijk een produkt van één van de tien sporthogescholen die Oost-Duitsland kent. Thümer gaat op voor haar sport; heeft samen met haar trainer Mothes ontdekt, dat nog meer trainingsuren en nog meer kilometers de beste remedie waren om nog sneller op de lange afstanden te zijn. Eigenlijk lijkt dat op z’n minst een overeenkomst te hebben met het systeem dat door de oud- bondscoach van Nederland, die eerst aanbeden en later verguisd werd, Forbes Carlisle, werd gehanteerd. Maar de 17- jarige leerlinge van de sporthogeschool in Karl Marx Stadt kent ook de voorde len van het topsporterschap. „En dat is niet een goede baan of een goede positie in de maatschappij”, zegt Horst Kleefeld nadrukkelijk. „De sporter moet er eerst zelf van overtuigd zijn, waarom hij het doet. Dat hij het in de eerste plaats voor zichzelf doet en pas in de tweede instan tie voor het vaderland. Dat geldt voor iedere ropsporter in elk land. Soms kun je uit de sport profijt trekken. Kijk maar naar Mark Spitz of naar de voetballers van het Nederlands elftal. Dat ligt bij ons nu eenmaal anders”, aldus Kleefeld. Dat de natie echter gebruik maakt van de sporters, is geen onbekend verschijn sel in de DDR. De filosofie in de Oost duitse republiek is gegrond op vier drijf veren. De eerste het verwerven van internationale erkenning via sportsuc- cessen is wat op de achtergrond geraakt. Het wereldrecord, dat Michelle Ford de Oostduitse Petra Thümer ontnam, mag dan nog geen gevolgen hebben ge had, het neemt niet weg, dat van diezelf de Thümer in Montreal, winnares van het goud op de 400 en 800 meter vrije slag, het nodige wordt verwacht. Hoe kijkt de 17-jarige scholiere daar zelf tege naan? „Ik weet wat er van me verwacht wordt. Ik weet ook, dat ik dat wereldre cord zal moeten terugpakken. Maar dat hoeft niet dit weekeinde. Dat is bij de wereldkampioenschappen in Berlijn pas nodig. Daar is onze planning opgeba seerd. Dat is ook het programma waar we naar toewerken”, meent Thümer, ter wijl haar dondekere stemgeluid in vele hoeken te horen is. Wie dat onderwerp terd als gewoonlijk. De winstpartij op Mecking was zijn beste prestatie. De laatste (zesde) prijs viel Panno ten deel, met een vijftig procent score. Even verwachtte het publiek een opleving van zijn tegenstander Kavalek, die de Argen tijn in tijdnood had weten te brengen, en tevens een veelbelovende stukkengroepe ring rond zijn witte koning had weten te creëren. Plotseling werd deze partij remi se, toen Kavalek zijn dame aan een eeuwi ge aanval blootstelde. overeind blijven staan: het doen aan sport is gezondheidsbevorderend en dat is nog altijd goedkoper dan het bestrij den van ziekten; sporters zijn gewend aan een ijzeren traininsdiscipline en zijn daardoor zelden politiek-lastig en tens lotte geldt de sport nog steeds als voorbe reiding op de oorlog, althans op de diensttijd. Het leger heeft fitte mensen nodig, en alleen daarom al is in Oost- Duitslan maar eigenlijk in heel Oost- Europa het aantal militaire sportclubs zo groot. Sosonko en Van der Sterren speelden een korte remise. De vuurdoop die Van der Sterren in deze grootmeestergroep onder ging, zal zeker zijn vruchten afwerpen. Voor zijn spectaculaire overwinning op Kortsnoi kreeg hij de Leo van Kuijk-prijs. Toch dient ook bij de Oostduitsers zo langzamerhand de vraag gesteld te wor den og zij nog sneller, nog beter kunnen. Volgens Petra Thümer wel. Met de ver dacht gebruikelijke tenorstem van een topzwemster zegt de 17-jarige: „Het kan beslist sneller. De winnares van de 800 Uitslagen 11e ronde: Najdorf (Arg)-Timman (Ned ‘/j-'/a; Miles (Gbr)- Kortsnoi 0-1; Sosonko (Ned)-v.d. Sterren (Ned) Vz-'/z; Mecking (Bra)-Portisch (Hon) ‘/z-'/z; Panno (Arg)-Kavalek (Vst) Vz-'/z; Ree (Ned)-Andersson (Zwe) Vz-’Zz. Eindstand: 1. Lajos Portisch (Hon) 8; 2. Viktor Kortsnoi 7Vz; 3. Ulf Andersson (Zwe) 6Vz; 4/5 Hans Ree (Ned) en Jan Timman (Ned) 6; 6. Oscar Panno (Arg) 5Vz; 7/9 Miguel Najdorf (Arg), Anthony Miles (Gbr) en Henrique Mecking (Bra) 5; 10. Genna Sosonko (Ned) 4*/z; 11. Lubosh Kavalek (Vst) 4; 12 Paul van der Sterren (Ned) 3. spakig el ligt 'ijk in d. MENTHOL De Nederlandse ploeg, die in de ochtenduren naar Spanje was gereisd, had duidelijk moeite met de overgang van het trainen op kunstgras naar het spelen op natuurgras. „Daar waren wel wat problemen mee, ja”, aldus coach Wim van Heumen. „Maar voor het overige waren de omstandigheden goed te noemen. Het veld was behoorlijk van kwaliteit en de temperatuur was veertien graden”. De Nederlandse prof stay er Nico Been heeft gisteravond in Wenen het werelduur record achter handelsmotoren verbeterd en gebracht op 74.270 kilometer. Het oude record stond sinds begin december '77 op naam van Fred Rompelberg. Joop Staken burg fungeerde als gangmaker van Been. Betty Stöve heeft de kwartfinales van het tennistoernooi in Chicago bereikt door een 6-3,6-3 zege op de Roemeense Florenza Mihai. Brian Gottfried verloor in de tweede ronde van het toernooi in Richmond ver rassend van zijn jongere landgenoot Peter Flemming. De setstanden waren 6-2 en 6-3. Piet Libregts, de ploegleider van Frisol, heeft zich als kandidaat aangemeld voor de functie van wegcoach van de Neder landse wieleramateurs. Deze vacature komt vrij, omdat Joop Middelink aan het einde van dit jaar opstapt. Nico Jansen heeft na een gesprek met Feyenoord-directeur Guus Brox zijn excu ses aangeboden voor zijn onbehoorlijk ge drag. Beiden zegden toe de strijdbijl te begraven. Jansen kreeg wel een discipli naire straf. Elly Vessies heeft zich voor de derde ronde geplaatst in de strijd om de indoor- tennistitel van West-Duitsland. Zij ver sloeg de Zwitserse Jolissaint met 7-6, 6-3. Jörg Eipel is 47 dagen na zijn knock-out- nederlaag tegen de Fransman Marton ont slagen uit het Parijse ziekenhuis, waar hij 25 dagen in coma heeft gelegen, en overge bracht naar een hospitaal in West-Berlijn. Jan Hoffman heeft voor de derde keer de Europese titel kunstrijden voor heren veroverd. De Oostduitser rekende overtui gend af met zijn Russische opponent, we reldkampioen Kovalev. Ingemar Stenmark toonde zich onge naakbaar tijdens reuzeslalomwedstrijden in Garmisch Partenkirchen. Hij had in het klassement na de twee onderdelen ruim twee seconden voorsprong op de Liechten steiner Wenzel. West-Duitsland en de Sovjet-Unie heb ben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap zaalhandbal voor heren. ZEIST (ANP). Harrie Suvee, de doelman van Wageningen, zal het bekerduel in de kwartfinales tegen AZ’67 niet meemaken. Hij werd donderdag door de strafcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst. Bovendien werd hem een boete opgelegd van 150 gulden. Eef Melgers zal de eerstvolgende competitiewedstrijd van Haar lem (Roda uit) moeten missen. Hij kreeg een schorsing van één Zelfs Petra Thümer is er niet van on der de indruk. De Europese 400 en 800 meter kampioene en ewereldrecord- houdster op de kortste van de twee lange afstanden, rekent de Austalische niet eens tot haar belangrijkste tegenspeel sters, straks in augustus tijdens de we reldkampioenschappen zwemmen in het westelijk stadsdeel van Berlijn. „Het is in Australië op dit moment hartje zomer. In het verleden was het ook altijd zo dat ze erg hard konden zwemmen als het zomer was. Maar als bij ons de zomer aanbrak, waren ze nauwelijks nog vooruit te bran den. Daarom ben ik niet zo onder de indruk van Michelle Ford”. „Tijdens de wedstrijden in Oost-Ber- lijn, half december, kwam er op de 800 meter voor mij een tijd van 8.50 rond uit de bus. Dat is voldoende voor dit moment en het is ook voldoende om straks bij de WK weer iets sneller te zijn dan vorig jaar tijdens de nationale kampioen schappen in Leipzig, waar ik mijn werel drecord vestigde met 8.35.04", zo meent Petra Thümer. Ook de supervisor bij het dameszwem- men in de DDR, Horst Kleefeld, die vorig jaar deze taak van professor Karl Schramme overnam, opdat de Oostduit se zwemdeskundige-bij-uitstek zich vol ledig kon richten op het herenzwemmen, is niet onder de indruk van de prestaties van de Australische zwemster. „Ze lopen in Australië te hard van stapel. We weten De Nederlandse deelnemers en deelneem sters aan de derde Speedo World Meet zijn: Anja van de Bogaerde en Enith Brigitha (Het IJ), Monique Bosga (Zwemlust Den Hommel), Diane Edelijn (VZC Vlaardingen), Agnes Jan sen (ZPA), Anneke van Kraay (PSV), Maritzka van der Linden (ZV Rotterdam), Annelies Maas (De Rijn), Mathilda Vink (HPC) en Ineke Ran (DJK) De herenploeg bestaat uit Henk Bakker (De Devel), Albert Boonstra (NZC’21), Fred Eefting en Gerard Smit (Zwemlust Den Hommel), Ro nald Hond (Het IJ), René van der Kuil en Kees Vervoorn (ZIAN-Vitesse), André in ’t Veld (ZPA), Ropald Woutering (Zeemacht) en Robin Schuijt (HPC) WIJK AAN ZEE. De overwinning van de Hongaar Lajos Portisch in het veertigste Hoogovens Schaaktoernooi was zonder meer terecht. Als goede twee de, met slechts een half punt achterstand, eindigde Viktor Kortsnoi. De verwachtin gen rond deze schaker waren voor het toernooi uiteraard hoog gespannen. Een kleine terugslag na zijn kandidatenmatch in Belgrado was echter eveneens voor spelbaar. Op de derde plaats kwam tame lijk onopvallend Ulf Andersson. Van de Nederlandse afvaardiging hebben Jan Timman en Hans Ree de hoogste klasse ring bereikt. Zij deelden de vierde plaats. Waarbij het grootmeesterresultaat van Ree veel aandacht opeiste. Wit: Miles (Engeland). Zwart: Kortsnoi. 1 d2-d4 pg8-f6; 2. pgl-f3 e7-e6; 3. g2-g3 b7-b6; 4. Ifl-g2 Ic8-b7; 5. c2-c4 If8-e7; 6. 0-0 0-0; 7. pbl- c3 pf6-e4; 8. ddl-c2. In de partij Mecking-Portisch volgde 8. pxe4, lxe4 9. pel, lxg2 10. pxg2 met een spoedige remise. 8. pe4xc3; 9. dc2xc3 f7- f5; 10. b2-b3 Ie7-f6; 11. Icl-b2 pb8-c6; 12. tal- dl dd8-e7; 13. dc3-d2 pc6-d8; 14. d4-d5 If6xb2; 15. dd2xb2 d7-d6; 16. d5xe6 pd8xe6; 17. b3-b4? Wit geeft zwart de mogelijkheid op de koningsvleugel een duidelijk initiatief te verkrijgen zonder dat wit reële tegendruk op de damevleugel heeft. Goed zou 17. e2-e3 geweest zijn, waarna er niet veel aan de hand is. 17. f5-f4; 18. tdl-d2 tf8-f6; 19. db2-c3 ta8-f8; 20. a2-a3. Deze zet illustreert duide lijk hoe hulpeloos wit reeds is. Zijn konings vleugel staat onder een druk, waar niet on deruit te komen is. Slaan op f4 en e2-e3 komen niet in aanmerking van wege de ach terlatende zwaktes. 21 dc3-d3 de8-h5; 22. td2-dl kg8-h8. Alleen deze zet is moeilijk te begrijpen in deze vlot gespeelde partij. Men dacht dat zwart direct g7-g5 zou spelen met identieke voortzetting zonder deze ingelaste koningszet, die na vijf zetten overigens weer teruggenomen wordt. 23. pf3-h4 Ib7xg2; 24. kglxg2 g7-g5; 25. ph4-f3 tf6-h6; 26. h2-h4. Wit moet reeds aan de noodrem trekken. Het verschil in activiteit bij de witte en zwarte stukken maakt vele winstvoortzettingen mo gelijk. In de meeste varianten komt het kwa- liteitsoffer op f3 voor, waarna de aanval via de h-lijn. 26. g5xh4; 27. dd3-c3ta kh8-g8; 28. g3xh4 dh5-g4ta; 29. kg2-h2 pe6-g5; 30. pf3xg5 f4-f3. Ook direct 30. txh4 wint natuur lijk. Kortsnoi zal het op de volgende zet wederom presteren een onverwachte zet te vinden. 31. dc3xf3 th6xh4+a; 32. df3-h3 dg4xg5. Wit geeft op. Voor 1,50 kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelactie t.b.v. de Stichting Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten en een van de prachtige finaleprijzen winnen, waaronder de Singer Futura. De eerste naaimachine met ’n electronlsch brein. Winkel waarde/ 1799.-. En bent u geen prijswinnaar dan heeft u nog geen pech want er is al een electrische Singer zig-zag machine voor 399.-. De derde Speedo World Meet, die vanaf vanavond tot zondagavond in het Sportfondsenbad in Amersfoort zal plaatsvinden, mae gerust nu al een kasstuk worden genoemd. De Oostduitse ploeg met daarin de vier „kanonnen” Ulrike Tauber, Petra Thümer, Barbara Krause en Birgit Treiber, wijst al in die richting Maar ook DDR’s belangrijkste tegenspeelster op zwemgebied, J De Verenigde Staten, kent een lijst met indrukwekkende namen. Bij de heren is dat bijvoorbeeld Jack Babashoff, winnaar van het Olympisch zilver op de 100 J meter vrije slag en met zijn tijd van 50,31 de tweede achter wereldrecordhouder Jonty Skinner J uit Zuid-Afrika. J Op de vlinderslag over 100 meter brengt Amerika het oude wapen naar voren: Joe Bottom, J wereldrecordhouder met 54,18 sec., die aan het eind van zijn carrière best nog eens op reis wilde en goed is voor snel werk op bijvoorbeeld de 100 meter vlinderslag Bij de damesploeg ook de winnares van de Speedo-sprint vorig jaar: Jill Sterkel en de wereldranglijstaanvoerster op de 200 meter vlinderslag vorig jaar Nancy Hogshead Bij de Westduitsers vormen de Europees kampioen op de 200 meter vlinderslag Michael Kraus en de 400 meter vrij zilverwinnaar tijdens de EK in Zweden Frank Wennmann de paradepaardjes. De laatste Europese kampioen bij de Speedo World Meet komt uit Tsjechos- lowakije. Het is Miroslav Rolko, die in Zweden de 100 meter rugslag op zijn naam bracht. a Vooral de strijd op de 100 en 200 meter vrije slag bij de dames lijkt de nodige spanning op te leveren Van de tien snelste meisjes in 1977 komen de snelste zes aan de start, waaronder Enith a Brigitta Bij de 200 meter vrije slag komen de zes snelste meisjes aan de start. Krause, Thümer, J .Woodhead (USA), Brigitta, Maas, Elkjns en Brazendale (beiden Groot-Brittanië). aansnijdt is bij de Oostduitse meisjes aan het verkeerde adre^. Hoewel de Oostduit se officials nog nooit hebben toegegeven dat er op kunstmatige wijze ook wel eens iets met zwemsters is uitgehaald, lijkt iedere aanwijzing op zich al een bewijs te zijn. Wat te zeggen van de androgenen, de mannelijk hormonen die onder ande re verantwoordelijk zijn voor sterke spie ren, en hun schadelijke bijwerking, waarvan de donkere stem, als die van een man op middelbare leeftijd, er één van is. De komst van de Oostduitse zwemsters Krause, Thümer, Tauber, Treiber en Pol lack naar de derde editie van de Speedo World Meet staat echter niet op zich. Al hebben de prestaties in Australië de Oostduitse zwembond op haar grondves ten nog niet doen schudden. Horst Kleef eld wil ten koste van alles voorkomen dat het zwemland-bij-uitstek een verkeerde koers inslaat. Kleefeld: „Voor ons zijn deze wedstrij den een vergelijking om te zien hoe wij voorbereid zijn, maar ook hoe de andere landen zich hebben voorbereid. Ja mag in Amersfoort geen prestaties van we reldniveau verwachten. Maar dat de wedstrijden leerzaam zijn, is wel duide lijk. Pas in augustus moet uiteindelijk de over de andere rubrieken, eenvijfde deel naar de jackpot van lotto nr. 5. Tweede prijs: 9 winnaars, ƒ36.182,10. Derde prijs: 2866,60. Vierde prijs: 7901 winnaars, 63,20. Vijfde prijs: 12848 winnaars, 38,90. Toto Inleg 773.798 gulden, prijzenbedrag 367.554,05 gulden. Eerste prijs: geen winnaars, een derde deel van de prijs naar de jackpot van nummer 5, twee-derde gedeelte wordt ge lijkelijk verdeeld over de andere ru brieken. Tweede ƒ28.179,10. Derde prijs: Petra Thümer: „Ik pak mijn wereldrecord wel terug" piek komen, tijdens de wereldkampioen schappen in Berlijn”, aldus de Oostduit se bondscoach. Dat de KNZB met deze zienswijze wel vaart, is duidelijk. Want nu al staat vast dat de derde Speedo World Meet alleen al vanwege de bezetting in Amersfoort een kasstuk voor de zwembond zal worden. De officiële waarschuwing, die Wim Rijsbergen afgelopen zon dag tegen Haarlem opliep werd omgezet in een boeking. Van de jeugdspelers werden H. Kraay jr. (AZ) voor één wed strijd voorwaardelijk en Th. Veerman voor één bindende wed strijd geschorst. DEN HAAG (ANP). Lotto noch toto van het afgelopen weekeinde, nummer 4, heeft een winnaar van de hoofdprijs. Zo wel bij toto als lotto blijft een bedrag staan voor de eerste-prijswinnaars van het ko mende weekeinde. In de jackpot van de lotto zit ruim 150.000 gulden, in die van de toto bijna 50.000. De resultaten van toto en lotto nummer 4 zijn: Lotto Inleg 3.669.725 gulden, beschikbaar prij zenbedrag 1.889.662,47 gilden. Eerste prijs: geen winnaars, viervijfde ceel van de prijs wordt gelijkelijk verdeeld 1660,20. Sf*8!

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 29