WERKGROEP VERWIJST NAAR VN-RESOLUTIE Manifestatie Berufsverbote in Alkmaar Slecht bezochte ledenvergadering >5 Autospuiterij leeg geroofd L X I 1 Verontrust over uitlatingen badmintonofficials Ne w Hope naar Heemskerk t dertig jaar Vrouwenbeweging NKV bestaat o o Jonge automobilist na achtervolging in politiecel Voorlichting over voortgezet onderwijs 9 19 7 8 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK 3 99 (Vervolg van pagina 1) Gereedschap weg Maandelijks uitgebreide informatie over (nieuwe) muziekinstrumenten en hulp-instrumenten, overspeel- en opname technieken, over speeltechnisch belangrijke Ip’s. Voor een gratis proefnummer: stuur enveloppe met naam en adres, zonder postzegel naar Antwoordnummer 65 P Nijmegen of bel: 080 - 232203. Ook los verkrijgbaar. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De Werkgroep Zuidelijk Afrika IJmond is verbaasd en tevens verontwaardigd over de nogal gemak zuchtige manier waarop het organisatiecomité de maatschappelijke Bk-* 9- VRIJDAG - Nieuw tijdschrift voor de muziekbeoefenaar fusicSMaker problemen in Zuid-Afrika benadert en de deelname van de negen blanke Zuidafrikaanse spelers aan het badmintontoernooi in de Bever- wijkse sporthal verdedigde. i 11 „Daarmee handelt u in overeenstem- Uit onze krant van dinsdag 24 januari Bebouwing van strook langs de Maerelaan lent (Van een onzer verslaggeefsters) ukties (ADVERTENTIE) d gaar- Koninginnedag” moest het weer alleen doen I Sport vormt geen eiland in de samenle ving, zo gaat de Werkgroep verder. In Zuid-Afrika worden op grond van hun huidskleur zwarte mensen in een ongelijke positie gehouden ten opzichte van blanke mensen; een verwerpelijk systeem, dat zich uitstrekt naar alle geledingen van de samenleving, en ook naar de sport. Verontrustend vindt de Werkgroep de uitspraak van de heer M. ter Metz, waarin hij stelt, dat er in Zuid-Afrika geen discri minatie is. „Een politieke uitspraak van een dergelijk niveau hadden wij voor on mogelijk geacht en getuigt van een verre gaande onkunde en bewust niet willen kennis nemen van de vele onweerlegbare feiten, die aantonen dat Zuid-Afrika niet alleen een land is, waar zwarte mensen gediscrimineerd worden, maar ook een land waar politiestaat-methoden gehan teerd worden om zwarte mensen te onder drukken.” sloten zijn op grond van discriminatie naar ras, geloof of politieke stellingname. Nederland behoorde tot de 106 voorstem mers van deze resolutie. goede iopna at voor /erant- In het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat in Alkmaar komt men om twee uur bijeen. Tijdens deze samenkomst zal gesproken worden door mevrouw S. Gingold en door de heer H. Wielek. Voor muzikale omlijsting wordt gezorgd door de A-Sociaal Orkest van Kees Korbijn en door de Darmstadter Sanggruppe. De bijeenkomst duurt tot omstreeks half zes. ’s Avonds wordt de manifestatie in informele sfeer voortgezet in buurthuis Overdie in Alkmaar. „We zijn nu eenmaal niet an ders gewend”, aldus voorzitter D. Koger die in een kwartier de agenda afwerkte. Dankzij de financiële steun van de leden, de gemeente en het bedrijfsle ven zijn de feesten in 1977 weer succes vol verlopen. Dat bleek uit de jaarverslagen van secre taris, de heer J. C. Mijen en de penningmeester, de heer H. J. Pontman. De staat van ontvan- feest gehouden, een vast en goed onderdeel van het konin- ginnedagprogramma. In het sportpark zal om half een de aftrap verricht worden van het eveneens jaarlijks terugkeren de damesvoetbaltoernooi. Om 2 uur begint er voor de jeugd een fietstocht, waaraan nu ook toegevoegd wordt een brom fietsrally, eveneens voor de jeugd. De Kennemer Motor Club heeft hiervan de organi satie in handen. Een tweetal muziekkorpsen zorgt van 7 tot 8 uur voor een muzikale rond gang door Beverwijk. Het pro gramma wordt met een grote feestavond in de Nieuwe Slof besloten. De leden kunnen hier volop genieten van de Mini en Maxi show „Klap eens in je handen”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Regionaal Insti tuut voor Openbaar Voortgezet Onder wijs Midden-Kennemerland belegt op woensdag 8 februari een voorlichtings avond voor alle ouders van de leerlingen die één van de achtentwintig openbare lagere scholen in Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest bezoeken. De bedoeling is de ouders voorlichting te geven in de meest brede zin over de moge lijkheden van aansluitend voortgezet on derwijs, dus niet alleen over dergelijke instellingen die onder het Regionaal Insti tuut ressorteren. Deze informatie-avond wordt gegeven in de scholengemeenschap „De Blinkert” aan de Jan van Kuikweg. Over het programma voor deze voorlich tingsavond, die voor het eerst in een derge lijk groot verband wordt opgezet, volgen nog nadere mededelingen. W.W.- «jnnen icitatie- fspraak BF.' int i het JHTsen zijn fli het ar t Gillian ■Tet worden Kilde „open igen. apioenschap L Gilks één 1 1977. De >ene werd ^Kwereldt i oor tie p de s waar arden s- leerd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag het gereedschap van een autospuiterij aan de Industrieweg uit het bedrijf ge sleept en meegenomen. reeds in 1971 aangenomen spo'rtresolutic van de algemene vergadering van de Vere nigde Naties. In artikel 6 van de resolutie staat, dat de algemene vergadering van de VN alle nationale en internationale sport organisaties en het publiek verzoekt iedere vorm van erkenning te onthouden aan sportactiviteiten waarvan mensen uitge- >'l V lie in B(W, ->■ Lelie Miel TenW .t i«-t ..n o. druk op has^E gezegd dat bSB gramma past en ders speelt”. Mee landse titelhouds wonende Joke vl als één en tweel De plaatsing als volgt uit: 3jJ land) en JanejM Pia Nielsen (jBj; son (Canad^®^. en Inge d.^H M 1 i Een jaar geleden liet het Deense duo Flemming Delfs/Svend Pri verstek gaan, omdat het de voorkeur gaf aan ^toernooi in^^a^r j.'^de Aziat^M (Van een medewerker) BEVERWIJK Dinsdag 7 februari is het dertig jaar geleden dat er in Beverwijk een afdeling van de Katholieke Arbeiders Vrouwen werd opgericht. De naam is later gewijzigd in VNKV, Vrouwenbeweging Nederlands Katholiek Vakverbond. Het zesde lustrum wordt zondag 5 februari feestelijk herdacht met een Eucharis tieviering in de kerk van de O.L.Vrouw van Goede Raad aar. de Arendsweg, die om half elf 's morgens begint. Dinsdag volgt dan een bijeenkomst voor de leden waar Gerard Wortel van „Brazil op Weg” iets over deze organisatie komt vertellen. Vrijdagavond 10 februari treedt in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan te Heemskerk een van de bekendste reli gieuze pop-soulgroepen van Amerika op: „New Hope”. Het is de vijfde keer dat de uit negen personen bestaande groep zangers en instrumentalisten ons land aandoet. „New Hope"presenteert een voornamelijk op jongeren gericht veelzijdig programma van hedendaag se geestelijke muziek. Aan de voorstel ling in de Morgensterkerk, die om half acht begint, werken voorts mee Gilean en Ichtus uit Haarlem, en Freedom Sound uit Heemskerk. worden bij het Rode Kruis Ziekenhuis en de bejaarden huizen. De jeugd gaat in een tweetal voorstellingen naar de Nieuwe Slof waar het gezel schap van Tonny Bakkenes opvoeringen geeft van het pro gramma „Kinderfestival”. Van 9,45 tot 10,45 enz. worden er op het Kennedyplein Volksdan sen gehouden, verzorgd door het buurthuis de Schans. Om streeks elf uur wordt voor het Stadskantoor de aubade ge houden. Ook de sport viert ’s morgens al hoogtij: in de sporthal wordt een zaalvoet- baltoernooi gehouden waar aan zes teams deelnemen. De organisatie is in handen van de vijfplaatselijke voetbalclubs. Op de Wijk aan Duinerweg wordt van 10 uur ’s morgens tot 5 uur ’s middags een ruiter- eeds uden daar s i zijn. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De recherche van de Heemskerkse politie heeft vandaag een 17-jarige knaap uit de gemeente aan de tand gevoeld over zijn escapades met een auto vannacht in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. HEEMSKERK. Donderdagavond is in het Heemskerkse raadhuis voor belangheb benden en omwonenden nadere informatie gegeven over het bebouwen van de strook langs de Maerelaan, tussen ruwweg de sporthal en de Neksloot langs de Baandert. De inbraak en diefstal werd ’s morgens ontdekt toen het personeel van de spuiterij kwam. De waarde van het materiaal wordt geschat op tienduizend gulden. Even ver derop, bij een oliehandel, zag men kans gereedschap ter waarde van 2000 weg te halen. Ook de persoonlijke spulletjes van een daar werkzame pompbediende veran derde onrechtmatig van eigenaar. De pompbediende schat de waarde op onge veer duizend gulden. In de brief, die door ds. R. Pomp en Nico Roozen is ondertekend, verzoekt men het organisatiecomité de Zuidafrikaanse deelname ongedaan te maken. Aan de kampioenschappen in Beverwijk zul len ook negen blanke Zuidafrikanen en drie vertegenwoordigers van Taiwan deelnemen. Voor de organisatie vormt de deelname van hen geen enkel probleem. De voorzitter van de orga- nisatie-commissie, Miel Termetz: „De badmin tonbond in Zuid-Afrika bestaat tegenwoordig uit blanken en zwarten. Het punt is alleen dat de zwarten nog niet zo sterk zijn dat ze ook in Beverwijk kunnen aantreden. Dsat je de blanke Zuid-afrikanen zou moeten weigeren zie ik niet zitten. Waarom? Zuid-Afrika is lid van de Inter nationale Badminton Federatie evenals Taiwan. Aangezien de inschrijving openstond voor ieder een was er dus niets aan de hand. In Zuid-Afrika zijn we bovendien altijd van harte welkom." BEVERWIJK. De Vereni ging Koninginnedag heeft het donderdavond bij haar jaar vergadering in „Bellevue” weer zonder de steun van haar leden moeten doen. Van de ruim vijftienhonderd leden kwam er één, ambtshalve, op dagen om het programma voor de komende koninginne- dagviering aan te horen! Op de hierbij afgedrukte tekening is te zien hoe men zich deze bebouwing onge veer heeft voorgesteld. Beneden rechts ligt als open vlak het parkeerterrein bij de sporthal en dat wil men handhaven. Het wordt gebruikt voor allerlei evenementen, zoals circusvoorstel lingen, kermis, muziekfeesten en dagelijks voor het parkeren van grote vrachtwagens die op grond van de plaatselijke politiever ordening niet op de openbare weg mogen staan, anders dan op de daarvoor aange wezen pleinen. Boven dit parkeerterrein wordt gedacht aan de bouw van dertig huizen door de Stichting Eigen Woningbezit en op de teke ning is te zien hoe de huizen zo ongeveer worden gegroepeerd en hoe deze huizen bereikbaar worden gemaakt. Boven die huizen, ongeveer in het mid den van de afgedrukte tekening ziet men drie grote dwarse blokken aan elkaar en dat is het nieuwe winkelcomplex, dat een oppervlakte krijgt van ongeveer 1250 e s 11 s1ej korte ujenató^nweer terug kwam. Mede dank zij de aanwezigheid van de inmiddels 27-jarige Engelse, is de bezetting van de „open Nederlandse” erg sterk. Niet alleen, zoals vorig jaar het geval was, bij de da- mes, maar zeker ook bij de heren. *4 IJMOND ALKMAAR. In Alkmaar wordt zaterdag een Berufsverbote-mani- festatie gehouden. De organisatie hiervan ligt in handen van de Berufsverbotecomi- té’s uit Alkmaar en Haarlem en van de Kritische Gemeente IJmond. De manifes tatie is ter gelegenheid van de jaarlijkse uitwisseling van Alkmaar met de zuster- gemeente Darmstadt. i ming met het advies van de vorige minister van CRM. de heer H. van Doorn, en met de vierkante meter. Dit dient ter vervanging van het bestaande complex noodwinkels, met de mogelijkheid van de vestiging van nog een nieuwe zaak en daarbij wordt gedacht aan een slager als wijkvoor- ziening. De supermarkt Nijman gaat van de totale ruimte het grootste vloeropper vlak in beslag nemen, in totaal zo’n 800 vierkante meter. De andere zaken kunnen over ongeveer evenveel ruimte beschikken of over iets meer dan zij nu in beslag nemen. Dat zijn dus de drogisterij, de stomerij/hakkenbar, de kapper, het bank filiaal en de apotheek. Die apotheek is naar de mening van de wethouder van ruimtelijke ordening H. J. M. Roozen, ei genlijk een centrum voorziening die zich dus naar de kom van Heemskerk zou moe ten verplaatsen, maar op basis van bij de noodvestiging verkregen rechten is dat vooral een zaak van de apotheker zelf. Boven de winkels worden woningen gebouwd. De winkels worden bereikbaar gemaakt vanaf de Maerelaan via een nieuw aan te leggen weg, tegenover de Huibert Pool straat aan de overzijde van de Maerelaan. Bij de winkels is dan enige parkeerruimte gedacht, zodat de auto’s van het winkelend publiek niet langer op de Maerelaan ko men te staan. Boven die winkels wordt, aansluitend aan de nieuwe patiobungalows langs de Neksloot gedacht aan de bouw van 25 dergelijke patiobungalows, maar dan met een dakje. Die bungalows worden bereik baar gemaakt vanaf de nieuwe straat langs de winkels en vanuit het bestaande wegenpatroon in Neksloot dat dan enigs zins wordt doorgetrokken. In de hoek van Maerelaan en Neksloot zijn nog twee vrij staande bungalows, te bouwen in de vrije sector, geprojecteerd, op ruime percelen grond, waardoor deze hoek van de wijk van Maerelaan en De Baandert af gezien een enigszins riant aanzien krijgt. Het zijn de vlakjes op de tekening geheel rechts bovenaan. Het zijn allemaal nog ontwerptekenin gen, waarop nog inspraak mogelijk is voordat de officiële procedure met de mo gelijkheid van het indienen van bezwaar schriften van start gaat. gsten en uitgaven bedroeg 16.200, waaronder een, be scheiden, batig saldo. De aftre dende bestuursleden, de heren H. E. M. ter Horst, J. Schaap, T. Romeijn en Z. van der Weerd werden weer herkozen. Het belangrijkste van deze vergadering was de vaststel ling van het programma voor de komende viering. Deze fees telijkheden worden niet op zondag 30 april gehouden maar op maandag 1 mei. De festiviteiten beginnen weer met een muzikale rondgang van ’s morgens 9 tot 12 uur. Hieraan wordt door alle mu- ziekorpsen deelgenomen. De Hoogovens Harmonie kan ech ter niet meedoen omdat men elders verplichtingen heeft. Zoals dat gebruikelijk is zal deze rondgang onderbroken Bij een alcoholcontrole op de Jan van Kuikweg negeerde een automobilist het stopteken van een der agenten en ging er in sneltreinvaart vandoor. Een motorrij der van het politieteam zette de achtervol ging in en met snelheden van soms 170 kilometer per uur vluchtte de automobilist via de Beverwijkse straten, waar en pas sant een geparkeerd staande auto werd aangereden, en de Velsertunnel richting Haarlem. Even voor Haarlem botste de vluchteling tegen een voor hem rijdende Volkswagen. Eenmaal in Haarlem werd hij door de inderhaast gewaarschuwde Haarlemse politie klem gereden. De auto mobilist bleek een 17-jarige jongen uit Heemskerk te zijn, die, vergezeld van zijn eveneens jonge vriend, een ritje maakte met zijn zojuist gekochte auto. Omdat de politie zijn verhaal niet zo geloofde werd hij in Haarlem ingesloten en vanmorgen naar Heemskerk gebracht om door de recherche te worden verhoord.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9