Brom wacht Korver: Stunt zit er voor Wageningen nu niet in Bekerzege Excelsior Basketballer molesteerde scheidsrechter Dordrecht moet Dorrée missen Tweemaal verlies 3k Bedrijfsleven wil profvoetbal in het Westland Vitesse-Sparta op 15 februari niet langer op Feyenoord Feyenoord IRl 1 azen op ,s Van Hanegem 5,45 I Succes Toine Hezemans Marathonrecord Van der Weijden h it Glansrol 5 Terugval Uitslag Ml J® i 10 MAANDAG 6 FEBRUARI 19 7 8 uo 4. :htig irtje 7 en ires r t 1- in lop. tOB® e F 8 *^38? Bi»:» Kist: nog vijf SP0R1EF 7 9 9 9 AZ’67 GECONCENTREERD 12" (Van onze sportredactie) Wim van Hanegem I Leen Swanenburg i JAHSZ, Cl BEST/VELDHOVEN. De Nederland- Co van der Weijden Cor Brom 3 3 Manager Hans Kraay van AZ’67 vertel de gisteravond dat Feyenoords adjunct- directeur Peter Stephan enige tijd terug een gesprek had met Wim van Hanegem. „Het was informatief. Verder is er niets gebeurd. Wij hebben eerder aan Wim van Hanegem een financieel aanbod gedaan. AZ wacht nog steeds op antwoord van de Kromme. Zodra dat komt, kunnen we gaan praten over contractverlenging. AZ moet dus afwachten”, aldus Hans Kraay, die verder zegt geen haast te hebben. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN. De plannen van FC Vlaardingen om volgend seizoen in het Westland te gaan spelen, zijn voorlo pig van de baan. Omdat het bestuur van de eerste-divisieclub, die in het geval de zaak door zou gaan FC Westland moet gaan heten, niet aan de gestelde voor waarden kan voldoen, heeft na 's-Graven- zandse Sportvereniging ook de tweede bespeler van het sportpark in ’s-Graven- zande negatief gereageerd. Een half uur mocht de thuisclub voor 12.000 toeschouwers aan offensieve daden denken, zonder dat de AZ-defensie ook maar een enkele keer in paniek raakte. Keer op keer liepen de spitsen Bish en Menting als blinde paarden in de buiten- spelval. Toen Wageningen uitgeraasd was, nam AZ’67 het initiatief. Met in de hoofd rol Jan Peters, die als spelverdeler de absente Van Hanegem (enkelblessure) deed vergeten. Naarmate de strijd vorder de waagde zich ook Hugo Hovenkamp vaker naar voren, met als gevolg dat Wage ningen achter de tegenstander bleef aanlo pen, waardoor het in feite helemaal niet meer aan aanvallen toekwam. Na een half uur kwam AZ op fluweel te zitten. Kees Kist, waagde na aangeven van Hovenkamp een schot. De bal kreeg zoveel effect mee, dat doelman Van Geffen totaal missloeg: 0-2. Tot een kwartier na rust bleef de Wage- ningse defensie met doelman Van Geffen, ingevallen voor de geschorste Suvee, in een glansrol. Toen capituleerde de „under dog”. Kist kopte een voorzet van Arntz keurig door naar Van Marwijk, deze ge bruikte even de arm om het leer goed voor de voeten te krijgen, had daarbij geluk dat arbiter Keizer niets zag, en kogelde van dichtbij raak: 0-1. En daarmee bleek het verzet van Wageningen gebroken. Onder aanvoering van de alom aanwezige Jan Peters speelden de Alkmaarders op balbe zit, zonder daarbj voldoende gestoord te worden door de aangeslagen Wageningers. ROTTERDAM. Een gehandicapt Ex celsior, dat met maar liefst vijf invallers moest aantreden, heeft Veendam gemak kelijk weten uit te schakelen in het toer nooi om de KNVB-beker. De Rotterdam mers, die de eerste wedstrijd voor de kwartfinales uit met 2-1 verloren, zege vierden op eigen terrein met 3-0. Voor rust scoorde Leen Swanenburg, en na de hervatting Viergever en opnieuw Swa nenburg. Trainer Frans Korver van Wageningen voelde zich genomen: „Wij hadden min stens twee strafschoppen moeten hebben”, waren zijn verbeten woorden. Hij doelde daarmee op acties, die tegen Bish en Ha- zelhekke in het strafschopgebied van doel man Meskovic werden ondernomen, maar die de terechte goedkeuring verkregen van Keizer. Toch was ook Korver realist ge noeg om de zege van AZ’67 verdiend te noemen: „De techniek van de gasten heeft de strijd beslist. Daarover is geen enkele twijfel.” Over de return in Alkmaar op 15 februa- kon Menting via een knappe kopbal de eer redden: 1-2. ri maakt Korver zich geen enkele illusie: „AZ’67 is geen PSV. Het is slechts één keer per jaar Sinterklaas. Dat wij in Alkmaar alsnog voor een stunt gaan zorgen, sluit ik helemaal uit.” Cor van der Hart, trainer van AZ’67, had reden tot lachen: „Ik ken Wageningen goed en daarom hebben we de partij zeker niet onderschat. We lieten de tegenpartij eerst komen en hebben daarna de strijd naar onze hand gezet. Alleen het rondspe len van de bal na die 2-0 voorsprong ging niet goed, te veel balverlies. Het ging vanmiddag niet moeilijk, maar ook in Alk maar mogen we de zaak niet onderschat ten. Het verleden heeft geleerd dat dat tegen Wageningen funest kan zijn.” ARNHEM. Vitesse-Sparta, opnieuw vastgesteld voor 15 februari, zal op woens dagmiddag worden gespeeld. Vermoede lijk zal om vier uur worden begonnen. De ontmoeting dient in de middaguren te wor den vastgesteld, omdat Vitesse niet de be schikking heeft over een lichtinstallatie. Sparta-Vitesse, schuift op naar 22 febru ari en begint gewoon op het vastgestelde tijdstip van 20.00 uur. Het was onmogelijk de wedstrijd Vitesse-Sparta al op 8 febru ari af te werken, omdat er een afspraak bestaat tussen de KNVB en de Sporttoto, dat wedstrijden, die incidenteel worden afgelast, niet binnen tien dagen opnieuw op het programma komen. weekeinde tweemaal een indoorwedstrijd tegen West-Duitsland met grote cijfers verloren. Zaterdag zegevierden de Duitse dames in Best met 15-5 na een ruststand van 8-3, gisteren was het verschil nog iets groter: 15-3 (7-0). Azimma-speler Adrianus accepteerde de excuses van Kales na diens overtreding niet en gaf hem een klap. Toen de arbiter vervolgens naar de jurytafel liep om een diskwalificerende fout te laten noteren, vloog Adrianus op hem af. In karatestijl probeerde hij de scheidsrechter te trap pen. Deze ontweek de aanval, waardoor Adrianus boven op de jurytafel terecht kwam. Hij krabbelde weer overeind en diende de fluitist alsnog een aantal klap pen toe. Beide scheidsrechters vluchtten naar de arbiterskamer, waar de politie werd ge waarschuwd. Tegen Adrianus is proces verbaal opgemaakt. Uiteraard werd de zaak ook doorgegeven aan de straf- en geschillencommissie van de Nederlandse Basketbalbond. Onlangs nog liet Feyenoord-direc- teur Guus Brox weten, dat Brom beter even kon wachten alvorens bij Sparta bij te tekenen. Feyenoord, dat voor de opvolging van Boskov inmiddels een oriënterend gesprek met Ernst Happel heeft gevoerd, heeft nog steeds geen contact gezocht met Cor Brom. De oe fenmeester zal daarom toch weer met Sparta in zee gaan. Feyenoords adjunct-directeur Peter Stephan daarover: „Brom is voor ons nog steeds een serieuze kandidaat voor de opvolging van Boskov. We zijn al leen eerst met Happel gaan praten, omdat de spelers daarom hebben ge vraagd. Het is echter helemaal niet ze ker dat Happel de nieuwe trainer van Feyenoord wordt. Over de financiële voorwaarden is in het geheel nog niet gesproken”. Stephan heeft er wel begrip voor dat Brom niet langer kan wachten. „We gaan ons echter niet haasten. Dat bete kent dan wel, dat er kandidaten afval len, zoals bijvoorbeeld Piet de Visser. Dat is dan alleen maar jammer”. 107,00 52,00 63,80 1,40 151,00 33,10 6,70 86,00 31,20 47,80 109,00b 48,00 63,00 53,70 55,00 40,00a 57,50 106,70 104,00 97,10 25,70 105,00 66,00 131,50 AMSTERDAM. Een opzettelijke overtreding van Hoofddorpspeler Frank Kales heeft zaterdagavond tijdens de bas- ketbalwedstrijd in de tweede divisie tus sen Azimma en Hoofddorp in de Apollo- hal in Amsterdam tot een vechtpartij geleid, waarbij scheidsrechter. F. B. Soeh- ne rake klappen opliep. «l a: <4 ut 5) u s 10« 10 100 0! 134 13| 13’ 51 17 5' 54,10 45,50 38,50 58,00 53,70 37,00 612,00 48,00 36,30 67,00 51,00 32,00 31,00 131,00 35,20 48,00 95,00 60,50 50,50 1,90b 61,00 136,00 136,80 58,00 178,00 56,20e 51,90 126,50 58,80 31,30 132,50 74,20 78,00 56,50 30,20 101,50 85,50 74,30 58,20 170,00 32,80 94,00 97,80d 64,00 64,50 42,40 41,80 254,00 135,00 94,00 341,00 De deur blijft wel op een kier staan, maar volgens het bestuur van beide veren gingen zullen er dan wel andere garanties i moeten komen. Het bedrijfsleven in het Westland toont zich overigens een warm voorstander van betaald voetbal in ’s-Gra- venzande. Pas in de slotfase verslapte de aandacht van AZ. Dat bleef niet ongestraft. Johnny Metgod werd eenvoudig omspeeld door Van Vijfeijken (ingevallen voor Bish), die de bal keurig doortikte naar Braam. De ex-MVV’er haalde vernietigend uit, maar zijn schot belandde in eerste instantie tegen de paal. Ook in de rebound had Hazelhekke geen succes, maar tenslotte (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Trainer Cor Brom van Sparta zal vermoedelijk binnen tien dagen zijn contract met de Rotter damse eredivisieclub voor een jaar verlengen. Brom is niet bereid langer te wachten op een aanbieding van Feyenoord, dat al enige tijd naar de oefenmeester lonkt. WAGENINGEN. De grenzeloze ijver waarmee Wageningen zich in bekerwed strijden presenteert, bleek niet toerei kend om ook tegen AZ’67 te stunten. Op het redelijk bespeelbare terrein op de Wageningse Berg, dat 'met een sneeuw laag was bedekt, ging de deur voor de Zaankanters open naar de halve finale van de KNVB-beker: 1-2. AZ’67 maakte niet de fout, die PSV in december vorig jaar tegen de Gelderse eerste-divisieclub de das omdeed. De ploeg van Cor van der Hart onderkende de kracht van Wagenin gen in bekerduels. Bijna nooit verslapte de rood-witte aandacht, de tactische aan wijzingen van Van der Hart werden stipt uitgevoerd. Wageningen bleef enkel de eer, dat het zich niet gewillig naar de slachtbank liet leiden. (Van onze sportredactie) APELDOORN. Je kunt je afvragen of in ons land marathons wel in het goede seizoen worden gelopen. Want waar top tijden normaliter in de zomer en herfst worden genoteerd, liep de Amsterdamse atleet Co van der Weijden zaterdag in het besneeuwde Apeldoomse landschap naar een nieuw (officieus) Nederlands record: twee uur en zestien minuten precies, bijna een minuut sneller dan het twee jaar oude record van Henk Kalf. enot. fond» Veendam-doelman Ploeger vestigde de aandacht op zich, door in eerste instantie tot twee maal toe een strafschop te stop pen. Swanenburg zag evenwel kans zijn door Ploeger gekeerde inzet alsnog in het doel te werken (het derde doelpunt), het geen even later Van de Spek niet gelukte. Daardoor, én omdat de voor Teyl ingeval len Van Diggele in de slotfase een drietal droomkansen miste, bleef het 3-0. 41 w 4 uitstekend. Allee» dé laatste dertig-rofiden moest het Nederlands/Westduitse koppel iets gas terugnemen. De wagen begon olie te lekken. Dit mankement bracht hun overwinning echter niet meer in gevaar. De grote verliezer was de winnaar van het vorig jaar de Amerikaan Haywood. In de nacht van zaterdag op zondag begon hij aan zijn achtervolging op het leidende duo. Zijn wagen kwam In een slip en belandde buiten de baan. Ondanks verwoede pogin gen van de mecaniciens kon men het euvel aan de wagen niet meer verhelpen. Niets stond toen Stommelen en Hezemans nog in de weg, (Van onze sportredactie) DORDRECHT. De eerste-divisieclub FC Dordrecht heeft het contract met de linkerspits Rob Dorrée (25 jaar) per 1 februari opgezegd. Dit gebeurde op ad vies van ciubarts Wim Steenks, die Dor rée niet meer geschikt acht voor het be taalde voetbal. ALKMAAR. Kees Kist zal deze week een vijfjarig eohtract hij AZ'67 tekenen De NoordhoHandse voetbalsUchting legt de AZ-schutter derhalve vast tet l jul) 1983. Hezemanseh Stommelen waren een van de: weinig® -couterus. die nauwelijks door pech werden achtervolgd- Hun Turbo- Pnrsche hield zich gedurende de 24 uur Manager Hans Kraay „Vrijdagavond laat kwamen we tol övereenatemming. Er was toen geen tijd meer het contraetschriftelijk op te maken, Eigenlijkstond Kees Kist nog anderhalf jaar onder contract. Met ingang van 1 juli wordt dit dus een vijfjarig contract. Kist is voor ons een goede spits oh we zijn blij mét deze uitgebreide contractverlenging”. De AZ-spits verdient goed in Alkmaar. Over .dc miljoenenaffaire wil men begrijpelijk niets meer horen. Een en ander heeft Kees Kist „geestelijk schade” bezorgd, zo deelde AZ’67 mee. DAYTONA. Toine Hezemans en de Westduitser Rolf Stommelen hebben de 24 uursantorace van Daytona gewonnen. Het winneflde koppel finishte met een voor sprong van dertig ronden op de als tweede aankomende Amerikanen Rutherford en Bcrbour. De beide teams, die in een Porsche reden werden gevolgd door nog een Porsche, ook al bestuurd door Ameri kanen. Febles en Poole. sterdammer. „Maar daaraan voorafgaand wilde ik me bewijzen. Wilde ik tonen dat de Europese kampioenschappen in Praag voor mij tot de mogelijkheden behoren. Het is onzin te stellen dat mijn huidige topvorm te vroeg is gekomen. We moeten in ons land eens af van het idee dat top prestaties slechts in de zomer worden ver richt.” In Van der Weijdens succès ligt tevens de nieuwe trainingsopzet voor de mara- thonselectie besloten. Waar vroeger duur- loop het wachtwoord was, heeft de vorig jaar aangestelde oefenmeester Bob Bover- man voor een wat ruimere basis gekozen, waarin vooral de tempotraining belang rijk is. Niet alleen Van der Weijden ging daarom zaterdag zo snel, ook de Deventer atleet Gerard Mentink, tweede op bijna twee minuten, zag kans bijna vier minuten van zijn persoonlijk record af te knab belen. Bom, jaar bij AZ’67 (Van onze sportredactie! 1. Co van der Weijden (AV 23) 2.16; 2. Gerard Mentink (Daventria) 2.17.43; 3. Henk van Nugteren (AAC) 2.23.08; 4. Rob se dameshockeyploeg heeft het afgelopen ter Poorten (Grootebroek) 2.24.52; 5. Rob - van Schoten (AAV) 2.25.29; 6. Gerard Berkhout (Grootebroek) 2.26.12; 7. Wim Ogink (Schalkhaar) 2.26.45; 9. Uwe Sacht- mann (Osnabruck) 2.28.49; 10. R. Pierson (Namen) 2.28.59. Bert van Marwijk zorgt voor de openingstreffer van AZ’67 tegen Wageningen. De toesnellende Frits van de Klift (links) kan daar niets aan veranderen. Juist de man die een door bloedarmoede mislukt hoogseizoen vorig jaar nog Wist te redden door Wat aardige tijden in de herfst, toonde in Apeldoorn een van Ne derlands sterkste marathonlopers te zijn geworden. Steunend op een grote dosis techniek, strijdend op basis van weten schappelijke ervaring en constant zoekend naar nog betere trainingsmethoden, won de man die de komende maanden noodge dwongen wat gas terug moest nemen. „Door gezinsuitbreiding zal ik het wat kalmer aan moeten doen”, aldus de Am- Dit betekent voor Dordrecht dat de pro blemen zich opstapelen. De ploeg verloor namelijk op eigen veld met 3-5 de inhaal wedstrijd tegen Eindhoven en bleef hier door op drie punten afstand van Amers foort op de laatste plaats staan in de eerste divisie. FC Dordrecht-Eindhoven 3-5 (2-2). 8. Kreekels ”’1> 18. Postuma 0-2, 27. Evers 1-2, 44. Evers 2-2, Bruinen 2-3, 69. Ooms 3-3, 76. Schapendonck ^4. 89. Schapendonck 3-5. Scheidsrechter: Kimt. Toeschouwers: 750. - (Van onze sportredactie) in technisci ZAANSTAD. Hardnekkige geruchten koersen'pe'i<loen de ronde, dat Wim van Hanegem «r du ■Htiiij volgend seizoen terugkeert naar Feyen- euvei de lew oor(j Dit zou verband houden met de eventuele komst van Ernst Happel als trainer bij Feyenoord. De Rotterdamse vereniging ontkent een en ander niet, maar kon geen positieve mededelingen lamlaten doen. „We hebben Happel benaderd, maar konden nog niet tot een akkoord komen. Met Van Hanegem zelf hebben we offi- ^^^^^.cieel geen contact gehad”. Kees Kist 3 3 2 3| 55 i 3 132 71 51 21 10) 8 7 51 16 3; 9i 101 K 61 4 4. 254 i w -s- L

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11