SPORTEF Alles hongerstaking Nixon wiste Koffie en thee zelf deel bandje uit het \x/eer Drie gevangen RAF-leden in ging goed IJmuider Courant POND i goedkoper nnie Romein- erschoor •i 'verleden „Uitbreiding van Almelo kan nog niet beginnen” KILO PRÊI WOPffT YiïCUUM Ï/SRPPRP [Mr. Molendijk! i burgemeester !van Velsen i Li aantal pagina's vandaag: lö het woord is aan AZ vrijwel zeker bij laatste vier ■i 35 OP LÜNEBURGER HEIDE President Sadat in interview: Van Houwelingen: Op de koffie Rustig weer agenda pagina 4] Haldeman in boek: Station Santpoort mikpunt vandalisme I 1J Draadspanners aangehouden MESSTEK R00K- I--I i i WW MAANDAG (ADVERTENTIE) ANTIEK ZILVER WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN - Gwynne Dyer: b FEBRUARI 1978 Weerrapporten2 Binnen-en Buitenland...2,3 Subjectief Podium4 Plaatselijk nieuws 4, 5, 6, 7 Kunst9 Radio en televisie/Strips.. 8 Ue urs.10 Sport11,12,13,14,15,17 68ste jaargang no. 81 Umuider Courant Spekstraat 10 Haarlem Tel. 023-320274 Overval op Nederlandse militairen Midden-Oosten fa (ADVERTENTIES) ik Li’ h f Auto-Europa Jansweg 47 (320232) AUSTIN PARTS tot SIMCA PARTS tot FIAT PARTS tot (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON. Te oordelen naar uitlatingen van de Egyptische president Anwar Sadat in een televisievraaggesprek na afloop van zijn ontmoeting met het Amerikaanse staatshoofd Jimmy Carter, zijn de kernproblemen die het tot standbrengen van een vrede tussen Israel en zijn Arabische naburen bedreigen, onopgelost gebleven. CELLE, West-Duitsland. Drie of vier gewapende en gemaskerde mannen hebben gisterochtend omstreeks drie uur een overval gepleegd op een Nederlands militair tentenkamp bij Fallingbostel op het militair oefenter rein op de Lüneburger Heide. Daarbij maakten de over vallers vier Uzi-machinepistolen buit. De overvallers zijn spoorloos verdwenen, waarschijnlijk in een in de omgeving gestolen auto. Inkoop Verkoop Zwaar bewolkt met plaatselijk mist en geen neerslag van beteke nis. Weinig wind. Temperaturen van rond het vriespunt in het noordoosten tot omstreeks plus 3 graden in het zuidwesten van het land. Weersverwachting van het KNMI tot morgenavond Iers de militairen hun wapens af te geven. Ze moesten op hun buik in de tent van de wacht gaan liggen. Een van de overvallers hield ze daar onder schot. De andere overvallers overvielen inmiddels een twee man sterke patrouille. Ook deze twee militairen moesten hun eveneens ongeladen wapens afgeven. Bij de overval werden de twee patrouillerende militairen geslagen. Eén van hen liep daarbij lichte verwondingen op. De twee werden gedwongen naast hun collega’s in de tent van de wacht te gaan liggen. Hun aflossing vond ze daar een kwartier later. De vier overvallen soldaten hadden zich niet durven bewegen omdat ze dachten dat ze nog steeds onder schot werden gehouden. Het tijdschrift haalt in zijn artikel, „Fa miliekringen rond Haldeman” aan, die zeggen dat het boek ook een tweede Water- gate-mysterie onthult, t.w. dat „Deep Throat” de schuilnaam was van Fred Fielding, medewerker van Witte huis-advi- seur John Dean. „Deep Throat” was de naam van de bron waaruit de Washington Post putte voor het onthullen van details van Watergate die uiteindelijk in 1974 leid den tot het ontslag van president Nixon. Mirjam van Laar in volle concentratie voor haar sprong die ze met een nationaal record zou afsluiten: 1.87. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19 00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Personeel van de afdeling Koudband- I bij Hoogovens heeft bij de bedrijfslei ding protest aangetekend tegen de ver hoging van de prijs van het kopje kof fie Gedurende een groot aantal jaren betaalden de werknemers van Hoogo vens 1 dubbeltje per kop Die prijs is onlangs verhoogd tot 1 kwartje. Het ongenoegen van het personeel van Koudband-I richt zich met name tegen de verhoging die van kracht is geworden op een moment dat de kof fieprijs op de wereldmarkt sterk daalt. Men is verbaasd dat de afgelopen jaren, toen die prijs regelmatig sterk steeg, nimmer sprake is geweest van een prijs wijziging Bij Hoogovens heeft men uitgerekend dat een kopje koffie het bedrijf op dit moment altijd nog 27,7 cent kost Dat wil zeggen dat op ieder kopje 2,7 cent wordt toegelegd Omgerekend over de 15 miljoen kopjes koffie die er bij Hoog ovens jaarlijks worden weggeslobberd betekent dat altijd nog een bedrag van 405.000 guldens Bij de overval is volgens de Legervoorlichtingsdienst in Den Haag geen munitie buitgemaakt. De vier soldaten maakten deel uit van een verzorgingseenheid, die een schietoefening hield op de Lüneburger Heide. De eenheid, had een tentenkamp opgeslagen in een dicht bos vlak bij een autosnelweg. -30% -40% -50% ANDIJVIE^ a59^. DEN HAAG (ANP). Het CDA-kamer- id Van Houwelingen meent dat nog niet tiet de bouw van de uitbreiding van de iltracentrifugefabriek in Almelo kan wor- len begonnen. Dat kan alleen, zo zei hij aterdag in het VARA-radioprogramma ,In de Rooie Haan” als eerst partner )uitsland akkoorrd is gegaan met de Ne- lerlandse eis overeenstemming met Brazi- ië te bereiken over een waterdichte rege- ing die moet voorkómen, dat door Neder- and en Duitsland te leveren verrijkt ura- tium kan worden gebruikt voor militaire loeleinden. Van Houwelingen wees erop, dat tijdens iet debat over de ultracentrifugefabriek tl Almelo in de Tweede Kamer is vastge teld, dat als Brazilië niet bereid is in te ;aan op de nadere eisen van Nederland en aanzien van de garanties tegen militair [ebruik, de fabriek in Almelo niet zal rorden uitgebreid en Brazilië geen in Al- nelo verrijkt uranium zal krijgen. De conclusies dat hangende de onder- landelingen daarover alvast met die uit- •reiding kan worden begonnen noemde 'an Houwelingen onjuist. Carter en Sadat hebben wel gesproken over de stappen die genomen moeten worden om resultaat te bereiken, maar eerst zal de Amerikaanse onderminster van Buitenlandse Zaken Atherton, pendelend tussen Cairo en Jeruzalem, moeten proberen een basis te Vinden voor het wederom op gang brengen van de politieke besprekingen in Jeruzalem, die Sadat abrupt heeft afgebroken. En de Egyptische president heeft er geen twijfel aan laten bestaan, dat een oplossing Voor het Palestijnse probleem de sleutel vormt voor het bereiken van een algemene trede. Als de beginselen daarvan eenmaal zijn vastgesteld, voorziet Sadat een procedure waarbij de bij het conflict rechtstreeks betrokken staten met Israel aan tafel gaan zitten Jioor een verdere uitwerking daarvan. De adviseur voor de nationale veiligheid van president Carter, Zbigniew Brzezinski, jieeft in een vandaag gepubliceerd interview gezegd dat de Amerikaanse regering zijns inziens het verzoek van president Sadat om Amerikaanse wapenleveranties, „zeer ernstige aandacht” zal moeten geven. De mannen overvielen twee soldaten van de wacht op het ogenblik dat ze pauzeerden. Hun - ongeladen - wapens hadden ze naast zich neergelegd. Onder bedreiging van machinepistolen en een jachtgeweer dwongen de overval- AMSTERDAM (ANP). Koffie en S thee worden woensdag goedkoper. De J koffieprijs zal gemiddeld met 32 cent J per pak van 250 gram dalen voorzover dat al niet individueel door de leveran- ciers was doorgevoerd. Tegelijkertijd j zullen de theeprijzen met zeven cent per pakje van honderd gram of per twintig zakjes dalen. Een en ander is een gevolg van de ontwikkelingen op de wereldmarkten voor koffie en thee. Sinds juli vorig jaar is de prijs van J koffie met gemiddeld twee gulden per J pak van 250 gram gedaald. Verdere dalingen zijn volgens de Vereniging van Koffiebranders en Theepakkers niet te verwachten AMSTERDAM. In het Burgerzieken- uis in Amsterdam is gisteravond de chrijfster dr. Annie Romein-Verschoor verleden. Ze is 83 jaar geworden. De amilie heeft dit vanmiddag bekendge- naakt. Mevrouw Romein was afgelopen don- ierdag opgenomen in het ziekenhuis we tens een hersenbloeding. Ze was al enige lijd ziek. Na Ajax, dat de uitwedstrijd voor de kwartfinales van de KNVB-beker tegen Roda met 0-3 won, is ook AZ vrijwel zeker van een plaats in de halve eindstrijd. De Alkmaarse ploeg zegevierde op de besneeuwde Wageningse Berg in de eerste wedstrijd met 1-2 over Wageningen. Excelsior zit al bij de laatste vier. Na de 2-1 nederlaag in en tegen Veendam, werd het giste- NEW YORK (Reuter). President Nixon wiste zelf een deel van het geluidsbandje van het Witte Huis uit dat later zo’n belangrijke rol zou spelen bij de afloop van de Watergate-affaire. Dit meldt het Amerikaanse tijdschrift New York Magazine in een artikel over het binnenkort verschijnende boek over Watergate van de hand van Bob Haldeman, de voormalige chef van de staf van het Witte Huis. ren 3-0 voor de Rotterdammers. VitesseSparta werd afgelast. Verder in onze bijlage Sportief: Pagina 1Marathonrecord voor Co van der Weijden. Pagina 2: Cruijff zat in de tweede helft tegen Athletic de Bilbao stuk; Barcelona won toch. Pagin 3: Nationale records bij zwemmen en atletiek. Pagina 4: Danny Cramer bezorgde Buitoni een nederlaag. Pagina 5: Eric en beth Heiden maakten van de WK-jeugd- schaatsen een familiefeestje. Pagina 6: Handbalsters van Wijk aan Zee sterk tegen De Blinkert. SANTPOORT. In de nacht van vrij dag op zaterdag hebben onbevoegden zich tussen 1 en 6 uur toegang verschaft tot het plaatskaartenkantoor van het station Santpoort-noord. In en om het gebouw werd een enorme ravage aangericht. Daar er niets werd gestolen bestaat het ver moeden dat de hele actie op pure balda digheid berust. Met een brandblusapparaat, dat uit een kast op het perron werd gesloopt, werd de toegangsdeur tot het plaatskaartenkan toor ingeramd. Twee andere blusappara ten werden binnen de ruimte leeggespo- ten. Een grote hoeveelheid plaatskaarten werd over de vloer verspreid. Van de wand werd een wastafel gerukt waardoor de kantoorruimte onder water kwam te staan. Kassa’s werden opengebroken maar bleken niets te bevatten. Op de rails werden bloembakken geplaatst. De politie vermoedt dat de daders over de spoorbaan op het station zijn gekomen. Ook het station Driehuis werd met een bezoek vereerd. Hier bleef de schade be perkt tot een gebroken ruit en een paar kasten die werden verschoven. gemeentelijke herindeling bleef hij, nu als burgemeester van Groot-Steenwijk. I Mr. Molendijk is getrouwd met de Engelse M. Ryan. Hij is 53 jaar. Het I echtpaar heeft drie kinderen. ALKMAAR. De Alkmaarse gemeen tepolitie heeft zaterdagavond twee jon gens van 21 en 18 jaar oud aangehou den die hebben bekend in november van het vorig jaar een draad over een weg in .Alkmaar te hebben gespannen. Als gevolg daarvan kwam de bromfietser J. Marees om het leven toen hij tegen de draad reed. In zijn gesprek met de „U.S. News World Report”, zei Brzezinski: „Het is belangrijk dat wij de situatie voorkomen waarin het Egyptische leger tegen Sadat zegt: „U hebt uw (iruggen met de Russen opgeblazen en nu zijn wij in een positie waarin wij ons niet verdedigen kunnen”. Dat is volgens de adviseur niet in het belang van de Verenigde Staten en evenmin in dat Ian Israel. (Zie ook pagina 3). De overvallers moeten hun auto in dat bos hebben geparkeerd, aldus de Westduitse politie. De politie ter plaatse heeft, net als de marechaussee, een onderzoek ingesteld. Het onderzoek is voor een belangrijk deel gericht op het lokaliseren van een in Fallingbostel gesto len Audi. Theorie is prima, maar de praktijk zal het moeten uitwijzen, zal de gedachtengang zijn geweest van de constructeurs van de ze nieuwe brug over de baai van Vigo, iets ten noorden van de grens met Portugal. Beladen met in totaal 1520 ton zand staan 76 vrachtwagens keu rig in het gelid opge steld. En de chauf feurs maar hopen dat alles goed zal gaan Dat ging het ook, anders had u een andere foto te zien ge kregen. Het is een grote vergissing, wat iedere postbode zal beamen, aan te nemen dat blaffende honden niet bijten. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. De in Nederland ge vangen zittende RAF-leden Folkerts, Schneider en Wackernagel zijn in honger staking gegaan. Dit hebben hun raads lieden vanochtend meegedeeld. De drie mannen eisen allereerst opheffing van de isolatie waarin zij sedert hun arrestatie verkeren en daarna een vrije aftocht naar een land van hun keuze. In een verklaring zeggen de drie dat isolatie tot onherstelbare Lichamelijke en geestelijke schade leidt en dat zich in Ne derland een „reactionair proces naar Duits voorbeeld” dreigt te ontwikkelen. onopgelost’ „Kernproblemen i (Van onze Haagse redacteur) i DEN HAAG. Niet mr. G. L. te Loo I maar de Steenwijkse burgemeester mr. P. J. Molendijk wordt de nieuwe burge- meester van Velsen. Daarmee heeft de-1 ze benoemingsprocedure in het laatste I stadium een verrassende wending ge- J nomen, omdat algemeen werd aange- nomen dat na het wegvallen van Hans de Boer (CDA) Te Loo eerste burger J van Velsen zou worden. Hij stond hoog genoteerd op het verlanglijstje van de J vertrouwenscommissie uit de gemeen-1 teraad. I Mr. Molendijk is lid van de Partij van de Arbeid. In 1951 werd hij in Zaandam I benoemd tot kabinetschef van burge-1 meester Thomassen. Twee jaar later J volgde zijn promotie tot directiesecre- J I taris openbare werken en in 1957 solli-J citeerde hij met succes naar het burge-1 meesterschap van Ten Boer in Gronin-1 gen. In 1968 werd Molendijk, zoon van de vroegere burgemeester van Amers-J foort, benoemd in Steenwijk. Na een I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 1