Onderlinge jeugdwedstrijden ziekenhuis bij ijsclub „Kees Jongert burgerlijke stand Buslijnen naar nieuwe Jozef Ziekenhuis verhuist op tijd naar Mozartlaan over OS =\RENOVAT1E KAN BEGINNEN Zeewijkschool wint minischaaktoernooi VELEN BRAKEN PERSOONLIJKE RECORDS Commissie vergadering Weer kienen in Wijk aan Duin Kleibewerken in Donkey Shot Vergadering middenstands- commissie Daders van mishandeling aangehouden Bridgeclub „Never down Schietvereniging „De vrijheid” 19 7 8 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK HEEMSKERK ^DINSDAG 7 -ar 2, IJmuiden, ejaarden en De gemeente Beverwijk gaat 1 miljoen gulden investeren in de renovatie van het sportpark Adrichem. L 20 u. „Ab- en it. Di. 20 uur dtie „Open- u.: Werktea- en 21.15 u.: 30 u.: „Star Op weg naar de eindbestemming in het nieuwe ziekenhuis. :1.30 u.: „De „Goodbye 3andoer in 't om) woe. 14 Tweemaster-Ap. (Van een onzer verslaggeefsters) MAANDAGMORGEN acht uur precies reed een van de drie verhuiswagens van de firma Geytenbeek voor de ingang van het Heemskerkse Jozefziekenhuis en was de grote verhuisoperatie naar het nieuwe ziekenhuis aan de Mozartstraat begonnen. HET OUDE Jozefziekenhuis zal nog tot en met woensdag het aanzicht geven van een ontregeld medisch centrum, maar wie in de verhuizing meedraait weet wel beter. Ondanks de chaos in gangen, zalen en kamertjes gaat het ziekenhuisleven ge woon door en komt geen patiënt iets te kort. Geven en nemen is het parool. Hon derden dozen, volgestouwd met goederen, verdwenen maandag in de drie verhuiswa gens, die zich aan een tijdschema moesten houden om alles overzichtelijk te houden. (1*. Veerstr.) golo en het 4.30: Panto- irik de Bra- fheater met 10 febr. foto- ds van 19-21 Ongevallenl J. Brandweer! rd en IJmui- laterbinding te hard wordt. Maar de atle- en van de atletiekvereniging DEM erge- ie overige voorzieningen ten behoeve van verkeren in een slechte t voor iet houden van plaatselijke en regionale tandigheden wordt de baan zacht en ver- oont piasvorming, terwijl onder droge De toplaag van de atletiekbaan is hele naal versleten. Bij regen trekt de laag zich licht en bij droog weer en wind verstuift wedstrijden, nationale evenementen in de individuele nummers, het houden van clubcompetitiewedstrijden op het lande lijk hoogste niveau, training van topatle ten, woonachtig in de regio en scholieren- sport. De nieuwe toplaag bestaat uit een water- doorlatende kunststofgebonden element. Omdat er vele soorten en merken van deze toplaag in de handel zijn wil de gemeente in overleg meh de Nederlandse Sportfe deratie en DEM zich nog nader beraden over een definitieve keuze van het mate riaal. BEVERWIJK. De donderdagavond- werkgroep van het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan houdt donder dag 9 februari weer Menwedstrijden. Mu zikale medewerking verleent het huisor kest „The Twins”. BEVERWIJK. Op de kun stijsbaan in Haarlem zijn door de pupillen en de junioren D en C van de Beverwijkse ijs club „Kees Jongert” de eerste twee afstanden voor het club- kampioenschap verreden en er zijn vele persoonlijke re cords verbeterd. Bij de pupillen heeft Marga Paap de eerste plaats stevig in handen, vóór Astrid Lampink die eveneens twee persoonlijke records brak maar Ellen toen niet kon bedwingen. Bij de jongens werd de eer ste plaats zeer verrassend be zet door Nico Jak. Marco v.d. Zande won weliswaar de 500 meter, maar nog niet geheel hersteld van een griep moest hij op de 1000 meter genoegen nemen met een derde plaats. Bob Mooij bezet een derde HEEMSKERK. De schietvereniging „De Vrijheid” verloor de uitwedstrijd in Heerhugowaard met het minimale ver schil van zeven punten. De gastheren scho ten 842 punten bijeen tegen de Heemsker kers 835. In de onderlinge competitiewedstrijd van „De Vrijheid” boekten de tien beste Of Nico Jak in staat zal zijn om de eerste plaats te behou den zal 20 februari moeten blij ken als nogmaals twee afstan den moeten worden gereden. Marco zal zich zeker niet ge makkelijk gewonnen geven. De uitslagen waren: Meisjes 300 en 500 meter: Marga Paap 41.2 en 71.0; op de 100 meter: Mitsie Meijerhof 16.8 en 16.4; schutters de volgende resultaten. F. Th. Zwart ver op kop met 94 punten; W. Kooi- stra en H. J. Koper 89; A. W. Schoehuis 87; mevrouw Van Leen 85; J. M. v.d. Akker 83; P. C. Blom en J. H. Verruyt 82; J. W. Langbroek 80; J. W. Meijer 79. In totaal 850 punten. Het verloop van de wed strijden was als volgt. Eer ste ronde: Apostel Paulus- Ronde Boogaard 4-1; Zee- wijkschool-Tweemaster 3- 2; Wilhelminaschool-W. v.d. 4-1; v. HEEMSKERK. Met ingang van 8 februari ’s morgens om tien uur zullen de buslijnen 73 (Heemskerk-IJmuiden) en 77 (Heemskerk-Haarlem) in Heemskerk ver lengd worden tot de ingang van het St. Jozefziekenhuis aan de Mozartstraat. Beide lijnen krijgen hun begin- en eind punt op het terrein van het ziekenhuis, nabij de ingang. Lijn 73 onderhoudt van dit punt een uurdienst op Beverwijk en IJmuiden en lijn 77 voert een halfuurdienst uit op Be verwijk en Haarlem. De bussen van lijn 73 vertrekken om 32 minuten over het uur van het ziekenhuis en die van lijn 77 om 5 en 35 over het uur. -Kamerlid n staatsse- vernemen jetrekking esting van t Centraal s. 0, 19 en 21.30 roe. 13 30 u GEBOREN: Marianne Wilhelmina Bruin, Karlijn Ca tharina Kooijman, Yoore Chaja van Ruth, Melanie Hendrika Cornelia van der Vlugt. 21.15 uur GEHUWD: Jacobus Ackema en Elisabeth N. Heij- nen; Johannes S. Velzeboer en Geertruida en 1c4’1-7u°tuur'lMaria c G Schaaper; Petrus H. C. van der Smithstraat en Cornelis M (j van Duivenvoorde. roe. 12.30 li nt". voe 20.30 u.: nen 6. Woe. aar gewoon versleten en beantwoordt niet neer aan de eisen, die deze sport stelt. 2, IJmuiden, Renovatie van de accommodatie die door area 60.000 sporters per jaar, gespreid in dsman ge- 5 juli 1976, renovatie s, dan wel rvangem’e riem. HEEMSKERK. Het jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat biedt jongeren in de leeftijd van zestien tot ongeveer vierentwintig jaar op de donder dagavonden van half negen tot half elf gelegenheid om creatief bezig te zijn met kleibewerken. Wie zin heeft om vazen, potjes, lampen, theepotten, beeldjes of te gels te maken kan dat leren onder leiding van José Schuyt. Met hoeft niet in te schrij ven voor een hele cursus, want men kan op elke donderdagavond vrijblijvend mee doen. De kosten bedragen 1,25 per keer, inclusief materiaal. (Van een onzer verslaggevers) end van 9.30-1 BEVERWIJK. Het voorstel van het college om bijna een miljoen gulden uit te rekken voor de verbetering van de atletiekaccommodatie, de staantribune en het wofdveld van het sportpark Adrichem zal donderdagavond in de gemeenteraad op reinig weerstand stuiten. Atletiekvereniging DEM heeft al vele jaren geleden bij de donderdagjemeente aangedrongen op verbetering van de atletiekbaan, maar steeds weer waren de financiën van de gemeente het grote struikelblok. Het college en de raad zijn zover dat er geld voor het karwei kan worden uitgetrokken en als alles meezit zal eind maart biet de renovatie van het sportpark Adrichem worden begonnen. vandaag en harmonisch’ my Verhey, 'pen woens- iag ig 8.45-1130 uur naailes. pelmiddag 4- instuif 12+, nen volwas- De wisselbeker is be schikbaar gesteld door de ouders van de Apostel Pau- lusschool en de Willem van Graftschool, die daarmee het schoolschaken willen stimuleren. BEVERWIJK. In de Zeewijkschool is zaterdag 4 februari de finale van het mini-schaaktoernooi ge speeld, waaraan is deelge nomen door dertien scho len. Zes kwamen uit in de finale, die door de Zee wijkschool is gewonnen. atletiekbaan Velsen-Zuid, februiksvoor- 0-12 en 14-17 ag gesloten. L lagen van lOl* ssemerstraatl n ag, tel 02510-1 Maandagmiddag liep in het nieuwe ziekenhuis de zaak op rolletjes: men was zelfs iets voor op het tijdschema. Vandaag werkt men het restant van de goederen naar het nieuwe medische centrum weg en woensdag volgen de patiënten, die in een opgemaakt bedje terecht komen. ^Miljoen voor x: „Smokey reddertjes”, t. Woe. volw. C. A. Beentjes; Nicolaas H. Janssen Smithstraat brandweer ONDERTROUWD: Geert Dijkstra en Erna Houtkoper; Otto 20 u.toneelJLuikens en Anita M. V. Crombeen; Klaas Langereis en Regina A. M. Beentjes. tje. Di 21 sqOVERLEDEN: Marretje Eenhoorn-De Boer, 83 jaar; Anna Alida Jacoba de Boer-Koningstein, 92 jaar; Johan de Mol, 74 jaar. Die betreffen de wekelijkse koopavond, de avondopenstelling voor winkels, markt en straathandel ter gelegenheid van de luilakmarkt en de openstelling van win kels op de zomerse zondagen in Wijk aan Zee, alsmede de verkoopmogelijkheid voor bloemen, planten en dergelijke bij ziekenhuizen, begraafplaatsen en in win kels op kampeerterreinen. Voorts worden besproken het uitstallen van waren op straat en het rapport van de Haarlemse Kamer van Koophandel over de distributieve voorzieningen in de regio. BEVERWIJK De raadscommissie voor onderwijs' en culturele zaken houdt donderdag 9 februari een openbare verga dering in het Stadskantoor Deze vergade- ring begint om 19 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zonder enige aanlei ding kregen een zestien- en een zeven tienjarige Beverwijker zondagavond in de Waalstraat een pak slaag van een achttien en een twintigjarige plaatsgenoot. De ver dachten bekenden maandagavond tegen over de politie dit feit en kunnen nu wor den gestraft. In de renovatie van het sportpark is gelijktijdig een reconstructie van de staantribune en een heraanleg van het hoofdvoetbalveld opgenomen. De draina ge in het veld wordt vernieuwd, er komt een nieuwe afrastering en de staantribu ne wordt gedeeltelijk verwijderd en voor het overige deel verlaagd tot een hoogte van 1 meter boven de atletiekbaan. Deze werkzaamheden worden geraamd op 70.540,-. plaats in het klassement vóór René de Kraker 17.0 en 18.3; Albert Lute. Marjan Smulders 18.5 en 18.2. Klassement meisjes juni oren D: 1. Ellen Schilder 123.350; 2. Astrid Lamping 126.300; 3. Inge Mooij 144.450. Klassement jongens: 1. Nico Jak 111.400; 2. Marco van der Zande 112.050; 3. Bob Mooij 114.900; Albert Lute 118.300; 5. Louis Bruins 122.600; 6. Ro nald Jansen 125.950; 7. Edwin Kuijpers 127.600. Junioren C: Johan lak 11.950. v. Graftschooi-Zeewijk- school 2-3. Eindstand: 1. Zeewijkschool 17 punten; 2. W. v. Graftschool 17; 3. Wilhelminaschool 15; 4. Tweemaster 13'A; 5. Ap. Paulusschool 7; 6. Ronde Boogaard 5‘A. De Zeewijkschool werd eerste omdat deze in de on derlinge wedstrijd de W. v. Graftschool versloeg met 3- 2 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 250,04; 6. Duin-Noldus 247,46; 7. Tesselaar- Rozekrans 241,30; 8. Nieuwenhuizen-Schram jr. 182,15. B: 1. mevr. Reijkers-Schram sr. 284,23; 2. H. Maks-Schmid 277,73; 3. Noorder- meer-De Reus 269,33; 4. Dames Thorbec- ke-v.d. Kommer 262,24; 5. echtpaar Dek ker 259,06; 6. dames Hoedemaker-Schaper 246,13; 7. Klompe-Tesselaar 243,47; 8. Dui- ker-Schuijt 235,28; 9. dames Kuijs-Louwe 215,18; 10. v.d. Kommer-Smit 205,35. Graftschool 3-2. Tweede ronde: Ronde Boogaard- Zeewijkschool 2-3; Twee- master-Wilhelminaschool 2-3; W. v. Graftschool-Ap. Paulusschool 5-0. Derde ronde: W. v.d. Graft-Twee- master 4-1; Wilhelmina- school-Ronde Boogaard 4- 1Ap. Paulusschool-Zee- wijkschool IA. Vierde ron de: Zeewijkschool-Wilhel- minaschool 4-1Ronde Boogaard-W v. Graft school 1-4; iVbe. volwas ft 7 uur. Bene-lj roe. volw 14-|| 'oe. geopend brandweer 5 Woensdag [e bovenlaag. Onder vochtige weersom- otheek, Wil- 0 uur. ensdag 14 30- omstandigheden de baan door gebrek aan lein, dinsdag 30 uur. tiviteiten 4-8 >en zich niet aleen aan de slechte baan, ook 9-12 jarigen. ijk, Zeewijk- ef bezig zijn. atletieksport arden: Cen. oestand. De accommodatie is na twintig nuiden. Tel. BEVERWIJK. De commissie voor middenstandszaken komt dinsdagavond 14 februari van 19.30 uur af bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staat de be spreking van drie verordeningen die ver band houden met de nieuwe winkelslui tingswet. Paulus- schoól 4-1. Vijfde ronde: Wilhelminaschool-Ap. Pau lusschool 4-1Ronde Boog- aard-Tweemaster 72-4‘/i; W. BEVERWIJK. De stand na vijf wed strijden van de bridgeclub „Never Down” is als volgt. A: 1. echtpaar Schaaper 280,80; 2. mevr. Groen-W. Groen 274,21; 3. mevr. Nieuwenhuizen-Willems 264,74; 4. mevr. Rahusen-Kuys 256,17; 5. echtpaar Kramer llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ en 22169 uur9'bureau dagelijks gebruik, wordt gebruikt, gaat ijmuiden f 915.150,- kosten, waarna de baan en de rkdag van 9. jtletiekvoorzieningen geschikt zijn wemmen 7-8 - - d zwemmen - moeder en Timen 14.30- Het oude ziekenhuis wordt leeggehaald

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7