paardenkoerscn Meer prof-renners betaald voetbal onder contract Oostduitser sportpuntiq oster gewond BADMINTON OVERWINNING OP CANADA Ue s ’n Ei hoort erbij 90 in 3 Werkgroep voor beleidsvisie fluit Ajax tegen Juventus 99 I 1 1 Hooohouit dubbele 4 jenevêi AJAX-TRAINER TERUG NAAR JOEGOSLAVIË Ivic kreeg beter contract van Hajduk De Graafschap - i x Xl. w- X' «ft 9 A "SP W Woensdag JAM GAAT RECORDS AANVALLEN li I IW\ Hoop te doen I I I - I - F E B R IT A R I 19 7 8 6 sportief ste e ormaal i als '•’Wil 2 5 2 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het bestuur van Ajax en trainer Tomaslav Ivic zijn vorige week donderdag al tot de conclusie geko men, dat verder praten over een nieuwe overeenkomst zinloos is. Tussen de vraag prijs van de Joegoslavische oefenmeester en het bedrag dat Ajax voor een nieuw driejarig contract aanbood, lag zo’n groot verschil, dat beide partijen toen reeds besloten de verbintenis aan het eind van dit seizoen te beëindigen. 23 ;s'"' E Tomaslav Ivic: Niet naar Anderlecht JAN PREENEN XX) km Cees Stam: „Aanvallen op uurrecords lijkt wel speeltuinwerk. F. Eind- ü- Wendy Clarkson: winst op Joke van Beusekom 0 ilL prolongeerde haar titel. f (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. In een ijskoude Duinwijckhal te Haarlem MAN& N vde y Na tweeëneenhalf jaar knechtschap bij Joop Zoetemelk en twee jaar bij Eddy Merckx is Cees Bal (26) als kopman in een kleinere ploeg aan een nieuwe fase in zijn carrière begonnen. Bal: „Om verschillen de redenen, onder andere privé-proble- men, zijn de laatste seizoenen voor mij niet gemakkelijk geweest. Ik hoop me daar nu bovenuit te kunnen werken. Naast Cees Bal als kopman voor de wegkoersen, treedt Zaankanter Cees Stam (32, beginnend aan zijn 15e wielerseizoen) op als grootste troef voor het baanwerk. Vanzelfsprekend staat het wereldkampi oenschap in Duitsland (waar hij zijn sta tuurlijk gevolgen voor de samenstelling van de ploeg. Maar er zitten er toch wel een stel bij die mij in de klassiekers zo’n 150 kilometer uit dé wind kunnen houden en daar gaat het vooral om. De finale moeten de meeste kopmannen toch in hün eentje rijden. Ik zal het zelf moeten waarmaken. Dat ben ik me goed bewust”. „Ik weet nog niet of ik Hajduk inderdaad weer ga trainen. De club wil me graag terughebben. Dat Markovic daar nu is, hoeft geen probleem te zijn. Ik zou best met hem kunnen samenwerken. Eventueel zou ik trainer van de junioren kunnen worden. In Joegoslavië denken we over dat soort zaken anders dan hier in Nederland. Ik ga in ieder geval niet naar Anderlecht, zoals van verschillende kanten is gesug gereerd.” Over Ajax zegt hij: „We hebben geprobeerd om elkaar te vinden. Dat is helaas niet gelukt. Ik ga nu weg, terwijl er nog een hoop te doen is.” Verrast waren de spelers bepaald niet toen ze dinsdagmid- kampioene Joke van Beusekom verloor namelijk onnodig van de Canadese nummer één Wendy Clarkson. In de eerste game was Clarkson de stroef spelende Joke van Beusekom duidelijk de baas via een fraaie serie dropshots (11-3). Zij herstelde zich echter langzaam in de tweede (11-6), waarna een enorme anti climax volgde in de beslissende laatste game. De Nederlandse dane Canadese echter tot 10-10 wist te nivelleren. In de verlen ging drukte zij genadeloos door. Geen sterke generale voor komend weekend voor Joke van Beusekom, die volgens eigen zeggen uit vorm is, mogelijk als gevolg van de Japanse tournee. Prima werk leverde daarna Marjan Ridder, die ditmaal haar zenuwen goed de baas was en aan de kant. Vooraf was duidelijk dat het Nederlands team in de dubbelspelen een licht overwicht zou hebben. Voor de vele toeschouwers versloeg het duo Marja Ravelli met de goed spelende Maureen Oskam het koppel Backhouse en Crawford, waarna de Canadezen de genadeklap kregen van Joke van Beusekom en Marjan Ridder. De vice-wereldkampi- duurden dan noodzakelijk was. Hierin werd ook het tweede tegenpunt gescoord. De nederlaag viel toch groter uit dan de Het begon allemaal niet zo hoopvol. De balans na de enkel spelen was tweemaal winst en eenmaal verlies, maar wel in een dag te horen kregen dat Ivic in juni een punt achter zijn werkzaamheden in De Meer zal zetten. De onderhandelingen tussen Ajax en Ivic zijn immers al zo’n twee maanden geleden al op gang gebracht, zonder dat er van enige vooruitgang sprake was. Wel vragen de spelers zich af of alleen de aan bieding van Hajduk Split voor Ivic de doorslag heeft gegeven. Doelman Piet Schrijvers is bijvoor beeld van mening, dat het aan- en vooral het verkoopbeleid van Ajax een grote rol heeft ge speeld. „In de loop er der jaren zijn tal van spelers vertrokken. Er is steeds gezegd dat er anderen zouden worden aangetrokken, maar alleen met Jor dan is men serieus bezig geweest”. co Been en vanaf woensdagavond mis schien in het bezit van Gaby Minneboo, die een aanval waagt in het Antwerpse Sportpaleis) in Wenen, Zürich of Ant werpen. In de voorbereiding op zijn baanwed- strijden werkt Cees Stam een groter weg programma af dan hij gewend was. Stam: „Vorig jaar ben ik voor het eerst veel criteria in België gaan rijden en dat is erg goed geweest voor mijn vorm. Daarom wil ik het nu op dezelfde manier doen”. PETER HEERKENS Spitsspeler Ruud Geels verwijt het bestuur van Ajax niet slagvaardig genoeg te zijn geweest. „Met Ivic had men al veel eerder moeten rondkomen. Trainers vertrekken hier veel te gemakkelijk. Ik ben nu drie en een half jaar bij Ajax en in die tijd heb ik al vier verschillende trainers meegemaakt: Kraay, Van Daal, Michels en Ivic.” Een vijfde trainer wil Geels niet afwachten. De Haarlemmer is verontwaardigd dat, zoals hij stelt, Ajax hem achter zijn rug om heeft aangeboden bij Ander lecht. „Dat is twee maanden geleden gebeurd, toen Ajax zo graag Joe Jordan wilde hebben. Later is dat ook nog gebeurd toen er sprake was van een ruil met Nielsen, maar dat is af geketst. Toen ik zelf een tijd geleden naar Anderlecht wilde, wilde Ajax me niet laten gaan. Daarom zeg ik nu: voor mij hoeft het niet meer.” Tijdens de drielanden-zwemwedstrijd op 21 en 22 april in Crystal Palace (bij Londen) zal Nederland de plaats innemen van Oost-Duitsland. De andere landen zijn Groot-Brittannië en Italië LEERLINGEN WINTERKAMPIOENSCHAP VI 2000 m.: 1. Lonely Star (S. Diab) 2.50.5 1.25.3, 2. Jacob Areta, 3. Jamaica Boy. Winn 3,90 pl 1,90 7,40 3,40 kopp 192,80. fan de drie Nederlandse profploegen is ter Posts Raleigh-team de onbetwist rkste en wagen de andere twee (Jet irs en Bode-Shimano) met een meer cheiden ploeg een poging een basis te gen voor een goedé toekomst. Zo sceptisch als de spelers in het eerste seizoen lange tijd tegenover de ideeën van Ivic stonden (onder meer omdat de Joegoslaaf de Amsterdam mers met een extra ausputzer vanuit een sterk bezette defensie liet spelen), zo enthousiast zijn ze nu. Johan Zuidema: „Ik heb wel problemen met hem gehad, maar zowel als trainer en als mens vind ik hem erg goed. Dag en nacht is hij voor Ajax bezig.” Vooral de jongeren betreuren de gang van zaken, omdat Ivic steeds een open oog heeft gehad voor de jeugd. Ruud Krol: „Zijn vertrek is zonder meer een De profwitelerploeg van Bode-Shimano is als volgt samengesteld: Cees Bal; Cees Stam; Ben Janbroers; Nico Rinkel; Nidi den Hertog; Roe lof Groen; Co Moritz; Jan Breur; Ad Prinsen; Jan Brinkman (allen Nederland); Serge De- mierre; Fridolin Keiler (Zwitserland); Wilfried Reybroeck; Ronald Bouckaert (België); Karl Heinz Bohnen en Horst Schütz (Duitsland). Ploegleider: Henk Koopmans. De werkgroep staat onder voorzitter schap van de heer J. Z. Zuurbier, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Voorts maken deel uit van de groep: M. H. J. Smeets (secretaris van het interprovinci aal overleg voor jeugd- en sportzaken, E. M. de Vries (Beleidsambtenaar bij de pro vincie Noord-Brabant), B. M. van Niekerk (directeur van de provinciale sportraad Noord-Holland) en drs B. Ch. van Rooijen (beleidsambtenaar van de provincie Noord-Holland). Het is de bedoeling dat de provinciale besturen over enkele maanden een rapport ontvangen. slechte zaak voor Ajax. In de groep hebben we uiteraard nog niet gesproken over een opvolger. Daarvoor is het nog te kort dag. Het zal echter erg moeilijk zijn om iemand te vinden die even enthousi ast is en evenveel geduld heeft voor jeugdig talent. Er is wel eens gezegd dat hij te lief is voor Ajax, maar bij hem was dat geen probleem.” yerstitel verdedigt) centraal in zijn pro gramma, maar daarnaast mikt hij ook op de aanval van twee records. Stam: „Wat er momenteel met die uurrecords gebeurt, is ronduit belachelijk. Iedereen valt ze maar aan. Het lijkt wel een speeltuin! In de ogen van het publiek daalt volgens mij zodoende de waarde van die records en daarom ben ik van plan ze zó scherp te gaan stellen, dat ze weer niveau krijgen”. Het uurrecord op de open baan (in han den van Fred Rompelberg) denkt Stam aan te vallen in Utrecht of Amsterdam, dat van de winterbaan (recordhouder Ni- L (ANP). De Belgische motorcou- Roger de Coster is gisteren tijdens de ing op het circuit „De Keiheuvel” in (België) tegen een boom gereden en :ig gewond geraakt. De vijfvoudige Idkampioen in de 500 cc klasse werd lerijl naar het ziekenhuis gebracht, 'hij onmiddellijk is geopereerd. Vol- een woordvoerder van het zieken- is zijn milt verwijderd. Vat dat betreft heeft het dinsdag in ■ssenburg geïntroduceerde Bode-Shi- no (bekendste renners: Cees Bal en es Stam) de meest spectaculaire plan- i. Directeur Muis (oud-scheidsrechter aald voetbal): „Nu al is er een aan- ding van een grote sponsor, die - wan- er het met ons dit seizoen tenminste lukt rolgend jaar mee wil doen. Wat zou (tekenen dat we dan een budget hebben 1 r4or een ploeg die de Tour de France kan fjafien” Dat plan leunt voor een belangrijk fObl op Piet Liebregts, de ploegleider-ma- ^Tger van het onlangs opgeheven Frisol, van plan is een come-back te maken ^■ineer zijn sollicitatie als nieuwe (Van onze sportredactie) 1IESSENBURG. Aan het einde van het seizoen 1977 stopten twee Nederlandse tf-wielersponsors, maar bij het begin van een nieuw wielerjaar blijkt het opheffen 1 die ploegen totaal niet van invloed geweest te zijn op de werkgelegenheid voor de ■oepsrenners. De situatie is zelfs florissanter dan vorig jaar rond deze tijd, want toen nden er van de ruim 60 profs 37 onder contract, terwijl er dat thans 48 (van de 69) n. Behalve doordat er wat meer renners in het buitenland aan de slag konden, istond de verbeterde situatie vooral door de komst van twee nieuwe nationale ims, die beide tien Nederlanders in dienst namen, waarmee de cijfers ten opzichte 1 vorig jaar beter uitvielen. I Van die ontwikkeling was van de spelersgroep tot iji voor dinsdag alleen Ruud Krol op de hoogte. De Mwverige spelers zouden vrijdag pas worden ingelicht. (■Krol. „Ik vond dat niet juist, temeer niet omdat «■maandag in Zeist al het gerucht de ronde deed dat ^■Ivic zou weggaan. Daarom heb ik er bij Van Praag op aangedrongen het voor de training van dinsdag smiddag tegen alle jongens te zeggen. Anders zouden ■ijzij het misschien in de krant hebben moeten lezen." (ADVERTENTIE) Hooghoudt HAARLEM (ANP). Er is een interpro vinciale werkgroep ingesteld, die tot taak heeft met een beleidsvisie over het betaal de voetbal te komen, die tevens kan dienen als commentaar op de beleidsaan bevelingen aan de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, ver vat in het rapport Christiaanse. KNWU-coach voor de amateurs op niets uitloopt. Liebregts: „Ik ben er in die maanden dat onze ploeg verdwenen is al wel achter dat ik niet met dit wereldje kan breken. Daar voor heb ik er te lang in gezeten”. Wanneer Liebregts zijn adspirant-sponsor tot zaken weet te brengen met de heer Muis, ontstaat er een budget van ongeveer één miljoen gulden en gaat hij samenwerken met de huidige ploegleider Henk Koopmans. In de aanloop naar die grotere aanpak, gaat Henk Koopmans zich met zijn nieuwe ploeg internationaal presenteren via een training aan de Franse zuidkust, waar de erkende ploegen hun oefenkampen heb ben opgeslagen en staan er drie grote rondes op het programma: Spanje, Zwit serland en Nederland. Één ambitieuze op zet voor een in dergelijk zwaar werk niet zo bedreven gezelschap. Ploegleider Henk Koopmans (36 en tien seizoenen wielren ner geweest): „Er zitten inderdaad wat weinig bekende namen bij, maar ik heb goede hoop op een doorbraak van een paar jongens”. En kopman Cees Bal: „Het feit dat deze sponsor laat op de markt kwam, had na- HILVERSUM (ANP). De uitslagen van de gisteren te Hilversum gehouden koersen zijn: CISCAPRIJS 2000 m.: 1. Perfect Wükes (M. A. Pools) 2.49.0 1.24.5, 2. Olga Faune, 3. Numeria Star. Winn 5,80 pl 2,70 3,20 7,20 kopp 21,70 trio 596,20. Niet gestart: Orville Hage. CAMELIAPRIJS 2000 m.: 1. Poseidon (M. van Leeuwen) 2.51.8 1.25.9, 2. Premium Fortuna, 3. Pietje Sickingha. Winn 14.60 pl 2,80 2,40 2,90 kopp 20,90. DAVE SCOTTPRIJS 2000 m.: 1. Odisea (P. J. Zandt) 2.47.6 1.23.8, 2. Our Again, 3. Ninon La Plata. Winn 4,20 pl 2,- 6,50 2,10 kopp 17,10 trio 297,50. CAESAR S-PRIJS 2000 m.: 1. Robert Belwin (S. van Dooyeweerd) 2.53.4 1.26.7, 2. Prit Hano ver, 3. O Signal. Winn 2,30 pl 1,70 1,50 kopp 2,90. DOUGLAS H-PRIJS 2440 m.: 1. Nanette D (J de Leeuw Jr.) 3.25.1 1.24.1, 2. Navarro D., 3. Nina Winn 21.30 pl 7,30 2,80 3,60 kopp 132,70 trio 1323,70. DONARPRIJS 2440 m.: 1. Noblesse Oblige (J. van Dooyeweerd) 3.25.5 1.24.2, 2. Lady Terraise, 3. Lola Hollandia. Winn 6,60 pl 2,70 2,20 3,50 kopp 27,50. DAVID VOLOPRIJS 2000 m.: 1. Norton's Boy (R. L. Pools) 2.45.4 1.22.7, 2. Makker, 3. Mariesol H. Winn 4,30 pl 2,30 1,60 5,10 kopp 5,80 trio 208,10. DONUM VITAPRIJS 2920 m.: 1. Nimble Flight (R. L. Pools) 4.15.5 1.26.9, 2. Pelle Buiten zorg, 3. Oble van Elsene. Winn 5,10 pl 2,40 1,80 5,30 kopp 12,70 trio 558,-. Niet gestart: Onette Maaldrift. DARTUS G-PRIJS 1600 m.: 1. Olafski Itenska (A. v.d. Blonk) 2.08.5 1.20.3, 2. Marion, 3. Leonis Careless. Winn 8,20 pl 2,- 2,30 2,70 kopp 32,90 TOTALISATOROMZET 391.606,- WNGSTIJDEN? ïr<*a8 en vrijd» 18-00 uur la9 14 OO uur 'a9. dinsdag J iau «esiuten 1 Canadese Coach, de ex-international Whetnall verwacht had: I „Wij waren toch zeker niet kansloos, maar het liep niet. Trouwens, Maureen Oskam is eén prima speelster. Nederland geef ik een goede kans in de halve finale, vooral omdat Engeland twee van zijn sterkste spelers mist.” In de finale van het Deense kampioenschap is de huidige wereldkampioen Flemming Delfs (als gedeelde eerste geplaatst voor de „Internationale” van komend weekeinde) verrassend verslagen door Morten Frost met 9-15, 15-6,15-4. Lene Koppen Tvmlctoqt’Ho hoor ZURICH (ANP). De wedstrijd tussen Ajax en Juventus op 1 maart in Amster dam voor de kwartfinales van de Europe se beker voor landskampioenen, zal wor den geleid door de Oostduitser Prokop. Twee wekèn later fluit de Hongaar Palo- tai in Turijn. De wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen Vejle BK en FC Twente, op 1 maart in Vejle, zal worden geleid door de Tsjechoslowaak Christov. Veertien dagen later zal de Pool Jarguz als scheidsrechter fungeren in Enschede. Eerder was reeds bekend dat de wed strijden tussen PSV en FC Magdeburg voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker achtereenvolgens onder leiding staan van de Spanjaard Guruceta Muro (1 maart in Maagdenburg) en de Oostenrijker Wöhrer (15 maart in Eind hoven). Het bestuur van Ajax gaat ervan uit, dat Ivic teruggaat naar zijn oude vereniging Hajduk Split. Voorzitter Van Praag: „Ivic heeft van Hajduk Split een nóg beter contract gekregen dan wij hem heb ben voorgelegd”. Ivic zelf houdt zich echter op de vlakte als hem wordt gevraagd of hij terugkeert naar zijn geboorteland. Ivic heeft Hajduk, dat op dit moment wordt getraind door zijn landgenoot Wlad- ko Markovic, tien jaar getraind en stapte twee jaar geleden over naar Ajax. De uitslagen van NederlandCanada zijn: Joke van Beusekom (Ned)—Wendy Clarckson (Can) 3-11, 11-6, 10-12. Marjan Ridder (Ned- Jane Youngberg (Can) 11-8, 11-7. Hanke de Kort (Ned)Barbara O'Brien (Can) 11-3, 11-5. Van Beusekom/RidderClarksonYoungberg 15-4, 15-8. Marja Ravelli/Maureen Oskam (Ned)Claire Backhouse/S- haron Crawford (Can) 15-9, 15-11. Beusekom/RidderBackhouse/Craw- i havelli/OskamClarkson/ Youngberg 15-9, 12-15, I Op 16 februari zullen de Nederlandse dames in Durham bun halve- I finalewedstrijd tegen Engeland spelen. Dietrich Thurau heeft gisteren de vierde etappe van de Ster van Besseges gewonnen. Hij heeft ook de leiding in het algemeen klassement, dat volgens een puntensysteem wordt opgemaakt. heeft het Nederlands dames badmintonteam zich duidelijk gerevancheerd voor de wat matte vertoning tegen Zweden, I die eindigde in een 4-3 zege. Tegen een sterkere tegenstander als Canada toch is, finishte Nederland met de sprekende cijfers van 5-2. Hierdoor is de derde ronde bereikt in de Ubercup, de wereldbeker voor dameslandenteams, die al op 16 februari in I en tegen Engeland wordt gespeeld. andere verdeling dan werd verwacht. Veelvoudig nationaal I bouwde een 10-4 voorsprong op, die de ogenschijnlijk onaange- Jane Youngberg voor de tweede maal in haar loopbaan wist te I verslaan (11-8 en 11-7). Ook Hanke de Kort maakte haar nogal I betwiste positie als derde enkelspeelster volkomen waar, want I in korte tijd zette zij Barbara O’Brien met de cijfers 11-3 en 11-5 I -- I oenen speelden messcherp de Canadese verdediging aan flar- den: 15-4 en 15-8. Daarna werden er nog twee dubbelspelen gespeeld, die vanwege concentratieverlies aan Nederlandse zijde langer (ADVERTENTIE) DOETINGHEM Trainer Henk Ellens zal de Graafschap aan het einde van dit seizoen verlaten. Het bestuur van de Doe- tinchemse eerste-divisieclub heeft gister avond unaniem besloten zijn éénjarig contract niet te verlengen. Een aantal factoren heeft tot dit besluit geleid. De belangrijkste is, dat de publieke belangstelling door de slechte prestaties van de Graafschap enorm is teruggelopen. Hoewel het bestuur ontkent, dat Ellens als de zondebok wordt beschouwd, is het wel duidelijk dat men in hem niet de juiste man ziet om de Graafschap uit de impasse te helpen. Twee andere argumenten hebben de woede van Ellens opgewekt. Volgens de trainer wordt hem verweten, dat de spe lersgroep te ongedisciplineerd optreedt, terwijl hij bovendien geen overwicht op de spelers zou hebben. IDIG

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23