Ter verdediging Amerikaanse aanvoerlijnen Rechtbank neemt 8 maart besluit over Volksunie p Schaefer kan toch wethouder Kamervragen over worden lidmaatschap Koninklijk Huis tl Advies: Waarschuwing tegen spuitbusgassen Toename griep het xx/eer] en dan dit noq achtergrond Krappe meerderheid Kamer Agee moet land verlaten Uitbreiding „Almelo” niet absoluut zeker WR BUITENLANDSE ZAKEN: FEBRUARI 8 19 7 8 WOENSDAG BINNEN- EN BUITENLAND Bontmantels een Benoeming VI Oorl^1 per DEN HAAG. De koopsompolis, waarover de belastinginspec teurs nu een onderzoek eisen, Verschilt nogal van de gewone levensverzekering. In feite is het een legale vorm van belasting ontduiking (althans tot 1 september 1977) die door de verzeke ringswereld is geïntroduceerd om zoveel mogelijk fiscaal voor deel te behalen. BRUSSEL/DEN HAAG (ANP). De NAVO wil een betere militaire bescherming van de havens van Rotterdam en Antwerpen (en ook Zeebrugge en Vlissingen) tegen een mogelijke Russische luchtaanval, zo is in Brussel bekend geworden. De militaire staf van de NAVO, aldus meldt het Britse persbureau Reuter, vindt een verbetering van de verdediging van deze belangrijke zeehavens nodig, omdat sinds het uitvallen van Frankrijk de Verenig de Staten hun troepen en aanvoerlijnen via deze havens zouden willen laten lopen in een Oost-Westconflict. Honderdjes Sr3 .a ËS 0.1' 0.6 2 0.2 0.6 0 1 0 0 1 0.4 0 0 0.2 4 0.6 0 0.1 0.2 1 0 0.1 0 0 0 0.3 0 0 0 0.3 0 0 1 0 0 1 6 2 0 0.6 0 Campagne -i §.S 1 'W Neutrasy Verkoel NAVO: Bescherming Nederlandse en Belgische havens moet beter JAN SCHAEFER (Van onze parlementsredactie) Dl plus 3 WEERRAPPORTEN Koopsompolis: fiscaal voordeel D. Li ochtend zijn gepleegd. 6 14 Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Defensie verklaarde giste ren desgevraagd, dat aandacht zal moeten worden besteed aan de luchtverdediging DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren premier Van Agt gevraagd wan neer de regering met een regeling komt van het lidmaatschap van het Koninklijk Huis. De vraag wie precies lid is van het Koninklijk Huis is al jaren onderwerp van overleg tussen het kabinet en de Koningin, maar de vorige regering is er niet in ge slaagd tijdig met een wetsontwerp te komen. Zoals bekend is ligt het probleem in het de laatste tijd sterk gegroeide aantal leden van de koninklijke familie, nu 22. Voor alle gedragingen van leden van het Koninklijk Huis is het kabinet immers politiek verant woordelijk. Daarom wordt al geruime tijd aangedrongen het aantal leden van het Koninklijk Huis te beperken tot degenen die direct bij de troonsopvolging betrok ken zijn en niet automatisch alle leden van de koninklijke familie daar onder te rekenen. geh. bew. sneeuw 1. bew. onbew, geh bew onbew onbew. onbew. onbew. sneeuw onbew. onbew. zw. bew 1. bew 1. bew sneeuw sneeuw geh. bew mist mist onbew. onbew weerlicht 1 7 4 DEN HAAG. Philip Agee, de Amerikaanse oud-CIA-agent die sinds het voorjaar van 1977 in Nederland verblijft, zal zonder tegenstribbelen het land verlaten. De De koopsompolissen, die zo in trek zouden zijn bij Kamerleden en be windslieden, hebben meestal een zeer korte looptijd van zo’n zes jaar. Indien iemand ineens bijvoorbeeld 100.000 gulden stort, krijgt hij na zes jaar onge veer 160.000 gulden terug. Volgens de bestaande wetgeving wordt belasting geheven over anderhalf procent van de verzekerde som (160.000 gulden) gedu rende zes jaar, dus over slechts 14.400 gulden. Als we daarbij het hoogste, bijzondere belastingtarief van 50 pro cent aanhouden, behoeft de betrokkene over een voordeel van 60.000 gulden slechts 7200 gulden belasting te betalen. Nog gunstiger uitkomsten blijken mogelijk indien de verzekerde zijn koopsom, bijvoorbeeld de 100.000 gul den, leent. De rente voor het lenen is immers ook aftrekbaar voor de belas ting, terwijl voor degene die het geld leent bij dezelfde maatschappij waar Om daaraan een eind te maken stel de Van Rooi jen voor de rente die een verzekerde op zijn levensverzekering ontvangt niet langer te belasten vol gens het speciale tarief van driekwart of anderhalf procent van de verzeker de som, maar in zijn geheel te belasten volgens de regels van de inkomstenbe lasting. Nu de Kamer daarmee ak koord is gegaan, geldt dat voor alle Dat is heel wat meer dan het hoogste griepcijfef van vorig jaar: 44 per 10.000 in de tweede week van maart. De griep be gint nu epidemische vormen aan te nemen. belang was dat men Agee geen voorkeurs behandeling wil geven, in vergelijking met andere, vreemdelingen „die minder in de publiciteit worden gebracht”. De motie- Van den Bergh werd tenslotte verworpen met 76 tegen 68 stemmen. Advocaat mr. Van Bennekom zei gistermiddag dat ook voor de Tweede Kamer, net als voor de top van het ministerie van Justitie, andere dan strikt zakelijke argumenten hebben ge golden. Kernpunt hierbij is de belastbaar heid van de uitkeringen op grond van levensverzekeringspolissen en in het bijzonder van de koopsompolissen. Le vensverzekeringen zijn normaal lang lopende kwesties, waarvoor de betrok kene, tenzij hij of zij vroegtijdig over lijdt, vaak wel 20 tot 30 jaar premie moet betalen. In de kapitaalsuitkering die men na afloop van de levensverze kering ontvangt zit een belastbaar ren- tebestanddeel. Volgens de wet is van die rente mo menteel slechts belast driekwart pro cent van de verzekerde som voor elk jaar van de looptijd van de verzeke ring. Naast de levensverzekeringen waarbij periodiek premies worden be- De woordvoerder van het ministerie van Buitenland se Zaken in Den Haag ver klaarde gisteren dat, „in het perspectief van het Ka merdebat, wat Nederland betreft de uitbreiding van Almelo kan plaatsvinden. Men moet echter afwach ten of Engeland en West- Duitsland, in het perspec tief van dit debat, tot de zelfde conclusie komen”. Theoretisch is het moge lijk, dat Engeland en de Bondsrepubliek zich op het standpunt stellen dat, nu de Tweede Kamer heeft be- verzekeringen die korter lopen dan 12 jaar tenzij de verzekerde voor zijn 70ste jaar overlijdt. Ook begrafenis verzekeringen blijven grotendeels bui ten schot. Minister Van der Klaauw zal, aldus Buitenlandse Za ken. met zijn Engelse en (later) met zijn Westduitse collega’s overleggen over vervroeging van het even tuele ad hoc-regime voor Uit een damesmodezaak aan de Spui- straat in Den Haag zijn tien bontmantels met een totale waarde van 60.000 gulden kjl0 gestolen. De dieven zijn door de glazen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z -Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tunis 6 10 10 -3 -0 2 15 5 24 3 1 2 0 4 3 4 14 14 -2 9 4 3 5 -9 1 5 4 -0 -2 -0 -20 -6 6 -3 1 -4 -3 ling vormt een bedreiging van de menselij ke gezondheid en het milieu. Deze waar- schuwingsverplichting loopt vooruit op een eveneens aangekondigd verbod. De definitieve beslissing over de ver- bodsmaatregel zal mede afhangen van de bevestiging door aanvullend onderzoek van de veronderstelde mate van aantas ting van de ozon. Deze nadere gegevens zullen in de herfst van dit jaar in Amerika door de Nationale Academie van Weten schappen worden gepubliceerd. Een inte rimrapport dat aangeeft dat de afbraak van de ozon ernstiger zou zijn dan eerder werd verondersteld, is eind december 1977 uitgekomen. Beide raden stemmen in met het ont werpbesluit inzake een verplichte waar schuwing. De VCRMH constateert boven dien dat inmiddels belangrijke resultaten van het nader onderzoek beschikbaar zijn gekomen, die wijzen op een ernstiger aan tasting van de ozon dan op grond van eerdere studies werd aangenomen. Beide raden benadrukken het voorlopige karak ter van de etiketteringsmaatregel. hij zijn koopsompolis afsluit nog meer meevallers te behalen zijn. Al met al is er geen sprake van echte verzekerin gen, maar meer van verzekeringen om wille van het belastingvoordeel. Staats secretaris Van Rooijen deelde bij de behandeling in de Tweede Kamer mee dat de Nederlandse staat daardoor on geveer 300 miljoen gulden aan belastin ginkomsten gedurende zes jaar derft. Alleen in 1975 werd al voor 1,5 miljard gulden aan kortlopende koopsompolis sen afgesloten. DEN HAAG (ANP). Het fractiebe stuur van de PvdA in de Tweede Kamer sluit thans niet uit, dat zijn fractielid Schaefer (oud-staatssecretaris van Volks huisvesting) in september beschikbaar is voor het wethouderschap van Amster dam. Dit standpunt heeft het fractiebu- reau gisteren ingenomen, naar aanleiding van een hernieuwd verzoek van het ge westelijk bestuur van de PvdA in Am sterdam. heb WE ma; en) tel op 5 len E C troi me' o 4 -13 2 2 3 -6 -3 9 3 14 Drs. H. A. M. Suykerbuyk is per 1 febru ari benoemd bij de hoofdinspectie van de volksgezondheid voor de geneesmiddelen als opvolger van drs. L. Kuyvenhoven, die op 1 juni met pensioen gaat. De heer jg Suykerbuyk is 35 jaar. ed< ele han lijk: Sch lal tor Loe: D. Heli 16 10 7 2 13 17 14 13 vet too rap der aar ‘haf DEN HAAG. De aantasting van de ozonlaag door freongassen is ernstiger dan werd verondersteld. In heradvies over een ontwerpbesluit van de Voorlopige Centrale Raad voor de Milieuhygiëne (VCRMH) aan de minister van Volksgezondheid, wordt voorgesteld een waarschuwingstekst aan te breng an op spuitbussen die bepaalde freongassen bevatten. Reeds eerder werd over dit onderwerp geadviseerd door de Raad inzake de luchtverontreiniging. Het ziet ernaar uit dat deze stoffen in staat zijn, wanneer zij de stratosfeer berei ken de daar aanwezige ozon af te breken. Dit zou tot gevolg hebben dat te veel scha delijke ultraviolette straling het aardop pervlak bereikt. Toeneming van die stra- Het hoofd van het cardiologisch cei trum van het Beilinson-ziekenhuis in Ti Aviv, dr. Yehouda Schönfeld, heeft ve Jei] klaard dat een ieder die een gerimpelc iet oorlel heeft zijn hart moet laten onderzo ïai ken. Volgens dr. Schönfeld heeft een oi derzoek van 807 patiënten uitgeweze Ï~1 dat er rechtstreeks verband bestaat tussi r1 gerimpelde oorlellen, veroorzaakt do, verlies van elasticiteit van de weefsels e hartaandoeningen. Deze elasticiteit ve mindert bij mensen die aan vaatverna wing lijden. Vóór de motie stemden PvdA, D’66, PPR, PSP, CPN, de CDA’ers Faber en Scholten en de WD’ers Keja, Nijpels, me vrouw Kappeijne van de Copello, me vrouw Ginjaar en mevrouw Vrijland. Mr. W. van Bennekom, de advocaat van Agee, heeft eerder al verklaard dat zijn cliënt tegen eind maart, de door staatsse cretaris mej. mr. E. A. Haars gestelde door een anti-communistische bewegiule in West-Berlijn bekendgemaakt. Volgei"Li de beweging is het aantal politieke geval ien genen in de DDR echter niet gedaald. H(Bve bedraagt nog steeds ongeveer 6000. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG (ANP). Het is mogelijk dat Enge land en West-Duitsland uit het Tweede-Kamerdebat over de Urenco en de daar aan aangepaste opstelling van de Nederlandse rege ring, de conclusie trekken dat uitbreiding van de ul tra centrifugefabriek in Almelo niet langer aan trekkelijk is. sieve plannen van dé vijftien landen tellen de verdedigingsorganisatie in het Brussel se hoofdkwartier. De Amerikanen moeten nu met hun aan- voerschepen door het kanaal en het Nau^ van Calais varen alvorens Nederlandse en Belgische havens te kunnen bereiken. Om nu de Nederlandse en Belgische havens tegen mogelijke Russische luchtaanvallen te beschermen is een plan ontwikkeld dat vele miljarden dollars zal gaan kosten bij de uitvoering. Dit plan zal besproken wor den bij de eerstkomende bijeenkomst van NAVO-ministers eind mei in Washington. Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Defensie verklaarde des gevraagd, dat het bekend is dat de lucht verdediging van vitale strategische objec ten in West-Europa reeds lang onderdeel uitmaakt van de plannen en de behoefte van de Westeuropese defensie. „Mede gezien de achterstand in de lucht verdediging, die is ontstaan door de sterk toegenomen dreiging van de Warschau- pact-luchtstrijdkrachten van offensieve aard (zoals de verdubbeling van het vliegbereik met driedubbele bommenlast) Tweede Kamer verwierp gisteren de motie-Van den Bergh (PvdA), waarin de regering werd gevraagd Agee de kans te geven tegen de weigering van een verlengde verblijfs vergunning in beroep te gaan bij de Raad van State. termijn, Nederland zal verlaten. Wel zal hij zich volgende week nog wenden tot de Raad van State Omdat het geen beroep is volgens de daarvoor geldende regels, leidt dat beroep nu niet tot opschorting van de uitvoering van de beslissing van staatssecretaris Haars. Overigens had de staatssecretaris vorige week donderdag, bij het debat over de kwestie-Agee, al laten blijken dat zij de motie-Van den Bergh niet zou uitvoeren en Agee hoe dan ook het land zou laten uit zetten. Mevrouw Kappeijne van de Copello (VVD) had zich tijdens het debat namens haar fractie uitgesproken voor het verle nen van uitstel aan Agee, zodat hij een beroep zou kunnen doen op de Raad van State. Voor de stemming in de Tweede Kamer verklaarde zij dat „de overgrote meerderheid” van de WD-fractie vol doende tevreden was gesteld door de me dedeling van de staatssecretaris, dat zeer binnenkort een wetsontwerp in behande ling kan komen waardoor vreemdelingen altijd een beroep op de Raad van State zullen doen. De heer Van den Broek (CDA) in wiens fractie ook een aantal leden niet gelukkig was met het regeringsbeleid tegen Agee, zei dat voor het CDA van overwegend J] lie ijf egt list froc Itai jeni iari De DDR heeft de vorige maand 75 gpor vangenen vrijgelaten en naar de Bondsrlen publiek laten gaan. Tot de groep behoo ra£ den 18 Westduitsers en Westberlijnere v Het nieuws van de vrijlating werd gistere Tot nu toe zijn in Den Haag zeventig Pat valse briefjes van honderd ontdekt. Vorige week werd de grootste „oogst” binnenge haald: 45 stuks. Vooruitzichten voor vrijdag: Overwegend droog met enkele opklarin gen. In de middag temperaturen om het vriespunt, overigens lichte tot matige vorst Aantal uren zon I tot 6, minimumtempe ratuur van min 1 tot min 8 graden, maxi mumtemperatuur van min 2 tot graden. Weer In binnen- en buitenland onbew onbew 1. bew. sneeuw geh. bew. geh. bew. h bew zw. bew geh. bew sneeuw zw. bew. zw bew. 1. bew. sneeuw geh. bew. mist geh. bew h bew sneeuw sneeuw veranderl. ono nno ono o no ono windst nw windst nno nw windst. windst. no n n nnw no zzo no windst. nnw wzw taald, hebben de verzekeringsmaat schappijen enkele jaren geleden ook de koopsompolissen geïntroduceerd, waarbij een groot bedrag als premie ineens wordt gestort, dan is men de volgende twintig tot dertig jaar van premie betalen af. De voorstellen van staatssecretaris Van Rooijen brachten in de verzeke ringswereld nogal wat beroering te weeg. De levensverzekeraars lanceer den een grote campagne tegen het wets voorstel. Zij vreesden daardoor een flink aantal klanten te zullen kwijtra ken. Niet alleen klanten die een koop sompolis wilden afsluiten maar ook mensen die met het oog op die polis een lening wilden afsluiten. De verzeke raars noemden het voorstel strijdig met de geest van de Wet op de Inkomstenbe lasting. De maatschappij die het grootste aandeel had in de uitgifte van koop sompolissen was de levensverzeke ringsmaatschappij „Stad Rotterdam”. Directielid en sinds 1 januari van dit jaar president-directeur is mr. Van Leeuwen, tevens voorzitter van de CHU. -5 -3 -2 -2 -4 -5 -2 hoogste inschrijver, de firma Reiimpo B uit Capelle a.d. IJssel. Deze firma ha 356.000 gulden geboden. Dit bod wekti bevreemding bij diverse andere inschrij j) vers; het tweede bod lag 180.000 guldeilv lager. De firma Reiimpo is in bergerskrin gen geheel onbekend. Noch bij de ptw noch bij de Kamer van Koophandel d Fabrieken in Rotterdam is een firma val die na am bekend. Zoals bekend heeft de nar Attican Unity na een felle scheepsbran: iet’ enkele weken op het strand van Cadzani taa gelegen. De berging heeft vele miljoenen en gekost. van de aanvoerhavens voor Amerikaanse versterkingen in tijden van spanning. De Nederlandse en Belgische zeehavens zijn voor de Amerikaanse aanvoer zo be langrijk geworden omdat Frankrijk niet langer deel uitmaakt van het geïntegreer de opperbevel van de NAVO. Normaal gesproken zouden de Amerikaanse sche pen landen op de west- en noordwestkust van Frankrijk en dan nog redelijk ver verwijderd zijn van het centrum van het eventuele strijdtoneel: West-Duitsland. „Nu landen zij midden in de strijd”, aldus een van de voorbereiders van de defen- 1 1 1 Enkele weken geleden Was er een nega tief advies van de zijde van de PvdA- fractie in de Tweede Kamer, voor wat betreft het Amsterdamse verzoek Schae fer beschikbaar te stellen voor zowel het lijsttrekkerschap voor de Amsterdamse PvdA bij de komende gemeenteraadsver kiezingen eind mei als het wethouder schap. Volgens een woordvoerder van het PvdA gewestbestuur in Amsterdam bete kent het besluit dat Schaefer nu beschik baar is als lijsttrekker èn wethouder in de hoofdstad. zal aandacht moeten worden besteed aan de luchtverdediging van de aanvoerha vens voor Amerikaanse versterkingen in tijden van spanning”, aldus de woord voerder. In het plan dat in mei bij de ministers zal worden ingediend, zal worden voorgesteld rond de Nederlandse en Belgische havens een reeks van luchtdoelraketten op te stel len en verder te zorgen voor een aantal NAVO-vliegtuigen die deze raketten en hun opstellingen zullen moeten bescher men tegen aanvallen. Een belangrijk deel van het NAVO-plan ter verbetering van de luchtverdediging is de aankoop van een luchtvloot van vliegende radarstations ter waarde van bijna twee miljard dollar. Deze vliegtuigen moeten beschikken over een speciale ra- daruitrusting welke vliegtuigen op kan sporen zodra ze van hun luchtbases opstij gen en laagvliegend de grondradar kun nen ontwijken. De Atlantische bondgeno ten zijn het over de aanschaf van deze vliegtuigen wel eens geworden, maar bek vechten nu al jaren over wie nu hoeveel zal betalen voor deze vliegtuigen. Officieel hebben deze tweede landen nog niet op de uitslag van het Kamer debat gereageerd. Minister Van der Klaauw is gisteren vanuit Brussel met zijn En gelse ambtgenoot David Owen mee naar Londen voor een informele kennis making, waarbij het UC- project waarschijnlijk het belangrijkste onderwerp van gesprek zou zijn. n c Vijftigduizend leerlingen van de hoogste jep, klassen van het lager onderwijs gaan op de ier\ 21ste van deze maand aan het werk dootm zich te verdiepen in „Roken, alcohol ai sport”. Ze maken een werkstuk voor de te 1 wedstrijd die de stichting volksgezondheid Jen en roken en de nationale commissie tegen het alcoholisme hebben opgezet. mer, onder presidium van mr. W. S. dr Costa, in een besloten zitting zoals all verzoekschriftprocedures in de raadk» mer behandeld. De rechtbank hoorde de officier vai^e Justitie, de voorzitter en leider der Nedeigeg landse Volksunie Joop Glimmerveen uival) Den Haag, de vice-voorzitter J. P. C. roc Hagenbeek uit Huizen (NH) en de secrets ris, mr. F. Zoetmulder uit Amsterdam. NVU en officier kunnen van de beschil king van de rechtbank binnen twee maai den in beroep gaan bij het Gerechtshof i Amsterdam en daarna eventueel nog i cassatie bij de Hoge Raad. Ei openbare inschrijving toegewezen aan d dier moi ten intv ner Roken, alcohol, sportw »r voordeur naar binnen gegaan. De inbraak ?ati moet tussen zaterdagmiddag en dinsdag- l b don kaa te »n. UTRECHT (ANP). Het aantal grieppatiënten in Nederland is de laatste weken met forse sprongen omhoog ge gaan. De als „meldposten” voor het minis terie van Volksgezondheid fungerende huisartsen, telden in de derde week van januari 24 griepgevallen per 10.000 inwo ners, in de vierde week van januari waren dat er 47 en volgens de voorlopige cijfers over de afgelopen week was het aantal toen al gestegen tot 75 per 10.000. De leider van de Spaanse socialisteil Felipe Gonzalez, heeft in een toespraa voor de „Club van de 21ste eeuw” in Ml drid gepleit voor een neutrale opstellin van Spanje in de internationale politie De 36-jarige advocaat, die leider is van d op een na grootste politieke partij in Spai je, sprak zich uit „tegen het lidmaatscha van een militair blok dat afhankelijk van een van de grote mogendheden”. I lltie De gemeente Vlissingen heeft hf kon Griekse vrachtschip Attican Unity n< 60 .S £■5 ono no ono ono ono ono ono ono ono nno windst windst. n n ozo ono ono no nno paald dat geen levering van uit Almelo afkomstig ver rijkt uranium aan Brazilië mag plaatsvinden zonder afdoende waarborgen dat hieruit geen kernwapens worden vervaardigd, de uitbreiding van de ultra- centrifugefabriek een te onzekere zaak is. AMSTERDAM. (ANP) De civiele mer van de Amsterdamse rechtbank op woensdagmiddag 8 maart bekend ma j, ken of zij de politieke partij Nederlands<var Volksunie (NVU) ontbonden heeft venjn klaard. Daartoe had de Amsterdamse olLas ficier van Justitie, mr. J. H. C. Pieter^ie medio december vorig jaar bij de rechtaar bank een verzoekschrift ingediend. Dati^e gisteren door de zogenaamde handelslui te V voc „ZO 10 DONDERDAG 9 FEBRUARI Zon- en maanstanden Zon op 8.07 uur onder 17.42 uur Maan op 8.44 uur onder 20.28 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 4.49 uur en 17.01 uur de opslag van plutonium (de grondstof van kernwa pens die vrijkomt bij ge bruik van verrijkt urani um). Een dergelijk regime zou voorlopig van kracht moeten zijn, in afwachting van een regeling die wordt uitgewerkt door het Inter nationale Atoom Energie Bureau (IAEA) in Wenen. Het IAEA is gevraagd mee te werken aan de opstelling van het ad hoe regime. De Braziliaanse pers, al dus de woordvoerder, heeft zich over dit komende Ne- derland-Duits-Engelse over leg „gematigd positief” uitgelaten. Er zijn aanwij zingen dat de Braziliaanse autoriteiten „alle begrip” hebben voor de Nederland se wens, met zijn partners te spreken voordat contact wordt opgenomen met de Braziliaanse regering. Een officiële Braziliaanse reac tie is dan ook niet te ver- i wachten voordat de „Troi ka” een besluit heeft genomen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2