Goede kans, dat Velsen straks voldoende tandartsen heeft chts der Werk loosheid ZAND RUIMEN OMWILLE VAN VEILIGHEID ers Jaarvergadering van VVD Velsen burgerlijke stand blijft stijgen in de IJmond SO VAKANTIESERVICE EN STEUN VAN HOOGOVENS DE DUPE ant Spelregelwedstrijd slaat goed aan Bid Fff llf ttelt «SS VIJF JONGE MENSEN WILLEN GROEPSPRAKTIJK BEGINNEN eid ds Kennemergaarde Besparingen „Kesslerhuis" Oprichting Jeu de Boules- club in Kennemerland VELSEN Onderzoek V rwi WOENSDAG VELSEN-IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) El Msi I n <e' deerd, terwijl het personeel in deze sector eind 1979 met 111 mensen kan afgenomen zijn. In salarissen betekent dit al een bezuiniging van 7,35 miljoen gulden, waarbij nog eens een besparing van zo,n 800.000 gulden komt aan andere kosten, zoals cur sussen, vergoedingen, drukwerk, etc. IJMUIDEN. Op de afdeling personeel en orga nisatie wil Hoogovens ruim acht miljoen gulden bezuinigen. Daarvoor zijn een aantal maatregelen uitgedacht en worden andere maatregelen bestu- S'. - z BI iland) Bezuiniging van ruim 8 miljoen op afdeling personeel en organisatie Jules Croiset als Anton Tsjechov. V. 116450 tend v'- I n de Rijks s op alles :oek op de loorgaan”. verhinde- ichteloos”, eht inmid- w. Beiden bijwonen, rden over- ).00 uur .30 uur n de minis- vragen van Investerin- ktie van de heeft nog eerst meer jekomstige leur) 'heid heeft eperkte rol ancern. Ze en bij het lur van de samenwerj sen en War grondstof van de wilt Wapenveld) kelijk van) een redelij- acht en ij dreig- ar toch n ernst maken” crijgen. ens het ■Oosten gezegd ben dat ten oos- naï zou n gene- eneraal e presi- Hoewel het takenpakket van de afde ling personeel en organisatie niet vermin derd kan worden, ontkomt ook deze afde ling niet aan een groot aantal bezuinigin gen. Hoogovens wil binnen twee jaar een besparing van 200 miljoen gulden zien te vinden om het structurele verlies van het bedrijf tegen te gaan. Daarbij moeten alle beetjes helpen en moeten alle takken van het bedrijf bezuinigen. In de afdeling per- I soneel en organisatie moeten de bezuini gingen beperkt blijven, omdat Hoogovens geen fundamentele wijzigingen van het beleid in deze afdeling wil. Het beleid is er altijd op gericht geweest om de arbeidsvoorwaarden bij Hoogovens Volgens de directie zijn besparingen mo gelijk op het gebied van wervingskosten, het aantal stagières, cursuskosten en door aanpassingen in de personeelsbezetting, die uiteindelijk leiden tot een verminde ring van het aantal mensen van 673 eind 1977 naar 562 eind 1979. Een van de maat regelen is een verminderde dienstverle ning met betrekking tot vakantie-aangele- genheden en huisvesting voor het perso neel eind 1979, hetgeen een besparing van 100.000,- kan opleveren. Met de vermindering van wervingskos ten kan zelfs 475.000,- bespaard worden. De afdeling personeelswerving is inmid dels al verhuisd van Hoofdkantoor 2 naar een nieuw pand aan de Wijkermolen bij het station Beverwijk. Daardoor kan al op de reiskosten bespaard worden en is het wervingsbureau voor sollicitanten Een aantal bezuinigingsplannen heeft de directie nog in studie. Daarvan is sluiting en verkoop van het vakantie- en conferen- tie-oord Het Kesslerhuis bij Bilthoven een van de meest verstrekkend^. Het Kessler huis, daterend uit het begin van deze eeuw en vernoemd naar een van dé stichters van Hoogovens, is indertijd door het bedrijf aangekocht als vakantie-oord voor het personeel, dat de vakantieweken in bos rijk gebied wil doorbrengen. Het kapitale huis bevat ruimte voor 22 gezinnen en er werken acht personeelsleden om het de vakantiegasten naar de zin te maken Af stoten van het vakantie-oord kan een be sparing van 400.000,- opleveren. Dit zo merseizoen zal het vakantie-oord in ieder geval in gebruik blijven. bovendien gemakkelijker bereikbaar ge worden. Deze verheugende mededeling deed wet houder Th. C. Witte tijdens de commis sievergadering voor de volksgezondheid. Hij had zelfs nog meer pijlen op zijn boog, want de gemeente is ook in gesprek met een enkele tandarts, die ook bereid is om zich in, Velsen te vestigen. „Als beide ge sprekken succes hebben, zijn we in één klap uit de zorgen”, aldus de wethouder. Hij deelde verder mee, dat er onder de tandartsen in Velsen een enquête is gehou den om als gemeente een inzicht te krijgen in het patiëntenbestand. Van de veertien tandartsen hebben er elf gereageerd en de gemeente hoopt ook van de andere drie nog een reactie te krijgen. dat ook vorig jaar gebeurd is. Het onder zoek is dit jaar ingepast in een onderzoek in heel Kennemerland en de gemeente verwacht daarom hiervoor weer subsidie te krijgen, zodat de eigen bijdrage van de vrouwen laag kan blijven. Inmiddels is ook de werkgroep Alcohol en drugs samengesteld. De werkgroep heeft tot doel een onderzoek te doen naar het gebruik en eventuele misbruik van alcohol en drugs om daarna een pakket van maatregelen en taken te kunnen sa menstellen voor de bestrijding van eruit voortvloeiende problemen. In de werk groep werken de gemeente Velsen, Bever wijk, Heemskerk en Castricum samen en de groep wordt voorgezeten door de regio nale consulent voor gezondheid, voorlich ting en opvoeding. Als het zand zo hoog tegen de pier opgewaaid ligt kan ieder spelend kind vanaf het strand zo de pier oprennen. En dat kan levensgevaarlijk zijn, want buiten de weekenden rijden er regelma tig grote vrachtwagens met steenblok ken of met kokende asfalt over de pier voor het noodzakelijke onderhouds werk. De kans, dat er eens een kind onder zo’n wagen terecht komt, is niet denkbeeldig. Daarom, dat het zand langs de pier weggeschoven wordt. Dan is het niet meer mogelijk om vanaf het strand zo de pier op te rennen, maar kan men er alleen aan het begin bij Paviljoen Zuidpier op. Na twee ronden is de situatie voor poule A: 1. De Kennemers 981, 2. Beverwijk 2 980, 3. ADO’20 948, 4. Inter Heemskerk 601. Poule B: 1. Beverwijk 1 1121, 2. VSV 1100, 3. Waterloo 901, 4. Velsen 843 en 5. IJmuiden 702. Inmiddels heeft de tweede ronde van deze wedstrijden plaatsgevonden. In de A- poule die in de kantine van ADO’20 te Heemskerk is gehouden werd de uitslag: 1. Beverwijk 2 met 538 punten, 2. ADO’20 470, 3. De Kennemers 458, 4. Inter Heems kerk 296. In de kantine van Waterloo te Driehuis werd de uitslag voor poule B: 1. VSV 554, 2. Beverwijk 1 489, 3. Waterloo 392, 4. Velsen 354 en 5. IJmuiden 335. GEBOREN: J. M. Smit-Mulder, d., Santpoort. C. ten Have-de Waard, z., IJmuiden. J. A. Bak- Krijger, d., Velsen (Zuid). G. J. W. van der Voort-van den Brink, z., IJmuiden. A. A. Kok-van der Steen, d., IJmuiden. K. M. Aardenburg-Limmen, d., Heemskerk. R. Tierolf-Monas, z., Santpoort. H. Romkes- van Velthuijsen, z., IJmuiden. M. Tol-Fid- der, z., IJmuiden. Voor poule A worden 13 februari de wedstrijden voortgezet in de kantine van Beverwijk en 14 februari voor poule B in de kantine van VSV. De finalewedstrijd om de Aldert Gravemaker-bokaal heeft plaats op 27 februari in de kantine van De Kennemers te Beverwijk OVERLEDEN: I. A. Ferkingstad. 81 jr., weduwe van H de Jager, IJmuiden. H. Klees, 89 jr., we duwnaar van N. Zeijlemaker, IJmuiden. G. J. M. Kruiswijk, 73 jr., echtgenote van W. N. A. Reijgwart, IJmuiden. A. Vermeer, 89 jr., weduwnaar van A. van den Oever, Santpoort. J. Hes, 92 jr., weduwnaar van C. M. Praat, Santpoort. J. H. Mulder, 61 jr., echtgenoot van E. J. M. Pasteuning, Velsen (Zuid). H. van Duijn, 82 jr., echtgenoot van C. D. Dessein, Santpoort. VELSEN. De belangstelling*voor de Jeu de Boules-sport neemt nog dagelijks toe. Sinds het initiatief genomen is om in Kennemerland een Jeu de Boules-club op te richten, wordt de sport enigszins geor ganiseerd elke zondag op het terrein ach ter Beeckestijn beoefend tussen twaalf en twee uur. De definitieve oprichting van een Jeu de Boules-vereniging zou zater dagmiddag plaatshebben tijdens een ver gadering in zaal Zomerlust te Santpoort. Deze vergadering is echter verplaatst naar zaterdag 18 februari om twee uur in Zo merlust. VELSEN. - De WD afdeling Velsen houdt haar jaarvergadering op maandag 13 februari om 20 uur in de Ichtuskerk aan de Kompasstraat te IJmuiden. Op de agen da staan de jaarverslagen en de bestuurs verkiezing. Na de pauze zal fractievoorzit ter ir. G. A. Schoonkind het werk van de fractie in de raad toelichten, waarna er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de raadsleden is. De commissievergadering bestond uit een groot aantal mededelingen. Wethou der Witte vertelde de commissie, dat er tussen 27 februari en 10 maart opnieuw een onderzoek naar baarmoederhalskan ker in de gemeente wordt gehouden, zoals bruik maakt, ongeveer 40 deelnemers en de belangstelling groeit nog steeds. Een aantal van hen kan gqed zwemmen, terwijl de anderen het zwemmen zoveel mogelijk geleerd wordt. IJMOND. De jeugdspelregelwedstrij- den van de scheidsrechtersvereniging „IJmond”, die in verschillende kantines van de IJmondvoetbalverenigingen wor den gehouden blijken bijzonder goed aan te slaan bij de verschillende deelnemende jonge leden van de voetbalclubs. De wed strijden worden telkens op twee afzonder lijke plaatsen gehouden voor de beide gevormde poules waarbij in poule A de jeugdploeg van Jong Hercules uit Bever wijk heeft moeten afhaken. Voor de veiligheid van strandbezoe- kers en eigen personeel heeft Rijkswa terstaat wel het een en ander over. Deze week zijn mensen van aanne- mingsmaatschappij De Branding met enkele bulldozers bij de Zuidpier aan de slag gegaan om al het tegen de pier opgewaaide zand weg te schuiven. Dat gebeurt niet om twee mooie voetbalvel den voor het strandvoetbal te maken, zoals enkele toeschouwers wijsgerig opmerkten, maar voor de veiligheid van met name kinderen, die op het strand spelen. Alle andere maatregelen bestaan uit aanpassing van de bezetting van de ver schillende takken binnen personeel en or ganisatie. sen buiten- ?ïnvesteerd rproduktie i. Mocht de 1 opleveren tenminste op hetzelfde niveau te houden e van F— a steunver- zeging ne- dsgeld zou i in het ka- nisatieplan iteit bij het Behalve de vraag nam ook het aanbod echter toe. Dit steeg met 31 tot een totaal van 367 (januari 1977, 356). De veranderin gen bij de werkende vrouwen vertoonden een minder heftige beweging maar ook hier vonden kleine verschuivingen plaats. Het aanbod bij de vrouwen steeg met 4 tot 484 (januari 1977, 312) en de vraag nam met 2 toe tot 69 (januari 1977, 77). Per gemeente wordt het aantal werklo zen nu aangevoerd door Velsen met 336 mannen en 187 vrouwen, gevolgd door Beverwijk met 216 mannen en 129 vrou wen. Heemskerk volgt op de derde plaats met respectievelijk 162 en 102. Voor Ca stricum luiden deze cijfers 110 en 48, terwijl Uitgeest als hekkesluiter het minst gehavend voor de dag komt met 39 man nen en 18 vrouwen. In vergelijking met de cijfers over de maand december 1977 betekenen deze ge gevens, die werden verstrekt door het Ge westelijk Arbeidsbureau IJmond, een Voortzetting van de toenemende werkloos heid UMOND. Gedurende de eerste maand van dit jaar steeg het aantal werk loze mannen in de IJmond omvattende de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen met 55 tot een totaal van 863. Over dezelfde periode van het vorig jaar werden 802 werkloze mannen geregistreerd. Dit programma laat op meeslepende wijze, amu sant en speels, soms ook diep ontroerend en tra gisch het leven van deze grote Russische kunste naar aan het publiek voor bijgaan. Zo maken we ken nis met de medische stu dent Anton Tsjechov, die om zijn studie aan de Uni- versiteit van Moskou te be- Een bijkomend voordeel is, dat er min der zand over de pier waait en aan de binnenkant in de vaargeul terecht komt. Een vermindering van het aantal sta gières, die dit jaar is ingegaan levert een besparing van 200.000,- op, terwijl een verlaging van cursussen Training en Vor ming en van de kosten van het opleidings centrum, die beide al zijn ingegaan, nog eens 147.000,- besparen. Eind van dit jaar wil de directie de opleiding van volwasse nen wat marigen en cursussen, die ook buiten het bedrijf gevolgd kunnen worden, afstoten, hetgeen een bezuiniging van 300.00Q,- oplevert. Een beperking van de financiële hulp aan ,,De Kennemerstaten” met ingang van het nieuwe winterseizoen 1978/1979 levert een besparing van 50.000,- op. VELSEN. Het ziet ernaar uit, dat het tekort aan tandartsen in de gemeente Velsen op korte termijn in één klap opgelost kan worden. De gemeente is op dit moment in gesprek met vijf jonge tandartsen, die dit jaar afstuderen en die gezamenlijk een groepspraktijk willen beginnen. Voorlopig hebben zij gekozen voor Velsen als vesti gingsplaats en ze hebben zich al georiënteerd op mogelijkheden om zo’n groepspraktijk te bouwen. Een plaats om te bouwen is nog niet gevonden, maar gedacht kan worden aan het terrein bij de Planetenweg, waar voornamelijk de belangstelling naar uitgaat. Mteryv -• -.x a;. X.. Een andere grote besparing, die in stu die is, is de beperking van financiële hulp aan de Peregrinusstichting. Dit zou een bezuiniging van ƒ300.000,- kunnen in houden. als bij vergelijkbare ondernemingen, om dat Hoogovens op de arbeidsmarkt moet concurreren om aan voldoende personeel te komen. Daarbij moeten er goede ont- plooiingsmogelijkheden zijn voor de men sen, moeten her-, om- en bijscholing moge lijk zijn en moeten de arbeidsomstandig heden goed zijn. Uit dit beleid trekt de directie de conclu sie, dat de kostenverlaging in deze sector gevonden moet worden in een betere effi ciency en door vermindering van de om vang van verschillende talken. De vermin dering van de personeelsbezetting bij de afdeling kan pas doorgaan als alle gevol gen van de kostenverlagingsplannen voor het gehele personeel van Hoogovens zijn afgewikkeld, want tot die tijd zal de afde ling personeel en organisatie juist extra belast kunnen worden. Het college van Velsen heeftbesloten om huize Kennemergaarde in Santpoort tijde lijk te blijven verhuren aan de Stichting Medisch Centrum in Velsen. Het huis komt vrij als het verpleegtehuis Velserduin in Driehuis in gebruik is genomen. In het huis zullen voorlopig twintig leerlingver- pleegsters huisvesting kunnen vinden. Daarmee is het huisvestingsprobleem van de stichting nog echter lang niet opgelost, want voor een groot aantal verpleegsters voor Velserduin en voor zo’n vijf gezinnen zal nog woonruimte gevonden moeten worden. De commissie ging akkoord met hef voorstel van het college om het zwemmen voor geestelijk gehandicapten een subsi die van 2500,- te geven voor het jaar 1977- 1978. Op het ogenblik telt de groep gehan dicapten, die van déze mogelijkheid ge- het lijden van deze mensen. Terug in Rusland dwingt zijn gezondheid Tsjechov tot een keuze. Of arts of schrijver, beide kan niet meer. De toestand van zijn longen laat dat niet tóe. Tsjechov kiest voor een schrijversloopbaan. Een li teraire erkenning volgt spoedig. Hij krijgt de Poesjkin-prijs, de hoogste Russische literatuuronder- scheiding. 3. Het ngin Julia >o kan zijr an Surina ast in New uwval van verkeer is fellowship /trekken. De Hoogovensdirectiè bestudeert mogelijkheden om het rustiek gelegen vakantie-oord „Het Kesslerhuis” in Bilthoven te sluiten en te verkopen als onderdeel van het grote bezuinigingsplan. Plaatskaarten voor deze voorstelling zijn verkrijg baar aan de kassa van de Stadsschouwburg, op de voorstellingsdag en de dag daarvoor, van half twaalf tot half een en tevens voor de voorstelling vanaf half acht. Voorverkoop heeft plaats op de bekende adressen. miiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlillllllllllllllllllllllllllll Jules Croiset als Tsjechov in Stadsschouwburg Velsen VELSEN. In de Stads schouwburg van Velsen treedt Jules Croiset op1 vrijdag de tiende februari op met zijn inmiddels be faamde solotoneelstuk van en over Anton Tsjechov. Het stuk is gebaseerd op de eenakter „Een Zwanen zang" van Tsjechov en op diens gedachten, notities, brieven, verhalen en ande re toneelfragmenten. Ton Lutz regisseerde het stuk. De vorming van een Districts Genees kundige Dienst begint ook gestalte te krij gen. De bestuurlijke werkgroep heeft een ontwerp-gemeenschappelij ke regeling voor de IJmond-gemeenten gemaakt, ter wijl ook de financiële commissie haar stu die af kan sluiten. Nu moeten de resultaten l binnen de colleges van de deelnemende gemeenten besproken worden om daarna in de commissievergaderingen en tenslotte in de gemeenteraad aan de orde te komen. .W:> -Z. talen, als journalist is ver bonden aan een humoris tisch blaadje waarvoor hij korte, uiterst komische levensschetsen schrijft. Met het loon dat hij hier voor ontvangt (8 kopeken per regel) onderhoudt hij ook het hele gezin Tsje chov. Dan zien wij hem als arts, die wanhopig het even wicht probeert te bewaren tussen zijn medische en li teraire aktiviteiten. Met de medicijnen ben ik wettig gehuwd, de literatuur is mijn maitresse. Anton Tsjechov gaat op reis. Naar Siberië, naar het eiland Sachalin, waar de dwangarbeiders en andere verschoppelingen van het Tsaristische Rusland hun trieste bestaan slijten. Op aangrijpende wijze brengt Tsjechov verslag uit van '-fr X #-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5