als nieuwe produktie EINDE VAN TIJDPERK érugblik op veertig jaren geschiedenis BEGIN MAART MAGAZINE OVER SCHAAKTOERNOOI Resultaat carnavalsviering in Ezelenheem Amerika centraal in NPO-concert Cursus ensembleleiding in Stedelijke Muziekschool ots en Proloog i Donkey Shot van Heemskerks Martanttheater Djebbe” veilingen beverwijk SM Premiere in „De Jansheeren” Volksdansbal VOORTZETTING ORIËNTATIE DIRIGENTEN Cabaret en kermis bij jubileumviering van De Kameleon PvdA-vergadermg Wijk aan Zee Thema-bijeenkomst in Vrouwencafé Platenconcert in „De Jansheeren” 8 FEBRUARI 'OENSDAG 19 7 8 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK Mh (Van een onzer verslaggeefsters) Bitter lot voor Djebbe. Duizend gulden voor gehandicapte kinderen (Van een onzer verslaggeefsters) Prins Harry op bezoek bij B. en W. „Dat is ook de bedoeling”, aldus Prins Harry: „Wel gezellig, maar toch een beetje gedistingeerd”. Dat gaf burgemeester Kok gelegenheid om de prins te complimenteren met het feit dat er dit jaar goed en gezellig feest is gevierd en dat hij de zaken uitstekend in de hand heeft gehouden. HEEMSKERK. Carnavalsprins Har ry I en zijn grote gevolg van hofdames, Raad van Elf en de boef brachten dins dagmiddag in vol ornaat een bezoek aan de wekelijkse vergadering van burge meester en wethouders. Via schaal-collectes en spontane bijdra gen van de bejaarden kon Prins Harry een cheque van duizend-gulden overhandigen voor de geestelijk gehandicapte kinderen die gaan verhuizen naar de Duitslandlaan. Daarvoor woonde ook een vertegenwoor diger van het Katholiek Instituut Maat schappelijke Dienstverlening aan geeste- BEVERWIJK. De openbare lagere school „De Kameleon” aan de Drecht- straat krijgt vrijdagavond 24 februari „Het Orakels Cabaret” op bezoek. De school bestaat die dag 12‘/2 jaar. De cabaretgroep, die gratis optreedt, be staat bijna twee jaar en maakt zowel tekst als muziek zelf en is afkomstig uit Castri- cum. Een van de spelers is de leraar van de tweede klas van De Kameleon. In het Ora kels Cabaret werken Geert van Diepen, Pieter Groot, Jan Meijer, Joke Meijer, Loes Meijer, Nico Meijer, Annet Mooy, Tom Mooy, Petra Peppen en Jos Schaap- er. Zij treden 19 februari op in een radio programma van de KRO. De jubileumvie ring van de Kameleon wordt zaterdag 18 maart voortgezet met een grote binnenker mis die van 14 tot 19 uur wordt gehouden. lijk gehandicapten de vergadering bij. „Het is hier één en al keet”, was nog een mooie kreet van de Prins, die daarmee niet doelde op de steeds vrolijker wordende stemming, maar op de behuizing van ge meentebestuur en ambtenaren. Hij had ’s middags een bezoek gebracht aan de ge meentelijke burelen. HEEMSKERK. Zaterdag 11 februari imen de de popgroep Bots en de toneel- toep Proloog samen een voorstelling ge- p in jongerencentrum Donkey Shot. De fel van het programma is „Borst” en gaat rer het Jeugdverzet. Barst gaat over rela te Allereerst, in een aantal korte stukjes, par de muziek wezenlijk in verweven is, k in een groot aantal liedjes wordt de room ontrafeld, die je als hersenspoeling igelijks in gestampt wordt: het grote1 pluk verliefd, verloofd, getrouwd, vast pakken. Aanvang 21 uur. Nog vers in het geheugen ligt het 25e toernooi, dat op fraaie wijze door Jan Hein Donner werd gewonnen. Vanaf die tijd De uitgave is verkrijgbaar voor 10, indien men zich vóór 1 maart als gegadig de meldt door overschrijving van dit be drag op girorekening 518787 t.n.v. pen ningmeester HTC te Santpoort. Na 1 maart zal de prijs 12,50 bedragen. De oplage bedraagt circa 1500 exemplaren. In het naar schatting 80 pagina’s tellen de magazine wordt o.a. verhaald hoe het toernooi onder de leiding van o.a. Piet Veldheer tijdens de oorlogsjaren groeide en na de oorlog tot een internationale schaakmanifestatie werd verheven. In 1946 deden voor het eerst buitenlanders mee en de Belg O’Kelly de Galway won meteen maar het toernooi. waarin behalve het gehele 40e toernooi, ook een terugblik op vroegere toernooien is opgenomen in de vorm van foto’s, over drukken, verhalen, partijen en analysen. Hij benutte voorts zijn spraakwaterval uitstekend om het gemeentebestuur te be danken voor het driemaal gratis beschik baar stellen van „De Jansheeren” en slaag de er vervolgens in om op de meest char mante wijze B. en W. bijna onweerlegbaar uit te leggen, dat men de carnavalsvereni ging toch eigenlijk niet langer een subsidie kan onthouden. Voor de gehele bevolking legde hij als wensen op tafel: kabeltelevi sie en meer fietspaden. Prins Harry en de zijnen hebben in elk geval kans gezien dit jaar de carnavalsvie ring meer allure en meer funktie te geven. Er is veel plezier gebracht bij onder meer de bejaarden en de gehandicapte kin deren. Het stuk handelt over maatschappelijke problemen. Het gaat over Djebbe, een zeer eenvoudig, goedgelovig en vrome man, die door een te groot vertrouwen in een vroe gere vriend zijn handenarbeid, het maken van kruisbeelden, gaat verwisselen voor de grote massaproduktie. Hij wordt gecon fronteerd met een harde maatschappij, vol onrechtvaardigheden en wordt het slacht offer van allerlei systemen. Eerst ziet hij zijn vrouw door uitputting sterven, vervol gens stort geleidelijk zijn wereld als een kaartenhuis in elkaar. Zodra hij zich hier tegen gaat verzetten wordt hij zelf op een meedogenloze wijze het slachtoffer, maar ondanks zijn bittere lot behoudt Djebbe zijn geloof. HEEMSKERK. Het Martanttheater uit Heemskerk geeft vrijdag 17 februari in „De Jansheeren” de première van de nieuwe produktie „Djebbe”. Net als „De Tuinman" is ook dit theaterstuk helemaal door de spelers zelf geschreven. De groep heeft gezamenlijk de inhoud bepaald, zichzelf geregisseerd en na enkele maan den intensief werken is er een boeiend spel ontstaan. Het is niet de bedoeling van het Martant theater geweest een „links” stuk op te voeren. De produktie geeft „maatschappe lijke misstanden’ aan en het is na veel interne discussies tot stand gekomen. De aanvankelijke verdeeldheid binnen de groep is gegroeid naar een gezamenlijke stellingname en dat is een aanklacht tegen het systeem dat de mens als individu on derdrukt en dat is noch links noch rechts verkreeg en behield het toernooi zijn stan ding van traditioneel internationaal groot- meestertoernooi. Na vele jaren onderdak te hebben ge vonden in het aloude Kennemertheater moest het toernooi omzien naar een ande re behuizing die in 1968 werd gevonden in het hotel Kennemerduin te Wijk aan Zee. HEEMSKERK. Zaterdag 11 februari om 20 uur is er in het buurtcentrum De Schuilhoek een volksdansbal voor 16-jari- gen en ouder. Er zullen dansen uit diverse landen worden gedanst. maar dient algemeen te zijn.De muzikale begeleiding is van Frans Huneker en voor de techniek tekent Fred Vonk. Kaarten voor deze eerste voorstelling, die om half negen begint, zijn in voorver koop verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk en bij de NMB aan de Zeestraat in Beverwijk. WIJK AAN ZEE. Vrijdagavond 10 februari houdt de PvdA, afdeling Wijk aan Zee, in De Moriaan de algemene ledenver gadering, die om 20 uur begint. De leden gaan onder meer de gemeentepolitiek be spreken en de bestuursverkiezing houden. Herkiesbaar zijn C. Bodewes en R. Rente naar. HEEMSKERK. Zondagmorgen 12 fe bruari verzorgt de Werkgroep Muziek weer een platenconcert in het diensten centrum „De Jansheeren”. Van half twaalf af kan men dan beluiste ren de ouverture „La dame blanche” van Franöois Adrien Boieldieu, de Etudes op.25 van Chopin en het vioolconcert in g opus 26 nr. 1 van Max Bruch. De toegang is gratis en in de pauze is er gelegenheid om een kopje koffie te drin ken en wat met elkaar over muziek te praten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de Stedelijke Mu ziekschool Beverwijk begint zaterdag 4 maart een cursus ensembleleiding voor amateurmusici. Deze cursus staat onder auspiciën van de sectie muziek van de Culturele Raad Noordhoiland. De cursus beoogt een vervolg te zijn op en een voortzetting van de met veel suc ces eerder in dit seizoen gegeven oriënta- Gebleken is dat de belangstelling voor en de behoefte aan dergelijke cursussen in kort termijnverband groot is. Aantrekke lijk voor de belangstellenden is het hoge werktempo en de intensieve behandeling I van de gekozen onderwerpen door een aantal docenten. De gespecialiseerde vakken waarvoor men kan inschrijven zijn: orkestdirectie, harmonie, fanfare, brassband, koorleiding (met het accent op kerkmuziek), accorde on, dramatische vorming (opera, operette, musical). Bij voldoende deelname zal bo vendien een gastdocent Gregoriaans wor den aangetrokken. Allen die zich wensen in te laten schrij ven, dienen een kleine proeve van be- De algemene, voor alle deelnemers ver plichte vakken zijn slagtechniek, stemvor- ming, solfège en bewegingsleer. De cursus wordt gegeven op de zaterda gen 4, 11 en 18 maart, 8, 15 en 29 april, 20 en 27 mei en 3,10 en 17 juni. In dit schema is rekening gehouden met de schoolvakan ties. tiecursus en zal dan ook een meer studie- intensief karakter dragen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Donderdagmorgen 9 februari komt in het Vrouwencafé in De Zandkraai het thema feminisme en theolo gie aan de orde. Sienie Strikwerda zou dit thema inleiden, maar zij is door een gebro ken enkel aan huis gebonden. Lydeke Vroom-de Geus is bereid gevonden het thema in te leiden. Zij is lid van de werk groep feministische theologen. De thema bijeenkomst begint om kwart over negen. Het concert begint met een uitvoering van „An American in Paris” van George Gershwin en dan volgt Rodeo van Aaron Copland. Voor na de pauze staat het concert voor piano en orkest in F gr. t. van George Gershwin op het programma, dat besloten wordt met een selectie uit de West Side Story van Leonard Bernstein. Dit concert, dat gegeven wordt onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevor dering van de Toonkunst, afdeling Bever wijk en omstreken, begint om kwart over acht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het organisatiecomi- van het Hoogovens Schaaktoernooi eeft begin maart een „magazine” uit, HET IS ER DAN TOCH VAN GEKOMEN. Begin deze week namen slopers bezit van de panden van slagerij Van der Geest en café Meerestein aan de Breestraat, die vlak voor het nieuwe winkelcentrum De Bever een eigen leven zijn gaan leiden. De eigenaars van de panden gingen enkele jaren geleden in beroep tegen de goedkeuring door de provincie van het bestemmingsplan De Bever waar hun winkels onderdeel van uitmaak ten. Kort en bondig kwam het hiérop neer, dat de panden ontruimd diende te worden om plaats te maken voor het winkelcentrum De Bever. Via allerlei procedures probeerden de eigenaars dit besluit ongedaan te maken. Tevergeefs echter. Per 1 januari moesten de panden leeg worden opgeleverd. Slager Van der Gees heeft inmiddels een woning betrokken in het plan De Dalen en de eigenaresse van het café aanvaardde een huurwoning in de omgeving van het Stadskantoor. Huurder Van Bom, die werkt in het belendende perceel, dat eigendom is van de gemeente, is nog met de gemeente in een juridische strijd gewikkeld. BEVERWIJK. In de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden wordt woensdag 15 februari het vierde concert gegeven in de landenserie en dat staat ditmaal in het teken van Amerika. Diri gent is Elyakum Shapirra en solist Daniel Wayenberg. Belangstellenden kunnen zich opgeven (vóóraanmelden) bij de Culturele Raad Noord-Holland, Postbus 163, IJmuiden, waar ook nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen via telefoonnummer 02550-16941. sprek met de docent van de gekozen speci aliteit op zaterdag 25 februari van tien uur af in de Stedelijke Muziekschool Bever wijk. De eigenlijke inschrijving kan pas plaats vinden na dat gesprek. Er kunnen ten hoogste vijftig deelnemers worden toe gelaten. Het cursusgeld bedraagt 75.- BEVERWIJK. De noteringen aan de veilingen waren maandag: anjers 20-60, trosanjers 160-250, blauwe druif 40-80, freesia 20-42, hyacinten 30, iris 16-21, nar cissen 13-21, nerinen 60-95, orchidee 30- 175, babyroos 20-50, tulpen 16-36. Planten: cineraria 165, cyclamen 350- 550, primula 60-100, st. paulia 60-110, Groenten: boerenkool 44-79, breekpeen 8-28, knolseldery 35-52, prei 58-94, uien 5-33, waspeen 45-48, witlof 140-200. j Daniël Wayenberg

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9