Vaders Trots Metamorfose amsterdam Meteors fcle- Woyzeck agenda van Elyakum Shapirra Melos Kwartet THEATER MUZIEK LERHANDE ■■V e 13 12 V UITWMZER 19 7 8 FEBRUARI som e lat- r. gtes jes s? een EMI n LEB Muziek en toneel Bioscopen R Fl t Aanvang 20.15 uur. SS ITlIMMiW—Hii—MMJTriIO X Y.— tï.\ jrogramma willen maken over seksuele voorlichting, maar over seksualiteit als niddel tot communicatie. Wederom is I Bloemgroep. Het Haagse rormingstoneelgezelschap Bloemgroep .peelde vorig jaar „Bij ons is ’t anders”, >en voortreffelijke produktie. Voor dit leizoen heeft Bloemgroep een nieuwe vroduktie gemaakt over seksualiteit en ntimiteit onder de titel D’r op of d’r onder. Daarover zegt de groep zelf: „Het ifgelopen decennium lijkt de basis te lebben gelegd voor vrije, voor iedereen oegankelijke seks. Je kan en mag er nu vrijuit over praten en mag zelfs dingen bij ie naam noemen. Maar is er ook wezenlijk ets veranderd? Seksualiteit is een ntimiteit en daarover weten we eigenlijk üet zoveel. De Bloemgroep heeft geen Sammy. In de Toneelschuur gaat vanavond de première van Sammy, een toneelspel van Pol Quintin, gespeeld door jan Winter. De regie heeft Pim Peters. In Sammy geeft de auteur een beeld van de jnigszms wrange randgebieden in het akenleven. Sammy is een snelle jongen lie gemakkelijk geld verdient. Hij zou vlug ijk kunnen worden, als hij z’n geld niet steeds weer onmiddellijk vergokte. Sammy is ook een handige jongen, maar üj is niet geheel opgewassen tegen de nethodes van nauwelijks integere akenlieden en geldschieters. Aanvang 10.30 uur De Stoeipoes. In de Haarlemse Stadsschouwburg spelen Pleuni Touw en Hugo Metsers vanavond het blijspel De Stoeipoes van Bill Manhoff (oorspronkelijke titel: The owl and the pussycat). Het stuk speelt in San Francisco, waar een man diep in de nacht een uitermate aantrekkelijke vrouw op de stoep van zijn woning aantreft. Met de verwikkelingen die dan volgen weten Pleuni Touw en Hugo Metsers voldoende raad om tot sprankelend komediespel te komen. Jules Rooyaard regisseerde het en Jean Marie Fiévez ontwierp het decor. Aanvang 20.15 uur. Krullen van jezelf. Sytha Bolt (maakte eertijds deel uit van Tekstpierement) en Tetske van Ossewaarde vormen samen een kleinkunstduo onder de naam Vaders Trots. Het is een mengeling van cabaret, revue en musical. Amusement dat beslist niet de pretentie heeft een boodschap door te geven. Wel een programma vol liedjes, sketches en wat conférence. Op 10 februari komt Vaders Trots optreden in de Haarlemse Stadsschouwburg, aanvang 20.15 uur gekozen voor het gezin als uitgangspunt, omdat het gezin steeds de basis is van onze samenleving”. Vrijdag en zaterdag komt Bloemgroep in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Exposities. Op verschillende plaatsen in en om Haarlem lopen of beginnen op korte termijn exposities. Zo is gedurende de gehele maand bij de SBK, Gedempte Oude Gracht in Haarlem een tentoonstelling op de bovenverdieping ingericht met schilderijen van Leon de Winter. In de kelder is keramiek te zien van Alberdien Rullman. Men kan ervan dinsdag tot en met vrijdag terecht van 13-17 uur, op zaterdagmorgen al vanaf 11 uur en op donderdag van 20-22 uur. Van 11 februari tot en met 4 maart zijn in de benedenzaal van het gemeentehuis van Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg in Overveen beelden te zien van Luut de Gelder naast batiks van Gerda Spierenburg. De gitarist Norris zal de opening van de expositie (komende zaterdag om 14.30 uur) muzikaal opluisteren. De expositiezaal van het raadhuis is van dinsdag tot en met zondag geopend tussen 14-17 uur. Tot en met 10 februari is in het Stadskantoor, President Kennedyplein 1 EEEET a barokensemble. Michelle Tellier (blokfluit), André Gerszo (dwarsfluit), Patrick Lindley (klavecimbel) en Anne Marie Lasla (Viola da gamba) wonen tegenwoordig allen in de buurt van Parijs, maar hebben elkaar tijdens hun studie aan’ Nederlandse conservatoria leren kennen. Naast een sonate en de Tafelmusik van Telemann, een trio van Quantz staan ook solowerken voor klavecimbel, blokfluit en dwarsfluit op hun programma. De abonnementsserie kamermuziek wordt volgende week donderdagavond voortgezet met een optreden van een vocaal-instrumentaal trio, bestaande uit de sopraan Dieuwke Aalbers, Klarinettist, Arjan Ariens Kappers en pianist Ronald Brautigam. Werken van Gottschalk, Lutoslawski, Debussy, Webem, Schubert en Strasser. Aanvang 20.15 uur in beide gevallen. Jeugd en Muziek. Zaterdagavond (20.15 uur) heeft er wederom een Kamermuziekavond plaats in de Muziekzaal in het Cultureel centrum De Egelantier, Gasthuisvest 47 Haarlem, onder auspiciën van Stichting Jeugd en Muziek. Deze organisatie beoogt met deze opzet amateurmusici de gelegenheid te bieden om in een gezellige en informele sfeer voor het voetlicht te treden. Er worden werken gespeeld van Haydn, Beethoven, Loeillet, Telemann, J. Chr. Bach, Ticciati en Joseph Jonge. Entree vrij. Leerlingenuitvoering. Vrijdagavond (20 uur) heeft er een leerlingenuitvoering plaats van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland in het Zandvoortse Gemeenschapshuis aan de Louis Davidsstraat 17. Er werken leerlingen mee van Elly Klopping, Nico Koekkoek en Jan Stavinoa (gitaar), Fred Gest (blokfluit en piano), Frans Visser (viool) en Christien Pinokkio-Theaterdag. In onze krant van woensdag werd reeds uitvoerig bericht over de Theaterdag, zondag in de Toneelschuur. Los daarvan staat de voorstelling Pinokkio van het Ka-theater. Al geruime tijd speelt het Ka-theater deze succesvolle voorstelling, gemaakt naar het bekende boek van Gollodi. Komende zondag is het gezelschap er weer mee terug in de Toneelschuur. Aanvang 14.30 uur. Jan Nelissens poppentheater. Het ongehoorzame aapje, zo heet de voorstelling waarmee poppenspeler Jan Nelissen komende zaterdag en zondag optreedt in de tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw, aanvang 14.30 uur. In Jan Nelissens fantasie is een zekere baron van Bemelenstein ontstaan. Samen met zijn knecht Frits vindt deze een aapje, dat beklemd zit tussen de bladeren van een van Lier-Boon (viool). Het bejaardenkoor Zandvoort verleent eveneens haar medewerking. Gratis toegang. TIOLI. Rond oud-Alquinleden Ferdinand Bakker (gitaar) en Job Tarenskeen (drums) is een nieuwe, veelbelovende groep opgetrokken, die in oud-Haarlemmer Hugo Sinzheimer een attractieve zanger en podiumpersoonlijkheid heeft. Met Jan Voster (bas), Eric de Zwaan (gitaar) en toesenman Ake Danielson vormen zij The Meteors. Het is een formatie die speelt in de stijl die bekend is van de Amerikaanse rockgroep Tom Petty and the Heartbreakers, melodieus en toch zeer stevige ritmisch bepaalde rock, die tot dansen noodt. Vrijdagavond (21 uur) staan The Meteors in jongerencentrum TIOLI, Laan van Angers 5 te Haarlem. Sweet d’Buster. Saxofonist Bertus Borgers, toetsenman Robert-Jan Stips, drummer Hans Lafaille, bassist Herman Daniel Wayenberg is de pianosolist tij dens het „Amerika”-concert van het NPO. op de scholen voorbereid en daartoe was een speciale documentatiemap voor de leerkrachten samengesteld. Aanvang 20.15 uur. Hot en Tot. Mét haar vertelprogramma Hot en Tot komt de actrice Sara Heyblom op woensdag 15 februari in de lunchpauze naar de Toneelschuur, aanvang 12.30 uur. Zij vertelt er over haar belevenissen in haar lange toneelcarrière. Verwarringen. André van den Heuvel, Kitty Janssen, Hetty Verhoogt, Pieter Lutz en Jaap Stobbe spelen van 16 t/m 19 februari in de Haarlemse Stadsschouwburg Alan Ayckbourns blijspel Verwarringen. Het betreft een vijfluik waarin Ayckbourn vooral ingaat op menselijke tekortkomingen met betrekking tot de relatie onderling. De Engelse auteur heeft dat soms heel gevoelig, maar vooral met veel humor gedaan. Voor een toneelgezelschap geen geringe opgave om te spelen, want het stuk bestaat uit vijf opzichzelf staande onderdelen, die qua intrige niets met elkaar hebben uit te staan. Er wordt gebruik gemaakt van een draaitoneel in ,La dentelliere”, toeg. 16j., Dag. 1.33 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en .Providence”, toeg. 16j., Dag .39 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en >ARS Oli AND in Beverwijk een gedeelte te zien van de inzendingen voor de Zilveren Camera, een wedstrijd voor fotografen die jaarlijks wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten. Geopend tijdens de normale kantooruren. Theresa Hak Kyung Cha exposeert van 11 februari tot en met 4 maart in Galerie Lóa, Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Open op donderdag tot en met zaterdag van 14-18 uur. De opening heeft komende zaterdag om 20 uur plaats. In de expositieruimte van de luchthaven Schiphol, gelegen op de derde verdieping van het stationsgebouw nabij restaurant Aviorama, stelt de uit Vught afkomstige kunstenaar Bob Stolzenbach beeldhouwwerk tentoon. Zijn sculpturen zijn daar tot 20 maart te zien. Instuif. Paul Marselje, Wouter Kotte en palmboom. Ze nemen het dier mee naar huis en dat is het begin van een serie vreemde avonturen. Want het aapje is lang niet zo gemakkelijk hanteerbaar als de baron en zijn knecht meenden. Ook volwassenen garandeert Jan Nelissen een heerlijke middag poppenspel. Metamorfose. Met een kleine zaalproduktie Metamorfose komt toneelgroep Theater van 15 t/m 18 februari in de Toneelschuur. De novelle Metamorfose van Franz Kafka gaat over de jongeman Gregor Samsa die op zekere ochtend ontwaakt als een groot afzichtelijk insekt. Zijn baas komt kijken en raakt geheel in paniek en ook zijn ouders staan machteloos. ZJn vader erkent hem zelfs niet meer als zijn zoon. Het is alleen zijn zusje dat nog met hem in contact probeert te komen. Kafka’s verhaal werd voor toneel bewerkt door Steven Berkhoff. Arthur Boni speelt Gregor en Elise Hoomans regisseerde de voorstelling die zich in een sober toneelbeeld van Huub van Gestel voltrekt. Aanvang 20.30 uur. Tête de Mêduse. Evenals Woyzeck staat ook de voorstelling Tête de Mêduse, op 15 februari in de Haarlemse Stadsschouwburg, onder auspiciën van het WIKOR. Dit toneelstuk van Boris Vian wordt opgevoerd in de Franse taal door Nouvelle Compagnie onder regie van Gérard Caillaud. Tête de Mêduse heeft veel weg van een baudeville-komedie, maar al gauw blijkt het een parodie op dit theatergenre. Vian steekt er de draak mee en voegt elementen toe aan de gebruikelijke vorm. De voorstelling werd 'Gedurende de maand februari is Shapirra wederom de zeer gewaardeerde gast van het Noordhollands Philharmonisch (Orkest, dat hij deze week niet alleen leidt in de concertreeks met Emmy Verhey als soliste (zie verderop in deze rubriek), maar hij staat ook voor de lessenaar tijdens het vierde concert in de Populaire Landenserie van het NPO. Volgende week woensdagavond (20.15) heeft dit concert met als centraal thema Amerika voor het eerst plaats in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden te Beverwijk (onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeling I Beverwijk en Omstreken). Het programma, dat volgende week vrijdagavond ook nog in het Haarlems Concertgebouw ten gehore wordt gebracht, vermeldt twee werken van George Gershwin (An American in Paris en het Pianoconcert in F) en voorts Aaron Coplands Rodeo en een Selectie uit Bernsteins beroemde Westside Story. Solist is de vermaarde en sympathieke Nederlandse pianist Daniël Wayenberg, die in deze regio op een warme ontvangst mag rekenen. Een scène uit Metamorfose van Franz Kafka, gespeeld door toneelgroep Theater. Hoboïst Han de Vries neemt samen met stadsorganist Albert de Klerk het gemeen telijk orgelconcert van februari voor zijn rekening. Scène uit D’r op of d’r onder, waarmee Bloemgroep in de Toneel schuur komt. Guus Oster werd geregisseerd. Aanvang 20.15 uur. Een bekentenis. Binnenkort zal bij toneelgroep Centrum Een bekentenis, van Marcellus Emants in première gaan. Voor die tijd zijn er in de Toneelschuur nog openbare repetities en try-outs van deze produktie te zien, tegen gereduceerde prijs. Een bekentenis gaat over een man die zijn vrouw heeft vermoord. Met behulp van een roman zet hij de getuigen op een dwaalspoor, maar dat ontlast hem niet van schuldgevoel. Peter Oosthoek regiseert de voorstelling, waarin onder meer Jacques Commandeur, Margreet Heemskerk en Ben Hulsman meespelen. Openbare repetities in de Toneelschuur van 16 t/m 18 februari, aanvang 20.30 uur. XXXXX ^XxXXXXXXXXXX XX.X XXX XXXXX .Ul.W. XX 1 deze aantrekkelijke voorstelling, die door J Amerika. Niemand minder dan Leonard Bernstein ontdekte het talent van Elyakum Shapirra; nu al weer zo’n dertig jaar geleden. De sympathieke Amerikaanse dirigent nodigde hem uit deel te nemen aan een concours orkestdirectie met het Israëlisch Orkest. Shapirra won en werd vervolgens in staat gesteld zich in Amerika te bekwamen. Hij studeerde onder meer bij Sergei Koussevitsky en Bernstein in Tanglewood en later aan de Juilliard School of Music. In 1960 werd hij aangesteld als assistent-dirigent van Bemstein bij het New Yorks Philharmonisch Orkest, waar een toevallige ziekte van de laatste Shapirra wereldfaam opleverde, toen hij het orkest zonder een enkele repetitie moest leiden. Elyakum Shapirra, die sinds 1975 als chef-dirigent verbonden is aan het Symfonie Orkest vari Adelaide in Australië, heeft zijn faam gedurende de laatste tien jaar gevestigd met omvangrijke, wereldomvattende toernees, onder meer met The English Chamber Orchestra. Deinum en gitarist Paul Smeenk vormen samen Sweet d’Buster, een van de weinige echt goede Nederlandse rockgroepen van het ogenblik. De stijl is funky op en top en de kracht die de groep bij live-optredens tentoonspreidt, houdt ze op de been. Vorig jaar deed Sweet d’Buster van zich spreken door een goed voorprogramma af te leveren bij het grote Santanaconcertin Leiden. Vrijdagavond treedt de groep op in jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a te Haarlem. Aanvang 20.30 uur. Gevarieerd. In de Haarlemse Jazz Club, Cinetoi (Wolstr. tel. 722291): „A woman of Paris”, Groot Heiligland 37 te Haarlem, staan voor ,,12J 19 45,22 en vrijdagavond (22 uur) wederom de drukbezochte jamsessions op het programma. Op Landgoed Groenendaal heeft zondagmorgen (11.30 uur) een koffieconcert plaats onder auspiciën van de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging. Het wordt verzorgd door de jazzmusici Nedly Elstak (trompet), Wil van Slogteren (gitaar), Arnold Dooyeweerd (bas) en Martin van Duynhoven (drums). Gitarist Pim Moorer speelt zondagavond (21 uur) in bistro In ’t Goede Uur, Korte Houtstraat 1 te Haarlem. Zaterdagavond (20 uur) geeft het Haarlemse harmonie-orkest De Spaarnebazuin een winterconcert in de aula van LTS St. Petrus, Berlagelaan 1 te Haarlem-Parkwijk. Trio Peter ten Have treedt donderdagavond (22 uur) samen met saxofonist Bog Rigter en zondagmiddag (17 uur) met pianist-vibrafonist Martin Haak en vocaliste José Koning aan in bar-bistro De Colonel, Stationsstraat 20 te Zandvoort. Het Hans Keune Kwartet komt vanavond (22 uur) samen met saxofonist Harry Verbeke naar club CanCan, Stoofsteeg te Haarlem en zondagmiddag met saxofonist Ruud Brink naar de Zandvoortse Hobbit op het Dorpsplein. Ton Luiting gaven vorig jaar een succesvolle literaire avond in de sociëteit Kamis in Haarlem. De Literaire Instuif Haarlem, die deze avond verzorgde, wil dat nu weer herhalen met de?elfde mensen, maar nu in folkcafé De Teerling in de Kleine Houtstraat in Haarlem en wel op maandagavond aanstaande om 20 uur. Kotte en Luiting schrijven beiden gedichten, de eerste is bovendien auteur van historische publikaties. Paul Marselje is vooral als troubadour bekend. Hij begeleidt zichzelf in Nederlandstalige luisterliedjes op de gitaar. Op deze avond is voorts het nieuwe nummer van het Instuif-huisorgaan verkrijgbaar, „Zo maar wat verhalen en gedichten”. Voor het eerst is nu gebruikgemaakt van de offsetdrukwijze, hetgeen het tweemaandelijkse tijdschrift een heel fris uiterlijk heeft gegeven. Er zijn jT bijdragen opgenomen van onder meer Nico Scheepmaker, Pieter Kuyk, Mare Lohmann, Frank Koelewijn, Herbert Willems en Bert Jonk (illustraties). van Schubert en de Ouverture Der Freischütz van Von Weber worden uitgevoerd. Aanvang 20.15 uur. Kwartetserie. Het Melos Kwartet werd in 1965 opgericht door vier enthousiaste musici. Wilhelm Melcher (primarius), Gerhard Voss (tweede viool), diens broer Herman Voss (viola) en Peter Buck (Violoncello) bezetten voor die tijd ieder de eerste lessenaars van het Württembergische en het Stuttgarter Kammerochester. Van de zeer vele eerste prijzen op diverse kamermuziekconcoursen behaald, is die van het Concours International d’Exécution musicale de Genève wel het belangrijkste. Het kwartet vergaarde zich daarna snel internationale roem, onder meer dankzij enkele fabelachtige plaatopnamen. Behalve het Eerste Strijkkwartet van Janacek en het Strijkkwartet in g van Debussy staat Schuberts Dertiende strijkkwartet in a op het programma, dat beter bekend is onder de naam Rosamunde Kwartet. Het is een van Schuberts laatste kwartetten en misschien wel zijn mooiste. Volgende week woensdagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw. Gemeentelijk Orgelconcert. Han de Vries, eerste hoboïst van het Nederlands Blazersensemble en hoboïst van het Concertgebouworkest vervult samen met stadsorganist Albert de Klerk volgende week donderdagavond (20.15 uur) het gemeentelijk orgelconcert in het Haarlëms Concertgebouw. Deze leerling van Jaap Stotijn zal samen met Albert de Klerk werken van André Raison, C. P. E. Bach, Boëly, Franck, Andriessen, Haydn en Vivaldi uitvoeren. Kadens. De zeer geslaagde Schubertcyclus heeft de gewone voor zover je daarvan kunt spreken gang van zaken bij concertzaal Kadens, Smedestraat 31 te Haarlem enigszins verstoord, maar zaterdagavond wordt de „zolderconcertserie” wederom vervolgd met een optreden van een jong KMMi Emmy Verhey. Elyakum Shapirra dirigeert niet alleen het .,Amerika”-concert, hij leidt het Noordhollands Philharmonisch Orkest ook tijdens de vier concerten deze week in het Haarlemse Concertgebouw waarvan er op het moment van het verschijnen van deze Hitwijzer al twee achter de rug zijn. Zoals wij u vorige week al berichtten is de bekende Nederlandse violiste de soliste in het Vioolconcert in A (KV 219) van Mozart. Daarnaast zullen de Negende Symfonie Woyzeck. Het in Parijs gevestigde Duitstalige Théatre de la Mandragore (onder leiding van Wolfram Mehring) komt zaterdagavond in de Stadsschouwburg van Haarlem Georg Büchners drama Woyzeck spelen. Hoofdpersoon is de simpele soldaat Wpyzeck die zijn geliefde bij wie hij een kind heeft vermoordt nadat hij er achter gekomen is dat zij haar liefde aan een ander schonk. Woyzeck is een gecompliceerd mens. Hij is uiterst gevoelig en een rechtlijnig denker. Hij meent ook stemmen te horen. Maar heel zijn wezen komt in opstand tegen onrechtvaardigheid, ook al zegt hij in het begin van het stuk dat hij als arme kerel er geen moraal op na kan houden. Théatre de la Mandragore speelt Woyzeck op uitnodiging van het WIKOR, dat voorstellingen organiseert voor de schoolgaande jeugd. Onder regie van Wolfram Mehring, die zelf de titelrol speelt, is een uiterst gestileerde opvoering ontstaan, waarin de serie korte scènes elkaar snel opvolgen. Mehring houdt niet de gebruikelijke volgorde aan, maar heeft sommige scènes verwisseld teneinde een beter totaalbeeld te bereiken. De voorstellingen in ons land zijn mogelijk gemaakt door een financiële ondersteuning van het Goethe Instituut. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Vrijdag 10 februari, gr. zaal 10.30-12.00 uur: Amsterdamse Politiekapel, o.l.v. Karei Koke- laar. gr. zaal 20.15 uur: Abonnementsconcert, kl. zaal 20.15 uur: Caio Pagano, piano. Werken van Beethoven, Schumann e.a. Zaterdag 11 febr., gr. zaal 15 uur: Matinée op de vrije zaterdag. Radio Kamerorkest o.l.v. Ed. Span jaard, m.m.v. Jorma Hynninen, bariton, Ed Bogaard, saxofoon. Werken van Biber, Bach e.a. gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamer orkest o.l.v. David Atherton, m.m.v. Rafael Orozco, piano. Werken van Warlock, Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Instrumentale serie. Smetana Kwartet. Zondag 12 februari, gr. zaal 14.15 uur. Abonnementsconcert, gr. zaal 20.15 uur: Het Brabants Orkest o.l.v. Lucas Vis, m.m.v. Abbie de Quant, fluit, Herman Kreb- bers, viool en Edward Witsenburg, harp. Wer- Dóódsimpel. De Letterlievende Vereniging J. J. Cremer speelt op 14 februari in de Haarlemse Stadsschouwburg (aanvang 20.15 uur) J^k Popplewells thriller Dóódsimpel. Een ^”2<e*e0nubuark stuk dat begint met een moord, waarna het - - spannender, maar ook komischer gaat worden. Regie Jaap Houtkamp. Over Tsjechov gesproken. Jules Croiset komt op 10 februari in de Velsense Stadsschouwburg, zijn speciale Tsjechov produktie Over Tsechov gesproken spelen. Croiset laat daarin op speelse wijze heel zorgvuldig het leven van deze beroemde Russische auteur aan het publiek voorbij trekken. De voorstelling begint om 20.15 uur. lo.ou, iu, m cn uui Alhambra 2: „Bedreiging”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 8 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., tel. 234876): „Star Wars”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., tel. 266227): „2001: a space odyssey” toeg. 12j., Dag. 14 en 20.30 uur. Calypso Club: „Cousin, cousine”, toeg. 12 j., Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur, vr. za. ook 0015 uur Centraal (Nieuwendijk, tel. 248933): „Deep throat”, toeg. 16j„ Dag. 11.15, 12.30,13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00, 21.15, zo. vanaf 12.30 j uur. Cineac Damrak I (tel. 245648): „Smokey the bandit”, toeg. a.l. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Supervixens”, toeg. 16j., Dag. 18.45, en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15, 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., tel. 243639): „The car”, toeg. 16j., Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. ma. di ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allebépl., tel. 151243): „Smo key and the bandit”, toeg. a.l. do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. uers, viuui en Duwtuu nusenuuig, utup. ei ken van Mozart en Stravinsky. Zondag 12 febr., Spiegelzaal, 11 uur: Für Elise. kl. zaal 11 uur: Muziek op zondag. Marjanne Kweksilber, so praan, Amsterdams Strijkkwartet. Werken van Mozart en Schönberg. kl. zaal 20.15 uur Jorma Hynninen, bariton en Raf Gothonyi, piano. Werken van Schumann en Sibelius. I Maandag 13 febr., kl. zaal 20.15 uur: Vera Beths, viool. Stanley Hoogland Hammerkla vier en piano. Werken van Schubert, e.a. Dins dag 14 febr., gr. zaal 20.15 uur: Schubertcyclus. „Cipa en Misha Dichter, piano. Werken van Schubert. Kl. zaal 20.15 uur: Vocale Serie. lan Partridge, tenor, Jennifer Partridge, piano, m.m.v. Carolyn Watkinson, alt. Liederen van Purcell, Finzi, e.a. Woensdag 15 febr., gr. zaal 12.30 uur: "Gratis lunchconcert. Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, gr. zaal 20.15 uur: Kon. Christ. Oratorium Ver. Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Martin Kam- minga, m.m.v. Aafje Veeninga, Jeannet Bak ker en Jaap Spigt, klavecimbel, kl. zaal 20.15 uur: LaSalle Kwartet, m.m.v. Benita Valente, sopraan. Werken van Webern en Schönberg Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311). Donderdag 9 febr., 20.15 uur: Nat. Ballet. „5 tango’s. Wereldstad (première), Pyrrihische Dansen II. Vrijdag 10 febr., en zat. 11 febr., 20.15 uur: Publiekstheater: „De rechtvaardi gen”, Zondag 12 febr., 13.30 uur: Ned. Operas tichting, „Hoffmann’s Erzahlungen”, van Jac ques Offenbach, ’s avonds geen voorstelling. Maandag 13 febr.: geen voorstelling. Dinsdag 14 febr., 20.15 uur: Ned. Operastichting: „Lu- lu”. Woensdag 15 febr., 20.15 uur: Ned. Operas tichting: „Hoffmann’s Erzahlungen”. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. zondag 5 maart (beh. maandags) 20.15 uur: Henk Elsink met „Theater Thuis”. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462). Iedere woensdag en donderdag 20.15 1 uur: Wim Kan 40 jaar cabaret met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. T.e.m. 26 febr., 20.15 uur (iedere dinsdag, vrij dag, zaterdag, zondag en maandag) 20.15 uur: Gerard Cox in zijn kabaret „Niemand weet, niemand weet, dat ik Repelsteeltje heet”. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): T.e.m. door John Osborn (Engelse voorstelling). Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 247248). Dage lijks (beh. zo./ma.) 20.30 uur Frans Halsema’s One Man Show, pianobegeleiding Ruut Weissman. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695). T.e.m. zat. 4 maart, 20.30 uur (beh. maandags) Cabaret Tekstpierement met „Deusjevoo” met Jos Brink, e.a. Het Werktheater (Kattengat, tel. 226231): Vr. 10 febr., 20.30 uur: Werktheater met „Je moet ermee leven” met de enige zekerheid die een mens over de toekomst heeft: sterven. Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192): „An nie Hall”, toeg. 16j., Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. 24 uur „Padre padrone”, toeg. 16j., j City I (Leidseplein, tel. 234579). „Kringloop van de angst”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 15.15,19.15 en 21.45 uur. City 2: „Sisters”, toeg. 16j., Dag. 13.30, 19.15 en i 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: „Het gedonder in de glazen”, toeg. 16j., Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4; „Bekroonde reklamefilms en de beste tv-spots”, toeg. 16j., Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 12.45, 15.30, 18.30 en 21 uur. City 5: „Wordt u al geholpen”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.30, 15.45 en J 21.30 uur. City 6: „Les vacances de mr. Hulot”, toeg. all. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15,15.30, 19.30 en 22 uur. City 7: „Barocco”, toeg. 12j., Do. vr. ma. di. 14 uur, elke avond 19 en 21.15 uur. Corso (Kalverstr., tel. 234561): „De mantel der liefde”, toeg. 16j-, Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Desmet (PI. Middenlaan, tel. 226551): „Jawe”, toeg. 12j., Dag. 19.15 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653): „De adventu res”, toeg. 16j., Dag. 20.15 uur. Flora Disney Theater, (Amstelstr., tel. 230469): „De reddertjes”, toeg. a.l. Ma. di. do. vr. 14 uur en 19 uur, wo. zo. 13.30, 16,19 en za. 10.30, 13.45, I 16 ert 19 uur. Kriterion (Roetersstr., tel. 231708): „Het slangenei”, toeg. 16j., Dag. 14, 19.30 en 22 uur., vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909). „Het slangen ei”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr., tel 230655) „Bedrei ging”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, tel. 248933): „Het naakt- restaurant”, toeg. 16j., Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (tel 223542) „Dokter Sjivago”, toeg. 12j., Dag. 13.30 en 19.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan, tel. 723488): „Abba, de film”, toeg. a.l. Dag. 19 en 21.30 uur, za. wó. 14.15, zo. 13 en 15.15 uur. Rivoli (Boven Rialto): „Rosemary’s baby”, toeg. 16j_, Dag. 19.15 en 21.45 uur. Za. wo. 14 uur, zo. 13.30 en 10,30 uur „De avonturen van Pietje Bell”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr., tel. 232809): Soldaat van Oran je”, toeg. 12j., Dag. 14 en 18.15 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtplein tel. 243363C „Dodende angels”, toeg. 16j., Dag 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion, tel. 231708). Who’s that knocking on my door”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, tel. 245790): Zaal L. „Smile”, toeg. 16j., Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Harold en Maude”, toeg. 16j., Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr., tel. 262633): „The spy who loved me”, toeg. 12j., Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „Elisa, vida Mia”, toeg. 16j., Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „La 14.30, 19 en 21.30 21.30 uur. Tuschinski 5: ,,Fi 14.30, 19 en 21.30 21 30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, tel. 237460): „Nous irons tous au paradis”, toeg. 16j., Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. tSMS

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13