n den Rob Clerc in grootse eerste overwinning vorm Royale winst ime Marjan Ridder over internationale badmintonkampioenschappen: BUITONI tb.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten Succes Slot I -1 Ki Europees kampioenschap bandstoten HANS SUNDQUEST ZWAK i Partijnotatie atwij ,,IK ZAL NU NIET AANSTUREN OP PUNTENVERDELINGEN'' im: 2 nen aken, •s. rJ r-j I I EFi e 30 l'9 7 8 31 SPORT FF RR U ARI VRIJP AC I 0 Caravans Olympische test TUISERAfflP 18 amsterdam EN bijna 1 miljoen aan prijzen I KI IIIIIIIIIIIIIIIIIE lllllllllllllllllï JE® F Bi Si t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten 27. 46-41 11-16; 28. 43-38 17-21; 29. 26x17 12x21; 30. 37-32 1-7; 31. 41-37 8- 12; 32. 28-23 7-11; 33. 49-43 11-17; 34. 37- E J Ml Lake Placid al in ban van inliinenhu’ Ik hoop niet dat ik afknap in Beverwijk B. JAN PREENEN e biljartfi- •ste klasse Lennemer- ig in café i drie ron- zinga met „We zullen niet in tijdnood komen,” zo verzekert Ronald MacKenzie, de voorzit- 3 !t afgelopen eerste prijs, 1 de tweede »t naar één en vitrages lem. De organisatoren van de wereldkampi oenschappen schaatsen voor sprinters, die in een race tegen de klok zijn verwik keld om alles op tijd klaar te hebben, werden door deze tegenslag met geweldi ge problemen bedreigd. Twee reusachti ge bulldozers moesten het centraal gele gen ijsbaantje van een tientallen centi meters dikke sneeuwlaag zien te bevrij den, maar het was bijna onbegonnen werk. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De in december van het vorig jaar bij toeval ontdekte mogelijk heid om financiële steun te krijgen van de Nederlandse Sport Federatie heeft er voor gezorgd dat van de nationale bad- mintontop niet alleen nationaal kampioe ne Joke van Beusekom, maar ook haar „schaduw” Marjan Ridder-Leusken dui delijk meer tijd in haar sport kan steken. In plaats van veertig uur zoals tot het eind van 1977 het geval was, duurt een werkweek van de 24-jarige Haarlemse bij de PTT op dit moment slechts 29 uur. De elf uren (onder meer twee middagen), die daardoor zijn komen te vervallen worden voor 80 procent uitbetaald door de NSF, die ook voor een belangrijk deel bij springt als Marjan Ridder als gevolg van interlands in het buitenland een gedeelte van haar inkomsten dreigt te verspelen. Marjan Ridder: „In maart 1976 ben ik bij dé PTT gaan werken, omdat ik bij mijn vorige baas niet langer voldoende tijd kon vrijmaken voor badminton. Het eerste jaar werd ik door de PTT gewoon doorbe taald als ik in het buitenland moest spelen met het Nederlandse team. Die regeling veranderde vorig jaar echter, zodat ik het al weer somber inzag en me begon af te vragen of werk en badminton op het ni veau waarop ik het beoefen wel te combi neren waren. Gelukkig is er inmiddels een oplossing gevonden, omdat ik in december attent werd gemaakt op de mogelijkheid van de NSF”. Dat de situatie nog altijd niet „vol maakt” is, heeft Marjan Ridder kortgele den kunnen constateren in Japan, waar zij met Joke van Beusekom drie weken is geweest. „Daar heb ik het meegemaakt dat meisjes ’s morgens vier uur in een drank fabriek, die tevens als sponsor fungeert, werkten, ’s Middags hadden ze dan een hal met vier banen tot hun beschikking. Zoiets is in Nederland moeilijk te realiseren. Het ter van het Olympisch organisatiecomité, „alle werkzaamheden zullen over een jaar völtooid zijn. Ons zal niet hetzelfde overkomen als Denver, dat de Spelen van 1976 op het laatste moment moest teruggeven. „Dit is allemaal wat te veel van het goede. We hebben altijd om internationaal contact gevraagd, maar niet om zoveel evenementen in zo’n kort tijdsbestek. We zijn geen robotten. Ik zou vrij kunnen nemen, maar als je net drie weken naar Japan bent geweest en je weet dat het op zou aardig zijn als het badminton volgend jaar open wordt, dus ook toegankelijk voor professionals. Als je dankzij badmin ton aan een redelijk maandsalaris kan komen kan je je volledig op je sport gaan concentreren. Wat dat betekent hebben we in Japan wel ondervonden.” „Als we tegen meisjes daar speelden pakten we in het begin steeds een aantal punten, omdat wij hen verrasten met onze harde smashes. Daarna kwamen ze echter terug dankzij een betere conditie”. Vooral deze week merkt Marjan Ridder hoe zwaar het is om naast badminton er nog een baantje op na te houden. Dinsdag avond werkte zij in Haarlem het Uber- Cupduel tegen Canada af, donderdag avond stond de interland tegen Schotland in Groningen op het programma en dit weekeinde vragen de internationale kam pioenschappen van Nederland in Bever wijk weer de aandacht. In Lake Placid zelf, dat 3200 inwoners telt maar het tienvoudige kan huisvesten in de ettelijke in kwaliteit variërende hotels, komen uitsluitend de ijssporters in actie. De in verval geraakte ijshal, die reeds in 1932 dienst deed toen de Winter spelen ook in Lake Placid werden gehou den, zal grondig worden opgeknapt. Het oude gebouw wordt bovendien uitge breid. De realisering hiervan is niet ver der gevorderd dan een stalen geraamte, dat pal naast de kunstijsbaan is opge trokken. Het domein van de schaatsers bevindt zich vlak voor de deur van de centrale Highschool, een groot gebouw dat tijdens de Winterspelen wordt ontruimd en tijde lijk dienst gaat doen als perscentrum. Sundquest kon in een ijskoude zaal zijn vooruitgang (sinds hij in november in Wy- chen met een gemiddelde van 7.61 de Ne derlandse titel veroverde) niet demonstre ren. Sundquest begon niet slecht. In de eerste ronde kon hij de Belg Ludo Dielis, die viermaal de Europese titel in het een bandspel veroverde, goed bijbenen. Hij In beide games bleef evenwicht tot de stand 10-10. In de eerste game deed Joke van Beusekom het leeuwedeel van het werk om de laatste vijf punten binnen te brengen, de tweede keer gebeurde het door Marjan Ridder. Marjan Ridder twijfelt dan ook aan pro longatie van het kampioenschap in het damesdubbelspel met Van Beusekom, te meer omdat niet over „hechte samenwer king” kan worden gesproken. Omdat Mar jan in Haarlem woont en Joke in Kopenha gen kan het tweetal maar zelden met el kaar trainen, wat nog wel eens tot commu nicatiestoornissen wil leiden. „Het breekt je soms ook op dat je niet constant samen in grote haast worden momenteel een paar houten gebouwtjes in elkaar getim merd, voor de toeschouwers zijn enkele demontabele en onoverdekte tribunes langs de baan gezet. De schaatsers zijn aangewezen op een aantal bij elkaar geplaatste caravans, waar ze voor en na hun wedstrijden kunnen rusten. De Nederlandse schaatsploegen van Henk Gemser en Ab Krook zijn inmid dels al vertrouwd geraakt met deze onge makken, want begin vorige week arri veerde het gezelschap reeds in Lake Pla cid. Gemser: „Er moet ontzettend veel geïmproviseerd worden en het ontbreekt de mensen aan ervaring, pmdat dit voor hen het eerste echte schaatstoernooi is. Ab Krook en ik hebben zo’n beetje geas sisteerd bij het prepareren van de baan. We hebben zelf de juiste dweilen onder de zamboni gemonteerd, maar mijn grootste zorg vormde de baanbeveili- ging. Hier was helemaal geen aandacht 4 4 4 2 2 0 0 15,38 13,79 7,14 9,26 8,71 7,30 4,32 4,00 Met even veel voortvarendheid vonden de Nederlanders een andere kleedruim te. Gemser: „Die caravans zijn maar niks natuurlijk. We hebben gelukkig beslag weten te leggen op een zaaltje in de oude ijshal waar we ook ruimte hebben voor de warming-up.” Na de nationale titelstrijd in december is ook Marjan Ridder regelmatig in het buitenland te vinden. Vóór het kampioen schap beperkt zij haar uitstapjes tot een of twee trips teneinde de clubcompetitie niet in het gedrang te laten komen. „Ik denk er steeds over om ook van september tot december meer naar het buitenland te gaan, maar ik wil mijn club, Duinwijck, niet in haar hemd laten staan ook al heeft de competitie mij niets te bieden.” GRONINGEN. (ANP) De Nederland se badmintonploeg heeft in de Groningse Evenementenhal voor 700 toeschouwers met 5-2 van Schotland gewonnen. Neder land verspeelde zijn twee punten in de herendubbels. (ADVERTENTIE) ga middels erg in 29 an en Tom eurten het ie Gier. In i de routi- Ook Jan ispectieve- i. Pas in de j van enig oster naar beëindig- i moyenne iting door an, terwijl een grote ;d Bosma. ginneling, realiseer- j in eigen ook snel 44 en 20 goede mo- voordeel. 1. T. Wis- 93,44; 3. J. 3, 7.67, 44; i.v.d. Berg 38; 8. M. In het Buitoni prijspakket een aantal echte Italiaanse specialiteiten zoals Melba Toast, Ravioli, Macaroni en Spaghetti. Daarnaast enkele produkten die Buitoni in Nederland importeert, zoals Princes Rode Zalm en Sunsip Vruchten limonade Tezamen liefst 15 delicatessen, met een waarde van f42,50. Om het wisselvallige klimaat het hoofd te kunnen bieden zijn enkele bijzondere maatregelen getroffen. Niet alleen kan er kunstijs gefabriceerd worden, ook de bobsleebaan en het parcours van de Noordse skinummers kan op machinale wijze worden bevroren. Voor het geval er geen of niet voldoende sneeuw aanwe zig is op dit moment een onvoorstelba re gedachte zal de techniek eveneens een handje helpen, want de Amerikanen zijn in staat om kunstsneeuw te vervaar digen. Toch zullen de Winterspelen zoveel mo gelijk een „dorps” karakter hebben. Als gevolg van protestacties tegen de aanleg kantoor erg druk is kan je dat tegenover je collega’s gewoon niet maken. Dat betekent dat ik donderdagnacht waarschijnlijk om drie uur ’s nachts thuis kom en overdag gewoon moet werken. Ik zal alleen moeten oppassen dat ik in Beverwijk niet halver wege het toernooi afknap”. van royale ski-accommodaties in het vrij wel nog onaangetaste gedeelte van de Adirondack-bergen rond Lake Placid zal het landschap volledig worden ontzien. Ger Slot en Stan Tourné hebben de amateurzesdaagse van Antwerpen gewon nen. Ook in de laatste rit werden zij als winnaars afgevlagd. Het gevolg is dat Marjan Ridder haar concurrente al zesmaal voorrang heeft moeten verlenen in de finale van het Ne derlands kampioenschap: „Als ik Joke dan tegenkom is het de tweede of derde moeilijke partij voor me in het seizoen. In de competitie weet ik gewoon niet wat het is om onder druk te staan. Daarom ga ik na het kampioenschap zo snel mogelijk naar het buitenland. Ieder jaar ben ik langer weg.” Daardoor én door het feit dat zij meer tijd voor haar sport tot haar beschikking heeft gekregen, is Marjan Ridder niet al leen in het damesdubbel en de mixed, maar zeker ook in het enkelspel vooruitge gaan. Als bewijs mag gelden dat zij steeds vaker als geplaatste speelster wordt be schouwd zoals dit weekeinde in Bever wijk. „Een paar jaar geleden werd ik regel matig in de eerste of tweede ronde van een belangrijk toernooi uitgeschakeld. Nu kom ik nog wel eens tot een halve finale omdat ik als geplaatste speelster niet meteen de sterkste tegenover me krijg. Daardoor voel ik me ook wat zelfverze kerder. In het verleden wilde ik tè graag winnen en zat ik tijdens de wedstrijden helemaal vast. Nu kan ik tegen mezelf zeggen, je speelt voor je plezier, probeer afstand te nemen. Op die manier moet ik ook nu in Beverwijk de halve finale kun nen bereiken.” Zoals gezegd, de tweede partij werd een enerverend geheel, ook zonder de verma kelijkheden van Wiersma. Was het in de eerste partij Clerc, die de verdedigende rol opgedrongen kreeg, dit keer was de beurt aan Wiersma, al geschiedde dit vrijwillig. Als het weer niet opnieuw van slag raakt kan het schaatstoernooi, dat het komende weekeinde tegelijk een olym pische test is, volgens de oorspronkelij ke planning doorgang vinden, maar het blijft wel een beetje behelpen. Twee jaar voor de Winterspelen puilen de etalages in de enige winkelstraat van Lake Pla cid al uit van alle denkbare olympische souvenirs, borden die de rich'ting aange ven naar de verschillende wedstrijd- plaatsen zijn reeds aangebracht, maar de bouw van de meeste accommodaties is nog in volle gang. Het sterke damesdubbel van Joke van Beusekom, die haar vijftigste interland wedstrijd speelde en Marjan Ridder had het ook moeilijk tegen de Schotse dames Joanne Flockhard en Christine Stuart. aan besteed. In één van de bochten staat vlak langs de baan een rij ijzeren paalt jes, maar men had er niet bij stilgestaan om die te beschermen. Een Russische sprinter en Peter Muller, de Amerikaan, zijn er het afgelopen weekeinde tegenaan gebotst toen we hier een trainingswed- strijdje hadden. In aller ijl zijn er daarna houten schotten voor getimmerd en daar hebben we zoveel mogelijk sneeuw tege naan laten brengen.” ontevreden, maar ik zal hierna zeker niet op puntendelingen aansturen",-aldus een zelfverzekerde Rob Clerc. TON DE HAAS De uitslagen zijn Rob Ridder-Tony Dawson 6- 15, 15-2, 15-9; Guud van der Vlugt-Billie Gilliland 15-5, 15-3, Joke van Beusekom-Pamela Hamilton 11-9, 11-5, Rob Ridder/Herman Leidelmeijer-Bil- lie Gilliland/Jim Ansary 11-15, 15-12, 8-15; Guus van der Vlugt/Boudewijn Ridder-Fraser Gow/ Dan Travers 11-15, 9-15; Rob en Marjan Ridder- Billie Gilliland/Joanne Flockhard 15-5, 6-15, 15-5; Joke van Beusekom/Marjan Ridder-Christine Stuart/Joanne Flockhard 15-10, 15-10 vijf komt i 46 deelne- sgevens van ij zenbedrag: ir, die bruto 1 winnaar, de prijs: 250 ontvangen. 36,40 ont- ars, die elk De stand na de eerste dag is 1. Ceulemans 2. Dielis 3. Scherz 4. Connesson 5. Müller 6. Sundquest 7. Arenaza 8. Oddo 83 50 46 61 57 33 17 0 24 De Westduitser Müller verloor in de twee de ronde van de Fransman Connesson (105-200), die op zijn beurt in de eerste ronde had verloren van Scherz: 189-200. ZELZATE. Na de eerste dag van het Europees kampioenschap bandstoten in Zelzate was Hans Sundquest direct al kansloos. Door twee nederlagen - tegen de Belg Dielis en de Oostenrijker Scherz - werd hij verbannen naar de rijen der figuranten. Sundquest behoorde bij de start al niet tot de favorieten in dit toer nooi, toch was zijn eerste internationale optreden sinds vele jaren een afknapper. (Van onze speciale verslaggever) LAKE PLACID. Dertig uur lang was Lake Placid, dat al zo in de ban is van de Olympische Winterspelen in 1980, een onheilspellend oord. Het klei ne, tussen langzaam glooiende berghel lingen gelegen plaatsje in het noorden van de staat New York, werd niet zo zwaar getroffen als de kuststreek, 300 kilometer oostelijker, maar de sneeuw massa die er in korte tijd werd neerge kwakt bereikte een record-dikte. Felle verraderlijke windstoten joegen de sneeuw op tot metershoge duinen, waar door de wegen buiten het dorp onbe gaanbaar waren. Gedurende een etmaal hield Lake Placid de adem in. Ger Slot speelt, maar regelmatig met een andere partner. Vaak gaat het erg goed, zoals vorig jaar toen we in Malmö tijdens het wereldkampioenschap tweede werden, maar soms lukt het gewoon niet en kunnen we door het eerste het beste paar aan de kant worden gezet.” „In het verleden was ik wel sterker aan het net en Joke achterin, zodat we elkaar uitstekend aanvulden. Door steeds met anderen te spelen wil je die rolverdeling nog wel eens vergeten en loop je elkaar soms voor de voeten”. Het veelvuldig spe len en trainen van Joke van Beusekom in Denemarken met Lene Koppen, Pia Nielsen en Inge Borgström bepaalt groten deels het verschil met Marjan in het enkel spel. ■g: ƒ540.692. prijs: geen to 6, rest in rijs. Tweede 2.495,30 ont- irs, die elk Wat Wiersma en Clerc momenteel pres teren is klasse, maar ook Sijbrands dwingt met z’n duidelijke en boeiende analyses diepe bewondering af. Het is toch frappant dat de voormalige houder van de wereldtitel tijdens de eerste partij een fraaie winstmogelijkheid voor Wiersma aangaf voor het publiek in de hal waar de analyses plaatsvinden. Zowel Wiersma als Clerc overzag deze mogelijkr- heid. Bovendien zijn de woorden van Wiersma aan het begin van dit artikel wel prijzenswaardig, maar hij zal waarschijn lijk toch niet echt met deze gang van zaken rekening gehouden hebben. Bete kent deze overwinning van Clerc dat hij de resterende partijen naar remise zal trachten te schuiven? „Wanneer de overi ge partijen remise worden ben ik niet Wiersma koos namelijk voor een omsinge- lingsstrategie. Het is bekend dat de Fries dit genre als geen ander beheerst. Clerc geeft de voorkeur aan de aanval en dit resulteerde in een interessant duel. Na een bekende openingsvariant, waarin Wiersma op de zevende zet niet met 9-14 vervolgde, hetgeen volgens Sijbrands be duidend sterker was en wat hij een avond tevoren ook aan Wiersma had verklapt, kreeg Clerc toch belangrijk overwicht. In het 1ste middenspel werd het duidelijk dat Wiersma in moeilijkheden kwam, terwijl er ook al niet veel tijd over was om de juiste oplossingen te zoeken. Clerc profi teerde hiervan en forceerde een kansrijk eindspel. Wiersma bood hem tenslotte nog een mogelijkheid om dit eindspel op gees tige wijze te beslissen. Uiteraard benutte Clerc deze kans en Wiersma kijkt daar door nu tegen een 3-1 achterstand aan. Het is de vraag wat de wereldkampioen hier aan kan doen, want Clerc steekt in een grote vorm. Zanussi 5 kg. wasautomaat type SC 128 T. Ter waarde van 1249,—. Voorzien vdn de bekende (E)conomy-knop en instelbare centrifuge snelheden. Poor minder waterverbruik en minder energieverbruik en door opmerkelijk weinig geluid een milieuvriendelijke wasautomaat. Gedurende levensduur van de wasautomaat bedraagt de besparing in stroomkosten tussen de 500,en 750,—. Prijs beschikbaar gesteld door Zanussi - Alphen a/d Rijn. Woensdagmorgen liet de natuur zich echter als bij toverslag van haar andere zijde zien. Het grauwe wolkendek was verdwenen, verblindende zonnestralen -beschenen een sprookjesachtig land- Marjan Ridder vindt het geen probleem dat aan de internationale badmintonkampioen schappen in de sporthal in Beverwijk ook negen vertegenwoordigers van Zuid-Afrika zullen deel nemen. Over de door de werkgroep Zuidelijk Afrika IJmond aangekondigde demonstratie zegt zij: „Dat mensen zich geroepen voelen om over politiek te praten in zo’n ver land vind ik ver gezocht. Ik geloof trouwens niet dat er sprake Is van discriminatie op badmintongebied in Zuid- Afrika Blank en zwart kunnen samen badmin ton spelen, alleen is zwart nog niet zo sterk Moet Zuid-Afrika dan de nummer 30 ook meenemen naar Beverwijk, alleen omdat-ie zwart is? Wij hebben deze week hier thuis gemoedelijk met de Zuidafrikanen zitten praten Ook zij zeiden dat er sinds anderhalf jaar een goede samenwerking is tussen blank en zwart op badmintongebied.” Dat Gemser en damescoach Krook zich zo vroeg in Lake Placid installeer den houdt verband met de slechte erva ring, die de sprinters opdeden tijdens de landenwedstrijd tegen Noorwegen, half december. Gemser: „De voorbereiding liet toen veel te wensen over, er waren duidelijk problemen met de andere ij- somstandigheden. Je kon ervan uitgaan dat we in Lake Placid ook met lage temperaturen en hard ijs te maken zou den krijgen, daarom hebben we ruim schoots de tijd genomen om hier te wennen.” Aan de andere zijde wordt de baan be grensd door de hoofdstraat, zodat het verkeer vlak langs het ijs raast. Een ideale plek is het daarom zeker niet, want er blijft ook maar weinig ruimte over voor andere noodzakelijke voor zieningen. verloor in veertien beurten, maar zijn ge middelde van 10.21 mocht er beslist zijn. In de tweede ronde - tegen de Oostenrijker Scherz - ging het mis: 164-200. De strijd om de titel zal in Zelzate waarschijnlijk uit sluitend gaan tussen de twee Belgen Ceu lemans, die van Oddo en Arenaza won, en Dielis. Zij bleven op de eerste dag ongesla gen. Naast heh hield zich alleen Scherz staande, maar deze Oostenrijkse veteraan heeft de strijd al verloren op gemiddelde. ANTWERPEN. De Belg Freddy Maertens en de Australiër Danny, Clark hebben gisteravond de 39ste Zesdaagse van Antwerpen gewonnen. Het winnende koppel werd op de voet gevolgd door het Nederlands/Australische duo Pijnen-Al- lan, dat weliswaar in dezelfde ronde fi nishte, maar een zeer grote puntenachter- stand had. Als vierde eindigde Karstens met de Belg Van Linden. Wit: R. Clerc; zwart: H. Wiersma. 1. I 32-28 17-21'2. 33-29 20-25; 3 39-33 21-26; 4. 44-39 16-21; 5. 50-44 11-16; 6. 38-32 14- 20; 7. 42-38 10-14; 8. 47-42 5-10; 9. 29-24 I 20x29; 10. 33x24 49x30; 11. 35x24 6-11; 12. 39-33 11-17; 13. 44-39 14-20; 14. 34-29 18-22; 15. 28-23 13-18; 16. 40-34 9-13; J I 17. 45-40 10-14; 18. 40-35 14-19; 19. 23x14 I 20x9; 20. 32-27 21x32; 21. 37x28 26x37; Marjan Ridder (voorgrond: rechts Joke van Beusekom): „Ik speel nu meer ontspannen” Olympische Winterspelen schap, zodat de samenstellers van uit bundige vakantiefolders hun fotocame ra’s weer te voorschijn konden halen. (Van onze dammedewerker AMSTERDAM. „Ik verlies liever, dan een oninteressante match te winnen”. Dit zei Harm Wiersma voor het begin van de wedstrijd tegen Clerc. Hij hield zich aan z’n woord. De tweede partij heeft opnieuw een schitterend verloop gehad. De talrijke toeschouwers hebben weer kunnen genieten van een creatief en scherp gespeelde partij. Misschien waren ze in een ander opzicht wel teleurgesteld, want ondanks de aankondiging van Wiersma dat hij deze „Tweekamp 78” wel wat meer publiciteit zou geven dan er normaal gesproken zou plaatsvinden, ge droeg de regerend wereldkampioen dam men zich zeer rustig. adatie van >eg uit de competitie Ide het Ne Slowakije namelijk in een ruimte waar de toe schouwers niet kunnen en mogen komen De organisatoren hebben er echter wel voor gezorgd dat de belangstellenden toch aan hun trekken komen. In de ontvangst- hal van het Volkskrantgebouw staan mo nitors, waarop men het partijverloop kan zien en de aanwezigheid van voldoende zitplaatsen maakt het volgen van de analy ses van Ton Sijbrands tot een meer dan aangename bezigheid. Althans, voor hen die iets van het damspel begrijpen. Sij brands tracht in zijn analyses en beschou wingen wel rekening te houden met min der begaafde dammers onder het publiek, maar de eerste twee partijen leenden zich hier bepaald niet voqr. Het is misschien aardig om te weten dat Ton Sijbrands al in 1972 wereldkampioen werd en een jaar later z’n titel met succes (22-18) verdedig de tegen uitdager Andreiko. Daarna heeft hij zich om principiële redenen terug ge trokken uit de nationale en internationale toernooiwereld. Hij kwam alleen nog maar uit voor zijn club, namelijk landskampi oen R.D.G. Toch heeft Sijbrands onlangs besloten zich weer beschikbaar te stellen voor wedstrijden van het nationale team en daar zal dankbaar gebruik van worden gemaakt. (ADVERTENTIE) i 22. 42x31 16-21; 23. 31-26 21-27; 24. 41-37 27-32; 25. 38x27 22x42; 26. 48x37 7-11; I 31 2-8; 35. 32-28 4-10; 36. 34-30 25x34; I 37. 39x30 10-14; 38. 24-19 13x24; 39. 30x10 15x4;«. 40. 35-“30 9-I3;“41. 3T-2T J 21x32; 42. 28x37 17-21; 43. 33-28 21-26; 44. 30-24 18-22; 45. 28x17 12x21; 46. 23- 19 4-10; 47. 29-23 21-27; 48. 43-39 13-18; 49. 23x12 8x17; 50. 24-20 17-21; 51. 38- 32 27x38; 52. 20-15 21-27; 53. 15x4 27-32; 54. 37x28 27-42; 55. 19-14 3-8; 56. 4-15 I 42-47; 57. 14-10 26-31; 58. 36x27 47-36; j I 59. 39-33 36x4; 60. 10-5 9-13; 61. 5-14 16- J I 21; 62. 33-29 21-27; 63. 28-22 27x18; 64. 14-9. Tijd Clerc: 2.47 uur. Wiersma: 2.36 ^uur. De tactische grapjes bleven achterwege en Clerc kon ongestoord de mooiste vari anten bedenken. De spelers kunnen trou wens toch ongehinderd door het publiek hun partijen afwerken, want 'zij bevinden i positieve ven partij- die junior m Jaroslav

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31