RESULTAAT VIERHOEKPUNTENOVERLEG. Jaarfeest van Christen Vrouwenbond Ruilbeurs voor Buurthuizen DE SHEPHERDS LATEN DE MUZIEK NIET LOS postzegels en munten k dn burgerlijke stand LOT BEPAALT WINNAARS ENERGIEBESPARINGSSLAG gaan zeilen en kamperen w s Griezelen met Boris Karloff in De Brulboei Sociaal Adviesbureau is er ook voor de jongeren rj WHR GEB00RTE? Fancy fair voor jubilerende Comitéschool r Open Deurdienst in Engelmunduskerk Dr. A. H. E. M. Wellink nieuw lid Raad van Commissarissen ra 7 FEBRUARI I 9 7 8 VRIJDAG 1 O J A Fa m BETER DRUKWERK BESTELLEN VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden VELSEN De ontbinding van het Velsen- se trio The Shepherds heeft geenszins een eind gemaakt aan de muzikale carrière van de fa milie Schaap. Tweeënhalf jaar na het einde van The Shepherds is nu een nieuwe groep gestart met uiteraard haast de naam The New Shepherds. Deze groep is samengesteld rond John, de gitarist. Hij heeft er Onno de Jong als bassist en José den Bur ger als vocaliste aan zijn zijde. Vanaf komende week gaat dit trio weer optreden. VOOR AL UW ELEKTRAWERK „BRANDENBURG’’ Ook voor Hellen Shepherd, de oorspronkelijke zangeres uit het trio is het leven op de bühne voortgegaan. Meer dan dat: zij heeft het in die tweeënhalf jaren haast drukker gehad dan tijdens de laatste jaren met haar broers samen. De toch wat griezelige stap naar een solocarrière is niet mis geweest. Hellen Shepherd is er tenminste bijzonder enthousi ast over. W VERLOVING V W HUWELIJK? •y*»' V I w w* »Mf>NP Randstadsteden zien heil in daadwerkelijke samenwerking (ADVERTENTIE) II (ADVERTENTIE) 1.00 uur. A 9 rond Willy Walden en Piet Muyselaar. „Het was hard werken”, vertelt Hellen Shepherd nu, „maar het was leuk. Al was je soms weg van ’s middags drie tot ’s nachts drie. Ik heb er een heel repertoi re kunnen opbouwen, nee, het was erg leuk. Ik vind het jammer dat die tijd nu over is”. Vanaf december heeft Hellen Shepherd enkele maanden gehad om rustig met haar gezin door te brengen. „Toch krijg ik de kriebels als ik thuis zit. Ik ben nu vijftien jaar beroepszangeres en het zin gen is zo’n deel van mijn leven geworden, daar kun je niet meer buiten”. En dat hoeft ook niet. Radioprogram ma’s, televisieopnamen, het gaat allemaal goed. „In het begin was het wel moeilijk, hoor”, zegt zij, „wé hadden met z’n drieën grote bekendheid, maar toch moest ik het zelf waar gaan maken en dat is gelukt”. Zaterdag bijvoorbeeld treedt Helen Shep herd op in De Schouw tijdens de feest middag van De Zonnebloem. Zaterdaga vond is zij op de televisie te zien in het programma „Bij ons in ’s Graveland” en tijdens de komende Westfriese Floriade is zij elke dag in touw met de presentatie van modeshows, afgewisseld door optre dens. „En een hele overwinning vind ik dat ik weer ga optreden tijdens cruises. We heb ben dat voorheen met de oude Shepherds Voorganger tijdens deze dienst is Dr. A. de Kuiper uit Haarlem. Aan de dienst wordt medewerking verleend door het Bethlehemkoor onder leiding van Fred Schaap. J. Huizinga bespeelt het orgel. De dienst begint om kwart over tien. VELSEN-ZUID. In de Engelmundus kerk in Velsen-Zuid wordt komende zon dag een Open Deurdienst gehouden. Vertegenwoordigers van de gemeente Velsen VELSEN NOORD. De afdeling Vel-., sen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft dinsdag 14 februari opnieuw haar maandelijkse bijeenkomst om 20.00 uur in de kerkzaal van de Her vormde kerk aan de Dijckmansstraat. HET te houden jaarfeeste krijgt deze keer een geheel ander aspect doordat een avondvullend programma van het bureau voorlichting van merkartikelen uit Nun- speet wordt verzorgd. Redactie Loes De Fauwe tel. 02^50 15389 jen. GEBOREN: P. M. van Doesburg-Vader, z„ IJmuiden. C. A. van Westerop-de Graaf, d. Driehuis. GEHUWD: F. J. Norbart-C. Keur, IJmuiden. P. W. Noom-E. Vuil, Krommenie. OVERLEDEN: S. Zwart, 74jr„ echtgenoot van: C. Roos, IJmuiden. C. Langbroek, 67 jr„ echtgenoot van: K. Bal, IJmuiden. F. Blanco Suena, 44 jr„ echtgenoot van: B. Labrador Alonso, Alkmaar. ONDERTROUV4D: G. A. F. Gisolf en M. Smit, Velsen (zuid); P. Boonen, en W. K. Haasnoot, IJmuiden; J. H. Wijers en L. M. Rijken, IJmuiden, t.a. Heemskerk, J. van Rietwijkstraat 28; N. Dekker en J. M. van Eijk Velsen (noord); H. C. Voss, Beverwijk en M. J. Groen, IJmuiden, t.a. Beverwijk, Moezelstraat 158; A. M. Leenders, Santpoort en E. van Roden, IJmuiden, t.a. Haarlem, Oranje straat 157; F. A. Scholten en C. F. M van der Werf, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Elzen straat 4; F. G. T. M. Blüm en N. A. de Geus, IJmuiden, t.a. Hoorn, Holenweg 14; P. A. M. van Buuren en A. Klaver, IJmuiden; P. W. T. Schol en J. Tuijn, IJmuiden, t.a. Heerhugowaard, Briljant 67; M. Schouten en J. van der Veen (Velsen(noord), t.a. Dirkshorn, Dirkshoeve 125. IJMUIDEN. In de vergadering van de Raad van Commissarissen van Hoogo vens IJmuiden is donderdag dr. A. H. E. M. Wellink benoemd tot lid van deze raad. De heer Wellink is Thesaurier Generaal bij het ministerie van Financiën. Dat de gemeente Velsen een Sociaal Advies Bureau heeft, mag bekend wor den geacht. Dat dagelijks door de gehele gemeente spreekuren worden gehouden, ook. Op verzoek van de adviseur op dit bureau, de heer S. S. Heins, maken wij de lezers er nog eens attent op dat dit bureau er is voor iedereen. De ervaring leert tot nu dat hoofdzakelijk bejaarden gebruik maken van de service. Dat is een beetje zo gegroeid omdat de heer Heins altijd veel met bejaarden werk in de weer is geweest. Toch zijn jongeren net zo welkom. Problemen met belastin gen, sociale voorzieningen, verzekerin gen, arbeid en ontslag, woning en huurza- ken, verzorging of verpleging, alles kan in strict vertrouwen worden besproken. Het Sociaal Adviës Bureau kent de adressen van alle instellingen die waar dan ook mee kunnen helpen. Ook jongeren kun nen zo’n wegwijzer nodig hebben. Buurthuis De Brulboei gaat aan heuse horror doen. Dinsdag 14 februari wordt ’s avonds om half negen voor jongeren van veertien jaar en ouder de griezel film „Kasteel der Verschrikkingen” ge draaid. Een film naar een verhaal van Edgar Allan Poe. In de hoofdrollen van deze film spelen Boris Karloff en Vincent Price. Het eerste deel van het overleg vond plaats in het stadhuis van Haarlem. Drs. P. Mourik, directeur van de dienst economi sche zaken en statistiek van de gemeente Haarlem, hielcL daar een inleiding over aspecten rond het industrieterrein Waar- derpolder, de binnenstad en de positieve ervaringen met parkeergarages. In de gastgemeente Velsen werd de be spreking ’s middags voortgezet. Drs. A. F. Kouthoofd, hoofd van het bureau econo mische zaken van de gemeente Velsen, bepleitte in het kader van de economische stagnatie, waardoor ook de IJmond wordt getroffen, bevordering van activiteiten in de zogenoemde dienstverlenende sector. Het accent van een inleiding gehouden door ir. H. A. J. Kortstee, directeur van de dienst Openbare Werken en Groenvoor ziening van Velsen werd vooral gelegd op een aantal planologische aspecten. Met I De problemen van Hoogovens werden besproken in het kader van de werkgele- I genheid in haar totaal. Het probleem „Voorhaven” bleef buiten de discussie. „De standpunten hierover zijn voldoende bekend. Partijen wachten af wat het Open Beraad oplevert”, aldus drs. J. Reehorst de burgemeester van Haarlem die na afloop van het overleg een resumé gaf van het zich opstellen tegen fusies en-het wegtrek- besprokene. ken van bedrijven naar andere delen van het land. Behoud van werkgelegenheid en uitwisseling van ervaringen met bedrijfs leven en grondpplitiek waren thema’s waarvan men vond dat ze door vakbekwa me wethouders, van de gemeenten nader zullen moeten worden bekeken. Intensivering van het overleg bleek bij voorbeeld uit het feit dat meerdere deelne mers aan het overleg nauwelijks op de hoogte waren van het Plan Zeebad bij IJmuiden, een recreatieve voorziening die voor de gehele regio van eminent belang is en reeds jarenlang ter discussie staat. name de noodzakelijk geachte infrastruc turele voorzieningen bij de aanleg van de Wijkertunnel en de ontwikkeling van de Velserbroekpolder als woongebied, wer den door hem belicht. Tijdens de discussies werd veel aan dacht besteed aan de noodzaak de werkge legenheid te behouden. Eendrachtig zullen de vier noordelijke randstadgemeenten Aan de in mei te houden Algemene Ver gadering van aandeelhouders van de KNHS zal worden voorgesteld de heer Wellink tevens te benoemen tot lid van de Raad van Commissarissen van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken). In beide colleges gaat de heer Wellink drs. A. J. Middelhoek, die zijn functies neerlegt in verband met zijn benoeming tot lid van de Rekenkamer van de Europe se Gemeenschappen, opvolgen. Gedurende twee jaar heeft Hellen Shepherd ervaring als soliste kunnen op doen in de revue. Een half jaar werkte zij bij Johnny Kraaykamp in diens revue. Daarna is zij voor twee jaar verbonden geweest aan de revue van René Sleeswijk De liefhebbers kunnen er van tien uur ’s morgens tot vijf uur in de middag te recht. Belangstellenden die uitstaltafels willen reserveren, kunnen terecht bij de penningmeester van de vereniging of kunnen informeren bij de secretaris, de heer J. G. Kan, tel. 023-243048. (Van één onzer verslaggevers) HAARLEM/VELSEN. Vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van de randstadsteden Amsterdam, Haarlem, Velsen en Zaanstad hebben gisteren in het jaarlijkse zogenoemde vierhoekpun- tenoverleg bepleit dat het wenselijk is te komen tot een intensievere vorm van sa menwerking. Waar dit tot nu toe beperkt bleef tot het uitwisselen van ervaringen, wil men in de toekomst gezamenlijke be langen bundelen alvorens provinciale be stuurders of zelfs de rijksoverheid om instemming, goedkeuring of medewer king te vragen. Veilig, door, goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02S50-1340S IJMUIDEN. De ideeënactie „Het mes in het energieverbruik” bij Hoogovens die drie maanden heeft geduurd is afgesloten. Van de 1500 ideeën die werden ingediend hadden er 350 specifiek betrekking op besparing van energie. De laatste ideeën die -door het lot aangewezen- werden beloond kwamen van de heren J. Goudsblom uit Heemsf kerk, J. Snip uit Beverwijk en M. B. Hoffmarln uit Velsen-noord die uit handen van produktiedirecteur B. de Heer (2e van links) respectievelijk de volgende prijzen in ontvangst mochten nemen: een herenfiets, een wandklok en een horloge. De postzegelvereniging Santpoort houdt op zaterdag 4 maart een ruilbeurs in het gebouw van de MTS aan de Roos en Beeklaan in Santpoort. Postzegels, rriun- ten en vakliteratuur komen daar op tafel. viei- keer gedaan en nu ga ik het deze zomer alleen doen, als solozangeres. Ne gen weken gaan we, met mijn man en twee zoons, met cruises naar het Middel landse Zeegebied en Scandinavië. En ben ik er de enige Hollandse artiest aan boord”, zegt ze met enige trots. Met deze solocarrière heeft Hellen haar repertoire van liedjes veranderd. „Ik zing nog wel Nederlandse liedjes, bijvoor beeld van Toon Hermans „Een plek om lief te hebben”, maar ook Italiaanse liedjes en Engelse. Het hangt er ook een beetje van af waar je zingt en'voor wie. Dat pas je gewoon een beetje aan”. Van het maken van platen is nog niets gekomen. „Het is wel moeilijk om jezelf te verkopen aan een platenmaatschappij en bovendien: er is al zoveel op de markt. Ik heb er ook geen tijd voor gehad, zo vrese lijk hard is er gewerkt. Nu heb ik teksten gehad en kan ik gaan componeren. Dan heb je ook wat nieuws en misschien dat dat kans heeft op een plaat. Maar ik vind het zo ook goed. Je hebt wel een stukje onafhankelijkheid”. Voor The New Shepherds moet het hele avontuur nog beginnen. De nieuwe bas sist Onno de Jong is een voormalige leer ling van John Shepherd en een grote fan van het oude trio. José den Burger heeft als professionele zangeres al enige jaren ervaring achter de rug. De groep zal zich weliswaar gaan houden aan het oude Shepherd-genre, maar zoals hun im- pressario laat weten, aangepast aan de tijd: „En dat betekent geen Kwezeltjes meer, maar „Down by the riverside”. Een aantal optredens zijn al geboekt, Diners, congressen of personeelsavonden moeten de gelegenheden gaan vormen waar door het trio wordt opgetreden. Zo is de familie Schaap weer volop vertegenwoordigd in het Nederlandse showgebeuren. Alleen voor broeder Nico Schaap is dat moment nog niet aangebro ken. „Hij heeft veel moeilijkheden te ver werken gehad”, zegt zijn zuster Hellen, „maar ik denk dat ook hij over een tijdje zijn instrument weer kan oppakken”. De drie buurthuizen die vallen onder de Stichting Buurthuiswerk IJmuiden-west, en dat zijn De Planeet, De Brulboei en buurtcentrum Zeewijk, hebben gezamen lijke vakantieplannen. Voor de komende zomer zijn diverse kampen georganiseerd en ieder die mee wil, moet zich voor april opgeven. Gedurende de zomervakantie wordt het boerderijkamp gehouden, in Laren. Van 22 tot en met 28 juli gaan kinderen van zeven tot en met tien jaar kamperen bij een boer. Het zeilkamp (van 8 tot en met 14 juli) is bestemd voor jeugd van veertien tot en met achttien jaar. Dit kamp wordt gehou den bij de Friese meren. Ook hier is het kamperen bij een boer. Dan zijn er nog twee kampen, die wor den gehouden bij het bpitengebeuren van De Brulboei, de „Uiterton” in Spaarn- dam. Het eerste kamp hiervan is voor twaalf- tot en met veertien jarigen en wordt gehouden van 17 tot en met 23 juli. Het tweede kamp is de daarop volgende week en hier zijn kinderen van negen tot en met twaalf jaar welkom. Inlichtingen over de kampen zijn ver krijgbaar bij De Brulboei (tel. 02550- 10652). Nadat de inschrijving is gsloten, zal een ouderavond worden uitgeschre ven waar volledige informatie wordt ge geven en waar ouders kennis kunnen maken met de leiding. Apart laten de organisatoren weten dat er regelingen mogelijk zijn, wanneer deelname aan een van de kampen zou stuiten op financiële problemen van de orders. Deelname aan de kampen kost vijfentachtig gulden. Het zeilkamp kost honderdvijfenveertig gulden. De Comitéschool in Oud-IJmuiden be leeft een belangrijk jaar. In mei zal het tachtigjarig bestaan van deze school een feit zijn, officieel. Toch komt er voorlopig geen feest. Hoofd van de school, de heer W. van der Meent, heeft laten weten dat het grote jubileumfeest wordt uitgesteld tot het nieuwe schoolgebouw er staat. De plannen hiervoor zijn in ontwikkeling en naar zeggen van de heer Van der Meent heeft een feest nu geen zin. „Straks, als de nieuwe school er is kunnen we de presen tatie van het nieuwe gebouw combineren met een reünie, dat is veel leuker”. Maar om straks dat grote feest te kun nen vieren, is geld nodig. Daarom toch nog iets feestelijks: een fancy fair oftewel kinderkermis, morgen in het schoolge bouw aan de Kerkstraat. Van tien tot zes uur is de fancy fair open. Helen Shepherd is tevreden met haar solocarrière. Haar broer John heeft een nieuw trio geformeerd dat The New Shepherds heet. Hij speelt en zingt hier samen met Onno de Jong als bassist (links op de foto onder) en zangeres José den Burger.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7