BADMINTONKAMPIOENSCHAPPEN IN SPORTHAL iVethouder Kabisch jr. stelt burgers gerust Geen antenneverbod in Beverwijk Voor afdelingen bloemen en groenten VEILINGPERCENTAGE NU VASTGESTELD OP 77z% Kandidaten VVD Rommelmarkt voor de raad voor de restauratie Grote Kerk Thema-avondprogramma begint met open school Hovyschool wacht op het einde veilingen beverwijk WILLEM BREUKER IN ALPHA W ktuele onderwerpen in Snelheidscontrole I I Voorbereiding op dagmavo voor volwassenen Viering bij Kritische Gemeente ’t staat in de krant iedere dag weer Badmeester sloeg jongen van trap in Sportfondsenbad I „De Zandkraai” I Ife 8 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK i n p p n p t ■(VRIJDAG 19 7 8 lige )g en nder p een ir diep (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK.Wethouder Fedor Kaebisch jr., voorzitter van de lichting Kabeltelevisie Beverwijk, venadrukte het donderdagavond NIETS TE DOEN VANAVOND HEB JE MISSCHIEN ZIN OM NAAR DE FILM TE GAAN GOED IDEE MAAR NAAR WELKE ZULLEN WE GAAN iok niet i^ens de raadsvergadering in het Stadskantoor nogmaals: de televi- iraten ihillen illektie n Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Misnoegd” is het bestuur van de VVD-afdeling Jeverwijk over „de eenzijdige opstelling” van het college van burge- neester en wethouders, dat zich distancieert van de open Nederland- ie Badmintonkampioenschappen die dit weekend in de Beverwijkse sporthal worden gehouden. De VVD-fractie in de gemeenteraad heeft zich aan dit standpunt jan B. en W. geconformeerd. eantennes van de burgers die geen abonnement wensen op de abeltelevisie en de antennes die nu op de daken staan, mogen daar lijven. Onder de burgers leeft de angst dat de Stichting Kabeltelevisie ;n antenneverbod wil uitvaardigen. „Die vraag kom ik voortdurend igen”. IF' ^64 T A over gemeentebestuur e van Willem Breuker treedt zaterdagavond in Alpha op. (Van een onzer verslaggevers) Zaandam (Van een onzer verslaggevers) Op dezelfde dag is dit thema onderwerp van een studiedag in Tilburg, waaraan ook een groep uit de IJmond deelneemt. De inleiding op die studiedag wordt gehouden door de bekende theologe Marie Veit uit West-Duitsland en zij zal ook zaterdag avond tijdens de viering het woord voeren. De opbrengst van de collecte is bestemd voor gezinnen van politieke gevangenen op het Indische eiland Sumba. Met deze families onderhoudt de KGIJ al twee jaren contact met als tussenpersonen Jan en Irene Evers, die als ontwikkelingswerkers op Sumba hebben gewerkt. Het nieuwsbulletin dat zaterdag wordt verkocht bevat onder andere informatie over een landelijke bijeenkomst op 18 februari in Amersfoort. Het thema is dan: „Wat heet werken”. Roel Pomp zal daar een inleiding houden en het koor van de KGIJ verzorgt een liturgische afsluiting. lehoopt wordt, dat donderdagavonds mensen zullen deelnemen die overdag Ivan onderwerpen vastgesteld die tij- is de zogenoemde thema-bijeenkom- n worden behandeld. De opzet is om eens in de veertien dagen de donderdagochtend en eens in de trtien dagen op de donderdagavond een heel onderwerp te behandelen. Enige maanden geleden werd een Russi sche turnploeg gastvrij binnengehaald in de Beverwijkse sporthal; een evenement dat door u luister werd bijgezet. Op de donderdagavonden: 16 februari: „De open school”, 20 uur; 2 maart: „Schei den” met medewerking van de toneel groep Centrum, 20 uur; 16 maart: toneel groep „Sater”, 20.30 uur; 13 april: „Werk loos in de IJmond”, 20 uur. Daarom verzetten wij ons tegen het standpunt, dat het college, ondersteund door de vijf raadsfrakties, thans heeft in genomen. Wij hopen, dat het voorafgaande voor u aanleiding is uw standpunt te her zien en in de toekomst een consequentere houding aan te nemen,” aldus de brief van het WD-bestuur, die is ondertekend door voorzitter Th. W. de Vries. Vorige maand nog ontving u de deelne mers aan het Hoogovenschaaktoernooi in het Stadskantoor, waartoe ook de schaker van wereldklasse Miguel Naidorf, afkom stig uit Argentinië, behoorde. Daarin komen vragen aan de orde als hoe moet je gaan studeren, hoe maak je proefwerken, hoe reageren de andere ge zinsleden op de studie, hoe pas je die in bij alle normale werkzaamheden, enzovoort. Verder wordt vooral ook aandacht besteed aan de Nederlandse taal, omdat die de basis vormt voor alle andere vakken. Een lerares van de mavo zal de eerste lessen aanwezig zijn om het een en ander te vertellen en vragen te beantwoorden. De cursus staat onder leiding van de dames Greet Netto en len Brethouwer. Iedereen die belangstelling heeft kan zich opgeven bij „De Zandkraai” aan de Handelstraat 93 in Heemskerk, telefoon 32549. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In overleg met de dagmavo voor volwassenen wordt als voorbereiding bij voldoende deelneming in het buurthuis „De Zandkraai” een kor te cursus gegeven. de renovatie van de atletiekbaan en de staantribune en het hoofdveld van het sportpark Adrichem. ning voor de afdeling groenten en bloemen gewerkt. Zowel de voorzitter, de heer G. Tabak, als de directeur, de heer J. J. Ap pelmand, hebben naar voren gebracht wat de voor- en nadelen zijn van een geschei den exploitatie rekening. Na een stemming besloot men van het systeem van de ge scheiden exploitatierekening af te stap pen. De veilingprovisie werd, ook na een commissie. De rommelmarkt wordt za terdag 18 maart gehouden in de voor malige garage Dorant aan de Zeestraat. Alles wat bruikbaar is voor een dergelij ke markt kan men kwijt als men de heren A. van Dijk, H. Burgerstraat 48, telefoon 24328, of de heer J. de Bree, Romerkerkweg 81, telefoon 27685 belt. BEVERWIJK. Tijdens de viering van de Kritische Gemeente IJmond op zater dag 11 februari van 19.15 uur af in de Vredevorstkerk, wordt ingegaan op het onderwerp „De basis van de theologie”. BEVERWIJK. Maandagavond 13 maart gaat de WD, afdeling Beverwijk, de definitieve samenstelling van de gros lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vaststellen. Dit gebeurt tijdens een afde- lingsvergadering in het ontmoetingscen trum De Nieuwe Slof. Voor de groslijst hebben zich de volgende kandidaten aan gemeld (in alfabetische volgorde): A. A. Arenius, A. J. Eiff, J. P. Gelens, A. Klomp, F. H. J. Koster, A. W. Lindeman, J. P. Logger, mevrouw A. Salverda-van de Kar en C. J. Speets. stemming, voor beide groepen, groenten en bloemen, vastgesteld op 7*/a%. Er was een bestuursverkiezing wegens het tussen tijds aftreden van de heer C. Niessen. Tot zijn opvolger werd de heer C.A. Aarden burg benoemd. De heer Aardenburg maakte deel uit van de commissie van toezicht. Hier in werd de heer S. Zoontjes gekozen. ming op de daken plaats gevonden”, zo hield hij de gemeenteraad voor. De raad kon zich gisteravond vinden in het voorstel van B. en W. het schoolsport- terrein Duinwijk bij de Groenelaan op te knappen. Een deel van het terrein zal worden geasfalteerd. Pogingen van de so cialist Heinhuis om voorzieningen aan te brengen zodat het terrein in de winter maanden eventueel als ijsbaan gebruikt kan worden strandden. Ook stelde de raad gisteravond ƒ915.130,- beschikbaar voor In een brief aan het college van b. en w. ihrijft het WD-bestuur het volgende: Hoewel uw en ons oordeel inzake de door e Zuid-Afrikaanse regering gevoerde jartheidspolitiek weinig van elkaar zul- n verschillen, betreuren wij het, dat door w opstelling nu ook door de Beverwijkse zerheid wordt bevestigd, dat sport onlos- lakelijk aan politiek is verbonden. Mis- jegd zijn wij over uw eenzijdige opstel- HEEMSKERK. Bij een snelheidscon trole op de Tolweg verbaliseerde de politie donderdagmorgen 12 automobilisten die de snelheid hadden overtreden. Een re cord was die morgen 87 kilometer per uur. ling ofwel selektieve verontwaardiging ten aanzien van deze aangelegenheid. Wij ne men aan, dat u het voorgaande in verband kunt brengen met de volgende voor beelden. r i1 1 Op donderdagavond 16 februari wordt het thema „Open school” ingeleid door drs. Oudkerk Pool. Zelfs al heeft iemand in zijn of haar jonge jaren een hogere studie gedaan, dan is hij of zij nog niet „uitgeleerd”. Kennis, inzichten en waar den veranderen. Daarom bestaan er speci fieke onderwijs- en vormingsmogelijkhe den voor volwassenen: avondscholen, schriftelijk onderwijs, omroeponderwijs en uiteenlopende vormen van vormings- en ontwikkelingswerk. In 1971 maakte tien percent van de vijftienjarigen en ouderen gebruik van zo’n vorm van volwassenene ducatie en dat was toen niet zoveel. Boven dien ging het daarbij vaak om mensen die toch al meer onderwijs hadden genoten. De heer Oudkerk Pool zal uiteen zetten wat nu eigenlijk onder de open school wordt verstaan. In Heemskerk zal daar in de toekomst zeker meer aandacht aan worden besteed. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 23-jarige jon ken uit Beverwijk moest gisteravond (Van een onzer verslaggeefsters) IEEMSKERK. De werkgroep „The- i” van het buurthuis „De Zandkraai” HET CENTRUM VAN Beverwijk verliest binnenkort opnieuw een stukje geschiede nis. De gemeente heeft onlangs besloten de Willem Hovyschool aan De Schans te laten slopen en het'vrijkomende terrein tijdelijk in te richten. Of dit alleen een groenvoor ziening zal worden of dat erop een eenvoudi ge wijze een parkeervoorziening zal worden aangelegd, is nog een open vraag. De peuter speelzaal „Calimero”, die in de school was gevestigd, is verhuisd naar een gebouwtje in de directe omgeving. Het huisvestingspro bleem kan definitief worden opgelost als de Stichting „Brasil op Weg” de houten nood schoot aan de H. Mandeweg verlaat en haar intrek neemt in de kleuterschool aan de Asjesstraat. Dat zal omstreeks augustus ge beuren. ithoek uit nten opge- ,k uw eigen g. Diverse mogelijk, afgebeeld kelement lelijkheden: :e ge- e hout- loek te ge- VAU uuunuui» „uc XJttllUlkl «till lit voor de komende maanden een pak- BEVERWIJK. Het Willem Breuker Kollektief, dat zaterdagavond om half tien in de Alpha Soos optreedt, zal ongetwijfeld veel publiek trekken want de groep is een van de grondleg gers van het actuele muziektheater. In geheel West-Europa is het Kollektief een graag geziene verschijning. De groep heeft een eerder aangekondigt optreden in Alpha moeten verschuiven in verband met een snel georganiseerde toemee door Amerika. Onlangs was het Kollektief ook te zien in een Jaap Drupsteen-produktie van de VPRO-te- levisie. De toegang voor niet-leden be draagt drie gulden. En niet in de laatste plaats herinneren wij u aan de deelneming van Zuid-Afrika- nen aan de vorige Nederlandse badmin tonkampioenschappen binnen onze ge meentegrenzen. niet kunnen. Op de ochtenden wordt sa mengewerkt met het Vrouwencafé en daarom zijn de onderwerpen enigszins op de vrouw afgestemd. Het programma is als volgt samengesteld: op de donderda gochtenden: 9 maart: „Homofilie”, 10 uur; 23 maart en 6 april: „De vrouw in haar rol”, 9.30 uur. De hele zaak kwam aan de orde bij de ■handeling van de 14e serie wijzigingen an de (model) bouwverordening, waarin èl wordt gesproken over een antennever- >d in de stad, maar dat door de gemeente et hard is gemaakt. BEVERWIJK. Er zal nog heel wat moeten gebeuren wil men het interieur van de Grote Kerk weer in zijn oude staat terugbrengen. De tand des tijds heeft ook hier danig huisgehouden; de kerk is van 1648. Nadat enkele jaren geleden de Wyker toren, voor velen een symbool van Be verwijk, is gerestaureerd is men ook het kerkgebouw binnen aan het restaureren en zijn er al verschillende grote verbete ringen tot stand gekomen. Maar de nodi ge financiën ontbreken om de zaak snel voort te zetten. Dat mag geen probleem zijn, zo veron derstelt de commissie die deze herstel werkzaamheden organiseert. Er zal daartoe een rommelmarkt gehouden worden. „Met oude spullen de oude kerk restaureren”, dat is het devies van de BEVERWIJK. De laatste noteringen op de Beverwijkse veilingen waren als volgt: Bloemen: anjers 20-60, trosanjers 175- 250, forsythia 45-75, freesia 20-45, hyacin- then 30-51, irissen 16-22, narcissen 15-22, orchideeën 35-160, strelitzia 255-285, roos 40-100, babyroos 20-50, tulpen 20-38. Planten: begonia 125, cineraria 125-160, cyclamen 250-500, ficus 165, hertshoorn 350, primula 45-100, vriesia 150-250, gem. planten 85-200, grote gem. planten 500- 3500. Groenten: boerenkool 58-110, knolsel- dery 27-45, prei 92-125, spruiten 92-120, uien 5-15, waspeen 30-35, witlof 150-200, gele kool 27-32. Het streven is er op gericht de nieuwe apcommodatie rond 1 september in ge bruik te nemen. De raad had alle waarde ring voor het samenspel tussen gemeente en atletiekvereniging DEM en voetbalvere niging De Kennemers, die met grote be trokkenheid hard aan de voorbereiding hebben meegewerkt. VVD-afdeling misnoegd Raadslid Klaas Reimes van het CDA vroeg het college hoe het artikel moest worden geïnterpreteerd dat voorschijft dat er geen antennes mogen voorkomen binnen een straal van 20 meter van de kabels. Hij hield de wethouder een uit spraak van hem voor dat de gemeente beslist niet van plan is antennes op het dak te verbieden. Reimes was er voorstander van om een apart artikel op te nemen voor die mensen die geen aansluiting op de kabel willen en hun eigen antenne willen behouden. „Het college koestert beslist geen snode plannen om een dergelijk verbod uit te vaardigen”, zo vertelde wethouder C. Bo- dewes (PvdA). De actualiteit van het an tenneverbod in de bouwverordening had aan het licht gebracht dat de groep ontvan- gamateurs bij de betrokken regeling over het hoofd was gezien. Door de wijziging van twee artikelen is dat gecorrigeerd. Daarbij is tevens de vrijstelling, die vol gens de oude tekst nodig was ten behoeve van de zendamateurs, omgezet in een niet van toepassingverklaring die in de nieuwe tekst is verwerkt. Overigens merkte wethouder Kaebisch nog op, dat Wijk aan Zee momenteel op de kabel is aangesloten en ruim 86 procent van de kandidaat- abonnementhouders daadwerkelijk de televisie- en radiopro gramma’s via de kabel ontvangt. „In de badplaats heeft er inderdaad een oprui- met de ambulance naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden gebracht om zijn verwondingen aan hoofd en rug te la- ten behandelen. De jongen was donder- tagavond tegen half tien in het Sport- J pndsenbad door de badmeester van I len trap geslagen. Tegenover de politie erklaarde de 31-jarige badmeester, lat hij de jongen had gesommeerd het t ad te verlaten omdat hij lastig was. 'oen de knaap weigerde ontstond een J andgemeen, waarbij de jongen van de rap werd geslagen. BEVERWIJK. In een goed bezochte ledenvergadering hebben de leden van de bloemen- en groentenveiling Beverwijk het definitieve veilingpercentage voor 1978 op 7‘/z procent vastgesteld. Op deze in de veilingkantine gehouden vergadering werd nog een belangrijk be sluit genomen. Sinds de fusie in 1972 werd er met een gescheiden exploitatie-reke-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9