Barcelona Badmintonbond wil laat naar garanties van gemeente Beverwijk Teleurstellende internationale badmintonkampioenschappen NEDERLANDERS I toto-lotto X Schaats kalender Uitslagen badmintonkampioenschappen Kleton vertrekt eerste divisie - nederlaag ‘F El ere divisie ere divisie puntig Uitslagen „TE VERMOEID’’ (sportpuntiqj II Hi Ontgoocheling sportief Lil „Vernieuwing" 8 nlTr MAANDAG 1 3 FEBRUARI 19 7 8 14 d 0 FC VVV-NEC FC Adam-FC Den Haag Volendam-Sparta Telstar-PSV G.A.Eagles-FC Twente. Roda JC-Haarlem Feyenoord-Ajax NAC-FC Utrecht Vitesse-AZ'67 Veendam-SC Cambuur Eindhoven-PEC Den Bosch-Fortuna SC Willem ll-FC Groningen 1 2 3 1 FC VW-NEC 1-1, Feyenoord-Ajax 1 A 'Z’C'? 1 o 47- i 7 41- d t TI 6 25 7 JAN PREENEN Damesenkelspel. A Börjesson (Zwe )-K Bud ge (Eng 12-9, 12-10; W Clarkson (Can )-J. Web ster (Eng) 11-6, 11-5; J. Youngberg (Can)- M Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft op dit moment nog geen standpunt bepaald met betrekking tot kampioen schappen in de komende jaren. Wei heeft het bestuur vin de WD inmiddels in een verklaring afstand genomen van het be sluit van B. en W. en de raadsfractie van de WD, om de internationale titelstrijd dit jaar te negeren. „Dat het gemeentebe stuur zo abrupt een beslissing heeft geno-, men, vind ik jammer”, aldus Van Beuse- kom. „Ik vind het ook vreemd dat er geen contact met ons is opgenomen. We kre gen opeens te horen dat het college van B en W zich volledig terug trok, geen prij zen zou uitreiken, niet vertegenwoordigd zou zijn en ook geen receptie zou houden. Het hoofdbestuur van de NBB is van plan om na intern beraad met alle be trokken instanties waaronder GS van Noord-Holland, die zich de afgelopen week hebben verwonderd over het feit dat de NBB de komst van Zuidafrikanen De winnende getallen in de Duitse lotto 2 -8- 14-23 - 40 - 41: reservegetal 15 De uitslag van Spiel 77": 6 4 2 4 8 4 7 22 23 22 23 22 22 22 22 22 23 21 22 22 6 6 4 6 6 9 7 6 6 7 4 3 3 2 3 3 3 3 3 6 6 6 7 7 3 7 5 1 1 0 2 2 ert >n on 2 2 1 1 1 n d w h dat Perry buikklachten had, maar aange zien zij later wel weer aantrad voor het damesdubbelspel, had het er alle schijn van dat zij als lid van de Engelse ploeg bang was voor een confrontatie met Gilks. „Zij moest nou eenmaal een excuus op geven, maar ik heb er mijn gedachten over”, aldus Gilks, die in de finale wat stoeide met de Canadese Wendv Clarkson: 11-3, 8-11, 11-6. Vitesse-AZ’67 1-2. STAND: PSV FC Twente AZ’67 Ajax Sparta Feyenoord NEC Roda JC FC Den Haag Volendam Vitesse NAC Haarlem FC Utrecht FC WV FC Amsterdam G.A. Eagles Telstar P MADRID. Barcelona heeft de voet- baltopper in het Madrileense stadion Cal deron tegen Atletico Madrid met 1-0 ver loren. Hoewel Barcelona bijna de hele wedstrijd domineerde, konden de Catala nen niet tot scoren komen. In de zesde minuut kwam het tot een botsing tussen Cruijff en zijn Madrileense „bewaker” Pereira, waarbij beiden ten val kwamen. Pereira kwam daarbij zo ongelukkig te recht, dat zijn linker bovenarm uit de kom schoot. Hij werd voor de rest van de wedstrijd vervangen. T sev sel dit ai nas te ie eve a, dot I Cei Dit Co: Mii Sc) An Od Su 23- 1 d ■oe t De Graafschap-Wageningen 0-2, Eindh 1 z el; ur lel: lei Ier MS! Sur lek beu tioi Net sle BEVERWIJK. Als de Europese kampioenschappen badminton in 1980 inderdaad zullen worden toegewezen aan Nederland, dan zal de NBB vermoe delijk afzien van Beverwijk als plaats van handeling. De beslissing over het land dat de Europese titelstrijd zal orga niseren, valt in april tijdens de EK in het Engelse Preston. Met Nederland, dat als voornaamste kanshebber wordt be schouwd, zijn kandidaat Zweden, Dene marken en Schotland. Herendubbelspel: Haye finales R. Stevens/M. Tredgett (Zwe./Eng,)-P, Bullivant/M Wils (Eng.) 11-15, 15-9, 18-17; S. Pri/J Helledie (Den )-Y Lino/M Tsuchida (Jap 5-15, 15-13, 15-9. Finale Pri/Helledie-Stevens/TRedgett 9-15, 15-1, 15-5 Ridder (Ned.) 7-11, 11-5; H Gils (Eng )-N Perry (Eng w.o. Halve finales: Clarkson-Börjesson 11- 2, 11-3; Gils-Youngberg 11-0, 11-7. Finale Gils- Clarkson 11-3, 8-11, 11-6. De ontvangst voor de spelers hebben wij maar voor onze rekening genomen. De hele .gang van zaken vind ik trouwens nogal vreemd. Ex-minister Van Doorn van CRM heeft destijds verzocht niet tegen Zuidafrikanen te spelen, maar heeft het niet verboden. Daar komt bij dat de zwarte en blanke badmintonbond in Zuid-Afrika sinds vorig ja„r samen werken". JL da het herenenkelspel zwaaien winnaar Flemming Delfs (rechts) en Svend Pri naar het publiek 5 4 33 2 31 6 27 9 5 27 6 27 9 27 4 26 e g v 37-| li B De inleg bij de lotto bedroeg 3.645.093 gulden door 878.937 deelnemers Er is een prijzenpot (inclusief de jackpot van vorige week)' van 1.825.942 gulden. De prijzen eerste prijs (inclu sief jackpot): ƒ700.520; tweede prijs: 173.142 derde prijs: ƒ259.713; vierde en vijfde prijs ƒ346.284 De winnende getallen in lotto 6:4-7-12-28- 37 - 39; reservegetal: 8. Herenenkelspel. Kwartfinales S. Pri (Den.)-K. Jolly (Eng 15-6, 15-7; D. Talbot (Eng.)-S John son (Zwe.) 10-15, 15-10; R Stevens (Eng >Y. Lino (Jap.) w.o.; F. Delfs (Den.)-J. Helledie (Den.) 15- 8, 15-2 Have finales: Pri-Talbot 15-7, 15-6; Delfs- Stevens 15-1, 11-15. Finale: Delfs-Pri 15-3, 3-15, 15-7. Bondscoach Steen Sörensen: „De speci fieke training die zij sinds november heb ben gekregen, heeft nu duidelijk vruchten afgeworpen. Door verrassend constant te spelen, hebben zij voor een belangrijke vernieuwing in het Nederlandse badmin- tonwereldje gezorgd”. Het succesvolst bij de dames was, zoals verwacht, weer Gillian Gilks. De Engelse heeft sinds mei vorig jaar toen zij in de finale van het wereldkampioenschap van Lene Koppen verloor, niet meer in het buitenland gespeeld als gevolg van het feit dat de Engelse bond haar een speelverbod heeft opgelegd, omdat Gilks weigert om met Barbara Giles te „dubbelen”. Zelf heeft Gilks inmiddels nog een tweede re den toegevoegd aan haar «absentie in het buitenland: „Sinds september vorig jaar heb ik een sportzaak in het noorden van Londen, waardoor ik geen tijd meer heb om veel te kunnen spelen. Ik zal me de komende maanden hoogstwaarschijnlijk niet meer in het buitenland laten zien. Voor Beverwijk heb ik een uitzondering willen maken, omdat de organisatie van dit toernooi me graag wilde hebben als titelverdedigster. Dat verzoek heb ik niet willen afwijzen”. Gilks won in Beverwijk, zoals zij wilde. Onder meer dank zij een walk over in de halve finale, waarin haar landgenote Nora Perry verstek liet gaan. Officieel heette het „Ik geloof wel dat er volgend jaar sprake zal zijn van profbadminton. Een aantal landen, zoals Engeland, Zweden en Neder land, is er wel een voorstander van”, aldus de 26-jarige Deen, die vorig jaar zowel de All England-titel als het eerste officiële wereldkampioenschap in Malmö op zijn naam schreef. In Zweden bereikte Delfs dat doel door in de finale zijn zes jaar oudere landgenoot Svend Pri duidelijk op afstand te houden: 15-5, 15-6. Gistermiddag troffen de Denen, die tot voor zondag beiden tweemaal de open Nederlandse titel hadden gewonnen, el kaar weer en opnieuw leek Delfs op niet mis te verstane wijze te bevestigen wat Pri enkele jaren geleden over hem heeft ge zegd: „Hij is een groter talent dan ik^en hij heeft een bewonderenswaardig reactiever mogen”. Delfs sloeg Pri die in de halve finale de winnaar van vorig jaar, Derek Talbot, had geklopt, in de eerste game dan ook van de baan. Nadat het tweetal uitvoe rig had geprotesteerd tegen beslissingen van de servicerechter (Delfs: „Die stomme Engelsman vond dat wij de rackets te hoog hielden bij het serveren”) wikkelde Delfs in hoog tempo af naar winst: 15-3. Na afloop van hun finale in V Ton van Beusekom, waarnemënd voorzitter van de NBB: ,(Het plan was om, als we de organisatie ter hand zou den kunnen nemen, in Beverwijk te gaan spelen. Maar in die situatie is nu duide lijk verandering gekomen, nu B en W zich hebben gedistantieerd van de inter nationale kampioenschappen van Neder land vanwege de deelneming van negen Zuidafrikanen. Wij moeten de garantie van Beverwijk krijgen dat iedereen straks wordt geaccepteerd, van West- duitser tot Rus en van Oostduitser tot Tsjech. Als men ons die garantie niet kan geven, zullen we uitkijken naar andere speelgelegenheid. Afgelopen donderdag hebben we goede ervaringen opgedaan in Groningen tijdens de interland tegen Schotland, en verder denk ik dan nog aan „Ahoy” in Rotterdam”. Gillian Gilksflinks) winnares bij de dames met de door haar verslagen Wendy Clarkson Van Beusekom schreef de voortijdige uitschakeling toe aan,overbelasting in de afgelopen week. Vooral de dames zijn dan ook hard toe aan een rustperiode van vier dagen alvorens donderdag in Durham bij Newcastle de halve finale van het toernooi om de Über Cup tegen Engeland wordt afgewikkeld. „Dan moeten we toch wel weer zodanig zijn hersteld dat we goede tegenstand kun nen bieden. Winnen we, dan krijgen we in de finalë te maken met Denemarken”, aldus Van Beusekom, die evenals Marjan Ridder ook in het enkelspel weinig kon uitrichten. De met Gilks als eerste geplaatste Van Beusekom verloor in de derde ronde van de Zweedse nummer één Annette Börjes son, die in zes voorgaande duels steeds haar meerdere in de Nederlandse titel- houdster had moeten erkennen en in mei van het vorig jaar, tijdens het wereldkam pioenschap, nog had verloren van Marjan Ridder. Börjesson won met 12-9, 12-10. De Canadese Jane Youngberg nam re vanche voor de dinsdagavond in het Über- Cupduel geleden nederlaag tegen Marjan Ridder en gunde haar tegenstandster niet meer dan één game: 11-7- 5-11, 11-4. Het enige lichtpuntje in de Nederlandse ploeg vormden Hanke de Kort en Marja Ravelli, die pas in de halve finale konden worden afgestopt door de uiteindelijke winnaars Nora Perry en Ann Statt: 10-15, 10-15. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL. Ex-Ajacied Gerrie Kleton heeft zijn contract met Cercle Brugge, dt rode-lantaarndrager in de Belgische eer ste klasse, opgezegd. De verwachting is dat Kleton volgend seizoen voor Lokeren gaat spelen, da1 getraind wordt door de Nederlander Han Grijzenhout. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Wereldkampioen Flemming Delfs kan. als een van de ferventste supporters worden beschouwd van de Engelsman John Joiner bij diens streven een profgroep te stichten, waaraan de sterkste badmintonspelers en -speelsters zullen kunnen deelnemen. De Deen streek gistermiddag als winnaar van de internationale kampioenschappen van Nederland in de sporthal in Beverwijk 400 Zwitserse franken op, maar moet dat bedrag officieel afstaan aan de Deense bond. De Internationale Badminton Federatie staat toe dat een speler of speelster per onderdeel 500 Zwitserse franken ontvangt, maar als enige bond stelt Denemarken zich op het standpunt dat zijn leden als „ware amateurs” geen geldbedragen mogen accepteren. Vandaar dat Delfs reikhalzend uitkijkt naar het moment, waarop de plannen van Joiner zullen worden gerealiseerd. De Nederlandse damesploeg die aanstaande donderdag in' Durham tegen Engeland in de halve finales om de übercup Europese zone speelt bestaat uit Joke van Beusekom, Marian Ridder en Maureen Oskam voor de enkelspel- partijen. In de dubbespelen komen uit Joke van Beusekom, Marjan Ridder, Hanke de Kort en Maureen Ravelli. De tegenstandsters zullen zijn: enkelspelen: Karin Bridge, Nora Perry en Jane Webster, dubbelspelen: Nora Perry, Ann Statt, Jane Webster en Barbara Sutton-Giles. Cruijff kon in deze niet op hoog peil staande wedstrijd, die behalve door Ernst Happel ook werd bijgewoond door Oran- je-verzorger Pierre van den Akker, niet op dreef komen. De beslissende treffer werd drie minu ten voor het einde gemaakt door Atletico- speler Leal. De Madrileense overwinning werd gisteravond uitbundig in de Spaanse hoofdstad gevierd. Het verkeer rond het Calderon-stadion zat bijna twee uur muur vast. De feestvreugde in de Spaanse hoofdstad gold niet de andere Madrileense topformatie Real Madrid. De lijstaanvoer ders verloren namelijk met 2-0 van Athle tic Bilbao. Vlak na rust kwamen de Madri- lenen op een 1-0 achterstand na een kopbal, van Carlos, en in de laatste minuut maakte' Dani er 2-0 van. In West-Duitsland werd zaterdag, on danks de dikwijls zeer matige kwaliteit van de velden, een volledig Bundesligapro- gramma afgewerkt. Koploper FC Köln verstevigde zijn positie met een voor het doelsaldo uiterst gunstige 6-1 overwinning op HSV Hamburg, terwijl nummer twee Borussia Mönchengladbach tegen hekke- sluiter Sankt Pauli maar op het nippertje met 0-1 won. Een monsterscore bereikte ook Bayern München en wel tegen FC Saarbrücken: 7-1. Na deze 6-1 overwinning heeft FC Köln twaalf doelpunten meer gescoord dan con current Borussia Mönchengladbach, dat bovendien drie tegentreffers méér heeft moeten incasseren. Koning Winter heerste het afgelopen weekeinde ook aan de andere kant van de Noordzee. In de Engelse League werden slechts vier wedstrijden gespeeld en van de topclubs, die nog steeds moeten toezien hoe Nottingham Forest de leiderspositie bekleedt, kwam alleen Manchester City in actie. Voor 25.000 toeschouwers werd het Londense Queen Park Rangers met 2-1 verslagen, en daardoor klom Manchester City naar een met Everton gedeelde twee de plaats, op zes punten afstand van Not tingham Forest. In België liep koploper Club Brugge een puntje uit door thuis met 2-0 van Charleroi te winnen, terwijl het concurrerende Stan dard Luik op eigen terrein tegen Waregem niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel. Anderlecht, zeven punten ach ter op Club Brugge, won zaterdagavond al met 0-2 van La Louvière. De Franse nationale voetbalploeg zal het in Argentinië naar alle waarschijnlijk heid zonder Dominique Bathenay moeten doen. De sterspeler van Saint Etienne raakte tijdens een training ernstig gewond aan zijn knie. Gevreesd wordt, dat hij voor maanden uitgeschakeld'zal zijn. In een op een teleurstellend niveau af gewerkt duel antwoordde Pri echter met dezelfde cijfers, waana alleen de derde game tot 7-7 enig spektakel bood. Daarna grossierde Pri weer in fouten en werd de ontmoeting weer een uiterst eenzijdige aangelegenheid. Delfs: „Ik dacht erna die eerste game te zijn. Dat breekt je tegen een jongen als Pri, die de afgelopen we ken veel meer heeft kunnen trainen dan ik, meteen op”. Voor de Nederlanders werd de 32ste „internationale” een ontgoocheling. Nadat het gemengd dubbel Rob en Marjan Rid der vrijdagavond reeds buitenspel was ge zet, werd nationaal kampioen Rob Ridder in het herenenkelspel al in de tweede ron de opzij gezet door de Japanner Tsuchida (12-15, 9-15), waarna de dames Marjan Rid der en Joke van Beusekom tot de conclusie kwamen dat twee interlands (tegen Cana da en Schotland) en een internationaal kampioenschap in één week te veeï van het goede zijn. Vorig jaar schreven Van Beusekom en Ridder in Beverwijk nog historie door als eerste Nederlandsen de titel in het dames dubbelspel te pakken. Ditmaal kwamen zij niet verder dan de halve finale, waarin Gillian Gilks en de één a twee klassen zwakkere Pauline Ferrington sterker ble ken. Twee games werden door de Neder landsen nog redelijk afgewerkt (15-11 ver lies en 15-4 winst), maar na een door de Engelsen gevraagde pauze van vijf minu ten bleek iedere vorm van samenwerking aan Nederlandse zijde verdwenen. Boven dien liet de tactiek in die beslissende fase te wensen over, waardoor Gilks en Fer rington nog maar zes punten behoefden af te staan: 15-6. Joke van Beusekom: „We hadden ons voorgenomen om Gillian zo weinig moge lijk in het spel te betrekken. In de tweede game ging dat goed. Daarna bepaalde Gil lian alsnog min of meer het verloop van dé wedstrijd. Ze was toen veel offensiever en had al gauw door dat zij succes zou hebben als zij op Marjan zou spelen. Die is verde digend zwakker dan ik en werd door de gang van zaken ook erg onzeker”. FC Kaiserslautern-MSV Duisberg 6-1, Sankt Pauli-Borussia Mönchengladbach 0-1FC Köln- Hamburger SV 6-1Werder Bremen-Schalke 04 2-0, Bayern München-FC Saarbrücken 7-1; VFL Bochum-Eintracht Braunschweig 1-1; Eintracht Frankfurt-1860 München 1-0; VFB Stuttgart- Hertha BSC Berlin 1-0; Fortuna Düsseldorf- Borüssia Dortmund 1-0. De stand aan kop: 1 Köln 34; 2. Mönchenglad bach 32; 3. Düsseldorf 30; 4. Berlin 30; 5. Stutt gart 29. Engeland: Chelsea-Manchester United 2-2; Leicester Ci ty-Arsenal 1-1; Manchester City-Queens Park Rangers 2-1; West Ham United-Bristol City 1-2. Stand aan kop: Nottingham Forest 27-42; Man chester City 27-36; Everton 27-36; Liverpool 27- 34; Arsenal 28-34; Leeds 27-32; Coventry 27-32. België Lokeren-FC Luik 2-2; Kortrijk-Boom 2-0; FC Antwerp-Winterslag 2-0; Lierse SK-Beerschot 2- 0; Standard-Waregem 0-0; RWDM-Beveren 0-2; Club Brugge-Charleroi 2-0; Beringen-Cerkle Burgge 2-1. De stand aan kop: Club Brugge 38; Standard 34; Lierse SK 32; Anderlecht 31; Beveren 29. Spanje: Athletic de Bilbao-Real Madrid 2-0; Espanol- Burgos 4-1, Sevilla-Gijon 1-2, Salamanca-Elche 1-0; Hercules, Alicante-Valencia 1-0; Santander- Real Sociedad, San Sebastian 2-2; Cadiz-Betis, Sevilla 0-5; Atletico de Madrid-Barcelona 1-0; Las Palmas-Rayo Vallecano 1-1 De stand aan kop: Real Madrid 31, Barcelona 27; Rayo Vallecano en Gijon 25; Athletic Bilbao en Salamanca 24. 48^, 44-: I 30-:*’ 30- 33- 46- ha 35- eeJ 28- T 32- es 33- 'el1 30- M 18- en 20- esl 28- 22- e 23- ’'e< 2<Fen 11- !rs. 9 4 6 9 6 7 5 8 5 6 5 Het pnjzenbedrag van de toto is, inclusief de jackpot van vorige week, 368.611 gulden. Er waren 206.718 deelnemers, die zorgden vooreen inleg van 669.539 gulden. De prijzen: eerste prijs (inclusief jackpot); 177.792; tweede prijs ƒ79.508; derde prijs: ƒ111.311. DEN HAAG (ANP). De kalender van de KNSB voor de wedstrijden op natuurijs in de komende dagen ziet er als volgt uit: Dinsdag 14 februari: Ouderkerk aan de Amstelkortebaan kampi oenschap junioren a en b Noord-Holland/ Utrecht, aanvang 19 uur. Opgave tot 18 uur: 02963-3202 Genemuiden (Eendracht) langebaan kampi oenschap Overijssel heren/dames en senioren Aanvang 14 uur. Opgave tot 13 uur aan de baan 05499-1805. Emmeloord: Nat marathonwedstrijd dames en heren over 20 en 85 km, aanvang resp. 18 en 19 uur. Geldt tevens voor gew kamp, van Over ijssel. Opgave tot 16 uur tel. 05270-2500 (ijsbaan) of 3640 of 3376. Molenaarsgraaf: kortebaan heren senioren, aanvang 19.30 uur, aanmelden: 01844-653. Woensdag 15 februari: Oostzaan: kampioenschap kortebaan Noord- Holland/Utrecht voor dames-senioren en dames- junioren a en b, aanvang 14 uur, aanmelden tot 13 uur 02984-1329. Donderdag 16 februari: Westzaan Nederlandse kampioenschappen kortebaan dames senioren, aanvang 13 30 ipJr, aanmelden tot 15 februari 20 uur 075-163089. Derde periodestand: FC Den Bosch Willem II MW Wageningen PEC/Zwolle PROGRAMMArWageningen-Veendarrroo SC Amersfoort-De Graafschap, Excelsicf MVV, FC Dordrecht-SW, PEC-Heracl, FC Vlaardingen-Eindhoven, Fortuna Helmond Sport, FC Groningen-FC I)U Bosch, Heerenveen-Willem II. Lj PEC/Zwolle kampioen eerste periode! FC Groningen kampioen tweede period ven-PEC 0-0, Helmond Sport-FC Vlaan gen 2-1, FC Den Bosch-Fortuna SC Willem II-FC Groningen 2-0. Stand: PEC/Zwolle MW Heerenveen Wageningen Willem II FC Groningen Excelsior Eindhoven Fortuna SC FC Den Bosch SC Cambuur Heracles FC Vlaardingen SW De Graafschap Helmond Sp. Veendam SC Amersfoort FC Dordrecht niet heeft aangekondigd, te gaan praten. Van Beusekom: „In eerste instantie heb ben wij elf landen opgegeven. Later zijn er nog zeven nationaliteiten bij gekomen, waaronder Zuid-Afrika. De naam van dat land hebben we echt niet bewust verzwegen. Of we nu de subsidie van GS van 2500 gulden verspelen, weet ik niet. Pas na de kampioenschappen krijgen we antwoord op onze aanvraag. Dat is de gebruikelijke gang van zaken”. De demonstraties tijdens de titelstrijd in Beverwijk zijn rustig verlopen. Vrijdagavond werd geprotesteerd door de werkgroep Zuidelijk-Afrika IJmond, en gistermiddag toen er ongeveer 2500 bezoekers in de hal waren, door het Alge meen Nederlands Jeugdverbond afde ling Beverwijk, dat was uitgerust met spandoeken waarop teksten stonden als „Solidair met de strijd van het Zuidafri- kaanse volk” en „Weg met het racistische regime van Vorster”. Vlaggen ontbraken ditmaal rond de sporthal. Nadat het gemeentebestuur van Beverwijk had verzocht de vlag van Zuid-Afrika niet te laten wapperen, be sloot de organisatie van iedere vorm van vlagvertoon af te zien. Miel Ter- metz, voorzitter van de toernooicommis- sie: „Anders had je in dat opzicht weer discriminatie gekregen”. 23 14 21 12 22 11 23 9 23 10 24 12 8 10 9 8 6 26 9 7 7 10 6 24 5 8 23 8 7 22 9 7 21 9 19 2 13 16 7 12 15 8 10 14 6 13 12 5 15 9 Damesdubbelspel. Halve iinak N Perry'A Statt (Bng.)-H de Krott/M Ravelli (Ned.) 14-4, 15- 7. G. Gilks/P. Ferrington (Eng)- J van Beuse kom,M Ridder (Ned 15-11, 4-15, 15-6 Finale Perry/Statt-Gilks/Ferrington 15-9, 15-7 Gemengd dubbelspel: Halve finales J Flork- hart/B Gilliland (Sch )-J van Beusekom/S. Skovgaard (Ned /Den w.o wegens knieblessure van Skovgaard; N Perry M Tredgett (Eng B Sutton/D Eddy (Eng 15-12, 15-8 Finale Perry- ZTredgett-Flockhart/Gilliland 15-8, 15-9. De Nederlandse ploeg heeft in Deurne de vriendschappelijke microkorfbalinter- land tegen België met 10-11 verloren. Bij de rust was de stand gelijk: 6-6. Ook de jeugdteams (t/m 20 jaar) van beide landen traden tegen elkaar aan en in Rotterdam was het dit keer de Nederlandse ploeg die de zége behaalde: 12-9. De Engelse atletiekploeg won in Cos- ford de dubbele landenwedstrijd tegen een verzwakt West-Duitsland. De Engelse he ren boekten een overwinning met 65,5-62,5 punten en bij de dames werd het 53-40 voor Engeland. In de damtweekamp tussen Gerrit Boom en Gerard Beerepoot is de stand 2-2. Beide spelers wonnen het afgelopen week einde een partij. De derde en beslissende partij wordt vanavond gespeeld en in het geval van een remise geeft het lot uitslag. De nationale trampolineploeg is in Ko penhagen vijfde en laatste geworden tij dens een internationale ontmoeting. De zege ging naar de Sovjet-Unie. Het Engelse cricketteam bereikte op de derde dag van de eerste testmatch tegen Nieuw Zeeland in Wellington een score bereikt van 215 all out. Nieuw Zeeland kwam in de eerste innings tot 228 punten. Halverwege de strijd om het Neder-' lands bridgekampioenschap voor paren in de meesterklasse staan de Amsterdamse koppels Rebattu/Sint en Mulder/Van Op pen aan de kop van het klassement. Bij (ie open Westduitse judokampioen- schappen bij de dames in Hemsbach slaag den geen van de Nederlandse deelneem sters er in om een onderdeel te winnen. De 19-jarige Zwitser Heinz Qunthardt heeft gisteren in Springfield voor een da verende verrassing gezorgd door in de finale van het internationale tennistoer nooi de als eerste geplaatste Harold Solo mon met 6-3 3-6 en 6-2 te verslaan. Guht- hardt verdiende 15.000 dolar (36.000 gul den) met zijn eerste eindoverwinning in een proftoernooi. Het Pakistaanse hockeyteam heeft in de Indiase plaats Bangalore ook de tweede testwedstrijd tegen wereldkampioen India gewonnen. Na een ruststand van 2-2 zege vierden de Pakistani met 3-2. De Amerikaan Palomini behield zijn wereldtitel boksen (WBC-serie) in het wel- tergewicht door in Las Vegas zijn Japanse uitdager Ryu Sormachi in de zevende ron de k o. te slaan. Het Nederlandse karateteam had in Glasgow weinig moeite met Schotland. De wereldkampioenen wonnen de ontmoeting met 8-2. Gerard Tebroke heeft na twee maanden rust wegens een achillespeesblessure de training weer hervat De Giko-atleet hoopt volgende maand weer te starten bij de nationale crosskampiaenschappen m Helmond. Vitesse-AZ'67 1-2 (1-2). 24. Das (eigen doel) 0-1, 38. Verheyen 0-2, 40. Bosveld 1-2. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 9000. Vitesse Nijhuis: Das, Zaayer, Heezen, Mellaard; Veenstra, Bosveld (Bleijenberg), Boeve; Gerdsen, Bursac, Meijers. AZ'67 Meskovic; Van Rijnsoever, Metgod, Spelbos, Hovenkamp; Arntz, Peters, Nyg aard: Verheyen, Kist, Van Marwijk Feyenoord-Ajax 1-1 (1-0). 9. Van der Lem 1- 0. 84. Geels 1-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 34.721. I Feyenoord Treytel; Wijnstekers, Mans veld, Rijsbergen. Brard, Snoeck, Notten, Wim Jansen. Van der Lem (Kristiansen), Kreuz, Budding (Best) Ajax: Schrijvers; Zuidema, Krol, Van Dord, Everse (Bouma); Erkens, Schoenaker, Arnesen; Ling. Geels, Tahamata FC VVV-NEC f-1 (1-0). 9. Janssen 1-0. 65. Hoogendoorn 1-1. Scheidsrechter: Berre- voets. Toeschouwers: 6500. FC VW Sobcza; Nijssen, Van der Weide. Prancken, Van Rosmalen; Oostrom, Janssen, Advocaat; Jovanovic, Hilkes, Kurcinac. NEC Formanoy. Visser, Hiddink, Visser, Willemse; Surau (Goossen), Hendriks, Marij- nissen. Janssen, Hoogendoorn. Hendriks. 0 38 51- 3 32 45- D 4 3 2 52-j 4 31 5 27 35- 7 24 9 24 31- 7 23 25- n 1 10 23 9 2 2 33-4 u 8 21 32- f 9 19 21- 9 18 23- 7 10 17 25- d 5 12 17 30- 5 12 15 26— 5 3 14 13 32- zi 1 4 17 6 15- li PROGRAMMA:AZ’67-NEC, FC *J Haag-FC VW, Sparta-FC Amsterda PSV-Volendam, FC Twente-Telstar, Haa lem-G.A. Eagles, Ajax-Roda JC, I Utrecht-Feyenoord, Vitesse-NAC. 22 16 22 13 23 13 23 12 22 10 7 23 8 8 23 10 4 22 8 22 11 22 23 22 22 22 23 22 22 22 8 7fn 7 I 7 11 7 II

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14