Zilveren HVB-speld voor UCN-AImelo Uitverkochte zaal zag f KATHEATER MET IN NIEUWE SLOF iWinterse schaatspret] Overleg Orgaan met bus naar I ere-voorzitter De Bree BEVERWIJKSE VOCALGROEP BEHAALDE VELE SUCCESSEN incompleet Funhouse HWijk aan Zee besprak de problemen PINOKKIO” o o M U4I ../v IRr r Cr JONG HERCULES" VIERDE 25-JARIG BESTAAN POOGDEN VOGELS TE VANGEN 99 I I I I I I I maandag Thema-bijeenkomst „Sara Burgerhart” „SIJSJESLIJMERS” J ról Ij SP I W 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 3 FEBRUARI 19 7 8 E ROB VAN HOUTEN KREEG „INZINKING” ’vdA-vergadering 4 achtig lurtje I 1 bestaan met koffieconcert JA.NSZ. C® hun verkooppakket hebben, deden za- 9 9 JAN BAART 'i jut. ing te hebbe een steenworp afstand van de badplaats iropa metee| piloot op de ■stemming gers vermoede liegroep gevormd die al een onderhoud in het buiten ®et wethouder Bodewes heeft gehad, n en meerjafi Maar er is een prioriteitslijst van werk- hebben, bij «aamheden en er is maar een bedrag van te kopen. vliegers is j t de wachtlij ven het vorig jal ligt. De samenwerkingsschool gaat niet door nu de RK landelijke Schoolraad nee heeft Voor de door omwonenden gewaar schuwde politie de dierenbeulen in de kraag kon grijpen, waren de mannen al per fiets richting Heemskerk ver trokken. Eén van de buurtbewoners vertelde, een vogeltje dat aan een lijmstok zat vastgekleefd, te hebben bevrijd. Voor het overige zouden de mannen (vermoed wordt dat het om buitenlandse werknemers gaat) geen succes met hun vangpogingen hebben gehad. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK.— In Beverwijk zijn „sijsjes-lijmers” gesignaleerd. Onbe kenden brachten dit in zuidelijker streken druk beoefende handwerk in praktijk op een braakliggend stukje terrein in het bestemmingsplan Wes- tertuinen. BEVERWIJK. De receptie die de christelijke voetbalvereniging „Jong Her cules” zaterdagmorgen in Hoeve Adri- chem heeft gehouden ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, kreeg een hoogte punt met het opspelden van de zilveren ere-speld van de HVB op de revers van de ere-voorzitter van de jubilerende vereni ging, de heer J. de Bree. Voor deze receptie bestond een grote belangstelling. Onder de belangstellenden bevond zich ook de voorzitter van het zaterdagvoetbal in de KNVB, de heer F. Remmers uit Zwolle. De wethouder van sportzaken, de heer A. Hoogeboom, kon hier meteen op inha ken. Na zijn gelukwensen te hebben uitge sproken bracht hij naar voren dat de ge meente alles doet om uit de veldennood te komen, maar het is een moeilijke opgaaf. Hij wilde-overigens wel meer kwijt. In zijn jeugdjaren wilde hij zich met een vriendje opgeven als spelend lid bij de „christelij ke” vereniging, maar hij werd toen afge wezen wegens andere geloofsovertuiging. „Toen kon dat nog”. Nu is wethouder Hoogeboom een veel gevraagd scheids rechter bij de Hercules-toemooien. Uit Zwolle was de heer Remmers geko men om namens de KNVB de jubilerende vereniging geluk te wensen. Er moet wel een reden voor zijn om zo vroeg vanuit Zwolle naar Beverwijk te komen. Nu, de heer Remmers jubileerde ook, want hij werd 9 februari 1953 als bestuurslid geko zen en dit vond de Bond een reden om beide jubilarissen bij elkaar te hebben. Jong Hercules heeft nog steeds de christe lijke principes in haar vaandel staan en blijft deze, ondanks de gewijzigde omstan digheden, trouw. „Wij willen de jeugd meer mee geven dan alleen maar een trap tegen een bal. Maak er niet alleen gezelligheidsvereni- ging van, ook op sportief terrein moet men zijn mannetje weten te vinden”. Namens de afdeling Haarlem van de KNVB sprak de voorzitter de heer H. W. Duinker. Hij feliciteerde eerst de heer dirigent Norman Luboff naar ons land en heeft, als gevolg van een eerder bezoek van leider en dirigent Bert Krans- berg aan hem in New York, een hele avond met de Merry Minstrels gerepeteerd. In 1975 volgde, mede als gevolg van het verschijnen van een L.P. met Nederlands gezongen repertoire, in het programma Muziekmozaïek van Willem Duys een boeien de confrontatie met Anita Kerr. Ook werden als gevolg van latere ontmoetingen met de Singers Unlimited arran gementen uit hun repertoire aan de Merry Minstrels ter beschikking gesteld (o.a. achtstemmige moderne werken). Dat de Minstrels ook op klassiek gebied hun mannetje staan moge blijken uit het feit, dat de behaalde resultaten tijdens het laatste koorfestival in het voorjaar van 1977 op record-hoogte lagen. De Merry Minstrels wilden hun tweede lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan en geven dan ook op zondagmiddag 19 februari om 12 uur een koffieconcert in de Jansheeren te Heemskerk (toegangsprijs 1,50 en Remmers met zijn 25-jarig bestuurslid maatschap en deed dit onder aanbieding van een paar manchetknopen, terwijl er voor mevrouw Remmers bloemen waren. Jong Hercules maakt van haar levens overtuiging geen geheim en daar heeft een ieder in onze afdeling respect voor. Het zaterdagvoetbal is overigens een volwaar dig partner van het zondagvoetbal. Waardering werd er naar voren ge bracht voor de ere-voorzitter, de heer J. de Bree, die 15 jaar lang voor zijn vereni ging heeft gewerkt. Hij kreeg de zilveren erespeld verbonden aan het lidmaatschap van verdienste van de afdeling Haarlem van de KNVB. Mevrouw De Bree kreeg bloemen. Er kwam nog een hele rij van sprekers, waarbij de heer W. Schipper namens de Beverwijkse sportraad de rij opende, ge volgd door de heer G. Bol namens de andere vier Beverwijkse voetbalverenigin gen. De heer Moerbond sprak namens de oud-leden, Ab Zwart bracht de gelukwen sen over namens de Chr. gymnastiekver eniging Hercules en ten slotte sprak een goede zakenrelatie, de heer H. Visser, als laatste. Allen werden ingeleid door de heer P. Tegel, die als lid van de Beverwijkse Sportraad als ceremoniemeester optrad. De heer J. de Bree sprak een warm gestemd dankwoord en wilde niet verhe len dat men naast vele anderen ook veel dank aan Hoogovens verschuldigd is. ïS- De heer J. de Bree krijgt de zilveren HVB-speld op de revers gespeld. Na afloop was er ook voor de vele deel nemers nog voldoende erwtensoep aanwe zig om zich hier met het traditionele rogge brood met spek te goed aan te doen. ’s Avonds was er in De Opgang een feestavond voor de leden. De verschillende elftallen en hun leiders boden het bestuur gelukwensen aan en schonken een groot aantal wedstrijdballen. Het activiteitenco mité bood een enveloppe met inhoud aan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Permanent Over leg Orgaan gaat zaterdag 4 maart met een bus naar Almelo om daar te protesteren tegen de uitbreiding van de Ultra Centri fuge fabriek.' BEVERWIJK. Zaterdagmiddag 18 februari verzorgt het Katheater in De Nieuwe Slof een kindervoorstelling met het toneelstuk „Pinokkio”. Het toneelstuk is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De voorstelling wordt georganiseerd door de Stichting Theater Beverwijk. Het Ka theater behoort tot een van de beste kin- derprodukties van dit moment. Wie het gratis koffie), vooral, om eens iets terug te doen voor hun trouwe aanhang. Op dit concert zal Bert Kransberg eveneens een geheel nieuw ensemble presenteren, nl. zijn Kennemer Barok Enseble, dat eind vorig jaar werd opgericht met een tweeledig doel, nl. het geven van concerten en een voor volgend jaar gepland gezamenlijk concert met de Merry Minstrels en solisten in een uitvoering van Bach’s Johan nes Passion. De daarbij in Bach’s tijd gebruikelijke bezet ting van koor en orkest zal het belangrijkste verschil vormen zijn met de gebruikelijke massale uitvoeringen zoals we die kennen. Op het koffieconcert zal men behalve het eigen repertoi re van de Minstrels ook iets kunnen proeven van deze toekomstige samenwerking met het instrumentale ensem ble. Daarnaast zal het Kennemer Barok Ensemble een uitvoering geven van het 4e Brandenburgs Concert van J.S. Bach voor solo-viool, 2 blokfluiten, strijkorkest en continuo. Naast de geslaagde receptie beleefde ook de leden en de jeugdleden dit 25-jarig bestaan, ’s Morgens werd de jeugd met auto’s naar de besneeuwde PWN-duinen gebracht voor een wandelpuzzeltocht. Te rug in de Opgang bood de jeugd het be stuur een jeugdvlag aan, waarna men zich aan een snertmaaltijd schaarde en het feestprogramma werd afgewerkt. In de loop van de middag kwamen de leden opdagen om deel te nemen aan een auto- puzzeltocht. HEEMSKERK. Een volledig uitver kochte zaal dat is wel eens anders geweest in De Jansheeren kreeg vrijdagavond een voorstelling van Fun house te zien, die heel anders verliep dan volgens de aankondiging te verwachten was. Onder invloed van faillissements- dreigingen was het aantal optredende da mes met twee verminderd („dwingende opdracht van CRM”) en kwam het pro gramma After Eight in een „gewijzigde” (ingekorte) versie op de Heemskerkse planken. Tijdens de voorstelling deed zich nog een complicatie voor, waarna het programma wederom bekort werd. Omdat aan het eind van het programma Rob van Houten ontbrak (na „inzinking” op het toneel met dubbelgeslagen tong weggeleid), verwachtte het publiek een dubbele bodem in de finale. Men bleef na afloop zitten in de overtuiging dat er nog iets leuks (van Rob van Houten) ging ko men. Na alng wachten kwam een Funhou- se-medewerker, een beetje gegeneerd, voor het glittergordijn om te vertellen dat er niets meer kwam. After Eight, als show èn als anti-show, was echt afgelopen. een ton voor al deze dingen beschikbaar. Er werd op deze vergadering van ge dachten gewisseld over een groot aantal elk* geval Problemen die de badplaats aan gaan. De vergadering werd bijgewoond door o.a. de fractievoorzitter van de PvdA in de ge- Een aantal huishoudelijke zaken waren pel afgehandeld waarbij de aftredende Bestuursleden, de heren R. Rentenaar en porzitter C. Bodewes herkozen werden. De gemeentepolitiek en de rondvraag Iepen door elkaar maar er kwamen vele bctuele punten naar voren. L Men ziet in de badplaats met een zekere angst het Hoogovens Schaaktoernooi ver kwijnen naar de Slof in Beverwijk. Nu Left de badplaats eens iets wat haar goe- de naam naar buiten uitdraagt en nu pro- leert men dat af te nemen. Kan dat zo paar, vroeg men zich af, een door de lemeente gesubsidieerde instelling die paar poorten voor veertien dagen moet laan sluiten. Men wil hierover bij de be rokkenen om inlichtingen vragen. |Dan zit het de badplaats ook niet lekker Bat de poort aan de Boschweg voor de Boogovens werknemers uit Wijk aan Zee [biet geopend wordt. Bij het sluiten van de Hercules poort aan de Zeestraat was dit Voor Hoogovens toegezegd. Nu moeten de •moeaeli aan zeese werknemers „brommend ’schien zelfs) en fietsend” naar de ingang Caegpoort of haar die in Velsen, terwijl de Boschweg op vliegers vooi - lacht iedere^ j ■isten tot einjezegd Men gaat nu proberen de Odulf- dreigt nu ee 'sch00j en Wilhelmina school samen op jaar, want P bouwen met een aantal gemeenschappe- iwe opleidin ]okaien. fjan zjt men een beetje met ’encl jör V.a "speelterreinen voor de kinderen; er is niet De getalenteerde mime-speler Rob van Houten, vanaf de oprichting de spil van het gezelschap en komisch talent Cor Beurkens, na jaren terug in de groep, waren bekende gezichten voor trouwe Funhouse-gangers. Nieuw was de rest van het gezelschap: Hans van den Hoek, al geruime tijd doende met travestie-optre- dens, en het „zingende” en dansende drietal Carry Schomper, Zillah Emanuels en Berty van Avezaath. Jan Altenaar, een technicus van de groep in onberispelijk smoking, had ook een actieve rol op het toneel. Het gezelschap presenteerde een bont geheel van revue-scènes, vol afwisseling en met een humoristische toets. De muziek van de geluidsband klonk prima en het toneelbeeld, met glim- en lichteffecten, was goed verzorgd. Voor de pauze had men, tussen de nieuwe nummers, succes volle onderdelen uit eerdere producties geplaatst, zoals de broodsnij-scène, waarin dit keer de stukken brood in de zaal te recht kwamen en het bruidsetentje, waar bij een grote zwarte spin weer een onaan gename smaak in de mond teweeg bracht. Onverwachte voorvallen kunnen onbe doeld het effect van een grap versterken. Zillah Emanuels gaf in een strip-nummer, ondanks het afwerpen van een onvoorstel baar aantal beha’s, haar fraaie vormen niet prijs. In een daarop volgend dansje was Carry Schomper veel openhartiger. Het schouderbandje van haar tutu knapte en het resultaat was opmerkelijker dan verwacht mocht worden. Ook in andere nummers maakte Carry Schomper in druk. Met haar expressieve gezicht, guitige voordracht en all-round danskwaliteiten, was zij de meest interessante persoonlijk heid onder de nieuwkomers. Na de pauze was het tijd voor de Fun house Nightclub. Met name de droge hu mor van Cor Beurkens miste in dit onder deel zijn uitwerking niet. Onvermoede mu zikale kwaliteiten kwamen bij hem boven in „Carmencita”. Het als een grote attrac tie aangekondigde travestie-nummer van Daisy Dynamite begon met een herhaling van een ouderwetse persiflage op Mariene Dietrich („Ich bin von Kopf bis Fuss” en „The boys in the backroom”). Daarna, met levendige versies van „Great balls of fire” en „Botch-a-me”, voerde Daisy Dynamite, in paillettenjurk en boa, het ensemble aan naar het finale-nummer „Lullaby of Broadway”. BEVERWIJK. De dameskof- fieclub Sara Burgerhart houdt woensdagmorgen 15 februari een the ma-bijeenkomst in De Nieuwe Slof. Er zal worden gesproken over „Blijf- van-mijn-lijf”-actie. Een crèche voor peuters is aanwezig. Men begint om 10 uur. !e indiensttre in rit. Trouwens ling op Eelds verzekerd dat ®eenteraad, de heer K. Vermeulen, ituurhut geat r- den. Ze kreef iigende bria beurt was oa gehaald. e-Louise Vet □p 3 augustf genomen. Zf ■n DC-9, wal e-piloot gaal óf ze word! grotere DC-i WIJK AAN ZEE. Naast een groot Jjtantal vraagstukken van de algemene po- itieke belangen heeft de afdeling Wijk an Zee van de Partij van de Arbeid zich vrijdagavond in het dorpshuis de Mori- an zich ook bezig gehouden met een antal plaatselijke vraagstukken. Voorzitter J. V. E. Hoorns gaf eerst een kort historisch overzicht van de afgelopen 25 jaar, waarbij nij naar voren bracht dat na vele omzwervingen Hercules nu op het sportpark Adrichem speelt maar sportvel den te kort heeft waardoor de verschillen de voetbaltoernooien dit jaar geen door gang kunnen vinden. BEVERWIJK. Op 1 februari 1968 werd tijdens het ang- en Muziekfestival te Beverwijk de vocalgroup The [erry Minstrels opgericht. De keuze van deze naam was iet zomaar toevallig, maar was afkomstig van het eerste luziekstuk, dat werd gerepeteerd door de eerste 4 leden n dat deze titel droeg. Na een aanlooptijd van 2 jaar werd pas in 1970 na de irmatie van een bezetting van 16 man, het ensemble meer ekend, o.a. door deelname aan het zang- en muziekfesti- al te Beverwijk. De pers liet zich toen al in zeer lovende ewoordingen over het ensemble uit en voorspelde een uede toekomst. Dat.is er ook duidelijk uitgekomen. Na 10 jaar mag men el met enige trots terugzien op de tot nu toe behaalde sulfaten. Immers, de hoogtepunten waren: regelmatige selname aan zang- en muziekfestivals te Beverwijk, een antal radio-uitzendingen en tot nu toe achtmaal op het ilevisiescherm. In 1972 kwam de Amerikaanse componist arrangeur en In het Overleg Orgaan hebben zitting de organisaties van Milieu Defensie, IJmond, het Nivon, de KGY, de PPR, de PvdA, de PSP en de Eiba. Ieder die zich aan kan sluiten bij de doelstelling van het binnen kort huis-aan-huis te verspreiden mani fest, n.l. géén uitbreiding van de UCN, en wie dat in daden om wil zetten, kan zich bij Stef v.d. Wakker, Pelikaanhof 2, telefoon 33351, voor de busreis melden. boek „Pinokkio” gelezen heeft weet dat er veel in gebeurt: verdrietige, leuke, span nende en gekke dingen. Met dans, panto mime, toneelspel en nog veel meer pro beert het Katheater het toneelstuk net zo fijn te maken als het boek. De voorstelling, die een entreeprijs kent van drie gulden, begint zaterdagmiddag om 14.30 uur. Merry Minstrels” viert 10-jarig terdag goede zaken. Plotseling kon Nederland op de schaats staan en dat buitenkansje liet niemand zich ont- I gaan. De sloten, de ijsbaan en plant- soenvijvers in Heemskerk en Bever wijk bóden jong en oud vaak onge kende mogelijkheden om een lekker baantje te trekken, zoals hier op de vijver van Huize Scheybeeck aan de Velserweg. Zondagmiddag na twaalf uur was het echter afgelopen met de pret toen de sneeuw roet in het eten gooide en tegen vier uur viel er nau welijks meer te schaatsen op het zachte sneeuwijs. Ook de buurtbewo ners rond het Keunenplein moesten de huiskamer opzoeken. Het plein was vrijdagnacht door enkele buurt- bewoners onder water gezet. De ijs- piste trok veel belangstelling. De kwaliteit van het ijs in de sloten is momenteel niet erg best. De politie I merkt op, dat vele wakken in het ijs niet te zien zijn omdat er sneeuw op ligt. school en de Wilhelmina school samen op opleidin lokalen f>an zn men een beetje met eXtt 20 veel *n de badplaats waar men de -~-J jeugd kan laten spelen. Er is een ac- i ■’■‘Cc z .X - ---- «7- -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7