Iedereen tevreden met voorzichtig voorstel van CDA/PvdA De bekentenis van LudwinaJ. Van Tuyl hoeft Marokkanen geen werk te geven medische verzorging in het weekeinde Harde acties tegen zachte drugs uitgevaren visserijschepen V J L x, naar demonstratie in Almelo LM 6 FEBRUARI VRIJDAG 1 7 19 7 8 IJMOND V t- -7 J tussen de Nederlandse Rode Hulp en de Palestijnen en over het trainingskamp van het Volksfront in Aden, waar Hollandse Rode- Hulpleden les kregen in terrorisme. l 1 1 1 Pu 1 i 1 t s te et W di hi bJ vi g« ei Op 24 september 1976 werd Ludwina Janssen op de Israëlische luchthaven Ben Goerion gearresteerd. Zij verzamelde daar gegevens voor een eventuele vliegtuigkaping, die uitgevoerd zou moeten worden door het Volksfront voor de bevrijding van Palestina. Zij werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Haar bekentenis kon niet eerder worden gepubliceerd. Nu vertelt Ludwina in Nieuwe Revu alles over de contacten Hasj is haast zo gewoon tegenaan. Uw hasj-rokende land- als een pilsje om de hoek. Maar de genoten pikken dat niet. U wel? politie gaat er maar weer eens lekker de Kamermotie over Hoogovens (Van onze Haagse redacteur Theo Klein) 1 per te willen zijn. I (ADVERTENTIE) I I Hektrawler Een tweede groot vraagteken voor direc tie en liberale Kamerleden is of de proef 1 1 I 1 kan worden wanneer men na enige tijd tot de conclusie zou komen dat doorgaan niet wenselijk is. De vakbonden laten er geen twijfel over bestaan dat het uiteindelijke doel is volledige invoering van de vijf ploegendienst. Gisteren bleek in de Kamer vrijwel niemand voor een ongelimiteerde proef te zijn. Zelfs PvdA-woordvoerder De directie kreeg trouwens bijval op een ander belangrijk punt, dat van de arbeidsmarkt in de IJmond. Van der Doef beweerde dat er best nog wel mensen in de omgeving te vinden zijn, wanneer men die voor invoering van de vijfploegen dienst nodig zou hebben. Albeda ging daar krachtig tegen in: „Vorig jaar heeft mijn departement in een breed opgezette actie geprobeerd mensen voor Hoogovens te werven. Maar alleen een groepje Tur ken, dat hier toch al was, wilde naar Velsen komen. Ik ben bang dat de nieuwe werknemers voor de vijfploegendienst uit het buitenland aangetrokken zouden moe ten worden”. I gei eei sie ke bij ve eei pu las de hit tei ge sii toi on de jui tu sei de Vt ko joi I (Van onze streekredactie) HAARLEM. Patatbakker Van Tuyl Food BV in Hoofddorp hoeft twee te laat van vakantie teruggekeerde Marokkanen niet in dienst te nemen. President mr. L. H. Schimmelpenninck van de Haarlemse rechtbank heeft een eis van het tweetal afgewezen. Van Tuyl heeft zich, zo blijkt uit de uitspraak in kort geding, niet incor rect gedragen. Albeda heeft weinig moeite met Vs h< rij W; hij Zi ,.c ge ha de m< we mi sp x ve' be De twee Marokkanen waren eind vorig jaar met kerstvakantie naar huis vertrok ken. Afgesproken was, dat ze op 27 decem ber terug zouden zijn en dan bij de patatfa- briek weer aan het werk konden. Ze kwa men echter pas een week later terug in Nederland en troffen toen andere werkne mers op hun plaatsen aan. Van Tuyl wei gerde het tweetal weer in dienst te nemen. In een kort geding beschuldigden de Marokkanen hun baas van onzuivere mo tieven. Niet het te laat terugkomen van vakantie zou de ware reden zijn om hen niet meer in dienst te nemen. Ze zouden, aldus hun raadsman, te lastig zijn en te veel op hun rechten staan. Mr. Schimmel penninck oordeelt echter dat het tweetal de beschuldiging niet aannemelijk heeft kunnen maken. Ook het beroep op overmacht is volgens de rechtbankpresident niet terecht. De bei de werknemers hadden betoogd niet eer der naar Nederland teruggekeerd te zijn, door de enorme drukte in het vliegverkeer. Tickets voor eerdere vluchten waren niet meer verkrijgbaar. Mr. Schimmelpen ninck meent echter dat ze ook niet tijdig hebben gepoogd hun retourvlucht zeker te stellen. Pas op het laatste nippertje wer den de tickets gekocht. Tenslotte oordeelt de president van de rechtbank dat Van Tuyl er belang bij heeft het tweetal niet opnieuw in dienst te ne men. Toen ze op de afgesproken datum niet kwamen opdagen, heeft de firma an dere werknemers in dienst genomen. De zaak terugdraaien zou grote problemen opleveren. Niet alleen zijn beide Marokkanen hun baan kwijt, ze moeten ook de proceskosten voor hun rekening nemen, een bedrag van ruim vijfhonderd gulden. De regering, de Hoogovens-directie en met name de VVD-fractie in de Tweede Kamer, zijn bang dat de vijfploegendienst kostenverhogend zal werken. Met vrijwel alle andere Kamerleden zijn zij van me ning dat Hoogovens als een modern effi ciënt bedrijf toekomstmogelijkheden heeft, zelfs nu een sanering van de Euro pese staalindustrie voor de deur staat. Maar, zo voeren de liberalen (en D’66) aan, die perspectieven dreigen in gevaar te komen wanneer het dure Nederland nog duurder staal moet gaan produceren. De positie van het staalbedrijf gaat de VVD’ers zeer ter harte. Ze mag onder geen beding door een verhoging van de loonkosten in gevaar worden gebracht. Daarom neemt de VVD ten opzichte van de vijfploegendienst een zeer afwachten de houding aan. bestuur en bij het zoeken naar oplossingen voor het behoud van de werkgelegenheid moet Albeda onder meer de experimenten met de vijfploegendienst in overweging nemen. Een concrete vraag om medewerking aan die proeven kon het CDA niet door de strot krijgen, waardoor dit door de Partij van de Arbeid en de christen-democraten ondertekende stuk een vrij voorzichtig karakter kreeg. Te meer daar minister Albeda, zoals hij gisteren zelf nog eens benadrukte, nooit de bedoeling heeft gehad om de proeven met de vijfploegendienst bij Hoogovens helemaal uit te sluiten. Hij heeft alleen steeds gezegd als overheid geen koplo- DEN HAAG. Met de motie-Van der Doef over Hoogovens heeft de Tweede Kamer de regering een duwtje in hopelijk de goede richting gegeven. Hoewel de stemming nog moet volgen wisten de betrokken ministers gisteren op het moment van hun vertrek naar Brussel, waar met de Europese Commis sie werd gesproken, hoe het parlement over de rol van het kabinet in deze zaak denkt. De ploeg van Van Agt mag van de Kamer niet langer talmen in he* overleg met het Europese miljoen als een aandeel in de bekostiging van het sociaal plan, zij het onder meer onder voorwaarde dat de Europese Com missie daar een deel van moet betalen. Bovendien is hij bereid mee te praten met de beide partijen over een oplossing. Albe da: „We willen niet zonder meer het proces (de cao-onderhandelingen - red.) doorbre ken, maar wel waar mogelijk de ontwikke ling stimuleren”. De minister zoekt geen echte rol als bemiddelaar, maar voelt wel voor drie-partijenoverleg. „Bezien kan worden welke bijdrage geleverd kan wor den, door eventuele steun in geval van tijdelijke maatregelen”, aldus Albeda gis teren in de Kamer. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernat, Plantinga, Red- dingius, Rolink, Takken, Versélewel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantin ga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door R. H. Hobster, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553 Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende gevallen op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zon dag door J. G. Zeijlmans, Hoogdorperweg 48A, Heemskerk, tel. 30666 Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 17 februari 17.30 uur tot vrijdag 24 februari 17.30 uur: Fortuna Apotheek, Maerelaan 93, Heemskerk, tel. 39484 Dierenarts. H. van Loenen, Prinsesse- laan 3, Beverwijk, tel. 27775. Dierenambulance. Zie Heemskerk Tandarts. Zie IJmuiden Medisch Maatschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10. Bever wijk Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Voor weekenddienst bellen 02510-42884. Spreekuren leidsters gezins- en bejaardenverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw aan Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit-Gele Kruis. Voor weekenddienst bellen 02510-42884 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagmorgen 7 uur). Verloskundige. Mevrouw A. M. Bot, Zeestraat 147, Beverwijk, tel. 24161. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan Van der Doef voerde aan dat de mogelijk heid open moet blijven dat de vijfplbegen- dienst er na afloop van de (in omvang beperkte) proef toch niet komt. Ook minis ter Albeda was het daarmee eens. Hij noemde dat een randvoorwaarde die zeker aan een experiment verbonden zou moe ten worden. Albeda: „Het moet evalueer- baar en omkeerbaar zijn. Maar we moeten ons niet te veel illusies maken over de vraag of deze maatregel gestopt kan wor den als men er eenmaal mee begonnen is”. De opmerkingen over de beperking van de duur en de omvang van de mogelijke experimenten klonken voor de Hoogovensdirectie niet ongunstig. Direc teur Mathijsen-Gerst, bij het debat aanwe zig: „De strekking van die motie komt wel overeen met ons voorstel om eerst de mo gelijkheden voor arbeidstijdverkortende maatregelen te bestuderen en dan pas een beslissing te nemen”. Waarmee weer eens is aangetoond hoe ruim een voorzichtige Kamermotie geïnterpreteerd kan worden. Had de minister de experimenten bij Hoogovens echt willen tegenwerken, dan zou hij de 15 miljoen gulden voor de finan ciering van de arbeidstijdverkortende maatregelen niet beschikbaar hebben ge steld. Weliswaar verbond hij daaraan de voorwaarde dat zijn miljoenen niet voor de vijfploegendienst gebruikt mogen wor den, maar in feite maakte hij het toch met zijn bijdrage mogelijk dat de bonden hun 15 miljoen dan voor dat doel kunnen ge bruiken. Een krachtiger motie, waarin bij voorbeeld gesteld had kunnen worden dat er ook overheidsgeld voor de proeven met de vijfploegendienst moet komen, zou niet de steun van de meerderheid van de Ka mer hebben gekregen. Het viel minister Albeda gisteren dan ook helemaal niet moeilijk mee te delen dat hij en zijn collega van Economische Zaken Van Aardenne weinig moeite met de motie hadden. Alleen op het punt van het Brusselse overleg maakte hij een voor behoud. In de gesprekken met de Europe se commissie kunnen pas spijkers met koppen worden geslagen wanneer wij we ten waar de sociale partners (de vakbon den en de directie in IJmuiden) het over eens zijn geworden, deelde de minister mee. En daarmee was hij weer terug in de vicieuze cirkel waarin het Hoogovens-ove- rleg zich de laatste tijd bevindt. Iedereen wacht op iedereen en er gebeukt niets waarmee de impasse doorbroken kan wor den. Europees commissaris Vredeling zit in Brussel nog steeds met de deur wagen wijd open te wachten op een concreet plan van de Nederlandse regering. Ook gisteren kwam dat nog niet ter tafel. De motie van de Kamer was het enige dat Van Aardenne Maandag 23 januari - Hektrawler Hen- drika Johanna KW. 81. Donderdag 26 januari Hektrawler Jan Maria KW 171. Zaterdag 28 januari -Hektrawler Dirk Diederik KW. 172. Woensdag 1 februari -Hektrawler Ter- man Hette KW. 74. Vrijdag 3 februari -Hektrawler Zeehaan IJM. 57. Zaterdag 4 februari - Hektrawler Annie Hillina KW 170. Woensdag 8 februari Frank Vrolijk Czn SCH 81. Zaterdag 11 februari Hektrawler Twee Gebroeders HD. 79. bejaarden en langdurig zieken in ontmoe tingscentrum De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, tel. 29195. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Maandag 13 februari - Hektrawler Elisa- bet Christina KW 41, Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV KW 85, Willy KW. 141, Voor waarts VL. 142, MT Protinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Ora et Labora KW. 51, Marry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, ML. Michiel KW 167, MK. Poolster IJM. 11, Gertjan Pieter IJM. 14, Eben Haezer IJM. 18, Pieter IJM. 19, Drie Gebroeders IJM. 20, Davina IJM. 27, Maarten Cornelia IJM. 44. Swift IJM. 115, Wiron VII IJM. 207, Janny I Jacoba KW. 4, Deo Volente II KW. 11, Alida KW 22, Pieter Jacob KW. 24, Willem Adriana KW. 25, Ada KW 29, Anna Hen- drika KW. 45, Pelikaan KW 88, Wilma KW 113, Maartje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Pieter Gijsbertha KW 175, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Yvonne Yolanda KW. 206, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW 221, Jacob Senior KW. 226, Marco WR. 32, Johanna Cornelia WR. 57. en Albeda op zak hadden toen ze naar Brussel vertrokken. Want de rëgering zegt op haar beurt, Albeda herhaalde dat gisteren in de Ka mer, dat zij niets kan doen zolang de bonden en de directie van Hoogovens niet met een plan komen waarin staat wat er volgens hen moet gebeuren. En die over eenstemming is zoals bekend, voorlopig nog niet in zicht. De leiding van Hoog ovens zal de bonden deze week weer voor een gesprek uitnodigen, maar er gaapt nog steeds een levensgroot meningsver schil tussen deze gesprekspartners. De directie van Hoogovens is bereid met de bonden te studeren op mogelijkheden voor arbeidstijdverkortende maatregelen, maar ze weigert op voorhand akkoord te gaan met de uitkomst van die studie. We geven geen blanco cheque af, houdt de directie vol. Voor de vakbonden voldoende om alvast met voorbereidingen op prikac- ties te beginnen. Het grote voordeel van het Kamerdebat, dat volgende week zal worden voortgezet, voor de vakbonden en hun socialistische broers in de Kamer was dant ook dat het parlement nu duidelijk heeft gemaakt niets tegen een proef met de vijfploegendienst bij Hoogovens te hebben. „De directie van Hoogovens is de enige die het experiment nog tegenhoudt. Ik hoop dat deze uitspraak van het parlement van invloed zal zijn op het standpunt van de leiding van Hoogovens”, sprak vak bondsbestuurder Krul, die overigens bij zonder teleurgesteld was over het feit, dat de ministers toch nog zonder een concreet plan in Brussel waren verschenen. Hij vindt dat de regering zich er niet vanaf kan met de vijfploegendienst nog wel gestopt maken met de mededeling dat er eerst in IJmuiden overeenstemming moet zijn. Ze kan volgens hem, vooruitlopend op de situatie, al met voorstellen bij Vredeling aankloppen. De bonden kunnen minister Albeda niet verwijten dat hij helemaal niets heeft ge daan. De bewindsman bood tenslotte al 15 VELSEN-IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uurraadplege men nog zijn eigen huis arts. Tandarts: voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk. Tel. 02510-27060. Alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Pleyler, Planeten weg 52, IJmuiden, tel. 02550-15348. Dierenarts: Dr. W. Ressang, De Waal Malefeitlaan 4. Aerdenhout, telefoon 023-240291. Dr. Th. Winkel, Van Tuyll- weg 17, Velsen, telefoon 02550-11236. Interkerkelijke Gezinsverzorging en be jaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. tel. 02550-11830 en 221669. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Sociaal Advies Bureau zie agenda dage lijks. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen in IJmond. Inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging, tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters gezinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kennemerlaan 143, IJmui den, tel. 19043. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkgebouw Andromedastraat 2, IJ muiden, tel. 13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkge bouw Kennemerlaan 143, IJmuiden. Ge zondheidscentrum Duinwijk, Andromo- medastraat 1 en 3, IJmuiden. Deze adressen zijn bereikbaar onder het cen trale telefoonnummer 190043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m. vrijdag van 9.00-11.00 uur. Tel. 02550-18888 (Vrijwilligers gevraagd! Wie helpt de AHC helpen?). SANTPOORT Artsen: H. Strik, Hoofdstraat 187, Sant poort, telefoon 023-378310. Apotheek: Apotheek ,,’t Gildehuys”, Ko ninginneweg 3, Haarlem. Tel. 023- 315358; Marnix Apotheek, Marnix- straat 65, Haarlem, tel. 023-256357. De dienst vangt aan op vrijdag om 17.30 uur. Voor inlichtingen telefoon na 17.30 uur en in het weekeinde 023-320713. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in IJmond: Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging: tel. 02550-19043. Spreekuur leidster bejaar denverzorging: donderdag 12.00-12.30 uur in wijkgebouw Wulverderlaan 53, Santpoort, tel. 37685 (zie ook Velsen). Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond: Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging: tel. 02550-19043. Spreekuur leidster bejaar denverzorging:- donderdag 12.00-12.30u. wijkgebouw Wulverderlaan 53, Sant poort, tel. 023-376785 (Zie ook Velsen. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster Th. Dekker Feith, Fazantenlaan 47, IJmuiden, tel. 02550-18877 (van vrij dagavond 18 uur tot maandagmorgen 7 uur). Verloskundige. Mevr. J.H.M. Kruiden- berg-Vaiï Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ont moetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerk straat 46, Beverwijk, tel. 29195. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hooptstraat 27, Beverwijk, tel. 30766: Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder num mer 02207-11700. De bewindsman ziet weinig in extra wer vingsactiviteiten in bijvoorbeeld de Zaan streek of Amsterdam. Met name in de hoofdstad bleek bij vorige pogingen wei nig animo te bestaan. Toch zouden er voor de invoering van de vijfploegendienst vol gens de regering ongeveer 1500 man aan getrokken moeten worden. Het kabinet schat de totale extrakosten voor de invoe ring van de vijfploegendienst op jaarbasis 150 miljoen gulden. In verband met de trip van de ministers naar Brussel werd het tweede deel van het Kamerdebat uitge steld tot volgende week woensdag. Minis ter Van Aardenne van Economische Za ken komt dan als eerste aan het woord. En hij zal meteen verslag kunnen doen van de besprekingen van gistermiddag in Brussel. Dinsdag 14 februari -Hektrawler Onder neming II SCH. 108, MT. Jacob KW. 55, MK. Gertjan Pieter IJM. 14, Dav. na IJM. 27. Woensdag 15 februari - MK Gertjan Pieter IJM. 14, Pieter IJM. 19, Davina IJM 27, Wiron VII IJM. 207, Marry Jacob KW 117. HEEMSKERK Artsen. Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Naber, Schumacher, Van der Torre en Touten- hoofd wordt waargenomen als volgt. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur door R. Kloek, Renddorppark 1, Heemskerk, tel. 34555; van zondagmorgen 0 uur tot zondagavond 24 uur door A. J. M. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zondag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk. Dierenambulance. Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondagavond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. Ruiter, Ridder Arnoud- laan 1, Heemskerk, tel. 32644. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Spreekuren leidsters bejaardenverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw, Ruysdaelstraat 7, Heemskerk, tel. 39988. Spreekuren leidsters gezinsverzorging: dinsdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw Ruysdaelstraat 7, Heemskerk, tel. 39988. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 45, Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. BEZOEKUREN Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29001). Voor de interne-, klasse-, kraam-, chirurgische en algemene afde ling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot. 20 uur; voor de brandwondenafdeling: I geen vaste bezoektijden, maar afspraak i maken met de hoofdverpleegkundige of diens waarnemer; voor de bewakingsafde- ling: dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur (slechts één bezoeker toegestaan); voor de kinderafdeling: dage lijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis, Mozartstraat, Heemskerk, tel. 42424 (voor gesprekken met patiënten 40464). Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdeling alsmede intensive- en coronary-care (ook Kenne- I mergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11,16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dagelijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. ’i I VELSEN. Zaterdag 4 maart wordt in Almelo een grote demonstratie gehouden tegen de uitbreiding van de ultra-centri- fugefabriek in Almelo. De afdelingen Vel sen van de PvdA, Wereldwinkel, CPN, PPR, Industriebond NVV en PSP organi seren een busreis naar dit evenement. De bus vertrekt om half acht van het Marktplein in IJmuiden en zal zich via opstapplaatsen in Driehuis en Santpoort om 8 uur aansluiten bij bussen die uit Haarlem vertrekken. Buskaarten zijn a 13,- per stuk verkrijgbaar bij de volgende adressen: Keetberglaan 16, tel. 12997; Kruisberglaan 81, tel. 22770 en Waalstraat 42, tel. 20874 allen te IJmuiden. Kerke- rinklaan 55, tel. 377063 te Santpoort en Wenckenbachstraat 38, tel. 91642 te Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6